Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) wmati


wmati
addikt

Házon belül csatlakozók elosztók kábelek rendbe vannak ?

(#902) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy hogyan tudnék egyetlen portot megnyitni az utorrentnek? Azt tudom, hogy a port range forwarding-ben kell beállítani, de ott kér IP címet is. Amint beállítok neki egyet, akkor nincs net! Pontosan hol kellene beállítanom ezeket, hogy végre működjön is?! :F
előre is köszönöm!!

(#903) wmati válasza b1sti (#902) üzenetére


wmati
addikt

Start-end itt megadod a port tartományát metöl medig akarsz nyitni pl 20000 - 40000 ip adres részbe pedig annak a gépnek ip címét amikre ezt a portot kéred

(#904) b1sti válasza wmati (#903) üzenetére


b1sti
senior tag

Ez az egy router van csak... amin van egy IPTV és az enyém meg egy másik laptop wifivel! De amint beállítok neki egy IP címet, akkor elmegy a net! :O Lehet rossz helyen állítom be, nem tudom!

(#905) wmati válasza b1sti (#904) üzenetére


wmati
addikt

Hogy megy el net? Újraindul amodem? Mert nálam mentek és azonnal okés nem okoz semilyen kiesést

(#906) wmati válasza b1sti (#904) üzenetére


wmati
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#907) b1sti


b1sti
senior tag

Beállítom mondjuk 192.168.0.100-ra, elmegy a net, visszajön, majd egyetlen egy netoldalt sem képes betölteni!

(#908) wmati válasza b1sti (#907) üzenetére


wmati
addikt

Hát fura nem tudom én vagy egy modem cserét kérnék vagy egy szoftver frisítést jobb 5let nincs

(#909) b1sti válasza wmati (#908) üzenetére


b1sti
senior tag

Köszönöm!

(#910) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Amelyik gépen torrent-ezni akarsz annak először fix IP kell adni majd ez az IP-t kell megadni a forward-olásnál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#911) b1sti


b1sti
senior tag

Sikerült megoldani!! :C

(#912) Sidel


Sidel
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is van egy Cisco epc3925-öm van. Egy számítógéphez és két laptophoz kíválóan csatlakozik, de a másik otthoni számítógéphez sehogy se tudom csatlakoztatni, legalábbis tartósan nem. SMC 802.11g wireless usb 2.0 adapter van hozzá csatlakoztatva, de nem akar összejönni.

Valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet a baj? Létezik, hogy nem bírja a Windows 7? Hosszabbítóval már próbálkoztam, úgy se látja... csak egy pici ideig, aztán lecsatlakozik...

(#913) wmati válasza Sidel (#912) üzenetére


wmati
addikt

Nem lehet hogy gyenge a cisco által adott jel ahoz hogy elérjen usb stick es géphez :F

(#914) Sidel válasza wmati (#913) üzenetére


Sidel
csendes tag

Lehet, de akkor nem értem, hogy tegnap miért sikerült mégis netet varázsolnom oda, ha csak pár percre is.

(#915) dr.bubo válasza Sidel (#914) üzenetére


dr.bubo
őstag

Váltsál csatornát a ciscoban, mert lehet, hogy valami zavarja.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#916) wmati válasza dr.bubo (#915) üzenetére


wmati
addikt

Legjobb ha auto-ra rakod nem tudom menyit segít

(#917) Sidel válasza wmati (#916) üzenetére


Sidel
csendes tag

Köszi a tippeket, megnézem, hátha segít...

(#918) rammstein99


rammstein99
csendes tag

Üdv mindenki, adott a modemrouter Cisco EPC3925 és a router TP-Link TL-WR1043ND

Cisco router ezek szerint konfigolva: http://href.hu/x/ig4p

Probléma amivel találkoztam, ha torrentezek, (feltételezem) és mondjuk külföldi trackert használok, vagy van külföldi peer, akkor elmegy a net, mintha a modem meghalna, újraindul, ez olyan 3 perc időtartam erejéig. Esetleg valaki találkozott ilyen problémával? Megoldások? Tippek, ötletek?

- MagGoT

We're just enthusiastic about what we do. //revolut,paypal,btc,transferwise//

(#919) Kornl23


Kornl23
tag

Sziasztok, nekem is adott a T szolgáltató egy ilyen típusú routert, egy gondom van vele, hogy nem tartja stabilan pinget 20-140 között ugrál. Ez online játéknál elégé zavaró olyan mintha a szomszéd wifijével tolnám. Esetleg valakinek hasonló tapasztalata és megoldása, nagyon hálás lennék.

[ Szerkesztve ]

(#920) wmati válasza Kornl23 (#919) üzenetére


wmati
addikt

1412 nagy valószínűséggel vonal hiba jelszintek kötések?

(#921) Kornl23 válasza wmati (#920) üzenetére


Kornl23
tag

tudnád részletezni

(#922) wmati válasza Kornl23 (#921) üzenetére


wmati
addikt

helyi központban lehet gubanc vagy leterhelt a hálózat vagy a modemed haldoklik akár egy hibás/sérült kábel okozhatja extrém esetekben számítógép hiba

[ Szerkesztve ]

(#923) Kornl23 válasza wmati (#922) üzenetére


Kornl23
tag

adsl-eljükkel vonal hiba van itt a környéken (1 hónapja bevágott a villám), azért váltottam kábelre ami péntek óta van :S Gép, modem kizárva marad a szolgáltató :S köszi

(#924) wmati válasza Kornl23 (#923) üzenetére


wmati
addikt

Adsl az olyan hogy vagy jó vagy nem elöfordulnak ilyen gondok kábelnetel is de az sokkal jobb és könyebben elháritható ilyen gond

(#925) Rick4


Rick4
félisten

Olvasgatom itt a rémhíreket, érdekes, de valamiért ezt én nem tapasztalom, a router-modemet frankón belőttem, fix ip-k, port forward, és a tévé lát mindent, megy is a lejátszás nasról, telefonról ahogy kell. Sőt, van egy Asus WL-500W routerem Tomato-val, 3 falon keresztül a cisco jelszintje jobb, mint az Asus 300mW-ra állított jelszinttel. Érdekes. Ping, sebesség nekem csontra ugyanannyi. :U Valamit én rontottam el?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#926) fil válasza Rick4 (#925) üzenetére


fil
őstag

Ha belegondolsz, akkor ez természetes. Gondolom sok ezren használják ezt a routert, segítségért viszont csak azok fordulnal, akiknek gondjuk van.

(#927) Rick4 válasza fil (#926) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor másképp mondom. Én értek annyira hozzá hogy be tudjam állítani, és nincsen problémám. akkor mások problémája miből fakad? Nem értenek hozzá, és egyben rosszat is kaptak? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#928) fil válasza Rick4 (#927) üzenetére


fil
őstag

Talán is-is. Szerintem nem rossz ez a router, de azért van gyengéje. Pl. a wifi nem túl izmos,több falon, födémen keresztül, már nagyon legyengül. ...De nem is wifinek adják,hanem egy kábelmodem-router kombónak. A wifi csak bónusz szerintem... A problémák egy része viszont abból adódik, hogy vannak akik olyan dolgokat akarnak vele, amikre gyárilag nincs bekonfigurálva, sőt esetleg nem is alkalmas. Nekik viszont sok esetben nincs gyakorlatuk bonyolultabb tűzfal és router konfigurálásában. Másrészt valóban lehetnek gondok, hiszen egy hálózaton, amin több aktív eszköz van, bármi előfordulhat, úgy, hogy önmagában, látszólag mind rendben van...

(#929) wmati válasza fil (#928) üzenetére


wmati
addikt

az a baja hogy nagyon levan butítva és olyan beállítások vannak benne ami nem igazán való oda

(#930) whitey05


whitey05
csendes tag

Nemrég albérletbe költöztem és szembesültem a következő problémával.
:

.A lakásban van egy Cisco CSI2001-es set top box az IPTV-nek, a szomszédban pedig a cisco modem.(egy hálózaton)

Az IPTV működik , netet nem birok fogni, ezért arra gondoltam , hogy a STB-be járó lan kábelt(amin persze hihetetlen sebességgel jön a net :DDD ), egy routerbe kötöm és megosztom wifin, és egy lan kábel megy vissza az STB-be. :C

Adott egy SMC router ahol a lehető legtöbb dolgot beállítottam.

Nalám sikerült is a wifit fognom, net jön a routerből kábelen keresztül is, de a TV nem megy.
AZ STB látja a jelet (világít a SIG) de semmi adás, Ezt kipróbáltam ezer módszerrel, de nem sikerült.

Valami tipp? :F

NO KEYBOARD CONNECTED. PRESS F1 TO CONTINUE

(#931) fil válasza wmati (#929) üzenetére


fil
őstag

Nincs lebutítva, csak nincs "kiokosítva" sem...
A szolgáltató által garantált szolgáltatásokat kiszolgálja. Gondolom a Cisco-tól így tudja jó áron, nagy mennyiségben megvenni. Nem akar a Cisco-nak olyan szolgáltatásokért/képességért fizetni, amit nem ő nyújt. Ez nem szemétség, hanem ez a kapitalizmus. A vállatok célja nem minél jobb termékek, szolgáltatásuk létrehozása/nyújtása, hanem a profitmaximalizálás. Ez van.

(#932) wmati válasza fil (#931) üzenetére


wmati
addikt

Arra akartam utalni hogy rengeteg mindenre képes lenne ez az eszköz , és ez jogos is hogy a kijelölt alap funkciókat lása el gond nélkül az nem vágom mért vannak olyan beállítások benne amivel szakad a net meg iptv

[ Szerkesztve ]

(#933) Gubek-Einste válasza whitey05 (#930) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ugye nem a WAN portba dugtad a bejövő UTP kábelt?
Az egyik LAN portba kell, DHCP off, LAN IP átállítása, hogy ne ütközzön a Cisco-éval, így már működnie kell mindkét szolgáltatásnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#934) Rick4 válasza fil (#928) üzenetére


Rick4
félisten

Na de 3 hozzászólással ezelőtt írtam le, hogy egy komoly Asus meg TP link routerekkel szemben teljesen rendben van...

És mondom, direkt emiatt próbáltam, a tévé simán játssza nasról a dolgokat. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#935) whitey05


whitey05
csendes tag

Gubek-Einste
!
Úgy cselekedtem ahogy mondtad, tegnap volt még wifi aztán tv is egyszerre , kábelen is jött a net, de egyik pillanatról a másikra eltúnik a wifi jel,(a routeren se villog) utána egy reset. Van wifi jel de nincs kapcsolat.

Mostmár tényíleg nemvágom :W

[ Szerkesztve ]

NO KEYBOARD CONNECTED. PRESS F1 TO CONTINUE

(#936) Gubek-Einste válasza whitey05 (#935) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg megdöglött a router, kellene másik ha továbbra is ugyan így akarod használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#937) rammstein99


rammstein99
csendes tag

T-home torrent max seed, 600 kb/s 4-5 perc után elmegy a net, 3-4 perc és megint van. 15. ker. OMG :O

We're just enthusiastic about what we do. //revolut,paypal,btc,transferwise//

(#938) fil válasza Rick4 (#934) üzenetére


fil
őstag

Ez a nas-os dolog érdekelne. Nekem FreeNAS-om van otthon és mostanában gondoltam arra, hogy valami ilyen multimédia szervert csinálok belőle. Van hozzá minidlna plugin ,de még nem próbáltam.

(#939) Rick4 válasza fil (#938) üzenetére


Rick4
félisten

Ez egy Synology DS212j, meg egy LG55LD650-es. Mindkettőt a routerre dugom ( a tévén van lancsati is), a menüjében a médialejátszásnál kiválasztom a nas-t (van még a listában az androidos telóm meg még két gép) rákattintok egy fájlra és nézem. Kb ennyi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#940) fil válasza Rick4 (#939) üzenetére


fil
őstag

Jaaa vagy úgy... Azt hittem, hogy a Cisco-t sikerült rávenned :(

(#941) Rick4 válasza fil (#940) üzenetére


Rick4
félisten

Mire? Van Tomato-s Asus routerem, az tudná, de ahhoz is vinyó kell, szóval nas nélkül ez értelmetlen.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#942) ovibankenobi


ovibankenobi
csendes tag

Helló!
Olyan gondom van hogy kaptunk a szolgáltatótól 1 Cisco EPC3925 routert és annak a wifi-jét szerettem volna használni de a speedtest oldalon erre az eredményekre jutottam:
Vevőegységem 1 TP-Link TLWN422G
UTP: [link]
Cisco EPC3925 wifi: [link]
Ezen az eredményen nem nagyon tudtam javítani.Jelminőség: kiváló.
Ezek után elővettem a régi routerem (TL-WR340G) amit összekötöttem a Cisco routerel az itt leírtak alapján
[link]
Újabb mérést végeztem persze minden módban többször is lemértem és a sebesség átlagba megegyeznek.
Tp-link TL-WR340G wifi: [link]
Ezek után azaz érdekes hogy a letöltésem 7-8MB/s romlást szenved a feltöltésem meg megegyezik az UTP kábellel mért eredménnyel így az lenne a kérdésem hogy ez miért van és mit tehetek ellene és a cisco wifi-je ennyire rossz lenne vagy csak nem állítottam be valamit rajta?
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#943) Rick4 válasza ovibankenobi (#942) üzenetére


Rick4
félisten

Tudni kellene,hogy a környéken hány ssid-t látsz, simán lehet, hogy 10-ből 5 alapbeállításon, és ezáltal a többivel azonos csatornán megy, innentől ez is lehet a probléma, tedd át másik csatira, majd próbáld újra. Nálam az 50/5 is simán átmegy, igaz N-es vevő kell hozzá.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#944) cuko


cuko
aktív tag

Sziasztok!
Kb 1 éve váltottunk kábelnetre t-homenál, és kaptunk ezzel együtt egy EPC3925-öt.
Már akkor megtaláltam ezt a fórumot, és az elején ajánlott beállításokkal konfiguráltam is magamnak. Wifi beállít, gépek/stb rádug, a tűzfalat pedig letiltottam, mert úgy "stabilabb" volt.
Viszont ennek ellenére a tapasztalatom a hgw-vel/szolgáltással az, hogy iszonyúan instabil.
XVII. kerületben lakom, 10megás csomagra fizettünk elő, kábeltévével.
Heti (napi) rendszerességgel fordult elő az a probléma, hogy "meghalt a net", nem tölt be semmi oldalt, a cisco meg nem jelez semmit. Ezt a reset vagy megoldotta, vagy nem, de általában hamar (pár perc) elmúlt - oké, még elviselném.

Kb egy hete viszont bármi belepiszkálás/változtatás nélkül totál kezdett szétesni, 10. betöltésre hozott be oldalt, ha behozott egyáltalán, wifi is sz*rakodott, tévé sem jött be egyből, újraindítás sem segített..
Factory reset után újrakonfiguráltam tegnap este, bekapcsolt tűzfallal, de letiltott wifivel, úgy működött. Most pedig félve, de beállítottam a wifit is - egyelőre működik (*kopp-kopp*).

Na de a siránkozás után lenne egy kérdésem is: ha pingelem az oldalakat, akkor jó (10ms alatti) pinget kapok, de böngészőben 5-10mp, mire elkezd betölteni egy új oldalt (addig: "lekérés folyamatban", "várakozás a szerverre") - ezt eddig nem tapasztaltam, a bekapcsolt tűzfal miatt van?

(Amúgy még a torrentre és a stb-re akartam rákérdezni, de olvasgatás után megpróbálom először a portnyitást a torrentnek, és a tévé átdugását az 1. lan slotba)
fw verzió:
Firmware Name: epc3925-E15-12-v302r125551-120412c.bin
Firmware Build Time: Apr 12 10:10:22 2012

(#945) cuko válasza cuko (#944) üzenetére


cuko
aktív tag

Közben fórumolvasás-próbálgatások-újrabeállítások alatt rájöttem, hogy a torrent kliens zavarhatott be, kikapcsolása után 1 perccel stabilizálódott a böngészés (csak ugye ment rejtettben folyamatosan)..

Kineveztem egy gépet "torrentesnek", kapott statikus ip-t, és portforwardoltam a torrentkliens portját - úgy néz ki, működik, de valahogy megcsappantak a feltöltések.
Eddig is max 10 aktív torrent volt engedélyezve, de ezzel általában 5-8 torrent volt aktív változó sebességgel - a portforward óta figyelem, és 1-2 aktív, rövid ideig. A utorrentben nem állítottam át semmit.
Ez véletlen lenne? Vagy valamit rosszul állíthattam be?
(10 intervallumú port rangeet nyitottam, beleesik a torrentkliens portja)

(#946) Balinov válasza cuko (#945) üzenetére


Balinov
félisten

Erdekes, milyen torrent klienst hasznalsz? nalam 50/5 kabelnetnel uTorrent utolso stable (3.x.x) megy az asztalin allandoan, parom laptopon netezik,skype-ol, de semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Port FW beallitva, feltoltesek is mennek, ami a csovon kifer.

Kerdeznem, azokat akik 50+ mbites nettel hasznaljak ezt a tipust, hogy 100mbit le/ 10mbit fel sebesseget ki tud rendesen szolgalni, ugye?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#947) Rick4 válasza cuko (#945) üzenetére


Rick4
félisten

Qos megy?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#948) Rick4 válasza Balinov (#946) üzenetére


Rick4
félisten

Kerdeznem, azokat akik 50+ mbites nettel hasznaljak ezt a tipust, hogy 100mbit le/ 10mbit fel sebesseget ki tud rendesen szolgalni, ugye?

Mivel a kábeles rész gigabites, így mondhatom igen. :D, a többi pedig a neten ill a madzag másik végén lévő géptől függ. Nasról gépre 60MB/sec-kel másol.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#949) Balinov válasza Rick4 (#948) üzenetére


Balinov
félisten

:R koszi. remelem a ping is javul valamit majd

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#950) cuko válasza Balinov (#946) üzenetére


cuko
aktív tag

uTorrent 3.1.3., és elvileg frissíti magát (bétára nem).
1 héttel ezelőttig (tűzfal off, wifi on) nálunk sem volt semmi baj, 2 gépen folyamatosan ment, kivéve ha játszott valaki. Hasonló probléma csak az időnkénti rendszeres szórakozás volt, amit fentebb kifejtettem, amúgy volt, hogy napokig reggeltől éjjelig mentek a kliensek akadás nélkül.

@Rick4: QoS-hoz nem nyúltam, nem láttam itt sehol említve, alapbeállításon van - WWM Support: Enable
No ACK: Disable

Máshogy kéne állítani?

Közben hazaérkeztem a suliból, és itthon megint azzal fogadtak, hogy "a net megy, de sz*rul", nem értem, mit csinálok rosszul. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.