Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) kali válasza Dzoo11 (#850) üzenetére


kali
legenda

epc3925

(#852) Dzoo11 válasza kali (#851) üzenetére


Dzoo11
csendes tag

köszönöm!!! :)))

(#853) dr.bubo válasza bozig (#849) üzenetére


dr.bubo
őstag

Azért nem megy, mert a d-link és a cisco ip-je is ugyan az (192.168.0.1). A D-linkét változtasd meg a 192.168.1.1-re.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#854) kali válasza Dzoo11 (#852) üzenetére


kali
legenda

nincs mit, gondoltam megtalálod a kép alapján is, hiszen látszik, hogy melyik fő-, és elmenü zöld! :)

[ Szerkesztve ]

(#855) bozig válasza dr.bubo (#853) üzenetére


bozig
tag

Nem, megváltoztattam a dlink IP-jét 192.168.0.32-re azt hiszem, a lényeg, hogy nem ugyanaz a 2 router IP-je és mégsem megy valamiért a dolog.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#856) kali válasza bozig (#855) üzenetére


kali
legenda

nem feltétlenül elég csak az utolsó érték módosítása!

(#857) bozig válasza kali (#856) üzenetére


bozig
tag

Köszönöm a segítségeteket, ez megoldotta a problémámat.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#858) boba6


boba6
aktív tag

ha valakinek ezzel az Istenveréssel routermodemmel Android-DLNA vonatkozásban anomáliakat észlel az hajítsa ki a francba dugjon utána egy értelmes routert és tiltson le mindent a "sziszkóban" :W
nekem nem látták a NAS DLNA megosztását és a Panasonic TV-t mint távirányítható eszközt a telefon és a tablet sem, hiába volt minden pöpecül beállítva
ja és a net is érzésre gyorsabb lett :Y

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#859) szunyog199


szunyog199
tag

Sziasztok!

Van egy Cisco 1310-es típusú AP. Erre szeretnék IOS-t és konfigot másolni TFTP-ről. Az APnek van egy Ethernet portja és egy console portja. Az Etherneten próbáltam az adatot átvinni, sikertelenül. A sima ethernetre állítottam be címet:
interface fa0
ip address 192.168.1.1 255.255.255.0
no shutdown

A számítógépre pedig 192.168.1.2 255.255.255.0 címet. Na már most ezzel a módszerrel nem látta egymást a két eszköz pedig egy hálózatba vannak.(pingelni se lehetett) Nemrég utána néztem neten és látom, hogy az interfacenek nem az ethernetet használják, hanem BVI0 típusú interfacet.

Olyan kérdésem lenne, hogy mi a kettő között a különbség?

Aztán a tutorialba olyat is láttam, hogy az IOS frissítés nem a megszokott copy paranccsal működik hanem ezzel:

archive download-sw /overwrite /reload tftp://location/image-name

Kérdésem még az lenne, hogy egy sima konfig átmásolás a copy paranccsal működne?

[ Szerkesztve ]

(#860) Gubek-Einste válasza szunyog199 (#859) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rossz helyre írtál.

Próbálkozz ITT vagy ITT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#861) szunyog199 válasza Gubek-Einste (#860) üzenetére


szunyog199
tag

Sry, köszi.

(#862) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
T-com Cisco router-modemem van. Fut egy MYSQL.es program, de a router ha nincs folyamatos adatforgalom, pl egy perc szünettel akkor egyszerűen lezárja. A vonalat lehet folyamatosan pingelni.
A routerben a tűzfal ki van kapcsolva. A gaming beállításnál a Port engedélyezve van.
Mit lehet még tenni?

(#863) redaved válasza csongi (#862) üzenetére


redaved
csendes tag

Túl alacsonyra van véve a routerben a tcp_keepalive opció, azért bontja a kapcsolatot. Ugyanez a helyzet a távoli asztallal, ssh-val, vagy akár az ftp-vel is. Elvileg 180 mp után megszakítja a kapcsolatot ha nincs rajta forgalom. T ügyfélszolgálat szerint ez így jó- már futottam náluk pár kört az ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#864) Amu


Amu
tag

Üdv nektek

légyszi vki segítsen

Adott egy ilye csoda modem, ruoter.

Kábelell tök jól megy, wifi viszont, hol működik, hol nem, van hogy csatlakozik, csak adatforgalom nincs
titkosítást is kivettem már, hátha az a baja, de nem
T-home azt mondja ha rossz is a wifi része, arra nincs garancia, találkozott már vki ilyen gonddal?

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#865) Amu válasza Amu (#864) üzenetére


Amu
tag

megfejtettem

Wireless/Basic settings
- Network mode B/G mixed -kell állítani, hogy stabilan jól menjen a wifi !

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#866) kali válasza Amu (#865) üzenetére


kali
legenda

nekem az első pillanattól stabil mixed módban is, n szabványos átvitellel!
minden csatornán érdemes kipróbálni, mert bezavarhat egy azonos vagy szomszédos csatornán üzemelő hálózat!

(#867) csongi válasza redaved (#863) üzenetére


csongi
veterán

Most be iktatunk egy kis keepalive programocskát, ami percenként csinál egy minimális adatforgalmat. De piszokrouter így is ledob.

(#868) dr.bubo


dr.bubo
őstag

Az eddigi zölden világító ds led narancssárgán világít a hgw-n, a többi zöld. Ez mit jelent, mert a sebességben és a ping-nél nem változott semmi, rendesen megy a net. :F

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#869) norti válasza dr.bubo (#868) üzenetére


norti
addikt

A bejövő kapcsolatnál (downstream) ez azt jelenti, hogy nem lockolta az összes (8) csatornát a modem, ettől függetlenül elérheted a max. sebességet. Próbáld újraindítani (ki-bekapcsolni), ha újra zöld, akkor csak pillanatnyi hiba volt, ha hosszabb távon narancs marad, akkor vagy a központban a gond vagy a szolgáltatónál.

(#870) dr.bubo válasza norti (#869) üzenetére


dr.bubo
őstag

:R Köszi. Rájöhettem volna, ha rá néztem volna a hgw status-ra. :Y :R

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#871) redaved válasza csongi (#867) üzenetére


redaved
csendes tag

Ez feltehetőleg azért történik, mert a programotok "csak" hálózati forgalmat generál, és nem az adott - felépített - kapcsolaton végzi azt. Több megoldás is létezik a kis probléma elhárítására, de ezek barkácsmegoldások:
-az SSH ugyebár nem kérdés, TCP timeout beállításával nem szakadnak be, szóval ez a legegyszerűbb
-RDPvel (távoli asztallal) kapcsolatosan nekem két dolog fordul meg a fejemben:
1, ha van SSH képes router, vagy linux kiszolgáló az adott környezetben akkor SSH tunnel kiválóan bedobja a megfelelő helyre a kapcsolatot - és mivel a fő kapcsolati elemet az SSH adja - amin ott az előbb említett timeout - ezért a távoli asztal sem tud beszakadni
2, ha nincs, akkor VPN. A Windows szerverre VPN kiszolgáló majd azon keresztül távoli asztal.
-FTPre megoldás lehet, hogy vannak olyan FTP kliensek (sajnos a total commander nem képes rá) ami meghatározott időnként küld egy tetszőleges parancsot - pl. ls . így nem ragad be.
Ezzel szerintem a főbb szolgáltatások elérhetőek szakadás nélkül - más kérdés, hogy az eredeti problémára továbbra sem ad megnyugtató megoldást.

(#872) RollTheDough


RollTheDough
csendes tag

Sziasztok!

Szintén ezt adta a gép:
Cisco EPC3925 EuroDocsis
Firmware Version: epc3925-E15-13-v302r12911-111020c

A szolgáltató: T

IPTV set-top box kábellel van rákötve, minden más WiFi-n megy.

Csak az Androidos telefonnal van problémám:
reggel minden szépen működik, de egy idő után pl. a mail.google.com és a www.facebook.com címeket nem éri el. Google Play-ről - korábban Market - nem lehet letölteni.

A telefonról indított traceroute ilyenkor nem jut el az adott hostokig (ugyanakkor más WiFi-n kapcsolódó gépekről (Linuxos, és Mac OS X-es) megy minden).

Gyanakodtam DNS dologra, de a telefonról indítva is mindig sikerül feloldani a host-neveket.

Lehet esetleg IPv4 / IPv6 probléma? A telefon tudná, de a router nem?

Minden ötletnek örülnék. :)

(#873) csongi válasza redaved (#871) üzenetére


csongi
veterán

Megpróbáltunk mindent, de kis piszok továbbra is ezt csinálja. Most beteszünk egy routert és megpróbáljuk kizárni a ciscot a dologból.

(#874) Atomcsirke


Atomcsirke
aktív tag

Kövezzetek meg, ha már volt, de délután össze kell ütnöm a tuti megoldást, és nem tudom most átrágni magam a teljes topicon! Szóval:

Téhóme IPTV, EPC3925-el, természetesen. A második STB-hez baromi macerás kábelezni, gondoltam meg kéne mókolni wifivel.

1. Az én elgondolásom egy kliens módba tett kis TP-Link router lenne, aminek az UTP csatiján lógna az STB2, de nálam okosabbak szerint a NAT miatt nem fog menni róla a STB!

2. A második megoldás két routeres: EPC 3925 UTP port -> TPLINK1 >WDS< TPLINK2 -> STB2 UTP port.

Szerintetek melyik út járható, ki próbált már hasonlót, sikeresen?

p.s. Nem, nem akarok Téhómtól semmilyen talmi varázslatot venni, ordas, levantei árakon! :DD

[ Szerkesztve ]

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#875) Gubek-Einste válasza Atomcsirke (#874) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem az ilyen sufni megoldások nem fognak müködni, vagy kábelezés vagy a T-Home-tól vesztek megfelelő eszközöket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#876) bcslaci válasza Gubek-Einste (#875) üzenetére


bcslaci
csendes tag

A T-HOME IP-TV-hez árul olyan kütyüt is ami 230V-os hálózatra illeszti az ethernet forgalmat

http://www.wireless-bolt.hu/products.php?prcategory=9510

Ez nem az, de szerintem működik

[ Szerkesztve ]

(#877) Gubek-Einste válasza bcslaci (#876) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én személy szerint nem ajánlom senkinek a Powerline eszközöket, elég sok rosszat hallottam róluk + írta is, hogy kerülné a Powerline-t a T-Home-os topicban.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#878) #00983040


#00983040
törölt tag

Sziasztok !

Tudom nem egy életbevágó probléma , de miért nem a pontos időt mutatja ? Pedig minden bevan lőve , még a téli-nyári auto átállás is :U 1óra eltérés van .... ez számít valahol ? Online játék vagy valamibe ?

[ Szerkesztve ]

(#879) #78121280 válasza #00983040 (#878) üzenetére


#78121280
törölt tag

Neked, hogy hogy magyar nyelvű?
Nekem se mutat pontos időt, pontosabban még sose mutatott azt. Szerintem nincs jelentősége :DDD

(#880) Atomcsirke válasza Gubek-Einste (#875) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Csak halkan jegyezném meg, hogy az itt fórumozók "sufnimegoldásai" az esetek nagy részében mind elméleti, mind gyakorlati síkon überelik a Téhóm magasan kvalifikált alvállalkozóinak produktumait ... ;]

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#881) Atomcsirke válasza bcslaci (#876) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

Powerline működhet akár, de erősen függ a stabilitása attól, hogy a házon belüli villanyászatot rendesen megcsinálták-e anno. Ezen túl úgy tudom, hogy a végpontoknak egy fázison kell lenniük, illetve nagy ívben kerülni kell a túlfeszültség-védett elosztókat is.

Téhóm asszem mezei D-Link PE adaptereket árul, többek között.

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#882) #00983040 válasza #78121280 (#879) üzenetére


#00983040
törölt tag

Szia !

Ez tök egyszerü :K

Böngészőm [Comodo Dragon]

És lefordítja magyarra ... vagyis én engedélyezem neki , hogy mindig fordítsa magyar nyelvűre . :R
:C

(#883) takitibi


takitibi
tag

Sziasztok!

EPC3925 -ben hogyan tiltom a fészbúkot?
A Basic Rules-nél beírtam a domaint : facebook.com
Kipipáltam, de csak átjön. Pedig a Firewall is ON a modem-routeren belül.
Ötlet?

Üdv: TakiTibi

(#884) endruboy1


endruboy1
senior tag

Üdv!
Valaki megtudja mondani, hogy hol találom a specifikációit az EPC3925-nek?
Mert mivel ezen a sz@ron még hely sincsen külső wifi antennának így gondolkozom külön hozzáférési pont beszerzésén mert most alig jut fel az emeletre a jel belőle. Elég gáz hogy a régi T-homeos Pirelli router kétszer olyan távolságból kétszer olyan jól adott jelet. Na mind1, szóval konkrétan a transmit powerje érdekelne a cuccnak hogy olyan hozzáférési pontot nézhessek ami tutira sokkal erősebb.

akitibi: próbáld meg domain név helyett IP-vel (69.171.247.37).

[ Szerkesztve ]

(#885) norti válasza endruboy1 (#884) üzenetére


norti
addikt

Bármelyik normális, legalább 2 antennás router erősebb, nem kell sokat nézegetni. A gatewayben lévő wifi csak egy szükségmegoldás.

(#886) Gabesz77


Gabesz77
senior tag

Sziasztok!

Biztos volt már, de 800 hsz-t sajnos nem tudok visszapörgetni: van lehetőségem erre az istencsapás modem/router kombóra valahogy rácsatlakoztatni a TP Link routeremet? Két hete vettem a régi modemhez, majd bekötötték a nagyobb internetcsomagot, azóta szívok ezzel a Cisco csodával.

Előre is köszönöm.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#887) endruboy1 válasza Gabesz77 (#886) üzenetére


endruboy1
senior tag

Én azt a sima hozzáférési pontot (nem routert) csatlakoztattam rá amit fentebb írtam. Igaz hogy kellett rajta konfigolni egy pár dolgot, de a routerek okosabbak annál. Szerintem a legtöbb router tud ilyen sima wifi szóró üzemmódban működni szóval gondolom a tiéd is.

[ Szerkesztve ]

(#888) #00983040 válasza Gabesz77 (#886) üzenetére


#00983040
törölt tag

Miért is akarod azt rádugni ? Mihez kell ? Wan ugye 4db lan csati és a wifi ...
2db beltéri 2db szgép hálókábellel , lapos, telefon stb mehet rá ... és elég erős is a wifije ... házon belül pesze .

(#889) Gubek-Einste válasza Gabesz77 (#886) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha UPC-nél vagy akkor át tudod állítani a HGW-t Bridge módba így sima modemként tudod használni az eszközt és a router-edet is ugyan úgy tudod ezután is használni mint eddig.

Ha T-Home-os vagy akkor switch módba tudod használni a router-edet. Ehhez a következőt kell tenned:
1; Router-eden DHCP ki, LAN IP átállítása, hogy nem ütközzön a HGW-ével
2; A HGW-ből jövő UTP kábelt a router egyik LAN portjába kell kötni

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#890) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

Hallot már valaki olyanról, aki látott már olyat, hogy a T-s gyári Cisco EPC3925-öt lecserélte egy saját tulajdonú cuccra? Tehát simán kivette a hálózatból, és a koax csatit a saját (nálam egy Fritz lenne) routerébe/hgw-ve dugta?
A T telefonos üsz szerint simán le lehet cserélni, max a beállítások megadásához kell a (fizetős) Superszervíz.
Jelenleg van a Cisco hgw, van mögötte egy TP-Link router, meg egy pap2t a telefonnak, és ezt szeretném egy eszközbe rakni. A cisco-t próbáltam routerként és wifi-ként használni, de ez már sok volt neki, a voip forgalom folyton akadt.

(#891) orsiluca


orsiluca
csendes tag

Helló mindenkinek!
Én abszolút nem értek a gépekhez, de kérnék segítséget. A rohadt cisco router egyszercsak elkezd villogni, a zöld ledek balról jobbra egyenként villognak, aztán vagy beindul,vagy nem. Közben az analóg kábeltévés tv jól megy. Van,hogy 5 percig keresgél, villog, van,hogy fél napig. Ha kikapcs-bekapcsolom, hamarabb megoldódik. Nagyon szájbarágósan kérném elmagyarázni, mit csináljak, mielőtt szétverem? Ha nem gond, email-t kérnék, nem vagyok nagy fórumozó. Kösz.

(#892) wmati válasza orsiluca (#891) üzenetére


wmati
addikt

Jelentsd be a szolgáltatónak nekem úgy tünik leesik a modem vételi jelszintje ugyan is akkor szokott újra indulni írd be a böngészőbe hogy 192.168.100.1 vagy 192.168.0.1 eről kérnék egy képet hogy megfelelőek e a jelszintek

(#893) Balinov válasza orsiluca (#891) üzenetére


Balinov
félisten

dobja a netet, ugy latszik. jelezd a szolgaltatonak.

tv-t nem erinti, mivel azt irod, hogy sima analog, nem digitalis.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#894) wmati válasza schferenc77 (#890) üzenetére


wmati
addikt

Szerintem nem kéne hogy működjön ugyan is a helyi központban MAC cím alapján vannak beregisztrálva a modemek, de elméletileg ha mac címet beírod a saját eszközbe meg esetleg egyéb adatokat akkor akár működhet de nem hiszem meg a T elég jól rálát a saját eszközeire és feltűnne nekik hogy cisco helyet más van ott

[ Szerkesztve ]

(#895) #00983040 válasza wmati (#894) üzenetére


#00983040
törölt tag

"szerintem" meg nem , mert... ugye van hozzá nálam 2db beltéri is ... a beltérinek a kódját bekellett ütni ruterbe ... A beltérik meg a ruteren keresztül frissülnek , illetve tudják fríssíteniőket központilag , ha kell egyénileg ... ezért mondom , hogy szerintem... de ettől még bármi is lehetséges. :U

(#896) wmati válasza #00983040 (#895) üzenetére


wmati
addikt

Szerintem se kéne hogy menjen főleg ha box is van

(#897) #00983040 válasza wmati (#892) üzenetére


#00983040
törölt tag

Az én esetemben ez volna : ezek elégségesek ? ehhez én sem értek :(

(#898) wmati válasza #00983040 (#897) üzenetére


wmati
addikt

Kicsit kevés a jel de még tűrhető

Downstream Channelnél Power Level: enek - 15 dbmv és + 15 között kell lenie legjobb ha minél közelebb van a 0 hoz, Signal to Noise Ratio 40 db körül kell lennie jó estben de kisebb nagyobb kitérés bele fér
Ha nem tapasztalsz semmi gondot akkor nem kell foglalkozni vele, ezek a jelszintek nagyban függnek a házon belül található elosztóktól és kábelek minőségétől

mik a tünetek ? :Y

[ Szerkesztve ]

(#899) #00983040 válasza wmati (#898) üzenetére


#00983040
törölt tag

Online game esetén néha megszakad a kapcsolat ... :(( nem DC vagy egyéb gond , csak szétesik.... visszalépek és még van , hogy írja , hogy a szerver szerint benn vagyok :D ~perc és és lehet csatlakozni ujra ... akkor már rendben beenged ( szerver is kiléptetett).
Most épp ez van :

[ Szerkesztve ]

(#900) wmati válasza #00983040 (#899) üzenetére


wmati
addikt

Ismerős hibák jelensd be mondj el mindent a jelszint meg hogy mi közbe szakad meg,
nálam olyan volt hogy lecsökkent jelszint és újra indult a modem ez ment kb 2 hétig és tegnap megadta magát egy erősítő azt kicserélték és minden okés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.