Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-11 18:56:12

LOGOUT.hu

Ebben a topicban feltehettek minden olyan kérdést, amely Cooler Master-rel, CM vagy CM Storm termékkel kapcsolatos, legyen az termék információ, garanciális kérdés vagy akár technikai kérdés.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) CM Hungary válasza CM Hungary (#600) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Sajnos nincs már ilyen panelünk kint sem. Csak egy új gomb beépítés lehet a megoldás.

(#602) seniman válasza BomiBoogie (#50) üzenetére


seniman
addikt

Szerintem ezt már minden lapnak tudnia kéne öt évre visszamenőleg.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#603) BomiBoogie válasza seniman (#602) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mikor volt már az a kérdés? :D

(#604) seniman válasza BomiBoogie (#603) üzenetére


seniman
addikt

Ja,valamit benéztem,pedig az utolsó hsz-re kattintottam :U

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#605) szaya válasza CM Hungary (#601) üzenetére


szaya
tag

Sajnos sejtettem. Találtam egy ilyet meg egy ilyet, melyik lehet jó hozzá? A beépíthető jobban tetszik, csak nem tudom jó lehet -e?

Üdv: szaya

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#606) vittorio7


vittorio7
őstag

Üdvözletem!

Vásároltam egy ilyen házat: Cooler Master Silencio 550. Valóban szép jó, de a benne lévő ventilátorok nem az igaziak. Minden más az oké.
Halknak és hatékonynak se mondanám őket. De az egyik viszont eléggé kattog is. Lényegesen hangosabb a másiknál, és elég zavaró a hangja is.

Ennek a háznak pont a csendesség lenne a profilja.

A ventilátort külön lehet-e garanciáztatni, vagy csak a házzal? Mert azért kellemetlen lenne, ha mindent ki kellene szerelni a házból.

Majd holnap rákérdezek a vásárlás helyén is.

A választ előre is Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#607) CM Hungary válasza vittorio7 (#606) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Sajnos elvileg csak a teljes házat lehetne garizni, mivel így is került értékesítésre. De a kisker rugalmasságától függően nem kellene, hogy problémát jelentsen csak a venti garanciázása. Ha nem megy, kérlek írj privátban és találunk rá megoldást!

(#608) CM Hungary válasza vittorio7 (#606) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szerintem bármelyik jó lehet hozzá, valójában a kapcsolót az alaplapi csatlakozók határozzák meg. Szinte bármilyen pillanatkapcsoló megfelel. Nekem is volt hasonló problémám a Cosmossal, egy darabig nyitogattam az oldalát és csavarhúzóval kapcsoltam be, aztán hozattam egy egyszerű kapcsolót kínából. :)

(#609) vittorio7 válasza CM Hungary (#607) üzenetére


vittorio7
őstag

Köszönöm a választ. :R

Közben a kisker is írt, hogy mehet a gari ház nélkül is.

(#610) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

A kollégák egy másik topikban azt mondták, hogy a problémámra leginkább itt találhatnék megoldást. Ez lenne az eredeti felvetés: [link]. Válaszokat előre is köszönöm.

üdv.: Bandi

(#611) Emppu85


Emppu85
tag

Sziasztok..én gondolkodom, hogy lecserélem a Zalman Z11 plus házam egy HAF XM tipusú házikora..
Az volna a kétdésem, hogy szellőzés tekintetében mennyire jó ez a ház?

(#612) m3ss


m3ss
veterán

udv
cooler master hazaknal univerzalisak a hdd "gyorsrogzito sinek"?
eltunt 2db ilyen sin es igy nem tudok tobb hdd-t ily modon rogziteni...ilyen. sileo 500.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#613) Glaz-dozfhut válasza m3ss (#612) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Találtam némi neműt, de nem tudtam pontosan beazonosítani: HDD rails.

- Glaz-doz-fhut -

(#614) viperabácsi válasza CM Hungary (#608) üzenetére


viperabácsi
addikt

ÜDV

Van egy Cm Elite 120 házam és tönkrement benne az előlapi USB 3 csati.Érdekelne tudsz -e szerezni bele másikat?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#615) m3ss válasza Glaz-dozfhut (#613) üzenetére


m3ss
veterán

koszi. rail, tenyleg. azert nem talaltam :)
lehet ezt vajon itthon kapni? vagy rendeljek ebayrol?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#616) Glaz-dozfhut válasza m3ss (#615) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nincs ötletem itthonra, azaz nem találtam.

- Glaz-doz-fhut -

(#617) szasanyi


szasanyi
félisten

Meg tudja mondani / mérni vki, hogy a Cooler Master N200 ház mélysége (alaplapi tálcától mérve) mekkora? Nem találok pontos infót, és addig nem venném meg amíg biztosan nem tudom, hogy az Ashura Shadow CPU hűtő használatakor is fel lehet tenni az oldallapot.
Sajnos nem találok olyan képet vagy rajzot ahol be lenne méretezve. A segítséget előre is köszönöm! :R

(#618) hackeeeee válasza szasanyi (#617) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az adatok szerint 1mm-en múlik, hogy fel tudd tenni az oldallapot, mivel a ház elvileg 160mm-ig tudja fogadni a hűtőket, a hűtő pedig 161mm magas. Ezek szerint sajnos nem menne fel az oldala, szerintem.

Véleményem szubjektív...

(#619) szasanyi válasza hackeeeee (#618) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezt tudom, de mivel a ház oldala nem sík talán pont felmegy. Éppen ezért próbálok olyat találni, ki ezt pontosan meg tudja mondani mert ilyen házat és hűtőt használ, vagy legalább megtudja mérni-, és mondani a ház pontos belméretét.

(#620) #98593280 válasza szasanyi (#617) üzenetére


#98593280
törölt tag

1 mm-en semmi sem múlik, simán felrakható az oldallap.

(#621) szasanyi válasza #98593280 (#620) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszönöm! :R

(#623) hackeeeee válasza #98593280 (#622) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Max majd leadja a hőcső a hőt az oldallapnak! ;)

Véleményem szubjektív...

(#624) seniman válasza hackeeeee (#623) üzenetére


seniman
addikt

Meg nem az alaplapot tekeri a súlyával :D

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#625) neo3600


neo3600
újonc

Hi all, van egy Cooler Master Elite Knight 350-esem, valaki már próbált bele tenni egy Cooler Master Hyper 212 Evo-t vagy egy Enermax ets-t40 black twister-t vagy esetleg egy Arctic Freezer i30-at és ha belement attól még egy külön gépház ventit oldalra bele lehet tenni?

(#626) Glaz-dozfhut válasza neo3600 (#625) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Volt aki próbált 212 Evo-t és sikerült, de oldalsó venti nélkül. A hűtő 159 magas, úgyhogy az AF i30 már nem megy bele a 161mm magasságával sem az Enermax T-40 a 160 mm-rel. De nem légből kaptam itt legalább négyen állítják, hogy megtették. Említik a Xigmatek Gaia-t, ami szintén 159 magas, úgyhogy az a max.

- Glaz-doz-fhut -

(#627) neo3600 válasza Glaz-dozfhut (#626) üzenetére


neo3600
újonc

Remek, megteszi az evo is bőven, ha meg nem megy oldalra a venti, akkor alulra berakom a tápmellé. Köszi a választ.

(#628) KRi2


KRi2
aktív tag

Eme tipusú billentyűzetet belehet valahogy szerezni Magyarországon?
SGK-4000-GKCR2
(stealth, tankeyless, red)
Akár rendelés is lehet külföldről, ha szállítják ide (vmi EU-n belüli, vám nélkül jólenne).

||| | || ||||| | ||| ||

(#629) jani04 válasza #98593280 (#622) üzenetére


jani04
aktív tag

Néztem a teszteket.Nem vitázom senkivel de nálam volt zalman z12 és a haf 912 sokkal jobb hőfokokat tudott produkálni.Sereghajtónak meg végképp nem nevezném.
Ez csak egy példa.

[ Szerkesztve ]

(#630) #98593280 válasza jani04 (#629) üzenetére


#98593280
törölt tag

Szívesen várjuk a tesztedet, cikkedet, ahol mondjuk kb. egy tucat házat letesztelsz, lemérsz, ugyanazzal a konfigurációval és mérésekkel alátámasztod mondandódat.

Hasamra ütök, légből kapott, odavetett információkra én nem adok.

[ Szerkesztve ]

(#631) jani04 válasza #98593280 (#630) üzenetére


jani04
aktív tag

Elhiszem.Te meg hidd el nekem akkor amit írtam.Kb ugyanaz.

(#632) #98593280 válasza jani04 (#631) üzenetére


#98593280
törölt tag

HAF 912, bittech review:

http://www.bit-tech.net/hardware/cases/2010/09/27/cooler-master-haf-912-plus-review/2

A HAF 912 úgy hűt kb., mint egy CM 692 minimum speed-en.
Azt hiszem ez is az én LÉTEZŐ méréseimet igazolja.

ui: mivel az adatlapodon HAF 912 tulajdonlása látszik, értelemszerűen te nem lehetsz ezzel a házzal kapcsolatban pártatlan.

[ Szerkesztve ]

(#633) seniman válasza #98593280 (#632) üzenetére


seniman
addikt

És mi a véleményed az első generációs 690-ről?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#634) #98593280 válasza seniman (#633) üzenetére


#98593280
törölt tag

Szerintem az is kb. ugyanolyan jó lehet, mint a 692, de konkrétan azt nem teszteltem.

(#635) seniman válasza #98593280 (#634) üzenetére


seniman
addikt

Végül is csak némi dizájnban,meg színben különböznek :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#636) jani04 válasza #98593280 (#632) üzenetére


jani04
aktív tag

Azért van haf 912 az adatlapomon mert az vált be a ház próbák alkalmával......
Azt elismerem,hogy ma túl van árazva de mikor én vettem még nem ennyibe került.
Amúgy az,hogy te cikket írsz stb szép dolog.Biztos segítség annak aki házvásárlás előtt áll.
Én is írhatnám a te tesztjeidről,hogy nem hiszem el.Attól,hogy te leírod itt még nem biztos,hogy igaz.Részemről ennyi.Téma lezárva.

(#637) #98593280 válasza jani04 (#636) üzenetére


#98593280
törölt tag

Linkeltem már egy bittech tesztet is, a sajátom mellett egyelőre ez 2:0. Hozzám:)

[ Szerkesztve ]

(#638) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
Ebből lesz még valaha rendelhető komplett készlet? Mert hónapok óta nincs belőle!

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#639) patomi válasza alienpapa (#638) üzenetére


patomi
őstag

"Current Stock: 39" jelenleg úgy tűnik van néhány :)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#640) alienpapa válasza patomi (#639) üzenetére


alienpapa
senior tag

Van, de hiányos a készlet!
"Currently no screws available!"

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#641) Eagle16


Eagle16
addikt

Egy ilyen érkezik hozzám hamarosan :)

[link]

19,5k-ért szerintem nagyon megéri most, régebben ez a házikó 30k volt, a sima 650-es meg ami szinte ugyanez, 35-40k.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#642) seniman válasza CM Hungary (#608) üzenetére


seniman
addikt

Az EU-s store-ból rajtad keresztül is lehet alkatrészt beszerezni?Főleg a szállítási költség miatt érdekelne.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#643) Kristof9094


Kristof9094
senior tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Cooler Master Hyper 412 Slim hűtőt. Kérdésem az lenne, hogy normális-e, ha kicsit tudom mozgatni jobbra-balra a processzoron?

A csavarokat nem tudom tovább húzni.

Köszönöm a választ!

Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

(#644) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

Van egy CM HAF 922 házam, a régebbi, USB2-es előlapi csatolókkal.

Szeretnék USB3.0-t varázsolni előre.

Nincs most éppen nálam a gép, ezért kérdezem, hogy mi lenne a legjobb lehetőség szerintetek?
5,25-ös helyre tenném ezt. Beférne, kompatibilis mindenképp a házzal?

Avagy nem tudom, a floppy hely variálható-e, áttehető-e pl. legfelülre, és akkor a 3,5-ös takarót kivéve beilleszthetnék-e egy ilyet?

A második kérdés, hogy egy Asus maximus IV gene-z/gen3 lapom van, erre ráköthető-e ezen fornt panel-ek kábele, és elérne-e a felső 5,25-ös foglalatból az alaplapig?

(#645) seniman válasza raven12 (#644) üzenetére


seniman
addikt

Ráköthető mindegyik,hogy a kábele elér e addig,azt neked kell tudnod.Elméletileg a floppy előlapját át lehet rakni,nekem egy CM690 van,abban a beépítőkeretet is.Hogy a 922-nél ez hogy van,azt nem tudom :N Legrosszabb esetben egy utólagos 3,5"-os keretet kell hozzá venni.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#646) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

Üdvözlet. Kérdésem a következő lenne, adott egy zalman z9 plus ház és szeretnék egy Cooler Master Nepton 140XL proci hűtőt bele tenni. Kérdésem az lenne hogy belefér?:D Asus m5a97 evo r2.0ás lapra menne rá, és 2db corsair nagy bordás ramok vannak mellette. 14 es venti van a hűtőhöz tehát felül és elől elméletben el kellene férnie, csak nem tudom hogy a radiátor mérete miatt nem lóg e bele a ramokba :S

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#647) seniman válasza kisbancsa (#646) üzenetére


seniman
addikt

A leírásodból ítélve a tetőlemezre akarod felfogatni.Így viszont sanszos,hogy nem fog elférni.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#648) kisbancsa válasza seniman (#647) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Gondolkoztam előre is ott is 14es venti van, de elméletben 12es felfogatás is megoldható.( nem akarok nagy hülyeségeket írni de ezt olvastam ). Nem tudom ha előre rakom be mennyi port fog magába szívni. ( vagy esetleg alulra? ) 5 letem nincs hova kellene :D

[ Szerkesztve ]

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#649) anytime


anytime
őstag

Udv CM!

Tudnal olyan viszonteladot ajanlani (joget privatban is), ahol meg tudnam nezni a HAF XB-t.

Amit elolvastam rola, az tetszik. Shell velemenyere is adok, O is megfelelo haznak tartja egy 970-es SLI-het, de ha lehet szeretnem megtapogatni, mielott kiadom erte a kekhasuakat.

Koszi a valaszt, udv:
A

(#650) raven12 válasza seniman (#645) üzenetére


raven12
senior tag

Köszönöm válaszod, átnéztem a gépházat.
Nincs 3,5 keret a floppy helyén valóban, így szereznék hozzá ilyen sínt, csak ez drága, valahonnan meg akarom oldani olcsóbban (pl. ez), majd erre szerelném rá a 3,5-ös usb3 front panelt a floppy front paneljébe, amit megnéztem, át lehet rakni bárhova. És a 45cm-es kábel is bőven elég az alaplap portjáig.
Szerinted is nagy valószínűséggel működhet?

Kevesebb nyűg lenne vele, de azért nem akarom egyébként az 5,25-ös usb front panel-t, mert az elég bénán néz ki, akkor adjunk már valamicskét erre is.. :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.