Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-11 18:56:12

LOGOUT.hu

Ebben a topicban feltehettek minden olyan kérdést, amely Cooler Master-rel, CM vagy CM Storm termékkel kapcsolatos, legyen az termék információ, garanciális kérdés vagy akár technikai kérdés.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Jól informálódtam ugye, hogy a HAF XM-be belefér a 612s?

Ugye a ház oldalán CPU cooler height: 196.0 mm / 7.7 inch szerepel.. De gondolom ez ténylegesen nem így van, vagy igen? Egy teszt oldalán találtam egy olyat, hogy elvileg 163mm a max. Ez a valós adat?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#252) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!

Újítottam egy kicsit a gépemen és így nem tudom használni a z600-as hűtőmet, mert nem megy fel a 1150-es deszkára. Találtam egy ilyet meg egy ilyet, de az egyik nem szállít Magyarországra, a másik helyen meg kifogyott a készlet. Tudnátok mondani ezeken kívül még olyan helyet, ahol lehet kapni lefogatót?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#253) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv valaki használ Cooler Master Seidon 120V -t?

Érdekelne hangban milyen , és megbírkozik -e egy 4770 -procival .Csak turbo van ráeresztve.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#254) patomi válasza viperabácsi (#253) üzenetére


patomi
őstag

Én használok. Szerintem megbirkózik simán a prociddal. Hangja nálam semmi, bár le is van véve a pumpa fordulat. Most 750-760-at forog egyformán a pumpa is és a venti is. Terhelés alatt sem hagosabb. Olvastam máshol,hogy panaszkodnak a pumpára amit nem is értek. Leszerelt oldallappal, (terhelve) sem hangosabb egy hőcsöves hűtőnél. Ha van mód az alaplapodnál érdemes "összerendelni" a ventit a pumpával, így egyszerre növekszik a fordulat.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#255) CM Hungary válasza seniman (#250) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Sajnos. De azért a Modding versenyben bizonyítottunk, hiszen Ivanics gergely elhozta az egyik fődíjunkat! Egyébként kis porszemként is nagyon jól teljesítő ország vagyunk, és bármilyen hihetetlen is, a kintiek figyelnek ránk. Ami igaz az igaz, sokszor hátrány, hogy nem tudunk bizonyos szinteket megugrani, vagy bizonyos termékekből rendelni a minimum rendelési mennyiségek miatt, de ennek ellenére figyelemreméltóan teljesítünk CM fronton. Hála azoknak az embereknek akik tudják értékelni a termékeinket és az erőfeszítéseinket annak érdekében, hogy kielégítsük a felhasználók igényeit.

Jajj ez olyan szépre sikeredett, hogy legördült egy könnycsepp az arcomon. :) De az igazat írtam!

(#256) CM Hungary válasza alienpapa (#252) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
link amit megadtál másodiknak, és nincs készlet, ott látják el európát. Nézni kell, mert ez rendszeresen szokott lenni, csak költözik a holland telephely és gyakorlatilag lenullázták a készletet ahol lehetett. Tehát vissza kell nézni kb április közepén, addigra biztosan elérhető lesz. Előbb nem hiszem, hogy beszerezhető. :(

(#257) CM Hungary válasza patomi (#254) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Én sima Seidon 120-at használok, de nálam sem zajos. Bár másikakat nem nagyon próbáltam még. :)

(#258) anytime válasza CM Hungary (#255) üzenetére


anytime
őstag

Elég marketingesre sikerült :), de elhiszem.

(#259) BomiBoogie válasza anytime (#258) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem csak egy lelkes szaki szólt belőle. :K :)
Ha meg kicsit marketing is, fontos, hogy a marketinges tényleg lelkesedjen, vagy legalább elhitesse. :D

[ Szerkesztve ]

(#260) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Sziasztok!
Van egy CM k282 házam. Mikor játszok vagy dolgozik keményen a gép, akkor le szoktam venni az oldallapját, mert úgy 5-6 fokkal hűvösebbek benne a cuccok. (a proci is, de az nem igazán mérvadó mert ki tudja mit mér az az AMD szenzor). De a VGA is hűvösebb. Nincs az oldallapon ventilátor csak hátul és elöl. Sajnos felülre ugye nem lehet tenni mert zárt a teteje, gondolom ez sokat számít.
Mennyit javulna a helyzet ha az oldallapra tennék egy ventit? Vagy jobb megoldás az oldallap levétel? Végülis nem sülnek meg bent a cuccok csak hűvösebb és így inkább leveszem, had szellőzzön.
Köszönöm előre is!

(#261) alienpapa válasza CM Hungary (#256) üzenetére


alienpapa
senior tag

Köszi, mindenképpen visszanézek.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#262) Bence3111


Bence3111
tag

Sziasztok!

Szerintetek ez a ház az árához képest jó?
Cooler Master K350
[link]

(#263) #98593280 válasza Bence3111 (#262) üzenetére


#98593280
törölt tag

Szerintem nem jó, 8eFt-ért kábel menedzsmentes házat lehet venni, sőt már 6eFt-ért is.
A CM Elite 350-ben zéró a menedzsment.
Hazudok, van benne 6 mm, ami egyébként egy gyufaszál fejére elég kb.

(#265) anytime válasza BomiBoogie (#259) üzenetére


anytime
őstag

"Jajj ez olyan szépre sikeredett, hogy legördült egy könnycsepp az arcomon. De az igazat írtam!" - csak erre kivantam reagalni, viccesen, ott volt smile, mielott felrecsuszna a dolog :K

Orulok, a gyartoi es aktivnak is mondhato jelenletnek, szimpatikus a szemelye is a hsz-ek es a hozzaallasa alapjan - jajj, most mar az en arcomon is legordul az a konnycsepp :)

(#266) CM Hungary válasza anytime (#258) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Elnézést. Szakmai ártalom. Ráadásul nehéz lenne csinálni, ha nem hinnék benne. Bár azért vannak hullámvölgyek. :D

(#267) CM Hungary válasza anytime (#265) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

No akkor lassan egymás vállán is kisírhatjuk magunkat! :)
Én pedig örülök, ha egy jó kis közösség jön össze, így sokkal élvezetesebb a munka!

(#268) BomiBoogie válasza CM Hungary (#267) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Na jól van, most már inkább menjetek szobára! :DDD

(#269) CM Hungary válasza BomiBoogie (#268) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

:D:D

(#270) Bence3111 válasza #98593280 (#263) üzenetére


Bence3111
tag

És mi az a menedzsment? Fontos?
(Léci ne nézz hülyének, én csak azért nem tudom hogy mi az a menedzsment mert én általában a paraméterek(pl.: belefér e a proci hűtő) és a jó szellőzés alapján szoktam választani)

(#271) embe válasza Bence3111 (#270) üzenetére


embe
nagyúr

Azt jelenti, hogy mennyire tudod esztétikusan elrejteni a kábeleket. Ami az esztétikumon kívül a szellőzésre is jótékony hatással van. Nem zárja el a levegő útját.
Az én házamra vonatkoztatva ez ezt jelenti:



Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#272) Bence3111 válasza embe (#271) üzenetére


Bence3111
tag

Ja hogy ez az: :))
Köszi.
:)

(#273) Bence3111 válasza embe (#271) üzenetére


Bence3111
tag

De amúgy ezen a képen úgy néz ki mintha lenne kb. 1cm-es management.

(#274) anytime válasza BomiBoogie (#268) üzenetére


anytime
őstag

:))

(#275) #98593280 válasza Bence3111 (#273) üzenetére


#98593280
törölt tag

Jól látod, a helyzet valóban az, hogy "úgy néz ki", mintha lenne wiring space, de nincs.
Azaz kb. 5-6 mm, ami annyit jelent, hogy pl. a 3 pines dugót el tudod rejteni az alaplapi tálca mögött, semmi mást:

Ügyes fotókat készített a házról valaki.
Egyébként bármelyik házat ha megnézed hátulról, ha az alaplap síkja nagyon közel van a ház hátoldaláról, akkor ott kb. a béka segge a menedzsment, nem több.
Az Elite 350 is ez a kategória.

(#276) jim bcs válasza CM Hungary (#1) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szia! üdv a klubban

-Ámmmen! :R ,reméljük a többi gyártó is követi a példátokat és hamarosan nyitnak egy topikot maguknak
-szerintem elég pörgős topikra számíthatsz és foggalmad sincs hová kerültél :D ,lassan a CM csak a második állásod lesz a topik meg az első

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#277) CM Hungary válasza jim bcs (#276) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia jim bcs,
örömmel vállalom! Jó ideje olvasom a PH fórumot, és van elképzelésem, hogy hová cseppentem. Ha jönnek a trollok kitérek! :) De inkább a kérdezz-felelek fórumot részesítem előnyben! :)

(#278) jim bcs válasza CM Hungary (#277) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Én nem kifejezetten a trollokra gondoltam :D . CM termékekkel kapcsolatban lesz sok megválaszolandó kérdésed de végülis ezért jöttél, vagy ahogy a közmondás tarjat aki ku::ván@k állt ne sírjon ha b@::ák, :DD illetve a mindig jelen lévő garanciák amikről már esett szó, új termékek, kiegészítők stb., de remélem nem szállsz ki ha már itt vagy, én személy szerint nagyon örülök mert van relative közvetlen kapcsolat a CM-el illetve elég gyorsan megtudhatunk minden olyan infót ami a cm termékeihez kapcsolódik.

házakról röviden:
Részemről a test-bench a tuti és nem tudnának annyit fizetni hogy lecseréljem egy kuckóra, feleannyi por nincs a gépen mint amikor egy 20k-s házban volt pedig ott meg volt támogatva levegő ügyileg. Tény hogy egy normális kuckó 20-25k-nál kezdődik de ez alatt is van élet és többnyire nálunk itt van a nagyobb élet sajnos, így azt szoktam erre mondani hogy 18k alatt szinte mindegy mit vesz az illető hőfok tekintetében 2-4 foknál nagyobb eltérés úgyse lesz és 10-ből 4 illető úgyse rakja fel a ház oldalát sose, ami viszont fontos a kábelmenedzsment és inkább erre lehet alapozni olcsóbb ház esetén. Mivel nagyrészt matx/itx gépeket rakok össze így fontos a menedzsment is, az alsó szegmensből 2 ház van amivel nagyon szeretek dolgozni az pedig a N200 és az Elite 130 és akárki akármit mond ennyi pénzért ezek tökéletesek, aki jobbat akar annak ott vannak a 25k feletti házak ahol már más az anyaghasználat és a szellőzés is. Többnyire most N200-ak jártak nálam így a 8pines kábel elvezetésről annyit hogy az alaplap rögzítése előtt ki kell vezetni és akkor nem kell semmilyen hosszabbító hogy elférjen, a lap rögzítése után az összes 8pines kábel laza maradt és nem feszítette a lapot sehol a cpu környékén, észrevételként annyi hogy a gumi+műanyag talpkombinációt a későbbiekben ha lecserélnék csak gumira az sokkal jobb lenne valamint a fényes műanyagot ha matton hagynák az jó lenne. Majd írok ha van kérdésem.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#279) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv!

Erről a kuckóról Cooler Master Silencio 352 valakinek valami véleménye!?
Előre is köszönöm!

Üdv,Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#280) #98593280 válasza jim bcs (#278) üzenetére


#98593280
törölt tag

"hőfok tekintetében 2-4 foknál nagyobb eltérés úgyse lesz"

Több mint 100 különféle ház esetében 15-20 fokos különbségeket is mértem.

(#281) CM Hungary válasza Ruszki (#279) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

(#282) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Sziasztok, én házban, hűtésben CM fan vagyok (bár a proci hűtőm most pont nem az :D ), jelenleg is egy CM házban vannak a cuccaim.

A gondom az, hogy a VGA-t nem tudom terhelten 80*C alatt tartani ebben a házban, oldalra is tettem fel egy ventit ami rá fújja a levegőt (14 cm) de nem sokat ér.

Egy jobban szellőző CM házat keresek, a méretet fontos lenne tartanom, esetleg v.mivel kisebb lehet, nagyobb nem. De persze minden megoldás érdekel (a víz kivételével), a cél érdekében legfeljebb szétbontom a cockpitet. :)

Adatlapomról másolom a konfigot:
ASRock Z77 Extreme 6 / 4x8Gb Kingston HyperX 1600MHz / I7 3770K 3,5GHz (4,4GHz) + Zalman CNPS11 Extreme / MSI R9 290 Gaming / Kingston HyperX 240Gb SSD / Samsung 1Tb HDD / Gigabyte GreenMax 750W / Cooler Master RC 692A KKN5 / 3 x Samsung S27B350H / Fanatec CSR wheel + CSR Elite pedals

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#283) BomiBoogie válasza Tomdriver (#282) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem tudom, a 290-ek elég melegek, nem biztos, hogy a házcsere a legjobb megoldás. Ahogy olvasom, ezek a VGA-k 75-80 fokon simán járhatnak.

(#284) jim bcs válasza Tomdriver (#282) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

csinálj egy test-bench-et az 7-8k ból megvan attól szellősebbet olcsón nemigen kapsz

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#285) BomiBoogie válasza jim bcs (#284) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

...és irányítsd rá a klímát. :DDD

(#286) Tomdriver válasza BomiBoogie (#283) üzenetére


Tomdriver
őstag

Igen, a fórumán is ezt olvastam, lehet nekem szokatlan HD7870 után ez a magas hő.

Közben néztem CM honlapján, van ez a HAF sorozat, ahol 20 centis ventiket szerelnek már előre, sőt az XM tipusra kettő is elfér belőle fent, de ez próba nélkül lutri azért, mert lehet 2-3 fokot nyerek csak. :F

(#284) jim bcs: bocs a tudatlanságomért, az milyen teszt is? Mi kell hozzá?

(#287) BomiBoogie válasza Tomdriver (#286) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem a ház szellőzésének javítása nem lesz elég ahhoz, hogy érdemben olyan sokat nyerjél, elvégre a VGA-n van egy nagy hűtő, nem véletlenül.

Egyébként ezen kívül, hogy ez az üzemi hőfok, mi a bajod vele? Hangos? Mennyire akarnád levinni? Csak, mert szerintem akkor már a leghasznosabb, hogy lecseréled magán a VGA-n a hűtőt.

(#289) jim bcs válasza Tomdriver (#286) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

az nem teszt ha becsapott a neve, teszt pad és attól szellősebb nincs, szabadon van minden, rálátsz a gépre kompletten, én erre esküszök plussz nem kell 6 ventivel kinlódni, plussz nálam nincs annyi por a gépen mint amikor házban volt, van a CM-nak is test-bench-e de ott nincs vga rögzítő így az nem annyira tuti

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#290) #98593280 válasza Ruszki (#279) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nincs benne megfelelő nagyságú kábel menedzsment, a szellőzése borzalmas, ezenkívül hangszigetelt házhoz mérten szégyenteljesen hangosak a ventilátorai. (Silencio 352). Néhány főbb negatívum ami most eszembe jut, egyébként van még, mert a szintén gyengén sikerült N200 alapjaira épít.

[ Szerkesztve ]

(#291) #98593280 válasza jim bcs (#289) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ez mitől szellősebb? Rányitod az ablakot?

(#292) BomiBoogie válasza #98593280 (#291) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Abban, hogy nincs bezárva egy dobozba. :K

(#293) jim bcs válasza #98593280 (#291) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

mindentől

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#294) #98593280 válasza BomiBoogie (#292) üzenetére


#98593280
törölt tag

A dobozban viszont vannak ventilátorok, amelyek járatják a levegőt X és Y irányba.
Egy ilyen tesztpadon elhelyezett alkatrészeket semmi sem hűti, csak a VGA hűtés jár és a proci hűtés.

(Azt is el lehet képzelni, hogy ha egy cső egyik végén befújod a levegőt, akkor ott igen nagy huzat keletkezik. Növeld meg a cső szélességét, a huzat nagysága csökken, ez támasztja alá azt a tényt is, hogy általában a szélesebb házak szellőzése rosszabb. Minél jobban körbefogod a légáramlás útját, az annál direktebb erősebb lesz. Egy teljesen nyitott, test bench ház nagymértékben elveszíti ezt az előnyét.)

Az Aerocool Strike-X Air -en ugyan van egy talán 20-as venti felül, de azért én kíváncsi lennék, hol helyezkedik el egy ilyen tesztpad hűtésben, nem vagyok benne biztos hogy az élbolyban.

Egyébként egyszer már végeztem egy olyan tesztet, hogy levettem a ház oldalát, lekapcsoltam a ház ventiket és úgy hasonlítottam össze a feltett oldalú, járatott ventis módozattal. Romlottak a hőfokok! Ebben az esetben tehát téveszme az, hogy a levett oldalú ház jobban szellőzik.

[ Szerkesztve ]

(#295) Tomdriver válasza #98593280 (#288) üzenetére


Tomdriver
őstag

Köszi a válaszokat! :R

Ha lesz, VGA hűtés átszerelés lesz, vagy bírja ameddig bírja. 70*C-t jobb lenne látnom a panelen, de végül is megbékélek a 80-al is, házba nem invesztálok feleslegesen, ha nincs a piacon jobb.

[ Szerkesztve ]

(#296) BomiBoogie válasza #98593280 (#294) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, én is erre gondoltam, miközben válaszoltam, hogy azért magát a légáramlatot tényleg teljes mértékben elveszíted egy tesztpadon. Érdekes lenne egy összehasonlítás.

(#297) #98593280 válasza Tomdriver (#295) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ha jól látom, a GPU terhelve 10 perces játék után is 60 fok alatt marad:
http://www.tomshardware.com/reviews/r9-290-accelero-xtreme-290,3671-4.html
12 volton járatva pedig 55 fok alatt.
Ja és húzva is van.

(#296) BomiBoogie: Felírtam, nemsokára beszerzek egy ilyen padot.

[ Szerkesztve ]

(#298) jim bcs válasza #98593280 (#294) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

vga/cpu hűtés amint írtad megoldott, a lap 29fok fölé még nem ment, ssd 24fok hdd 25fok alul felül 2 nagy cpu hűtőborda passzívan, ilyen hőfokokat a Core 3000-ben sem sikerült produkálni

[link]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#299) BomiBoogie válasza #98593280 (#297) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Jaj, most nem azért írtam, hogy szerezz be egy ilyen padot. :D
Csak tényleg érdekes, elég egyedi összehasonlítás lenne. :K

(#300) #98593280 válasza jim bcs (#298) üzenetére


#98593280
törölt tag

Őszintén szólva nem tudom hogy miről beszélsz...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.