Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 16:09:01

LOGOUT.hu

A source motor hihetetlen módon elsz@rt netkóddal rendelkezik. A régi cs és dod óta eszméletlen változáson ment keresztül. Próbálják a valve-s arcok heggeszteni, de néha 1-1 update csak ront a helyzeten, mint javulna. ;)
Elsősorban a 3 fő netkód paraméterre kelle figyelni. Hogy mik is azok: rate/ cl_updaterate/
cl_cmdrate
Ezeket az értékeket kell nagyjából belőni, mindegyik hihetetlen mértékű változást tud előidézni egy pillanat alatt.
Persze a túlzott félreállítás sem éppen célravezető mert könnyen vonhat kick-et vagy ban-t maga után. (ratehax...)
Hogy mire is kell beállítani ezeket az értékeket?? Az saját netedtől függ, sebesség illetve attól, hogy wi-fi-s vagy normál kábeles.
Szóval az átlagos rate értékek így nézhetnek ki: rate 20000, cl_updaterate 100, cl_cmdrate 100.
Ez egy 1Mbit/s (le) | 256Kbit/s (fel) net kapcsolatra ajánlott. Ha valakinek gyorsabb nettel rendelkezik, akkor az teheti 30k/100/100-ra is a ratejeit. Az update/cmdrate-et nincs értelme 100 fölé emelni. Akinek kisebb net sebessége van annak a 16k/80/80-as rate-eket ajánlom, feltéve ha a szerver / adminok engedik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) loree69


loree69
aktív tag

jön is má 12k val :D :W :W

loree

(#302) C^^ válasza loree69 (#301) üzenetére


C^^
őstag

Az a jo.
Megvetted a cd-t de legalabb nem tudod hasznalni....

Kb. detto.

Turelem

[Szerkesztve]

(#303) Recon_hun


Recon_hun
tag

Kérdésem a következő..
gépembe kicseréltem néhány dolgot, és uj wint kellet raknom
a probléma a következő:
-feltelepítettem a CSS cdről mindent aztán, mivel lebackupoltam a játékokat feltetteem azt is, és vertify integrity of game chace val csinálgattam valamit.. de hát nem sikerült.. sajnos először csinálok ilyet.. és jo lenne ha valaki megmondaná hogyan kell visszatölteni a backupból.. kerestem forumokon de nem találtam.. annyit vettem észre h CSS mappa 45 mega de a SteamApps mappában 5,46 gigányi fájl van (gondolom betömörítette a kis gonosza ;] )
Help mee! :O :O :O

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#304) satomee válasza Recon_hun (#303) üzenetére


satomee
senior tag

Én egyszerűen másik meghajtóra raktam a játékot,így nem kell mindent újrapakolni egy reinstallnál-a backupra meg soha nem volt szükségem.Amúgy maga a játék eleve a steamapps\neved\cstrike mappába kerül,a CSS-ben mi van neked...?És az hogy ''nem sikerült'',az pontosan mit takar?

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#305) Recon_hun válasza satomee (#304) üzenetére


Recon_hun
tag

na nekem 7rugos CSSem van HL'' deatm CSS DOD S
igeen ott vannak a játékok steamapps\neved\cstrike de nem hiszem h cSS mappa kb 47 mega. szerintem ki kéne valahogy tömríteni azokat a fájlokat amit felmásolt a backup
amit meg játékot illeti kifagy ujraindul meg ilyesmi, szoval fele textura hiányzik.. szegényke mit is csinálhat

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#306) satomee válasza Recon_hun (#305) üzenetére


satomee
senior tag

Hát nekem 910MB a cs source mappa.De backup-ot még sose csináltam ugyhogy sorry,de ehhez én kevés leszek... :U

[Szerkesztve]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#307) Recon_hun válasza satomee (#306) üzenetére


Recon_hun
tag

wááááááááá egyre rosszabb gyerkek ujratelepítettem, netről szedtem le culit
és és még mindig 47 mega az egész mapp :(

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#308) dilipok válasza Recon_hun (#307) üzenetére


dilipok
veterán

az nem jó akkor. valszeg megint le kell töltened. Én amúgy nem szoktam használni a backup dolgot. Elég ha a kimásolod a .gcf fájlokat. És mikor újrahúzod a gépet, csak ezeket kell visszamásolni oda ahonnan kimásoltad. Akkor ellenőrzi a fájlt és már mehet is, max néhány megás ápdét és kész.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#309) Recon_hun válasza dilipok (#308) üzenetére


Recon_hun
tag

na szoval abszolulte nem tudom mit csináljak, feltelepítetem és aztán ráengedtem ih töltse le a frissítéseket.
tök gány az egész:
képek rola h nem vagyok hazudós :DDD

http://kepfeltoltes.hu/061010/css_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/061010/css2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

plese help!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#310) dilipok válasza Recon_hun (#309) üzenetére


dilipok
veterán

ez így jól néz ki. Az nem baj hogy a cs source mappa akkora. A lényeg hogy a gcf fájlok ahogy látom megvannak. Ennek véleményem szerint így működnie kéne.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#311) Recon_hun válasza dilipok (#310) üzenetére


Recon_hun
tag

de hát nem fogja átpakolni sources mappába a kitömörített dolgokat soha?
nincs olyan progi, mivel lassu mint az állat... bár lehet h az uj procival deszkával lesz a probléma :(

lehet kicsi a zalman kék csodája az északi hídra? azért fagyozik :F de AAba semmi gond :(

[Szerkesztve]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#312) dilipok válasza Recon_hun (#311) üzenetére


dilipok
veterán

nah ha hazamegyek és nem felejtem el megnézem neked hogy hogyan is néznek ki pontosan a folderek, ill mekkorák

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#313) bana'n


bana'n
tag

szerintem a legjobb megoldás, ha külön merevlemezre vagy partícióra rakod a steamet (mint satomee is mondta).
így nem kell reinstall, menni fog alapból.
ha nem találja a játékokat, de a fájlok megvannak, akkor ki kell törölni a clientregistry.blob fájlt, utána frissíti magát a steam és menni fog minden.

Kicsoda, één?

(#314) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Sziasztok
Ugy alakult,h lassan atszokoban vagyok az 1.6-rol a source-ra.Szomoru dolog,de az 1.6-os ''tarsadalom'' kisse lezullott,nem hasonlit nagyvonalakban sem arra amiert megszerettem.....
Node ugye haladni kell a korral :DDD

-A Beallitando ertekek az alapveto rate-eken kivul mas is volna?
-Milyen felbontasban szoktatok jatszani?(Bar nekem a jatekelmenyhez nem kell a csillivilli grafika megragaadtam az 1.6 puritan grafikai szintjen,szal nemnagyon erdekel...) amit furcsanak talalok,h 1024*768-ban alig van meg a 100 fps pedig a vas alatta nem1 regi darab.. (adatok)BAr lehet h az kozrejatszik,h csak 128Mb-os a videokarim.... Esetleg otlet?
-Szerver ip ahova szoktatok jarni,vagy erdemes jarni?Mert ose 4 szervert dob csak ki....

Halas koszonet :)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#315) bana'n válasza DeadMeat (#314) üzenetére


bana'n
tag

Hali,

ase már jó ideje bugos, nem dobja ki a magyar szervereket. Használj helyette x-fire -t.
Rateket leszamítva én csak a cl_interp értéket szoktam állítani 0,1-0,01 között, netkapcsolat minőségétől függően.
1024x 768-ban ne számíts szikla stabil 100 fps-re, ez egyébként erősen pálya függő is.
Nekem 1280x1024 d805@3,6GHz, 7600GT 256MB, 1GB PQI RAM, így 70-100 között mozog, de van hogy leszalad 50 alá is. Vannak rosszabbul megírt mapok pl: cs_militia, de_nuke.

Szerverek:

[LAMAs]Clan CS:S Server |HUN| IP cím: 80.77.120.53:27015
CS2HU Public Server |HUN| www.counter-s IP cím: 195.228.155.182:27015
Smalla CS:Source HUN #1 IP cím: 195.56.55.201:27015
Smalla CS:Source HUN #2 IP cím: 195.56.55.201:27014

végül de nem utolsó sorban:

195.56.111.187:27410 -<<O.S.G.>>- clan's PUB [HUN] (én általában itt tolom)

Kicsoda, één?

(#316) dilipok válasza DeadMeat (#314) üzenetére


dilipok
veterán

Hali,

FPS: ne is várd hogy stabil 100 lesz az fpsed. Én fullon jáccok vele 1280 ban, de nekem soxor 50 körülire esik, főleg HDR-es pályán (nuke a legrosszabb ebből a szempontból). Szal a motor nem tökéletes ilyen téren. Viszont azt is észrevettem hogy közel sem olyan zavaró ha leesik az fps mint az 1,6 ban. Szal kitartás, meg kell szokni :DDD

MOD: Ja és 1024 ben is ugyanúgy ingadozik az fps, sőt még az alatt is... :(

[Szerkesztve]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#317) japeen_hun válasza DeadMeat (#314) üzenetére


japeen_hun
tag

Helyes! :R :C
Mingyá megérkezik az új tápom és ujra belépek a köztudatba hiszen most már lassan 2hete nem játszottam egy percet sem :(

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=The+Maelstrom&n=Japeen

(#318) Szali


Szali
tag

Én kezdő CS-s vagyok, és az lenne a kérdésem, hogy a Krieg zoomolt crosshairt, ami olyan szép borostyánszínű, meg lehet-e változtatni valahogy a színét? mert azt tudom, hogy van beállítás az alap szálkeresztek színének beállítására, de a zoomolt crooshair színét nem találtam meg, hogy hol lehet beállítani. Egyáltalán be lehet állítani? És hol?

''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

(#319) Sytex


Sytex
tag

Sziasztok!

Egy bugyuta kérdés: Ha megveszem a dobozos HL2-t, azzal lehet 1.6-ot is tolni neten, vagy ahhoz kell a HL1 eredeti?

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#320) bana'n válasza Sytex (#319) üzenetére


bana'n
tag

Szeva,

HL2ben nincs 1.6. Ha jól tudom most már csak a Counter-Strike 1 Anthology-val lehet 1.6ozni, vagy ha valahol találsz régi Half Life-ot (CD verzió). Mostanában Half-Life 1 Anthology-t árulják (DVD), és ebben már nincs 1.6.

HL2 tartalma:
Half-Life 2
Counter-Strike: Source
Half-Life 2: Deathmatch
Half-Life: Source

[Szerkesztve]

Kicsoda, één?

(#321) dilipok válasza Szali (#318) üzenetére


dilipok
veterán

Most lehet én nem emléxem jól, de mintha ugyanolyan színű lenne a célkereszt mint amit a játékban beállítasz, vagy nem? :F
Régen még 1.6 alól rémlik hogy más volt a célkereszt... Igazából nemtom mert szinte sose használom ezeket a stukikat...

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#322) Gumee válasza Szali (#318) üzenetére


Gumee
tag

Szerintem ne használd öket, nem jók semmire :D
És még drágák is.

(#323) he7edik.


he7edik.
addikt

Mi ez az inaktívitás? ;]

Égő szöveg a flém vázon

(#324) C^^ válasza he7edik. (#323) üzenetére


C^^
őstag

Nemtudom, de engem is zavar a nagy csend :D

(#325) Fido01


Fido01
aktív tag

hello
az érdekelne (mivel nem volt még eredeti Counter strikeom) hogyha megveszem kb 8.000Ft-ért a Sourcet akkor azzal szépen hazabattyogok és tudok is játszani a Steamet nemkell külön megvenni ? (csakmert az van mostis feltelepítve de nemtudom hogy annak van e valami eredeti verziója -e amivel lehet játszani interneten)
köszi szépen 8lehet hogy megválaszoltam a kérdéseimet de azert biztos ami biztos emgkérdezem)

(#326) he7edik. válasza Fido01 (#325) üzenetére


he7edik.
addikt

hazabattyogsz és installálod a CS:S-t és láss csodát ott lesz a Games között 100%-Ready felirattal. Egyébként maga a HL2/Source is a steam teleítésével kezd

Égő szöveg a flém vázon

(#327) belahege


belahege
tag

hali.
valaki meg tudná mondani mi a neve annak a modnak -ha ez mod- amikor a robbanásig hátralevő időt az alienből ismert anya nevű számítogép mondja be.
egy szerveren hallottam és egész jó
bemondja hogy ennyi és ennyi másodperc a robbanásig
köszi

(#328) Fido01 válasza he7edik. (#326) üzenetére


Fido01
aktív tag

oké köszi szépen :D

(#329) he7edik. válasza belahege (#327) üzenetére


he7edik.
addikt

csak egy plug in szerintem de lehet a wc3 modra gondolsz?

Égő szöveg a flém vázon

(#330) C^^ válasza belahege (#327) üzenetére


C^^
őstag

Az egy serverplugin. Lehet, hogy alapbol benne van a mani admin pluginban, de ha nem akkor valami mas. (1.6 alatt asszem az AMX modban volt)

MOD: Gondolom a ''Twenty seconds to explosion'' ....stbstb. cuccra gondolsz.

[Szerkesztve]

(#331) satomee válasza belahege (#327) üzenetére


satomee
senior tag

Na ezt special tudom...:DDD
Nem a maniban van,ez egy szerveroldali,ú.n. event script (bizonyos eseményekhez bizonyos effekteket rendelhetsz) és több különböző hang közül is lehet választani.Én ezen kívül még a bullettime-ot használom,az is nagyon zsír...
Itt bogarászhatsz (bocsesz,de opera minivel nem tudok rendesen linkelni):
http://forums.mattie.info/cs/forums/

[Szerkesztve]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#332) Predator666 válasza satomee (#130) üzenetére


Predator666
aktív tag

kalap_ur
meg van egy csomó nickem, de friends listben : famous player .@.^
azért írtam ide, mert mindenhol megragadom az alkalmat, hogy felhívjam rá az emebrek figyelmét, mert iszonyatosan fel tud b@szni, amikor kisjózsi elkezd ugatni, hogy ő bizony a fejét lőtte, és vagy semmi nem adott be, vagy 23 in 1 ami ugyebár test...
na mind1 ;)

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#333) satomee válasza Predator666 (#332) üzenetére


satomee
senior tag

Hát nem tom,nálam jobban kevesen fejelik meg még az eltévedt lövéseket is,mégse nyígtam ezért sose...:DDD
Én úgy látom,ilyen esetekben kell egyfajta ''alázat'',önkritika és nem kevés türelem ahhoz hogy belássuk a saját bénaságunkat, ami egy éretlen, gyengébben fejlett vagy szocializált személyiség esetében valószínűleg leküzdhetetlen akadályokba ütközik.... :)
MOD:uhh de szépen fogalmaztam... :C :DDD

[Szerkesztve]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#334) Angyal07


Angyal07
tag

Hi,

Kis segítség kéne. Nem source-oztam már vagy fél éve, vagy még több és most újra felraktam, mert lett végre normális vidkártyám.
A gondom, hogy az all seeing eye nem talál nekem semmi magyar szervert. Lett ezzel a progival vmi, vagy vmi olyan változás történ a játékszerverekkel amiről nem tudok, vagy most hogy van? :DDD
Szóval kéne egy kis okítás a régi új laminak, mert elakadtam a szerverkeresésben....

Kösz a segítséget előre is.

:R

(#335) dilipok válasza Angyal07 (#334) üzenetére


dilipok
veterán

bugzik az ASE. ne is próbáld. Asszem az xfire az jó.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#336) Gumee válasza Angyal07 (#334) üzenetére


Gumee
tag

[link]

[Szerkesztve]

(#337) Gumee válasza Predator666 (#332) üzenetére


Gumee
tag

23 in 1 az fej, jóvan? :P

(#338) dilipok válasza Gumee (#337) üzenetére


dilipok
veterán

ennél már csak az a szebb mikor azt is írja hogy fejet lőttél, de csak 20-30 dam. Nekem pl számtalanszor volt már mondjuk mp5 vagy glock hogy 2 fejest írt + testlövések és maradt 20-50 hpja a delikvensnek...

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#339) moongoose válasza dilipok (#338) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

A kedvencem eddig... desert-el 4in1...
Na erre nem tudtam mit mondani.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#340) dilipok válasza moongoose (#339) üzenetére


dilipok
veterán

nekem volt awm 1 hit 2 dam... az sem gyenge. Gondolom ráesett a lábujjára a forró töltényhüvely :U

[Szerkesztve]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#341) he7edik.


he7edik.
addikt

AK-val 2hit 3dmg ber ezt csak hallottam de naon LOL

Égő szöveg a flém vázon

(#342) he7edik.


he7edik.
addikt

Gumee néni neked mi a account mil címed hogy fel vegyelek friensbe?

Égő szöveg a flém vázon

(#343) Fáraó


Fáraó
őstag

Hello Mindenki!

Egy olyan gondom van hogy nem tudom a kapcsolókat használni. A consol-ba beírt parancsaim működnek ha utasítást v. értéket adok (pl kill_bot jake, sv_gravity 600, stb.), de a kapcsolók nem (pl. pause, god, stb.). Egyes utasításokhoz átállítom az sv_cheats 1-et, de pl. a god akkor sem működik. Különösen idegesítő ha játék közben egy telefonhívás miatt nem tudok pauzálni, s disconnectelni kell... :O
Ez a problémát csak saját otthoni játékra, create serverre kellen megoldani.
Please help! :R

VIGYORRRGAZMUS.....

(#344) C^^ válasza Fáraó (#343) üzenetére


C^^
őstag

sv_pausable 1 lesz a baratod ;)

Bar ez 1.6 parancs, de szerintem sourceban is ez.

(#345) satomee válasza C^^ (#344) üzenetére


satomee
senior tag

Egy kérdés:
Haver megvenné a játékot,ha tudná hogy elzörög a gépén.
1.7es cerka+1GB RAM elég a játéknak?
Tudom hogy már voltak ilyen kérdések,de most a vga-t figyelmenkívűl hagyva érdekelne a dolog mert az tuti kevés, tehát az cserélve lesz- persze ha a többi cucc elég hozzá... :U
Opp,nem válasznak szántam az előzőre,bocsi... :DDD

[Szerkesztve]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#346) he7edik. válasza satomee (#345) üzenetére


he7edik.
addikt

Nekem Athlon 1900+, 512MB, 8500LE-vel 800x600-ban épphogy játszató volt

Égő szöveg a flém vázon

(#347) C^^ válasza satomee (#345) üzenetére


C^^
őstag

Szerintem az 1.7es cerka az keves lesz a source motornak :( Valahogy biztos eldocog, de nem hiszem, hogy olyan nagyon elvezhetoen.

(#348) satomee válasza C^^ (#347) üzenetére


satomee
senior tag

Hát a srác azt mondta az se érdekli ha 640x480ban dx7-el kell játszania,csak menjen,meg ha kell (és olcsón meg tudja oldani) max kicseréli a procit valami nagyobbra amit még bele tud nyomni a lapba...:DDD
Télleg,milyen proci megy még bele abba a lapba amibe az 1.7es cerkák?Egyáltalán milyen foglalatot használ ez,tudja valaki???:U

[Szerkesztve]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#349) he7edik. válasza satomee (#348) üzenetére


he7edik.
addikt

A VGA milyen?

Égő szöveg a flém vázon

(#350) moongoose válasza satomee (#348) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

478-at...csak a régit...
a 2.0ghzes-ek már nem mennek benne, mert mások a feszültségek a lapban.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.