Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Axess


Axess
tag

Sziasztok!
Van egy Cisco EPC3925 és ISB2001 STB kombóm. Ezek közé beraktam egy másik routert. Erre azért volt szükség, mert kétszintes házban lakom, a Cisco router az emeleten van, és a földszinten van a STB, de lent már gyenge a wifi, így van most egy Netgear WNR3500Lv2 router lent.
így minden szép meg jó, csakhogy a TV-n fekete a kép. Az új router beiktatása miatt valamiért nem kap az STB jelet.
Erre szeretnék megoldást találni és ebben kérném a segítségeteket.

(#1302) Gubek-Einste válasza Axess (#1301) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Netgear-t át kellene állítani Switch/Ap módba és akkor elvileg fog róla menni az IPTV is:
- A Netgear-en kapcsold ki a DHCP szerver-t, állítsd át a LAN IP-t, hogy nem ütközzön a Cisco-éval de egy alhálózatba legyen vele.
- Az egyik LAN portba dugd a Cisco-ból kábelt.
- A wifi beállítása előtt nézd meg milyen a helyzet a környéken EZZEL vagy EZZEL, Androidos készülék esetén pedig EZZEL, olyan csatornát válasz amelyet a lehető legkevesebben (vagy senki sem használ), +/- 3 csatorna távolsággal is vedd hozzá. Ha panelban/társasházban laksz akkor elképzelhető, hogy végig kell próbálnod az összes csatornát amíg meg nem találod a legmegfelelőbbet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1303) Gubek-Einste válasza RudY (#1300) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan hogyan van össze kötve a Cisco és a régi router? Ha LAN-WAN akkor kösd át LAN-LAN-ra az alábbiak szerint:
- A régi router-en kapcsold ki a DHCP szerver-t, állítsd át a LAN IP-t, hogy nem ütközzön a Cisco-éval de egy alhálózatba legyen vele.
- Az egyik LAN portba dugd a Cisco-ból kábelt.
- A wifi beállítása előtt nézd meg milyen a helyzet a környéken EZZEL vagy EZZEL, Androidos készülék esetén pedig EZZEL, olyan csatornát válasz amelyet a lehető legkevesebben (vagy senki sem használ), +/- 3 csatorna távolsággal is vedd hozzá. Ha panelban/társasházban laksz akkor elképzelhető, hogy végig kell próbálnod az összes csatornát amíg meg nem találod a legmegfelelőbbet.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1304) Axess válasza Gubek-Einste (#1302) üzenetére


Axess
tag

Na átdugtam a Ciscoból jövő kábelt az egyik LAN portba a Netgearen az Internet port helyett és kikapcsoltam a DHCP szervert, így működik a TV is. Az inSSIDer programmal már előzőleg megnéztem, hogy mennyi wifi hálózat van a közelben, de nem panelban vagy belvárosban lakom, úgyhogy egy darab wifi van észlelhető közelségben. A Cisco az 1. csatornán, a Netgear a 6.-on van.
Köszönöm szépen a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#1305) RudY válasza Gubek-Einste (#1303) üzenetére


RudY
addikt

Hibátlan megoldás, köszönöm! :C :R

(#1306) wmati


wmati
addikt

Miben változott a firmware ?

[ Szerkesztve ]

(#1307) #78121280 válasza wmati (#1306) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nézd át a menüpontokat, biztos találsz olyat ami a régebbiben nem volt benne. :)

(#1308) wmati válasza #78121280 (#1307) üzenetére


wmati
addikt

Azon kívül semmi változás nincs :F

(#1309) #78121280 válasza wmati (#1308) üzenetére


#78121280
törölt tag

Azt csak a nagy T tudná megmondani, hogy mit csináltak az új firmben. :))

(#1310) wmati válasza #78121280 (#1309) üzenetére


wmati
addikt

Gondoltam hátha van itt egy mérnök aki ért hozzá

(#1311) stopperos válasza RudY (#1300) üzenetére


stopperos
senior tag

Elvileg mennie kell. Az ecp3925 a 192.168.0.0/24-es hálózatot osztja dhcp-vel. A mögötte lévő routert állítsd mondjuk 192.168.1.0/24-es hálózat kiosztására. Nem tudom, hogy mi a beállításod pontosan (router milyen hálózatot oszt, cisco milyen hálózatot oszt).

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#1312) RudY válasza stopperos (#1311) üzenetére


RudY
addikt

Köszi, már megvan a megoldás [(#1303) Gubek-Einste], a DHCP kikapcsolása és a járulékos tennivalók némileg elmaradtak ;)

Egyébként a Cisco USB portja mire használható? Erre még nem sikerült rájönnöm :DDD

(#1313) bladegery válasza RudY (#1312) üzenetére


bladegery
senior tag

Le van tiltva az usb.

gergely-szabo.com

(#1314) LámaZ válasza RudY (#1312) üzenetére


LámaZ
addikt

Külső eszközök töltésére. (áramforrásként)

Legyen minden jó!

(#1315) bozig válasza predakon (#1291) üzenetére


bozig
tag

Elmesélem mi történt, felhívtam a T-t, hogy ez az újraindulás a problémám. Természetesen végig kellett futni a köröket, hogy reset-eltem-e, és hasonló kreténségek a kezelőtől, de aztán kérték a türelmemet, majd 24 óra múlva jött egy sms, hogy érzékelték a hibát, az ő általuk biztosított készülékben van, és megkezdték a hibaelhárítást. Újabb 24 óra elteltével kaptam egy újabb sms-t tőlük, miszerint a hibát ekkor és ekkor elhárították, csak éppen ugyanúgy újraindulgat ez a csoda berendezés.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#1316) kyle16


kyle16
tag

Sziasztok. Van egy t-homos gyári cisco modemem ami egyben roter is. Az a probléma hogy ha be van kapcsolva az a pc ami utp-vel van rácsatizva akkor a wifis eszközök nem működnek.látják a wifi jelet de nem csatiznak vagy ha igen akkor nincs net. Nem hiszem hogy a modemmel van gáz mert régen egy alap thomson modem és egy tplink router volt bekötve és akkor is ugyanezt csinálta :S mi lehet a gond? Köszi a segítséget! ja igen még annyi hogy a cisco eszközön csak annyi módosítás történt hogy ki lett véve a jelszó és valami tűzfal beállítás lett még kivéve amit a t-s szerelő iktatott ki "mert így kell". a wifi jelszót már én vettem ki.

üdv

(#1317) predakon válasza bozig (#1315) üzenetére


predakon
őstag

Na hát nálam is ugyan ez történt, ismét bejelentettem a hibát és kijött egy szerelő aki kicserélte a komplett dobozt.
Nem lehet mást tenni mert állandó loop-ba fut az eszköz és nem szűnik meg resettel sem (legalábbis nálam nem szűnt meg).
Szóval kitartás, jelentsd be a hibát. use the force

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#1318) LorantTus válasza Criton (#1298) üzenetére


LorantTus
csendes tag

Szia!
A barátomnak először az javasoltam, hogy nézzen rá a Wifi hálózatok mennyiségére, és ha zavaróan sok van, akkor érdemes a wifi csatorna átállításával próbálkozni más Mhz-re. Emellett elindította a kivizsgálás a UPC-nél és végül kiderült, hogy náluk van a probléma a helyi hálózati beállításokkal, ami nyilván érintette a wifi-t is.
Magával a EPC3925-tel nagyon jó tapasztalataim vannak, csak mivel alapból sok beállítási lehetőség van benne és sokszor az ember még bővíti is a hálózatát, nem mindegy, hogy milyen beállításokkal teszi.
A UPC-től több infót nem tudok, sajnos.

(#1319) bozig válasza predakon (#1317) üzenetére


bozig
tag

Az lesz. Valahányadik próbálkozásra csak megcsinálják:)

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#1320) kyle16


kyle16
tag

üdv. egy hete szenvedek azzal a problémával hogy ha az asztali pc üzembe van akkor a wifis eszközök nem csatlakoznak az epc3925-re. az asztali vezetékkel csatlakozik a modemre. pénteken elmeséltem egy rendszergazda ismerősömnek és neki is ilyen modeme van de eddig csak wifivel használta de miután én mondtam neki hogy mi a problémám ő is dugott rá egy gépet utp-vel és kipróbálta. hétfőn jött és mondta hogy azóta akármit csinál semmilyen eszköz nem tud csatlakozni a wifire. már ott vagyok hogy tegnap felhívtam a Thomot és mondtam hogy mi a bajom amikor is rákezdett az emberke hogy restart, húzd ki stb.. mondtam neki hogy ezt ne játszuk el mert sokat nem fog segíteni. kérdezte hogy mit akarok és mondtam hogy cseréljék ki a modemet amin új FW van mert most a 2011 októberi van rajta. szól hogy tartsam mert megkérdezi, 2 perc... visszajön és mondja hogy semmi akadálya viszik az új FW-set amivel hátha már nem áll fent a probléma. ma jönnek megnézik hogy mi van ha az új FW-s sem jó akkor fogalmam sincs hogy mi lehet vele a baj mert már mindent végig jártam rajta és semmi megoldás nem volt még eddig. fogok írni hogy megoldódott-e és ha valakinek volt már ilyen problémája ami esetleg meg is oldódott akkor leírhatná hogy hogy sikerült neki megoldani. köszönöm.

üdv

(#1321) kyle16 válasza kyle16 (#1320) üzenetére


kyle16
tag

megoldódott a problem. még nem lépett fel semmi probléma ami eddig de még tesztelgetem. tehát a modem elkerült a gép közeléből mert ugye hátha zavarja a wifit jelet vagy hasonló, új utp kábel és új modem is. a széria száma megegyezik az előzővel viszont ezen új FW van.

Current Software Revision: epc3925-E15-12-v302r125554-121019c-MYR
Firmware Name: epc3925-E15-12-v302r125554-121019c-MYR.bin
Firmware Build Time: Oct 19 13:56:32 2012
Cable Modem Status: Operational

eddig rendesen működik.

(#1322) Gyick


Gyick
őstag

Üdv!

Olyan problémával találkozott vki eddig hogyha wifit használ elmegy a net?Nem minden alkalommal csak néha.
Meg van hogy csakúgy elmegy a net egy félórára majd visszajön sajnos mostanában elég gyakori.Van hogy néha ilyenkor nem érem el a router menüjét sem szal azért gondolom hogy ezzel a csodás szerkezettel van baj.
Ilyen routerem van: T-home szolgáltató

Model: Cisco EPC3925
Vendor: Cisco
Hardware Revision: 1.0
Serial Number: 23533254
MAC Address: 24:37:4c:0b:b0:6c
Bootloader Revision: 2.3.0_R1
Current Software Revision: epc3925-E15-13-v302r12911-111020c
Firmware Name: epc3925-E15-13-v302r12911-111020c.bin
Firmware Build Time: Oct 20 2011 14:40:54
Cable Modem Status: Operational

[ Szerkesztve ]

(#1323) #78121280 válasza kyle16 (#1321) üzenetére


#78121280
törölt tag

Az új Firmben,Multicast és Wi-Fi-vel kapcsolatos hibát javítottak tán. Meg azt ha rá rakunk egy routert akkor ne induljon újra random a Cisco.

(#1324) Gyick válasza #78121280 (#1323) üzenetére


Gyick
őstag

Egy ilyen fw frissités hogy néz ki?gondolom a szolgáltató tud csak...Ehhez ki kell jönni-e egy szerelőnek vagy megy ez központból is?lehet nálam is jót tenne

(#1325) #78121280 válasza Gyick (#1324) üzenetére


#78121280
törölt tag

Csak T-Home tudja frissíteni. Nem kell kijönnie szerelőnek. Központilag történik a frissítés automatikusan. Felhívni őket, hogy küldjék már le a frissebbet felesleges, egyedi kéréseket nem telejésítenek tapasztalat,persze megpróbálhatod leküldetni.

(#1326) Criton


Criton
veterán

Nem tudja valaki véletlen, hogy upc egyáltalán fog-e firmware frissítést dobni ezekre a csoda modemekre? 3925. Gondolom ugyan annyi probléma van a T-Home-nál csak ott javítgatják, mert ahogy látom ott már van 2012 októberi firmware is. UPC-nél meg még csak 2011 eleji...

(#1327) dre75


dre75
tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám.
Nemrégiben kötötték be hozzánk a netet, ugye ahhoz mi is kaptuk ezt a csodás EPC3925 kábel/wifi routert.
Több telefon van a családban és mindegyiket ledobálja a wifi letöltés közben vagy youtube közben(telefonon)
Minden beállítást próbáltam már de semmi. Folyamatosan ledobja az össze telefont 2 percenként...
Segítséget előre is köszönöm! :R

(#1328) djsilas válasza LorantTus (#1318) üzenetére


djsilas
tag

Bocsi, de biztos ugyanarról az eszközről beszélünk? Nemhogy nem láttam, de még csak nem is hallottam eddig olyan emberről, aki meg lenne elégedve ezzel a szutyokkal és nagyon jó tapasztalatai lennének vele. Sőt, ha 1-2 jó dolgot mond róla valaki, már az is nagy szám... :o

(#1329) djsilas válasza Criton (#1326) üzenetére


djsilas
tag

Nekem most érkezett meg (fél órája kb)! Az óta nincs TV-m és gyengébb illetve szakadozik a WiFi... Mármint még az eddiginél is jobban! Kérem vissza az előzőt! :P

(#1330) LámaZ válasza dre75 (#1327) üzenetére


LámaZ
addikt

Állítgatni kéne. Pl. MTU-t 1500-ra.

Legyen minden jó!

(#1331) dre75 válasza LámaZ (#1330) üzenetére


dre75
tag

azt hol tudom beállítani?

(#1332) dre75 válasza LámaZ (#1330) üzenetére


dre75
tag

Ahol ennek kéne lenni ott nincs DHCP mód csak router és bridge... :O

(#1333) #78121280 válasza djsilas (#1329) üzenetére


#78121280
törölt tag

Szoftver frissítés után factory reset ajánlott a HGW-n.
A Wi-Fi-nek meg semmi baja. :P

[ Szerkesztve ]

(#1334) Criton válasza djsilas (#1329) üzenetére


Criton
veterán

t-home igaz?

(#1335) XZoli


XZoli
aktív tag

két napja minden weboldal betöltése 2-3 másodpercet vesz igénybe, ti nem tapasztaltok ilyet. a feltöltési és letöltési sebbegésem meg van factory reseten már túl vagyok.

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#1336) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Egy kis segítséget kérnék tőletek:
Van egy Cisco EPC3825-ös modemem+egy TP-Link WR941ND, amiről a wifi megy. A beállításokat megcsináltam ezen leírás szerint: [link]. A Cisco-n a wifi le van tiltva. 1-es LAN portva van dugva az IPTV, 2-esbe közvetlenül az asztali gép, 3-asba pedig a router. A problémám az, hogy ha meggebedek sem tudom elérni a tp-link setup-ját. Fix IP-t állítottam be neki, 192.168.0.12-t. Wifi megy a gépeken, aszerint az átjáró IP címe: 192.168.1.1. Bármivel próbálkozom, akár közvetlenül összekötve kábellel is a routert meg a laptopot, nem jön be a setup. Már újra is indítottam a routert. (kihúz-vár-bedug). Pár napja használom a kábelnetet, előtte ADSL volt, de a routerrel már egy ideje van némi problémám. A sys led, aminek normális esetben mindig villogni kéne, vagy egyáltalán nem világít, vagy folyamatosan ég; és ilyenkor volt az, hogy nem tudtam elérni a setupját...ha újraindítom akkor egy ideig jó, minden rendben, de egy idő múlva újra ugyanaz a probléma. Viszont mióta a kábelmodemre van dugva, azóta a sys led normálisan működik...de a setup mégsem jön be, azóta, hoyg első alkalommal beállítottam, múlt héten...lehet, hogy ki kéne cserélnem a routert, úgyis garis...

(#1337) dr.bubo válasza Gabesz87 (#1336) üzenetére


dr.bubo
őstag

A tp-linket a 192.168.1.1 ip-vel el kéne érned. A tp link-nél a wan beállításnál a static ip-nél a default gatway-nek a 192.168.0.1 -et adtad meg?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#1338) Gabesz87 válasza dr.bubo (#1337) üzenetére


Gabesz87
addikt

Arra már nem emlékszem, de szerintem az szerepelt ott alapból. De hát most meg sem tudom nézni, mert nem tudok belépni. Idegesítő...

Régen a TP-Linkek alapértelmezett IP címe 192.168.1.1 volt ha jól tudom, de aztán a tp-link ezt megváltoztatta 192.168.0.1-re. Szóval amikor összekötöttem a cisco-val, féltem, hogy lesz ebből némi kavar, de akkor még be tudtam lépni mindkét eszköz setupjába, és a tp-linket az 1.1-el értem el.

[ Szerkesztve ]

(#1339) dr.bubo válasza Gabesz87 (#1338) üzenetére


dr.bubo
őstag

Amikor a tp-link menüjébe akarsz belépni, ne legyen a cisco-val összekötve. (normál működés esetén elérhető a cisco és a tp-link menüje is)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#1340) Gabesz87 válasza dr.bubo (#1339) üzenetére


Gabesz87
addikt

Kihúztam a cisco-ból, csak a laptoppal van összekötve, de semmi. Nem jön be így sem. Újraindítottam most is, hátha, de nem...

(#1341) dr.bubo válasza Gabesz87 (#1340) üzenetére


dr.bubo
őstag

A DHCP servert nem kapcsoltad ki benne véletlenül?
A laptopnak állítsál be fix ip-t
ip: 192.168.1.90
alh.maszk: 255.255.255.0
alapért.átjáró: 192.168.1.1
Így már el kéne érned a menüjét, ha mégsem, akkor reseteld a routert.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#1342) Gabesz87 válasza dr.bubo (#1341) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem, megy a DHCP! A cisco 192.168.0.10-től oszt ki 12 címet, a router meg elvileg 192.168.1.100-tól. Megpróbálom akkor amit írtál.

(#1343) Gabesz87 válasza dr.bubo (#1341) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na, a reset segített. Statikus IP-t kell belőni neki, és akkor így néz ki:
IP Address: 192.168.1.1
Subnet Mak: 255.255.255.0
Default gateway: 192.168.0.1

MTU: 1500

Primary DNS: 84.2.44.1
Secondary DNS: 84.2.46.1

Ez így ok?
Ezek a WAN beállítások, de a LAN opciónál is van egy IP Address. Akkor most oda mit írjak? Oda is a 192.168.1.1-et?

[ Szerkesztve ]

(#1344) dr.bubo válasza Gabesz87 (#1343) üzenetére


dr.bubo
őstag

Az IP ADDRESS nem jó,pl. 192.168.0.30-as ip-t adjál neki.
A ciscoba pedig dmz-be ezt az ip rakd be.

A LAN nál ne változtasd meg a 192.168.1.1-et, A maszk-ra figyelj, hogy az 255.255.255.0 legyen.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#1345) Gabesz87 válasza dr.bubo (#1344) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hát de akkor azt írja: WAN IP address and LAN IP address cannot be in the same subnet. Please input another IP address. (5008 hibakód)

(#1346) dr.bubo válasza Gabesz87 (#1345) üzenetére


dr.bubo
őstag

A WAN-nál kijavítottad a static ip-nél a 192.168.1.1-et, arra az ip-re amit az előbb leírtam?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#1347) Gabesz87 válasza dr.bubo (#1346) üzenetére


Gabesz87
addikt

Persze, a 192.168.1.1 helyett próbálok beírni pl. 192.168.0.30-at, de nem engedi, save-re kattintva jön a hibaüzenet. Nem dynamic IP kell?

(#1348) dr.bubo válasza Gabesz87 (#1347) üzenetére


dr.bubo
őstag

A static ip azért jó, mert a ciscoban dmz-be rakod a beállított ip-t, de ha dynamic ip lenne beállítva, akkor mindig más ip-t kap a tp-link, a dmz így nem működne. (megoldás, erre az, hogy a ciscoban a tp-link mac címéhez hozzá rendelsz egy ip-t, akkor mindig azt ossza ki majd a tp-linknek, azt be lehet a dmz-be is tenni) Tehát Dynamic ip-re is állíthatod a tp-linket. :)

3. Megoldás:
Tp-linkben beállítod a wifit, dhcp servert kikapcsolod (majd a cisco oszt ip-ket az eszközöknek) A cisco lan és a tp-lin lan portját kötöd össze.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#1349) Gabesz87 válasza dr.bubo (#1348) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, ezelőtt is így volt. A router MAC címének osztottam ki egy fix IP-t, és a DMZ-be is azt írtam. és akkor most a routernél a statikus IP beállítást miért nem akarja elfogadni, ha elvileg minden jó, amit beírtam?

Ill. még annyi, hogy a MAC Clone-nál kell vmt állítani?

(#1350) dr.bubo válasza Gabesz87 (#1349) üzenetére


dr.bubo
őstag

Mac clon nem kell. Lehet, hogy ez a statikus ip nem elfogadása a tp-link egyik bug-ja.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.