Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-11 18:56:12

LOGOUT.hu

Ebben a topicban feltehettek minden olyan kérdést, amely Cooler Master-rel, CM vagy CM Storm termékkel kapcsolatos, legyen az termék információ, garanciális kérdés vagy akár technikai kérdés.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) schawo


schawo
titán

Egy Devastator II billentyűzettel volna gondom. Garanciális szervizt hol tudom megoldani? Vagy muszáj visszavinnem a kiskerbe?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1152) CM Hungary válasza schawo (#1151) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Sajnos a kisker a legjobb megoldás. :( De ha nem megy, akkor írj privátba és segítek.

(#1153) CM Hungary válasza myckey (#1149) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Pontosan nem tudom neked megmondani, mennyi készült belőle, de ahhoz, hogy bármilyen termék értékesítve legyen, az egyes régióknak, vállalniuk kell bizonyos mennyiséget. Ez általában 5-6000db-ot jelent, minimum. Vannak azonban olyan termékek is, amelyek nem is kerülnek forgalomba bizonyos régiókban, tehár van ami csak az USA-ban kapható, de olyan is, ami csak az EU-ban.

(#1154) flymi válasza CM Hungary (#1153) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szerintem ez nekem akart jönni... :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1155) CM Hungary válasza flymi (#1154) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Bocs, mellényúltam. Igen, neked ment. :D

(#1156) flymi válasza CM Hungary (#1155) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Sejtettem. Semmi gond, előfordul. :)
Azt, hogy régió, úgy kell érteni, hogy Észak-Amerika, Európa, Ázsia, stb... :F
Vagy kisebb régiókról beszélünk? Mert így könnyebb nagyjából következtetni a számokra.

Amúgy köszönöm a választ! Az általad említett régiónkénti 4-5000 darab azért elég "sok", ellentétben például több korabeli alaplappal, amik limitált szériásak voltak és jó, ha 2000 darabot gyártottak belőlük.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1157) CM Hungary válasza flymi (#1156) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Igen, a régiókat úgy értsd, hogy Amerika, Európa, APAC. Szóval azért ha ezeket vesszük alapul, nem olyan nagy mennyiségek. Ha populációra vetítjük. De ezek a mennyiségek például mára jelentősen megnőttek. Jelenleg már magyarországra is van minimum rendelési mennyiség (régebben nem volt), ami cikkcsoportonként eltér. Hűtők esetében ez átlagosan 200db. A drágáknál kicsit kevesebb, olcsóbbaknál több. Van néhány tétel ami azért jön el nehezen hozzánk, vagy akadozik a szállítása, mert nehéz összehozni a minimum rendelési mennyiséget.

(#1158) schawo válasza CM Hungary (#1152) üzenetére


schawo
titán

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1159) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Üdvözlet!

Ismét visszatértem egy kérdéssel :)

Pár hete, talán 1 hónapja jártam itt egy garis kérdéssel kapcsolatban, most ismét szeretnék kérdezni s talán ez is egy elsőre fura kérdésnek tűnhet.

1 hónapja vettem egy CM Quickfire TK-t, amit cseréltem egy Quickfire Ultimate-re mivel a TK végül kicsinek bizonyult munkára és az OSX-el is meggyűlt a baja. Most végre eltaláltam a méretet, nagyon elégedett vagyok a billentyűzettel, imádom.

De ...

Sajna imac-en dolgozom és nagyon sokat használom a funkció billentyűket (a space bal és jobb oldalán is) macen sokkal nagyobb szerepe van a "windows" gombnak. Sajnos ebből fakadóan kényelmetlen, hogy kisebb méretű mint a Ctrl vagy az Alt gomb.
Tudom nevetségesen hangzik, de tényleg sokszor ütök félre ezeknél a gomboknál, ami nagyon zavaró munka közben.

Tehát végre a kérdés:

Láttam a Master Keys Pro L-t képeken és ott úgy tűnik, hogy a windows, ctrl, alt gombok ugyan olyan méretűek (a szélességükre gondolok). Valaki megtudná nekem ezt erősiteni?

Szeretnék a Cooler Masternél maradni, mert eddig mindkét billentyűzetet imádtam, jó lenne ha a következő billentyűzet is CM lenne.

Előre is köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#1160) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Kb. jó 10 éve Cooler Master házaim van/voltak, ezért maradnék ezen a vonalon. A kinézett cucc, egy MasterBox 5 MCX-B5S1-KWNN-11 típusú ház.[link] Két dolog érdekel ezzel kapcsolatosan, az egyik, hogy kényelmesen elférjen benne egy 3 ventis, 30 cm hosszú Asus ROG VGA, ez ugye kipipálható, mivel a linkelt oldal szerint akár 40 cm-es kártya is elférne.
Viszont a másik szempont már egy kicsit neccesebbnek tűnik számomra, és ehhez kérnék segítséget. Nálam mindenképpen csak olyan ház jöhet szóba, amibe beépíthető egy 5,25"-os DVD író. A termék honlapján a DVD íróra vonatkozólag olyan megjegyzés van, hogy "Cages are sold separately", na ezt pontosan mit takar műszakilag, magyarán simán berakható, vagy kell valamilyen keret, vagy egyéb mókolás is szükségeltetik, vagy egyáltalán nem szerelhető be ?
Előre is köszi az infót.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1161) CM Hungary válasza ilyen_85 (#1159) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia!
Igen, ugyanolyan szélesek az említett billentyűk.

(#1162) CM Hungary válasza pendre54 (#1160) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,

A VGA gond nélkül elférne benne, ám a MasterBox-ok kialakítása olyan, hogy nem támogatják az ODD-t. A későbbiekben lesznek hozzá beépítőkeretek ODD-hez, de még nekem sem világos, hogy például az előlapi panel is elérhető lesz-e olyan változatban, ami támogatja az ODD-t.
A MasterBox-ok közül a következő típusok támogatják az ODD-t. Ezeknél a front panel is olyan kialakítású: MCY-B5S1-KWYN-02, MCY-B5S1-KWYN-04, MCY-B5S1-KKYA60-05, MCY-B5S1-KKYN-06.
Sajnos ezek közül még itthon egyik sem elérhető.

(#1163) pendre54 válasza CM Hungary (#1162) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, akkor sajna ez a típus kilőve, bár ez a MCY-B5S1-KWYN-02, ha minden igaz itthon, egy helyen kapható [link], viszont az ára már nem az a kategória, ami beleférne a keretembe.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1164) ilyen_85 válasza CM Hungary (#1161) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Szia!

Köszönöm szépen, akkor a következő a Masterkeys Pro L lesz :)

(#1165) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok :)

Segítséget szeretnék kérni, egy Mastercase 5 pro alkatrészeinek beszerzése miatt !
Van itt olyan, aki ebbe tudna segíteni ? :)

Üdv. Tubica :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#1166) CM Hungary válasza Tubica (#1165) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
milyen alkatrészre lenne szükséged?

(#1167) ImpersonatoR

Cm storm stryker hez szeretnek rendelni ventillatort meg oldalpanelt. Csak kicsit szivenutott a szallitasi dij. Illetve bal plexis panel nincs is mar : /
Varhato hogy jon uj full tower hazuk most mar igencsak aktualis lenne. Mondjuk feher es edzett uveg oldalpanel el. ;)

(#1168) endre166


endre166
tag

Üdv!
Adott lenne egy Cm strom ceres 500 füles,aminek a jobb oldala nem szól(1 éves).
Ajándékba kaptam,szóval a boltból ahonnan lett véve annak a számlája nincs meg.
Közvetlen lehet garanciát érvényesiteni, ha azok a papirok megvannak amik a dobozban voltak?

(#1169) HI-FI


HI-FI
tag

Hello!

Van egy Cooler Master Silencio 652S gépházam. Pár hónapja lett egy éves és az lenne a probléma vele, hogy az előlapi jack csatlakozó nem érintkezik rendesen. Kis mozgatás után működik rendesen, de akkor is zavaró.

Nem tudom, hogy ez a megfelelő topic.
De az lenne a kérdésem, hogy lehetséges e valahogy kicserélni az előlapi jack-et? Vagy ezt felejtsem is el?

Köszönöm a választ előre is!

(#1170) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Sziasztok!

Kérdezni szeretnék a Masterkeys Pro L (RGB), mechanikus billentyűzetről. Van olyan kiosztás amin van hely az "í" betűnek?

Azt láttam, hogy van belőle német kiosztás, de még egy olyan képet sem láttam amin a bal oldali shift rövid lenne.

(#1171) CM Hungary válasza HI-FI (#1169) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,

itt tudsz rendelni, ha már nem garis a ház:

http://www.cmstore.eu/spare-parts/silencio-652-usb-card/

(#1172) CM Hungary válasza endre166 (#1168) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,

doboza meg van? Sorozatszáma kellene és akkor hollandiában le lehet garizni, de az is elképzelhető, hogy itthon is megoldható.

(#1173) CM Hungary válasza ilyen_85 (#1170) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,

UK layoutot keress, SGK-6020-XXXXX-UK cikkszám. Hamarosan adunk hozzá magyar nyelvű gombokat is, így magyarosíthatóvá válik.

(#1174) endre166 válasza CM Hungary (#1172) üzenetére


endre166
tag

Igen doboza megvan!
Kit keressek ezzel kapcsolatban ha a sorozatszám megvan?

[ Szerkesztve ]

(#1175) CM Hungary válasza endre166 (#1174) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Küldd el nekem privátban! Köszi!

(#1176) ilyen_85 válasza CM Hungary (#1173) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Köszönöm szépen a visszajelzést, szerintem ennek sok ember tudna örülni! :R

Remélem nem gond de ezt a hozzászólást linkeltem a "Milyen billentyűzetet vegyek" topicban, mert sokan keresnek magyar kiosztású mechanikus billentyűzetet. Eddig két CM-em is volt és nagyon meg vagyok velük elégedve. :K

(#1177) luk88


luk88
tag

Üdv. Érdeklődnék, hogy Sirius 5.1-es füleshez párnákat illetve a hozzávaló műanyag felfogatókat betudok szerezni valahol?

(#1178) hszaby77


hszaby77
újonc

Szia! Van egy Cooler Master G650M (RS-650-AMAA-B1)-es tápom ami meghalt de sajnos semmi papírját nem találok ettől még valahol le tudom garanciáztatni?

Szabi

Szabi

(#1179) CM Hungary válasza luk88 (#1177) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
Hollandiából tudsz rendelni.
[link]

(#1180) luk88 válasza CM Hungary (#1179) üzenetére


luk88
tag

Hali, köszönöm szépen. Sajnos a kis műanyagokat viszont nem kapom meg hozzá :(

(#1181) Góliát


Góliát
senior tag

Egy Cooler Master CM 690 III ház boldog tulajdonosa lettem és megvagyok elégedve. A 200mm-es ventit leváltotam egy kék ledesre és igy jobban tetszik a ház.

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#1182) Guresz


Guresz
tag

Sziasztok!

CM Masterkeys Pro l billentyűzethez utólag lehet venni kupakokat ha idővel elkopna?

(#1183) Atilla001


Atilla001
senior tag

Üdv!

Új házat szeretnék. Csak rákerestem a topikra, nem olvastam bele, bocsánat. Kinéztem magamnak ezt a házat: MCY-B5S1-KWYN-02. Azért nem a 01, mert szükségem van 5,25 helyre az optikának. Amúgy nem akarok plexi oldalt, csak drágít, tökéletes lett volna a 01.
Ami a kérdés lényege. Jelenlegi Chieftec Dragon házamban [link] felmelegszenek az eszközök terhelés mellett és pörögnek a ventik. Lecserélném eme jól szerelhető és szellőző házra. De ez a ház teljesen nyitott úgy gondolom, hogy sokkal jobban kijön a ventilátorok hangja, mint a zárt dragonból és elsődleges szempont a csendesség lenne. Mennyire hangos ez a ház, terhelés mellett? Mozgat e annyi levegőt a 2 12cm es elől hátul, hogy nem melegszik az alaplap és VGA a beragadt meleg miatt? Tudom minden belső elem paramétere is függő, de csendesebb és hűvösebb lenne a rendszer házcsere után, vagy nem, vagy még hangosabb?
Míg oldallappal 80fok a VGA és 50 az alaplap, oldallap nélkül 65/35. Persze a zaj lényegesen nagyobb..
Ugye ez az ház anyagból van. Igen nehéz, komoly fém benne minden, jól kellene disszipálnia, de csak 8CM es hűtőhely van benne ami vihart okozna ha teletenném. Igen sok variációval próbálkoztam már.

(Érdekes volt még a CM Silencio 550 is, de a szigetelés még nagyobb hőt zár be. Vagy tévedek? Talán árban hasonló is..)

Köszönöm hogy végigolvastad és a segítséget is!!

[ Szerkesztve ]

Védd a természetet!

(#1184) Atilla001 válasza Atilla001 (#1183) üzenetére


Atilla001
senior tag

Amit még találtam, az a Cooler Master Silentio 452.. Esetleg ez?
thx

Védd a természetet!

(#1185) CM Hungary válasza Guresz (#1182) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia!
Cherry MX, szóval szinte bármelyik cherry MX kompatibilis kupak megfelel hozzá...
Ezeket meg már ebayen is lehet kapni.

(#1186) Guresz válasza CM Hungary (#1185) üzenetére


Guresz
tag

Szuper, köszönöm szépen! :)

(#1187) Atilla001


Atilla001
senior tag

A segítségért cserébe leírom a tapasztalatomat. Sajnos a Silencio 452-őt választottam. Nagyon rossz döntés volt, borzalmas. Egyszerűen sehol sem férnek el a kábelek. Egy kusza szarság lesz a ház hátulján, ahova nem fér el a 24 a 2x4 és a VGA kábele. Olyan szar tápom van mint az FSP 550 Raider. Bocsánat. Órákat szenvedtem, hogy jól egyen, de képtelenség. 0 hely van hátul. Miért nem lehetett domború hátlapot tenni, miért nem lehet egy nyílást tenni a CPU tápnak. Primitív dolgok és olcsóbb házak tudják.Nem olyan csendes mint amilyennek ki van kiáltva. Egy kicsivel lett hűvösebb a gép terhelés alatt, de halkabb csak minimálisan.

Hiába néztem a teszteket és lestem képeket meg minden. Érdeklődtem 2 helyen.. így jártam. (megszabadulnék tőle!)

Legyen lapos kábeles tápod, és-vagy moduláris és minél kevesebb eszközöd, különben abszolút nem ajánlott és ehhez képest kurva drága.. :W

(ja, és összeraktam már pár 100 PC házat..)

Védd a természetet!

(#1188) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Berendeltem egy haf xb evo-t, annyi lenne a kérdésem, hogy van egy sfx és egy nagy atx tápom, van értelme helytakarékosság miatt az sfx-et beletenni, v maradjak az atx-nél?

Akinek van ilyen házikója, mennyire vagytok megelégedve vele?

Ja és idővel vennék a második 5.25-ös baybe egy usb3.1gen2+kártyaolvasó panelt, de nem lárok még ilyet a piacon:(

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1189) hackeeeee válasza t72killer (#1188) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én vígan elvagyok vele. :) Így, hogy kintebb van tolva a táp hátul, így el lehet férni, szerelhető. EVGA Supernova G2 van benne.

Tény, hogy mögötte kicsit szűkös a hely, de ott csak a HDD-knek kell az áramot, és a sata kábelt bekötni. Lényegében több helyet nem nyersz vele, szerintem.

Optikám nincs,, de jobb is, ott vannak a kábelek. :)

Véleményem szubjektív...

(#1190) t72killer válasza hackeeeee (#1189) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi:R Amúgy vized van benne, vagy léggel hűtöd a cuccost? Ha eldurvul a fogyasztás proci/vga részről, lehet áttérek teljesen vízre. Procira már most is h105 van, ahogy néztem, belemegy a HF-ba:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1191) hackeeeee válasza t72killer (#1190) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Adatlapon ott van minden. :) A Proci és a vga is meg van hajtva, egy kcisit. :)

Egy kis időre volt benne Seidon 240, de kivettem. Elvileg a 280-as radi is mehet előre. Amire vigyázni kell, hogy onnantól érdemes megfordítani a házban a légáramlást.

Véleményem szubjektív...

(#1192) t72killer válasza hackeeeee (#1191) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi:R Még olyat is láttam, hogy valaki 360-as Alphacool radit tesz bele:Y - bár ehhez már fúrni-faragni is kell.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1193) hackeeeee válasza t72killer (#1192) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát igen, az már barkács szakkör. :)

De amúgy igen, Nekem is megfordult már a fejemben, hogy átfaragom az elejét.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1194) t72killer válasza hackeeeee (#1193) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Első körben maradok a h105-nél:R, aztán meglássuk. AMD részről elképzelhető egy 16magos CPU-szörny még az idén - a "normál" cuccoknak nem kell ennyi, még a brutálabb VGA-knak se nagyon.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1195) hackeeeee válasza t72killer (#1194) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, Én már agyaltam azon is, hogy az 1080 is kap egy aio-t valamikor.

De, a CPU is díjazza, ha hűvösebben muzsikálhat. :) Én ezért agyltam 280-as radiban, h110, h115-ben, de letettem róla, marad az SA 3 darab ventivel.

Véleményem szubjektív...

(#1196) t72killer válasza hackeeeee (#1195) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jaja, a mostani 750D tornyomban a h105 ventijeit be se kell kapcsolnom, ha a 4770k alapon jár:R. Ezért tartanám meg a hűtőt ill. csere esetén lejjebb nem adnám. Feljebb meg lenne mondjuk a Liquid freezer 360, de ez ahogy a fentebb linkelt Alphacool, valszleg ez se úszná meg fúrás-faragás nélkül.
Idén nem hiszem, hogy túl nagy VGA kerülne bele, max egy 1070-es átmeneti jelleggel - az meg azért szép csendben hűthető léggel. Persze ha valaki hozzámvágna egy 1080 ti-t, nem hajolnék félre ;]

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#1197) chege


chege
aktív tag

Cooler Master Masterkeys Pro M RGB billentyűzetet szeretnék venni, viszont nem találok sehol, van ötletetek, hogy van-e valahol? Érdemes még várnom?

Ez a két típus közül valamelyik érdekelne legalább ISO kiosztásban (UK, DE) de jó volna a magyar is :DDD:
Cherry MX Red (SGK-6040-KKCR1)
Cherry MX Silver (SGK-6040-KKCS1)

Köszönöm

(#1198) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sziasztok!

Van egy régi Hyper 212 (nem plus nem evo) hűtőm.
Ha vennék hozzá egy ilyen kiegészítőt az jó lenne hozzá hogy lga 1151 foglalatra felrakjam?
Plus/Evo van a nevében megjelölve, de az adatainál 212 Series van.

Van szerintetek mód rá, hogy ne kelljen új hűtőt venni?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#1199) CM Hungary válasza PowerBuldog (#1198) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia!
Mi a pontos cikkszáma?

(#1200) PowerBuldog válasza CM Hungary (#1199) üzenetére


PowerBuldog
veterán

szia!

Az egyik szett az SKU 601015620-GP

Vagy néztem még SKU 601008640-GP + SKU 600012910-GP (Ezek a LGA 1155/1156 RETENTION BRACKET + Backplate)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.