Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) Sylar1666


Sylar1666
csendes tag

Wuhhhúú. "E Öröm Bódottá" :) Na de félre a viccel. Nagyon szépen köszönöm, elsőre sikerült a kis TP-Linken ott virít a publikus IP. És szárnyal az internet. TV-t még nem próbáltam majd azt is,egyelőre örülök, hogy ez sikerült. Nagyon szépen köszönöm még egyszer. :)

(#1502) stopperos


stopperos
senior tag

Az elmúlt 25 óra tapasztalatai: A tűzfal "IP Flood detection"-t de azonnal ki kell kapcsolni! Óriási szopás, amikor a mögötte lévő szervert telepíted és irányítanád a forgalmat, de valamiért nem megy a pingen kívül semmi. :W Mert megfogja valami.

Ez kb olyan szintű kaland volt, mint mikor 18+/-1 óránként megállt az egész hálózat, mert az egyik TP-Link router fw-je hibás volt. :W Vagy mikor a szerver hetente random úraindult és azt hittem hogy egy update-al jött feature. Aztán kiderült, hogy a memtest nem fogta meg azon az alaplapon a hibás memóriát. :W

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1503) Gubek-Einste válasza stopperos (#1502) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A tűzfalnál az Block Anonymous Internet Requests kívül mindent ki kell kapcsolni mert csak bajt okoznak, főleg a Block IP Flood Detection ami torrent esetén okozza a legnagyobb gondot.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1504) hungar


hungar
tag

Sziasztok!

Most tervezek upcnél csomagot váltani és lehet hozzá wifis routert igényelni, konkrétan ezt a ciscot..
Gagyi routernek számít ez a kütyü? Itt a fórumon is csak hibákról, és gondokról olvastam.

(#1505) stopperos válasza hungar (#1504) üzenetére


stopperos
senior tag

szia, attól függ milyen körülmények közt akarod használni. Otthon (2-3 eszköz, 10 m, 1 torrent ésszel) oké.
1) a torrent kicsit megfekteti. kb 50 kapcsolatot kezel jól. 300 kapcsolatnál a nat tábla kezd betelni idővel, mivel a kapcsolatok nyitvatartási ideje elég nagy.
2) a wifije gyenge. szobán belül ok, max 1 falat átvisz.
3) az ssh-ra panaszkodtak sokan, hogy szakadozik.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1506) Gubek-Einste válasza hungar (#1504) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam már 10 hónapja dolgozik és semmi bajom nem volt vele, tápot kellett egyszer cserélni de nem volt vészes.
Én állandóan futtatom a torrent-et és meg sem kottyan neki, wifi-t csak egy mobillal használom így nem tudok róla relevánsan nyilatkozni, 68m2 panelban szépen van mindenhol elegendő jel.

Akinek jól működik az nem fog jönni a fórumra, csak akkor ha valami nem oké.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1507) LámaZ válasza Gubek-Einste (#1506) üzenetére


LámaZ
addikt

Én kb. 5 éve használom komolyab gond nélkül. Ha van gond, az a szolgáltató hibája, nem az eszközé.

Legyen minden jó!

(#1508) hungar


hungar
tag

Köszönöm a válaszokat remélem tényleg jó lesz.

Egy másik kérdésem ami már nem annyira routterel kapcsolatos.

A upc oldaláról:

"újonnan választott Fiber Power 50 esetén díjmentes wifi opció"

Nekem csomagmódosítás lenne alacsonyabb csomagról erre. Ez az "újonnan" belefér így, vagy azokra vonatkozik akiknek nem volt még internetcsomag rendelve és most rendelnek?

(#1509) Gubek-Einste válasza hungar (#1508) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg kérhetsz ingyen de hogy megkapod-e azt nem tudom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1510) norti válasza hungar (#1508) üzenetére


norti
addikt

Mivel a lassabb csomagokhoz kisebb modem is elég, a nagyobbakhoz meg stabilitás miatt már ezt adják, valószínűleg kapsz hozzá. T-nél legalábbis automatikusan ilyet hoztak már a 25/1M-es csomaghoz is, nem a régi kábelmodemet.

(#1511) Gubek-Einste válasza norti (#1510) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

UPC-nál ezt a készüléket csak kérésre kapod, alapból sima modemet, Cisco EPC3208/3212 kapsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1512) Mardel92


Mardel92
tag

Sziasztok!
Nemrég kaptunk a T-től egy új routert az IPTV+net kombóhoz, de sajnos nem tudok rajta mindent úgy belőni ahogy szeretnék. Van itthon egy Raspi-m, amin megy a torrent, fájlmegosztás, hasonlók. Eddig mindennek eltudtam érni a webes felületét a hálózaton kívülről is, de most hiába forwardolom a portokat, nem akarja az istenért se amit szeretnék. Próbáltam úgy is, hogy belövök egy VPN szervert (VPN Passthrough bekapcsolva) és azon keresztül, de sajnos így sem ment.
Mit kéne még állítanom, hogy működjön?

Köszi!

(#1513) bcslaci válasza Mardel92 (#1512) üzenetére


bcslaci
csendes tag

A Cisco csak a valami.dyndns.org formátumot kezeli helyesen, ha nem így használod az probléma lehet

(#1514) Mardel92 válasza bcslaci (#1513) üzenetére


Mardel92
tag

A dns a raspberryről megy, de ha az ip-met írom, akkor se érek el semmit róla.

(#1515) Farkaspók válasza Sylar1666 (#1497) üzenetére


Farkaspók
tag

Ez működik.

(#1516) ennergy


ennergy
csendes tag

Sziasztok !
Van egy ilyen modemem és ki szeretném kapcsolni a dmz t de nem engedi, hiába megyek a disabel re nem kapcsolja ki mert a program továbbra is dobálja az üzeneteket. :W

(#1517) Origó


Origó
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is egy ilyen Cisco modem/routerem van. Az lenne a problémám, hogy próbálom wake on lan-on interneten keresztül feléleszteni a gépemet és nem megy. Beállítottam a static IP-t a MAC címhez, forwardoltam a portot (7/9-es port) a gép IPje-hez. Próbáltam beírni úgy hogy az IP vége 192.168.0.255 legyen ezt el sem fogadja. Az az érdekes,hogy LAN-on szépen ébred a gép.
Ha valaki találkozott ezzel a gonddal ezzel a routernél az ossza meg velem, hogy hogyan tudta megoldani.

Köszönöm előre a segítséget.

Sziasztok.

Origó

(#1518) Origó válasza Mardel92 (#1512) üzenetére


Origó
csendes tag

Szia!

A megoldás: a dyndns helyett a dlinkddns.com lehet. Én is ezt használom és ezzel érem el a routert.

Szia.

Origó

(#1519) Wannabeapro


Wannabeapro
tag

Sziasztok.

cisco EPC3925-nél lehet Mac címet változtatni ?

(#1520) stopperos válasza Wannabeapro (#1519) üzenetére


stopperos
senior tag

Nem

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1521) Wannabeapro válasza stopperos (#1520) üzenetére


Wannabeapro
tag

És akkor hogyan tudnám megcsinálni ?

(#1522) Criton válasza Wannabeapro (#1521) üzenetére


Criton
veterán

Nem lehet.

(#1523) stopperos válasza Wannabeapro (#1521) üzenetére


stopperos
senior tag

Miért kell, mit szeretnél?
Mert az eszköz mac címe a T-Home/UPC felé látszik. Az alapján kap ip címet az eszköz. Máshoz nem igazán kellhet, mert mögötte már nincs lényege, hogy feléd milyen mac címet mutat.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1524) Wannabeapro válasza stopperos (#1523) üzenetére


Wannabeapro
tag

Haveromnak is ilyen modeme van (igaz neki routere is), és ő megváltoztatta a Mac címét és így új IP-t kapott.
Nekem is ez kellene ...

(#1525) Tauren45


Tauren45
aktív tag

Sziasztok.

Mi az átfogó vélemény a modemről? Csak mert tudnék rá váltani.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#1526) kali válasza Tauren45 (#1525) üzenetére


kali
legenda

olyan biztos nincs! :DD
illetve már az is kérdés, hogy melyik szolgáltatónál kapnád, mert - funkcionalitás szempontjából - az sem teljesen mindegy!?!?
nekem t-s van, bő 1 éve epc3925, előtte 1 évig epc3825, és nem lehet rájuk különösebb panaszom!
találni olyan hozzászólásokat/véleményeket, ahol jócskán szidják, de ezen esetek közül néhány cserével orvosolva, tehát hibás lehetett az eszköz, illetve néha erre fogja rá a szolgáltató a problémákat, cserélgeti, pedig nem feltétlenül az eszköz a hibás, de időhúzásra jó...

[ Szerkesztve ]

(#1527) Tauren45 válasza kali (#1526) üzenetére


Tauren45
aktív tag

UPC-nél.

Cisco Model DPC3925 and EPC3925
8x4 DOCSIS 3.0 Wireless
Residential Gateway with Embedded
Digital Voice Adapter User Guide

Mi a különbség a két tipus között? :B PDF

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#1528) stopperos válasza Wannabeapro (#1524) üzenetére


stopperos
senior tag

Ha csak ip csere kell, akkor ezt szerintem 2 út lehetséges:
1) Reseteld a teljes eszközt, majd mielőtt elindulna, kapcsold ki. Várd ki az éjszakát, és csak reggel kapcsold be. Valószínűleg ekkor már kiosztotta az ip címedet a központi szerver, és kapsz másikat.
2) Ez a nehezebbik, és szerintem a haverod is ezt csinálta: Át kell rakni bridge módba, és a mögötte lévő router fog új címet kapni. De kb 5-10 másodperces ablakod van, amikor a szerver oszt címet, ezt kell elkapni. Az eszközön mindenképpen ki kell kapcsolni a wifit, a tűzfalat, és a dhcp-t előtte.

Szerintem más lehetőség nincs. Amúgy ha valami rosszat csináltál, arról tudni fognak így is, mert a szolgáltatónak megmondják, hogy mikor milyen címról volt gond, és ő visszakeresi, hogy akkor az kinek volt kiosztva.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1529) Wannabeapro válasza stopperos (#1528) üzenetére


Wannabeapro
tag

Köszönöm szépen a választ. :R Egyébként nem csináltam semmi rosszat :)

Az 1. mennyire megbízható módszer ? Minél tovább marad kikapcsolva annál valószínűbb hogy új Ip-t adnak ?

[ Szerkesztve ]

(#1530) stopperos válasza Wannabeapro (#1529) üzenetére


stopperos
senior tag

Igen. Nekem 12 órás a lease time arra a címre, amit a T-Systems szervertől kapok. Tehát ha reszeteled, akkor elfelejt mindent a te eszközöd, és reggelre, vagy legalábbis max 12 óra után már a szerver is elfelejti. Ekkor kell újra bedugni. Lehet persze kísérletezni :)

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1531) Gubek-Einste válasza Tauren45 (#1527) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az egyik Amerikában használt, a másik Európában. Lényegében ugyanaz a kettő, csak a használt csatorna szélességben tér el (6 vs 8 MHz).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1532) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
Van egy Cisco EPC3945 modemem/routerem. Ha erre ráteszek USB-n egy külső HDD-t, hogy tudom megosztani azt hálózaton? UPNP-t engedélyeztem, de tovább nem tudom. Elsődlegesen Win7-ről szeretném elérni a laptopról

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1533) Gubek-Einste válasza Francia91 (#1532) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az USB használata le van tiltva, nem lehet használni semmire, max mobil töltésére.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1534) Francia91 válasza Gubek-Einste (#1533) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor igazából nem ér semmit a rajta lévő USB? Tök jó...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#1535) Gubek-Einste válasza Francia91 (#1534) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehetne használni de a firmware-be nem tették bele az ehhez szükséges részt.
Ha lehetne is használni akkor nagy valószínűséggel csak nyomtató megosztás lenne, szerintem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1536) Tauren45


Tauren45
aktív tag

Üdv.

Egyáltalán nem is értem minek ez az USB a modem-re vagy router-re tök felesleges, minden új eszközön már szinte van LAN aljzat amit aztán meglehet osztani. Nyilván a régi eszközökön nincs, de az se biztos, hogy az működne USB-s megosztással. >Telefon töltésére egy USB egy modemen? :F eléggé abszurd. <

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#1537) kali válasza Tauren45 (#1536) üzenetére


kali
legenda

miért felesleges?
egyszerűbb egy usb csatis pendrive, hdd...stb rádugása, és oda-vissza forgalom a két eszköz között.
olyan rossz dolog rádugni egy merevlemezt a router usb csatijára, és kikapcsolt számítógép mellett le- és feltölteni csak a router használatával?
jelen állapotban, a szolgáltatós eszközökön csak elektromos töltésre használható az usb aljzat, adatforgalomra nem.

[ Szerkesztve ]

(#1538) Tauren45 válasza kali (#1537) üzenetére


Tauren45
aktív tag

Üdv.

Olyan rossz dolog rádugni egy merevlemezt a router usb csatijára, és kikapcsolt számítógép mellett le- és feltölteni csak a router használatával? Ezt nem értem, akkor honnan másolsz írsz fel? Ha a gép kivan kapcsolva akkor nem tudsz róla másolni.Vagy igen? :B ha ez működőképes akkor nem szóltam.

jelen állapotban, a szolgáltatós eszközökön csak elektromos töltésre használható az usb aljzat, adatforgalomra nem. Pont ezért felesleges, akkor már bedugom a gépbe a telót azt jól van.

Vagy LAN kábellel kötöm össze őket és úgy használom. :K

SZERK: Részemről felesleges mert szórakozni kell vele, hogy működjön az a megosztás. Sokkal egyszerűbb lenne, ha rádugod azt működik is. Telótöltéshez meg mind1, hogy USB 2 vagy USB 3.

SZERK2: Nincs gondom a Cisco megoldásaival, de azért ezt az USB-s dolgot nem ártana már végre megoldani.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#1539) kali válasza Tauren45 (#1538) üzenetére


kali
legenda

csak egy usb csatis megfelelő router meg egy merevlemez kell, és már torrenteznek is az emberek, számítógép és társai nélkül! a routerhez csatlakoztatott merevlemezen van az adat, onnan tölt fel a router, és oda is tölt le, így még egy szerényebb notinál is jelentősen kevesebb áramot elhasználva, húzós számítógépről már nem is beszélve!
bármikor rádugom például tölteni az usb csatis cisco mini hd kamerát, a szolgáltatós cisco isb6030(mt) médiabox usb aljzatára, ha épp az van közelebb, mint a noti...stb!
az epc3925 usb csatija csak azért nem játszik, mert mozgatnom kell az eszközt, ha dugdosni akarok bele valamit.

[ Szerkesztve ]

(#1540) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok,
Csak felig ehhez a topikhoz tartozik, de a T-nel ehhez a routerhez meg adtak egy settop boxot is. Nem tudja valaki, hogy ez kepes-e lejatszani halozati share-rol vagy dlna eszkozrol videokat? Ott figyel a szekrenyben, meg ki sem bontottam, de nem szenvednek vele, ha eleve halott ugy...

(#1541) bladegery válasza schferenc77 (#1540) üzenetére


bladegery
senior tag

Nekem mondta a szerelő mikor hozta hogy alapból igen egy teljes értékű médialejátszó lenne csak ugye ez is le van tiltva a kedves T által...

gergely-szabo.com

(#1542) schferenc77 válasza bladegery (#1541) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Esetleg hackeles?

(#1543) bladegery válasza schferenc77 (#1542) üzenetére


bladegery
senior tag

Régebben rákerestem nagyjából nulla eredménnyel, szólj ha találsz valamit mert az engem is érdekelne majd ;)

gergely-szabo.com

(#1544) stopperos válasza schferenc77 (#1540) üzenetére


stopperos
senior tag

Felejtsd el. Azért van a fizetős T-Home médiatár, hogy onnan nézz on demand dolgokat. Ne akarj dlna-t. Sajnos ez ilyen.
Én átraktam bridge módba a cisco routert, és bárhogy szenvedek a tűzfallal, nem akar egy istenért sem jönni a hang és a kép. A programokat mutatja, de semmi.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1545) norti válasza schferenc77 (#1540) üzenetére


norti
addikt

Csak képet és zenét tud, mást nem, nem érdeke a T-nek, hogy saját tartalmat nézzél rajta, használd inkább a Videótárukat.

Mondjuk az is kérdés, hogy miért adtak STB-t, ha nem iptvre (is) kellett a gateway :)

[ Szerkesztve ]

(#1546) schferenc77 válasza norti (#1545) üzenetére


schferenc77
aktív tag

azért mert van iptv előfizetés is, így összességében olcsóbb volt. Az, hogy nem nézzük/használjuk, az más kérdés :-)
Szóval szerezhetek be egy hálózatos média lejátszót...

(#1547) Rubyra1n


Rubyra1n
tag

Sziasztok! Sajnos nem értek ehhez így ide teszem fel a következő kérdésemet mivel segítségre lenne szükségem! Vettem egy TP-LINKTL-WR941ND routert és itthon pedig egy Cisco modem volt. Hogyan kössem össze, hogy a net csak a TP-Link routerről menjen. Ha valaki részletesen leírná nekem azt nagyon megköszönném, hogy melyik kábelt hova kössem . A cisco modem-en kersztűl IPTV is megy, csak azért írom hogy részletes választ kapjak tőletek. Illetve, hogy mit kell beállítanom mint pl: külön kell beállítanom a MIMOT és azt is hogy hogy még nagyobb hatótávolságú legyen a router wifijének a jelerőssége?! Segítsetek nekem...KÖSZÖNÖM ELŐRE IS!!!!Illetve még azt is leírná valaki hogy az admin/admin nevet hol kell megváltoztatni, És még kiegészíteném azzal hogy a routert beállításánál ki kell e kapcsoljam a DHCP-t mert nekem T-home-os a netem. Részletesen, mert laikus vagyok!!! A tp-link routerem a tl-wr941nd típusú. Tényleg fontos lenne!!!!

(#1548) Gubek-Einste válasza Rubyra1n (#1547) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ITT leírtak szerint járjál el.
A user/pass-t bejelentkezés után a Administration/Management menü pont alatt lehet megváltoztatni a Cisco-n, a TP-Link-en pedig a System Tools/Password menü pontban lehet megtenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1549) poisonborz


poisonborz
csendes tag

Sziasztok,
UPC-s EPC3925-am van, és Bridge módban akarom használni - de valamiért nem működik. Próbáltam utánaolvasni, de itt eddig főleg T-Home-os/nem bridge megoldásokat találtam...

A bridge módba állított modem 1-es portjára ha a PC-t kötöm, rendben megkapja a külső IP-t és van net. Ha a routert, akkor a beállítások szerint ő is megkapja a külső IP-t, van kapcsolat (WAN domainnek kiírja a chello.hu-t) - de net nincs. WAN Connection type-nak automatic/DHCP van beállítva...
Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#1550) vviktorr16


vviktorr16
tag

Sziasztok!

Fiber Power 120-as internetem lett pár napja, és olyan gondom lenne, hogy 1 gigabites hálózatot akarok a 100mbit/s helyett. Hálókártyám alapra integrált és támogatja a 1000mbit/s sebességet alaplapkönyv szerint. Alaplapom:GIGABYTE GA-MA785GM-US2H [link][
Több kábellel is próbáltam, UTP Cat5e és Cat6-osal is de így se akar működni. A hálózati kártya sebességét automatikus sebesség beállításon és manuálisan 1 Gbps-ra állítva is próbáltam, de ugyan úgy 100mbit/s-en marad a sebesség. Modem(Cisco EPC3925) Ethernet portjának led-je is narancssárgán villog/világít bármilyen hálókártya sebesség beállításnál. Más gép nincs rákötve a modemre, így próbálgattam a beállításokat is.
Driver-t is leszedtem a gyártó honlapjáról a legfrissebbet, így teljesen tanácstalan vagyok mi lehet a probléma?
Nálam lehet a gond vagy nem lehetséges hogy a UPC-seknél lehet valami gubanc?

Előre is köszönöm!
Üdv:
S.Viktor

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.