Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) wmati válasza Gubek-Einste (#3000) üzenetére


wmati
addikt

Ja gondolom le tölt egy fw-t Cisco megnyit és feltölt, am csak azért írtam le hogy hátha ismer ilyen szakértő embert vagy valakit aki meg tudja oldani.

(#3002) Intruder2k5 válasza wmati (#2999) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt viszont felmerül még egy fontos kérdés! Tegyük fel, hogy sikeresen bekábelezed! Mit teszel rá?

(#3003) wmati válasza Intruder2k5 (#3002) üzenetére


wmati
addikt

Passzolom biztos lehet valamit. Dchard biztos jobban ért ehhez.

(#3004) p2pp válasza Gubek-Einste (#2996) üzenetére


p2pp
őstag

T-s!
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#3005) abcde21 válasza Gubek-Einste (#3000) üzenetére


abcde21
csendes tag

"gondolom a fórumtárs egy sima firmware cserével akarta volna megoldani a dolgot és nem hardver mod-dal."

de, egyébként mod-ra gondoltam, de nem találtam hozzá firmware-t :(

(#3006) Dronte


Dronte
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne T-s HGW-vel, hogy admin felületre nem tudok belépni, amiket próbáltam: üresen hagyva mindkettő, admin/password, admin/admin, admin/üres. Egyikkel sem enged be, más alapértelmezett jelszó van még? Bátyám anno megpiszkált pár beállítást, bár állítása szerint nem állított be új jelszót.

Sima reset visszaállítja a konfig felület jelszavát is? Ha nem, akkor mi a teendő? Illetve wifi jelszón kívül más fontosabb beállítást nem veszít el ugye?

(#3007) kali válasza Dronte (#3006) üzenetére


kali
legenda

szia,

mehet a reset, kiüti a belépési adatokat, illetve visszaállítja az eredetire, a fontos szolgáltatós beállításokat utána is megkapod, csak azok állnak vissza gyári értékre, amiket ti módosítottatok utólag.

(#3008) Dronte válasza kali (#3007) üzenetére


Dronte
aktív tag

Köszi, rendben ment is.

Azonban a probléma, amit próbáltam megoldani továbbra is fennáll, a következő lenne:
Wifin használjuk ketten az eszközt (EPC3925), és jellemzően olyanokat csinál, hogy félpercekre teljesen lehal a wifi kapcsolat, majd magától megjavul. Ilyenkor csak tölti tölti oldalakat, játékok ledobnak (ilyenkor szokott igazán feltűnni). Teljes gyári beállításokban van, channel SSID-t állítottam csak rajta (de default automatikusan is próbáltam, ugyanez). Első oldalon volt erre vonatkozó kérdés, de az sajna nem oldotta meg a problémát.

Másik érdekes dolog, hogyha öcsém youtubeozok a saját gépén, az ocsmány nagy belassulásokat okoz a hálózatban, legalábbis nálam. Na most ez azért érdekes mert ha másik 3 gépen 15 videot elindítok egyszerre, akkor sem történik ilyen, csak akkor ha az ő gépén csinál valamit. Vadiúj frissen húzott win7 után is ugyanezt tapasztaltuk.

Net pedig 30/5-ös netmánia L szal ezzel nem kéne para legyen.

Ha van vkinek vmi tippje, köszi előre is.

(#3009) Gubek-Einste válasza abcde21 (#3005) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez nem is meglepő mivel az ilyen eszközt a szolgáltatók adják ki használatra és nem kerül az előfizetők tulajdonába így nincs is túl nagy igénye az ilyen jellegű fejlesztésekre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3010) Gubek-Einste válasza Dronte (#3008) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi csatorna beállításához mutass egy inSSIDer képet.
A Youtube használati gondnál melyik gép van wifi-n/kábelen?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3011) Dronte válasza Gubek-Einste (#3010) üzenetére


Dronte
aktív tag

KÉP

Így van most beállítva, azért 7-esre raktam, mert megnéztem egy Wifi analyzer progival (társasházban lakok), és arrafelé tűnt levkevésbé kihasználtnak. (korábban 11esen is használtam, ugyanez)

Kábelen nem használja semmi, csak IPTV van rákötve, mindkét gép wifin megy.

(#3012) Gubek-Einste válasza Dronte (#3011) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer vagy Wifi analyzer channel grafikonja kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3013) KamuMazsola válasza Dronte (#3011) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Próbáld meg a network mode-t átállítani bgn-ről only bg-re.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#3014) Dronte válasza Gubek-Einste (#3012) üzenetére


Dronte
aktív tag

Jaa, bocsi :D itt van:

kép (értelemszerűen a DAVID a mienk)

@KamuMazsola: nem oldotta meg sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#3015) Gubek-Einste válasza Dronte (#3014) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ahogy sejtettem van rendesen zavaró hálózat, itt nem sok mindent lehet tenni, próbáld végig az összes csatornát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3016) jubilleum


jubilleum
senior tag

Üdv!

Valaki szedte már szét ezt a vackot? :D
Arra lennék kíváncsi, hogy az antennát lehetne-e valahogy erősíteni. Gondolok itt kivezetésre, és akkor arra mehetne egy erősebb antenna

(#3017) wmati válasza jubilleum (#3016) üzenetére


wmati
addikt

Van benne egy hasonló wifi kártya abból el indul két kábel elején lévő ledek felé ott két külön álló nyák ennyi az antenna max annyit tehetsz hogy dugsz egy másik antennát rá pasz ez nem tudom mennyire működne. De nem szabad szétszedni cég tulajdona kötbéreznek stb stb inkább vegyél egy routert inkább.

[ Szerkesztve ]

(#3018) #78121280 válasza jubilleum (#3016) üzenetére


#78121280
törölt tag

Régebben szétkaptam egyet. :D

(#3019) kalozhun100 válasza #78121280 (#3018) üzenetére


kalozhun100
őstag

Amúgy ennek mennyire erős a wifije? Erősebb, mint egy Thomson st780nak? Vagy egy tp linkes routernek?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#3020) wmati válasza kalozhun100 (#3019) üzenetére


wmati
addikt

Szerintem biztos nem erősebb egy külső antennás routernél.

(#3021) #78121280 válasza kalozhun100 (#3019) üzenetére


#78121280
törölt tag

Gyenge. Thomsont nem ismerem. TP-Link egyértelműen erősebb.

(#3022) fPApi válasza kalozhun100 (#3019) üzenetére


fPApi
őstag

Attól függ, mire akarod használni. Szerintem ha nincs beállítva másik router és csak egy szintre kell, akkor azért megfelelő.

(#3023) Gubek-Einste válasza fPApi (#3022) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam panelban a másodikról a pincébe is küld rendes jelet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3024) Sasos válasza kalozhun100 (#3019) üzenetére


Sasos
senior tag

Nálam az emeletet szórja (hiba nélkül), a földszinten már esély sincs a vételre, de ezt eddig egyetlen router sem tudta megoldani, pedig volt már 1-2 üzemben. Mondjuk eddig csak Linksyseket használtam, de még az extra (nem a gyári) külső antenna sem segített. (a dupla vasbeton födém elnyel mindent).

(#3025) kalozhun100 válasza Sasos (#3024) üzenetére


kalozhun100
őstag

Hát nekem még 1 vonallal fogható az utca másik oldalán a buszmegállóban. Nincsen messze a buszmegálló.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#3026) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ebből is több hardver verzió létezik, tudtommal van dual band-es is!

(#3027) fPApi válasza Gubek-Einste (#3023) üzenetére


fPApi
őstag

Nekem is küldi, csak nem ér oda...

(#3028) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Kiszedtem a rendszerből egy teletronik h2871 06dB 1 WAY TAP 5-1000MHz es valamit, mert lejött a koax káábel vége és nem tudtam visszarakni rá. Amúgy ilyen a jel most. Előtte meg ilyen Melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge

(#3029) Intruder2k5 válasza kalozhun100 (#3028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, nem véletlenül volt benne a tap, most túl erős a jel, ha kicsit lehűl még az időjárás, akkor tovább fog erősödni, és gerjedni fog! Valahogyan csak vissza kellene azt tenni!

(#3030) Gubek-Einste válasza kalozhun100 (#3028) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lefelé a régi, felfelé az újabb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3031) kalozhun100 válasza Intruder2k5 (#3029) üzenetére


kalozhun100
őstag

Majd visszatetetem, de most jó így, mert nincsen hozzá eszközöm, amivel visszatudjam tenni.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#3032) XaraX válasza kalozhun100 (#3031) üzenetére


XaraX
addikt

Valami oknál fogva nem tudom bekapcsolni a wi-fi-t, nem értem, miért.


Még a frissítés előtt használtam utoljára, akkor működött.

[ Szerkesztve ]

(#3033) jubilleum válasza XaraX (#3032) üzenetére


jubilleum
senior tag

a kép szerint be van kapcsolva.
Ezen az oldalon mi látszik? Quick_setup.asp

(#3034) Renato1993


Renato1993
tag

Üdv!
T-home-os netem van(20/1 Mbit/s), a próbléma az ha két PC lóg rajta, rohadtul belassul a net a gyakorlatban,nem tölt be oldalakat random, de speedtest szerint hozza 10-15Mbit/s-et. Ha csak egy gép van rajta akkor megvan 20Mbit/s fölött kicsivel is, minden fain.
A Downstream channelnels-nél a channel 2-8-nál nem kellene valami normális értékeknek lenni a nullák helyett?
Ismerősömnél néztem aki szintén T-s, és ugyanez a hgw van nekik, náluk nem nullák vannak az értékeknél...

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#3035) Intruder2k5 válasza Renato1993 (#3034) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Egyrészt 20/1-es sebességre 1-1 csatornával is képesnek kell lennie az eszköznek, sőt ettől még jóval többre is, másrészt ezek WAN oldali adatok, és ennek nem szabadna semmilyen hatással lennie a LAN oldalra! Ettől függetlenül több freki szokott menni, az 1/1 igen szokatlan! Próbáltad már újraindítani? Esetleg reset-elni?

(#3036) Renato1993 válasza Intruder2k5 (#3035) üzenetére


Renato1993
tag

Jaja, volt már hard reset is...
A HGW után lóg egy router,azon két PC zsinóron, de nem az lesz a gond, mert egy mezei switchel is kipróbáltam, és a probléma megmarad.
(A két gép között nincs lassulás ha egyikről a másikra rakok át valamit, a nettel van a gond)

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#3037) wmati válasza Intruder2k5 (#3035) üzenetére


wmati
addikt

Fel bomlott a csatorna össze fogás tapasztalatból mondom ilyenkor teljesen meg tud hülyülni a T-s 3925 ös nem tudom lehet a Upc-s jobban viseli.

(#3038) fPApi válasza wmati (#3037) üzenetére


fPApi
őstag

Ezt leírod magyarul is?

(#3039) #78121280 válasza Renato1993 (#3034) üzenetére


#78121280
törölt tag

Jelentsd be hibára,mert az 1/1 nem normális.

(#3040) XaraX válasza jubilleum (#3033) üzenetére


XaraX
addikt


Egyetlen eszközöm sem látja, ha be is van kapcsolva.
A WPS is tökéletesen inaktív.

[ Szerkesztve ]

(#3041) wmati válasza fPApi (#3038) üzenetére


wmati
addikt

Nálam 8 le és 2 feltöltési csatorna van, van olyan hiba amikor csak 1 le egy fel talál meg a hgw anno ilyenkor nálam teljesen meg hülyült a Cisco hgw ingadozott a sebesség nem volt net nem volt helyi hálózat újra indult stb stb. Hiába menne el a 20/1 net 1/1 csatornán nem megy el mert a Cisco ezt nem szereti pl a újabb tc hgw fel se jelentkezik ilyenkor azonnal újra indult nálam.

(#3042) Benőke


Benőke
őstag

Elköltöztünk és T-Home optikáról kábelre kellett váltani.

A váltás hozadéka, hogy új modemet is kaptunk. Mindenki szénné dicsérte a kábeles netet, nos a net lehet jó, de ez a CISCO modem egy hulladék. Nem tudom, de a wifi oldala használhatatlan.

Elvileg N -es de kábelen összekötöttem a jó öreg ASUS WL500GP V1 -el és a G -s wifi kenterbe veri ennek a szuper cisco -nak az N -es wifi modulját. simán 2x gyorsabb...

Kábelen tűrhető, persze leírást vagy bármit nem hagytak itt na meg persze jelszavas védelem nélkül idepakolták...

Másnál is így van, vagy valami trükkje van?

(#3043) Gubek-Einste válasza Benőke (#3042) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mint minden eszközt ezt is be kell állítani, a helyszínnek megfelelően.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3044) Sasos válasza Benőke (#3042) üzenetére


Sasos
senior tag

Ha a kérdésed a wifi erősségére vonatkozik, akkor nálam nincs baj vele. Nem látok különbséget a régi Linksys routereim és ez között, mondjuk N-es eszközzel nem is csatlakozok rá. Egy külső antennás router biztos jobban teljesít wifi terén... Az, meg hogy be kell állítani egy eszközt, szerintem alap.

(#3045) Benőke válasza Sasos (#3044) üzenetére


Benőke
őstag

Nekem egyszerűen használhatatlan a wifi. Csatlakozás oké, aztán annyi, ha be is jön egy egy weboldal az nem miliszekundumok, hanem percek kérdése ha egyáltalán megy, a PH pl sehogyan sem jön. Mobillal szenvedés szintén. Ilyen hulladék wifi -vel még nem találkoztam.
Állítgattam de nem találtam a megoldást, legalábbis még nem. Két eszköz nem lehet egyáltalán wifi -n, az elsőnek csatlakozót folyton leszakítja.
CISCO tól többet vártam....

(#3046) KamuMazsola válasza Benőke (#3045) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Érdekes, nekem 3 laptop és 4 mobil lóg rajta, kábellel az aztali pc és működik rendesen. Annyi bajom van vele, hogy wifin a max sebesség 15-17 Mb/s.

Üdv.: KamuMazsola

(#3047) Nyusziman


Nyusziman
tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérem!

Sajnos a T-Home cserélte a modemet Cisco EPC3925- re ami egy nagy kalap kaki!!
Van egy TP-LINK WR1043ND routerem.

Összekötés: router wan portja a modem lan2 portjaval.

Beállítások: tplink ip címét betettem a cisco dmz-be és ENNYI!!

Működik, DE napjában min. egyszer újra kell indítani a cisco modemet, MERT csak a kapcsolatom harmadát adja le!!!!!! Ha újra indítom akkor ideig óráig full kapcsolat lesz, de utána mégint harmad annyi!!

Erre a problémára szeretnék megoldást kapni!!!

Segitsegeteket előre köszönöm!!!!

(#3048) stopperos válasza Nyusziman (#3047) üzenetére


stopperos
senior tag

Kapcsold ki a cisco-n a tűzfal oldalon az IP flood detection -t. A DMZ-t nem erőltetném, inkább csak a szükséges portokat nyisd meg.

[ Szerkesztve ]

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#3049) Nyusziman válasza stopperos (#3048) üzenetére


Nyusziman
tag

Ezt kérhetem egy kicsit részletesebben, mert nem értek hozzá, csak össze vissza állítgatnám. (step by step)

A dmz miért nem jó, máshogyan is meg lehet csinálni???

Köszi a segítséget!!!!!!

(#3050) Sasos válasza Benőke (#3045) üzenetére


Sasos
senior tag

Nálam 2 telefon lóg rajta hiba nélkül. Volt rajta 2 PC-is, de azok átkerültek kábelre, de azokat sem dobálta el. Gondolom verziófüggő, hogy milyen wlan kártya került bele, mert ha jól láttam itt a képeken, akkor notiba való wlan kártya csücsül benne. Vagy egyszerűen a tiéd rossz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.