Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) kali válasza neooen (#1800) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem hiszem, hogy úgy akarod/fogod megoldani, mert annyira egyszerű a dolog...
adott hgw adminisztrációs felületén, nincs pppoe beállítási lehetőség.
switch módban lehet használni, ami például a upc bizonyos csomagjainál jó, mivel ott alapban 3 ip cím adott párhuzamosan, de a digi esetén még ilyen lehetőség sincs, szóval nem igazán lesz használható a hgw.

[ Szerkesztve ]

(#1802) wmati válasza neooen (#1800) üzenetére


wmati
addikt

Nem ez nem így müködik

(#1803) stopperos válasza neooen (#1800) üzenetére


stopperos
senior tag

Ez nem így működik.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1804) neooen


neooen
aktív tag

Értem és köszönöm.

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#1805) apszi


apszi
őstag

SZiasztok!
Következőben szeretném a segítségeteket kérni. Eljött az idő, hogy én is hozzájutottam egy remek T-és EPC3925-ös modemhez amit szeretnék összehozni egy Asus RTN16-os routerrel, viszont a jelek szerint ezt csak akkor fogom tudni egészségesen megtenni, ha megkisérlem a Bridge mód beállítását. Stopos korábbi linkje alapján egy külföldi fórumon meg is találtam a leírást mindehez, csupán a legvége nem tiszta. Mit is kell csinálni miután végeztem a mókolással, beállítottam bridge módba az EPC-t, és automatikusan újra indúl a modem?
Válaszaitokat előre is nagyon köszi!

(#1806) stopperos válasza apszi (#1805) üzenetére


stopperos
senior tag

Akkor ip címet kell vadászni. :) Állítsd az Asus-t dinamikus ip-re. Majd a web felületen kérj ipt, miközben az eszköz bekapcsol.
Már leírtam párszor, hogy a ledek kb hogy villognak, amikor lehet (3 állandó és 7 állandó között kell ha jól emlékszem, ez olyan 3-5 másodpercnyi ablak). Nekem először 30-40 perc volt, mire meglett. Azóta kb 2-3. próbálkozásra jön. Nem egy egyszerű, elsőre működő dolog. De megéri a próbát.
Ja, ha nem kapcsoltad ki korábban a dhcp-t, akkor nagyon nehéz munkád lesz, mert beragadsz 192.168.0.0 hálózatra.

Amúgy ha egy éjszakára úgy hagyod, maga is megtalálja, legalábbis volt itt valaki a fórumon, akinek ez lett.

Többieknek. A DMZ-t felejtsétek el. Akkor a kintről jövő kapcsolatok biztos megfektetik az eszközt. Múlt heti tapasztalat. DMZ nélkül sokkal jobban bírta, de utána visszakerült bridge-be.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1807) apszi válasza stopperos (#1806) üzenetére


apszi
őstag

Nos, pont ez nem tiszta. HOgyan kell IP-ét kérni? Milyen webes felületen? Sajna láma vagyok a témában :D

[ Szerkesztve ]

(#1808) stopperos válasza apszi (#1807) üzenetére


stopperos
senior tag

Én csak TP-Link eszközzel rendelkezem, de ott van olyan, hogy renew. Ezt magán a webes felületen kell az eszköznek. Gondolom 192.168.1.1 vagy valami ilyen címen éred el.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1809) apszi válasza stopperos (#1808) üzenetére


apszi
őstag

Ahaaaa....na EZT a választ kerestem! KÖszönöm!!! Vicces de tegnap miközben molyoltam már órák óta a rutyuval, egészen véletlenül észrevettem ezt az ominózus RENEW opciót, de tényleg csak véletlenül. Szóval akkor ez megvan. Nos, akkor már csak egy kis szerencse kell, hogy elkapjan az osztást. Ha jól emlékszem olvastam valami olyasmit, hogy a Linux alapu routerek megjegyzik ezt? Ez azt jelenti, ha netán újraindításra kerül a modem, akkor már nem kell vadászni?

(#1810) stopperos válasza apszi (#1809) üzenetére


stopperos
senior tag

Igen, a dhcp kliensük elmenti a korábbi címet, és azt kéri újra.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1811) apszi válasza stopperos (#1810) üzenetére


apszi
őstag

Na okés, egyelőre nagyon-nagyon köszi a segítséget, ha esetleg még valami nem stimmel akkor még zaklatnálak. Köszi Mégegyszer!!!

(#1812) HuMarc


HuMarc
addikt

Gondom egyelőre nincs vele, de nem lehet valahogy megoldani a melegedést? Ha ráteszem a kezem, süt. Egyébként bocsánat, ha már előttem is feltették a kérdést :B

(#1813) wmati válasza HuMarc (#1812) üzenetére


wmati
addikt

Saját felelősségre szét szedheted rakhatsz rá hűtő bordát, vagy ha nem fektetve használod amúgy amíg nem dobálja a vonalat addig nincs gond

(#1814) HuMarc válasza wmati (#1813) üzenetére


HuMarc
addikt

Néha dobálja, de nem tudom, hogy a T-Home sz×pakodik, vagy a router a hibás. Az a gond, hogy ha jól tudom, nem a mienk a router :(

(#1815) wmati válasza HuMarc (#1814) üzenetére


wmati
addikt

Jól tudod szolgáltató tulajdona ha túl melegnek érzed és dobálja a vonalat akkor jelentsd be és cserélni fogják. Ha ténylég melegszik és az baja nyáron nagy melegbe tuti megpurcan

(#1816) HuMarc válasza wmati (#1815) üzenetére


HuMarc
addikt

Emlékszem, tavaly nyáron volt egy olyan nap, amikor kb. 3 órán keresztül nem volt internet, de azt hittem a T-Homa a hibás, ám most eszembe jutott hogy a router is lehet a hunyó. :) Köszönöm a segítséget! :)

(#1817) wmati válasza HuMarc (#1816) üzenetére


wmati
addikt

Megnéztem enyémet kéz meleg úgy hogy fektetve egy kis lukba van eldugva.

nm

(#1818) tt124307


tt124307
tag

Ki segítséget szeretnék kérni. T-Home-os HGW-ben nálam is letolta Telekom az új test firmware-t (epc3925-E15-12-v302r125555-130315c-MYR-TEST), ezzel együtt elszállt a korábbi transparent bridge beállításom és jönnek elő azok a nyűgök, ami miatt nagyon utálom ezt a dobozt. A korábbi módszer (HTML / Javascript kód online szerkesztése) a bridge mód beállítására nem akar működni, 503-as hibát dob a router amikor menteni akarom az új beállítást. A lényeg, hogy segítség kellene abban, hogyan lehet az új firmware esetében ismét beállítani a bridge módot. Gondolom az nem működik, hogy valamilyen módszerrel házilag töltsek bele korábbi frimware-t, amivel működött ez a módszer.

(#1819) stopperos


stopperos
senior tag

Nálunk is epc3925-E15-12-v302r125555-130315c-MYR-TEST verzió van. De mivel nem bántottam a bridge módot, nem volt vele gond. Azon viszont meglepődtem a hétvégi ujraindításkor, hogy a ledek más sorrendben gyúlnak ki. Az ip cím viszont ugyanúgy, sőt egyszerűbben megjött második próbálkozásra.

Szerk: Akinek úgy FW-je van, változott-e valami a stabilitásban?

[ Szerkesztve ]

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1820) wmati válasza tt124307 (#1818) üzenetére


wmati
addikt

Rakhatsz rá másik frimware vagy írhatsz is sajátot de ahhoz egy bizonyos fokú informatikai végzettség kell

(#1821) tt124307 válasza wmati (#1820) üzenetére


tt124307
tag

Írni nem tervezek saját firmware-t (főleg, hogy ennek a nyomorult eszköznek a dokumentáltsága közelít a zeróhoz), itt inkább abban kértem a segítséget, hogy hogyan tudnám visszaállítani az a nyomorult transzparens bridge módot az eszközön, ha a T sikeresen rátöltötte az új firmware-t, ami látszólag nem engedi a korábban ismert módszerrel a HTML forráskód hatásos átírását és én még más ok miatt nyomtam is neki egy resetet.
Mégegyszer mondon, segítséget kérek, biztos hemzsegnek itt a fórumon az olyan megfelelő informatikai tudással rendelkezők akik maguk hegesztik a firmware-t, én sajnos nem tartozom közéjük, habár kerek 21 éve informatikával foglalkozom.

(#1822) wmati válasza tt124307 (#1821) üzenetére


wmati
addikt

Jó én csak vázoltam néhány lehetőséget

(#1823) stopperos válasza tt124307 (#1821) üzenetére


stopperos
senior tag

felmásolod mondjuk pastebinre az új honalpos forráskódot? Az sokat segítene, ha össze tudnám vetni.

[ Szerkesztve ]

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1824) tt124307 válasza stopperos (#1823) üzenetére


tt124307
tag

Feltöltöttem ide.

Az a "furcsa", hogy mintha a korábbi fw-ben a password mező nem lett volna ezen az oldalon, itt pedig már van, ráadásul meg kell adni a jelszót, mivel anélkül elhajt, ha me megadon és úgy nyomok save-et a bridge mód kiválasztása után (a korábbi HTML forrást beinjektálva), akkor dobja a 403 FORBIDDEN oldalt.

originál felület:

felület HTML injection után:

(#1825) stopperos válasza tt124307 (#1824) üzenetére


stopperos
senior tag

Te az egész forráskódot kidobod, vagy csak beszúrod azt a working mode részt, ami kell?
Mert úgy tűnik nekem, hogy túl sok kódot raksz be, és amiatt halódik meg. Amikor először csináltam nekem is ez volt, injektálás után a text mező kitöltődött, és mikor átváltottam, halál. Resetelni kellett.
A korábbi fw-n is volt password mező. Csak az HTML Code rész kell, ami a kommentben is van. A <!-- connection mode --> rész elé szúrd be az oldal forrásába, 459. sor nálad.
A szerver oldalon még mindig megvannak a router-bridge kódok, ami kell az átváltáshoz, tehát azzal nem lesz gond. Működni fog, azzal a 18 új sorral :)

Remélem tudtam segíteni.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1826) tt124307 válasza stopperos (#1825) üzenetére


tt124307
tag

Megcsináltam, hogy csak az extra 18 sort tettem be, ahogy mondtad, de itt is 403 FORBIDDEN-t mond mentésre

(#1827) stopperos válasza tt124307 (#1826) üzenetére


stopperos
senior tag

Hát erre nem tudok mit mondani. Én nem merem kipróbálni.
Elvileg mindent úgy csináltál, ahogy azt kell, tehát akkor valószínűleg megváltoztattak benne valamit.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1828) bferenc


bferenc
tag

Sziasztok!

T-homenál olyan problémám lenne, hogy utorrent konkrétan nem akar kapcsolódni a trackerhez. Pedig meg van nyitva a port, jelzi pipával az utorrent. Konkrétan nem tudok letölteni. A feltöltés megy, de nem látom a torrent oldalon, hogy futnának, hogy valami kibaszottul megfogja!:D Előre is köszönöm a segítséget.

|iPad| |iPhone 13| |MacBook Air M1| |iWatch 7|

(#1829) bakancs446


bakancs446
csendes tag

Ma kaptam meg a UPC wifi modemét, EPC3925, pinnanatok alatt összekötöttem, beállítottam a routernek felh. és jelszót, no meg a wifis részhez is egy jelszót amivel rá lehet menni ugye egy eszközzel wifire, elmentettem, és láss csodát minden pik pakk működik, ebbe is a 2011-es fimware van, de megy minden. A nagyszobába lévő számítógéphez (wifi kárya van a gépben) idáig ment olyan 4-5 megabit, most 7-8-9 megabit, úgyhogy még a jelerőssége se rossz a kicsinek, torrentről leszedtem egy filmet, gond nélkül lejött max. sebességgel, úgyhogy teljesen okés.

(#1830) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Nekem van egy cisco epc 3925 az lenne a kérdésem hogy an tudom egy kívánt ip berakni a dmz be mert állandóan azt írja hogy invalid ip anddress.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1831) bakancs446


bakancs446
csendes tag

Olvasva a hozzászólásokat nem értem hogy mi az istent tudtok ennyit görcsölni a beállításokkal, egyik ezt szeretné vele a másik azt, meg bridge meg dmz meg isten tudja milyen módokat, wazze, megjött, bekötöttem regisztráltam, és megy a net 50 megabittel és a torrent is tökéletese és a wifiről is tv telefon laptop, tökéletes, nem értem mit szenvedtek, meg mit kell ezerféle idióta dolgot csinálni vele, hogy így meg űgy működjön

(#1832) wmati válasza bakancs446 (#1831) üzenetére


wmati
addikt

Nyilván azért mert szeretnék minden lehetőségét kihasználni az eszköznek :W :U

(#1833) bakancs446 válasza wmati (#1832) üzenetére


bakancs446
csendes tag

Én ezt értem, DE minek, azért adták amire való, menjen a net vele, meg wifi része, és ennyi, aki varázsolgat rajta, ne csodálkozzon hogy ez meg az a gond van

(#1834) stopperos válasza bakancs446 (#1833) üzenetére


stopperos
senior tag

Lehet neked szerencséd volt az fw-vel, de mi a T-Home-nál sokat szívtunk. Pl nálunk nem bírja a terhelést a cucc, ezért kell módosítani a beállításokat. Azóta 10 ms a ping, holott korábban 160-200 ra is felszaladt, folyamatosan csomagot dobált el. Pedig minden gyári beállításon volt.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1835) bakancs446 válasza stopperos (#1834) üzenetére


bakancs446
csendes tag

Pedig pont, hogy a T-home-osban van újabb firmware, és itt írták sokan hogy nekik jobban megy mint az UPC-s

(#1836) wmati válasza bakancs446 (#1835) üzenetére


wmati
addikt

Nem is fogod megérteni ! Am T jelenleg egy test szoftver küldött ki Upc meg régebbi van de amîg fut rendesen nincs gond

(#1837) stopperos válasza bakancs446 (#1835) üzenetére


stopperos
senior tag

az újabb FW nem mindig jelent stabilabbat. Az eszköznek nagyon gyenge a processzora, pl ha elkezdik támadni a T-HOME Ip tartományát, akkor rögtön megugrik a kapcsolatok száma és telítődik a NAT tábla. Neked ez otthonról nem tűnhet fel, de hálunk, bár lakossági csomagot használunk, elég érzékeny a hálózat erre. Az az egy megoldás van, hogy vissza kell butítani az eszközt switch szintre, és akkor ok. Persze ezt a T-HOME nem szereti, ezért úgy tűnik a mostani teszt verzió ezt hivatott orvosolni.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1838) wmati válasza stopperos (#1837) üzenetére


wmati
addikt

teszt verzió amit elfőzető megkérdezés nélkül megkap és szívhat vele

(#1839) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok! Tegnap cseréltek modemet nalam, kaptam egy Cisco EPC3925-t. Az a bajom vele hogy iszonyatosan büdös égett szagot érzek. Nyitott ablak mellett is, és elég meleg. Valaki tapasztalt már ilyent? Köszi

(#1840) kali válasza Lazika (#1839) üzenetére


kali
legenda

szia,

van/lehet némi új szaga, illetve melegedhet is, de nem forróra, viszont ha szagra és/vagy hőmérsékletre szélsőségesen eltér az üzemitől, akkor az már probléma.
érdemes élére állítani, és úgy működjön, hogy mind a két oldalán legyen bőséges hely, és a levegő szabadon áramolhasson.

[ Szerkesztve ]

(#1841) Lazika válasza kali (#1840) üzenetére


Lazika
senior tag

Szia! Köszi megpróbálom. Tegnap ejjelre kikapcsoltam m elviselhetetlen szaga volt. Thomson volt elotte annak semmi nem volt ehhez képest.

(#1842) wmati válasza Lazika (#1841) üzenetére


wmati
addikt

De ha nem múlik ez a dolog el akkor kérjél cserét

(#1843) Lazika válasza wmati (#1842) üzenetére


Lazika
senior tag

Az lesz,ha nem javul. Csak most hosszú hétvége ki tudja hogy dolgoznak.

(#1844) wmati válasza Lazika (#1843) üzenetére


wmati
addikt

Attól még lehet telefonálni pl a T 0-24 minden nap

(#1845) Odzse


Odzse
tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni,mert már őrület határán vagyok :W

A következő a porblémám:

Van egy Cisco 3925 modemem,amibe a net az UPC-től jön koaxon a t-vel együtt.A modem ugye tud wi-fit is.Eddig a modem saját wi-fijéhez csatlakoztam a laptoppal és telefonnal.Viszont azt vettem észre,hogy a lakás néhány pontján már nincs jel.Ezért azt gondoltam,hogy előveszem a jól bevált Tp-link WR-340GD routeremet és ezt kábellel elviszem a lakásban egy központi helyre.

Bekapcsolom a TP-t.Felcsatlakozok a géppel és a telefonnal.Látom,hogy tökéletes a jel a lakásban mindenhol,öröm-bódottá,stb...
Ezután összedugtam a Cisco ethernet 1 csatlakozóját és a TP wan csatlakozóját,gondolván,hogy máris jó lesz minden.De nem...

A pc felcsatlakozik a TP-re,de kiírja,hogy nincs internet elérés.Gondoltam,hogy nem megy ki jel a Cisco ethernet portján,ezért összedugtam az ethernet 1-et a géppel és láss csodát a gépen kábelen keresztül is van net.Kerestem beállítási megoldásokat,de nem találtam.

Tehát a Ciscoból kijön a net kábelen és wi-fin is.A TP-ből kijön a jel,de hiába dugom össze kábellel a Cisco-t és a TP-t a TP-n mégsincs net.
Ezentúl a TP-t szeretném használni a lakásban net vételre,mert erősebb a jele.

Ha valaki tud segíteni,hogy mi lehet a hiba megoldása,akkor azt nagyon megköszönném :R

(#1846) wmati válasza Odzse (#1845) üzenetére


wmati
addikt

tp-link 340gd ben kapcsold ki a dhcp servert és a ciscoot egyik lan portjára dugj egy kábelt másik végét meg a tp-link 340gd lan portjára dugj a 340gd wan portot hagyd szabadon elméletileg így mennie kéne

(#1847) XaraX válasza Odzse (#1845) üzenetére


XaraX
addikt

Nem értek hozzá, de e szerint csináltam Én is:
[link]
Vagy esetleg ez:
[link]

(#1848) Odzse válasza wmati (#1846) üzenetére


Odzse
tag

Úgy csináltam,ahogy leírtad és láss csodát működik :C

Nagyon szépen köszönöm a segítséget/segítségeteket :R

(#1849) wmati válasza Odzse (#1848) üzenetére


wmati
addikt

:R

(#1850) bakancs446


bakancs446
csendes tag

Amúgy csak egy észrevétel az 50 megabitre (epc3925), nekem semmi különbség nincs szinte a régi 30 megabit és mostani 50 közt, hiába gyorsabb, nekem az is bőven gyors volt. Az SSD-m amúgy se hívja be gyorsabban a böngésző dolgait (hát még ha valaki winyóval szenved, az még lassabban tölti be egy egy oldal összetevőit az oldal megjelenítéséhez), mert azért van egy határ, a netről meg nem jön gyorsabban rengeteg szerverről egy egy oldal, mert hiába gyors a neted ha nem jön gyorsabban az adott helyről. Anno még örültem amikor 1.6 megabitem volt és upc-r váltottunk és 10 megabit hatalmas különbség volt, de ma már tök mind1 hogy 30-50 vagy 100 megabit van. Max. egy film jön le hamarabb, de nekem olyan mind1 hogy 10 perc alatt jön le vagy 8 perc alatt. Csak azért kellett a wifis modem, hogy ne kettő hanem egy eszköz legyen az asztalon+a nagyszobába a másik számítógépre több megabit menjen, mert idáig 54 megabites routerem volt és most ebbe állítólag 150 megabites wifi van, és több is megy át oda, idáig áttolt a régi routerem 4-5 megabitet a nagszobába, most meg 9-10 megabit van ott, csak ezért semmi másért kellett ez a wifis modem, ezért kértem a upc-től.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.