Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-11 18:56:12

LOGOUT.hu

Ebben a topicban feltehettek minden olyan kérdést, amely Cooler Master-rel, CM vagy CM Storm termékkel kapcsolatos, legyen az termék információ, garanciális kérdés vagy akár technikai kérdés.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) seniman válasza McNamara (#750) üzenetére


seniman
addikt

Egy jobb léghűtővel szemben esélye sincs egy játékvíznek ;)

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#752) CM Hungary válasza McNamara (#750) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Seidont nem ajánljuk húzott processzorhoz. Oda vagy komoly léghűtés, vagy komoly folyadék dukál. Mondjuk Nepton, vagy hasonló teljesítményű, más gyártótól.

(#753) hackeeeee válasza CM Hungary (#752) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A Seidon 240m egész szépen teljesít egy 4,6GHz-n ketyegő 8320-on! :K

Bár, tény, hogyha vártam volna még egy kicsit, akkor valszeg nepton lett volna, bár várni kellett a 240-es változatra.

Véleményem szubjektív...

(#754) McNamara válasza hackeeeee (#753) üzenetére


McNamara
Ármester

Milyen eredményeket produkál játék alatt?

(#755) hackeeeee válasza McNamara (#754) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Terhelésfüggő. Ott nem nagyon figyelek hőfokot.

Prime alatt ~55-60 fokosak a magok, 4 ventivel, maxon járó pumpával, HAF 932 Advanced házban.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#756) McNamara


McNamara
Ármester

Nepton 140XL lesz végül szerintem. Kaptam pár sodexo utalványt amit kevés helyen fogadnak el és figyelembe véve a szerény vízhűtő kínálatot az üzletbe. Teszteket nézegetve bírni fogja a húzott i5 3570K procim.
Gari, hogy van mert a webáruházak 2 évet adnak de a tesztekbe 5 évet emlegetnek.

[ Szerkesztve ]

(#757) seniman válasza McNamara (#756) üzenetére


seniman
addikt

Két évig a bolt intézi,utána a gyártóval kell egyezkedni :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#758) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

Ebben a videóban ami 5:20-nál van a táp felett, az a takarólap vagy táp fedél vagy minek hívják, ami teljesen elrejti a tápot meg ami vele egy szinten van, azt hogy hívják, hol lehet szerezni?

Your car, your life ;)

(#759) seniman válasza Pardise (#758) üzenetére


seniman
addikt

Ezt keresed,igaz ez egy HAF-X tartozéka :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#760) Pardise válasza seniman (#759) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszi, ahogy olvasom a kommenteket Trooperhez is jó :R

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#761) seniman válasza Pardise (#760) üzenetére


seniman
addikt

A video alapján is :K Nem lesz egyszerű ilyet vadászni :(

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#762) Pardise válasza seniman (#761) üzenetére


Pardise
senior tag

Sajnos igen :/ Nincs ott semmi, hogy add to cart vagy hasonló, jó lenne ilyen pedig!

Your car, your life ;)

(#763) seniman válasza Pardise (#762) üzenetére


seniman
addikt

Mert nem elérhető pillanatnyilag.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#764) Pardise válasza seniman (#763) üzenetére


Pardise
senior tag

Ha elérhető lesz simán rendelnék, akár többet is. Sajnos külföldi oldalaktól még nem rendeltem, így nem igazán tudom mi merre!

Your car, your life ;)

(#765) McNamara


McNamara
Ármester

Átvettem a Nepton 140XL hűtőmet végre. Beszerelése nem volt olyan egyszerű nekem mint azt hittem. 2 hozzá kapott ventitből sajnos csak az egyiket sikerült felszerelni mert a másik sehogyan se fért már el a házikómba. Egyébként brutális hangja van maxon járatva :) Prime95 futtatása alatt i5 3570K @ 4,2GHz 1,2V 65 fok fölé nem megy. Nem volt olcsó mulatság de jól teljesít a kicsike!

(#766) Thaddeuss


Thaddeuss
tag

Sziasztok,

Van egy Cooler Master Hyper TX3 processzorhűtőm amin jelenleg egy darab ventilátor van, én viszont szeretnék még egyet, csak ilyen "ráfogatót" nem tudom hol lehet venni.

Nincs esetleg ötletetek?

(#767) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

Sziasztok

CM:HU :R
erről a tápról kérnék véleményt hogy milyen ennyit enged a keret

Cooler Master 700W B700 V2 RS700-ACABB1-EU
köszönöm szépen

[ Szerkesztve ]

HTC desire 500

(#768) creedszl


creedszl
aktív tag

Hali

Ki szeretném cseréni a Hyper TX3-as procihűtömön a ventit mivel már nagyon zajos.Mely venti ajánlott rá?

Hulligaaan

(#769) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Üdv!
Van egy Cooler Master Notepal U2 Plus notihűtőm - tavaly nyár eleji vásárlás, nemrégiben elkezdtek zörögni a ventijei és elég erősen rezonál tőle a szerkezet - szerintem csapágyas lett (ebben nem vagyok biztos, mert még soha nem volt csapágyas ventim, csak tipp), néha csinálja, néha nem. Ezzel így lehet valamit kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#770) CM Hungary válasza McNamara (#756) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Mi öt évet adunk rá, így a kereskedőknek is ehhez kell tartani magukat. Ha bármi probléma van vele 5 éven belül és a kereskedő nem akar vele foglalkozni, akkor jelezd nekünk és segítünk.

(#771) CM Hungary válasza Feketelaszlo (#769) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Vidd vissza nyugodtan oda ahol vetted. Ez garanciális probléma.

(#772) kpal válasza CM Hungary (#770) üzenetére


kpal
veterán

Hali CM Hungary !
Ti írtok blogot a Game Channel -en is ugye ? :)
Itt is megalakítgattalak titeket. Tetszik hogy közvetlenül tudtok segíteni mindenikek,be is rakom a kedvencekbe ezt a topikot. :K

[ Szerkesztve ]

(#773) CM Hungary válasza kpal (#772) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia! Igen a GC-n is mi vagyunk! Köszönjük, igyekszünk segíteni! :)

(#774) CM Hungary válasza creedszl (#768) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia!
R4-BM9S-28PK-R0 ajánlott.

(#775) CM Hungary válasza NyuszyCaster (#767) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia! A B700 a belépő kategóriánk, de megbízható és stabil tápegység, valamint rendelkezik minden szükséges EU szabvánnyal, vagyis az ErP-vel is, ami a standby fogyasztást határozza meg.
Az ár/érték aránya jó, én ajánlom, bár így egy kicsit haza beszélek...
Mondjuk ha nem sürgős a vásárlás, akkor inkább a GM sorozatból választanék.

(#776) CM Hungary válasza Thaddeuss (#766) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Én úgy tudom, hogy jár hozzá extra clip. Vagy az már nincs meg?

(#777) NyuszyCaster válasza CM Hungary (#775) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

Szia!
de sürgős olyannyira hogy csütörtökön már nállam is lesz 3 év garival sajna fontos volt és max 20e volt rá :)

HTC desire 500

(#778) CM Hungary válasza NyuszyCaster (#777) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Ok. Nem fogod megbánni! :) Legyen hosszú az élete! :)

(#779) NyuszyCaster válasza CM Hungary (#778) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

ok köszi
kedves CM:HU :D mond ti miért nem gyártotok memóriát? nem lenne ilyen vacakolás keresgetés...

HTC desire 500

(#780) roPHka


roPHka
senior tag

Valaki megmondaná, hogy ez mi lehet?
Coolermaster 500W tápegység, csakis ezzel a Western Digital Blue vinyóval...és ilyen hangot ad ki, csak bekapcsolásnál, azaz akkor amikor a vinyót felpörgeti (érvényes ez a gép alvó állapotából való "ébresztés" után is).
Másik vinyóval nincs ilyen hiba, másik táppal nincs ilyen hiba, viszont még egy ugyanilyen tápegységgel is ugyanez a hang a hibajelenség.

[link]

(#781) NyuszyCaster válasza roPHka (#780) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

hátpasz de ez hura :U

HTC desire 500

(#782) Pardise


Pardise
senior tag

Hali.

A Cooler Master Storm Trooper bekapcsoló gombján és a ventiszabályzóján lévő piros ledet esetleg lehet módosítani kékre? Ha igen, akkor hogyan?

Köszönöm :R

Your car, your life ;)

(#783) roPHka válasza NyuszyCaster (#781) üzenetére


roPHka
senior tag

Vinyót lehúzva a tápegység hangtalan, zajtalan bekapcsolásnál is.
Másik wd-vel nézve is szintúgy ez a helyzet...
Coolermasterből a legalapabb 600W-os modellel nincs ilyen jellegű hiba. Nem tudom mi van ebben az 500-as tápegységben, de olyan mintha áthúzna vagy ilyesmi...
Valaki mindenesetre ha találkozott már hasonló hangjelenséggel, megírhatná hogy ez mi a fészkes fenétől lehet. :)

(#784) NyuszyCaster válasza roPHka (#783) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

nem tudom de lehet nem is a táp a ludas
én már jártam ugy hogy 2 azonos vinyó nem ment együtt

HTC desire 500

(#785) CM Hungary válasza NyuszyCaster (#779) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

A memória kereskedelem az egy nagyon trükkös piac. Lehet jól is csinálni, meg nagyon hamar el tud tűnni a süllyesztőbe is egy gyártó. A Corsair sem véletlenül kezdett bele a gaming cuccokba és a házakba. memórián nem lehet pénzt keresni, egyszerűen nem éri meg gyártani, új piaci belépőként meg még inkább. :)

(#786) NyuszyCaster válasza CM Hungary (#785) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

sajnos
most épp am keresésben vagyok de amiket itthon lehet kapni az nincs benne a lap listájában ami meg van is és kapni is lehet az 2400 as azt meg a proci nem támogatja mert az hivatalosan csak 2133 ig megy
igy totál nem tudom mit csináljak :( :( :W

HTC desire 500

(#787) CM Hungary válasza NyuszyCaster (#786) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

2400-as RAM-ot vehetsz, attól még, hogy a CPU csak 2133-ig hajtja meg. A ram is 2133-on fog menni, ez nem lesz probléma. Az alaplap listája pedig soha nem 100%-os. Attól még, hogy egy RAM nincs benne, nagy valószínűséggel működni fog szépen.

(#788) NyuszyCaster válasza CM Hungary (#787) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

értem én de az nem okoz gondot ha vissza osztodik 2400 ról 2133 ra ?

CM én rokkant vagyok nem tudok utánna mászkálni ha gond van csak neten tudok rendelni azért kell biztosra mennem :(

[ Szerkesztve ]

HTC desire 500

(#789) CM Hungary válasza NyuszyCaster (#788) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Nem okozhat gondot. simán visszaáll kisebb frekvenciára.

(#790) Pardise válasza Pardise (#782) üzenetére


Pardise
senior tag

Erre valaki? :F

Your car, your life ;)

(#791) CM Hungary válasza Pardise (#782) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Hello, szerintem a modder toppikban tedd fel a kérdést, vagy keress egy hozzáértő moddert. Gyárilag biztosan nincs rá lehetőség és fogalmam sincs, hogyan lehetne megoldani. Mondjuk itt: Modding topic

(#792) Pardise válasza CM Hungary (#791) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm!

PSU Covert honnan lehetbe beszerezni a trooperhez? A hivatalos oldalon jelenleg nincs!

Your car, your life ;)

(#793) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!
Van egy Hyper T4 hűtőnk. Sajnos az Intelhez való egyik rögzítőcsavar elveszett, és így most nem lehet tudjuk majd felrakni 1155-ös lapra. Minden tartozék megvan, csak az egyik csavar nincs. Ebből lehet venni újat? Esetleg valakinek itt a fórumozók közül nincs valakinek eladó? (aki esetleg AMD platformon használ ilyen hűtőt, és megválna az Intelhez való rögzítőktől)
Válaszokat előre is köszönöm!.

#KeepFightingMichael

(#794) TYÜTYI2006


TYÜTYI2006
tag

Sziasztok!
A hardverapron Hypnotica-tól vettem egy CM Storm Troopert, még garanciális, de a garanciája, még nem ért ide, küldené, ha marad a ház. Ma jött meg a ház. A kérdésem a következő: hol lehet találni hozzá hiányzó kiegészítőket? Hiányzik a 20 cm-s venti, de az nem gond, vásárolható akár 2 db 14-es is, alulra meg 12-es 1 db, mert az ssd keret sincsen meg. Aztán a felső porszűrő hiányzik, az kellene hozzá. Valamint 7 dfb HDD tálca is kell, mert csak 1 db van meg.

Ezt találtam (angolul nem tanultam): [HDD Cage], ebből megvan a 2, tehát ez nem kell.
Viszont ebből találtam: [Acessories kit], ez hiányos lehet, bár csavarok találhatók máshol is, nem baj ha nem gyári. Bár szerintem a gépház hangszórója sincsen meg.
Illetve: [HDD Tray], na pontosan ebből kellene a 7 db.
[20 cm-s blue led], [20 cm-s red led], [20 cm-s ledes], bár ez nem lényeges, mert akármilyen jó venti kerülhet felülre, akár 2 db 14-es is. Valamint nem biztos hogy a légszállítása, és más adatai ezeknek jó is lenne.

Az is opció, hogy visszaküldöm, ő visszautalja a pénzt, aztán keresek másik troopert, de ha lehet ezeket beszerezni, akkor jó is lenne a ház. A fő lényeg a felső porszűrő (azt nem is sikerült találnom), + a hdd tálcák.

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#795) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

Sziasztok
ma érkezett meg a B700 as táp elég massziv darabnak nézem reméllem jó lesz

HTC desire 500

(#796) Glaz-dozfhut válasza TYÜTYI2006 (#794) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

HDD tálcát találtam itt A porszűrőt nem ismerem mennyire speciális, de egy általános típust árulnak. Magát a szövetet.
szerk.: van az is, bocs [link]

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#797) ghodyl


ghodyl
tag

Sziasztok! Egy éve vásároltam egy CM Silencio 352-t, de mostanában elkezdett zavarni, hogy a kábelek rendezetlenül vannak a házban és elkezdtem gondolkozni,hogy a kábelek elrejtem. Ezután olyan problémába ütköztem hogy a tápom ( Corsair CX500 ) 24 pines kábele nem fér el az alaplap tálca mögött, át kötöttem hátul, de az oldal lapot nem tudom rá rakni, mert a kábel túl vastag és nem fér el hátul, erre tud valaki valamilyen megoldást ?

[ Szerkesztve ]

(#798) TYÜTYI2006 válasza Glaz-dozfhut (#796) üzenetére


TYÜTYI2006
tag

Köszönöm! Ezeket én is megtaláltam akkoriban. Viszont utalja vissza a pénzt, és inkább lesz új gépház majd. Mivel kb. 16 ezer ft körül lenne amiket megtaláltam, kicsivel 50 alatt meg már található újan is a ház.

(#799) CM Hungary válasza Pardise (#792) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Ha nincs a [link] shopban, akkor nem beszerezhető jelenleg. :(

(#800) Glaz-dozfhut válasza TYÜTYI2006 (#798) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Na meg pillanatnyilag nem is volt a HDD fiókból. Out of stock.

- Glaz-doz-fhut -

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.