Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-11 18:56:12

LOGOUT.hu

Ebben a topicban feltehettek minden olyan kérdést, amely Cooler Master-rel, CM vagy CM Storm termékkel kapcsolatos, legyen az termék információ, garanciális kérdés vagy akár technikai kérdés.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a lenti ház elérhető e már valahol?

Masterbox Q300L

Köszi.

(#1252) CM Hungary válasza #TOTTI (#1251) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia!

Jövő héten érkeznek az első szállítmányok.
Üdv,
Zsolt

(#1253) #TOTTI válasza CM Hungary (#1252) üzenetére


#TOTTI
őstag

Köszi, nem tudom mennyibe fog kerülni, de minden szempontból optimális és a dizájn is top-on van. :)

(#1254) #TOTTI válasza #TOTTI (#1253) üzenetére


#TOTTI
őstag

Meg is van. :) Nagyon súlyos masszív darab, árán felül teljesít mindenben! :C

(#1255) CM Hungary válasza #TOTTI (#1254) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szuper! Örülök, hogy tetszik! :)

(#1256) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Kérdésem a következő lemme. a cooler master hyper t4 rateheto valahogyan am4 foglalatra? jelenleg gyari hutovel nyomatom de a regi gepbol felhasznalnam a hutot, ha volna ra mod

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#1257) CM Hungary válasza Kolbi_30 (#1256) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Elvileg a T4 gyárilag kompatibilis. Ha régebbi mint a frissített verzió, akkor nem. A T4-hez nincs külön bracket.

(#1258) Kolbi_30 válasza CM Hungary (#1257) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Ez jó hír! De mi számít réginek? Valamikor 2015ben vettem.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#1259) CM Hungary válasza Kolbi_30 (#1258) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Az még az AM4 időszak előtt volt, így biztos, hogy nem jó. :(

(#1260) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy a proci hűtőnek van egy kis holtjátéka tekerő irányban? Óramutató járásával vagy ellenkezőleg is jelen van ez a holtjáték. Egy Cooler master Hyper evo 212 jűtőről van szó.

(#1261) CM Hungary válasza Anulu79 (#1260) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,

bocs, de a kérdést sem igazán értem. Hogy-hogy tekerő irányban? :)

(#1262) Anulu79 válasza CM Hungary (#1261) üzenetére


Anulu79
addikt

Megfogom a bordát és el tudom fordítani mind a két irányba pár mm-t. Ha elfektetem a lapot és megfogom a bordát akkor el tudom fordítani mint egy üdítős palack kupakját. Nagyjából így tudnám elmondani.

[ Szerkesztve ]

(#1263) CM Hungary válasza Anulu79 (#1262) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Hát ha nagyon laza, vagy lötyög, akkor nem jó, de valamennyire természetesen mozoghat, az normális. A lényeg, hogy ne lötyögjön.

(#1264) Anulu79 válasza CM Hungary (#1263) üzenetére


Anulu79
addikt

Lötyögni nem lötyög egyáltalán csak ez a "forgathatóság" van jelen. Minden rögzítő csavar rendesen meg van húzva. Nekem olyan mintha amiatt lenne ez a hiba, hogy vagy a foglalatban rövid a menetes furat vagy pedig a lerögzítőnek rövid a menetes lába és azért nem lehet rendesen lehúzni.

(#1265) Kolbi_30 válasza Anulu79 (#1264) üzenetére


Kolbi_30
őstag

VAgy sok pasztat raktal! es elmozdul azon.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#1266) Anulu79 válasza Kolbi_30 (#1265) üzenetére


Anulu79
addikt

Első alkalommal tényleg sok lett egy kicsit. De most viszont nem sokat raktam rá.

(#1267) devilsaurus


devilsaurus
újonc

Üdv. Érdeklődni szeretnék, rendelkezem egy COOLERMASTER Elite Knight 350 házzal és szeretnék venni egy Cooler Master MasterLiquid ML120L RGB 120mm (MLW-D12M-A20PC-R1) processzorhűtőt és az érdekelne hogy "radiátor" vagy hogy is nevezzem elférne a házamban? Ugyanis egy 120 mm-es ventinek megvan a helye (háromnak is 😀 ) csak a "radiátorral" nem tudom hogyan kellene számolnom. 🙂 Előre is köszönöm válaszukat.

(#1268) CM Hungary válasza devilsaurus (#1267) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia!
Igen, el kell férnie! Hátra beszerelhető a radiátor a 120mm-es venti helyére.
Üdv,
Zsolt

(#1269) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Kedves Cooler Master !

CM V1200 Platinum táp vásárlásán gondolkodom. Nemrégiben még mindenhol 7 év garanciával árulták, azonban most rákeresve mindenhol 5 évet látok. Ilyenkor mi a mérvadó ?
Hivatalos oldalon még mindig 7 év garit írnak. :F

Köszönöm előre is !

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#1270) CM Hungary válasza meridaharcos (#1269) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia!

A V1200-asra 7 év a garancia továbbra is, nem is értem, hogy ki és miért árulja öt évvel. Természetesen a CM vállalja a garanciát a kiírt időtartamra, tehát ha garanciaidőn belül hibásodik meg, mindenképpen cseréljük, vagy javítjuk.

Üdv,
Zsolt

(#1271) meridaharcos válasza CM Hungary (#1270) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Köszönöm szépen a gyors választ!

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#1272) Belabalta


Belabalta
csendes tag

Sziasztok!

Egyik barátom átadná nekem a Cooler Master Masterair MA410P hűtőjét, csak ő 1366-os foglalatban használta, én meg 2011-v3-asban installálnám, és nincsenek meg neki azok a csavarok, melyeket az alaplapi anyákba kellene csavarni, s melyekbe lehetne csavarni az X alakú leszorítót (útmutatóban I-vel jelölt csavarok).

Abban kérném a segítégeteket, hogy ebben az esebten a legkisebb költség ráfordítással hogyan tudnám mégis használhatóvá tenni (számomra) a hűtőt? Esetleg van-e valakinek tartalékban / feleslegben 4 ilyen anya - apa csavarja, mert abban az esetben megvenném tőle.

Köszönöm! :R

(#1273) CM Hungary válasza Belabalta (#1272) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,

sajnos külön ilyen szettet nem árulunk, így hivatalos forrásból egyelőre biztosan nem fog menni. Mondanám, hogy megnézem esetleg, hogy garanciában van-e valahol, de léghűtők ritkán hibásodnak meg. Mindenesetre rákérdezek.

Üdv,
Zsolt

(#1274) ivana válasza Belabalta (#1272) üzenetére


ivana
Ármester

Elvileg a 1366-on meg a 2011-en ugyan ott vannak a lyukak, csak a 2011-en magasabban van a hűtő ezért kell még plusz alátét.

(#1275) bul07


bul07
nagyúr

Van nekem egy COOLERMASTER Hyper 212 EVO és mostanában elkezdet a ventilátorra hangosodni meg morogni vagyis nem olyan mély de már alapjáraton is hallani(600fordulat környéke)

Kérdés az hogy mivel tudnám helyettesíteni gyári ventilátort?
Mert ugye ezen már egybe van öntve a felfogatással ventilátor, így nem elég ha veszek egy 12cm-es ventilátort
Esetleg lehet kapni gyárit valahol?

Jól bírja amúgy mert 2013.07.04-én vettem

Meg még egy kérdés
Ugye én elég régen vettem és az lenne a kérdés hogy kaptam e én olyan felfogatót amit Socket AM4 foglalthoz tudnék használni?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1276) CM Hungary válasza bul07 (#1275) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia!
Bármilyen szabvány méretű és felfogatású 12cm-es PWM ház hűtővel helyettesíthető, legyen ez akár CM, akár más márka.
Mivel 2013-ban vetted, AM4 keret biztosan nem volt hozzá. Szoktunk kapni extra keretet, de nagyon ritkán. Általában aki processzort vesz, cseréli a hűtőt is, így nagyon kicsi a keretre az igény, így eléggé magasak a gyártási költségek (gépsor állítás, tooling stb).

(#1277) bul07 válasza CM Hungary (#1276) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát az gond ha nincs hozzá AM4 felfogató, mert majd talán váltok, és csak ezért hűtőt cserélni hát
Nem lehet igényelni a gyártótól?
Mert egyes gyártók utólag ilyenkor szokták pótolni, főleg ha később forgalomba hozott ugyan azon hűtőhöz meg adnak

Na de ha én veszek egy sima ház hűtőt hogy fogatom rá a hűtőbordára
Ennél nincs fém akasztó egybe van öntve a ventilátorral a felfogatása

Aha most néztem videót nincs is egybe hanem csavarral van, csak a szivacstól nem láttam én
Na akkor majd a legközelebbi rendelésnél rendelek egy halkabb ventilátort

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1278) kingpython


kingpython
aktív tag

Sziasztok!
Van itt valakinek Cooler Master MasterCase H500P háza fontos lenne?

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#1279) bul07 válasza CM Hungary (#1276) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem tudnátok adni egy ingyen posta kupont?
Mert megtaláltam a honlapon , csak ugye a fránya postát kellene állni ami 7.5€

Vagy kérjétek le ti és küldjétek ki ti, ha kellene doboza számlája megvan a hűtőnek

2500Ft körül van a posta, meg ugye kellene egy új ventilátor is így a kettő együtt már nem éri meg , ha eladom 5e Ft-ért és hozzáadom a fentieket akkor már majdnem egy új kijönne

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1280) Plasma


Plasma
csendes tag

Sziasztok,

Nemrég vettem i7700 mellé egy Cooler Master Hyper 212-t. Lehet, nem volt jó ötlet.
Nagyon hangos, ráadásul Windows alatt is képes felpörögni: pl megnyitok egy Chrome-ot, 1200-1300-as pörög fel (CPU 60 fokos kb ilyenkor), némely játéknál elviselhetetlen.

Van valakinek ezzel a típussal tapasztalata?

(#1281) CM Hungary válasza Plasma (#1280) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
ha windows alatt felpörög, az nem a hűtő hibája, hiszen az alaplap vezérli. A Chrome pedig nagyon erőforrás igényes böngésző, szereti a memóriát meg a processzort is terhelni. A H212 az egyik legkeresettebb hűtőnk, kevés panasz volt rá idáig.
Bár én nem H212-őt használok, szóval személyes tapasztalatom nincs. :(

(#1282) CM Hungary válasza bul07 (#1279) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
sajnos a szállítás sehol sincs ingyen, ha belföldön rendelsz, akkor sem. Azt tudom esetleg, ha privátban rám írsz, adok egy mailcímet, leírod nekem hogy pontosan melyik termék kell, melyik városban laksz és megpróbálom leküldetni az ottani kereskedéshez.

(#1283) CM Hungary válasza kingpython (#1278) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
nekem ugyan nincs, de láttam már élőben, plusz ismerek sajtóst, aki tesztelte. Mi a kérdés?

(#1284) bul07 válasza CM Hungary (#1282) üzenetére


bul07
nagyúr

Köszi de hagyjuk akkor, mert én a világ végén lakok, Debrecen 65Km, és mondjuk Békéscsaba is 65Km(Nagyvárad csak 30Km :DDD )
Többe kerülne érte menni mint ahogy megérné, de még egyszer köszi

Hozzá vagyok szokva hogy ingyen szállítással vásárolok Kínából

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1285) Plasma válasza CM Hungary (#1281) üzenetére


Plasma
csendes tag

Szia,

Most olyat csináltam, hogy beállítottam fix rpm-re, kb 1100-ra és kb 65-70 foknál megy csak feljebb.
Így viszont nem hangos mert nem kell hirtelen semmiből felpörögnie :)

(#1286) vegh001


vegh001
csendes tag

Sziasztok! Pár napja vettem egy CM hűtőt 212 EVO, Arra lettem figyelmes, hogy az egyik csavar ami az alaplapba megy (és ugye ebbe megy bele egy másik alkatrész ami lefogja a hűtőt a procira) menethibás. Tudom nem high end kategóriás hűtőről beszélünk, de azért azt elvárná az ember, hogy minden alkatrész megfelelő legyen. Nyílván gariban cserélik de akkor is.....

(#1287) Shin Chen


Shin Chen
tag

Üdv! Ismerős által hozzájutottam egy CM B500 típusú táphoz. Röviden: tökéletesen működik,
DE: a srác olyan mértékben dohányzott, hogy többszöri kifújás/kábeltakarítás után is iszonyatos szaga van.
Főleg a kábelek undik..
A kérdésem az lenne- ha szétszerelem hogy ventit cseréljek egyúttal a kábeleket is tudnám pótolni?
Garancia már lejárt és nem szívesen hajítanám ki..
A válaszokat előre is köszi! :)

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#1288) Shin Chen válasza Shin Chen (#1287) üzenetére


Shin Chen
tag

Nos, a tisztítás megtörtént, úgy döntöttem nem piszkálok bele, csak a ventit cseréltem mert nagyon poros/koszos volt már szegény..
Viszont ahogy kiporoltam azt vettem észre hogy valami kábelről leporlott a borítás.. nem nagyon piszkáltam, mert úgy néz ki leégette magáról...
Szerintetek ez okozhat problémát?
Maga a táp rendesen működik :)
[kép]

[ Szerkesztve ]

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#1289) Huvi00


Huvi00
tag

Kedves Tagok!

Szeretném kérdezni tőletek, hogy Egy régebbi Cooler Master Z600 as rá lehetne rakni egy AMD Ryzen 7 1800x re ?

.

(#1290) erik22


erik22
tag

Szia

Nem tudod,hogy jó helyen vagyok -e,de olyan kérdésem lenne ez a Cooler Master Vertical Graphics Card Holder Kit mennyire jó dolog azon kívül,hogy szét kell barmolni a gépházamat ?
Tehát a kérdésem az,hogy valami rendellenesség lesz-e ?(pl hűtés,ventilátornak nem tesz jót)
Igazából csak azért szeretném elsősorban dizájn miatt másodsorba az alaplapot ne "húzza" egy 3 ventis Gigabyte-m GTX 1080 van.

[ Szerkesztve ]

Mindenhol jó,de legjobb a hardveraprón!

(#1291) CM Hungary válasza erik22 (#1290) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,

tuningolod a gépet vagy a kártyát? Procid, CPU hűtőd, házad milyen? Szellőzésnél ezek nagyon fontos szempontok.
Szerintem az, hogy elfordítod a kártyát, alapból nem okoz problémát.
Valóban, ez két dolognál hasznos, egy hogy nem húzza a VGA az alaplapot, a másik, hogy látványos.

Üdv,
Zsolt

(#1292) erik22 válasza CM Hungary (#1291) üzenetére


erik22
tag

Köszönöm a választ,de már le is mondtam róla vettem pci-e hangkártyát és így már tárgytalan!

[ Szerkesztve ]

Mindenhol jó,de legjobb a hardveraprón!

(#1293) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Hali!
Sajnos elég zajossá vált a CM TX3 hűtőmön a ventilátor így gondoltam megolajozom, de nagyon úgy tűnik, hogy ennek nem kivehető a takaró kupakja és csak faragás árán tudnám szétszedni.
Kérdésem az lenne, hogy lehet külön ugyanilyen ventilátort venni, vagy más gyártótól melyik az ajánlott típus?
De azért nem legyen drágább, mint az egész hűtő :)
Köszönöm!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#1294) Tomko78 válasza bul07 (#1277) üzenetére


Tomko78
őstag

Akkor te szerencsés vagy , nekem a CM V6 GT nincs am4 kit sajnos , pedig szerettem a hűtőt , de sajnos cserélni kellet mert sehol se találtam hozzá am4 felfogatót

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#1295) tibtype


tibtype
csendes tag

Szia!

Remélem tudsz nekem segíteni. Van egy CM MasterLiquid ML240L RGB vízhűtőm, ami a pumpánál szivárog. Alaplapot akartam cserélni, akkor vettem észre, hogy zöldes, nyálkás folyadék van a réz mag körül, illetve oxidálódik a csavar. Nem folyik, de nem szeretném megvárni, hogy nagyobb baj legyen. 2018 májusban lett véve egy lap mellé a hűtő, az Alzánál. De az alza garanciális folyamata siralmas, az ügyfélszolgálaton sem tudnak semmit mondani. Esetleg meg lehet oldani, hogy a gyártónál legyen gariztatva, RMA-n keresztül?

(#1296) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Vettem egy CM 690 II Advanced házat. Eddigi legjobb házam, imádom. Lenne pár kérdésem:
- A vinyórögzítő keretekbe ha beteszem a gumiba a fém tüskét nem csúszik be a helyére, legalábbis a felső 2-be (alsó 4-et kivettem a légáramlásért)
- Előlapi 5.25"-ös takarólemezt/mesh-t honnan lehetne szerezni? Hivatalosan már nem forgalmazzák.
- A belső gumi takarógyűrűket amik az alaplaptartó lemez átvezetéseit fedik hogyan lehetne pótolni? Elöregedtek, eltöredeztek sajnos.
Illetve pár modding ötlet:
- Előlapra összesen 3 darab 12 centis venti jó lenne, ehhez persze lemezt kell vágni.
- Oldallapot jó lenne valami teli tempered üvegre lecserélni, létezik valami univerzális megoldás erre? Mondjuk méretre vágott üveg mágneses keretel vagy valami.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1297) Tomko78 válasza rasotamas (#1296) üzenetére


Tomko78
őstag

elől nekem 2db 14 cm venti tolja befele a krafftot , és szerintem bőven elég ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#1298) rasotamas válasza Tomko78 (#1297) üzenetére


rasotamas
veterán

Ez sem rossz, látom a gumik már neked sincsenek meg. Egy negatívumot látok, ez részben belső levegőt keringeet bár a procira erősebben nyomja. Jobban örülnék ha közvetlen az előlapnál lenne.
Találtam neten egy modot, az alsó részbe passzosan pont sikerült beillesztenie 2 darab 12-est, föntre pedig 14-es csak akkor fér be ha dvd-t nem rakok a gépbe és mivel nincs meg az összes takarólemezem ezért kell, és az asszony is kérte, a bölcsis-ovis képeket videókat mindig dvd-n kapjuk.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1299) CM Hungary válasza tibtype (#1295) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia!
Sajnos az Alzához kell visszavinned ebben az esetben. Hollandiában nem kezelik a végfelhasználói kéréseket. Én is disztributoron keresztül tudom csak megoldani, de mivel az alza nem is hazai beszállítóktól vásárol, így nehezített pálya. :(

(#1300) Tomko78 válasza rasotamas (#1298) üzenetére


Tomko78
őstag

Én ehez nem kaptam gumit , ha dvd író bent van akkor egy 12 cm venti pont befér , és a CPU hűtő nagyon szereti 😁

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.