Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-11 18:56:12

LOGOUT.hu

Ebben a topicban feltehettek minden olyan kérdést, amely Cooler Master-rel, CM vagy CM Storm termékkel kapcsolatos, legyen az termék információ, garanciális kérdés vagy akár technikai kérdés.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) TomiLi


TomiLi
addikt

Az lenne a kérdésem, hogy tervezi-e a CM, hogy a későbbiekben gyártson ISO kiosztású PBT kupakos Masterkeys S/L billentyűzetet?

Azt már csak halkan merem: esetleg hozzá magyar kiegészítő kupakszettet? :B

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#1202) CM Hungary válasza TomiLi (#1201) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
ISO kiosztás biztos, hogy lesz belőle, a magyar nem 100%, de ha igény lenne rá elképzelhető, hogy rendelnék külön kupak szettet hozzá, hogy lehessen magyarítani.

(#1203) TomiLi válasza CM Hungary (#1202) üzenetére


TomiLi
addikt

Szia!

Nagyon köszönöm a gyors tájékoztatást, és a jó hírt! (ISO)

Sokan keresnek a "milyen billentyűzetet vegyek" topikban mechanikus, magyar kiosztású billentyűzetet, és nagyon limitált a "választék"...
Én nagyon örülnék a kegészítő kupakszettnek is, mert annak ellenére, hogy kiosztásra stimmel az ISO, azért az az igazi, ha a megszokott magyar karakterek köszönnek vissza a billentyűzetről.
Az már csak hab a tortán, hogy végre egy nem világítós billentyűzetről van szó, mert jelenleg ez is nagyon ritka!

Még egyszer köszönöm, várom a fejleményeket :R

Bogyóka

(#1204) Vanir


Vanir
veterán

Üdv!

A CM MasterMouse MM520 ill. MM530-as modellek kb. mikor kerülnek majd a polcokra, van róla valami konkrét, a publikum számára is megosztható információ? Az árazásról lehet már tudni valamit?

Köszönöm! :R

(#1205) CM Hungary válasza Vanir (#1204) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia!
Augusztus végére saccolom, árban 15 000 körül lesznek, árfolyamtól függően, áfával.

(#1206) Vanir válasza CM Hungary (#1205) üzenetére


Vanir
veterán

Köszi! :R

(#1207) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Hello!

Cooler Master 750W-os tápom feladta a harcot, garanciális.

Mo-n hol lehet ezt szervizeltetni garanciálisan, melyik cégnél, tudtok adni egy weboldal elérhetőséget?

Az Expertet találtam csak a nemzetközi CM honlapon, nekem jó is lenne (Újpest közel van), de nem tudom, hogy szervizelnek is, vagy csak forgalmaznak?

(#1208) CM Hungary válasza sellerbuyer (#1207) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia!
Expert nagykereskedés, végfelhasználókkal nem nagyon szeretnek foglalkozni. Hol vetted? Elsősorban oda kellene visszavinni. Javítani nem fogja senki, csere lesz.

(#1209) sellerbuyer válasza CM Hungary (#1208) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Szia,

Rendben, köszönöm! :R

(#1210) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

COOLERMASTER Elite 120 házat nézek, amibe mini-itx alaplapot szeretnék helyezni panel tápegységgel.
A specifikáció alapján maximum 65 mm-es hűtő fér el. Abban az esetben, ha nem teszek bele tápegységet, nem lesz több helyem?

http://www.coolermaster.com/case/mini-itx/elite-120-advanced-white/

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#1211) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Cooler Master N300 házamban a hátsó venti viszonylag hangos. Mi lehet ennek az oka? (Én azt hittem elsőre, hogy proci venti, de nem.)

Nem tudja rendesen kifújni a meleg levegőt belülről?

Köszi a segítséget!

(#1212) csibuka85


csibuka85
senior tag

Sziasztok en Norbi vagyok , tidtok olyan embert aki CM Cosmos 2 re plexi oldallapot csinalna ? Elore is koszi a valaszokat.

[ Szerkesztve ]

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#1213) zolee5016


zolee5016
őstag

Szia CM!
Valami infó van Erről
.

A Cooler Master MasterCase H500P már a HAF sorozat képviselője, pontosabban újraélesztője. Ez a modell két darab 200 mm-es RGB ventilátor is kap, elvégre a HAF, vagyis a High Airflow megoldások mindig is a jó szellőzést tartották szem előtt. Ahhoz azonban, hogy ez megvalósuljon nem csak jó légszállítás kell, hanem a kábeleket is megfelelően szükséges elvezetni. Itt jön képbe az a kábelmenedzsmentre vonatkozó modul, amely az alaplaptálca oldalán, az előlap felől helyezkedik el, de opcionálisan el is lehet távolítani, ha a felhasználó nem igényli. Ez a ház valamikor az ősz elején érkezik, de ez egy nem végleges adat, ahogy a 150 dollár körüli várható ár sem az.
Nagyon várós!!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#1214) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy van olyan magyar weboldal, ahol árulnak Mastercase kiegészítőket? Mastercase pro 5 házat szeretnék venni, és érdekelne, hogy hol kaphatok hozzá kiegészítőket, ha netán kiegészíteném a házat :) köszi!

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#1215) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok,
Szeretném kérni a gyártó segítségét abban hogy Coller Master Nepton 280L processzor hűtőm kompatibilis a 2066 foglalathoz? Sajnos több bolt is feltüntette hogy nem, míg a gyári oldalán elvileg használható.
Comos 2 gépházba használnám, ha esetleg nem megfelelő, tudnának nekem mutatni olyat ami a házba is megfelelő és a LGA2066 - ra is. (i9 7900X hűtené)

ÁdiBá

(#1216) CM Hungary válasza Zοltta (#1214) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia!

Néhány dolog elérhető itthon is, például az iponnál, de jórészt hollandiából érdemes rendelni, az EU Shopból. Sok mindenre van ingyenes szállítás.
[link]

(#1217) CM Hungary válasza ÁdiBá (#1215) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia!

A Nepton 280 alapból kompatibilis az LGA 2066-al, gyakorlatilag mindegyik hűtőnk kompatibilis. A Cosmos II-be pedig elfér a 280-as radiátor is, így ez dem lehet probléma.

(#1218) CM Hungary válasza zolee5016 (#1213) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia!
Október közepén jelentjük be, a készletek is kb akkor érkeznek hollandiába, onnan 1-2 hét csúszással megérkeznek az első darabok hozzánk is. Tehát október végére várjuk, ha nem jön közbe valami.

(#1219) CM Hungary válasza HdRew (#1211) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Kifújni kifújja, csak hangos. Érdemes lenne cserélni.

(#1220) CM Hungary válasza csibuka85 (#1212) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia!

Speciális valami kell? Miért nem rendelsz kintről?

[link]

(#1221) TomiLi válasza CM Hungary (#1218) üzenetére


TomiLi
addikt

Szia!

Ekkorra esetleg várható egy Q300L érkezése is?

Bogyóka

(#1222) CM Hungary válasza TomiLi (#1221) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Hát erről még nem sok infőm van, de szerintem még az idén ez is érkezhet.

(#1223) NOKA32 válasza CM Hungary (#1222) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Szép napot mindenkinek.
Nekem volna egy CM suppressor billentyűm ami nagyon koszos de kivel bukna a garancia nem szívesen szedném szét főleg hogy régebbi általában a4tech es giga billentyűknél a gomb lenyomás rendszerint rosszabb lett takarítás előtt koszosan.Erre van valami megoldás? ha jól tudom a csomagban nincs gomb kiszedő gyűrű. Esetleg ha nehezebb benyomni a gombokat mint régebben(1-2 honap) vagy a gomb útja közben néhol beakad az eleg indok a garancia érvényesítésére?
Köszönöm előre is.

(#1224) zolee3000


zolee3000
tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a MasterCase Pro 5 házakat gyárilag milyen ventilátorokkal szerelik? Én ezekre tippelek.
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#1225) zolee3000 válasza zolee3000 (#1224) üzenetére


zolee3000
tag

Közben kiderült, hogy nem azonos a két venti. A házhoz adottakat valószínűleg külön nem értékesítik. Ha valaki ilyen házzal rendelkezik felvilágosítana, hogy a házhoz mellékeltek 3 vagy 4 tűs csatlakozókkal rendelkeznek?

[ Szerkesztve ]

(#1226) CM Hungary válasza zolee3000 (#1224) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Ha nagyon koszos, akkor valószínűleg azért ragad be. Ez nem garanciális probléma. A gombok leszedhetőek leszedő nélkül is, kicsit erősebben meghúzva őket. Érdemes lenne egy tisztítást elvégezni rajta.

(#1227) CM Hungary válasza zolee3000 (#1225) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

, Én sem találtam erről infót sehol.Szerintem csak 3 pines. Megkérdezzem kint

(#1228) fonok87


fonok87
aktív tag

Üdvözletem!

Van egy Silencio 650 Pure házikóm. Ablakot vágtam az oldalára, ami nekem nagyon tetszik, viszont ha esetleg megválnék tőle, az új tulajdonosnak lehet hogy pont nem kéne.
Kérdések tehát a következők:
Itt ez az oldallap, ami szuper, de
- Használható a Pure változathoz is? (ha jól tudom majdnem ugyanolyan a sima és a pure, de látom pl a lábak másmilyenek... ha az acél váz ugyanaz, akkor juhé)
- Melyik oldallap melyik? :D Nekem úgy lenne logikus, hogy szemből nézve jobb/bal, de volt már, hogy nekem eltérő eredmény jött ki logikai úton, mint másnak :)

A segítséget előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#1229) CM Hungary válasza fonok87 (#1228) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia!
Ez az oldallap megfelelő. És igen, szemből jobb és bal. :)
Üdv,
CM

(#1230) Farkash


Farkash
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Vettem egy Coolermaster masterbox lite 5 rgb-s házat! :) A lapom z170 pro gaming. A gondom az hogy nem tudom rádugni a 4 pines rgb kábelt a lapra mert nincs rajta ilyen foglalat... Hogyan tudnám megoldani ezt a problémát? És még dolog! :) Utána a led színeket hogyan tudom majd változtatni? :)

Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :R

(#1231) draco31


draco31
veterán

Hello!

Ismerős vett egy MasterBox Lite 5 RGB házat, de az alaplapján nincs RGB csati, így a ventilátorok színét nem tudja vezérelni. Jól sejtem, hogy az a 2 lehetősége van csak, hogy vagy vesz egy RGB-s alaplapot, amin van ehhez csatlakozó, vagy pedig RGB controllert? Utóbbi hol kapható, ha így menne a dolog?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#1232) CM Hungary válasza Farkash (#1230) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
RGB vezérlővel. Utána pedig szoftverrel tudod vezérelni.

(#1233) CM Hungary válasza draco31 (#1231) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,

igen, jól látod a helyzetet. Iponnál lehet kapni RGB vezérlőt.

(#1234) Farkash


Farkash
csendes tag

Sikerült beüzemelni az első három ventit egy CM RGB controllerrel, csak az a baj, hogy nagyon hangos lett így a ház... Valakinek valami ötlet hogyan lehet csökkenteni a ventik RPM-jét? A controller progijával levettem minimumra de még így is hangos... Pls help! :)

(#1235) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

tudna valaki segíteni, ha pont MasterCase 5 háza van, hogy a takarítás mennyire nehéz ? mert a mostani házammal is az a baj, hogy poros lesz az előlap rácsa, de csak úgy lehet szétszedni, ha a fém füleket kihajtom, amibe nem bízok, hogy 100+ kihajtás után se törnek el

eddig ezt a mastercase 5 öt néztem, de most találtam egy képet amin úgy néz ki, hogy e z is ilyen megoldással van megáldva, valaki meg tudja ezt cáfolni?

Illetve magyar honba lehet valahol kapni ezekhez kiegészítőt vagy csak a CM-en keresztül lehet venni?

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#1236) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok,

Van egy CM Storm Scout 2 Advanced Gunmetal Grey házam és az évek során tele lett az oldallap ujjlenyomattal. Mivel tudnám ezt letakarítani róla? Amiket próbáltam: Clean, Cif, Aktív habos tisztító spray, hideg zsíroldó, szappan. Sajnos egyik sem segített!

(#1237) CM Hungary válasza bandi0000 (#1235) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia, nem kell kihajlítani semmit, fém bolhák rögzítik az elejét, csak egy határozott mozdulattal le kell szedni.

(#1238) Robert1987


Robert1987
tag

Üdvözlöm!

Arról szeretnék kérdezni, hogy a Cosmos II 25th anniversary ház üveg oldallapját a későbbiekben be lehet-e szerezni és hogy ez kompatibilis-e az alap Cosmos II oldalával? A tavasszal olvastam a hírekben erről, hogy a harmadik negyedévtől a Cooler Master külön is elérhetővé teszi ezt az oldallapot, de azóta sem láttam erről semmi információt.

robert1987#2387

(#1239) Fred23


Fred23
nagyúr

Sziasztok!

A CM MM530-as egér milyen műanyagból van? PBT, ABS, vagy esetleg valami egyéb?

Ok, megtaláltam. :D PBT.

[ Szerkesztve ]

(#1240) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Reggelt!
Érdeklődnék, hogy CM V8 (RR-UV8-XBU1-GP) típusú cpu hűtőhöz a CM vajon ad újabb foglalatokra való lefogatást?
A termék dobozán ugye intelre csak 775 platform van felvésve, de a honlapon már szerepelnek az újabb 1366/1155/56/50 számok is. Termék regisztráció esetén biztosítanak ilyet, vagy kifutott termék (discontinued) esetén ez a lehetőség is sztornó?
Prémium márkáknál úgy tudom (lásd Noctua) szoktak újabb socket-hez adni lefogatót.
Előre is köszönöm a segítséget!

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1241) CM Hungary válasza flymi (#1240) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,

amikor új processzor foglalat érkezik, akkor a nem túl régi termékekhez szoktunk adni, egy darabig. Mondjuk úgy néz ki, hogy a V8GTS-hez például van AM4 upgrade kit, de a régebbi V8-hoz nincs.
Az ok pedig igen egyszerű, nincs értelme gyártani, mert az értékesített mennyiséghez képest elenyésző az új socketre váltók száma, a szerszámok átállítása és a gyártás pedig hatalmas pénzt és energiát emészt fel.
Sajnos... :(

Üdv,
Zsolt

(#1242) flymi válasza CM Hungary (#1241) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Értem. Köszönöm a gyors választ! :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1243) Dr_Senkihazi


Dr_Senkihazi
aktív tag

üdv
16 napja vásároltam iponban egy cm masterkeys pro l tipusu billentyüzetet,ma reggelre meghalt :( 16 napig ment 54.000 ft-ért...
ilyenkor mi a teendö?van magyar szerviz vagy képviselet?ahol javitják,esetleg cserélik,vagy mittudomén,mert karácsonyra lett véve,erre itt vagyunk,50+ ezerért egy rossz bill.-el :W
nyilván irok az iponnak is,de hirhedten rossz a garanciájuk.
köszönöm.
üdv

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#1244) CM Hungary válasza Dr_Senkihazi (#1243) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Sajnos csak az iponon keresztül lehet megoldani. A CM azonnal cserél vagy jóváír, ha a termék hibás, szóval remélhetőleg az ipon sem tesz másképp.

(#1245) Dr_Senkihazi válasza CM Hungary (#1244) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

intéztem a garancia futárt tölük,kiváncsi leszek... :( az a baj,csak cserét vagy javitást lehet kérni,pedig nem biztos hogy ezt venném még1x.

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#1246) zolee5016


zolee5016
őstag

Szia CM
Végre ideér a jövő héten a h500p
természetesen vertikálisan szeretném a vga-t betenni .A Cm -nek milyen a riser kábele..azaz mennyire tuti,hogy menni fog vele a vga 100%-ban

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#1247) CM Hungary válasza zolee5016 (#1246) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia!
Sajnos nem próbáltam a kábelt, de mennie kell a VGA-nak vele gond nélkül.

Üdv,
CM

(#1248) zolee5016 válasza CM Hungary (#1247) üzenetére


zolee5016
őstag

köszi rendelek egyet szerintem,igaz van tarcsiban egy 3M-es is...[/OFF

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#1249) Hulkeinstein


Hulkeinstein
csendes tag

Kedves Cooler Master!

Az új konfigurációmba szerettem volna RGB-s hűtőket, ezért a Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB-t választottam. Az alaplapom ASUS ROG STRIX Z370g gaming (wi-fi ac), amely a gyártó honlapja szerint kompatibilis a házzal.

Az összeszerelésnél konstatáltam, hogy az alaplapon nincs dedikált RGB led csatlakozó. Ezután rendeltem egy phanteks RGB LED adaptert: http://www.phanteks.com/PH-CB_RGB4P.html

A problémát ez sem oldotta meg teljesen, de mostmár egyszínűen világítanak a ház hűtői. Mit csináljak, hogy szinkronizálható legyen az alaplap a ház színeivel?

(#1250) brainac válasza CM Hungary (#1) üzenetére


brainac
csendes újonc

Sziasztok! Valaki tudna nekem abban segíteni hogy vettem egy CM master liquid 120 lite hűtőt és allig hűt kb úgy hűt mint a 3500 forintos régi toronyhűtőm Amd A10 5700-at kéne hűtenie kicsi oc-val 50 fok alá ritkán megy alap használatnál pls segítsen valaki

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.