Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Mate válasza Balinov (#800) üzenetére


Mate
nagyúr

Egyedül azért nem erőltetem a reklamációt, mert ha t-home ill. külföldi UPC-k se engedélyezik, nem hiszem, hogy épp Magyarországon, itteni UPC fogja megtenni :)

(#802) Balinov válasza Mate (#801) üzenetére


Balinov
félisten

igazsag az, hogy sose probaltam meg ki (mondjuk kb 2 hete van meg). terras vinyo a gepben van most, de hogy tudnam legegyszerubben kideriteni, USB prot le van-e tiltva.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#803) Mate válasza Balinov (#802) üzenetére


Mate
nagyúr

Dugj rá egy pendrive-ot, vagy nyomtatót :)

(#804) Balinov válasza Mate (#803) üzenetére


Balinov
félisten

na, este kiproba.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#805) fil válasza Balinov (#788) üzenetére


fil
őstag

A te EPC3925-d tudja az 5Ghz-et?(802.11a ,vagy egyszerűen "a" mód).
Ez érdekes. Az enyémen meg nincs. Igat T-Home-os.
Az "N" mód az nem az 5Ghz!

(#806) Balinov válasza fil (#805) üzenetére


Balinov
félisten

igen, hatarozottan emlekszem, hogy a Wifi-vel foglalkozo setup resznel volt ilyen resz

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#807) fil válasza Balinov (#806) üzenetére


fil
őstag

Akkor úgy látszik a T és a UPC más-más FW-el adja ki :(

(#808) Mate válasza fil (#807) üzenetére


Mate
nagyúr

Igen, más verzió a kettő.

Van rajta opció, ahol lehet állítani, hogy 2,4 vagy 5Ghz-t akarsz.

(#809) fil válasza Mate (#808) üzenetére


fil
őstag

Hmmm ,ez van...

(#810) Petya25 válasza Mate (#808) üzenetére


Petya25
addikt

Neked mekkora sebességet ír wifin a speedtest?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#811) Gubek-Einste válasza Mate (#808) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nekem csak 2,4 GHz van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#812) Mate válasza Gubek-Einste (#811) üzenetére


Mate
nagyúr

UPC vagy T?

(#813) Mate válasza Petya25 (#810) üzenetére


Mate
nagyúr

45 volt a max, amit ki tudtam préselni.

(#814) Gubek-Einste válasza Mate (#812) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Aláírásomból kiderül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#815) Mate válasza Gubek-Einste (#814) üzenetére


Mate
nagyúr

Network mod mixed-re van állítva?

(#816) Gubek-Einste válasza Mate (#815) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, nincsen N Only.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#817) Mate válasza Gubek-Einste (#816) üzenetére


Mate
nagyúr

Mikori szoftver van rajta?

(#818) Gubek-Einste válasza Mate (#817) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jun 16 10:15:56 2011

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#819) Mate válasza Gubek-Einste (#818) üzenetére


Mate
nagyúr

Akkor kell hogy legyen neked is. Nem tudom, miért nem találod, mi miatt nem jeleníti meg.

(#820) Petya25 válasza Mate (#813) üzenetére


Petya25
addikt

Ma reggel én is rápróbáltam, egy méterről 56/6 Mbit ment át a 60/6-ból.
De messzebbről durván esik, 2 fal kb 6 m és már csak 20-30/6.

N-es opció a menüjében nekem sincs, ha jól emlékszem B BG és mix van.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#821) Balinov válasza Petya25 (#820) üzenetére


Balinov
félisten

nekem is ugyanezek a modok vannak.

wifi erossegre: router mellett a kanapen ulve telefonon 30/3, erkelyen, uvegajton keresztul, kb 4 m-re a routertol ralatassal 3/3

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#822) Mate válasza Balinov (#821) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem nincs gondom, átviszi a lakás másik felére is. Van sebességcsökkenés, de bőven jó még így is.

(#823) Balinov válasza Mate (#822) üzenetére


Balinov
félisten

persze, nem gond, vegulis vasbeton epulet, meg minden. a lenyeg ugyis, hogy a lakasban belul legyen jo, a szomszed meg ne lopja a netemet.

Erdemes felterkepezni (van-e ra valami diag progi), hogy a szomszedban lathato UPC gateway-ek melyik csatornan osztanak? Csak azert kerdezem, mert ha egy kevesbe hasznalt csatit valasztana az ember, talan jobb lenne a minoseg valamivel

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#824) fil válasza Balinov (#823) üzenetére


fil
őstag

"van-e ra valami diag progi), hogy a szomszedban lathato UPC gateway-ek melyik csatornan osztanak"
Ha Windowst használsz ,akkor pl. ezt töltsd le
Ha pl. Androidos telefonod van akkor a wifianalizert ajánlom. (marketről
Linuxot biztos nem használsz (mert nem kérdezted volna :)

[ Szerkesztve ]

(#825) Balinov válasza fil (#824) üzenetére


Balinov
félisten

koszi fil, pont ilyesmire gondoltam.

mar csak az a kerdes, erdemes-e egy, kevesbe hasznalt csatornara atrakni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#826) Petya25 válasza Balinov (#825) üzenetére


Petya25
addikt

Én átraktam kisebb forgalmú csatornára, így is erősen esik a sebessége a méterek számával. Ma volt nálam kint egy UPS-s csóka tv miatt, mondom neki a sztorit a modemről, erre csak mosolyog. Neki is ilyen van otthon és mögé tette a régi routerét mert azon jobb a jelerősség. Bevallotta, hogy routernek szuper, wifinek szar ez az eszköz.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#827) Balinov válasza Petya25 (#826) üzenetére


Balinov
félisten

aham :) szoval probalkozni erdemes, csak a vegkifejet ketseges. Lehet, mogerakom a WRG614-et

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#828) fil válasza Balinov (#827) üzenetére


fil
őstag

Sok mindentől függhet a jelerősség. Többek között az elhelyezéstől is. Ha pl. felrakod egy szekrény tetejére és 5-10 cm-re tőle már a beton födém van (mint nálam) ,akkor olyan erős a visszaverődés ,hogy az komoly interferenciát okozhat. Ettől függetlenül az is lehet ,hogy tényleg gyenge a wifi-je.

(#829) Balinov válasza fil (#828) üzenetére


Balinov
félisten

ize, a falialjazttol kb 50centire, a kanape mellett a foldon van

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#830) LámaZ válasza Petya25 (#826) üzenetére


LámaZ
addikt

Jobb a gyenge rúter, mert kevésbé károsítja az egészséget.

Legyen minden jó!

(#831) LámaZ válasza fil (#824) üzenetére


LámaZ
addikt

Miért nem müxik ez a bennfentes? Nem ír ki semmit.

Legyen minden jó!

(#832) Rick4 válasza Petya25 (#826) üzenetére


Rick4
félisten

Ebben az az érdekes, hogy az enyém jelerősségben kb egy szinten van egy Asus WL-500W 250mW-ra állított erősségű wifijével, tégla és vályogfalakon keresztül is.
Igaz, én a menüben rögtön a wide channel-re állítottam, mondom majd kiderül ha gond lenne.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#833) veghdavid


veghdavid
csendes tag

hello!
nekem ma hozták ki a modemet, és a nyomtatómat nem bírom beállítani a WLAN-ra, valamiért nem akarja ezt a hálózatot.. valakinek van valami tippje hogy mit állítsak át a routeren?

köszi előre is

(#834) fil válasza veghdavid (#833) üzenetére


fil
őstag

Azt nézd meg először - bocsánat ,ha már túl vagy rajta - ,hogy a routered által használt wifi normákat (a,b,g,n) ,tudja-e a nyomtatód. Meg ,hát természetesen a csatornákat - bár azt hiszem a router is csak az alap csatornákat (1-11) használja ,azzal meg nem lehet gond.
A router broadcastolja az SSID-t , különben a nyomtató nem fogja látni. A nyomtató meg természetesen dhcp-vel kapja a címet...
Más eszköz rendben kapcsolódik?

[ Szerkesztve ]

(#835) Farkaspók


Farkaspók
tag

Sziasztok!

Nekem epc3925-E15-13-v302r12911-111020c verziójú modemem van, ezen sajnos nem működnek a fellelhető módszerek, hogy bridge módba lehessen kapcsolni. Nézegettem az Administration / Management oldal forrását és arra jutottam, hogy ha a vége felé a <input type="hidden" name="preWorkingMode" value=1> kódban az 1-est átírom 2-esre, és nyomok egy mentést, akkor az talán bridge módba kapcsolja. Ki is próbáltam, Chrome-al módosítottam a kódot, save, de nem történt semmi.

Simán látszik, hogy tudja a bridge módot, mert pl. var secModes = ["router", "bridged"]; kód is fellelhető a forrásban, csak a T kigyomlálta hogy át lehessen kapcsolni. Van valakinek ötlete, hogyan lehetne mégis megoldani?

(#836) LatkaXtreme


LatkaXtreme
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy érdekes problémám adódott a fenti modemmel:

T-Home-os csomagot kötöttünk még májusban. A mostani jelenleg a 3. modemem, a 2. pont emiatt a probléma miatt lett cserélve. Jelenleg két PC, egy IPTV-s beltéri egység, és egy telefon van rácsatlakoztatva.
A gond annyi, hogy néha gondol egyet, és elkezd határozottan sípolni, mintha valami egyfolytában fújna egy kutyasípot. Ilyenkor a rendszer sem elérhető (se net, se TV, se telefon).

Próbáltam beszélni a hibabejelentőkkel, majd a karbantartókkal, de egy-két kísérlet után vállat vontak, hogy nem tudnak vele mit csinálni (mármint a cserélés után). Kihúzgáltuk egyesével a portokat, a telefont, a koax kábelt, de a sípolás nem szűnt meg. Szerintük vagy túl sok feszültséget kap, vagy túl keveset..
T-Home-osok javaslata: dugjuk el valahova a modemet ahonnan nem hallatszik :(((

Apró érdekesség, hogy ez csak akkor jön elő, amikor a modem úgy érzi, hogy nincs PC bekapcsolva, am-bloc nincs közvetlen hálózatra kötve. Amikor fut egy PC, működik rendesen, aztán amint lefekszünk aludni, PC kikapcs, modem visít. :W

Kérdésem az lenne, hogy volna esetleg valami eszköz ami rá lenne kötve, amiről aztán rendesen kapná az áramot? T-Home-os csóka azt mondta, ilyen gyógyírt csak akkor tudna rá adni, ha a koax miatt csinálná a cirkuszt.

(#837) Petya25 válasza LatkaXtreme (#836) üzenetére


Petya25
addikt

Dugd egy szünetmentesbe a modemet, annak a kimenő fesze tuti jó kell legyen.

Jut eszembe lehet csak a csillagok állnak jól, de sikerült 56Mbitet mérnem wifin pár falon meg egy födémen keresztül. :)

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#838) Farkaspók válasza Farkaspók (#835) üzenetére


Farkaspók
tag

Nem jutottam előbbre, hogy bridge módba kapcsoljam eme remeket. Írtam a T-nek, ezt válaszolták:

"Kedves Ügyfelünk!

Bridge módban a nevezett eszköz nem működik. Amennyiben az SSH probléma nem oldódott még meg, akkor javaslatunk, hogy a KeepAliveTimeout állítása adhat megoldást, amit Windowsban lehet konfigurálni. VPN-nek működnie kell, ha nem tudja beállítani, akkor Szuperszerviz külön díjért segít a beállításokban. Elérhetőségi telefonszámuk: 1722

Amennyiben az eszköz megfelelően működik és biztosítja az internet szolgáltatást, akkor annak cseréje nem indokolt, valamint az egyéb igénybevett szolgáltatások meg is gátolhatják azt. Eszközcserére egyedi kérést, igényt nem tudunk figyelembe venni és ha mégis cserére kerül sor, az sem garancia arra, hogy működik az, amit Ön szeretne.

Megértését köszönjük!"

Amit említ ssh problémát, az az hogy eldobja az ssh kapcsolatokat kb. 10 perc múlva, ha nincs rajta forgalom. Egyébként, ugyanez a probléma jelentkezik jónéhány LinkSys router-en is (amíg nem rak rá az ember OpenWrt-t.) Amikor VPN-t ír, akkor meg nyilván ipsec-re gondol, meg sem fordul a fejében, hogy létezik pl. openvpn is. Mindenesetre a válaszból látszik, hogy mennyire foglalkoztatja őket a dolog. Igazából nem is számítottam másra, csak gondoltam először megpróbálom a normális utat. Próbálkozom még, aztán ha végképp nem megy, bedobom a mikróba pár másodpercre, aztán cserélhetik egy más fajtára! :)

Addig is azonban belenéztem a lementett config-ba, de sajnos nyomát sem találom a bridge módnak. Ha van az olvasók között UPC-s, akinek ilyen route-re van, legyen szíves küldjön egy config-ot (vagy csak azt a részét, ahol a mód van megadva)! A sem baj, ha router-ként működik, akkor is ott lesz a config-ban a lényeg. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#839) LámaZ válasza Farkaspók (#838) üzenetére


LámaZ
addikt

Ne csak írj, olvass is!
1
2

Legyen minden jó!

(#840) Farkaspók válasza LámaZ (#839) üzenetére


Farkaspók
tag

Ezeket még azelőtt elolvastam, mielőtt először kérdeztem, csak az ott leírt trükkök ezen a verzión nem működnek. Szerinted elkerülte a figyelmem valami?

(#841) AkoSCH


AkoSCH
csendes tag

Sziasztok!

UPC-területen, Jun 16 10:15:56 2011 firmware-verziójú eszköz:

-pár hete tapasztalható, hogy https-es tartalmak csak akkor jelennek meg, ha az SPI tűzfal ki van kapcsolva a routeren. Ilyet tapasztal más is? (mennyire normális ez?)

-ha leresetelem az eszközt, akkor mi történik a wan configgal? felveszi a központból?

-másnak sincs backup funkció benne, illetve a logokból kb. havi 1 db van, 24-i napon.
Másnál is?

Előre is köszönöm!

Üdv.

(#842) Gubek-Einste válasza AkoSCH (#841) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam is ugyan ez a verzió van.

Én nem tapasztaltam ilyet és szerintem nem is normális.

Visszaáll alapértelmezett beállításokra.

Nálam sincsen backup és logot sem találtam még eddig.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#843) Geniusg


Geniusg
csendes tag

Sziasztok!

Most lett cserélve a modem, úgyhogy nálam is egy Cisco EPC3925 teszi a dolgát, amit ezen a gépen a szerelő meg is csinált így itt van net, ám a másik gépemen nem tudom, hogy hogy kell beállítani. Egy vezeték nélküli adapterrel próbálnék csatlakozni, amit már felraktam a gépre és jelzi is, hogy csatlakozva van, viszont ez ugye még nem elég, tudnátok ebben segíteni?

(#844) Mate válasza Geniusg (#843) üzenetére


Mate
nagyúr

Milyen védelmet használtatok a beállításnál a wifi-hez? Sima jelszó vagy mac cím alapján szűr?

3x küldte el...

[ Szerkesztve ]

(#845) Mate válasza Geniusg (#843) üzenetére


Mate
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

(#846) Mate válasza Geniusg (#843) üzenetére


Mate
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

(#847) e.anti


e.anti
csendes tag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség.
Cisco EPC3925 mögé kötöttem egy másik routert (TP-LINK TL-WR740N). Egy fél napig nagyon jól ment, most meg időnként (10-20 perc, van amikor 1-2 óra) újraindul a modem.
Mindent a korábban leírtak szerint csináltam:
"A meglévő routered WAN beállitásánál adjál Fix ip-t(Static ip) pl. 192.168.0.25, DNS1: 84.2.44.2, DNS2: 84.2.46.1, Gateway: 192.168.0.1(a cisco ip-je)
A Ciscoban az Applygation & Gamming menüben, DMZ, ott enable és megadod azt az ip, amit a routerben fixnek beállítottál.
Az MTU-t állítsad 1500-re, firewalt kapcsold ki, a wifit is tiltsd le.
Ezek után a routerd wan portját kösd össze a a cisco lan portjával.
Azért jó DMZ-be tenni másik routert a ciscoba, mert így nem kell a portnyitásokkal bajlódni, azt elég a meglévő routerdben megcsinálni, ha szükséges.
Ha a cisco wifijét is használod, a tüzfalat és a wifit ne kapcsold le. "
Valamit még állítani kell, vagy lehet hogy a EPC3925-nek van valami baja, és cseréltetni kell?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#848) Mate válasza e.anti (#847) üzenetére


Mate
nagyúr

Próbáld meg úgy, hogy lehúzod a másik routert. Ha akkor is újraindul, akkor egyértelmű a dolog.

(#849) bozig


bozig
tag

Üdv!

Egy Dlink DIR-301-et szeretnék bekötni a cisco mögé.
Én is beállítottam mindent a 33-as hozzászólásnak megfelelően, de nemes egyszerűséggel nem csatlakozik a netem. Egy Dlink DIR-301-et szeretnék bekötni a cisco mögé.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#850) Dzoo11 válasza dvd_R+ (#1) üzenetére


Dzoo11
csendes tag

Sziasztok

Lenne 1 nagy kérdésem tőletek...
Cisco EPC3925-ba hogyállítom be az MTU-t? (1500-ra szeretném beállítani)
mert mindenütt kerestem a választ de seholse találtam ésszerű megoldást erre.
segítene valaki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.