Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Darahian válasza Attila75 (#100) üzenetére


Darahian
tag

Ezen már túl vagyok (csak elsö idegemben elfelejtettem ideírni), az IP cím stimmel(ne), ezért is gondolom, hogy valami baj van.

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#102) Darahian válasza Darahian (#101) üzenetére


Darahian
tag

(én is felmérgesedtem a géphanggal való beszélgetés-kísérletekre, így fogtam magam és egyszerűen kihúztam *tízigszámol* visszadugtam a tápkábelét. Láss csodát: lett 192.168.0.1 menüm :DDD )

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#103) Csaba.no1


Csaba.no1
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Nálam is adott egy EPC3925 Cisco Modem a t-homtól. Régebben mikor még thomson modemem volt tőlük minden ment rendesen, értem itt a portok kiengedését, de mióta ez a cisco megvan egyszerűen nem tudom össze hangolni a tplink routerrel. Gondolom mert a cisco is egy router, és gondok vannak az alhálózatokkal. Szóval tudom, hogy mit állítsak a tplinkben ha nem lenne a cisco, de így most eléggé össze vagyok zavarodva. Ha valaki megtenné, hogy leírja pontosan mit állítsak be a tplinkben és a ciscoban megköszönném.
Egyébként azért van 2.router mert elég nagy a lakás és a cisco a földszinten kell, hogy ketyegjen a jel miatt.

Cisco: 192.168.0.1
TP-Link: 192.168.1.1
DNS Serverek: 84.2.44.1 / 84.2.46.1
És amit a Cisco ad wan ip-t a tp-linknek az: 192.168.0.11

Előre is köszönöm!

Üdv,
Csaba

(#104) Youri


Youri
veterán

Sziasztok!

Nekem nem 3925, hanem 3825 lett nekem beszerelve, de a különbség nem sok, és csak annyi lenne a kérdésem, hogy az USB a hátulján használható e bármire, vagy csak szervízport?

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#105) kali válasza Csaba.no1 (#103) üzenetére


kali
legenda

nekem egy tp-link tl-wr941nd wan portja van rádugva az epc3825 lan2 portjára, dhcp mind a kettőn aktív, epc3825 dhcp tartománya; 192.168.0.10-től kezdődik, a keződőt meg is kapja a tl-wr941nd, a 192.168.0.11 fixen az iptv stb ip címe! a tl-wr941nd dhcp tartománya; 192.168.1.100-tól kezdődik - így nincs ütközés a két router dhcp tartománya között! epc3825 local ip; 192.168.0.1 és a tl-wr941nd local ip; 192.168.1.1 a subnet mask mind a két esetben; 255.255.255.0 wan connection mode mind a két esetben; dynamic ip!
amennyiben az epc3925 lan1 portján van a router, úgy nyomd át a lan2 portra, mert a lan1 bizonyos prioritást élvez az iptv stb miatt!

Youri; link

[ Szerkesztve ]

(#106) Csaba.no1 válasza kali (#105) üzenetére


Csaba.no1
tag

Szia!

IP-tvnk nincs, ezt a ciscot azért kaptam mert az eddigi 2 thomson modem nem szerette a helyet, (nem tudjuk miért) Csak igazán a portok kiengedésével voltam bajban a cisco modem beszerelése óta. És akkor ha statikus ip-t állítok be a gépeken akkor a portforward, hogy történik, vagy is, hogy mi lesz a gépek alapértelmezett átjárója?

Köszi a segítséget!

Üdv,
Csaba

(#107) Csaba.no1 válasza kali (#105) üzenetére


Csaba.no1
tag

Szóval adott egy gép, amin futtattam rendszeresen 1-2 szerverprogramot illetve játék szervert, csak cisco és a tplink miatt kerültem a dugóhúzóba, ha mindent úgy beállítok ahogyan mondtad, akkor ha még fix IP-re állítom a pc-t, milyen átjárót kell megadnom neki?

(#108) Csaba.no1 válasza kali (#105) üzenetére


Csaba.no1
tag

Na! Csak sikerült reggel 5-re össze kukáznom a dolgokat, nem sejtettem, hogy a ciscoban is engedélyeznem kell a portot a te beállításaid mellé, és a tplinkben is :)

Most még nem teljesen tiszta a fix ip beállítás, most lehet butaságot kérdezek, de ha a wan dynamicon van a tplinkben akkor a gépeknek tudok fix ip-t beállítani?

És egy másik kérdés, ciscoban a Port Range Forwarding menüben ahol engedélyeztem a portokat ott 10 portot nyithatok ki és ennyi volt, többet nem is fogok tudni? (Mert csak 10 sor van, és tartományokat nem szeretnék nyitogatni)

Üdv,
Csaba

(#109) pepe0051


pepe0051
csendes tag

sziasztok,
van egy cisco epc 3925 wifis routerem
és vagyok én egy proxy-val rendelkező koliból.
kérdésem a következő:
a router beállításainál láttam egy olyan fület h vpn, lehetséges e hogy simán csak a router-re csatlakozzak koliból vpn-el és úgy tudjak netezni, vagy ez hatalmas butaság?
mindenféleképpen kell hozzá egy folyamatossan futó másik gép is vagy elég maga a router?

és ha ez megoldható a router vpn beállításait hogyan kell belőnöm hogy tényleg müködjön is?

előre is köszönöm
üdv
Pepe

(#110) Attila75 válasza pepe0051 (#109) üzenetére


Attila75
tag

Ha jól láttam a router csak kliens... azzal lehet csatlakozni és nem hozzá....

(#111) pepe0051


pepe0051
csendes tag

Tehát akkor arra a router-re csatlakozó gépen kell belőnöm vpn-t és a saját gépemre a koliból?
tegyük fel ha tényleg nem lehet a routerhez csatizni a koliból, akkor milyen vpn megoldást javasoltok a két gép között, mert olvastam sok kimondott vpn-re épülő program létezik, illetve a win 7 alapból tudja ezt a szolgáltatást.

(lenne egy buta kérdésem: miből derült ki számodra h csatlakozni lehet a routerrel egy meglévő vpnre?)

előre is köszi
üdv
pepe

[ Szerkesztve ]

(#112) mazika13


mazika13
csendes tag

Sziasztok!

Akadt egy kis problémám. CISCO EPC 3925 modemem van, ami elvileg támogat wifi kapcsolatot. A telepítőlemezen amit adtak hozzá összesen 23 MB adat van. A Router vezérlőpultját honnan tudom telepíteni vagy, hogyan tudom beállítani a wifit?

A segítséget előre is köszönöm.

(#113) dr.bubo válasza mazika13 (#112) üzenetére


dr.bubo
őstag

192.168.0.1 a HWG ip címe, böngészőn keresztül belépsz. Rányomsz a log in-re és már a menüjében is vagy. :) EPC3925 user manual hun

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#114) mazika13 válasza dr.bubo (#113) üzenetére


mazika13
csendes tag

Nem tölti be az oldalt. Próbáltam így, de Probléma van az oldal betöltés közben. Erre valami megoldás?

(#115) kali válasza mazika13 (#114) üzenetére


kali
legenda

a hgw újraindítása esetlegesen megoldás lehet! de ugye van élő kábeles kapcsolat adott munkaállomás lan portja és a hgw lan portja között? mondjuk a wifi alapban automatikusan konfigurálva van, mixed mód, ssid látható, wpa/wpa - aes/tkip titkosítás, a kulcs pedig a hgw sorozatszáma, tehát wifi kapcsolaton rácsatlakozva is lehet majd konfigurálni - csak a wifi beállításokat így körülményesebb...

[ Szerkesztve ]

(#116) mazika13


mazika13
csendes tag

Köszönöm sikerült megoldanom! :)

(#117) TitiRii


TitiRii
senior tag

Ez az EPC3925 egy kalap szar..
ugyan ezek a problémáim amiket leirtatok
bármilyen olyan alkalmazás ami több szálon, több porton megy kicsinálja és kifekszik, a többi gépen dns error azt csókolom
a problémát nem egyszerű elhárítani
már kikapcsoltam a tűzfalat,
az upnp
semmi hatása..
wlant kikapcsoltam, dhcpt is lelőttem (csak igy az iptvk nem mennek..)
megpróbáltam azt is hogy dmz és egy másik router (linksys wrt54gl dd-wrt sw vel)
de semmi hatása..
már cserélték egyszer, de úgy fest mind ilyen szar..
sőt random kifagy (bár a net nem megy el de az admin felület nem hozható be csak ha újraindítom
ami még érdekes volt hogy mikor dmz vle rajta volt a másik router a wrt statisztikája szerint ugy hogy a gépek semmilyen adatfogalmat nem produkáltak (lan trafic szinte 0) a wan trafic 2-300 kb/s es állandó adatforgalmat mutatott... pedig az iptvk maradtak az epcben és tőle is kapták az ipt.
tanácstalan vagyok és rettentő dühös mert a teljes itthoni rendszerem használhatatlan, sőt a melóm is nehezen megy, mivel több portot , ipt használ az alkalmazásom..
tökömék persze nem tudnak semmit és nem hajlandóak semmire( tanácsoltam nekik hogy hozzanak egy másik modemet, egy teljesen alap mezei modemet, osszák 2 a coaxot, az iptvk menjenek az egyikről, azon tiltsák a netet, a net meg a másikról. technikailag lehetséges, még a modemet is megvenném.. de szarnak a fejemre...

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#118) kali válasza TitiRii (#117) üzenetére


kali
legenda

az epc3825 kifektetése nekem még nem sikerült, mióta rendesen beállítottam! (block ip flood detection kikapcsolása...stb!)

(#119) napocska2


napocska2
senior tag

Tegnap meglepetésemre a HWG-nkben minden visszaállt gyári beállításokra, anélkül, hogy belepiszkáltunk volna. Más nem tapasztalt ilyet?

A gyermekem szólt, hogy nem tud a telóval kapcsolódni, biztonsági kódot kell megadnia. Én meg ledorongoltam, hogy az SSID alapján nem is a mi HGW-nk. Aztán leesett, hogy tényleg a mienk, csak az is visszaállt az eredetire. :DDD

Az elmúlt két-három hétben ugyan elég sokszor megszakadt egy-két percre a net, de még nem vettem erőt magamon, hogy a bejelentsem azért, hogy három nap múlva értesítsenek, kijavították a semmit. :(( Azért szorgalmasan gyűjtöm a logokat bizonyítékképpen, már ha éppen megmutatja őket a HGW.

(#120) LámaZ válasza TitiRii (#117) üzenetére


LámaZ
addikt

Mert megérdemled!
:-)

Legyen minden jó!

(#121) LámaZ


LámaZ
addikt

Nálam még az az érdekes, hogy amikor nagyobb eső esik az internet megszakad (akár 4-5 órára is).
Fogalmam nincs, hogy miért, lehet azért, mert az esővíz-elvezető csatornán keresztül jön. :F

Legyen minden jó!

(#122) Small


Small
csendes tag

Át lehet állítani Bridge módba az EPC3925-öt, egy rejtett menü elővarázsolásával, nekem T-Kábeles hálózaton működött, a mögötte levő tp-link1043nd megkapta a publikus ip cimet.
Hét végén majd kipróbálom megy e minden. Vissza még nem próbáltam állítani az eredeti állapotot, szóval csak óvatosan a következő információk használatával.
Az eljárás a következő:
Nyiss egy Chrome böngészőt a Cisco-ra
Administration/management
jobb klikk a connection mode DHCP/static környékén és inspect element.
a forrásban keressük meg a "working mode" szekciót.
az elején van egy style=" display: none " vagy valami hasonló (sajnálom a bridge módban már nincs ilyen op, nem tom megnézni) és töröljük ki az idézőjelek közti részt, az idézőjelekkel együtt. (bal klikk rajta, jobb klikk EDIT as HTML)
Ha visszalépünk a management felületre akkor feljön a working mód: Router/bridged, amit már csak le kell OK-zni.
A router ujraindul, s ha minden jól megy kapsz egy publikus ip cimet.
újraindulás után a 192.168.100.1-es cimen lehet elérni.
Szerintem a beépített wifi ilyenkor nem megy, mert az opciók java része eltűnt.
Fogalmam sincs, hogy iptv működik e, majd hétvégén kipróbálom.
Egyébként itt találtam az utalásokat erre:
http://forums.whirlpool.net.au/archive/1375138
Jó hekkelést.

(#123) kali válasza Small (#122) üzenetére


kali
legenda

akiknek iptv és/vagy telefon lóg az eszközön, azok csak nagyon óvatosan az ilyen módosításokkal...

(#124) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Igazából minden bizonnyal a modem a hibás. Amióta ezt a modemet használom, FTP használat közben ha megszakad az FTP kapcsolat, akkor pl. a commandert újra kell indítani, mert egyszerűen nem válaszol. MSN beszélgetés közben pedig a partnereim gyakran nem kapják meg az üzeneteimet, de nekem ezt nem jelzi ki.

Ötlet esetleg, hogy mit kell beállítani a modemen? Semmi érdemlegeset nem találtam. Tűzfalat már kiállítottam, mert amíg az be volt kapcsolva még torrentet se tudtam használni.

(#125) pg6830kukac


pg6830kukac
csendes tag

Sziasztok!
Nekünk is ilyet szerelt a T-hóm, letiltattam vele az előreugró ablakokat, de sajnos jelszót is adtam neki, mert annyira erőszakoskodott!
Ezután többet nem tudtam belépni, pedig tegnap kireszeteltem (30 sec) és újraindítottam.
Ez azért gond, mert a legfontosabb lap nem jelenik meg helyesen (ÁFSZ-munka kéne, de nyagyon), és a chrome is lefagy folyton.
Mi a tegyek?
(Mindenhol ezt a resetet hallom, de mondom: mintha semmit sem csináltam volna... Pedig eltart vagy öt percig, míg ez a csodagép újra kezd lélegezni... :((( )
(Admin-admin, admin-semmi, semmi-semmi próbálva!)

pégé

(#126) napocska2 válasza pg6830kukac (#125) üzenetére


napocska2
senior tag

Pedig akkor valamit nem jól csináltál. Ha tényleg sikeresen resetelted volna, akkor visszaállt volna a semmi-semmi és be tudtál volna lépni. Olvasgasd a már korábban linkelt kézikönyvet, a további infókért, ha még eddig nem oldódott volna meg a problémád.

(#127) daniel001


daniel001
csendes tag

Sziasztok, nekem is EPC3925 lett az új modem a régi helyett, amivel tökéletesen ment egy RT-N16 router.

Ezzel az új CISCO modem-routerrel viszont nem jönnek be a weblapok, csak nagyon lassan, nem tölt fel a torrent és folyamatosan IP cím ütközés van.

Tudna esetleg valaki megoldást javasolni a problémámra?

Előre is köszönöm a segítségeket.

Üdv. Dani

(#128) kali válasza pg6830kukac (#125) üzenetére


kali
legenda

ugye kapott közben áramot a hgw, amikor lefutott a reset?

daniel001; az rt-n16 esetén az ip cím/dhcp címtartomány módosítása, vagy a dhcp kikapcsolása? a torrentes feltöltés néha külön menet, még a hgw kikapcsolt tűzfala mellett is... próbálj portot nyitni a torrentes alkalmazásnak!

[ Szerkesztve ]

(#129) daniel001 válasza kali (#128) üzenetére


daniel001
csendes tag

oké, akkor a torrent dolgot az egyelőre hagyjuk:) a nagyobb problémám az IP cím ütközés és hogy alig megy a net. ezt a DHCP dolgot a cisco-n vagy az asuson kell csinálni? a tűzfallal meg a cisco wifijével mi legyen?

Ez a problémám leírása:

Pár hete, hogy az IP-TV-t bekötötték és kaptunk egy új modemet, ami egy CISCO EPC3925, ami egy modem és egy ROUTER is egyben. felborult minden eddigi jó szokása a routernek. Tehát ide jön be az antenna kábel(az új modembe) és van rajta 4 darab LAN PORT. ebből a 4-ből 3 darab, (2., 3., és a 4.) a 3 tévéhez kapcsolt IP-TV-BOX, az 1. port pedig megy tovább a router WAN csatlakozójába. A routerből 2 LAN az közvetlenül 2 számítógépen van, és wifin van még 6 másik gép, és 2 multifunkciós(nyomtató+scanner) eszköz csatlakozik.

Amikor a számítógépeket bekapcsolom, azt írja ki, hogy IP cím ütközés volt(ezt csak az új modem óta írja ki). A torrent csak letölt, fel nem. A böngésző nagyon lassú, sokszor csak tölt, de nem csinál semmit, egy idő után pedig azt írja ki, hogy "A kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt".

(#130) kali válasza daniel001 (#129) üzenetére


kali
legenda

nálam így működik az epc3825 után a saját router; egy tp-link tl-wr941nd wan portja van rádugva az epc3825 lan2 portjára (a lan1 portján a stb lóg!), dhcp mind a kettőn aktív, epc3825 dhcp tartománya; 192.168.0.10-től kezdődik, a kezdődőt meg is kapja a tl-wr941nd, a 192.168.0.11 fixen az iptv stb ip címe! a tl-wr941nd dhcp tartománya; 192.168.1.100-tól kezdődik - így nincs ütközés a két router dhcp tartománya között! epc3825 local ip; 192.168.0.1 és a tl-wr941nd local ip; 192.168.1.1 a subnet mask mind a két esetben; 255.255.255.0 wan connection mode mind a két esetben; dynamic ip!
nálad több stb is van, ezért a hgw 1-2-3 lan portjaira tedd azokat, az utolsót kapja az asus router!

[ Szerkesztve ]

(#131) daniel001 válasza kali (#130) üzenetére


daniel001
csendes tag

amikor ezeket beállítom, jó ha vezeték nélkül csatlakozom az EPC3925re az Asuson keresztül? vagy dugjam a laptopot az EPC egyik LANportjára?

(#132) kali válasza daniel001 (#131) üzenetére


kali
legenda

wifi hálózaton is belőheted!

(#133) daniel001 válasza kali (#132) üzenetére


daniel001
csendes tag

EPC3925 ROUTER-MODEM
Cisco EPC3925 EuroDOCSIS 3.0 2-PORT Voice Gateway
LOCAL IP ADDRESS: 192.168.0.1/
SUBNET MASK:255.255.255.0
DHCP SERVER:ENABLE
Connection Mode: DHCP
MTU SIZE: 0 (nulla)
UPNP: DISABLE
IGMP PROXY: ENABLE
STARTING IP ADDRESS: 192.168.10
Max. numb. of DHCP users:119
CLIENT LEASE TIME: 1380
WIRELESS NETWORK: ENABLED

ETHERNET 1: ---->ROUTER WAN
ETHERNET 2,3,4 IP TV

ASUS ROUTER:

WAN CONNECTION TYPE: DYNAMIC IP
LAN IP:192.168.1.1
SUBNET MASK:255.255.255.0
ENABLE UPNP: YES
ENABLE THE DHCP SERVER: YES
IP POOL STARTING ADDRESS: 192.168.1.2
IP POOL ENDING ADDRESS: 192.168.1.254
LEASE TIME 86400
ENABLE FIREWALL: YES

A router akkor dugjam a ETHERNET 4be?

[ Szerkesztve ]

(#134) kali válasza daniel001 (#133) üzenetére


kali
legenda

szerintem elől (lan1-2-3) legyenek a médiaboxok, és a lan4 csatira menjen a router!
STARTING IP ADDRESS: 192.168.10 - ez nem 192.168.0.10 akar lenni?
az asus esetén a 192.168.1.1 után lehet nagyobb tartományt is hagyni, ha problémázik, nem kell rögtön 192.168.1.2 ip címmel kezdeni!

(#135) daniel001 válasza kali (#134) üzenetére


daniel001
csendes tag

oké, mindjárt megcserélem a mediaboxokat.
annyi kérdésem még lenne, hogy a router mindig a 4.ben legyen? akkor is ha csak 2 mediabox van? akkor a harmadik legyen ures? vagy a harmadikba menjen a router?

STARTING IP ADDRESS: 192.168.10 ezt jól írtam, leellenőriztem az előbb.

192.168.1.2őt akkor felteszem 1.4-re.

(#136) kali válasza daniel001 (#135) üzenetére


kali
legenda

én mindig a végére teszem a routert, de kihagyni nem fontos, tehát mehet a lan3 vagy a lan2 portokra is, ha csak 2 vagy 1 stb van előtte! elvileg - ideális esetben - ugyan nincs jelentősége, de a gyakrolat néha mást mutat!
192.168.10 - ez kevés;
e
ha az 192.168.1.4 kevés, akkor mehet lépcsőben feljebb is, 1.10 vagy 1.100

[ Szerkesztve ]

(#137) daniel001 válasza kali (#136) üzenetére


daniel001
csendes tag

Elnézést kérek, tényleg úgy van ahogy írtad, csak itt az állítgatások közepette figyelmetlen voltam.

Az egyik multifunkciós készülék a 192.168.1.6-ra megy mindig az ASUS wifin, akkor azt is állítsam majd feljebb gondolom?! A másik multifunkciós wifin pedig azt hiszem automatikus, de nem vagyok biztos benne.

[ Szerkesztve ]

(#138) Patyo25


Patyo25
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van hogy nekem nem éri el a garantált feltöltési sebességet!
Elméletileg 5Mbit/s kéne lennie és most csak 3.79Mbit/s de a letöltés az jó 25Mbit/s helyette 26.11Mbit/s!
Az volna a kérdésem hogy nem lehet hogy a modemmel van a baj Cisco van!
Köszönöm előre is a válaszokat

(#139) kali válasza Patyo25 (#138) üzenetére


kali
legenda

milyen csomagod is van? mert más a névleges, és megint más a garantált sebesség!
olyan csomag nincs, ahol a garantált sebesség 25/5 megabit/sec lenne!
25/5 megabit/sec névleges sebességű extra net esetén a garantált sebesség 4/1 megabit/sec!
(kivéve optinet, de azt az általad írt értékek alapján azt kizártam!)
amúgy vélhetően nem a modem (hgw?) a probléma forrása, legalább is nem hardveresen, esetleg a tűzfalas beállításokat ellenőrizd!
a sebesség tesztelését miként végezted? olan helyre töltöttél fel, ahová biztosan mehetne a maximális sebességeddel? szoftveres akadálya részedről nincs a dolognak? gondolok itt különböző védelmi alkalmazásokra; szoftveres tűzfal...stb!?!?

(#140) #78121280 válasza kali (#139) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nekem is ugyan ez a jelenség van, feltöltés soha nem éri el a 5 Mbit/sec, be áll 3.83 Mbit/sec Állítólag túl van terhelve a feltöltési ág , kapacitás bővítéskor megoldódik... vagy nem :D
80/5 Cisco EPC3925 van. FTP-re 480-500 Kb/sec között mozog az up.Volt egy másik HGW-m is EPC3825, azon is ennyi.

Most éppen ennyi:

[ Szerkesztve ]

(#141) kali válasza #78121280 (#140) üzenetére


kali
legenda

nekem csak 25/5 van, és epc3825, de a sebesség mindig maximális lefelé és felfelé is!
linkelnék speedtest eredményt, de pont nem működik a táruk - az általad linkelt képen sem szerepelnek az értékek!

(#142) Patyo25


Patyo25
csendes tag

Extrám van tűzfalakat ki lőttem és akkor is ennyi!Speedtest csináltam szóval akkor ne is telefonáljak be hogy nem éri el a garantáltat?Na mind1 köszönöm a válaszokat!

(#143) kali válasza Patyo25 (#142) üzenetére


kali
legenda

még mindig nem írtad le a neted névleges sebességét, de ha az 25/5 megabit/sec, akkor a garantált (4/1 megabit/sec) többszörösen is adott!

(#144) #78121280 válasza Patyo25 (#142) üzenetére


#78121280
törölt tag

25/5 csomagnál a garantált letöltési sebesség 4 Mbit/sec.
A Garantált feltöltési sebesség 1Mbit/sec szóval ne telefonálj be mert a garantált fölött vagy. :)

(#145) #78121280 válasza kali (#141) üzenetére


#78121280
törölt tag

Amikor beraktam a mérést akkor még voltak értékek. Ahogy látom már helyre jött :)

(#146) Patyo25 válasza kali (#143) üzenetére


Patyo25
csendes tag

25/5 megabit/sec

Garantált:4 MBit/s le
1 MBit/s fel

(#147) kali válasza #78121280 (#145) üzenetére


kali
legenda

igen, amikor írtam, rá ~ 20 percre megjavult! érdekes volt, mert amit mértem, azt kiírta, de a kimásolt hivatkozás által megjelenített képen - és a tiéden - már csak a keret volt látható, az értékek nem szerepeltek benne!

(#148) kali válasza #78121280 (#145) üzenetére


kali
legenda

közben mértem egyet, még az ünnepi esti csúcsban is ok ez a 25/5! :C

s

[ Szerkesztve ]

(#149) Jamie77


Jamie77
csendes tag

Sziasztok!

Cisco EPC3925-ös routeren, a DS lámpa sárgán világít, a korábbi zöld helyett. Ez a második lámpa ha fektetett helyzetben balról számoljuk.

Tulajdonítsak ennek jelentőséget? Illetve nekem még 2010-es firmware-em van. Érdemes, lehet-e frissíteni.

Előre is köszönöm!

Üdv. Jamie

(#150) kali válasza Jamie77 (#149) üzenetére


kali
legenda

szerintem a sárga lomhább kapcsolati sebességet sejtet - ami persze még kiszolgálhatja a neted valós sebességét!
a firmware verzióját a szolgáltató frissíti, ha akarja...
korábban az epc3925 és az epc3825 is kapott újabb keltezésű firmware verziót, de problémák adódtak vele, így visszatették a régebbit - ami jól működik!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.