Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-11 18:56:12

LOGOUT.hu

Ebben a topicban feltehettek minden olyan kérdést, amely Cooler Master-rel, CM vagy CM Storm termékkel kapcsolatos, legyen az termék információ, garanciális kérdés vagy akár technikai kérdés.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Maotun


Maotun
őstag

Üdv!
Tisztelettel érdeklődnék
coolermaster master case 5 pro házba felülre be lehet szerelni 280-as kompakt vizhűtést?
mert
gyártói link csak a 240-est írja felülre viszont a ventikből engedi a 2x14-et???
[link]
lehet a keretbe két 14-es venti kell alá a radiátor ami hosszabb mint 280mm mert 310mm így elvileg jó lehet,
hogy nem a radi alján hanem a tetején vannak a ventik?

(#1102) tatararpad


tatararpad
őstag

Üdv! Adott egy Silencio 352 ház, amibe zajcsökkentés miatt újabb ventilátorokat szerelnék be. A hátsó és felső annyira nem érdekes, viszont az elől lévők okoznak némi fejtörést, hogy ide milyen típusú lenne a jobb. Mivel a be quiet! ventik mindig is beváltak nálam, ilyet tervezek venni, viszont náluk is van nagyobb légnyomású változat, persze drágábban. Kérdés: mivel ez a ház ilyen ajtós kivitel és csak oldalt a rácsozáson tudnak levegőt beszívni az elülső ventilátorok, igényel e a ház ilyen nagynyomású ventilátorokat, hogy ne legyen túl meleg odabent, vagy elég egy sima is? Amik most vannak benne azok a gyári ventik és elől két teljesen noname, hőmérséklet gondok nincsenek, de ugye winter summer is coming, és olyan 250W TDP-ig jó lenne ha nem lenne probléma a ház levegőáramlásával.

[ Szerkesztve ]

(#1103) Stoner


Stoner
csendes tag

Sziasztok CM tulajok!

Van egy Silencio 550 házam, de sajnos elkallódtak a HDD sínek. Ezek nélkül viszont roppant körülményes megfelelő módon rögzíteni a HDD-ket a házban. Szóval a kérdésem, hogy nincs-e köztetek olyan jótét lélek, akinek akad felesleg ezen alkatrészekből. Akár egyetlen pár is életmentő lenne. Úgy tudom a legtöbb CM ház sínei ugyanolyanok (1-2 kivétellel). Szóval ha van aki le tudna mondani (természetesen nem ingyen) 1 pár HDD sínről, az kérem jelezze nekem privátban. Alább a kép, hogy miről is van szó.

A közhiedelemmel ellentétben a rendszergazda nem gépparkot üzemeltet, hanem állatkertet.

(#1104) logitech25


logitech25
tag

Sziasztok.

Ezt a hűtést fel lehet szerelni LGA 1150 alaplapra? Cooler Master 412s

Köszönöm a segítséget :R

"Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag."

(#1105) Glaz-dozfhut válasza logitech25 (#1104) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

- Igen.

- Glaz-doz-fhut -

(#1106) Deviot


Deviot
újonc

Sziasztok. Olyan problémám lenne hogy van egy coolermaster silencio 550 es házam. Eddig jol hütött. Bövitetem egy i7 6700k val, gigabite gtx 970 g1 el. A problémám az lenne hogy a procin deepcol vozhütés van. A gép belseje nagyon melegszik. Elöl 2 venti van. Hátuljába a vizhütés kifele fuja a levegöt. De bent keringa 60 fokos meleglevegö. Nem tudom kitalálni már mitévö legyek. A tippeket elöre is köszönöm.

(#1107) elfelejtette válasza Deviot (#1106) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szia!
Szerintem próbáld meg itt is feltenni a kérdésed: Léghűtés topic. Igaz, hogy vízhűtésed van, de ez inkább ház hűtési probléma.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1108) Deviot válasza elfelejtette (#1107) üzenetére


Deviot
újonc

Köszi

(#1109) Powerer válasza MooN81 (#1098) üzenetére


Powerer
tag

Üdv!

A nagyobb átmérőjű ventilátor alacsonyabb fordulatszámon szállítja ugyanazt a mennyiségű levegőt, ezért átlagosan halkabbak.
Nekem Silencio 452es házban van ugyanez a proci, CM Hyper TX3 EVO hűtővel, ami csak 90 mm-es, de mivel nem terveztem extrém tuningot, így bőven megfelel. Pl. GTA 5 közben fel sem melegszik annyira a proci, hogy hallható hangereje legyen a hűtőnek. Sajnos ahogy nézem a CM 120-as hűtői általában nagyobbak mint a házadba beépíthetők. Remélem ez segített.

Ádám

[ Szerkesztve ]

(#1110) elfelejtette válasza Powerer (#1109) üzenetére


elfelejtette
veterán

Vagy úgy tesz, mint én, nekem sikerült 1000Ft ráfizetéssel elcserélni a TX3-at egy Scythe Ninja-ra, ami 151mm magas, így hozzá is pont beférne.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1111) juhasz.p


juhasz.p
aktív tag

Sziasztok,

itt is felteszem a kérdést, hátha ez a topic jobban pörög.
Van egy Cooler Master Silencio 652s házam. Tudja valaki hogy a sd kártya olvasót hogyan kell bekötni?

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#1112) seniman válasza juhasz.p (#1111) üzenetére


seniman
addikt

Gondolom a lap belső USB-jére megy :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#1113) creedszl


creedszl
aktív tag

Sziasztok

Van nekem egy jól bevált Hyper TX3-as procihűtőm viszont a ventije már kicsit kikopott, ekkor akkor már kerreg.Milyet tehetek rá,milyet javasoltok helyette?

Hulligaaan

(#1114) seniman válasza creedszl (#1113) üzenetére


seniman
addikt

Bármilyen nagy légszállítású PWM-es 92-est.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#1115) juhasz.p válasza seniman (#1112) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Azokat bekötöttem és működnek is.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#1116) creedszl válasza seniman (#1114) üzenetére


creedszl
aktív tag

köszi :R

Hulligaaan

(#1117) seniman válasza juhasz.p (#1115) üzenetére


seniman
addikt

Milyen csatlakozók jönnek lefelé az I/O panelről?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#1118) juhasz.p válasza seniman (#1117) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Ennyi jön le.
Amit kellett bekötöttem.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#1119) juhasz.p válasza juhasz.p (#1118) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Elfelejtettem a képet beilleszteni.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#1120) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

Üdv. Nem tudom tudtok e segíteni de hátha: Jelen pillanatban rendelkezem egy cooler master master pro 5 házzal, és ezt szeretném lecserélni a megjelenő maker 5re. Ami problémám van a pro5el, hogy a felső részbe a 280as radiátor nem fért el, ezáltal pici mókolás után az elejébe kellett betenni, viszont így a vinyó tartók kijöttek, amiket használnék. Elméletileg a Maker 5 már képes fogadni felül is a 280as radit ( corsair h110i hűtőről van szó) de nem merem elő rendelni, mert ha megszívom again, akkor nem lesz őszinte a mosolyom :D

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#1121) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Ide írom be a kérdésem, mert nem biztos, hogy más gyártóknak szánt topicokban van megfelelő személy aki tudna válaszolni, de természetesen ugyanannyira kapcsolódik ebbe a fórumba is.

A kérdés nagyon egyszerű és általános:
Érdemes megkeresni közvetlenül a gyártót egy olyan termékkel kapcsolatban, ami kereskedelmi forgalomban már rég nem kapható?
Mondjuk olyannyira nem, hogy már például 10 éve kifutott? :F
Vagy teljesen reménytelen vállalkozás lenne? Nem akarok felesleges köröket futni ha nem muszáj, gondoltam megkérdem, hátha tudtok valami okosat mondani... És igen, tudom, ez valójában három kérdés volt. :P

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1122) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!

Valakinek van COOLERMASTER Notepal Ergostand III-as noti hűtője? Arra lennék kíváncsi, hogy a venti cserélhető-e. Képek/videók alapján nem úgy néz ki és nem szeretném, hogy az egészet ki kelljen dobni, csak mert a venti bedöglött. Ha viszont mégis cserélhető, akkor egyből rendelném is, mert minden más nagyon rendben van :)

(#1123) CM Hungary válasza prime_adam (#1122) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia, szerintem felesleges 10 éves cucchoz bármit is keresni. Nálunk már múzeumban vannak. :D

(#1124) CM Hungary válasza prime_adam (#1122) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Nem garanciális már?

(#1125) Asshur


Asshur
tag

Szervusz!

Szeretnék érdeklődni a gyártói garancia érvényesítésének menetéről.
Egy Nepton 140XL a delikvens, sajnos meghalt a pumpája.
A bolti garancia már lejárt, a hivatalos CM oldalon ellenőriztem, 2019-ig van rá gyártói.
Eredeti csomagolás, és számla is van hozzá.

(#1126) Yondaime 四代目


Yondaime 四代目
tag

szia! [ilyet ]tudtok esetleg szerezni? :R

[ Szerkesztve ]

Személyesen vagy DPD futárral postázok, egyéb esetben nem vállalok garit.

(#1127) flymi válasza CM Hungary (#1123) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Gondolom ez nekem akart válasz lenni... :)

Konkrétan van CM múzeum? Engem például érdekelne, hogy egy ilyen cégnek minden korábban forgalmazott termékébõl van-e egy példánya...
Én is gyũjtögetek ezt-azt, van olyan CM cucc (is) aminek a beszerzése "mission impossible".
Tehát teszem azt, ha megkeresném a CM-t, hogy szeretnék egy Jet4-et, akkor kapnék egy szép mosolygós szmájlit és egy rövid "sorry, but no" üzenetet?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1128) CM Hungary válasza Yondaime 四代目 (#1126) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
hol vetted?

(#1129) CM Hungary válasza flymi (#1127) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
a legtöbb termékünkből valóban van egy-egy példányunk, van egy kisebb "múzeum" is a Holland központban. De ha szeretnél egy régebbi terméket, valóban "sorry, but no" választ kapnál. És ennek nem az az oka, hogy esetleg nincs, hanem inkább a logisztika, meg az engedélyezés stb. A CM egy hatalmas cég, nagyon bonyolult minden papírmunka és procedúra. Szóval inkább ez lenne az akadály.
Ami meg kifutott, az kifutott. Nincs már gyártásban, beszerezni sem lehet. :(

[ Szerkesztve ]

(#1130) CM Hungary válasza Yondaime 四代目 (#1126) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
sajnos magyarországon még nem megoldott az alkatrész forgalmazás, de kintről meg tudod rendelni...

(#1131) Asshur válasza CM Hungary (#1130) üzenetére


Asshur
tag

Szervusz!

Szeretnék érdeklődni a gyártói garancia érvényesítésének menetéről.
Egy Nepton 140XL a delikvens, sajnos meghalt a pumpája.
A bolti garancia már lejárt, a hivatalos CM oldalon ellenőriztem, 2019-ig van rá gyártói.
Eredeti csomagolás, és számla is van hozzá.

(#1132) CM Hungary válasza Asshur (#1131) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
hol vetted? mert a garanciát a forgalmazó is köteles megoldani, ha a gyártói garancia érvényes. így megspórolhatnád a Hollandiába küldés költségét. Ha mégis ki akarod küldeni, akkor a honlapunkon (coolermaster.eu) be kell lépned a fanzone-ba, és ott a jobb oldali menüben az RMA-t kell választanod. És onnantól végigvisz a folyamaton.

(#1133) Yondaime 四代目 válasza CM Hungary (#1130) üzenetére


Yondaime 四代目
tag

Ok, már meg is rendeltem... :R

Személyesen vagy DPD futárral postázok, egyéb esetben nem vállalok garit.

(#1134) Asshur válasza CM Hungary (#1132) üzenetére


Asshur
tag

Szia!

Köszönöm az infót. Az egyik PH-s bazárból vettem, az a garipapír van meg, amit onnan kaptam, egyébként Iponos. Nem tudom, elfogadják-e, elvileg gyári szám alapján mennie kéne.
Lehet, hogy egyszerűbb közvetlenül veletek intézni.

(#1135) CM Hungary válasza Asshur (#1134) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
elvileg az iponon keresztül is el lehet, ha viszont a mi RMA felületünkön intézed, akkor a hollandiába küldés ára sajnos téged terhel. Ahogy neked jobb.

(#1136) kippedli


kippedli
tag

Van egy cooler master scout 2 házam és pár hónap alatt a gumi papucsom befogta az oldalát ha véletlen hozzá súrlódott, mivel tudnám megtakarítani ,hogy ne sérüljön? Hideg zsíroldó és ablaktisztító nem volt jó :(

(#1137) Yondaime 四代目 válasza kippedli (#1136) üzenetére


Yondaime 四代目
tag

cif

[ Szerkesztve ]

Személyesen vagy DPD futárral postázok, egyéb esetben nem vállalok garit.

(#1138) CM Hungary válasza kippedli (#1136) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Próbáld meg radírgumival leradírozni...:)

(#1139) atus72


atus72
senior tag

Valaki esetleg nem tudja hogy Magyarországon hol lehet kapni (eddig nem sikerült) venni Cooler Master
N300-as házat?
Eebből a KKN2 vagy a KNW2 kellene ami 2db előlapi USB 3.0 csatlakozóval rendelkezik.
Nekem most N200-m van, de konfig csere miatt másik ház kell.
Baromi idióta megoldás hogy csak a KKN1/KNW1-t lehet kapni amin 1 db USB 3.0 csatlakozó van és 2db USB2.0 de a belső alaplapi csatalkozója olyan mint a 2-esnek így ha azt bedugom akkor összesen lesz 1 előlapi USB 3.0 hiába tud az alaplapi 2db-ot.
A másik mnegoldás hogy nem ezt használom és szarom le az előlapit és beteszek egy 3.5"-os USB 3.0 adapter panelt (most ez van) de így meg előáll az a helyzet lesz egy nem működő 3.0-s előlapi USB portom :W
Egyébiránt van javaslat olyan házra amin 2db USB 3.0 csatlakozó van és hansolóan letisztult mint ez a ház
(semmi sallang, csicsa, stb, egy ssd és egy hdd kell a hely, táp nélküli)?

(#1140) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Van egy Cooler Master Elite Knight 350 számítógépházam. Ebbe szeretnék bele rakni egy minőségibb processzorhűtőt, ami egy Cooler Master Hyper 212 Evo lenne. Ez a proci hűtő szerintetek beleférne a házba? Az alaplap típusát is leírom: Asus B85M-G LGA1150
A válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1141) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Üdvözlet!

Kérdezni szeretnék garanciával kapcsolatban. Van egy Cooler Master Quickfire TK-m, a garancia tényleg csak akkor érvényes, ha megvan hozzá a doboz? (van még rá 1év 10 hónap gari, semmi gondja, csak kiváncsi vagyok.)

Üdv,
Berci

(#1142) Glaz-dozfhut válasza Jack Oneill (#1140) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Érdekes kérdés - nekem is volt olyan házam. És azért érdekes, mert a gyártói oldalon max magasságra valami 148,5 mm írnak; én most emlékezetből. Viszont a termék vásárló véleményeknél többen írják, hogy raktak bele 159 mm magas CPU hűtőt, mint az említett CM Hyper 212 is olyan magasságú. (Pí-cíEx). Van némi szórás a hűtők magasságában. Volt itt egy hardveraprós hirdetés, fényképekkel ugyanezzel a hardverösszetétellel, ami te is akarsz. Sajna a galéria nem él . Bátran ajánlgattam, hogy kompatibilis, erre valaki visszaír, hogy nem ment össze a kettő. Ugyanez a páros. Szóval, ha ez a hűtő nem is, de egy 158 mm-es Raijintek Themis-nek bele kell, hogy menjen. Hasonló paraméterekkel bír. Talán jobb, de olcsóbb biztos.

- Glaz-doz-fhut -

(#1143) Jack Oneill válasza Glaz-dozfhut (#1142) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Koszonom. Elvileg nagyon necces,hogy befert volna a cooler master huto,talan a plexit kellett volna mashogy feltenni. Mindegy. Vegul a valasztas egy Arctic Freezer 13-ra esett.

(#1144) CM Hungary válasza ilyen_85 (#1141) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia, a garancia a doboz nélkül is érvényes. Ki mondta, hogy nem?

(#1145) ilyen_85 válasza CM Hungary (#1144) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Szia!

Köszönöm a választ, csak egy fórumozó. Azért rákérdeztem a dologra, mert a gyártó tudja csak az igazat :)

[ Szerkesztve ]

(#1146) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Üdv!
Nekem lenne egy fura, de annál izgalmasabb kérdésem.
Lehet tudni, hogy a Mars / Sphere / Jet4 névre keresztelt CPU hűtőkből hány darab készült (vagy került eladásra)?
Hozzá tud férni valaki ilyen adatokhoz?
Csak van ezekről valami statisztika vezetve, archiválva... :U

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1147) CM Hungary válasza flymi (#1146) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
tényleg izgalmas a kérdés. Miért lenne szükséged az adatokra? Globális számok, vagy hazaiak érdekelnének? Egyébként nem nagyon vannak ilyen statisztikák sehol vezetve. Az itthoni kutatások is csak sötétben tapogatóznak az eladásokat illetően. Amit relatíve pontosan lehet mérni, vagy becsülni az a notebook, mobiltelefon stb. De ott is vannak nem mérhető tényezők, simán lehet rossz a statisztika.

(#1148) flymi válasza CM Hungary (#1147) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

LINK ;)
Jet4 is annyira ritka, hogy idehaza "mission imposible" a beszerzés, külföldön meg ha felbukkan egy-egy példány, akkor horror áron adják, vagy csak mutatóba teszik közszemlére.
Csak egyszerűen kíváncsi lennék, hogy egy-egy ilyen hardverből mondjuk hány darab készült.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1149) myckey


myckey
veterán

Üdv urak!

A Cooler Masater Nepton 240M kompakt hűtővel kapcsolatosan vannak itt esetleges tapasztalatok?

Jó, kevésbé jó stb.....teszteket nézegetve, egyedül a venti hangja ami zavaró lehet, hőfokra hozza a kategória értékét.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1150) woker válasza myckey (#1149) üzenetére


woker
aktív tag

Egy 6700K-t hűtök vele, szerintem a ventije egyáltalán nem hangos és a pumpa is csendesnek tűnik (a storm trooper házban kellett egyedül a ventiket visszavennem mert azok hangosabbak voltak). Az idle hőmérséklet még a nagy nyári melegben is 30-35 fok között volt és 6x foknál nem ment feljebb nagyobb terhelés alatt sem igaz a proci egyelőre nincs húzva tehát max 4,2-ig megy fel az alap 4 GHz-ről.

+1: Vélhetően az alaplapomnak van valami bugja mert 1-2 havonta nem indítja el a pumpát (egy sima kikapcs/bekapcs után helyrejön) de még úgyis kibír 30-40 percet mert ekkor kezd el 70 fok körülre melegedni a proci tartósan böngészés közben (ekkor már valóban lehet hallani a hangját a ventiknek).

Amire viszont vigyázni kell: vannak műanyag alátétek az alaplap hátoldalához, hogy meggátolják a fém merevítő/tartóelem érintkezését az alaplappal ezek elég gyengék és ha túlságosan megakarod húzni akkor könnyedén elnyírhatóak/törhetőek amit én majdnem meg is tettem amikor meghúztam a csavarokat.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.