Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-11 18:56:12

LOGOUT.hu

Ebben a topicban feltehettek minden olyan kérdést, amely Cooler Master-rel, CM vagy CM Storm termékkel kapcsolatos, legyen az termék információ, garanciális kérdés vagy akár technikai kérdés.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) CM Hungary válasza zolee5016 (#399) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia, küldj légyszi egy mailt a zsolt{@}coolermaster.eu-ra. Különben elfelejtem. :(

(#402) CM Hungary válasza cor (#397) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia,
milyen gumiharangra és csavarra gondolsz? Tudsz nekem valami képet küldeni a mail címemre kiemelve mire gondolsz? Akkor egszerűbben rá tudok kérdezni kint.

(#403) CM Hungary válasza RazoR (#400) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Hehe. Elvileg nem fér be, gyakorlatilag igen. Szóval bele lehet tenni.

(#404) CM Hungary válasza hm15 (#398) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Megérkeztek a héten, online shopok még nem listázták be. Esetleg dobj egy mailt a First Computereseknek és beszerzik neked.

(#405) RazoR válasza CM Hungary (#403) üzenetére


RazoR
veterán

Jól gondolom, hogy úgy van meghatározva, hogy oldalsó ventivel/venti nélkül a méret, de valójában ugye a ház oldalán a ventik nem a cpu felett vannak, hanem a vga mellett?! Na ez szép egy mondat le, de gondolom érted a lényeget... :DD Szóval akkor simán belemegy igaz? Esetleg meg tudod mondani, hogy mi a max cpu cooler magasság a valóságban ami még nem ér hozzá a plexihez?

(#406) zolee5016 válasza CM Hungary (#401) üzenetére


zolee5016
őstag

:R köszönöm! Írok!

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#407) kriszute


kriszute
tag

sziasztok gx lite 700 táprol véleményt kérnék meg azt hogy 11 ezret megért e 2honapos aquaba lett véve!

Sötétedés után kitágul a világ :) 06306466631 a saját összerakott gép egy életérzés :):)

(#408) Möhe válasza Möhe (#393) üzenetére


Möhe
addikt

Még mindig érdekelne a dolog:
A 130 Elite ODD keretét el lehet távolítani valahogy a szegecselés ellenére?
Vagy akár a 120-as HDD keretét bele lehetne gyógyítani?
(elk...am a házvételt és inkább a 120-ast kellett volna vennem.)

(#409) CM Hungary válasza RazoR (#405) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Hivatalosan a 162mm fér bele. :) A méret mindig a legszűkebb ponton van meghatározva, mert sajnos nem tudhatjuk, hogy a használni kívánt CPU hűtő milyen széles lesz. Véleményem szerint 168mm-ig bele lehet tenni CPU hűtőt, de ez magánvélemény, nincs pontos adatom. :(

(#410) CM Hungary válasza kriszute (#407) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Mivel én érdekelt vagyok, nem szívesen írom, hogy megéri. A GX Lite nem egy felső kategóriás tápegység, de nem is a legalja. 11 ezerért ha nincs vele semmi probléma, akkor egy jó vétel. De ha rám hallgatsz, akkro spórolsz még hozzá egy kicsit, és veszel egy 80+ minősítettet. Egyébként itt találsz egy rövid tesztet róla:
[link]

(#411) hackeeeee válasza CM Hungary (#410) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

"Kicsit" többért már mehet a B700. :)

Véleményem szubjektív...

(#412) EnterR


EnterR
veterán

Kedves CM!

Storm Scout 2 hátsó piros LED-es ventilátorja pontosan milyen típusú? Választ előre is köszönöm.

PSN ID: marquuard

(#413) hackeeeee válasza EnterR (#412) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szia,

remélem más válasza is megfelel. :) Szerintem R4-BCBR-12FR-R1 (BC 120) lehet, de ez csak tipp. :) Mivel ugye ez az átlátszó ledes venti.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#414) EnterR válasza hackeeeee (#413) üzenetére


EnterR
veterán

Persze megfelel, köszönöm. :)
Először én is erre gondoltam, azt jöttem ide, hogy pontosan mi is.

PSN ID: marquuard

(#415) hackeeeee válasza EnterR (#414) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Véleményem szerint ez a venti lehet benne. :)

Véleményem szubjektív...

(#416) CM Hungary válasza EnterR (#412) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Próbáltam kideríteni én is, de a kintiek sem tudták a pontos típust. Ezekbe OEM ventilátor van gyárilag, de talán kínában tudnák pontosan, ahol beleszerelik. Amúgy én is a BC 120-at valószínűsítem.

(#417) CM Hungary


CM Hungary
Hivatalos

Sziasztok,
ismét van egy kérdőívünk, melynek kitöltésével Cooler Master Eisberg 120L-es folyadékhűtést lehet nyerni központilag, osrszágon belül pedig egy Cooler Master Pitch headsetet és két pólót adunk három szerencsésnek! A kérdőívet itt találjátok: [link]
Előre is köszönöm a résztvevőknek!

(#418) seniman válasza CM Hungary (#417) üzenetére


seniman
addikt

Kitöltve,bár a több opciós válaszadás még mindig nem volt lehetséges.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#419) EnterR válasza CM Hungary (#416) üzenetére


EnterR
veterán

Rendben, köszönöm.

PSN ID: marquuard

(#420) CM Hungary válasza seniman (#418) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Sajnos nem mindig veszik a nagykutyák figyelembe az érveimet. :( De majd igyekszem nagyobb befolyásra szert tenni, különböző maffia módszerekkel. :D

(#421) anytime válasza CM Hungary (#417) üzenetére


anytime
őstag

Kitoltve!

(#422) EnterR válasza CM Hungary (#417) üzenetére


EnterR
veterán

Na ma megjött a Storm Scout 2 Advanced. 3db ventilátor volt beépítve (1db fekete, 2db piros LED-es), mindegyiken ez áll: A12025-12CB-3JN-F1

Ebay szerint egy 12cm-es kék LED-es Silent ventilátor, de elég bizonytalan a forrás. Akkor ez OEM lesz.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#423) MMIX válasza EnterR (#422) üzenetére


MMIX
addikt

E255988 - XIN CHANGFENG ELECTRONICS CO LTD
DF1202512SELN
www.xtremehardware.com fényképe alapján.

[ Szerkesztve ]

(#424) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Van itt CM Cosmos S tulaj? Kéne egy kis help bekapcsoló gombbal kapcsolatban.

(#425) zolee5016 válasza HollyBoni (#424) üzenetére


zolee5016
őstag

szia..van..épp nemrég küzdöttem vele....házzal is meg a gombbal is.... :K

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#426) HollyBoni válasza zolee5016 (#425) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ugye van egy HDD led, Power SW kábel, meg a többi USB stb. Na de van egy csatlakozó, sárga kék fekete. Kéne legyen egy ilyen kábel aminek egyik felét tápra, másikat alaplapra dugom, és ami kijön belőle oda kéne kötni a sárga kék fekete kábelt? Nem újonnan jutottam a házhoz, és ilyen kábelem nincs hozzá.

(#427) zolee5016


zolee5016
őstag

Alaphelyzet
.
Ami lett:
:
:
És ami megvezetett..bár nem sokáig....
.

szerk ahhham tehát ez..igen...
.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#428) zolee5016


zolee5016
őstag

Egy másik,kicsit komolyabb mod-on töröm a fejem..és CM kollega segít beszerezni a CM Store-ból cuccokat..ha sikerül neki intézni valamit mellécsapom a rendelésem mellé a kábelt...igaz ez idő lesz......amúgy ez a Cosmos S-hez gyárilag jár,nekem sincsen
Ha sürgős
nézzd át ezen a topic ezen szakaszát ,ahol nekem segítettek..én így oldottam meg......
LINK

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#429) HollyBoni válasza zolee5016 (#428) üzenetére


HollyBoni
veterán

Le tudnád írni pontosan hogy csináltad?

A ház ami nálam van az más évjárat, remélem ugyanúgy megy minden. A kábelek stimmelnek. [link]

(#430) zolee5016 válasza HollyBoni (#429) üzenetére


zolee5016
őstag

:
Úgy forditottam a csatit ahogy a képen van,és kiszámoltam,melyik lábra mennek a vezetékek..pin removerrel kihúztam,összecsavartam a két szálat,majd bedogtam a helyére...
Közben kiderült a szinek stimmelnek,csak először forditva tettem a csatit magam elé.... :B

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#431) HollyBoni válasza zolee5016 (#430) üzenetére


HollyBoni
veterán

Lehet én vagyok hülye de még mindig nem értem.

Van egy ilyen kábelem ami a front panelből jön: [link]

Akkor ezzel pontosan mit csináljak? Én úgy tudnám csak elképzelni hogy levágom a front panel kábeléről a csatlakozókat, ami tápból jön 24 pines abból kiszedem a 3 vezetéket, és rátekerem a front panel kábelét a 3 a tápból jövő 3 vezeték csupasz részére.

Szerk.: Értem, köszi. Egy ilyen gyári kábel amúgy mennyi, honnan lehet rendelni? Eladásra került hozzám a gép, nem tudom ez a megoldás mennyire tetszene a vevőnek, de az is lehet én veszem meg, nekem megfelelne.

[ Szerkesztve ]

(#432) zolee5016 válasza HollyBoni (#431) üzenetére


zolee5016
őstag

pontosan..azt a csatit vágd le és a vezetékeket szin a szinnel beteszed a 24 pines csatiba...ahogy a képen van....csati nélkül direktbe kötöd... :K

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#433) Vakbogár


Vakbogár
csendes tag

Jelenleg lga775- ös foglalatban egy QX9650 proceszort használok amit Hyper Z600 hűt le.

Legyerélném a rendszert, 1150 es foglalatú Intel i7-4770K -néztem ki magamnak.

A honlapon a hűtőhöz irja az 1150-et de a dobozán még csak a 775 szerepel.

A 775 ös és az 1150 foglalatnál ugyanolyanok a felfogatók?

Szar az élet. Amikor már azt hiszed, hogy megkaptad életed legnagyobb pofonját akkor hirtelen, Bumm! Kapsz egy még nagyobbat.

(#434) seniman válasza Vakbogár (#433) üzenetére


seniman
addikt

Nem,de sok a hasonlóság.A 775-nél 72mm a furattávolság(nem átlóban),1150-1155-1156-nál 75mm.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#435) Vakbogár válasza seniman (#434) üzenetére


Vakbogár
csendes tag

Köszönöm, igazad van.
Jobban átböngésztem a honlapot és találtam egy átalakítót.
Ezzel már ha minden igaz tudom tovább használni a z600 at mert 1156 1155 és 1150 ha jól néztem akkor ugyanakkora.

Szar az élet. Amikor már azt hiszed, hogy megkaptad életed legnagyobb pofonját akkor hirtelen, Bumm! Kapsz egy még nagyobbat.

(#436) CM Hungary válasza zolee5016 (#428) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Rajta vagyok a pótalkatrészeken, árakat várok kintről, hogy kalkulálni tudjak. Ma holnap meg lesznek! Bocsánat, hogy húzódik kicsit!

(#437) zolee5016 válasza CM Hungary (#436) üzenetére


zolee5016
őstag

az idő nem számít ,csak legyen---köszi a segítségedet! :R

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#438) HollyBoni válasza zolee5016 (#437) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem tudod mennyibe kerül ez a bekapcsológombhoz való kábel, ha lehet egyátalán szerezni? Ha eladásra kerül a ház gondolom ez sokat dobna rajta hogy nem kell buherálni a kábellel. Nekem tökéletes megoldás, de lehet vevőnek nem lenne az.

(#439) HollyBoni


HollyBoni
veterán

[link]

Egy ilyen hiányzik, 2008-as Cosmos S. Vajon honnan tudnék szerezni?

(#440) seniman válasza CM Hungary (#417) üzenetére


seniman
addikt

Valami hír van esetleg a sorsolásról :F

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#441) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv CM Hungary!

Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e külön venni a Silencio-khoz adott 120mm-es ventirács-fedőkből 1-1 példányt?
Az EU Store-ban nem találtam külön ilyet, de azért hátha...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#442) Asshur


Asshur
tag

Szervusz CM!

A kérdésem az volna, hogy mi történt a Seidon szériával? 240M-et keresek, de sehol sem kapható jó ideje.

(#443) Aurig@ válasza Asshur (#442) üzenetére


Aurig@
őstag

eBay-en és Amazon-on kapható! Vagy csak itthon szeretnél venni?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#444) Asshur válasza Aurig@ (#443) üzenetére


Asshur
tag

Igen, csak itthon szeretnék.

(#445) seniman válasza seniman (#440) üzenetére


seniman
addikt

Nyári uborkaszezon van? :F

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#446) CM Hungary válasza AxBattler (#441) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia, ha nincs a CM EU Store-ban, akkor kicsi a valószínűsége, de azért rákérdezek!

(#447) CM Hungary válasza Asshur (#442) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Szia, Seidon 240-esek kifutottak. :( Jönnek az újak, Neptonból hamarosan érkezik a 240M-es változat. A többiről még nem nagyon írhatok, de lesznek a Neptonok mellett is újdonságok. Talán érdemes kicsit várni a vásárlással.

(#448) CM Hungary


CM Hungary
Hivatalos

Sziasztok,
a hűtős kérdőívünkön, az itthoni sorsolás nyertesei:
Havadtői László: Póló
Potzee: Póló
Bálint Koszó: Pitch
Email ment nekik, gratulálunk!

(#449) seniman válasza CM Hungary (#448) üzenetére


seniman
addikt

Köszönjük az infót! :R

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#450) AxBattler válasza CM Hungary (#446) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Cooler Master topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.