Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-11 18:56:12

LOGOUT.hu

Ebben a topicban feltehettek minden olyan kérdést, amely Cooler Master-rel, CM vagy CM Storm termékkel kapcsolatos, legyen az termék információ, garanciális kérdés vagy akár technikai kérdés.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) maszekember válasza maszekember (#850) üzenetére


maszekember
aktív tag

Megnéztem,az Asus EPU-ban nincs a CPU hűtőre vonatkozó beállítási lehetőség,úgy hogy futtattam egy keményebb cpu stress testet,berakom a végén készül print screent,hogy lássátok a problémát .

Nem tudom mi történhet,vagy az érzékelők rosszak és már rég sült csirke a procim,vagy ennyire űberjó ez a 212 EVO,hogy alapjáraton is tökéletesen hűti az fx-6300-at,vagy a rendszer olvassa be rosszul a ventilátortól érkező jelet. Igazából csak találgatok,teljesen laikusként mondom ezeket. :F

[ Szerkesztve ]

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#852) hackeeeee válasza maszekember (#851) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

PWM, vagy Voltage control van beállítva?

Mivel ha jól sejtem, akkor nem pwm-es a venti, vagy igen? Ha nem, és pwm-en van, akkor tedd át voltage-re.

Feltéve, ha van ilyen beállítási lehetőség a venti szabályozásnál Asus lap esetén. Ha nincs, akkor milyen lehetőségek vannak? Ha kikapcsolod a ventiszabályzást, akkor mennyin pörög a venti?

Vagy lehet, hogy érdemesebb volna valami normális tesztprogrammal letesztelni, hogy akkor is ez-e a helyzet, vagyis nem pörgeti jobban a procit. Pl. prime95.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#853) Zsolt!! válasza maszekember (#851) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Szia a kép alapjan ezek teljesen jó értékek.Max 39 fok nagyon jo ekkora höfokon nem is kell h többet forogjon, de mennyi ideig ment a teszt mert ezek mar túl jo ertékek.Min 15 percet kellene tesztelni h beálljon a hőfok.

[ Szerkesztve ]

(#854) hackeeeee válasza Zsolt!! (#853) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A kép szerint elvileg még futott a teszt, szerintem. :)

Véleményem szubjektív...

(#855) maszekember válasza hackeeeee (#854) üzenetére


maszekember
aktív tag

A stress test leállítása előtt készült a kép,akkor már kb. 40 perce ment ( látszik is az eltelt idő a képen) . Azt is furcsállom,hogy a HWMonitor kiír 3 értéket,de amit a processzornál "package" címszó alatt mutat szerintem lehetetlen (képen szintén) . A PWM-et nem tudom hogy kell beállítani,de egy 4 tűs csatira van rádugva a hűtő a BIOS-ban pedig engedélyezve van a q-fan,ezeken felül lehet még állítani valamit? Ha a venti szabályzást kikapcsolom,akkor elvileg maxon kéne pörögjön,ehhez képest bekapcsolásnál megint csak 600 körül rpm-et mutatott a rendszer,viszont miután újraindítottam a gépet,hogy megint turkáljak kicsit a BIOS-ban ott már a rendes 1600 rpm volt látható. De amint bekapcsolom már csak 600 valamennyi. :F

[ Módosította: hackeeeee ]

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#856) Zsolt!! válasza maszekember (#850) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Milyen alaplapod van? Nekem asus al suite van igaz nekem inteles gépem van.Az Ai suite-on belül van egy fan expert program de lehet hogy külön is le lehet tölteni.. Próbáld ki hogy müködik-e nálad youtubeos videók vannak róla..

[ Szerkesztve ]

(#857) hackeeeee válasza maszekember (#855) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Valami normális programmal stresszeld le a procit..

Öhm.. Ebből adódóan felmerül bennem a kérdés.. Biztosan a CPU-Fan helyére van kötve a venti, és nem máshová?

Véleményem szubjektív...

(#858) NyuszyCaster válasza hackeeeee (#857) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

erre én is gondoltam de ha a bioaban nincs kikapcsolva hogy ne figyelje a cpu fant akkor lesipol azonnal

HTC desire 500

(#859) maszekember válasza Zsolt!! (#856) üzenetére


maszekember
aktív tag

(#856) Zsolt!!
ASUS M5A78L az alaplap,megnézem ezt a szoftvert.

(#857) hackeeeee
Ht a csatlakozóhoz az van írva,hogy CPU_fan tehát gondolom jó helyre dugtam,de ezt már am is leellenőriztem, többször is. Mivel kéne letesztelni a procit? A pi számolást sok fórumon ajánlották,azzal próbáltam mire gondolsz pontosan?

[ Szerkesztve ]

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#860) hackeeeee válasza maszekember (#859) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Korábban már említettem, pl. prime95 blend teszt.

De, ha bizonytalannak tűnik a lap venti vezérlése, akkor érdekes lehet figyelni.

Véleményem szubjektív...

(#861) CM Hungary


CM Hungary
Hivatalos

Sziasztok,
fut egy kérdőívünk, amelynek kitöltésével Sirus C headsetet nyerhettek. A kitöltést megköszönöm! [link]

(#862) NyuszyCaster válasza CM Hungary (#861) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

kitöltve

HTC desire 500

(#863) CM Hungary válasza NyuszyCaster (#862) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Köszönöm!

(#864) NyuszyCaster válasza CM Hungary (#863) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

nm :)

HTC desire 500

(#865) luckynick


luckynick
csendes tag

Helló

Lenne egy CM Hyper T4-em és LGA 1150 (i5 4460) ra szeretném felszerelni, havertól vettem a hűtőt neki 1155- ön volt rajta, felszereltem, az 1155ös leírásával de mintha nem lenne "nagyon feszes, jobbra balra forgatható"

leírás alapján 1150-hez is jó, (elvileg ugyanaz 1150és 1155)

Valakinek valami ötlet tipp? bármi?

előre is köszi

(#866) luckynick válasza luckynick (#865) üzenetére


luckynick
csendes tag

megoldottam: a leírás szerinti hosszú csavarokat nem használtam.

helyette

a rövideket tettem be, így távolság csökkent, feszes lett., pont jó

és sima csavarral rögzitettem az egészet, proci hőmérséklet lejjebb ment kb 15 fokkal

:)

(#867) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Hali!

Itt is feltenném a kérdésemet, hátha találok egy hozzáértőt:)

Szóval volna egy CM V10-em de a nemrég szerzett Corsair Dominator Platinum memók hozzáérnek a vízszintes hűtőrészhez..ezt melegítéssel felfele hajlítani esetleg más módon feljebb tolni lehetséges?

Piros vonallal jelöltem fellül h mennyi lóg be a "memókba".

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#868) seniman válasza Apollo_21 (#867) üzenetére


seniman
addikt

Keresd szab.tam-ot,ő nagyon vágja a hőcsövek alakítását :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#869) Milo629


Milo629
aktív tag

Üdv. egy olyan kérdésem lenne, hogy a CM Centurion 6 házat be lehet-e még szerezni Magyarországon?

(#870) seniman válasza Milo629 (#869) üzenetére


seniman
addikt

Esetleg itt érdeklődj.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#871) Milo629 válasza seniman (#870) üzenetére


Milo629
aktív tag

Árgépen láttam én is, hogy hardverkeren még fent van, csak szerintem már nem lesz nekik készleten, de hétfőn egy telefont azért mindenképp megeresztek, hátha. :R

(#872) #98593280 válasza Milo629 (#871) üzenetére


#98593280
törölt tag

Felesleges, nem fogják már tudni beszerezni.
Már newegg-en sincs.

[ Szerkesztve ]

(#873) Milo629 válasza #98593280 (#872) üzenetére


Milo629
aktív tag

Múltkor a milyen házat topik ajánlások után meg is rendeltem a Corsair 300R-t BQ PW 2-es ventilátorokkal két hete kedden, egyik ventire azt írták 1-2 napon belül lesz és pénteken hozza a futár, múlt hét szerdán telefonáltam, hogy mi a helyzet, azt mondták, hogy csütörtökön jön az utolsó termék és hozza a futár azóta is ugyan azt írja a rendeléseknél a weboldal amit két hete amikor leadtam, hogy várható raktárba érkezés ma vagy holnap... Hétfőn meg is mondom, hogy már ne hozzák. Ezért gondoltam, hogy futok még egy kört hátha maradt valahol, aztán ha nem, akkor marad a 300R, csak máshonnan rendelve... :(((

(#874) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Átmelegítve a csőveket most szépen dől az egész hátrafele, de aláfértek a Dominatorok:P

Mission Accomplished és/vagy Problem solved:P

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#875) CM Hungary válasza Milo629 (#869) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,

nem lesz már Centurion 6 itthon.

(#876) Floyd80 válasza luckynick (#866) üzenetére


Floyd80
addikt

Szia,

gratula, ugyanígy jártam vele én is (ugyanez a proci ráadásul), lötyög. Nem tudom, hogy tervezési hiba vagy direkt ilyen, sehol nem írták róla, hogy ilyen problémája lenne. De abból kiindulva, hogy a korábbi hűtőimet kb. két kézzel kellett ráfeszítenem, valószínű az a jó, ha erősen tapad. :)

Milyen hőmérsékletek vannak? Nekem így is, hogy mozdítható rajta, alapjárat 21-24 C, terhelve 40-45 fok.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#877) CM Hungary válasza Floyd80 (#876) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Nem lötyöghetne elvileg. Akár garanciális probléma is lehet.

(#878) Tibroo


Tibroo
aktív tag

Sziasztok!
Írok ide is hátha valaki hamarabb válaszol! :))
Tudja itt valaki,hogy egy ati radeon hd 5970-hez mekkora táp kell,egy AMD Phenom II X4 840 proc 4gb Ram 120Gb SSd,ASUS M4A89GTD Pro/USB 3,egy db új 550 Watt CoolerMaster G550M,van benne!(Win7 Ultimate 64-bit)
Egy munkatársamé,és azt mondja,hogy eddig stabilan működött,mind addig amíg tápot nem cseréltek benne egy PC szervizbe,most állandóan újraindul,a windows asztal egy pillanatra bevillan,majd újraindul a gép,újra és újra!
Én a tápra gyanakszom,de nem kerestem pontos leírást a VGA tápellátásához sem,a kártya méreteit alapján szerintem ennek a rendszernek ez az 550-es kevés lehet! :(

Ötletek...

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#879) #98593280 válasza Tibroo (#878) üzenetére


#98593280
törölt tag

Egyrészt ha szervizben cserélték, akkor vissza kellene vinni a szervizbe, oldják meg ők a problémát.
Másrészt az említett táp kb. 500 wattot tud, a HD5970 300 wattot is felvehet, a cpu 100 wattot, szóval igen, akár kevés is lehet ehhez a konfighoz ez a táp.

(#880) Tibroo válasza #98593280 (#879) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Köszi az infót,már visszaküldtem az embert,kíváncsi vagyok mit intézett?!

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#881) castiels


castiels
addikt

Valaki próbált egy rev 1-es Cooler Master 690 esbe egy Gigabyte G1 es gtx 970 et?

(#882) Blue Thunder


Blue Thunder
senior tag

Üdv!
Lenne egy kérdésem....Konfigom látható adatlapon.
Most az lenne a kérdés hogy van e érdemleges illetve mekkora teljesítmény különbség a régi V8 illetve az új V8 GTS között? Illetve ha esetleg vízre váltanék mi az ajánlatos?
Jelenleg AC mx4 paszta van a procin így terhelés mellett intel burn tesztel (100%) 4.4Ghz, max hőfok 79°C

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#883) #98593280 válasza castiels (#881) üzenetére


#98593280
törölt tag

(#884) castiels válasza #98593280 (#883) üzenetére


castiels
addikt

01:15

Tehát csak 30 cm a kártya, ez alapján?

(#885) istvans


istvans
csendes tag

Sziasztok,
Cooler Master n200 háznál következő problémám, a videókártya HDMI vel van összekapcsolva a monitorral, azonban a ház peremétől(videókártyánál) nem lehet a HDMI-t teljesen csatlakoztatni ezért néha nincs kép, mit lehetne tenni?

[ Szerkesztve ]

(#886) Blue Thunder válasza istvans (#885) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Nekem is hasonló a probléma...de szerintem mindenkinél....én picit döntöttem lefelé és úgy becsúszott...most hogy ez vga gyártói hiba vagy éppen házgyártó nem figyelt...jó kérdés

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#887) Blue Thunder válasza CM Hungary (#877) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

(#882) Erre kaphatok választ? :U

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#888) Bile Demon


Bile Demon
őstag

üdv.

Egy CM Silencio 550 házam van.
Az vele a problémám, hogyha rajta van az oldallap, akkor egy mély búgó hangot hallok. A hang nagyon halk. 2m-ig lehet hallani, éppencsak, (teljes csend csukott ablak stb. esetén) de olyan monoton, hogyha egyszer meghallom, akkor nem nyomja el a háttérzaj sem.

Érésre nem remegnek a lemezek, csak a levegő a dobozban.
A táp és a hátsó 12cm ventiltátor kifelé tolja a levegőt, elöl nincs ventilátor, magától szívódik a levegő a dobozba az előlapon lévő réseken. (szerintem kicsik a rések és emiatt lehet hogy alacsony nyomás alakul ki a dobozban).
Ha leveszem a doboz oldalát vagy hátrébb tolom 2-3cm-el, akor elhallgat. Ami a dobozban van az válogatott csendes cucc. Nyitott doboznál nem hallok semmi zavarót!

Találkozott ezzel valaki, lehet valahogy orvosolni?
bövebben itt írtam róla:
[link]

Bruhe

(#889) Zsolt!! válasza Bile Demon (#888) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Szerintem ha elol kicsi a res akkor nem bugo hangot hallanal hanem szelzajt. Legalabbus nalam alul is van ventilator es tul kozel volt a szonyeg es hallottam is h "suvit".Megemeltem a hazat kicsut elmult a hang. Valoszinu valamelyik ventilator rezegteti a lemezt nalam is hasonlo jelenseg van.Nem erzodik egyik lemezen se de rajottem h a felso lemez adja a hangot Gumis csavart kellenne beszerezni (en is ki akarom probalni)azzal felfogatni a ventilatort ha viszont ilyennel van akkor passz..

(#890) Bile Demon válasza Zsolt!! (#889) üzenetére


Bile Demon
őstag

Igazad lehet, amikor kinyitottam az előlapot, akkor is ugyanúgy búgott tehát nem a szűkület miatt van.
Oldallap nélkül viszont teljesen jó.

Próbáltam keresgélni a zaj forrását.
Nem a HDD, nem a CPU hűtő és nem is a hátsó Noctua S12 ULN.
HDD 5cm vastag szivacsra van téve, de próbáltam kikötve is.
CPU hűtő 500rpm, nem rezonál és amúgy is rugalmasan van a bordán.
A Noctua venti is rugalmasan van felszerelve.

A tápegység Seasonic G450, baromi halk, de alacsony fordulaton mégis van egy kis morgása a ventilátorának (10cm-ről alig hallható), de ha ráteszem a doboz oldalát akkor az egész doboz kierősíti... főleg a tetején hallani, a közepénél nem annyira de a első és hátsó harmadnál jobban.
Leállítottam a tápventit. az sokat segít, vagyis egy összetevő eltűnik a zajból.
Az adja a legjobb eredményt, ha nincs rajta a bal oldala a doboznak, de az nem normális állapot.

Szerintem nem valami jó ez a ház, minden kis rezgést ugyanolyan búgásként szólaltat meg, vagyis erős rezonanciája van egy bizonyos frekvencián.
A DVD meghajtót alig használom, de ha pörgeti a lemezt, akkor olyan hangja van a doboznak, mint ami szét akar esni... (ugyanez a meghajtó a 10+ éves Mercury házban legfeljebb süvítő hangot adott)

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#891) CM Hungary válasza Blue Thunder (#887) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
szerintem vidd vissza a vásárlás helyére és cseréltesd ki. Ahogy mondtam, elvileg nem lötyöghetne.

(#892) Zsolt!! válasza Bile Demon (#890) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Probald ki a fan xpertel egyenkent emelni a fordulatszamot igy ki tudnad szurni a bugas forrasat.olvastam ilyen rezgescsillapito bitumen lapokrol azok is segithetnek de nem tudom megerie befektetni. ilyenbe Nekem alap fordulatszamon nincs bugas csak 800-as fordulat felett.

(#893) Blue Thunder válasza CM Hungary (#891) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Kicsit benézted a kérdést..az másik kollégáé volt :)
Az enyém:

Üdv!
Lenne egy kérdésem....Konfigom látható adatlapon.
Most az lenne a kérdés hogy van e érdemleges illetve mekkora teljesítmény különbség a régi CM V8 illetve az új CM V8 GTS között? Illetve ha esetleg vízre váltanék mi az ajánlatos?
Jelenleg AC mx4 paszta van a procin így terhelés mellett intel burn tesztel (100%) 4.4Ghz, max hőfok 79°C

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#894) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
CM TX3 Evo hűtőhöz kaptam rezgés csillapító gumi bakokat. Hova kell azokat feltenni? Egy (a gyári)ventivel üzemel. A manual már sajnos nincs meg, hogy azzal puskázzak...
Köszi!

(#895) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Silencio 650 Pure házba tettem alulra és felülre is most ventilátort. A felsőt rákötöttem a házon lévő csatlakozóra, hogy tudjam ki-be kapcsolni, amikor akarom, de sajna nem tudom kikapcsolni valamiért, folyamatosan megy. Szerintetek mi lehet a gond? Azt nem szeretném, hogy állandóan menjen.

Köszi!

(#896) Floyd80 válasza johnny82 (#895) üzenetére


Floyd80
addikt

Szia,

négy csatlakozónak kell lennie, három szabályozós meg egy ami csak ki-be kapcsol. A három gyári venti az mind a fordulatszabályozós csatiba van dugva?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#897) johnny82 válasza Floyd80 (#896) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Rossz helyre dugtam. Nem tudom miért, de teljesen megfeledkeztem a 4. csatiról, így már tökéletes. :B

Köszi! :R

(#898) drShaman


drShaman
aktív tag

Sziasztok!
CM HAF XB (EVO) 3.5" HDD cage-et lehet külön is venni?
Előre is köszi a választ.

(#899) Lend


Lend
csendes tag

Sziasztok!

Van egy CM Scout házam, és az előlapi USB csatlakozókat (kompletten a műanyag"betét" + fém lemez) szeretném kicserélni mert megsérültek. Lehet esetleg ilyet rendelni/venni külön? :F A házat nem szívesen cserélném mert hibátlan. :O
Előre is köszönöm a segítséget. :)

Visz mindent mint KAMA3 a kereszteződésben!

(#900) Blue Thunder válasza dodopek (#894) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Üdv!

User manual-t én sem találtam de pár videó megnézése után arra jutottam hogy az csak amd-s konfignál van...szóval neked sehova, mivel inteles vagy csak a négy láb felcsavarozása, helyére és start

(#899) Lend

Kb. szerintem már sehol sem tudsz venni...ha jól látom ez egy 2009-es gyártmány szóval az esélye 0 hogy kapsz. :(

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.