Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-11 18:56:12

LOGOUT.hu

Ebben a topicban feltehettek minden olyan kérdést, amely Cooler Master-rel, CM vagy CM Storm termékkel kapcsolatos, legyen az termék információ, garanciális kérdés vagy akár technikai kérdés.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) seniman válasza #98593280 (#950) üzenetére


seniman
addikt

Szegénykét valóban baltával faragták,de a 780 már sokkal emészthetőbb formát kapott.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#952) Joker88


Joker88
őstag

nakérem.

nemrég vettem egy Coolermaster K350-es típusú házat.

A rendszer a gyári első fekete színű ventilátorból áll, plusz hátul egy kifele hajtó ventiből, és oldalt egy kék LEDes ventiből ami befele hozza a levegőt.
A gép paraméterei a mellékelt mappában látható képek egyikén látható. ( a CPU hűtő LC-Power LC-CC-100 típusú hűtő [link])

A gépen futtattam egy ún. Aida64-féle Stress test-et, az eredmény szintén látható az egyik képen.
A kérdésem arra irányul,hogy elegendő-e a ház hűtése,vagy esetleg még tudnék valamit a hatékony hűtés érdekében ?

Képalbum

In loving memory of Garrett Lockhart

(#953) Ombre85 válasza seniman (#951) üzenetére


Ombre85
tag

Bejönne nekem ez a letisztult külső, ha nem lenne sokkal nagyobb, mint a képek alapján képzeltem. Hiába néztem meg előre a méreteket, még úgy sem gondoltam, hogy ilyen brutál.
CM segít nekem megnézni egy Strykert élőben, de már egyre valószínűbbnek tartom, hogy nem vinném vissza, ha egyszer megvenném
Ha netán mégsem sikerül összehozni a vizitet, akkor megrendelem lesz, ami lesz, aztán maximum ShellKretor módszere alapján járok el, ha bejönne az az 1% esély, és nem tetszik :)

(#954) csumpa93


csumpa93
tag

Sziasztok!

Valaki felismeri ennek a hűtőnek a tipusát? annyit tudok. hogy CM :)

(#955) hackeeeee válasza csumpa93 (#954) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szia!

Szerintem ez az. :)

Véleményem szubjektív...

(#956) haxiboy


haxiboy
veterán

Üdv. Van egy CM V700 (Seasonic km3) tápegységem. Érdeklődnék hogy lehet-e hozzá kapni, viszonylag értelmes áron piros, szálanként harisnyázott kábelszettet. Corsair illetve Cablemod gyárt ilyet de nem kívánom a tápegység árát még egyszer kifizetni.

Illetve ha már a kábeleknél tartunk : usb 3 szálanként harisnyázott alaplapi hosszabbító 90 fokos csatlakozóval létezik? :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#957) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Új gépet rakok össze Cooler Master N200-as házzal. Már majdnem kész vagyok, de nem tudom, mit kezdjek a házban alapból bennlévő elülső és hátsó ventivel? Azokat is rá kell kötnöm a tápra? Vagy hagyhatom lógni a kábeleiket?

(#958) haxiboy válasza Apollo17hu (#957) üzenetére


haxiboy
veterán

Ha nem szeretnéd hogy forogjon nyilván nem kell rákötnöd őket, de a jobb légáramlás miatt tanácsos.
Ha 3/4 pines csatlakozók vannak akkor az alaplapra dugva tudod őket vezérelni is. :K
Ha molex csatis, akkor a vezérlés ugrik, és maxon fognak pörögni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#959) Apollo17hu válasza haxiboy (#958) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Molex, akkor egyelőre nem kötöm rá. Köszönöm a segítséget.

(#960) haxiboy válasza Apollo17hu (#959) üzenetére


haxiboy
veterán

Ebben az esetben szerintem szereld ki őket, aztán mehet a helyükre valami finomság ha lesz rá igény/keret :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#961) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

Van mód arra hogy a HAF 922 ház első 20-as ventijét valahogy kivegyem megtisztítani?
5 év alatt egyszer sem tisztítottam még, mert sehogyan nem tudok hozzáférni. Annyira koszos már, hogy elöl nem is látszik amikor világít, és nagyon szeretném megtakarítani mostmár.
Továbbá ha eljön az idő hogy ez is csapágyas lesz (mint ahogy az összes gyári cooler rajta), akkor is tudni kellene szétszedni.

Mi a mód erre, mert eddig nagyon nem sikerült rájönnöm? :)

(#962) hackeeeee válasza DeathAdder (#961) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem hasonlóan lehet rögzítve, mint a 932-é.

Vagyis, a tetején van csavar, a "púpban", majd az lejön, és az alatt van még asszem 2 darab. Utána mindkét oldalról pattintós, és lejön az előlap. Szerintem itt is valami hasonló lehet.

Videó a 932 elejéről.

Szerintem valami hasonló lehet itt is. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#963) MMIX válasza DeathAdder (#961) üzenetére


MMIX
addikt

Manual 2.7.1 (belső oldal felől kb. 6 csavar, műanyag előlap le, ventilátior 4 csavar. Ha jól értettem az ábrákat.

(#964) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Így meg is lesz.
Köszi mindkettőt :R

(#965) Inquisitive


Inquisitive
csendes tag

Szia,

Szeretnék érdeklődni CM márkaszervíz elérhetőség felől.

Van egy CM 600W Elite Power Black (RS-600) tápom - leadtam az Extreme Digital-ban javításra - 2 hétre rá felhívtam a vevőszolgálatukat és azt mondták, hogy a márkaszervíz mindenképpen ott fogja tartani 30 napig.

Tudnál elérhetőségben segíteni?

Illetve még csak annyit - ha szabad, hogy egy olcsó táp garigénye gyorsabban lefut - szeretném azt hinni, hogy ha már viszonylag normális tápot vettem, akkor ez a támogatásban is látszani fog?

Köszönettel.

(#966) CM Hungary válasza Inquisitive (#965) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia!
Nincs márkaszerviz sem magyarországon, sem az EU-ban. A tápegységeket mi nem javítjuk, hanem azonnal cseréljük. Ha beszélsz az ED-vel, nyugodtan hivatkozhatsz rá, hogy a hazai képviselettől van az információ. Sajnos a hazai kiskereskedések szeretnek visszaélni azzal, hogy a kommunikáció rajtuk keresztül folyik.
Arra is hivatkozhatsz, hogy a jogszabály a kiskereskedésnek 15 napot biztosít a garanciális ügyintézés lebonyolítására.
És akkor még egyszer kiemelném, azonnal cseréljük a hibás terméket, ha az garanciaidőn belül van!
Hidd el a támogatás nem rajtunk múlik.

(#967) Rylmus


Rylmus
csendes tag

Hali!

Egy kérdésem lenne, jelenleg egy CM Storm Sentinel Advanced II-t markolok, és szívom a fogam.
A görgökerékre semmi nem reagál, nem görget oldalt, se nem nagyít, semmit.

Kérdésem pedig az lenne, hogy van lehetőség szoftveres hibára? (több gépen néztem, sehol nem jó)
Vagy ez garancia?
A gép el lett mozdítva a helyéről, miután újra visszakerült már nem működött.

Valamint ha garanciális a probléma, akkor mire számíthatok? Csere, javítás, stb?

Köszi a válaszod

Intel Core i5 4690, Gigabyte Z97N-Gaming 5, 2x4GB Kingston HypreX Predator 2666MHz, Sapphire Radeon R9 380 4GB, WD 1TB Caviar Black SATA3, WD Caviar Green 1TB, 240GB HyperX 3K, CM Stacker, CM Silent Pro 700 ;)

(#968) CM Hungary válasza Rylmus (#967) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
nem hinném, hogy szoftveres lenne a hiba, szerintem inkább hardver. Garanciában cseréli a kiskereskedés, de mivel ez az egér már nem elérhető, másik típusra kell cserélni, vagy jóvá kell írni.

[ Szerkesztve ]

(#969) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Helló,
Egy CM silencio 550 esbe beférne a Scythe ninja 3-asom?
a silencio 210 széles, a mostani házam pedig 190.
:R

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#970) woryz


woryz
senior tag

Sziasztok!

Van egy Cooler Master Elite 335-ös házam, aminek a bekapcsoló gombja tönkrement. Van arra lehetőség, hogy csak a kapcsolót cseréljem / cseréltessem, vagy kuka a ház? Jelenleg át van kötve a bekapcsolás a resetre, de lassan elkopik az a gomb. :(( Ha igen, honnan lehetne rendelni bele kapcsolót?

Előre is köszönöm! :R

(#971) CM Hungary válasza Ł-IceRocK-Ł (#969) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,

a Ninja ha jól láttam 160mm, a Silencioba 154mm-es hűtő megy bele. Szerintem nem fér bele.

(#972) CM Hungary válasza woryz (#970) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

(#973) elektrotank


elektrotank
tag

Szia!

A CM-en belül létezik hasonlóan funkciógazdag ház, mint a Silencio 650 Pure? Jelenleg egy ilyenem lenne, de lehet a jövőben váltanék. Pl. itt kivehető a HDD keret, van sd kártya olvasó, ventilátor szabályzó és ki-bekapcsoló, ráadásul a front panelt le is lehet takarni és védeni a porosodás ellen. Persze megvannak a maga hibái, mint pl. a kábelmenedzsment nem egy leányálom a szivacs miatt, na meg a szivacson is ott lesznek a vezetékek nyomai. Van ehhez hasonló, vagy inkább nézzek más márka után? Eddig nem csalódtam, szóval nem szívesen váltanék.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#974) #98593280 válasza elektrotank (#973) üzenetére


#98593280
törölt tag

"na meg a szivacson is ott lesznek a vezetékek nyomai"

Tudsz mutatni olyan házat, ahol nem lesznek ott?

[ Szerkesztve ]

(#975) elektrotank válasza #98593280 (#974) üzenetére


elektrotank
tag

Ebből csak annyit akartam kihozni, hogy a lehetséges következő választás már nem szivacsozott lesz, másrészről csak ezzel van tapasztalatom, szóval a kérdésedre semleges választ tudok csak adni.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#976) #98593280 válasza elektrotank (#975) üzenetére


#98593280
törölt tag

Arra akartam rámutatni, hogy ez problémának éppenséggel nevezhető, de a többi ház gyártó is ilyen esetben hasonló cipőben jár. Kb. majdnem 3 centinek kellene hogy legyen a wiring space ahhoz, hogy ne legyen nyomata a kábeleknek egy szigetelésen. 3 centi széles pedig ritkán van egy wiring space, még ritkábban hangszigetelt ebben az esetben egy ház. Egyébként meg veszít emiatt az értékéből a ház? Aki használtan megveszi, annak is nyomot fognak hagyni benne a kábelei, maximum esetleg máshol. Általában a karcmentesség ami dominál egy használt háznál és hogy mennyire újszerű, az hogy mi van egy hátlap belsején, szerintem nem nyom nagyon a latba.

(#977) elektrotank válasza #98593280 (#976) üzenetére


elektrotank
tag

Ebben is elég szűkös a hely (max. 1 cm). Persze nem túl nagy probléma ha megnyomja, úgy se látom, de tételezzük fel, egy kritikus szemő vevőnek szemet szúrhat és alkudozni kezdhet. Viszont az eladására nem fog sor kerülni. A belső tere nagy, a HDD keret kivehető és van benne számomra fontos SD kártya olvasó is. Szóval funkciókban gazdag és már az ára is alacsony, ahhoz képest, hogy én anno 35-ért vennem és rá egy hónapra meg lett 20k... viszont a vételt most se bántam meg. Egyetlen dolog, amiért váltanék jelenleg az a kábelmenedzsment szűk helye és a szivacsozás. Egy kicsit halkít a zajon, ez tény, de semmit se segít, ha hangosak a komponensek. Szóval bőven elég egy sima ház, nagyobb kábelmenedzsmenttel.
Gondoltam végignézek a gyártó (CM) istállója környékén van e hasonló ház. De nem igen találtam nekem megfelelőt. A Cosmos nem rossz, de ahogy olvastam a specifikációkat, nem tünt annyira funkciógazdagnak, mint ez. Rálesek még másokra is, hogy mi a kínálat, de ha nincs más hasonló, akkor mellettem marad jó pár évig még. :)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#978) CM Hungary válasza elektrotank (#977) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Ennyi funkcióval valóban nem rendelkezik egyik házunk sem. A Cosmos-ok jók, de más árkategória, most pedig jönnel a MasterCase 5-ök, amelyekben nagyon jól menedzselhetőek a kábelek, részletesen vannak kidolgozva, de árban ezek is magasabbak, funkciókban pedig nem tudnak ennyit. Azt tudom, hogy kint folynak a fejlesztések, de ezek később jönnek és még én sem rendelkezem túl sok publikus információval egyelőre.

(#979) elektrotank válasza CM Hungary (#978) üzenetére


elektrotank
tag

Köszi a választ! Nem néz ki rosszul ez a MasterCase 5, attól függetlenül, hogy nem tartozik ez a stílus a kedvenceim közé, viszont kiváncsian várom a további fejleményeket és híreket.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#980) Tomcat61 válasza CM Hungary (#978) üzenetére


Tomcat61
újonc

Látom már Mastercase 5 meg is jelent, azt lehet tudni mikor jön a pro változat?

(#981) Tomdriver válasza Tomcat61 (#980) üzenetére


Tomdriver
őstag

Már kapható itt, meg itt, meg itt, de lehet már máshol is.

Én ma tettem szert egy ilyenre, csinos kis darab de csak jövő héten kerül bele a cucc, tapasztalatokról, hűtésről írok majd.

(#982) Maotun


Maotun
őstag

Szia!/Sziasztok!
Coolermaster Nepton 240M RL-N24M-24PK-R1 compakt vízhűtő felszerelhető az Asus Gryphon z97 Armor Edition alaplapra???

(#983) CM Hungary válasza Maotun (#982) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia, felszerelhető.

(#984) Sage83


Sage83
aktív tag

Sziasztok!!!

Használ itt valaki Troopert fsp raider 550 táppal? Elég hosszúak a tápkábelek,elér kényelmesen mindenhová? :)

Válaszokat előre is köszönöm

(#985) seniman válasza Sage83 (#984) üzenetére


seniman
addikt

Annak a tápnak állítólag elég rövidek a kábelei,szóval nem 100%.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#986) Sage83 válasza seniman (#985) üzenetére


Sage83
aktív tag

Ettől tartok én is!! :(

(#987) Blue Thunder


Blue Thunder
senior tag

Üdv Gazda!

Lenne egy kérdésem mely szerint ha jól láttam a gyári oldalon az infókat akkor egy CM V8 GTS belefér egy CM 690II-es házikóba?

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#988) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Egy HAF XB-t (mesh) néztem ki magamnak. Azt szeretném megkérdezni, hogy

1. ha az x-dock fiókot éppen csak kinyitom, azzal tulajdonképpen leállítom magát a HDD-t, azaz gyakorlatilag ilyen "prosztó" módon el tudom érni a HDD leállítását (ritkán használom és zavar a hangja)?

2. Ezt a HDD leállítást el lehet érni valamilyen szoftveres úton is?

Előre is köszi,
A

(#989) CM Hungary válasza Blue Thunder (#987) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia!
Igen, belefér.

(#990) CM Hungary válasza anytime (#988) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
létezik egy Hotswap nevű szoftver, próbáld esetleg ki, hátha működik. [link]
Egyébként működik a hardveres módszer is, a lényeg, hogy az AHCI mód legyen bekapcsolva.

(#991) #98593280 válasza seniman (#985) üzenetére


#98593280
törölt tag

Már miért lenne rövid? 55 cm szerintem nem az.

(#992) anytime válasza CM Hungary (#990) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

Köszi!
Nem tudsz olyan helyet ajánlani, ahol meg tudnám nézni kibontva ezt a cube házikót?
elég nagynak tűnik :)

Köszi,
A

(#993) seniman válasza #98593280 (#991) üzenetére


seniman
addikt

Még amikor táp vásárlás előtt álltam,vásárlói vélemények között olvastam,hogy méretesebb alsótápos házban nem volt egyszerű a bekötés.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#994) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Vettem használtan egy CM N300-as házba épített számítógépet, nagyon jól működik meg minden. Egy olyan észrevételem lenne, hogy a ház elején lévő USB 3.0-ás csatiba, ha bedugok akármilyen USB eszközt, akkor azt nem érzékeli. Mi lehet a probléma?

(#995) CM Hungary válasza anytime (#992) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
nem igazán, sajnos ez egy kifutó ház, nem nagyon tudok senkit akinél van raktáron. :(

(#996) Tomdriver válasza Tomdriver (#981) üzenetére


Tomdriver
őstag

Ígértem ha lesz tapasztalatom a Mastercase 5 házról, akkor megosztom itt.
Hangsúlyozom nem vagyok szakértő és a véleményem teljesen szubjektív, illetve egyetlen összehasonlítási alapom van, az pedig a korábbi CM 690 II házam (amivel nagyon meg voltam elégedve).

Én a Pro verziót vettem meg ami ugye alapból egy sor olyan kiegészítőt tartalmaz amit a sima 5 nem, itt pl. átlátszó az oldallap, van fedél borítás stb, de ebbe itt nem mennék bele, mert ezt mindenki megnézheti a gyártó honlapján.

Alapjában véve egy masszív és minőségi anyagokból összerakott darabról beszélünk, melynek szinte minden eleme könnyen ki vagy visszaszerelhető, jó a kidolgozás, nem lötyög de nem is szorul semmi. Szép, letisztult és szerintem elegáns forma, a midi tornyoknak megfelelően még tűrhető méretekkel, de variálhatósága miatt elegendően nagy belső térrel.

Valójában ez utóbbi amiért megvettem, ebbe már beleférnek a mai féltéglányi méretű csúcs VGA-k, legalábbis hosszra (412 mm), de a SLI és CF megoldásokkal azért vigyázzunk! Csak egy slotnyi helyet foglaló karik férnek el kényelmesen egymás fölött, de ennek persze határt szab az is, hogy a ház max. az ATX lapokat tudja befogadni, az E-ATX-eket már nem. Az ATX lap viszont leér egészen a tápegységet befoglaló alsó szint elválasztó fém lapjáig - itt hagyhattak volna azért pár centit, hogy egy vaskosabb VGA a 3. slotba még beférjen, így azonban sajnos felejtős. (De talán ez az egy negatívum nálam).

A kábel management kíváló, szinte teljesen el lehet tüntetni a kábeleket a házból ami még egy pluszt hoz a jó szellőzés szempontjából.

Na és a szellőzés... Ezt a témát annyival is elintézhetném, hogy a VGA-m átlag 10 fokot hűlt ebben a házban, értem ez alatt a GPU és VRM hőmérsékleteket is, ugyanazon venti profil mellett. A házba alapból szerelt 3 venti tehát jól teszi a dolgát (2x140 mm elől, 1x 140 mm hátul) és bár nem nagy fordulaton dolgoznak (max. 1200 rpm), de légszállításuk ezek szerint bőven elegendő hűvösen tartani az amúgy kissé forrófejű AMD karit. (A Lightning saját hűtésére eddig se volt panaszom, de ez az eredmény engem is meglepett.) Azért azt el kell áruljam, hogy az első ventik szelének szabad utat hagyva kivettem a felső HDD egységet. Nagyon jó megoldás ez, hogy az alsó szinten is van belőle kettő ahová a vinyókat tehetem és így nincs akadálya a VGA és az alaplap hűtésének.
A CPU hőmérséklet maradt ugyanaz mint a korábbi házban, de hozzáteszem nekem kompakt víz van beszerelve, melynek radiátorát egyszerűen és könnyen hozzáférhetően lehetett beilleszteni a ház felső, erre kialakított konzoljába.

Mit is írhatnék még? Valahogy ebbe a házba amikor megláttam már akkor beleszerettem, és a fent leírtak szerint nem bántam meg. Azt kaptam amit vártam sőt kicsit többet is, ha csak a szellőzésére gondolok.
Aki manapság midtower ház vásárlásán gondolkozik, annak bátran ajánlhatom! Akár gamer gépnek is kíváló, én is arra használom! :C

[ Szerkesztve ]

(#997) CM Hungary válasza Tomdriver (#996) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
öröm ezt olvasni! iRacingen szoktál versenyezni?
iRacing rules! Nagy álmom, hogy összehozzak egy bajnokságot!
Örülök, hogy az MC5 bevált!
Üdv.
CM

(#998) Tomdriver válasza CM Hungary (#997) üzenetére


Tomdriver
őstag

Igen, iRacingel is tolom.

Csatlakozz, ha még nem tetted volna. :)

(#999) Ombre85 válasza acsati (#994) üzenetére


Ombre85
tag

Ha eszközöket tölteni tud, akkor a biosban nincs engedélyezve a front usb3 vagy oprendszeren nincs feltelepítve hozzá driver.
Ha tölteni se tölt, akkor hibás a csati vagy nincs az alaplapra kötve.

(#1000) #98593280 válasza Tomdriver (#996) üzenetére


#98593280
törölt tag

"Alapjában véve egy masszív"

Nekem nem úgy tűnt, szerintem 5-ös skálán 3-as, mondhatni instabil. Meglepő volt egyébként ez számomra, mert 8-as anyagból van és kb. 12 kg.

A szellőzést még jelenleg nem tudom, de most már kíváncsi vagyok, este belerakom a táblázatba.

(#993) seniman: Méretesebb? Lehet hogy mondjuk egy STRYKER-be nem ér oda ahova kell, de a házak 90%-ba szerintem egy 55 centis 24 vagy 8 pines elég. Egyébként kb. 400 Ft-ért lehet venni 8 és 1000 Ft-ért 24 pines hosszabbítót is, szóval van erre is megoldás, nem kell feltétlenül tápot cserélni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.