Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-11 18:56:12

LOGOUT.hu

Ebben a topicban feltehettek minden olyan kérdést, amely Cooler Master-rel, CM vagy CM Storm termékkel kapcsolatos, legyen az termék információ, garanciális kérdés vagy akár technikai kérdés.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) rsf válasza Fboy (#1350) üzenetére


rsf
senior tag

Szabvány méret van, de van low profile szabvány is.
Ha nem így lenne, figyelni kellene hogy pl. egy videó kártya hátul milyen. Jó -e a házadhoz.
És most itt nem a kártya hosszára gondoltam.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#1352) CM Hungary válasza Caliber92 (#1347) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
szerintem nem lesz, kifutott a támogatási periódusa.

(#1353) Takax12


Takax12
csendes tag

Sziasztok!

Van egy CM V1000-es moduláris tápom, kaptam, nem tudom, hogy működik-e.
Kérdésem:
Alaplap és gép nélkül hogy tudom beinditani, kipróbálni?, hogy megy-e egyáltalán?

(#1354) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Van egy régóta fennálló problémám: N200-as ház, a konfigot kb. 2 vagy 3 éve raktam össze a szüleimnek. Már akkor is, összerakás után, és azóta is néha bekapcsolásnál valami irdatlan ronda hang jelentkezik. Nem is tudom mihez hasoníltani. Azt hittem egy kábel lóg valamelyik ventibe, de ezt már számtalanszor csekkoltam, és egyszerűen nem tudom elképzelni. Inkább valami olyasmi hang, mintha fognék egy kis golyót, pl. csapágygolyót, és bedobnám a forgó venti lapátok közé, és össze vissza vergődne, pimpongozna ott. Zörög, zakatol, nyöszörög. Egy pár másodpercig tart, aztán abbamarad. Nem tapasztalt esetleg valaki hasonlót? Vagy mi a fene lehet ez egyáltalán? Nyilván így elég nehéz tippelni, csak reméltem, hogy nem egyedi hiba, és talán másnál is jelentkezett.

(#1355) Misi_D válasza Gabesz87 (#1354) üzenetére


Misi_D
tag

Esetleg próbáltad már lefogni és tesztelni egyesével a ventiket, h melyik lehet (ha egyáltalán venti)? Nem kell túl nagy erő hozzá, h ne forogjanak átmenetileg egy kis ideig. Ha az egyik venti, és zavar, én fognám és cserélném a francba.

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#1356) Gabesz87 válasza Misi_D (#1355) üzenetére


Gabesz87
addikt

Menet közben kényszerrel lefogni a ventit? Nem árt az neki? De egyébként tök random jelentkezik, nem minden indításnál, így elég nehéz ilyen próbával kiküszöbölni a problémát.

(#1357) CM Hungary válasza Gabesz87 (#1356) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Indítás előtt próbáld lehúzni a ventiket (ház és akár CPU hűtő is). Ha a hiba nem jelentkezik, akkor valamelyik venti. De lehet a tápegység ventilátora is. Ha minden ventillátort lehúztál, és így is zörög, akkor a tápegység.

(#1358) Misi_D válasza Gabesz87 (#1356) üzenetére


Misi_D
tag

Elsősorban a CPU ventire gondoltam, amit nem feltétlenül egészséges kikapcsolni, de lefogni azért le lehet. A többit nyilván húzd le és úgy. :)

Szerk: mondjuk rövid időre a CPU-ét is ki lehet, ahogy látom a CM is ezt javasolta felettem tesztelni.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#1359) CM Hungary válasza Misi_D (#1358) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Így van, egy indítás erejéig le lehet húzni a CPU hűtőt is. Valamennyi hőt felvesz a heatsink, így nincs ideje a CPU-nak túlmelegedni.

(#1360) Gabesz87 válasza CM Hungary (#1359) üzenetére


Gabesz87
addikt

Rendben van majd kipróbálom ha megyünk haza vidékre. Köszönöm.

(#1361) veLeno


veLeno
csendes tag

Sziasztok! Ki hogyan oldotta meg a hűtést a Q300L házában? Nekem elől egy 12cm és egy 14cm.es venti szívja a levegőt a házba, vga felett hátul 12cm.es húzza ki illetve a proci felett szintén 12cm.es szívja ki a levegőt. Szeretném a vga. nál keletkező hőt hatékonyabban kifújatni a házból. Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#1362) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Sziasztok
Gépvásárlás előtt állok. Olyan kérdésem lenne, hogy gyárilag a MasterCase MC600P csak 3 ventivel jön ki, elől 2 hátul 1. Érdemes felülre egy db 140mm betenni?

Csak mert anno amikor vettem a 690 II-t ott is volt egy gyárilag felül. Vagy ennek a háznak ilyen jó a hűtése, airflow?

Köszönöm!

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#1363) Giii


Giii
senior tag

Sziasztok.! Honnan tudnék beszerezni Hyper 212 - és töoronyhűtőhöz gumi al@tétet? El keveredett 2 darab. Most zsebkendővel pótoltam.😀 Nagyon megszenvedtem vele

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#1364) Giii válasza Giii (#1363) üzenetére


Giii
senior tag

Tudna valaki segíteni?

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#1365) CM Hungary válasza Giii (#1364) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia!
Itt nézd meg: https://www.cmstore.eu/

(#1366) Giii válasza CM Hungary (#1365) üzenetére


Giii
senior tag

Köszönöm.

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#1367) Mizol29


Mizol29
senior tag

Hello! Olyan kérdésem lenne, hogy hamarosan lapot és procit váltok AM4-re. Adott egy Seidon 120V ver 2. csak ugye ez nem AM4 kompatibilis. Neten látok boltokban ilyen AM4-es upgrade kiteket. Ezek közül alkalmas lenne valamelyik ehhez a hűtöhöz? Ha nem muszáj akkor nem cserélném le a teljesen jól műkődő hűtőt amivel meg is vagyok elégedve. Köszönöm a választ!

(#1368) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Azt lehet már tudni, hogy a MAsterbox CM694-es ház mikortól lesz kapható itthon?
https://www.coolermaster.com/catalog/cases/mid-tower/masterbox-cm694/

Köszi előre is.

(#1369) rasotamas


rasotamas
veterán

CM690 II házam van. Honnan az atya úristenből lehetne hozzá 5.25-ös előlapi takaró lemezeket szerezni? Egy sima formára hajtogatott mesh háló. 2 megoldáson jár az agyam:
- Megszüntetem az 5.25 helyeket és 1 darab mostanival megegyező lyukméretű és lyukosztású hálóval befedem az egésze előlapot miután méretre vágtam és lefújtam feketére
- Megrendelem a webshopból a fehér előlapot, kiveszek 2 takarólemezt és színre fújom.
Ha egy hiányozna beraknék egy cd-t és kész de egyrészt 2 hiányzik, másrészt szeretnék berakni egy 14 centis ventilátort (szintén várok tippeket) és 3 helyre csak 12-est lehet.
Akár légcsatornát a procihoz.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1370) Tomko78 válasza rasotamas (#1369) üzenetére


Tomko78
őstag

nekem most így vannak a ventik

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#1371) Tomko78 válasza rasotamas (#1369) üzenetére


Tomko78
őstag

előröl meg így néz ki :) két 14 cm venti van elől

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#1372) bambano


bambano
titán

Üdv!

Elővigyázatlanul MasterCase Pro3-ba raktam egy gépet, amibe most tennem kellene még két diszket. Kettő már van benne. Van erre valami elérhető megoldás vagy cseréljem le a házat?

tia

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1373) hackeeeee válasza bambano (#1372) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szia,

szerintem ezek közül kellene Neked valamelyik:

[link]
[link]

Ezért:

Véleményem szubjektív...

(#1374) bambano válasza hackeeeee (#1373) üzenetére


bambano
titán

kösz, de az első az a "nincs már, és tudjuk, hogy nem is lesz" kategória, a második a "nincs, és fogalmunk sincs, mikor lesz".

azért kérdeztem itt, hátha a coolermaster nick magáénak érzi a problémát :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1375) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnek venni egy ilyet: [link] . Igazabol csak az AM4 tamogatas miatt kene.
Normalis aron van de a szallitas 26 euro, ami teljesen irrealis. Viszont ha vki mas is akarna a cmstore-bol rendelni, akkor osszeallhatnank egy kozos rendelesre, hogy elosszuk a szallitasi koltseget. Akit erdekel az irjon lecci priviben.

(#1376) ahorvath95


ahorvath95
csendes tag

Sziasztok/Kedves CM!

Egy kisebb, de idegesítő problémával fordulok hozzátok. Vettem egy CM K500L házat, aminek az elején van 2gb rgb venti. Namost, amikor bekapcsoltam a gépet szerelés után, mindkettő pörgött és világított. Win feltevés stb után láttam, hogy az alsó nem világít és nem is pörög.
Gondolom én (javítsatok ki ha nem) akkor kapcsol be, ha elér egy bizonyos hőfokot a gép. (Terheltem a gépet aida64el és akkor sem kapcsolt be)
Ezután néztem és igazábol az előlapi 2. Ventit sem tudom szabályozni, de legalább pörög
Kérdésem:
1, meg lehet oldani, hogy legalább az a venti amelyik nem pörög, világitson?
2, és azt, hogy szabályozni tudjam őket?
3 pines csatlakozo van a ventikhez, lapon 4 pin van (gigabyte z390 gaming x)
(Elég kezdő vagyok a témában)

Köszönöm előre is!

(#1377) Tomko78 válasza ahorvath95 (#1376) üzenetére


Tomko78
őstag

Miért nem kötöd össze a két ventit és akkor biztos hogy azonos fordulaton megy :) egy ilyennel [link]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#1378) ahorvath95 válasza Tomko78 (#1377) üzenetére


ahorvath95
csendes tag

Köszönöm, kiprobalom!

(#1379) Sztyepadzso


Sztyepadzso
őstag

Sziasztok,
A következő kérdéssel fordulok hozzátok:
Lenne egy beQuiet! Pure base 600 ház, benne msi x570 gaming edge wi-fi lappal, rajta ryzen 5 3600x procival. Tuningot nem szándékozok.

Most a kapott Wraith hűtő van a procin, de az MSI akciója miatt kapok nemsoká egy Cooler Master Masterliquid ML240L-t. A házban alapban egy 120-as venti hátul, meg egy 140-es venti elöl van. Mindkettő pure wings 2. A beQuiet oldaláról másolva:
"PRE-INSTALLED PURE WINGS 2 FANS
Whisper-quiet operation – typical for be quiet!
Two pre-installed Pure Wings 2 fans with nine airflow-optimized fan blades reduce turbulence and increase air pressure: 120mm at the rear, 140mm at the front. Permits up to four additional cooling fans." Hátul nincs rajta szűrő, elöl azon kersztül megy a levegő, azaz pozítiv lesz a nyomás, nem ventilátorral ellátott lyukon csak kifelé megy.

Ha én felülre beépítem a vízhűtést, akkor a ventik tolják a radiátoron keresztül a levegőt, kifelé a házból(gondolom a radiátor van felül). Azaz könnyen lehet, hogy átbillen a mérleg, és negatív lesz a ház nyomásviszonya, magyarán szív majd mindenhol, ugye? Port, mindent, ugye? Ördögtől való lenne-e az ötlet, hogy ennek kiküszöbölésére egy második 140-es ventit rakjak előre, a szűrőkkel fedett helyre, biztosítva ezzel a gépház pormentes létét?

Köszi előre is.

(#1380) VGYke válasza Tomko78 (#1370) üzenetére


VGYke
addikt

Nagyon tetszik!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1381) jones965 válasza bambano (#1374) üzenetére


jones965
Modder

Keress meg privátban, lehet tudok segíteni.

(#1382) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Ebben a MasterCase H500P házban, a házhűtő ventilátorok 3 pin-esek, vagy 4 PWM csatlakozóval rendekeznek?
Kérdésem a ventilátorokkal kapcsolatban itt feszegettem, de nincs válasz.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1383) DTQ


DTQ
csendes tag

Sziasztok!
Több mint egy éve vettem egy cooler master liquid 2 ventis cpu hmegoldást és gurgulázik :)Mivel ezeket nem lehet légteleníteni ha jól tudom, van erre valami megoldás? Már gondoltam ,hogy inkább egy krakenre lecserélem vagy valami izmosabb légre mer nagyon zavaró.
Válszokat előre is köszi!

(#1384) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni mert Láma vagyok és nem boldogulok ezzel a házzal. A típusát sem tudom és nem tudom, hogy műtsem ki azt a HDD-t ami a képen jobb alul van mert nagyobb tárhelyűt szeretnék beletenni. Ráadásul az se tiszta hogy ha nem alulra akarom tenni akkor a felsők hogy nyílnak / előlről kell beletenni vagy hátulról, tényleg hülye vagyok ehhez a házhoz.
Válaszokat előre is köszönöm. :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#1385) Mizol29 válasza V60 (#1384) üzenetére


Mizol29
senior tag

Szia! Cooler Master Sileo 500 a pontos tipusa. Még itt ph-n is készült róla teszt [link] Ez alapján már el tudsz indulni. Videók is vannak youtube-on.

(#1386) V60 válasza Mizol29 (#1385) üzenetére


V60
aktív tag

Köszönöm szépen :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#1387) tPedro_ válasza tPedro_ (#1368) üzenetére


tPedro_
őstag

Az EU store-ban már kapható, igaz kicsit borsos az ára, 130 EUR + posta.

(#1388) BPY-167


BPY-167
tag

Sziasztok!
Végső elkeseredésemben írok ide ebbe a topic-ba. Hátha valaki valaha látott már ilyet amivel szívok.

Adott egy Cooler Master HAF 912 Plus ház. Cirka 7éve van már meg nagyon szeretem/szeretettem.Több konfigomnak adta már otthonát.
Nem oly rég a gépem el kezdett le-le állni néha.
Havi 1-2 kezdeteben,aztán szép lassan el jutottunk oda hogy napi 1-2 ez abból állt,hogy kép kimered,majd fekete kép felpörögnek a ventik és ennyi.
Kínomban el kezdtem alkatrészeket tesztelni,de hibátlannak bizonyultak.Cseréltem is mindent alkatrészenként majd tesztek újra. Leáll.....
Majd el pattant az agyam és az egész konfigot kiszedtem a házból és az asztalon csupszon összerakva beindítottam. MEGY.... és láss csodát házból kivéve működik.
(vettem másik házat azóta is megy a konfig hiba nélkül)
De csak idegesített hogy mi baja tud lenni egy háznak.
Átnézem minden porcikáját egy laza távtartón kívül semmit hibát nem találtam rajta.
Gondoltam én,hogy ez volt a hiba akkor.
Fogtam egy teljesen más konfigot bele építettem.Hatalmas örömök kapcsol indul szuper.
Kerek egy napig örülhettem neki. Kijött a probléma megint pontosan ugyan azt produkálja.Fekete kép és pörögnek a ventik......

Valakinek valami ötlet!? Esetleg egy HAF 912-es sorstárs? :F :F

(#1389) hackeeeee válasza BPY-167 (#1388) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Valamelyik i/o rész lehet hibás, usb, audio, esetleg valamelyik led, vagy kapcsoló, sorba bekötve ki lehet próbálgatni esetleg, ha van hozzá türelmed.

Véleményem szubjektív...

(#1390) BPY-167 válasza hackeeeee (#1389) üzenetére


BPY-167
tag

Ezer köszönet! :))
Közben én is rá találtam a megoldásra,valóban! Ha az USB és az audio le van húzva a lapról akkor egyből magához tér a gép.

(Nem ma kezdtem már én sem,de még nem láttam ilyet.Már távtartókat is cseréltem benne kínomban.)

(#1391) hackeeeee válasza BPY-167 (#1390) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:R

Én találkoztam már hasonlóval, Bocsi, hogy csak most vettem észre a hsz-ed, alapból ezt javasoltam volna. :R

Véleményem szubjektív...

(#1392) BPY-167


BPY-167
tag

Semmi baj, örülök hogy leírtad! :R
Na meg másnak is segítség lehet. ;)

(#1393) Sztyepadzso válasza hackeeeee (#1391) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Sógoromnak volt ilyen baja, de őszintén, se a ház típusát ,se a pontos hibaforrást nem tudom, így nem akartam beleugatni. Ő vett új házat.

(#1394) ballazol


ballazol
senior tag

Helló!
Ennek a Corsair Carbide Spec-3-nak az oldalát szeretném lecseréltetni egész oldalas üvegre, úgy, hogy a rögzítése változatlan maradjon. :))
Foglalkozik valaki ilyesmivel?

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#1395) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok! Lecseréltam a jó öreg CM690 II Advaced-ot egy NR400-ra, elégedett vagyok vele, kicsi, szép, üveg, jól szellőzik, könnyű volt szerelni.
Azért érezhető a gyengébb anyaghasználat, alacsonyabbra pozícionált termékről van szó, de teljesen vállalható.
Kellene még bele ventilátor, de nem tudom eldönteni hány és hova.
Hivatalosan előre mehet 3x120 vagy 2x140, de hely lenne 140+2x120 vagy talán 2x140+120-nak is, csak furat nincs.
Ha tele rakom 120-assal, elől 3 szív, felül 2 hátul egy fúj akkor arányos és esztétikus, nagyjából tele vannak a helyek, de nincs pozitív nyomás.
Ha előre 2x140 megy az még kevesebb mint a 3x120, így vagy fentre előre nem rakok, vagy a fenti elülsőt fordítva rakom be hogy befele fújjon a procihűtőnek.
Mi lenne az optimális elosztás?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1396) Sztyepadzso válasza rasotamas (#1395) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Én egy másik típusú és márkájú házzal voltam dilemmában, 3×120 vagy 2×140 mehet fentre vagy előre, és van egy venti hátrafelé.
Nálam fent van egy 240-es radiátor, mellette még egy 120-as mind kifelé fúj. Elöl viszont mix van, elfér az is, aminek nem kellene:
Miután oda is lehetne radiátort rakni, ezért ugye 2szer akkora a szélesség.
Én ide felraktam 2*140+1*120-at, kis fedésben egymással, de a lemez másik oldalára :), ott jön be a levegő.

(#1397) Rusher4587


Rusher4587
tag

Sziasztok!

Ha van köztetek ilyen, vagy ismertek itthoni C700M tulajdonost, légyszi írjatok egy üzenetet, FONTOS!

Si vis pacem, para bellum!

(#1398) Rusher4587


Rusher4587
tag

Üdv!

Meg tudná valaki mondani nekem, hogy a CM 690 II-vel milyen más házak oldallapja kompatibilis?

Köszönöm! :B

Si vis pacem, para bellum!

(#1399) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy Cooler Master Masterbox 3 Lite-ot [link] . Mint kiderült ebbe a mágneses porszűrő opcionális. Ezt nem tudjátok hol lehet beszerezni, illetve mi a neve/cikk száma ami alapján meg lehet keresni?

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#1400) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Sziasztok
Simán elképzelhető, hogy rossz helyen kérek segítséget, de felteszem a kérdésem.
Jól gondolom, hogy a Cooler Master MasterBox Q300L házamat lehet fektetve használni? Erre alapoztam a kérdést: https://www.vortez.net/…/cooler_master_masterbox_q300l_revi…
S ha igen, akkor ha a plexi felére teszek egy kb 2.7Kg-os AOC monitort, lesz-e bármi baja?
Köszi a válaszokat.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.