Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-11 18:56:12

LOGOUT.hu

Ebben a topicban feltehettek minden olyan kérdést, amely Cooler Master-rel, CM vagy CM Storm termékkel kapcsolatos, legyen az termék információ, garanciális kérdés vagy akár technikai kérdés.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Baggio04 válasza CM Hungary (#1050) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Volt kis időm. Lehúzgáltam gépből amit lehetett - hdd/házventik. Maradt proci és vidkártya, aminek hangja szinte semmi. Kézzel megbírtam állítani a ventit épp az ujjhegyemmel elértem. S csend lett. Elengedtem, indul a venti -> szélzaj(remélem jól írtam) és egy kis más hang - ciripelés szerű. Szóval esetemben lehet beszélni a csapágyasodásról?

Baggio

(#1052) CM Hungary válasza Baggio04 (#1051) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia, a szélzaj az normális, de nem lehet zavaró. Ha ciripel, akkor az a csapágy. Vidd vissza és cseréltesd ki! Hivatkozhatsz arra amit tőlem hallottál, vagyis a gyártói képviselet azt tanácsolja, hogy cseréljék. Ezzel nekik egyébként semmi költségük, nem is értem miért nem tettek így az első alkalommal.

(#1053) Baggio04 válasza CM Hungary (#1052) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Rendben. Köszönöm!
Akkor legközelebb ha arra járok akkor elviszem (nem tartózkodom az országban jelenleg)
Üdv!

Baggio

(#1054) CM Hungary válasza Baggio04 (#1053) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Ha közelebb vagy hollandiához, ott is legaranciázzák. Csak fel kell menned az oldalunkra és bejelentened az igényt, elküldeni, majd cserélik kint és ha jogos az igény, postafordultával küldik az újat. (Legalábbis így kellene, hogy működjön). :)

(#1055) Baggio04 válasza CM Hungary (#1054) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Annyira nem. Csak itt a szomszédban - Szerbia.

Baggio

(#1056) CM Hungary válasza Baggio04 (#1055) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

:)

(#1057) Baggio04 válasza CM Hungary (#1056) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Addig addig, hogy nem hagyott nyugodni. Szétkaptam és csak a tápot elindítottam manuálisan. Most tényleg biztosra mentem, minden zajkeltő forrást lenulláztam. Lefogtam a ventit és síri csend. Így már 100%, hogy a légkavaró csapágyas...
Legegyszerűbb lenne így azt kicserélnem, mert nem tudom, mikor fogok Szegedre menni. Csak itt az a kérdés, hogy milyet kellene beletennem. Mert itt ott olvasva állítólag nem mind1, hogy milyent rak bele az ember.

(Van itthon másik gépben egy trust 520w-os táp, az hangtalan. Megpróbáljam a két ventilátort kicserélni vagy nem ajánlatos?)

[ Szerkesztve ]

Baggio

(#1058) CM Hungary válasza Baggio04 (#1057) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Így hogy szétnyitottad viszont nagy valószínűséggel elvesztetted a garanciát, tehát így az a legjobb megoldás, hogy cseréled a ventilátort. Ha a Trust tápegységé ugyanakkora, akkor nagy hibát nem tudsz vele elkövetni.

(#1059) Baggio04 válasza CM Hungary (#1058) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Bocsánat. Tápot nem nyitottam szét, rosszul fogalmaztam. Igen ugyanakkora 12 centis van benne.
Akkor mérlegelek és döntök. De lehet az lesz a legjobb, ha írok az üzletnek egy "érdeklődős" emailt az üggyel kapcsolatban. Mivel nem valami jó hírük van a garanciáztatás terén és megint egy hónapot táp nélkül nem kifejezetten tudnám megoldani.
További szép napot kívánok!

Baggio

(#1060) CM Hungary válasza Baggio04 (#1059) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Ja, akkor jó. Érdemes lehet nekik írni és egyeztetni velük a gyorsabb ügyintézés érdekében. Ha valamiben tudok még segíteni, akkor nyugodtan jelezd.

(#1061) Baggio04 válasza CM Hungary (#1060) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Rendben!
:R

Baggio

(#1062) Powerer


Powerer
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a Hyper TX3 EVO kompatibilis-e az 1151-es foglalattal? Ehhez melyik foglalathoz való rögzítést kell alkalmazni?

Előre is köszi!

(#1063) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Üdv. Engem az érdekelne, h miért "tũnt el" a turbine master a cm kínálatából már jó rég?
Mármint egyëbként sem volg sokáig és sok helyen elérhetõ idehaza. Ennek az az oka, h ez a sürített levegõs csapágyazás zsákutca volt, vagy nem hozta azokat a beígért paramétereket, amit a gyártó ígért? v nem volt rá kereslet?
miért?

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1064) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

Tavaly nyáron (júniusban) vásároltam egy NotePal L1 hűtőt. Sajnos tegnap egyszerűen megadta magát. Nem forog a ventilátor. Megnéztem és nem poros, hogy amiatt lenne gond (szét nem szedtem) A vásárláskor kapott blokk és eredeti csomagolása is megvan. Az érdekelne, hogy ha visszaviszem, akkor garanciában megcsinálják esetleg cserélik. Az Euronics áruházban lett véve. Előre is köszönöm a segítséget.

(#1065) CM Hungary válasza Powerer (#1062) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia!

Igen, kompatibilis. A készletben egy AMD és egy Intel lefogató keret van, természetesen az Intelest kell használni, és a szerelési útmutatóban leírtak szerint összeszerelni illetve beállítani. Youtube-on is van video a felszerelésről, ha esetleg elakadnál.

(#1066) CM Hungary válasza flymi (#1063) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,

ez egy jó kérdés, velünk alkalmazottakkal ritkán közlik, hogy miért vezet ki a központ egy terméket. Ha egy termékkel minőségi hiba van, azt tudjuk, mivel a kommunikációhoz szükség van hozzá. A Turbine Masternél ilyenről nem tudok, sok garanciális darabbal nem találkoztam. A CM-nél most sok az átszervezés, termék kivezetések voltak, portfolió egyszerűsítés, csökkentés és racionalizálás. Ez már folyik egy ideje, az elképzelhető például, hogy egy-egy termék ennek esik áldozatul. Nálunk egyébként is rövid egy-egy termék gyártási élettartama, ezen is próbálunk javítani.

(#1067) CM Hungary válasza II.Démonlord (#1064) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,

cserélni fogják.
Üdv,CM

(#1068) Powerer válasza CM Hungary (#1065) üzenetére


Powerer
tag

Üdv!

Abban az esetben is igaz ez, ha ezt a hűtőt még az 1151-es foglalat megjelenése előtt vettem? Tehát kompatibilis és nem kell semmilyen plusz alkatrész hozzá?

Köszönöm szépen!

Ádám

(#1069) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Cooler Master Hyper TX3 EVO-ról mi a véleményetek?
Csak egy i5 2500-hoz lesz, igazából a gyári is elég de gondoltam veszek egy ilyen hűtőt, azért mégis csak pofásabban néz ki és (gondolom én) azért jobban is hűt.

(#1070) #98593280 válasza Yézi (#1069) üzenetére


#98593280
törölt tag

Hangos a 9 centis ventije és hatékonysága sem egetverő.
Ha CM, akkor egy Hyper 212-be ruházz legalább be, azzal meg leszel elégedve.
Hyper 212 EVO

(#1071) Yézi válasza #98593280 (#1070) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Az sajnos már túl drága nekem... Esetleg Cooler Master: Hyper 103?

(#1072) #98593280 válasza Yézi (#1071) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nem ismerem, szerintem nagyjából ugyanaz lehet mint a sima TX3.

(#1073) CM Hungary válasza Powerer (#1068) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Az 1150 és az 1151 felfogatása ugyanaz.

(#1074) CM Hungary válasza Yézi (#1071) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Én a Hyper TX 3-at javaslom, ha azt megengedheted magadnak. Kicsit valóban zajos, mert 92mm-es a venti rajta, de jobb mint a gyári.

(#1075) woker válasza CM Hungary (#1074) üzenetére


woker
aktív tag

Egy kis visszajelzés: lehet nem ártana felülvizsgálni a Nepton 240M-hez adott paszta minőségét. Most vettem ugyanis egyet a 6700K mellé, de a paszta minősége gyalázatos volt mivel gyakorlatilag gyurma állagú volt -mindenhez tapadt kivéve a processzorhoz :DDD - és így egyszerűen lehetetlen volt felvinni a processzorra majd ott egyenletesen elteríteni.
Az egyetlen szerencsém az volt, hogy megvolt még a Hyper TX3-hoz adott paszta aminek ~6 év után is kiváló állaga volt.

(#1076) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Na végül a Hyper 103-mat vettem. Azt kell mondjam, egészen jó. Max fordulaton sem kibírhatatlanul hangos, fülesben egyáltalán nem zavar. Kb. 7-8 fokkal hűvösebb a procim mint gyárival, stress teszt alatt ment fel maximum 51 fokra, de játékok alatt 50 fok alatt van.
Ami nem tetszik, az a felszerelése. Számomra szenvedés volt, több mint fél órán keresztül szórakoztam vele... :D

(#1077) Powerer válasza CM Hungary (#1073) üzenetére


Powerer
tag

Üdv!

Sikerült feltenni a TX3 EVO-t az i5 6600K proceszorra, köszönöm az infót!
Remekül működik, de tartok tőle, hogyha egy kicsit is húznám a procit, azt már nem bírná ezzel a hűtővel.

Gondolkodom tehát egy új hűtő vásárlásán, de a következő problémám van.
Cooler Master Silencio 452-es házam van, amiben az emléleti maximum processzorhűtő magasság 158 mm.
A Hyper 212-es hűtő magassága a leírások szerint 159 mm. Befér vajon?

Milyen más léghűtést ajánlotok ehhez a procihoz tuning esetére ami befér a házamba?
Inkább érdemes lenne vízhűtésben gondolkodni?

Előre is köszönöm!

Ádám

(#1078) #98593280 válasza Powerer (#1077) üzenetére


#98593280
törölt tag

1 mm nem fog számítani, simán belefér.
Viszont én mondjuk egy Silencio házba tuningot nem javasolnék, léggel.
A Silencio házak nagyon gyenge szellőzéssel bírnak, nem overclock-ra van kitalálva.

(#1079) Powerer válasza #98593280 (#1078) üzenetére


Powerer
tag

Nem extrém tuningra gondolok, állandó 4 GHz-en, minimális feszültséggel stabilan menjen, és lehetőleg ne melegedjen fel a proci 60 fok fölé. Ehhez elég lehet a 212-es?
Egy egyventillátoros vízhűtés mennyire hatékony ehhez képest?

(#1080) #98593280 válasza Powerer (#1079) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az egy ventis gyári víz cuccok azok játékszerek.

(#1081) Shaza


Shaza
senior tag

Sziasztok!
Egy Cooler Master Hyper 212 Evo-nak kb hány fokosra kellene hűtenie egy Amd Fx 8350-et(4Ghz) úgy hogy levettem az alap feszt 1.35-ről 1.285-re?
Terhelés alatt 56-59 fokos (kivéve Far Cry 3 ,az valamiért jobban fűt 60 feletti).
Köszi!

(#1082) #98593280 válasza Shaza (#1081) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nekem FX 8320-al 47 fokos volt 100% AIDA64 CPU terheléssel (igaz másik bordával):
(4Ghz-re húzva alapfeszen).
Mondjuk ez egy kiválóan hűtő házban, márkát nem írok itt.

http://itcafe.hu/tema/milyen_hazat_2/hsz_42325-42325.html

[ Szerkesztve ]

(#1083) Shaza


Shaza
senior tag

Akkor nem tudom hogy mit kéne vele csinálni ...

(#1084) #98593280 válasza Shaza (#1083) üzenetére


#98593280
törölt tag

Mondjuk jobban szellőző házra ás hatékonyabban hűtő bordára váltani.
A paszta minősége is számíthat.

(#1085) craftsman01


craftsman01
senior tag

Üdv.Még nem volt csavaros hűtésem csak pöckös,ezt most raktam fel szerintetek ìgy jó anya kopig betekerve nincs több menet én azt hittem a csillagos rész fekszik fel az alaplapra.[link] de kèzzel megàlapìtva stabilan fent van.

[ Szerkesztve ]

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#1086) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Adott egy CM Elite 430-as házikó. Olyan probléma van vele, hogy az előlapi fejhallgató kimenetet ha használjuk akkor néha serceg, recseg. Mivel lehetne ezt rendbe hozni? Gondolom vagy csak kontakt hiba, vagy pedig egy kis takarítás ráférne. Szerintetek mivel és hogyan lenne érdemes csinálni?

(#1087) craftsman01 válasza smiti (#1086) üzenetére


craftsman01
senior tag

Kontakt spray csodàkra képes.

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#1088) smiti válasza craftsman01 (#1087) üzenetére


smiti
addikt

Elég csak a csatlakozóba befújnom, vagy jobban járok ha az egész panelt kiveszem, befújom és úgy vissza?

(#1089) craftsman01 válasza smiti (#1088) üzenetére


craftsman01
senior tag

Először elég simán csak belefújni, és ha úgy sem jó akkor szétszedni.Nekem mindig van otthon 1 flakon kontakt meg 1 flakon sűrített levegő. Először simán levegő utána kontakt azt kifújod aztán megint kis kontakt,nekem így segít ha ilyesmi baj van.

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#1090) smiti válasza craftsman01 (#1089) üzenetére


smiti
addikt

Köszi! :R

Holnap meg is próbálom,bár nekem nincs itthon sűrített levegőm. Csak kompi van. :DDD

(#1091) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Sziasztok!

CM Storm Enforcer házba lehetséges valahogy a HDD rögzítő sín nélkül (csavarokkal) egy vinyót betenni? Kolléga sikeresen eltörte költözés közben (nem tudom hogy hozta össze), és nekem nem sikerült úgy forgatni, hogy értelmes helyen legyen a csavar"lyuk", pedig sok opció nincsen. Ezt nem lehet (pedig van ott lyuk bőven), vagy csak én bénázom ennyire? :-)

(Manualját néztük, ott sajnos csak a sínes megoldást mutatja)

[ Szerkesztve ]

(#1092) Powerer


Powerer
tag

Üdv!

CM Silencio 452-es házam van és a front panelen található füldugó aljzatában nagyon szorulnak a 3,5-es jack dugók. Alig lehet kihúzni őket. Tapasztalta ezt más is? Esetleg más háznál?

Köszönöm!

(#1093) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

A gépemben egy AMD Athlon II X3 455 processzor van, húzás és egyebek nélkül natúrban.

A lap: Asus M4A87TD.

A cpu hűtő: Cooler Master Blizzard T2. Az idle hőmérséklet: ~32°C, a terhelés alatti ~41-42°C

Ennek a ventilátora gyárilag 2200-at fordul, szabályozni nem lehet. Az utóbbi időben kicsit hangosnak tartottam, ezért lecseréltem egy szintén CM-re, ami pwm szabályzós. A gyári műanyag felfogató kerettel semmi perc alatt meg lehetett csinálni.

Most ez a ventilátor alapból olyan 1000-es fordulaton megy, ha nő a terhelés felmegy olyan 1300-ig. A hőmérséklet értékek pedig úgy változtak, hogy idle: ~38°C, terhelés alatti ~47°C.

A kérdésem: elfogadhatóak ezek a magasabb értékek, belefér még ez? (A cpu-ról annyit tudtam kideríteni, hogy az elvi maximum 75°C.)
Illetve van mód a ventilátor fordulatszámának a beállítására (bios vagy szoftever win7 alatt)?
Arra gondolok, hogy kicsit nagyobb fordulattal visszavinni a hőfokokat a korábbi értékekre.

Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#1094) elfelejtette válasza Ferink (#1093) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szia!
Ugyanilyen procim van TX3-mal hűtve, én 55 fokig engedem, mielőtt felpörögne a venti az alap 600-ról, szóval nálad simán jó a hőfok. De ha gyorsabban akarod hűteni, a biosban a max duty cycle értéket tedd magasabbra.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1095) Ferink válasza elfelejtette (#1094) üzenetére


Ferink
tag

Szia!

Köszi az infót! Akkor így fog maradni...

A BIOS-ban ezek a max. duty cycle beállítható értékek mit jelentenek egyébként? Minek az adott százalékát?

[ Szerkesztve ]

(#1096) elfelejtette válasza Ferink (#1095) üzenetére


elfelejtette
veterán

A venti max. fordulatának a százaléka, amit állíthatsz 10-es lépésekben.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1097) elfelejtette válasza elfelejtette (#1096) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én közben annyit módosítottam, hogy a TX3 ventijének a min. fordulatszámát 630-ról 950-re módosítottam, így már nem pörög fel SmallFFT alatt sem, mivel a proci nem éri el az 55 fokos célhőmérsékletet sem.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1098) MooN81


MooN81
csendes tag

Sziasztok,

Van egy Silencio 550-es házam. Most tervezek bele tenni egy új konfigot, amiben egy i5-6600k cpu lesz. A kérdés az, hogy szerintetek melyik a leghalkabb torony hűtő, amit be lehet tenni ebbe a házba?
A legnagyobb magasság, a honlap szerint a 154mm. Illetve az igaz, hogy a 120-as ventis coolerek általánosságban halkabbak is?

Üdv,
MooN81

(#1099) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Van egy Hyper TX3 hűtőm. Úgy tudom cserélhetőek a proci lábai ha eltörnének. Lehet hozzájuk kapni lábakat?
Úgy emlékszem egyszer találtam a pcx webáruházban, de most nem találom.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#1100) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Van egy Hyper TX3 hűtőm. Úgy tudom cserélhetőek a proci lábai ha eltörnének. Lehet lábakat kapni hozzá?
Úgy emlékszem egyszer találtam a pcx webáruházban, de most nem találom.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.