Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 16:09:01

LOGOUT.hu

A source motor hihetetlen módon elsz@rt netkóddal rendelkezik. A régi cs és dod óta eszméletlen változáson ment keresztül. Próbálják a valve-s arcok heggeszteni, de néha 1-1 update csak ront a helyzeten, mint javulna. ;)
Elsősorban a 3 fő netkód paraméterre kelle figyelni. Hogy mik is azok: rate/ cl_updaterate/
cl_cmdrate
Ezeket az értékeket kell nagyjából belőni, mindegyik hihetetlen mértékű változást tud előidézni egy pillanat alatt.
Persze a túlzott félreállítás sem éppen célravezető mert könnyen vonhat kick-et vagy ban-t maga után. (ratehax...)
Hogy mire is kell beállítani ezeket az értékeket?? Az saját netedtől függ, sebesség illetve attól, hogy wi-fi-s vagy normál kábeles.
Szóval az átlagos rate értékek így nézhetnek ki: rate 20000, cl_updaterate 100, cl_cmdrate 100.
Ez egy 1Mbit/s (le) | 256Kbit/s (fel) net kapcsolatra ajánlott. Ha valakinek gyorsabb nettel rendelkezik, akkor az teheti 30k/100/100-ra is a ratejeit. Az update/cmdrate-et nincs értelme 100 fölé emelni. Akinek kisebb net sebessége van annak a 16k/80/80-as rate-eket ajánlom, feltéve ha a szerver / adminok engedik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) fradi81


fradi81
veterán

hali
2 gondom van:
1-2 szervernél be kell írni hgy cl_restrict_server_commands 0. Beírom a konzolba de mikor újra belépek elfelejti.
Nem tudok új szervert hozzáadni a favoritesbe. beírom az ip-t, látja is a szervert - okézok, és nem rakja be..
Előre is kösz.

moto g72, Ninebot d28e

(#1852) Djuree


Djuree
félisten

hello.

ez miért van?
your ping is too high és mindig kirug a server.

mit lehet ez ellen tenni?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1853) Sleed válasza fradi81 (#1851) üzenetére


Sleed
aktív tag

szia,
1.kérdés:Steam\SteamApps\accountneved\counter-strike source\cstrike\cfg mappa a cinfig.cfg-t megnyitod notepaddal és beírod h cl_restrict_server_commands 0 és elmented.
2.kérdés:ne a játékban rakd be a szervert,vagy keresd meg a history fülben jobkilkk és add to favourites.ha így se menne akkord adj neki egy kis időt,idővel berakja ;)

(#1854) Sleed válasza Djuree (#1852) üzenetére


Sleed
aktív tag

A legtöbb szerveren van egy pinglimit amit az adminok ízlésüknek megfelelően állítanak be.
Láttam már 70-eset de 220asat is.Ha a pinged(azaz a szerver és a közted lévő válaszidő ms-ban)átlépi ezt a határt,akkor kitesz a szerver.Megoldás:próbálj magyar szervereken játszani,vagy szerezz jobb netet :DDD . :R

(#1855) fradi81 válasza Djuree (#1852) üzenetére


fradi81
veterán

Vagy ne töltögess közbe :)

moto g72, Ninebot d28e

(#1856) Djuree válasza fradi81 (#1855) üzenetére


Djuree
félisten

:)

lehet azért volt mert haver is neten nézett videókat és routerrel osztjuk a netet.

majd utasítom hogy álljon le mert cs-zni szeretnék ;]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1857) Djuree


Djuree
félisten

srácok, honnan lehet uniq betűket letölteni a cs-hez?

csomó embernél látok jó kis betűket (török, orosz szerű jelek, stb.)?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1858) Daweee válasza Djuree (#1856) üzenetére


Daweee
őstag

Még az is javít a pingen, ha a rate-eket beállítod. A mikéntje többször is le van írva a topicban, használd a kersőt ;)

Más: Az én router gondomra nem tudtok mit mondani? :F

[Szerkesztve]

(#1859) sNORh válasza Djuree (#1857) üzenetére


sNORh
addikt

ezeket ''alul-> ez a nickem'' én a Googlebol raktam össze..
pl beirod '' Russian Text'', Arabiac stb..
és kijönnek ojan oldalak amik felsorolják az arab ÁBC-t meg ilyenek.. :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#1860) sNORh


sNORh
addikt

Kvázi-Tag Letem Jupppííí.. :C :DD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#1861) Djuree válasza sNORh (#1860) üzenetére


Djuree
félisten

grat :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1862) Sleed válasza Daweee (#1858) üzenetére


Sleed
aktív tag

az egész tűzfalat nempróbáltad még kikapcsolni? :D

(#1863) Djuree


Djuree
félisten

na megcsináltam a nevem: Đĵџяєє

jó mi? :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1864) sNORh válasza Djuree (#1863) üzenetére


sNORh
addikt

:D
Holszoktál jáccani?

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#1865) moongoose válasza Sleed (#1853) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

1.kérdés:Steam\SteamApps\accountneved\counter-strike source\cstrike\cfg mappa a cinfig.cfg-t megnyitod notepaddal és beírod h cl_restrict_server_commands 0 és elmented.

A progi előszeretettel tünteti el a cl_restrict_server-t a config.cfg-ből.
Kell készíteni egy szöveges dokumentumot és átnevezni autoexec.cfg-re.
Abba kell beírni, minden olyan utasítást,amelyet be szeretnél tölteni a programmal induláskor.
Ezt tölti be utoljára,mikor belépsz egy szerverre.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1866) sNORh


sNORh
addikt

Lenne egy Kérdésem Mindenkihez ha lehet..
Mennyi FPS-etek van Mien Konfiggal?
Előreis Köszi a válaszokat.. :R

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#1867) Djuree válasza moongoose (#1865) üzenetére


Djuree
félisten

fasza.
nekem is eltűnt a rate 20000, meg a restrict szerver is :(
ugyanabba a könyvtárba kell rakni az autoexect ahol a config is van?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1868) Djuree válasza sNORh (#1864) üzenetére


Djuree
félisten

még most kezdtem az ipart a neten, persze eddig is cs-ztem lanon de hát az mégsem ua :)

eddig mindig máshol, azt viszont láttam a dust2 a legkedveltebb pálya :DDD

te hol szoktál? felveszem a kedvencekbe...

eddig az assault jött be legjobban mint pálya (régebben másolt cs-vel toltuk, ez ugye nem frissített és nem volt benne az assault többek között)

na megcsináltam az autoexect, ez van benne:
cl_updaterate ''80''
cl_cmdrate ''80''
rate ''20000''
cl_restrict_server_commands ''0''

jó így? mit tegyek még bele?

[Szerkesztve]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1869) satomee válasza sNORh (#1866) üzenetére


satomee
senior tag

Korábban írtunk itt ilyeneket,ha jól emlékszem még néhány screenshot is készült.Amúgy erősen pályafüggő a dolog,nekem van ahol 100 alá nemigen esik,máshol még 30 alá is lemegy néha...

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#1870) sNORh válasza Djuree (#1868) üzenetére


sNORh
addikt

Jajah így jólesz.. :)
Én legtöbbször mostanába (fpshihány híján 30-40 mivel a D2 nemsoakt igényel) a BadBoys-on szoktam OnlyD2 .. de amugy a kedvenceim a CS2H és a Lamas.. csak nagyon megfogják a gépem az Assault stb nagy mapok.. most ujítok Procit & Ramot utánna megy az ipar :U

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#1871) sNORh válasza satomee (#1869) üzenetére


sNORh
addikt

Hát én akkor lemarattam rola :F

hát jah nagyon pályafüggő.. pl D2 majdcsak tudok jáccani normálisan(néha azért beszaggat..) de egy Compound-on megse tudok moccanni..

[Szerkesztve]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#1872) satomee válasza sNORh (#1871) üzenetére


satomee
senior tag

Hát nem mostanában volt,lehet hogy még az előző topicban...

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#1873) sNORh válasza satomee (#1872) üzenetére


sNORh
addikt

hát jah énmeg csak vagy 1600-óta (nem évszám :DD ) veszek részt a totyikban :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#1874) Djuree válasza sNORh (#1866) üzenetére


Djuree
félisten

nekem is összevissza ugrál 30 és 100 között, soha nem áll meg :D
tehát átlag 65...

persze a lehető legfullosabb beállításokon.

[Szerkesztve]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1875) sNORh válasza Djuree (#1874) üzenetére


sNORh
addikt

Hát pedig a te konfigodból kicsit többet néztem ki.. :F

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#1876) moongoose válasza Djuree (#1874) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Vegyél vissza a beállításokon, és tedd 1024*768-ra.
Nekem x1800gto-n amit beadott alapbeállításnak, azon nem igazán esett 70-alá.
Neked is e környékén kellene mennie. :U

Az autoexec.cfg-be írhatsz olyanokat még, hogy...
cl_dynamiccrosshair X (az x tetszés szerinti állás 0/1) ezzel nem ugrál el a szálkereszt.
cl_crosshairscale x (szintén egy adott érték) amellyel növelheted-csökkentheted a szálkereszt méretét.
Aztán nézegess utána a neted mit lehet még állítani.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1877) Djuree válasza sNORh (#1875) üzenetére


Djuree
félisten

hát nem is gyakran megy 30 közelébe az biztos.
szinte mindig 70-80 körül van...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1878) satomee


satomee
senior tag

Hát ha cs_militian se esik le az fps 30 közelébe 8-10 játékos mellett,akkor télleg bika a gép...

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#1879) satomee


satomee
senior tag

Opp,véletlenül 2x küldte el a postot...:U

[Szerkesztve]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#1880) Djuree válasza satomee (#1878) üzenetére


Djuree
félisten

milicicát még nem próbáltam, az egyik kedvenc pályám amúgy.
de nem találtam még szervert amin ez futott volna :O

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1881) satomee válasza Djuree (#1880) üzenetére


satomee
senior tag

Na igen,ennek valszeg az fps gond az egyik oka,a másik meg hogy nem épp egy kiegyensúlyozott pálya...

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#1882) Djuree válasza satomee (#1881) üzenetére


Djuree
félisten

sztem ki van az egyensúlyozva elég jól, már amennyire ki lehetett. csak úgy látszik hogy a terróknak könyebb a helyzetük, pedig nem.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1883) Daweee válasza Sleed (#1862) üzenetére


Daweee
őstag

a tűzfal nem zavar be, a router a bibi, ha kihúzom, akkor jó, de akkor meg a hugom sír hogy nem megy a net...

(#1884) sNORh


sNORh
addikt

Nah fak Vendéglátóipar..végre itthon :(((
Hát a Militia Nagyon ellett találva Nagyon jó lett szerintem...csak eztis évente egyszer lehet kifogni.. :( Nemértem miért enyire D2Orientált ez az egész Magyar bagázs...

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#1885) Djuree válasza Daweee (#1883) üzenetére


Djuree
félisten

van a routernek is tűzfala általában. lehet az zavar be. valahol be lehet állítani a routernek a kivételeket csak nem tudom hol.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1886) sNORh


sNORh
addikt

jajah..monnya a tutit.. :R

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#1887) fradi81


fradi81
veterán

hali
a gépemen olyan 30 40 50 fps körül megy, nem a legjobb így játszani, hogy nyomhatom fel stabil 60 körülire? :) Vegyek új gépet? ;]

moto g72, Ninebot d28e

(#1888) sNORh válasza fradi81 (#1887) üzenetére


sNORh
addikt

Hali
Hát hogy ugymondjam... vehetsz.. :F

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#1889) Djuree válasza fradi81 (#1887) üzenetére


Djuree
félisten

leginkább egy jobb procit. többi az stimmel viszonylag...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1890) Djuree válasza fradi81 (#1887) üzenetére


Djuree
félisten

meg állíts a rateken. sokat jelent az is.
lejebb le van írva hogy mit kell beírni a fájlba, ha nem tudod.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1891) Daweee válasza Djuree (#1885) üzenetére


Daweee
őstag

iger, ez így igaz. a problémám az, hogy a cs helyi portja mindíg változik, ergó ha átengedem az x portot, legközelebb az y porton akar fölmenni... a távoli port az fix, azzal nincs gond.

(#1892) dilipok válasza Djuree (#1874) üzenetére


dilipok
veterán

én is hasonló értékeket kapok tök fullon, úgy láccik ennyire képes a motor....

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1893) Sleed


Sleed
aktív tag

én most kedden rendelem majd meg hammontól az új gépet :C :c2d e6300,gigabyte s3,sapphire x1950xt 256,1 giga 800mhzes GeiL ultra,asus dvdíró SATA,és még vmi tápot chieftec és a bluestrom közt vacilálok.....

(#1894) dilipok válasza Sleed (#1893) üzenetére


dilipok
veterán

nem is tudom melyik legyen, meeeekora probléma már ;]

Csak vicceltem, grat a géphez, tuti jól fog muzsikálni :R

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1895) Sleed válasza dilipok (#1894) üzenetére


Sleed
aktív tag

köszi,végre vége lesz a 15-20 fpses időknek :DDD :Y

(#1896) Djuree válasza Sleed (#1893) üzenetére


Djuree
félisten

fsp abszolút felsőkategória, chieftec inkább felső-közép, de azért nem rossz persze!

szóval inkább fsp, de drágább is.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1897) Daweee válasza Sleed (#1893) üzenetére


Daweee
őstag

szerintem is bluestorm legyen, nekem is az van, és amellett hogy a legjobb a piacon, még szép kék is :DDD

(#1898) Djuree válasza Daweee (#1897) üzenetére


Djuree
félisten

még az enermax meg a tagan veszi fel vele a versenyt, de ezek már tényleg arany árban vannak.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1899) sNORh


sNORh
addikt

grat.. ;)
énis most újítok egy X2 4800+Brisbane 65nanós procit mellé énis ugyszint 1G Geil Nyóccázat :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#1900) Messiás


Messiás
csendes tag

a valve updatek szamaval aranyosan csokken az fps. ez teny. amd a64 3500+ 1giga ram dualba x1600pro es waron/publikon 60 fps. vicc. szeptemberben mikor meglett a gep megvolt a 100.

há meg ja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.