Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 16:09:01

LOGOUT.hu

A source motor hihetetlen módon elsz@rt netkóddal rendelkezik. A régi cs és dod óta eszméletlen változáson ment keresztül. Próbálják a valve-s arcok heggeszteni, de néha 1-1 update csak ront a helyzeten, mint javulna. ;)
Elsősorban a 3 fő netkód paraméterre kelle figyelni. Hogy mik is azok: rate/ cl_updaterate/
cl_cmdrate
Ezeket az értékeket kell nagyjából belőni, mindegyik hihetetlen mértékű változást tud előidézni egy pillanat alatt.
Persze a túlzott félreállítás sem éppen célravezető mert könnyen vonhat kick-et vagy ban-t maga után. (ratehax...)
Hogy mire is kell beállítani ezeket az értékeket?? Az saját netedtől függ, sebesség illetve attól, hogy wi-fi-s vagy normál kábeles.
Szóval az átlagos rate értékek így nézhetnek ki: rate 20000, cl_updaterate 100, cl_cmdrate 100.
Ez egy 1Mbit/s (le) | 256Kbit/s (fel) net kapcsolatra ajánlott. Ha valakinek gyorsabb nettel rendelkezik, akkor az teheti 30k/100/100-ra is a ratejeit. Az update/cmdrate-et nincs értelme 100 fölé emelni. Akinek kisebb net sebessége van annak a 16k/80/80-as rate-eket ajánlom, feltéve ha a szerver / adminok engedik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) dilipok válasza Tibro5 (#1150) üzenetére


dilipok
veterán

ezzel meg nem fox tudni semmit sem csinálni, mert maga a szórsz motor ilyen. Nekem ált 100 fpsen áll, viszont pl: Nuke-on 50alá megy bőven. Pedig ua beállítás mint mondjuk a d2-n...

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1152) Tibro5 válasza dilipok (#1151) üzenetére


Tibro5
senior tag

na pont ezt a példát akartam mondani :D
ez a gáz, mer így mapváltás után nagyon zavaró a különbség

(#1153) dilipok válasza Tibro5 (#1152) üzenetére


dilipok
veterán

de ezzel sztem igazán nem is tucc mit kezdeni. Legalábbis én nem tudtam még kitalálni rá semmit... talán majd 1x vmi peccs orvosolja, bár hogy őszinte legyek kételkedem benne :O

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1154) Tibro5 válasza dilipok (#1153) üzenetére


Tibro5
senior tag

szar dinamikus árazással bezzeg pepecselnek, meg új szkint gyártanak, ahelyett hogy hasznos patchet adnának ki... azér reméljük lesz megoldás :)

(#1155) Tibiajax válasza Tibro5 (#1154) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

utálom a dinamikus árazást...
Mi szükség volt rá??

(#1156) Tibro5 válasza Tibiajax (#1155) üzenetére


Tibro5
senior tag

nem tudom, szerintem is teljesen felesleges volt. Az egekbe szöknek a sűrűn használatos fegyverek árai, nem tudom ez mér jó a fejlesztőknek, de a játékosoknak biztosan rossz. Desert Eagle 6000 dolcsiért, azért az húzós...

(#1157) Sleed válasza Tibro5 (#1156) üzenetére


Sleed
aktív tag

vagy kevlar+helmet 7000-ért :DDD de ha kiváncsio vagy akkor javaslom a Reklámok a CS-ben, ezt nem ússzuk meg című cikket imhol:[link]

(#1158) akasp


akasp
senior tag

No, kedves cs föggős társaim, idegesít a dolog, nem tod jó sok freget lőni emiatt:

256 mb sapphire vidkarim van + 2.4 ghz proci. szal 1280*1024 felbontáson toszom a gammát,nem is laggol, fps is türhető, de: amikor ugrok és utána megállok, a célkereszt felnagyobbodik és visszamegy. csak ez kummmmmmmmma sok idő még visszamegy!!4 addig leszednek simán!! nem aggol semmi, de kumma lassan megy össze!! help kéne, hogy lehet ez kiküszöbölni!!

(#1159) Genius007 válasza akasp (#1158) üzenetére


Genius007
őstag

Én a célkeresztet mindig lveszem kicsire :)
Ird be a console-ba : cl_cross... 3000 ( hirtelen nem tudom fejböl az egészet , de a 3.-at kell kiválasztanod és tetszöleges számra állitanod, minnél nagyobb számot irsz be , annál kissebb a célkereszt :) én általában 3000-re állitom , sokkal jobban bead ugy mindent mert ha távolra lösz akkor könnyeb az ellenség fejére huznod a célkeresztet :DDD )
Remélem tudtam segiteni ;)

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#1160) C^^ válasza akasp (#1158) üzenetére


C^^
őstag

cl_dynamiccrosshair 0
cl_observercrosshair 1

Sleed: z?`

[Szerkesztve]

(#1161) Genius007 válasza C^^ (#1160) üzenetére


Genius007
őstag

én mindig ezzel a cl_cross.... veszem le a célkeresztet mert igy legalább nem foglalja el a fél képernyöt xD :DDD

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#1162) dilipok válasza Genius007 (#1161) üzenetére


dilipok
veterán

én meg csak simán optionsban átállítom smallra :U

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1163) Fáraó


Fáraó
őstag

#1146-ra vki?

Tehát mp_dynamicpricing 0 és mégsem állandóak az árak... Teljesen :(((

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1164) satomee válasza Fáraó (#1163) üzenetére


satomee
senior tag

Én anno rengeteget kínlódtam ezzel,már nem volt szinte olyan file ahova ne írtam volna be a dynamic...0-t,még a valve különböző fórumait is nézegettem,de egyszerűen nem találtam rá megoldást,hogy lehet kikapcsolni...:(

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#1165) C^^ válasza Fáraó (#1163) üzenetére


C^^
őstag

Valami bug folytan nem mukodik singleben ez a kikapcsolosdi.
1 Megoldas lenne, hogy dedicated servert inditasz LAN-on, es arra csatlakozol ra.

(#1166) Sleed válasza C^^ (#1160) üzenetére


Sleed
aktív tag

merrefelé szoktál gémelni? :U

[Szerkesztve]

(#1167) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

helpet kérnék!

cl_restrict_server_commands 0...hová írhatom be ahol ott is marad..és nem kell minden egyes gép, game indításkor beírogatni a konzolba.
A cfg-be hiába írom be, onnan eltűnik!
Valami autoexec-es dologra gondolok itt...
Olyan szájbarágósan ha kérhetem..
thx!
A neten nem találtam rá így kérlek titeket..

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1168) akasp válasza moongoose (#1167) üzenetére


akasp
senior tag

hubasszus. nekem is volt egy reinstall és a régi cfg filet átmásoltam az újonnan telepitett sourcera. minden ok, de a cl_restrict_.. nem marad meg benne!! mit kellene tennem??

(#1169) C^^ válasza moongoose (#1167) üzenetére


C^^
őstag

Gondolom a config.cfg-be irtad.
Notepadban letrehozol egy autoexec nevu filet, majd a kiterjeszteset atirod cfg-re, es elmented a ...\steam\steamapps\felh@neved\counter-strike source\cstrike\cfg mappaba.
Ebbe kulon sorba beirhatsz minden olyan parancsot, amelyet nem szeretnel minden inditaskor beirni.

Mas nevet is adhatsz a fajlnak, de akkor a valve.rc -t szerkeszteni kell. Bele kell irni egy uj sorba hogy:
exec filename.cfg

Egy masik alternativa: STEAM / GAMES / Counter-Strike Source-> jobbklikk -> properties ->
General ful -> Set launch options:
-cl_restrict_server_commands 0
[link]

Sleed: Mindig mashol



[Szerkesztve]

(#1170) Fáraó


Fáraó
őstag

C^^ és satomee: Nagyon köszi az infót! :R Ez van... :((( Valve, hahh :(((

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1171) Gumee válasza C^^ (#1169) üzenetére


Gumee
tag

Szereted bonyolítani :)

Egyébként bármilyen cfg file-t végre tudsz hajtani a console-ban az exec paranccsal.

(#1172) he7edik.


he7edik.
addikt

Mi a f@sz az a PH klán?

Égő szöveg a flém vázon

(#1173) C^^ válasza Gumee (#1171) üzenetére


C^^
őstag

Igen, csak akkor meg az lenne a gond, hogy minden inditaskor be kene potyogni az exec xyz parancsot. :)

En mar csak ilyen vagyok. :))

(#1174) moongoose válasza C^^ (#1169) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

kössz az infót C^^ ... :R
Este bepötyögöm a gépbe...

Látom még 6600gt-vel nyomod...

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1175) SIKIRIKI válasza he7edik. (#1172) üzenetére


SIKIRIKI
tag

Egy maszatoló brigád :))
Hogy tiszta legyen ök kenik el a szádat :C

Az élet kemény parkolni nehéz! Asus M4A785TD-V EVO AMD Phenom II 550BE@3100 ASUS EAH5770 CUCore/2DI/1GD5 Ram 2*2048/1333mhz kingmax

(#1176) Fáraó


Fáraó
őstag

Maszatoló brigád? :D :C

he7edik. :Egyébként[link]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1177) he7edik. válasza SIKIRIKI (#1175) üzenetére


he7edik.
addikt

Milyen ök kenik el a szádat te majom?

acrodból vegyél vissza null szintű hülyegyerek

[Szerkesztve]

Égő szöveg a flém vázon

(#1178) Sleed válasza he7edik. (#1177) üzenetére


Sleed
aktív tag

nyugi van emberek! :(
senki sem keni el senki száját és senki sem hüjegyerek oké?

(#1179) Fáraó válasza he7edik. (#1177) üzenetére


Fáraó
őstag

Ja, csak nyugodtan! Ne vedd fel, ez csak vicc! Nem rögtön any%zni, csak lazán kell venni!

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1180) Tibro5 válasza C^^ (#1173) üzenetére


Tibro5
senior tag

C^^ köszi a segítséget, működik a cfg-s dolog :)

(#1181) Arius


Arius
aktív tag

Szvsz nyugodtan anyázzon, legalább kitiltják és akkor 1fő szellemileg nem annyira aktívval kevesebb ;)

Hogy játék közben is mennyi ilyen van... a kedvencem mikor a 16 éves kérdezgeti a 15 és fél éves ''nullszintű akárkitől'' hogy mennyi idős vagy vaze? :Y :D :C

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#1182) Tibro5 válasza Arius (#1181) üzenetére


Tibro5
senior tag

én inkább 10 évest mondtam volna, utálom, mikor sipító hangon káromkodnak a ''kisgyerekek'' a szervereken...

(#1183) whitezo88


whitezo88
nagyúr

sziasztok keresek egy cs fun videót (nem in-game) ahol egy gyerek reggel miután felkelt behúzza a függönyt és leül csézni, aztán lelövik, erre kidobja a monitort, a szekrényből elővesz egy másikat, meg játék közben zavarja az anyja, aztán elküldi a francba, stb.
nem tudjátok hol találom ezt meg? (aki ismeri persze), mert nem leltem :(

(#1184) Tibro5 válasza whitezo88 (#1183) üzenetére


Tibro5
senior tag

sajnos én sem láttam még, de felkeltetted a kiváncsiságomat :)

(#1185) C^^ válasza whitezo88 (#1183) üzenetére


C^^
őstag

A Gamer's day cimu ''filmre'' gondolsz?
Alapmuveltseg :DDD
[link]

[link] - innen le is toltheted.
Tessek megnezni, kotelezo darab. :C

moongoose: mosmar kivarom a dx10-et, meghat dodo is kene...

(#1186) Genius007 válasza whitezo88 (#1183) üzenetére


Genius007
őstag

L0L :DDD
Erre én is kiváncsi lennék ... :D
Én ilyen monitor törős , felboritos ordibálosat láttam egy párat :DDD
Nézd meg a google video - ba ;) háthaa....

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#1187) Tibro5 válasza C^^ (#1185) üzenetére


Tibro5
senior tag

köszi :R

(#1188) Gumee válasza C^^ (#1173) üzenetére


Gumee
tag

Csak a valve.rc buzerálasa miatt gondoltam :)
Egyébként mindenkinek minden ilyen parancs használatára az autoexec.cfg-t javaslom, úgy a legegyszerübb.

(#1189) Trak válasza Arius (#1181) üzenetére


Trak
addikt

Ez csak kor kérdése...
Engem az is zavar, ha a 18-20 éves kis hülyézi (inkább láma gecizi, köcsögözi, de most minek írjak ilyesmit?:) ) le a 15 évest, pedig lehetne érettebb, mivel pont azért ilyenek a fiatalabbak, mert ezt látják a szerveren lévő idősebbektől.

Én pl. azt szeretem amikor 20 felettiekkel normálisan lehet játszani, dumálni, de sajnos ritkán jön össze. Lehet fiatalabbakkal is, de az mégritkább.

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#1190) Trak válasza Trak (#1189) üzenetére


Trak
addikt

Na, most belefutottam egy ilyenbe...

Bemegyek a szerverre, van egy srác aki 2-es KD-val első helyen CT oldalon, gondolom akkor persze T-nek állok. A srác csak kempelt, nem volt nehéz jól játszania.
Lelőttem jópárszor, sikerült egyszer lekéselni kempelés közben, erre benyögi, hogy a k* anyám... A köv párbeszéd jött:

- Légyszi ne anyázz
- Miér'?
- Mert nem szeretem, nem vagyok rá kíváncsi
- K-ra nem érdekel mire vagy kíváncsi
- Ezért szeretek 15 évesekkel játszani

Erre már nem írt semmit.

Az ilyenek miatt elmegy a kedvem néha.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#1191) Gumee válasza Trak (#1190) üzenetére


Gumee
tag

Egy idő után fel se tünik majd.
Én már magamat anyázom :)

(#1192) Trak válasza Gumee (#1191) üzenetére


Trak
addikt

Már 1.5-nél is zavart, úgyhogy szerintem sosem fogom megszokni :)
Valahogy útálom az ilyeneket.

Magamat én is rengetegszer szídom ;)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#1193) he7edik. válasza Arius (#1181) üzenetére


he7edik.
addikt

Mivan a melegek összetartanak? :DDD

Csak nem értem hogy mi a f@szért alapítnakak klánt és járnak ebbe a topikba? :F

Égő szöveg a flém vázon

(#1194) Tibro5


Tibro5
senior tag

mondjuk én inkább letiltom a hangot, és a barátaimmal meg ventrilon dumcsizunk :DDD

(#1195) SIKIRIKI válasza he7edik. (#1177) üzenetére


SIKIRIKI
tag

Ö ennyi? ezt mind egyedül találtad ki vagy segitetek :C
Szeretem a Pro gyerekeket :R

Az élet kemény parkolni nehéz! Asus M4A785TD-V EVO AMD Phenom II 550BE@3100 ASUS EAH5770 CUCore/2DI/1GD5 Ram 2*2048/1333mhz kingmax

(#1196) SIKIRIKI válasza he7edik. (#1177) üzenetére


SIKIRIKI
tag

Viszont a video nagyon tuti :C

Az élet kemény parkolni nehéz! Asus M4A785TD-V EVO AMD Phenom II 550BE@3100 ASUS EAH5770 CUCore/2DI/1GD5 Ram 2*2048/1333mhz kingmax

(#1197) Tibro5 válasza SIKIRIKI (#1196) üzenetére


Tibro5
senior tag

ja, csak kicsit hosszú, de azér tetszett :DDD

(#1198) Tibro5 válasza Tibro5 (#1197) üzenetére


Tibro5
senior tag

egyébként ti melyik szerveren szoktatok játszani?
lemmingpowa-t ismeritek? mindíg nagyon kevesen vannak, pedig jó kis szerver :)

(#1199) Fáraó


Fáraó
őstag

Huh! A videó NAGYON jó volt! :DDD Legjobban a Der Zenit és a végén a vízió tetszett! Nagyon sokat nevettem rajta! :C

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1200) Gumee válasza Tibro5 (#1198) üzenetére


Gumee
tag

A lemming már meghalt egy éve lassan..sőt másfél :(
LST DM, CS2HU, Smalla1, Lamas, SPQR pl

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.