Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Agrox válasza kali (#400) üzenetére


Agrox
tag

hát de látod, itt mindenki azt javasolja hogy kapcsoljuk be a wifit, annak ellenére is, ha nem használod.

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#402) kali válasza Agrox (#401) üzenetére


kali
legenda

ki az a mindenki? talán egy - két ilyen szélsőséges eset lehet, de mondom, nem normális jelenség, ha csak bekapcsolt wifi mellett megy jól egy hgw!
gondolkozzunk logikusan;
- a kikapcsolt wifi terhet vesz le a hardver válláról, mert az kevesebb terhelést kap!
- nem aktív wifi esetén, egy amúgy azonos vagy szomszédos csatornán működő wifi hálózat sem akaszthat be!

(#403) Agrox válasza kali (#402) üzenetére


Agrox
tag

akkor mi lehet a gond? anno kikapcsolt wifivel is szétdobált a modem. modemben 2 iptv box + TP-link 841ND.
most megint kikapcsoltam a wifit, mtu size 1500-ra állítva(azt is itt javasolta valaki), tűzfal kikapcsolva. valamit még próbáljak meg esetleg?

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#404) kali válasza Agrox (#403) üzenetére


kali
legenda

hgw reset, majd újrakonfig, és először a + router nélkül kellene kipróbálni, hogy akkor is rakoncátlankodik-e, például esetleges akadás a két eszköz között, elégtelen beállítás miatt?!?!
mondjuk húzós torrentes terhelés is elfekteti a hgw hardverét, adott esetben illik visszavenni a terhelést, szolídan beállítani a torrentet!

(#405) Agrox válasza kali (#404) üzenetére


Agrox
tag

az a baj, hogy sokszor random áll le, így nem tudnám produkálni mindig a hibát, és ritka, hogy nincs itthon az egész család, hogy elég legyen a modem. mivel mindenki ugyanazzal a problémával rendelkezik itt a fórumon, aki panaszkodik, gondolom ugyanaz a problémánk, és gondolom többféle routerrel. sajnos a hibát nem csak torrentezés közben produkálja. most nyomtam rajta egy hard resetet, az egyszer kb 2 hétig megszüntette a problémát, úgy néz ki most is.

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#406) kali válasza Agrox (#405) üzenetére


kali
legenda

lehet, hogy problémás a tesztelgetés - ha mindenki egyszerre akarja használni a netet -, de úgy kellene kipróbálni, hogy külön minden munkaállomás, majd kettesével, és így tovább, végül az összeset, a router beiktatásával! hosszadalmas, de esetlegesen kiszűrhető lenne, hogy mikor fekszik el a hgw, hátha egy konkrét munkaállomás nyírja ki, vagy a rászúrt router, ami esetlegesen rosszul van beállítva, és ütközés van!
viszont lehet simán csak szolgáltatós/vonali hiba is, vagy valóban túl sok a terhelés a hgw számára...
a hgw tűzfalában a szűrők kikapcsolva?
a saját router milyen módban és beállításokkal van rádobva?

(#407) Tomessz85 válasza Agrox (#401) üzenetére


Tomessz85
tag

Korábban is írtam ,már ,hogy nem 1000%-os tuti megoldás a wifi aktívan hagyása az újraindulásokra ,de nálam így marad CSAK stabil. Ez a mai napig fenn áll továbbra is. Azóta is próbáltam kikapcsolni a wifi-t de akkor ugyan úgy jöttek a szakadások ,újra szinkronizálások. Akár mennyire is nem logikus és talán hihetetlen nálam csak így működik.

Ide pedig azért írtam be ,mert nem volt valami kellemes a problémára megoldást keresve ,főleg a szolgáltató részéről csak "nem tudom" -okba ütközni ,és akkor még itt a fórumban sem voltak alternatív kombinációk ,hogy hogyan lehet mégis ebből a ****-ból működő ,stabil eszközt csinálni.

(#408) @lpha


@lpha
csendes tag

Sziasztok!

Nálunk is megtörtént tegnap a jó kis iptv-telefon-net telepítése. A Tv klassz, a teló szintén, a Toshiba laptopon ( wifi) amin kipróbáltuk, a net is hasít. Majd , amikor elmentek, kipróbáltam a Dell notebookon is. Azt hittem, hogy gutaütést kapok. Éppen csak vánszorgott. A feltöltés meg kb nulla. Össze-vissza olvasgattam mindenhol... Már vissza akartam kötni a régi routert, de végül a lényeg,megoldottam.

A vezeték nélküli hálózati kapcsolat-tulajdonságok-hálózat-beállítás-speciális fülön ki kellett kapcsolnom a 802.11n üzemmódot.

Ennyi. Most hasít ezerrel. Nem tudom, hogy ez tartósan így marad-e, de majd jelzem. Talán másnál alap ez a beállítás, nálam nem tudom, hogy miért volt így, de hátha másnak is segít.

Üdv!

(#409) Agrox válasza kali (#406) üzenetére


Agrox
tag

hát amikor itt olvastam, hogy kapcsoljam ki a tűzfalat, kikapcsoltam, de egyszerűen a disable-vel, most kikapcsoltam a VPN passthrough-ban is mindent.
nem tudom mit kéne állítanom a routeren, illetve, hogy mit kéne néznem. be van állítva pár port forward, wifi, dhcp reservation 2 eszközre, kb ennyi.

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#410) Agrox válasza Agrox (#409) üzenetére


Agrox
tag

most úgy jártam el, ahogy egy korábbi hozzászólásodban írtad. minden így volt beállítva, kivéve a router ip-je nem volt lefixálva, most ezt is megtettem, meglátjuk. mivel nekem is TP-link routerem van, erre is nyugodtan adhatnál tanácsot Kali, ha valamit még be kéne állítanom. köszönöm a segítséged

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#411) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!

Tegnap bejelentettem a hibát, miszerint vezetéken folyton megszakad a kapcsolat.
Nekem a felállás az: 1-1 Lan csatlakozóba vezetéken 1-1 gép. És Wifin telcsi, meg laptop, épp mikor használjuk.

Nos, azt mondta a szerelő, hogy vezetékesen két számítógép nem lehet egyszerre bedugva. Mert a 4 portból csak egy való arra, hogy számítógépet kössön rá az ember, a többi STB-re való, ezért akadt meg a kapcsolat. Routert kéne a lan mögé dugni.

Baromi jó, nekem egy éve nem mondták ezt a szerelők, hogy csak egy gépet lehet rákötni vezetékesen. Amúgy furcsa, mert most kipróbáltam, mindkét gép bekapcs, töltöttem valamit, hogy legyen a netkapcsolat aktív, de nem csinált ilyen szakadozást.

Nálatok hány gép van rákötve vezetéken? Hasonló hibát tapasztaltatok, miszerint kis piros x alul a netkapcsolatot jelző ikonnál, és megszűnik egy pillanatra a net?

(#412) kali válasza Mr. Teddy (#411) üzenetére


kali
legenda

érdekes dolgot mondott az a szerelő... :U :(

[ Szerkesztve ]

(#413) Mr. Teddy válasza kali (#412) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

No igen, és ilyenkor nem tudok mit mondani... Vicces eléggé ez az egész.
Úgy érzem nekem kell kideríteni itt a hiba okát, t-homeban nem bízhatok. Azt mondta még, hogy megnézték központból a jelet, és hogy azzal nincs gond. Tuti ez a cisco átok modem az oka... :W

(#414) kali válasza Mr. Teddy (#413) üzenetére


kali
legenda

esetlegesen nem akart foglalkozni a problémával... :(((
én azért rákérdeztem volna, hogy akkor konkrétan melyik is az a port, miért csak az...stb?!?! kíváncsi lettem volna a válaszokra... :(
mondjuk nálunk itthon alapban csak két noti van - továbbá néha az asszony cégese is hazakerül -, továbbá két wifi képes okostelefon, így kábelen általában semmi sem csatlakozik a hgw lan portjaira, de elég sok helyen konfiguráltam már hálózatot/munkaállomásokat, ahol az egy iptv médiabox mellé, további három munkaállomás lett rászúrva a hgw lan portjaira, és mondhatni szinte állandóan mennek a gépek úgy, hogy minden probléma nélkül fut rajtuk a net is!

[ Szerkesztve ]

(#415) #78121280 válasza Mr. Teddy (#411) üzenetére


#78121280
törölt tag

Hülyeséget mondott a szerelő.
Mind a 4 darab port egyforma, teljesen mindegy , hogy melyikre mit dugsz.
Nálam:
1 port PC
2 port IPTV
3 port Blu Ray Lejátszó
4 port IPTV
+ WI-FI telefonnak és laptopnak.

(#416) Mr. Teddy válasza #78121280 (#415) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Nemtom akkor mit lehet csinálni. Szerintem is hülyeség, de mint írtam lentebb, nem tudtam mit tenni. Megpróbálom megfogni a problémát, vagy reprodukálhatóvá tenni.

Kéne egy olyan progi, ami figyeli, hogy mikor szakadt a net, vagy hasonló.
Nem tud valaki ilyenről?

(#417) Mr. Teddy válasza Mr. Teddy (#416) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

No igen, most a másik gép be sincs kapcsolva mégis szépen ugyanazt csinálja mint eddig. Lehet csörgök mégegyet t-homera, hogy még mindig szar, jöjjenek ki megint, vagy ezek, de inkább más, és csináljanak valamit.

Bár lehet megpróbálom letesztelni valahogy, ciki lenne, ha a végén kábelhiba lenne a dolog, vagy az én gépem hardverhibája :D

(#418) Wask


Wask
csendes tag

Valakinek nem sikerűlt megoldani a wifi és a kábel közötti átjárást? Szeretném már kihasználni a Samsung TV-m régi jó kis allshare funkcióját.. szeretném streamelni rá a filmet a laptopról, de nem lehet...
Ha a laptop és a tv is kábelen van akkor tök jól megy...
ha a laptop wifin van és a tv kábelen akkor nem megy....
de sajnos a TV-be nincs wifi.... pórázos lapotopot meg nem akarok holmi cisco hulladék miatt...

(#419) Wask


Wask
csendes tag

Az a bajom hogy én is kiegészitettem a CISCO-t egy sima WIFI-s routerrel, minden megy... de amikor max speedel torrentezem akkor lerobban a cisco:( Miért lehet ez? dr.bubo beállításait használtam és teljesen jól megy...kivéve ezt:( 5 let?

(#420) bcslaci válasza Wask (#419) üzenetére


bcslaci
csendes tag

Egy dolgot nem értek, mi a fenének kell egy router után még egyet rakni (hacsak nem bridge vagy AP módban)? Ezt elmagyarázhatná valaki.

Itthon 3925 HGW , utána egy 8-as switch és egy AP. HGW wifije kikapcsolva (kezdetektől fogva), IP TV, 2 asztali gép, egy szerver, 2 laptop, DVR. Net 80/5-ös. Tűzfal kikapcsolva, port forward 7db beállítva, torrent sávszél korlátozás nélkül megy, mikor nem vagyunk itthon.

Szakadás, újraindulás ok nélkül még soha nem volt!

(#421) Agrox válasza bcslaci (#420) üzenetére


Agrox
tag

jó neked. van valami beállítás amit eszközöltél a HGW-n? én már próbáltam mindent, de 1 héten belül újra kezdi az újraindulásokat

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#422) bcslaci válasza Agrox (#421) üzenetére


bcslaci
csendes tag

Semmi extra, itt vannak a beállításaim képekben: http://www.bekesbiztonsag.hu/request.php?11

[ Szerkesztve ]

(#423) Wask válasza bcslaci (#420) üzenetére


Wask
csendes tag

Azért tettem be egy másik routert mert nincs átjárás a WIFI és LAN között... szóval vagy WIFI és WIFI -s hálózatot tudsz vele csinálni vagy LAN és LAN -t. Felejsd el hogy mondjuk a LAN kábellel összekötött Samsung TV-dre a laptoppal WIFI-t STREAMEL-sz egy videót..

(#424) bcslaci válasza Wask (#423) üzenetére


bcslaci
csendes tag

Erre bőven elég egy AP is és jóval egyszerűbb beállítani is a dolgokat, bár ha második router fix IP-t kap és berakod 3925-ben DMZ-be akkor lehet nem gabalyodik nagyon össze a dolog.

Ezt az átjárást holnap kipróbálom, de kizártnak tartom, hogy ne működjön. Bár biztos nem fogok WIFIn streamelni :D,

[ Szerkesztve ]

(#425) Wask válasza bcslaci (#424) üzenetére


Wask
csendes tag

Szuper lenne ha kipróbálnád:) Majd ird le kérlek mit sikerűlt!

https://sites.google.com/site/ciscoepc3925/

Itt is ezzel foglalkozik az emberünk!

(#426) Agrox


Agrox
tag

megosztanám újabb tapasztalataimat:
rengeteg fúrumon tanácsolt beállítást kipróbáltam, volt hogy működött egy hétig, majd újra nem, kipróbáltam másikat, megint pár napig jó volt, majd megint nem. modem folyton újraindult. megelégeltem a bajlódást, felhívtam a t-home ügyfélszolgálatot, problémámat továbbították műszaki osztályra. másnap jön az sms, hogy a problémát megoldották, nicsak. hazaértem, be is izzítottam a torrentet, majd ez próbára teszi, eredmény: maximális sebesség elérve, modem újraindul. csökkentettem utorrentben a maximális sebességet 2 mb/s-re, úgy is. hívtam megint, hogy nem lett jó, ismét továbbküldték a műszakisoknak. közben ismét kipróbáltam bekapcsolt wifivel, stabilnak tűnt. másnap hív hogy jönne megnézni, mondom oké, kivettem fél nap szabit. otthon ülök, erre hív, hogy nem jönnek ki, mert központból állítgattak, és hogy minden optimális nálunk, sőt az egész lépcsőházban. ők is azt tapasztalták, hogy modemen WIFI bekapcsolása stabilizálhatja a rendszert, viszont NE használjuk. más beállítást viszont nem mondott, így várom a vasárnapot, mindig az a vízválasztó, este 6-8 között 5 percenként tud újraindulni a modem. tegnap torrentezés közben sem feküdt el.

[ Szerkesztve ]

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#427) bcslaci válasza Wask (#425) üzenetére


bcslaci
csendes tag

Nos, kipróbáltam, nálam működik WIFI-ről simán elérem a vezetéken csatlakozó fájl szerveremet. A lentebb linkelt beállításaimon nem változtattam, csak engedélyeztem a WIFIt.

Nem hiszem, hogy számítani bármit is, de nálam minden stabil dolog fix IP-n van, DHCP-t csak a laptop és az IP TV használ

(#428) bcslaci válasza Wask (#425) üzenetére


bcslaci
csendes tag

Azt nézd meg esetleg, hogy a wifis cucc ugyanabból a tartományból kap-e IP címet mint a vezetékes rész.

http://kepfeltoltes.hu/view/120120/wifi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#429) Spiccberg


Spiccberg
csendes tag

Hali! Nem bírok velük :)

Adott két helyi hálózat, két "routerrel"

Router 1: Cisco EPC3925
Router 2: Cisco/Linksys WRVS4400N (V1)

Router 1
Local IP: 192.168.0.1
DHCP-n (192.168.0.240) cimet ad a Router 2-nek
DHCP-ben előre konfigolt IP-k vannak beállitva,
minden MAC Address-hez. (192.168.0.n)

DMZ-ben felvéve a 192.168.0.240
Lan Port1: IPTV (192.168.0.x)
Lan Port2: HTPC (192.168.0.y)
Lan Port3: Xbox (192.168.0.z)
Lan Port4: Router 2 (192.168.0.240)
Wifi-n: mikor mi... :) (Noti/Telefon)

Router 2
WAN IP: 192.168.0.240
Local IP: 192.168.13.200
DHCP-ben előre konfigolt IP-k vannak beállitva,
minden MAC Address-hez. (192.168.13.n)
WAN Port: Router 1 - Lan port4
Lan Port1: Media Server (192.168.13.w)
Lan Port2: PC1 (192.168.13.x)
Lan Port3: PC2 (192.168.13.y)
Lan Port4: PC3 (192.168.13.z)
Wifi-n: mikor mi... :) (Noti/Telefon)

(Router1 új (2011.10.20) firmware-en keresztül lehet repeaterként használni a Router2 Wifijét ha kell)
De a Wifi most nem annyira lényeg.

A net az megy minden gépen, torrent is ha kell, dyndns is remek.

Viszont nagyon nagy szükség lenne rá, hogy a router1 gépei is lássák a router2-re kötött szervert, de a legjobb lenne, ha minden gép látna mindent.

Linksys support azt tanácsolta, hogy a közel egyhavi minimálbér árú routerről dobjak le egy PC-t, és használjam
5ezer forintos switch-nek :D

De ez nem megoldás :)
Router2-ben van Operation mode: Gateway vagy Router
VPN? Mindkét router tud ezt is
Router 2-ben van VLAN, Inter-VLAN meg minden
de már nem tudom mit kezdjek velük.
Hálózatban Router1 gépei nem látják Router2 gépeit, és forditva sem.
Pingelni viszont tudom Router2-ről a Router1 gépeit, de visszafelé már nem.
Gateway-ban van most. Router üzemmódra állítva semmi.

Ráadásul Router1 gépei teljes sebességgel tudják azt amilyen csomagot fizetek, de Router2 gépei kb csak a felét. Kábelek nem teszkógazdaságosak, még az oszloptól jövő koaxot is kicseréltem olyanra amit eleve fel kellett volna tenniük, mert RG6-al 20M felett már nem szabad kötni, itt meg van 35 méter, úgyhogy kapott RG11-et :)

Üdv:
Spiccberg

(#430) Gubek-Einste válasza Spiccberg (#429) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha 2 külön alhálózatot csinálsz akkor nem is csoda, hogy nem látják egymást a gépek. Ha az kell, hogy minden gép lássa egymást akkor:
1; Router 2 helyett egy 5 portos gigabites switch vagy is amit a support mondott
vagy
2; Router 2 után egy 5 portos gigabites switch és erre csatlakoztatva az Xbox és a HTPC + szükség esetén még AP ha nem lenne mindenhol elég wifi jel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#431) Spiccberg válasza Gubek-Einste (#430) üzenetére


Spiccberg
csendes tag

Ez tény :)
de a Router ennek ellenére tudja azt amit szeretnék.
A linksys support szerint is tudja, de mivel ők csak otthoni kategóriában nyújthatnak segitséget, nem mondhatják el hogy mit hol állitsak be :) csak a zangol nyelvű business support :D

Az eszköz meg adott volt...

[ Szerkesztve ]

(#432) Spiccberg


Spiccberg
csendes tag

Az EPC3925 beállítás mentésben találtam egy ilyen részt:

#Routed Subnet
#
Routed Subnet Support (On or Off)=Off;
Dhcp Provisioned Routed Subnet (Enable or Disable)=Disable;
Nat Routed Subnet (Enable or Disable)=Disable;
Nat Routed Subnet Router=0.0.0.0;
Nat Routed Subnet DNS(1)=0.0.0.0;
Nat Routed Subnet DNS(2)=0.0.0.0;
Nat Routed Subnet DNS(3)=0.0.0.0;
Routed Subnet setting Profile=0;
Routed Subnet Network IP[0]=0.0.0.0;
Routed Subnet Network Mask[0]=255.255.255.0;
Routed Subnet Network Gateway[0]=0.0.0.0;
Routed Subnet Network IP[1]=0.0.0.0;
Routed Subnet Network Mask[1]=255.255.255.0;
Routed Subnet Network Gateway[1]=0.0.0.0;
Routed Subnet Network IP[2]=0.0.0.0;
Routed Subnet Network Mask[2]=255.255.255.0;
Routed Subnet Network Gateway[2]=0.0.0.0;

(#433) Wask válasza bcslaci (#428) üzenetére


Wask
csendes tag

Az tényleg megy de sajnos a DLNA technika nem megy át rajta:(

(#434) Wask válasza bcslaci (#428) üzenetére


Wask
csendes tag

http://forum.t-home.hu/mvnforum/viewthread_thread,2867_offset,30

ahogy elnézem nem csak nekem van WIFI - LAN gondom....

(#435) Claire79


Claire79
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy 25/5 megás kábelnethez adott a tcom egy Cisco EPC3925 routert - erről már kiderült számomra is, hogy egyben modem is és wifis is -, na most a kérdésem az lenne, hogy a tcom korlátozta a netemet, de még is van jelem, azaz netem, pedig én nem állítottam rajta semmit, viszont, ha a kábelt ami a póznáról jön be a routerba, ha azt kihúzom és csak simán próbálok wifivel csatlakozni, akkor nem érzékel semmit. A tcomosokat kérdeztem erről, azt mondták, hogy csak wifiről lehet netem, mert levagyok tiltva, de hogy ha én nem állítottam rajta semmit?
Illetve egy számtech boltba is rákérdeztem ott is ugyanazt mondták, mint a tcomosok, hogy vhonnét wifi jelet vesz, viszont ha kábel nélkül akarok továbbra is wifi jelet venni, akkor az üzemmódon állítani kell...szóval a másik kérdésem ez lenne, hogy azt hogy tudom beállítani? :)

Előre is köszönöm a válaszokat! Remélem nem voltam túl érthetetlen! :)

(#436) dr.bubo válasza Claire79 (#435) üzenetére


dr.bubo
őstag

A t-home lekapcsolta a neted? De te a wifis laptopoddal még is kapcsolódsz valami hálózathoz és van neted? Akkor valószinüleg valamelyik szomszéd wifi routerének jelét fogod, és azon tudsz netezni.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#437) Claire79 válasza dr.bubo (#436) üzenetére


Claire79
csendes tag

Nem laptopról netezek, hanem asztali gépről.
Erre én is gondoltam, de akkor miért függ össze azzal, hogy a póznáról bedugott kábel csatlakoztatva van-e a routerral vagy sem?
Mert, ha letiltott a tkom és én szomszédról veszek jelet vagy kitudja honnét, akkor minek nekem a kábel? Csak hát ha ki húzom a kábelt akkor megszűnik minden és erre mondták számtech boltba h üzemmódon kell állítani és fogni fogja a jelet kábel nélkül is, csak én azt nem tudom, h hogy kell, ehhez kellene a segítség.

(#438) dr.bubo válasza Claire79 (#437) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ha kábellel vagy a 3925-höz csatlakozva és van neted, akkor a t-home nem kapcsolta le a netedet. A 3925-ös pedig nem tud wifi kliensként működni, tehát nem kapcsolódhat más wifi hálózathoz.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#439) Claire79 válasza dr.bubo (#438) üzenetére


Claire79
csendes tag

Hát nekem azt mondták, hogy le vagyok tiltva és a netem is le van tiltva, ha még is van netem, akkor vhonnét jelet kap, de nem tőlük.
De egyébként a többi szolgáltatásom is a tkomnál levan tiltva tehát az iptv is, és telefon is.

(#440) dr.bubo válasza Claire79 (#439) üzenetére


dr.bubo
őstag

Papiron lehet, hogy le vagy tiltva, de gyakorlatban nem. Valamit elkutyultak a T-home szakijai.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#441) Claire79 válasza dr.bubo (#440) üzenetére


Claire79
csendes tag

Hát akkor a számtech boltba is hülyék voltak hozzá? :) Tök jó! :)
Na nem baj, kutyulják csak el továbbra is. :)

(#442) kali válasza Claire79 (#441) üzenetére


kali
legenda

amennyiben a tények teljes ismeretében mondták ezt, úgy igen, ott is!

(#443) Claire79 válasza kali (#442) üzenetére


Claire79
csendes tag

Na hát legalább eljutottam idáig, h ha leszerelnének, akkor vennem kell egy wifi klienses akármit! :) Legalábbis azt hamarább kitudom fizetni, mit a tartozást! Köszönöm a válaszokat!

(#444) Claire79 válasza Claire79 (#443) üzenetére


Claire79
csendes tag

Ez Off...de tudtok ajánlani valami olcsó wifi klienses akármit, asztali géphez? :)

(#445) dr.bubo válasza Claire79 (#444) üzenetére


dr.bubo
őstag

Hiába veszel kliens eszközt, ha körülötted, csak zárt vifis hálózatok vannak, azokhoz nem tudsz kapcsolódni és a nem titkosítottakhoz sem "szabad csatlakozni", kivéve hot spot, free wifi. ( Kliens router: TP-link 543g, de bármilyen usb-s wifi stick is jó )

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#446) gaspibazsi válasza Wask (#433) üzenetére


gaspibazsi
csendes tag

AllShare neked sem működik?

(#447) Claire79 válasza dr.bubo (#445) üzenetére


Claire79
csendes tag

Köszönöm. Van hot spot a környékemen...ezért is gondolkoztam rajta, h átkéne állni, lehet szarabb lesz, mint az előfizetéses meg mostani sebességem, de legalább nem megy rá a gatyám is! Minden jót és még egyszer köszönöm a válaszokat! :)

(#448) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Sziasztok! Segítenétek?
Fix ip címes hfc internetre szeretném egy barátom routerét (linksys wrt54g ver7) beállítani.
Kihalt topicba ne küldjetek, mindíg csak elirányítanak, de segítség nuku :F :R

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#449) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

lejárt az időlimit,
*szerk
A hiba a következő: The IP address and gateway is not at same subnet mask.
vagy: the value is illegal

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#450) Wask válasza gaspibazsi (#446) üzenetére


Wask
csendes tag

Sajnos nekem se megy allshare:(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.