Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Pár hasznos infó érhető el az összefoglalót megnyitvaˇ
****CS:GO OFF TOPIC****
[PH!] Steam Group | Facebook

Ha szeretnél jönni 10-es mixre,discordon jelezd
|PH CSGO Discord | Discord beállítási útmutató |
Láda Drop útmutató| Major infó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68101) lemusz válasza martin.p (#68100) üzenetére


lemusz
addikt

Nem tudom milyen felbontáson tolod, de fps-edből ítélve nem fullHD-ban. Próbálj meg egy ilyet: https://i.imgur.com/lh4GrtY.jpg (lehet oldalarány is, ha black barshoz szoktál )

Bár egy picit kevesebb fps-ed lesz (kb 10-20-al) mintha defaulton lenne, de érezhetően smoothabb nálam. Valamint forceolja is a 144hz-et, ha esetleg útközben valami szoftveres bug megakasztaná. Valószínűleg így javul a frametime.

[ Szerkesztve ]

(#68102) martin.p válasza lemusz (#68101) üzenetére


martin.p
tag

Szia!

De, FullHD-ban játszom, alacsony grafikán, de igazából bármit állítok, az FPS szinte ugyanennyi marad... Azzal tényleg nincs probléma, nagyon jó lenne ez a konfig arra, hogy ilyen játékokkal játsszak vele, de valahogy a CS:GO nem akarja megadni azt az élményt, amit elvárnék tőle. (CPU visszafogja a GPU-t, ezért lehet h. mindig ugyanannyi az FPS.)

Megpróbálom azért átrakni GPU-méretezésre. Bár mások pont azt tanácsolták, hogy rakjam át arra h. a Megjelenítő méretezzen, de hátha ez segít.. :D Most megint összeszedtem a listát, amit végig fogok zongorázni otthon, és talán valamelyik segít.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#68103) lemusz válasza martin.p (#68102) üzenetére


lemusz
addikt

Még két dolog, ami eszembe jutott és segíthet:
- biosban speedstep-et (is) offold és manuálisan állítsd be a proci szorzót 34-re, ne legyen auto-n
- -high launch options nincs berakva, ugye? Ha bent lenne szedd ki a francba, csakúgy mint azt a -d3d9ex-et is.

[ Szerkesztve ]

(#68104) Vanir válasza martin.p (#68100) üzenetére


Vanir
veterán

Nagyon obvious-nak tűnik, de azért megkérdezem: launch options-be oda van írva, hogy -freq 144?

(#68105) Cirkaloo válasza KisTücsök (#68095) üzenetére


Cirkaloo
tag

Félig néztem, érdekes volt.
Vége mi lett?

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#68106) shaddy1027 válasza martin.p (#68100) üzenetére


shaddy1027
tag

Nvidia panelben lévő beállításaidra lennék kíváncsi: 3D beállítások kezelése, Felbontás módosítása és Asztal méretének és helyzetének beállítása részekről csinálj képet, és rakd fel ide!

"Azt hittem, ha a megfelelő szabályokat követi az ember, akkor végül győzhet." Harold Finch

(#68107) Redneck


Redneck
veterán

Két kérdés, a holnapi monitor csere előtt.

1. 1680x1050-ről (16:10) 1920x1080-ra (19:20) váltás után hogy változtassak senset hogy ugyanazt a gyorsaságot kapjam?
2. 180Hz-en G-Synckel vagy nélküle érdemesebb tolni a játékot?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#68108) vzsryl válasza Redneck (#68107) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Én nem éreztem különbséget a váltás után, szóval próbáld úgy használni, ahogy eddig.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#68109) Vanir válasza Redneck (#68107) üzenetére


Vanir
veterán

Ne változtass, szinte zéró az eltérés. Amúgy az a 19:20 az 16:9 lesz gondolom. :D
Amúgy a mouse-sensitivity.com tud segíteni ilyen kérdésekben.

[ Szerkesztve ]

(#68110) Redneck válasza Vanir (#68109) üzenetére


Redneck
veterán

16:9 csak elírtam. :K Megnézem majd, egy kis idő úgyis kell hogy megszokjam a sebességet és a képarányt.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#68111) lemusz válasza Redneck (#68110) üzenetére


lemusz
addikt

Szerintem se változtass a szenzin. Ezek az új szinkronizációs módok elvileg már jóval kevesebb delejt hordoznak magukban, mint a régi vsync, érdemes lehet kipróbálni, tesztelgetni. Ugyanakkor az is biztos, hogy egy csgo-ban 180 fps egyszerűen nem elég.

(#68112) Redneck válasza lemusz (#68111) üzenetére


Redneck
veterán

Ezt a Source enginet sosem fogom megérteni hogy miért ilyen. 128 ticknél 128 mintavétel történik másodpercenként, ergo ennél több fps-nek nem kéne számítani vagy nem?

Ki fogom próbálni vele és nélküle, mert múltkor az Oázisban nem sok időt tudtam rászánni. G-synckel (fps_max 300) smoothabb volt. Az input lagot nem növeli számottevően, tényleg nem olyan mint V-sync.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#68113) lemusz válasza Redneck (#68112) üzenetére


lemusz
addikt

Ha ez így lenne, akkor az fps_max is 128/129 lenne defaulton, nem? :) Egyébként aki 120Hz+ az jobban megérzi ezeket a 100 fps-es lépcsőket, 200 körülin én speciel már nem bírnék játszani, kell az a 300+

(#68114) mobal válasza Redneck (#68112) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nincs szinkronban a kettő. Ha legalább van 300 fps-ed akkor kb. mindig a friss képet látod.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#68115) Redneck


Redneck
veterán

300 fix fps-em biztos hogy nem lesz, most sincs. :B Alacsony felbontáson és full lowon pedig nem akarom tolni, nem Majorre gyúrok csak néha lövök egyet.

G-sync + fps_max 300-zal azért elég korrekt volt, kipróbáltam a saját vasammal.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#68116) lemusz válasza Redneck (#68115) üzenetére


lemusz
addikt

Mikor érted már meg tesó, hogy ezt a játékot nem a szépsége miatt játszuk, hanem egy tökéletesen kivitelezett headshot által elindított jóleső agyi inger miatt? Minden amit nem very lowon használsz csak felesleges cécó, szemfényvesztés, a valóság elhomályosítása, figyelemelterelés.

(#68117) martin.p válasza Vanir (#68104) üzenetére


martin.p
tag

Egyszerre válaszolok mindenkinek, egy hozzászólásban. Köszi a tippeket. :)

@lemusz: A BIOS-ban pillanatokon belül be fogom állítani manuálisan a szorzót. A speedstep eddig is offolva volt, -noviden kívül nincs más az indításai parancsaim között.

@Vanir: Ha használom a -freq 144-et, és ha ki van kapcsolva, akkor is ugyanúgy 144Hz-en fut a játék. Jelenleg nem használom, de a mat_info visszajelzi, hogy 144Hz-es módban van a megjelenítő.

Most megpróbálom Rivatunerrel korlátozni az FPS-t, meglátjuk, hogy mennyit segít, illetve kipróbálom a tegnapi tippeket, ha jutottam valamire, jelzek.

(#68118) lemusz


lemusz
addikt

1703 szavatból:

Én special a 128 tickre szavaztam, mert bár tudnának fejleszteni a vacon, de csalók voltak, vannak és lesznek is míg világ a világ. Ellenben 128 ticket bármelyik napon megtudnák oldani és frusztráló hogy a kínaiaknak van, nekünk meg nincs.

[ Szerkesztve ]

(#68119) Redneck válasza lemusz (#68116) üzenetére


Redneck
veterán

Ha CS-ről volt szó 10-15 éve én is így voltam vele. Mára megváltozott a véleményem és a látvány is számít kicsit. Most is csak épp annyira van felvéve hogy ne hányjak be instant ha megnyitom. A CS mindig CS marad nekem, de már nem fogok soha napi x órában rajta függve a tökéletes headshotokra hokizni. :P A droppok a társaság és a játékmenet szeretete miatt heti szinten leülök pár körre, de ennyi. :B

martin.p:
Külső programmal való fps limitálással vigyázz mert nagyobb input lagot okoz mintha a játékban korlátoznál. Persze ha már használod, RTSS-sel a legkisebb a késés.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#68120) ЯΞD válasza Redneck (#68119) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Nvidia Inspector-ral (ha zöld vagy) a driverbe is be lehet állítani limitet...

(#68121) Redneck válasza ЯΞD (#68120) üzenetére


Redneck
veterán

Holnap megkeresem a tesztet, mert ma nem sok időm van, de úgy emlékszem hogy az Inspectoros limit is nagyobb késést okozott mint az RTSS féle. Mértek benne mindent, G-syncet, v-syncet, kombinált szinkronokat és fps limiteket.

Fps limit szempontjából a játékon belüli limitálás volt a legkisebb válaszidővel járó.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#68122) vzsryl válasza lemusz (#68118) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hitreg miért nincs ott? Én amiatt hagytam abba.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#68123) lemusz válasza vzsryl (#68122) üzenetére


lemusz
addikt

Gondolom az egyenlő a Kevesebb bug válaszlehetőséggel, vagy akár a 128 tickel is. És nem, te a PUBG miatt hagytad abba. :P :D

[ Szerkesztve ]

(#68124) GhanBuri Ghan válasza GhanBuri Ghan (#68093) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Még annyi, hogy a Discord linkre kattintva mit kellene látnom? Már rég regisztráltam, (ha jól emlékszem) hozzákötöttem a steam accomat, accept invite után a Társalgóban annyit látok, hogy "You do not have the permission to view the message history of #tarsalgo."

(#68118) lemusz:
Magam részéről a kevesebb csalóra szavaztam volna. 128 tickhez nagyobb szerverkapacitás kell (pénzük nyilván lenne rá, de idő ezeket beállítani). Kevesebb csaló azért túl általános, ebben benne lenne az is, hogy a smurföket hamarabb sorolhatná feljebb, vagy a mért képességek ugyanolyan fontos szempont lehetne matchmakingnél, mint a rang. Illetve a toxic játékosokat is nagyobb eséllyel tehetné össze másik toxic-kal, ezeket leprogramozni egy álmos délután elég lenne (tesztelni sokkal hosszabb idő lenne).

[ Szerkesztve ]

(#68125) mobal válasza GhanBuri Ghan (#68124) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Azért több tick nagyobb fps loss is.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#68126) MikeWazowski válasza lemusz (#68118) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Mi az a 128 tick?

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#68127) Vanir válasza MikeWazowski (#68126) üzenetére


Vanir
veterán

lol

(#68128) lemusz válasza MikeWazowski (#68126) üzenetére


lemusz
addikt

Azt jelöli, hogy milyen gyakorisággal frissít a szerver másodpercenként. Minél magasabb ez a szám, annál pontosabb a kliens és szerver közti adatcsere. A valve hivatalos szerverei (kínán kívül az egész világon) csupán 64 tickesek, pedig már régóta szeretné a közösség a 128-at, fpleg akik tudnak is játszani, mert nagyon agyfasz tud lenni, amikor a 64 tick miatt nem úgy kapja/kapod a hitet ahogy kellene.

(#68129) gtamate2


gtamate2
veterán

Srácok, fél óra múlva Mix, aki szeretné kipróbálni az új D2-t, annak itt a lehetőség.
Discordon már gyülekezünk, annyi, hogy a béta klienst ne felejtsétek el feltenni(Steam könyvtárba CS:GO-n jobb klikk->Properties->Betas->rc1), mert 700 megát foglal.

*Sn0w

(#68130) Redneck válasza gtamate2 (#68129) üzenetére


Redneck
veterán

Telepítem, kb 50-re discordon leszek! :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#68131) MarioAna válasza vzsryl (#68122) üzenetére


MarioAna
senior tag

PBUG-ben jobb a hitreg? Attól ótvarabb rendszert nem láttam még játékban, mikor már a fal mögül halok be a lövésre, mert az ellenél még 2 méterrel visszább van a modellem. Én azért "tértem vissza" CS:GO-ra. Plusz ott is van rengeteg csaló, csak ugye ott kevésbé feltűnő (nem a top leaderboardos botokra gondolok :DDD )

(#68132) NoX válasza MarioAna (#68131) üzenetére


NoX
senior tag

PUBG-ben 32 tick van jelenleg.

(#68133) gtamate2 válasza NoX (#68132) üzenetére


gtamate2
veterán

Ez biztos?
A Fortnite-ot 20 Hz-en tudták megoldani a 100 főt anno, ami 20 ticknek felel meg

*Sn0w

(#68134) vzsryl válasza MarioAna (#68131) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ez hogy jön ide? Nem a PUBG miatt hagytam abba a CS:GO-t, hanem azért, mert már beleuntam a fos hitreg-be, és közben jött egy másik játék, ami le tudott kötni, így nem voltam többé "rákényszerülve". Ezt a survival dolgot valószínűleg hamarabb meg fogom unni, és akkor majd jön a következő FPS pótlék. PUBG-ben rohadtul leszarom, hogy milyen a hitreg, mivel egy sima casual multiplayer játék, a CS:GO-nál viszont más a helyzet a kompetitív mivoltától, ráadásul volt egy előzménye, bizonyos CS 1.6, ami 9 évvel régebben jelent meg, mégis sokkal jobb volt benne a hitreg.
A "rengeteg csaló" dolog engem nem izgat. CS:GO-ban is ritkán találkoztam velük, PUBG-ben meg ha volt is, nem vettem észre, sose történt megmagyarázhatatlan dolog... Én az a fajta ember vagyok, aki meccs közben a feszültség levezetése érdekében mindenkire habos szájjal rákiabálja, hogy csaló, de közben jól tudom, hogy nem az. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#68135) NoX válasza gtamate2 (#68133) üzenetére


NoX
senior tag

Igen, hivatalos oldalon/forrásból olvastam, de most hirtelen nem találom.

(#68136) Årpi válasza gtamate2 (#68133) üzenetére


Årpi
őstag

Lényegtelen mi a cél tickrate sajnos amíg nem hozzák a szerverek azt :D Átlagban 12-16 tickrate ami pörög EU szerókon, jobb napokon 20-25, de van hogy leeesik 5-re is :) Ha jól tudom valahol 30 körül lenne a hivatalos PUBG tickrate.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#68137) mobal válasza MikeWazowski (#68126) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Annyit még hozzátennék a kollégák válaszaihoz, hogy ez viszont jobban terheli a hálózatot. Én pl. 6 megánál többel nem tudok streamelni 128 tick mellett, mert egyszerűen nem elég neki a 10 mega upload.

Tök érdekes, és 128 ticknél vesztek bő 100 fps-t.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#68138) MikeWazowski válasza lemusz (#68128) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm! :B :R

mobal - Neked is! :R

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#68139) ReFleXx válasza Årpi (#68136) üzenetére


ReFleXx
addikt

nem elég hogy alacsony a tickrate pubg-be, de még nem is fix, hanem elég nagy skálán változik folyamatosan.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#68140) bepken


bepken
veterán

az mi már, hogy halok kör elején, nézem tovább csapattársakat ugye...majd kör végén kiírja, hogy 5 embert öltem fejlövéssel. ja, én haltam meg elsőnek konkrétan :D majd egy másik körben ismét kihalok, váltogatok csapattársak közt, hát ez meg??...bepken....de az én vagyok. aztán látom, hogy másodpercenként változik a gyerek nickneve :D na ezt csak ki kéne tenni a búsba innen, gondoltam: "Játékos kirúgása" ....na de hogy hívják ezt a gyökeret? végül addig léptem be újra a játékos kirúgása menübe, míg a saját nevem meg nem jelent a listában....szóval gyakorlatilag elmondhatjuk, hogy saját magam kirúgásáról indítottam szavazást :DDD - meg is szavazták egyből csapattársak szerencsére. ilyen mindenféle krixkrax karakter volt a neve konzolban.

egyébként nem tudom, ez mennyire gyakran fordul elő, de ha egy profilkép is ott volna ilyenkor a nevek mellett, most könnyebb dolgom lett volna.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#68141) Cirkaloo válasza bepken (#68140) üzenetére


Cirkaloo
tag

Ja...vannak ilyenek sajnos...Nem gyakori, de megesik...

Trainen volt egyszer egy ilyen srác, valahogy az összes társa kickelve lett.
Aztán egyedül maradt a botokkal, természetesen 16-0ra nyert, volt vagy 70killje meg 3halálja amit én lőttem rá :D ciki az, hogy pörgőaimmal tolta..nem értem az ilyeneket.

2óra múlva ott virított az accountján a ban.

De a képes ötlet határozottan jó.

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#68142) fatal`


fatal`
titán

Éles az új d2.

(#68143) ReFleXx válasza bepken (#68140) üzenetére


ReFleXx
addikt

consolba beirod hogy status, mikor nevet valt megint status, megkeresed a nevcserelgetos id-jat azutan "callvote kick [id]"

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#68144) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Na megjött az új Dust 2 hivatalosan a rendes verzióba. Vót.

[ Szerkesztve ]

(#68145) lemusz válasza -secret- (#68144) üzenetére


lemusz
addikt

Nekem tetszene ha valve bejelentené, hogy a januári majorra is visszakerül. Mondjuk cobble helyére és mehetne is a skincseréldne, hogy hogyan legyenek a szuvernírládák...

(#68146) -secret- válasza lemusz (#68145) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nekem nem jön be, nagyon sok az árnyék és alig tudom kivenni az ellenséget. :(

De lehet, hogy csak szokatlan még.

[ Szerkesztve ]

(#68147) GhanBuri Ghan válasza lemusz (#68145) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Ha kikerülne a Cobble, akkor szerintem véletlenszerűen dobálná a skinjeit, ahogy eddig dobálta pl. a D2 collectiont (ezzel jól le is verve a Dragon lore árát)
De nem hinném, hogy az kikerülne, jól néz ki, és vannak annál régebbi mapok. Szerintem a Mirage, Cache, Overpass hármasból várható valamelyik, talán a Mirage, az most a D2 mellett nagyon réginek látszik.

Más: múltkor overwatchon én is kaptam ilyen boost service esetet, Vertigo, CT mind a kezdőn pörög, két T aktív, egyik felboostolja a másikat a létrás szobában, hogy minél hamarabb odaérjen, a többi szintén kezdőn pörög. Na most erre mit lehet mondani, nem volt wh, aim, vagy más csalás, végül behúztam a griefinget, mert az egyik ok az "anti-competitive behavior", hát ez pont az.

[ Szerkesztve ]

(#68148) mobal válasza lemusz (#68145) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

cbble az már kapott egy felújítást nem?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#68149) lemusz válasza mobal (#68148) üzenetére


lemusz
addikt

Megváltoztattak benne egy falat, hogy más legyen a szög. Ezt nem nevezném "felújításnak". :D

Prők amúgy Cobblet, Nuke-ot, Cache-t cserélnék.

[ Szerkesztve ]

(#68150) szebe válasza lemusz (#68145) üzenetére


szebe
őstag

Ha lesz még ilyen "felújítósdi", akkor szerintem mirage jön.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.