Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) kali válasza Criton (#1097) üzenetére


kali
legenda

a te notidon tökéletes a válaszidő, a barátnődén más kevésbé...
az ő gépén érdemes lenne ellenőrizni a wifi beállításokat, esetleg frissíteni az illesztőket - például az okozhat problémát, ha csak az oprendszer által adott illesztést kapták meg a hardverek - főként a wifi modul -, és nem a noti gyártója által biztosítottakat!
illetve nem kavarhat be estleg valamilyen védelmi alkalmazás?

[ Szerkesztve ]

(#1102) Criton válasza kali (#1101) üzenetére


Criton
veterán

a notihoz kapott dvdn lévő drivereket raktam fel rá :U

(#1103) Criton


Criton
veterán

A netet tegnap 50ről 120ra állították, az ügyfélszolgálatos szerint a modemet ki kell kapcsolni majd újra be, ezt meg is tettem, de a sebesség nem több mint 55-60 és elvileg átállították.
Egy teljes reset kell neki esetleg? 10mp? Nem a gombos....

(#1104) kali válasza Criton (#1102) üzenetére


kali
legenda

azokkal elvileg okésnak kellene lennie, esetleg a védelmi alkalmazásokat nézd még meg!
az emelt sebességet milyen átvitellel méred? kábelesen és gigabit képes ellenoldal mellett? mert wifi útján jellemzően nem megy át a 120 megabit/sec, még 300-as kapcsolaton sem! a te notidban lévő wifi modul 300-as, a szolgáltatós hgw esetében pedig 40 megahertz legyen beállítva, úgy 300-as kapcsolat jön létre a két eszköz között!

[ Szerkesztve ]

(#1105) wmati válasza Criton (#1103) üzenetére


wmati
addikt

-.

[ Szerkesztve ]

(#1106) kali válasza Criton (#1103) üzenetére


kali
legenda

amúgy sima újraindítás elég kellene, hogy legyen!
wifi esetén milyen kapcsolati sebességet ír ki a notid? mert az 55 - 60 megabit/sec mért sebesség, az egy jó lite-n (150 megabit/sec kapcsolati sebességig) átvitel értéke, 300-as esetén - ha a környezeti tényezők is úgy akarják - kicsivel többet kellene/lehet átvinni/mérni!
a lan kapcsolat gigabit képes a notidnál, azzal mérj rá kábelen a szolgáltatós hgw által adott netes sebességre, az lesz a mérvadó! ja, és legalább cat5e kábel kell, cat5 vagy alatta csak 100-as, amiken nem megy át a 120 megabit/sec!

[ Szerkesztve ]

(#1107) Criton válasza kali (#1106) üzenetére


Criton
veterán

Wifin próbáltam, most átállítottam 40MHz-ra mert eddig 20on volt, és most a speedtest 75-78at mért, de az upload speedet semmi sem akarja lemérni, miért?

Kedden jön egyébként a upc-s vagy alvállalkozó a kábelt egy kicsit átpakolni, hogy ne a fűtéscsőhöz legyen közel.

szeretnék majd kábelt venni, mert nem mindig wifin akarom használni, a jó sebességre akkor pontosan milyet érdemes venni?

van egy asus box ami képes torrentezni is, és ahhoz is kéne kábel.

[ Szerkesztve ]

(#1108) kali válasza Criton (#1107) üzenetére


kali
legenda

a 75 - 78 megabit/sec már jobb, közel jellemző 300-as átvitel.
azt nem tudom, hogy a feltöltési sebességet miért nem méri semmi, de a feltöltés amúgy megy, nem?
mint írtam ia, minimum cat5e kábel kell, vagy inkább cat6, ezek már nincs 100 megabit/sec korlát, mint cat5 és alatta!

(#1109) Criton válasza kali (#1108) üzenetére


Criton
veterán

akkor cat6-os kábelt veszek majd, köszi :R
Barátnőm gépe is megoldódott, új intel wifi drivert kellett rá letölteni és most normál sebességű lett.

A céges laptopon nem megy a feltöltés teszt (szintén legújabb driver fent), lehet a McAfee HIPS miatt :P barátnőm gépén működik az is.

(#1110) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Letöltési teszthez a legjobb egy-két Linux ISO leszedése FTP szerverről, ez mutatja legjobban, hogy mennyi is a valós sebesség, a sebesség mérő oldalak gyakran tévednek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1111) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

TeamSpeak szervert szeretnék futtatni a gépemen, de sehogy nem tudnak a többiek csatlakozni. Odáig eljutottam, hogy a 9987-s portot engedélyezni kell, de itt meg is áll a tudomány... :)

Legyen kedves valaki lépésről lépésre végig vezetni a teendőkön... :) Köszönöm...

www.smart-bus.hu

(#1112) wmati válasza -Solt- (#1111) üzenetére


wmati
addikt

(#1113) -Solt- válasza wmati (#1112) üzenetére


-Solt-
veterán

Nagyon kedves vagy, de ezzel nem vagyok előrébb... ez nekem kínai...

www.smart-bus.hu

(#1114) Gubek-Einste válasza -Solt- (#1111) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TeamSpeak
TeamSpeak 2 Server
TeamSpeak 3 Server

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1115) -Solt- válasza Gubek-Einste (#1114) üzenetére


-Solt-
veterán

:R

www.smart-bus.hu

(#1116) rik76


rik76
csendes tag

Üdv!

Meg tudja nekem mondani valaki, hogy a Restart Device -nál mi a jelszó? Nem állítottam be még sehol se felhasználót se jelszót, tök alap minden! Üresnél nem megy, azt mondja hibás jelszó! admin se megy...

Köszi szépen!

"Na most már örökre jó lesz egy darabig!"

(#1117) LámaZ válasza rik76 (#1116) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem resztelted rendesen.
Nyomd 20 mp-ig a reszet gombot.

Apropó: valaki tud ezzel a HGW-vel önállóan torrentezni (PC kikapcs)?
Nézegettem ezt, de nagyon bonyi, és amúgy is más rúterre írták.

Legyen minden jó!

(#1118) rik76 válasza LámaZ (#1117) üzenetére


rik76
csendes tag

20mp-ig...?
Én az Admin felületen (böngészőből) nyomom a gombot az Administration menü alatt Device Restart fülön.
Sajnos néha úgy kellene újraindítani, hogy nem tudok odamenni hozzá fizikailag...
Néha leszakad a netről és nem csatlakozik vissza valamiért, csak ha újraindítom... nem tudom, mi lehet a gond.

"Na most már örökre jó lesz egy darabig!"

(#1119) LámaZ válasza rik76 (#1118) üzenetére


LámaZ
addikt

Igen, 20 mp-ig. Neked hard resetre van szükséged.

Legyen minden jó!

(#1120) rik76 válasza LámaZ (#1119) üzenetére


rik76
csendes tag

...tisztahülye vagyok? most hol kell nyomni 20mp-ig és mit? és miért? bocs

"Na most már örökre jó lesz egy darabig!"

(#1121) rik76 válasza rik76 (#1120) üzenetére


rik76
csendes tag

ha reszetelek, akkor menni fog böngészőből a Restart?

"Na most már örökre jó lesz egy darabig!"

(#1122) #78121280 válasza rik76 (#1121) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nem.
Ha böngészőből akarod újraindítani, akkor előbb csinálni kell egy felhasználó nevet meg jelszót így.

http://192.168.0.1/Administration.asp

(#1123) LámaZ válasza rik76 (#1120) üzenetére


LámaZ
addikt


Persze, ne az ujjaddal, hanem valami hegyes tárggyal, ami befér a lyukba.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#1124) LámaZ


LámaZ
addikt

Van egy kérdésem:
A cisco modemrúterre csatlakozik Ethernet kábellel a számítógépem, valamint egy multimédia lejátszó, amelyben van egy NAS (SATA-s merevlemez).

Namármost, ha a PC-ről másolok fájlokat a NAS-ra, a tényleges átviteli sebesség kb. 4,51 MB/mp, vagyis 36,08 Mbps.

Nekem ez kevésnek tűnik, mégiscsak egy cat.5-ös LAN-kábelen megy az adatátvitel...

Legyen minden jó!

(#1125) wmati válasza LámaZ (#1124) üzenetére


wmati
addikt

esetleg cat.5e vagy cat.6 kábellel?

(#1126) LámaZ válasza wmati (#1125) üzenetére


LámaZ
addikt

A cat5 kábel a speckója szerint gibabites adatátvitelre is képes.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#1127) wmati válasza LámaZ (#1126) üzenetére


wmati
addikt

:Y :Y :Y :Y
CAT5 - 100 Mb/s adatátviteli sebességű, csillag topológiánál alkalmazzák, ethernet hálózatokban.

CAT5e, CAT6 - 1000 Mb/s átviteli sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#1128) LámaZ válasza wmati (#1127) üzenetére


LámaZ
addikt

Tessék itt van, bemásolom neked:
"Category 5 cable (Cat 5) is a twisted pair cable for carrying signals. This type of cable is used in structured cabling for computer networks such as Ethernet. The cable standard provides performance of up to 100 MHz and is suitable for 10BASE-T, 100BASE-TX (Fast Ethernet), and 1000BASE-T (Gigabit Ethernet). "

Legyen minden jó!

(#1129) wmati válasza LámaZ (#1128) üzenetére


wmati
addikt

mind1

(#1130) LámaZ válasza wmati (#1129) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem mindegy. Ha tévedtél, ismerd be!
Vagy mond azt, hogy tévedtek a wikiben.

Legyen minden jó!

(#1131) wmati válasza LámaZ (#1130) üzenetére


wmati
addikt

Nem mondok semmit

(#1132) kali válasza LámaZ (#1130) üzenetére


kali
legenda

link
a cat5 kábel csak 100 megabit/sec átvitelre képes, a cat5e és attól felfelé a gyorsabb, mint 100-as!

[ Szerkesztve ]

(#1133) wmati válasza kali (#1132) üzenetére


wmati
addikt

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#1134) LámaZ válasza kali (#1132) üzenetére


LámaZ
addikt

OK, ha csak ennyire is képes, a 36 Mbps tényleges átviteli sebesség akkor is kicsi.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#1135) rik76 válasza #78121280 (#1122) üzenetére


rik76
csendes tag

köszi megprobalom...

"Na most már örökre jó lesz egy darabig!"

(#1136) kali válasza LámaZ (#1134) üzenetére


kali
legenda

valóban nem a leggyorsabb adott átvitel...
direktben - a hgw kihagyásával - van mód kipróbálni, úgy gyorsabb? mert akkor látható lenne, ha a hgw a szűk keresztmetszet!

[ Szerkesztve ]

(#1137) Criton


Criton
veterán

UPC Cisco 3925 milyen beállításokat érdemes használni, valamint érdemes külön routert venni?
Ha igen, akkor milyet?

Tegnap voltak kábelt áthelyezni, előtte 5ms volt a speedtest-en a válaszidő, most min 15ms, központ szerint jó, érdemes egy nagy resetet csinálni?

Ez a kábel jó?

[ Szerkesztve ]

(#1138) Intruder2k5 válasza Criton (#1137) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg próbáld meg Bridge módba tenni a 3925-öt, és úgy is mérni egy ping-et! Ha úgy nagyságrendekkel javul a ping, akkor érdemes lehet egy router beszerzésén gondolkodni... Bár én ebben kicsit kételkedem, és személy szerint nem használtam még ilyen modemet, de valóban hallottam már, hogy "pingnövelő" jelzővel illeték! :)

(#1139) Criton válasza Intruder2k5 (#1138) üzenetére


Criton
veterán

ha csak kábellal néztem és a wifit kikapcsoltam, a ping érdekes módon ugyan annyi volt...

(#1140) kali válasza Intruder2k5 (#1138) üzenetére


kali
legenda

nem növeli ez a pinget, de legalább is nem jobban, mint a legjobb routerek!
nekem most epc3925 van, előtte pedig epc3825 volt, és a ping mindig rendben volt;
s_p

Criton; a kábel jó, húzd meg a csatlakozásokat - hgw koaxiális csatinál, osztóknál...stb -, hátha csak annyi a probléma!

[ Szerkesztve ]

(#1141) Criton válasza kali (#1140) üzenetére


Criton
veterán

a csatlakozások jók, amikor kint volt a szerelő, akkor semmi baj nem volt, este volt 15ms mindig a ping.
Az antennán csinált toldást, ott is van csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#1142) kali válasza Criton (#1141) üzenetére


kali
legenda

akkor akár az is okozhatja a problémát, hogy estére jobban terhelődik a szolgáltatós hálózat/rendszer!

(#1143) Criton válasza kali (#1142) üzenetére


Criton
veterán

barátnőm hívott, hogy most szakadozik a net, és 15-30ms közé esik a válaszidő... :((( a sebesség meg nem megy 60mb felé...eddig tudta a 100-115mb/s et is.

[ Szerkesztve ]

(#1144) Criton


Criton
veterán

van egy HiMedia 560as media boxom, ami tudja a torrentet. A modembe mit állítsak be, hogy full le/fel sebességet kapjon a box? Sajnos nem tudom, melyik portot használja. Szerintem most le van korlátozva, mert max 600k/val tölt csak le.

[ Szerkesztve ]

(#1145) LámaZ válasza Criton (#1144) üzenetére


LámaZ
addikt

Az "Applications and Gaming" a Port forwardingnál kellene megadni a portot. A torrentek 6881-9 között szoktak lenni, míg a médialejátszó a 9091-en, de ezeket az adatokat még ellenőrizni kellene.

Legyen minden jó!

(#1146) Criton válasza LámaZ (#1145) üzenetére


Criton
veterán

az a baj, hogy sehol nem találtam róla adatokat :( melyik porton megy :(

(#1147) donbos12


donbos12
tag

Sziasztok!

Egy számomra furcsa probléma miatt írok.

Nemrég kötöttek be nálam 50MBit-es netet amihez jár egy Cisco EPC 3925 típusú wifi-s router.
A problémám :

Meg szeretném osztani a netet wifi-vel viszont ez több okból is problémás.
Amikor megkaptam a router-t eleinte (1-2 nap) még világított a "Link" led és
elvétve olyan 50 cm (!!) távolságból 100%-os jelerösséggel meg is találta a laptop
amire viszont kapcsolódni már nem lehetett (hiába ütöttem be a szolgáltatótól kapott jelszót helyesen).
Ilyenkor ugyanekkora távolságból a laptop (+telefon se látta) úgy két percig ,majd újra látható volt ,de ugyanaz történt ,mint amit az elöbb leírtam.
Azòta már a "Link" led sem világít ill. amikor áramtalanítottam a router-t és visszadugtam ismét volt "Link" led.
Beléptem a router menüjébe átírtam az SSID-t és a szolgáltatótól kapott jelszót.Ezután folyamatosan látható volt kb.5 percig (csatlakozni nem lehetett)ameddig a router újra nem indult.A "Link" led ismét nem világít.....

Ebben kérném a segítséget azoktól akik tapasztaltak már ilyet esetleg tudják a megoldást.
(Az én véleményem ,hogy hibás a router)

Szolgáltató UPC és nincs kikapcsolva Wi-fi!

Elöre is köszönöm a segítséget!!!
Üdv

PSN ID : bosco111

(#1148) donbos12


donbos12
tag

Még annyi ,hogy hard reset után látható a router és a "Link" led is müködik viszont kapcsolódni továbbra sem lehet.
Tüzfalat kikapcsoltam,kódot kikapcsoltam.
Így sem.

PSN ID : bosco111

(#1149) Gubek-Einste válasza donbos12 (#1148) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelentsd be hibára, ki kell cserélni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1150) rover2


rover2
csendes tag

Sziasztok.

A következő kérdésem lenne. van egy t-home-os hármas csomagunk, 15 MB-os internettel. Cisco IPTV -s modemet, adtak hozzá, ami egyben router is ha jól tudom. A leírásban láttam, hogy a két alsó csatlakozóra rálehet kötni két gépet. Rá van most kötve, egy Windows 7-es gép, és a net normálisan megy. Ha a másik gépet is rá szeretném kötni, azon XP van, csak simán bedughatom, a másik csatlakozóba, vagy állítgatni kell még valamit? Eddig nem mertem bedugni, mert féltem, hogy elállítja, a másik gép beállításait, és akkor azon sem lesz netem. A választ előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.