Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 16:09:01

LOGOUT.hu

A source motor hihetetlen módon elsz@rt netkóddal rendelkezik. A régi cs és dod óta eszméletlen változáson ment keresztül. Próbálják a valve-s arcok heggeszteni, de néha 1-1 update csak ront a helyzeten, mint javulna. ;)
Elsősorban a 3 fő netkód paraméterre kelle figyelni. Hogy mik is azok: rate/ cl_updaterate/
cl_cmdrate
Ezeket az értékeket kell nagyjából belőni, mindegyik hihetetlen mértékű változást tud előidézni egy pillanat alatt.
Persze a túlzott félreállítás sem éppen célravezető mert könnyen vonhat kick-et vagy ban-t maga után. (ratehax...)
Hogy mire is kell beállítani ezeket az értékeket?? Az saját netedtől függ, sebesség illetve attól, hogy wi-fi-s vagy normál kábeles.
Szóval az átlagos rate értékek így nézhetnek ki: rate 20000, cl_updaterate 100, cl_cmdrate 100.
Ez egy 1Mbit/s (le) | 256Kbit/s (fel) net kapcsolatra ajánlott. Ha valakinek gyorsabb nettel rendelkezik, akkor az teheti 30k/100/100-ra is a ratejeit. Az update/cmdrate-et nincs értelme 100 fölé emelni. Akinek kisebb net sebessége van annak a 16k/80/80-as rate-eket ajánlom, feltéve ha a szerver / adminok engedik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Fáraó válasza Screamer84 (#1647) üzenetére


Fáraó
őstag

Szvsz ha még beszerelés előtt feltesztek 1-2 vírusírtót+antispyware-t meg egyebeket és beállítjátok háttérbe futásra, majd kikapcs után beszerelitek a te vinyódat, bekapcs után nem mentek át a te vinyódra hanem rögtön vírusírtást csináltok, elvileg nem lehet baj és így a fájljaid is megmaradnak...

Szerk.: ja és természetesen az egészet internetkapcsolat nélkül! De a beszerelés előtt mondjuk még frissítsétek a vírusadatbázist.

[Szerkesztve]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1652) Screamer84 válasza Fáraó (#1651) üzenetére


Screamer84
tag

Hát remélem sikerül megoldani így, majd kedden kiderül, mert addig sajna nem tudok hazamenni. Ja és milyen irtót használjak?, mert már annyi van mint a szemét és tudja a bánat,hogy melyik is ér valamit valójában.

(#1653) dilipok válasza Screamer84 (#1652) üzenetére


dilipok
veterán

én a nodra vagy a kasperskyre esküszöm. De izlések és pofonok

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1654) Screamer84 válasza dilipok (#1653) üzenetére


Screamer84
tag

Rendben! Köcce mindenkinek aki segített, remélem így sikerül majd :R

(#1655) Fáraó válasza dilipok (#1653) üzenetére


Fáraó
őstag

Nocsak!? :) Én is, nekem KAV van fent és eddig teljesen elégedett vagyok vele...

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1656) dilipok válasza Fáraó (#1655) üzenetére


dilipok
veterán

hogy őszinte legyek a kav nekem is szimpibb 1 kicsit, de sokkal jobban fogja a gépet mint a nod. Így kompromisszumként a nodot használom, az szinte semmit nem fog, és ugye játékra az így az ideális. Azért a valósághoz hozzátartozik hogy a nod sem engedett még át semmit (legalábbis nem tudok róla :DDD )

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1657) Daweee


Daweee
őstag

Hello!
Multkor írtam hogy a CS nem talál szervereket. mostanra javult a helyzet, mostanában talál 500-at. Máshol pedig 10000-et. És a pingem is magas szinte nincs is olyan szerver amin 100-200 alatt lenék. Gondolom a nettel van valami. De mi? Plz help! tűzfal nincs, router nélkül is megpróbáltam, semmi

(#1658) dilipok válasza Daweee (#1657) üzenetére


dilipok
veterán

más onlány játékban jó? csak a szórsz rossz? Sávszéled renben van? Pinged amúgy ok?

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1659) Daweee válasza dilipok (#1658) üzenetére


Daweee
őstag

mást nem játszok onlájn, a sávszél is ok. a pinget hol lehet megnézni? :B

(#1660) ollie válasza Daweee (#1659) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Start menü -> Futtatás -> CMD -> ping ip_cím

ip bármi lehet

***

(#1661) ollie válasza Daweee (#1657) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tűzfal nincs? Hát akkor lehet, hogy már tele vagy kis gyenyó vírusokkal...

***

(#1662) Daweee válasza ollie (#1660) üzenetére


Daweee
őstag

és itt a pingelésnél minek kell kijönnie?

(#1663) dilipok válasza ollie (#1661) üzenetére


dilipok
veterán

igen, az lett volna a köv 5let: vírusírtó fel, full scan + spyware írtó fel, full scan. Bár ha a ping rendben van, akkor ott más lesz sztem.

Köv dolog: cs-ben a rate-ek be vannak lőve? mert azok is befolyásolhatják ám erősen a pinget.

Daweee: 1 elég kicsi szám ms értéknek. Normál esetben. Ha vmi nem stimmel akkor az ms nagyon felugruk akár 100 felé is. Ekkor már a késleltetés miatt nem sokat tucc jáccani. Mondjuk megint fontos hogy mit pingelsz, én általában az indexet szoktam, az általában jó :D

De a speedtest [link] is kiírja a pinget.




[Szerkesztve]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1664) Daweee válasza dilipok (#1663) üzenetére


Daweee
őstag

a spedtest szerint 43 a pingem. a rate-eket hogy kell beállítani?

(#1665) bana'n válasza Daweee (#1662) üzenetére


bana'n
tag

nézd meg, hogy helyesen állítottad-e be az internetelérésed sebességét a steamben (steam->settings->internet)

Kicsoda, één?

(#1666) Daweee válasza bana'n (#1665) üzenetére


Daweee
őstag

az ok

(#1667) dilipok válasza Daweee (#1666) üzenetére


dilipok
veterán

lassan kezdek kifogyni az 5letekből :(

ratek:

rate 25000
cl_updaterate 100
cl_cmdrate 100

[Szerkesztve]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1668) Daweee válasza dilipok (#1667) üzenetére


Daweee
őstag

és ezeket hova kell beírni?

(#1669) Daweee válasza Daweee (#1668) üzenetére


Daweee
őstag

rájöttem a google által, a cl_-ek már alapból 100on voltak, csináltam egy rate 25000-et de nem változott, még mindig nagy a ping. majd később csinálok vírusellenőrzést

(#1670) Fáraó válasza Screamer84 (#1654) üzenetére


Fáraó
őstag

Írj majd mi történt!

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1671) dilipok válasza Fáraó (#1670) üzenetére


dilipok
veterán

hát mostmár én is kíváncsi vagyok

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1672) moongoose válasza Daweee (#1669) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Lehet ez is valami X-akta.
Nekem rádiós netem van és a környéken 3 toronyra rudok kapcsolódni.
Az elsőn a steam szerver favoritoknál tökéletes a ping.
Ha belépek a játékba,akkor egyből 600-as ping fogad, se megmoccanni... semmi.
Ha átugrok egy másik toronyra (pld 3-as),akkor egyből leesik a ping játszható értékre.
Egyszerűen nem tudom megmagyarázni a szolgáltatónak, hogy nem az érdekel engem, mennyi a ping az origo, meg startlap, meg a sok szaros honalapra, hanem a játékban nem fasza a latency.
Ezért szoktam időnként kihívni az egyik szervizest, hogy nézzen már rá, mitől lehet ez.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1673) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Kérnék helpet!
Milyen utasítás van a dx7 beallítására a consolban.
Szétkaptam a gépem, mert váltok 775-re és a gyerek gf2 ti kártyája hardveresen dx-7-et támogat, azon futtatnám.
Kiváncsi leszek milyen fps-eket produkál az 1 ghz-re húzott cerka. ;]

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1674) dilipok válasza moongoose (#1673) üzenetére


dilipok
veterán

Sztem a -dxlevel 70 a te parancsod, de nem tuti.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1675) satomee válasza moongoose (#1673) üzenetére


satomee
senior tag

Jól mondja dilipók bár nem tudom van e értelme...Haver ugyanígy használta asszem egy 1.5ös p4el+756MB rammal,de d2-ön 6-8 játékosnál már játszhatatlan volt így is.Szal egy 1G-s cerkának ez komoly kihívás lesz,főleg egy ilyen brutál vga támogatása mellett...:DDD Majd írd meg azért mi sül ki belőle!

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#1676) moongoose válasza satomee (#1675) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Sajna kényszermegoldás lesz...
Elvonási tünetetim vannak már, így ha c64-es háromszögeket is kell néznem, akkor is előcsalogatok valami játszható fps-t belőle.
A 700-as cerkában van még kakaó.
azt hiszem olyan 1000-1100 környékére be tudom lőni.
így már 100-as fsb környékén leszek. :DDD

dilipók thx az infót..emlékeztem valami utasításra,csak nem tudtam pontosan mi az.

[Szerkesztve]

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1677) dilipok válasza moongoose (#1676) üzenetére


dilipok
veterán

igazán nincs mit, viszont félő hogy satomeenak igaza lesz, és még ha el is indul, akkor is jácchatatlan lesz. De azért próbáld meg, az nem árthat.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1678) moongoose válasza dilipok (#1677) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

jajaja...
Tudom a remény hal meg utoljára.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1679) satomee válasza moongoose (#1676) üzenetére


satomee
senior tag

Együtt érzek veled,ha ez segít...:DMeddig fog tartani ez az áldatlan állapot...?Csinálnál majd egy screenshotot amin látszik a netgraph?:DD

[Szerkesztve]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#1680) Sleed válasza moongoose (#1678) üzenetére


Sleed
aktív tag

de csak mert ő a gyilkos! ;]

(#1681) dilipok válasza Sleed (#1680) üzenetére


dilipok
veterán

vagy mert elől megy a lepényhal, utánna a kardhal a remény hal meg utoljára :DDD

[Szerkesztve]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1682) Daweee válasza Daweee (#1669) üzenetére


Daweee
őstag

Na vírusirtottam, nod is, ad-aware is, spybot is talált egy két dolgot amit le is törölt.
ezután a steam még mindig alig ezer szervert talált, ping az egekben. Letöltöttem az all seeing eye-t, behozott vagy 25ezer szervert, de a pingem még mindig nagy. A rate-ek megvannak. Mit tudok még csinálni? :O

(#1683) dilipok válasza Daweee (#1682) üzenetére


dilipok
veterán

feladom :( win reinstall? :U

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1684) moongoose válasza dilipok (#1683) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

ha tudtok adjatok linket, vagy consol parancsokat a grafika butítására.
kipréselek minden fps-t belőle.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1685) Picco


Picco
addikt

vegre van megint accountom.
hurra.
de miutan az osszes nyalam elcsorgott h ujra jatszhatok valaki mondja mar meg h maf@szert tolti a jatekot csak 10k-val? :F
igy egy het mulva sem fogok cszni :(
megcsinaltam a steam testet es ott minden rendben....

jah es valami vilagranglista letezik? :)
vagy honan tudod h mekkora kiraly vagy? :))

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1686) Fáraó válasza Picco (#1685) üzenetére


Fáraó
őstag

Onnan tudod mekkora király vagy, hogy sikerül e bejutnod pl. az Ancients-be soron kívüli tagfelvétellel, majd aztán megnyerni a WCG-t. Esetleg Fatal1ty-vel tudsz e egy délutánt végigkomázni... ;]

Egyébként meg szervereken van rank, és figyeld a kill/death ratio-t. Ha ezt magasan tudod tartani akkor vagy jó!

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1687) Fáraó válasza Daweee (#1682) üzenetére


Fáraó
őstag

Előtte a vírusadatbázist frissítetted?
Egyébként jó a pinged? Azt hiszem erről már írtál :B , de mindjárt visszaolvasok...

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1688) Daweee válasza Fáraó (#1687) üzenetére


Daweee
őstag

igen frissítettem... per pillanat az a problémám, hogy a pingem szar, mert az all seeing eye-al találok annyi szervert amennyi csak kell. A pingemet kéne csökkenteni :R

(#1689) bana'n válasza Picco (#1685) üzenetére


bana'n
tag

igen létezik világranglista: [link]
a mi szerverünk logol is rá, most április elsején indult a tavaszi szezon :)

Kicsoda, één?

(#1690) Picco


Picco
addikt

es azt nem tudjatok h miert jon olyan eszmeletlenul lassan?
tegnap 10 korul kezdtem el letolteni es most all 20%nal :((

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1691) Fáraó válasza Daweee (#1688) üzenetére


Fáraó
őstag

Most pingeltem meg egy lapot, semmi gond nem volt a csomagokkal, a sebesség viszont ''idő<10 ezredmp.'' volt. Nekem az a 43ms hirtelen elég magasnak tűnik. Már játszottál ilyen ping mellett, vagy otthonról a szóban forgó gépről?

Szvsz szolgáltatóval van a baj :((( ...

[Szerkesztve]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#1692) Daweee válasza Fáraó (#1691) üzenetére


Daweee
őstag

nem, még csak most vettem meg a cs-t...
egyébként most küztök a téonlájnnal a sebességnövelés érdekében, mert ''kimaradtam'', hátha utána jobb lesz...

(#1693) Match


Match
tag

hy all,sourcehoz 64 bites patch kene nekem,tud valaki segiteni,setam oldalan nem talalok semmit,64 bites windowsom van ehez kene a 64 bites patch,vagy akarmi csak menjen,szal ha tudtok segitsetek elore isz koszi,bye.

Minek inni és vezetni? Ha lehet szívni és repülni...

(#1694) dilipok válasza Match (#1693) üzenetére


dilipok
veterán

ilyen tuttommal nincs. Bár még nem is kerestem, de ha 1általán létezik akkor a steam oldalán fenn kellene lennie.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1695) C^^ válasza moongoose (#1684) üzenetére


C^^
őstag

[link]
Probald ki a config file-om, eddig sokan mondtak, hogy jott vele egy kis plusz fps.
Annyira nem butitottam a beka feneke ala a grafikat.
Sajat beallitasaim is benne vannak, tehat csak azokat a reszeket hasznald fel, amik a grafikara vonatkoznak.

MOD: ha minden fps-t ki akarsz csikarni, akkor az fps_max 101-et vedd ki ;)

[Szerkesztve]

(#1696) Picco válasza Picco (#1690) üzenetére


Picco
addikt

masnak is ilyen lassu?:(

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1697) moongoose válasza C^^ (#1695) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

kössz a cfg-t.
Sajna a proci nem bírja a szuflát.
9-10 fps általában.
Még holnap lehet kipróbálom, hogy beteszem neki a 6800gs-em.
Csak puszta kíváncsiságból, az mit hozna a konyhára.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1698) Daweee válasza moongoose (#1697) üzenetére


Daweee
őstag

nekem fater gépén (1,1cerka, kb 350Mb RAM, 9200SE) max 10 fős szervereken, minimumon játszható FPS-t produkál mindenféle butítás nélkül

(#1699) moongoose válasza Daweee (#1698) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Jó neked.
Én kínlódtam vele 2 napot, ám nem tudtam elővarázsolni belőle normális fps-t.
Mindegy ma vagy kedden itt az új gépbelső, és akkor nem lesz gond az fps-sel.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1700) Gyux


Gyux
csendes tag

Hi!!Lhet h Láma vook és lehet h már szerepelt a kérdés de nem toodtok segíteni abban a kérdésben h h kell multiban játszani mert nem enged fel 1 szerverre sem.
lehet h vmi patch kell?? :( :F Előre kössz :R

Gyux

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.