Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-11 18:56:12

LOGOUT.hu

Ebben a topicban feltehettek minden olyan kérdést, amely Cooler Master-rel, CM vagy CM Storm termékkel kapcsolatos, legyen az termék információ, garanciális kérdés vagy akár technikai kérdés.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) hackeeeee válasza CM Hungary (#447) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lesz a nepton-ból 240-es változat? Óóó...

Mondjuk amikor jött a Seidon, akkor még csak Einsperg volt, a Nepton-ról még infó sem volt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#452) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

CM!

A 120-as vízhűtésekhez adott, a ventikhez való gumikeretet be lehet valahogy külön szerezni? Erre gondolok!

Előre is köszi!

Véleményem szubjektív...

(#453) seniman válasza hackeeeee (#452) üzenetére


seniman
addikt

[link]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#454) hackeeeee válasza seniman (#453) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ó, köszi! :R

És másik helyet néztem, ott nem találtam, őket pedig mindig elfelejtem... még egyszer köszi a tippet! :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#455) seniman válasza hackeeeee (#454) üzenetére


seniman
addikt

Szívesen!Lehet,hogy itthon is van valahol,csak már késő este nem volt energiám keresgélni.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#456) Asshur válasza CM Hungary (#447) üzenetére


Asshur
tag

Köszönöm a választ, akkor várok egy kicsit.
Azt még szeretném megkérdezni, hogy az új vízhűtéseknél már figyelembe fogják vajon venni, hogy a mostani házaknál a csavarhelyek mélyítettek, ezért gyakran nem lehet a gyári csavarokkal a kasztnihoz rögzíteni a radiátort, mert nem éri el a menetet a csavar?

(#457) CM Hungary válasza Asshur (#456) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Azt hiszem az újaknál ez már figyelembe lesz véve, bár ez majd a tesztek során derül ki igazán.

(#458) Glaz-dozfhut válasza hackeeeee (#454) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Itt is akad hasonló.

- Glaz-doz-fhut -

(#459) zolee5016


zolee5016
őstag

CM Hungary! Köszönöm a közbenjárást..az alkatrészek megérkeztek hiánytalanul! :R

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#460) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

~1400RPM-től felfelé a Seidon pumpája eléggé búgó hangot ad. Ez normális? Eddig nem figyeltem erre, és nem is használtam ~1000rpm felett, de most pár napig ~1400rpm-en járt, és eléggé zavaró. Ha visszaállítom ~1000rpm-re, akkor a búgó hang megszűnik.

Tudom, hogy elég hangos tud lenni, ezt olvastam a PH-s tesztben is róla, csak nem tudom, hogy ilyen módon nyilvánul-e meg, vagy csak spontán "hangos".

Ettől függetlenül szépen teszi a dolgát, de maga a hang elég zavaró.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#461) Bence3111


Bence3111
tag

Sziasztok erről a tápról mi a véleményetek?
Cooler Master 600W Elite Power Black
[link]
És elbírhat e egy Amx 6350 el és egy Asus R7 260 1GB DDR5 R7260-1GD5 al

(#462) Asshur válasza CM Hungary (#457) üzenetére


Asshur
tag

Azt nem tudod véletlenül, hogy Seidon 120M-hez beszerezhető-e 4 db hosszabb csavar, a második ventilátor felfogatásához (amelyik a kasztni és a radiátor közé kerül)?
Úgy emlékszem, a 120XL-nél, a vibrációcsökkentő gumialátétek miatt eleve hosszabbak pár mm-el.

(#463) Dareius


Dareius
tag

Üdv Dare vagyok!
lenne egy Cpu melegedési problémám és pont Cooler master 612s cpu hűtöm van.
A probléma jellegét megfelelő thopicban leírtam:
[link]

Még annyit hogy az 1366-os alaplapra való feljelezése, ráfeszítése nem bonyolult de mint ha az alaplapon átnyúlna a tartópillér nem menetes vége is rugózás nélkül lehet ez a baj? 1-1,5 miliről van szó..

Választ előre is köszönöm.

(#464) eLit-MiLan


eLit-MiLan
senior tag

Üdv!

CM Storm Trooper ház már nem lesz kapható sehol?

Origin / Steam Name: eLit-MiLan || The headless chickens invaded our world...even me.

(#465) seniman válasza eLit-MiLan (#464) üzenetére


seniman
addikt

Esetleg az aprón :K Kár,pedig jó kis házak.......

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#466) eLit-MiLan válasza seniman (#465) üzenetére


eLit-MiLan
senior tag

Igen, múltkor láttam egyet ott, de akkor még nem volt rá pénzem, most meg már nincs :) Kár érte ja, pedig jön a nyár, elkéne már egy új ház, nem biztos hogy várni fogok aprón rá :D

Origin / Steam Name: eLit-MiLan || The headless chickens invaded our world...even me.

(#467) seniman válasza eLit-MiLan (#466) üzenetére


seniman
addikt

Itt még van.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#468) eLit-MiLan válasza seniman (#467) üzenetére


eLit-MiLan
senior tag

Köszi! Habár nem gondoltam bele hogy újonnan ennyibe kerül :D

Origin / Steam Name: eLit-MiLan || The headless chickens invaded our world...even me.

(#469) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali!
Egy cm k350 házban elfér egy r9 270x videokártya és egy cm t4-es proci hűtő?

(#470) XXArcAngelXX válasza eLit-MiLan (#464) üzenetére


XXArcAngelXX
tag

Én tavaly novemberben vettem az enyémet. Pontosabban nekem Strykerem van. A r@miris nagykertől jött, és ő volt az utolsó. Van valami minimum mennyiség vagy mi ami egy országba be kell jöjjön vagy mi. De mivel a Stryker a frissebb széria abból még lehet szerezni. Ne mondj le róla mert atom durva ház! :K

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#471) atish15 válasza XXArcAngelXX (#470) üzenetére


atish15
aktív tag

Te nem tapasztaltál kisebb rezonanciát zörgést?

(#472) BomiBoogie válasza Hardver Arc (#469) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Itt nézd meg az adatokat. Ha ennél kisebbek, akkor értelemszerűen beférnek. :)

VGA card length: 315mm / 12.4 inch
CPU cooler height: 148.5mm / 5.8 inch

(#473) XXArcAngelXX válasza atish15 (#471) üzenetére


XXArcAngelXX
tag

Az tény hogy a házat javarészt nem csavarok hanem szegecsek fogjàk össze de ennek ellenère atom stabil. Rezonancia nekem nagyon nagyon minimális, és az is inkább csak hang. ( A gyári ventik generàlják, nálam éppen csere folyamat zajlik bitfenixekre, a gyári setupot másolva. Nyugodtan olvass utána bárhol, de ajánlom ShellKretor kollégát, tőle kérdeztem meg hogy mit hogyan, megvettem, és sose fogom megbánni.
Egyszerűen nem lehet nem szeretni a kuckót. :K (Tökéletes ház meg nem létezik mert akkor az mindenkinek tetszene, de ilyen sose volt/van/lesz)

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#474) CM Hungary válasza hackeeeee (#460) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Igen, sajnos ezek egy kicsit hangosak ha meg vannak terhelve. :(

(#475) CM Hungary válasza Asshur (#462) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

(#476) CM Hungary válasza Dareius (#463) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia, a ventik megfelelő irányba fújnak? A CPU hűtőnek feszesen kell lennie, nem lötyöghet. Pasztát érdemes lehet cserélni. Biztosan nincs semmi a CPU és a hűtő és a réz mag között?

(#477) hackeeeee válasza CM Hungary (#474) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszi!

Kicsit megmozgattam a csöveket, úgy egy kicsivel halkabb lett. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#478) CM Hungary válasza eLit-MiLan (#464) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Lesznek Trooperek, csak egy kis idő. Logisztikai problámémák miatt akadozik az ellátás, de nem szűnik meg a gyártása és fog is belőle érkezni, de csak nyár vége felé. :(

(#479) atish15 válasza XXArcAngelXX (#473) üzenetére


atish15
aktív tag

Én is imádom és aki ilyen házat akar azt csak biztatni tudom hogy nem bánja meg. Hatalmas, nagyon jól szerelhető és alakítható. Jó szellőzés és a venti vezérlő is mellette szól nem mellesleg nagyon jó a dizájn. A venti cserén én is gondolkodom csak még nincs meg a befutó. Még gumi rezgés csillapítókat fogok kipróbálni hátha segít a túl érzékeny fülemnek. :D

(#480) XXArcAngelXX válasza atish15 (#479) üzenetére


XXArcAngelXX
tag

+1

Heló Cimbi! :C

CM STRYKER/TROOPER Join the gaming revolution!

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#481) eLit-MiLan válasza CM Hungary (#478) üzenetére


eLit-MiLan
senior tag

Értem, köszönöm a választ!

Origin / Steam Name: eLit-MiLan || The headless chickens invaded our world...even me.

(#482) phorma


phorma
csendes tag

Hello!

Lehet rossz helyen kérdezem(ha ez így van szóljatok és átmegyek oda és ezt kitörlöm :D), de kellene valami info erről a tápról, hogy mennyire megbízható,vannak-e sorozat hibái..stb ill. hogy a Cooler Master, mint táp márka jónak számít-e előre is köszönöm!!!!! :D
TM-500-PSAP-I3

(#483) gbors válasza phorma (#482) üzenetére


gbors
nagyúr

a CM nem gyárt tápot, hanem OEM belsőkre épít. elég széles a választék - van nagyon jó, és van kevéssé (khm) jó.
a konkrét típusról itt tudsz kérdezni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#484) Potzee válasza phorma (#482) üzenetére


Potzee
addikt

Ez a modell egy gyenge minőségű Solytech belsőre épül és csak a nevében 500W, a 12W-os ágán max.240W teljesítményre képes.
Finoman szólva etttől rengeteg jobb táp letezik...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#486) phorma válasza Potzee (#484) üzenetére


phorma
csendes tag

Neked is köszi! :D

(#487) Asshur válasza CM Hungary (#475) üzenetére


Asshur
tag

Igen, pontosan.

(#488) therón


therón
tag

Kedves cooler master.
Az lenne a kérdésem, hogy mikor lehet kapni majd plexis oldallapot cm 690 III-hoz?

A választ előre is köszönöm.

(#489) CM Hungary válasza phorma (#482) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia, nagyon őszinte leszek, bár nem szabadna. :) Ha korrekt, jó minőségű 500W-os tápot szeretnél, akkor nem a legjobb vétel. Javaslom inkább a B, vagy G szériásokat.
Egyébként ahogy írták is, nekünk nincs tápegység gyártó kapacitásunk és technológiánk, a tápegységeket változó helyen gyártatjuk, saját igényeink alapján. Egyébként pedig a garanciális meghibásodások aránya a CM esetében átlag alatti. Corsair és az FSP is rosszabb (na ezért biztos kapom majd a savat) :) .
Szóval érdemes valóban utánanézni, hogy melyik tápot veszed akár tőlünk is, ez a típus inkább irodai gépekbe ajánlott.
Remélem segítettem.

(#490) CM Hungary válasza Asshur (#487) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Hollandiában van belőle, rendelhető kintről a CM EU store-ból. Ha nem jó így, akkor egy importőri rendeléssel kombinálva tudok belőle hozatni, és átveheted valamelyik kiskerben.
Alkatrészből nem tartunk szortimentet itthon.

(#491) CM Hungary válasza therón (#488) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
a kérdés nagyon jó, :) nem láttam még árlistán felbukkanni az oldallapot. Utánajárok és ha van infóm, jelentkezem.

(#492) therón válasza CM Hungary (#491) üzenetére


therón
tag

Köszi. :)

(#493) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!

Ez az átalakító már hónapok óta nem elérhető. Szerintetek lesz még belőle, vagy adhatom el a z600-as hűtőmet?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#494) Zoltn


Zoltn
senior tag

Érdeklődnék, hogy van e valakinek Seidon 120V-je. Nálam valamiért nem akar rendesen működni. Volt már egybe vízhűtésem, egy Asetek oem cucc, azzal a i7 2600-asom tuning nélkül terhelés alatt sem ment 50 fok fölé, utána volt egy Noctua léghűtésem, az is jó szuperlát, viszont ezzel, alapjáraton 40 fokos a proci. Elindítok egy Prime95-öt, és már 90 fokos is. Olyan mintha nem lenne benne elég víz. Vagy nem tudom. Amúgy nem is túl halk.
Azzal meg kérlek ne gyertek, hogy jól van-e felrakva! :((( JÓL!

Állítom visszaviszem.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#495) patomi válasza Zoltn (#494) üzenetére


patomi
őstag

Nekem nagy jól szuperál. Valszeg a pumpával lesz valami. Ha garis vidd vissza.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#496) CM Hungary válasza Zoltn (#494) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Mindenképp vidd vissza! Előfordulhat simán, hogy a pumpa megadta magát. Vagy rosszul lett feltöltve... :(

(#497) irhejja


irhejja
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Cooler Master G550M tápegységről?

Egy AMD FX-8320 + AMD R9 270X kombót hajtana, tervezve van egy kis CPU tuning is.

(#498) irhejja


irhejja
tag

Illetve még egy kérdés...

A Cooler Master JetFlo ventilátorok ház ventilátorok, vagy radiátor ventilátorok...? Vagy mindkettő?

(Itt arra gondolok, hogy pl. Corsair-nek van High Static Pressure ventilátora ami radiátorokra van tervezve, és van High Airflow ami "sima" ház ventilátor...)

[ Szerkesztve ]

(#499) seniman válasza irhejja (#498) üzenetére


seniman
addikt

Házventillátor.A statikus nyomásra tervezett ventiknek sokkal nagyobb felületűek a lapátjaik,köztük egész kicsi résekkel.Hasonlítsd csak össze az általad említett két típus képét és látszik a különbség. :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#500) irhejja válasza seniman (#499) üzenetére


irhejja
tag

Köszi szépen!

Igen észrevettem, hogy a statikus nyomásra tervezett ventilátorokon nagyobbak a "lapátok", de gondoltam megkérdezem... :)

És ha már Cooler Master ventilátorok, mondjuk egy Hyper 612S hűtőhöz második ventilátornak mit ajánlanátok?

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.