Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) MajaG válasza benneleszek (#688) üzenetére


MajaG
senior tag

Privátba dobj 1 MT-t ránézek a modemed megszakadásaira.

(#702) fil válasza MajaG (#697) üzenetére


fil
őstag

A ddns az megy jól.

(#703) MajaG válasza fil (#702) üzenetére


MajaG
senior tag

Köszi

(#704) LámaZ válasza MajaG (#700) üzenetére


LámaZ
addikt

A firmware jó lenne, de ugye ezek a modemrúterek a szolgáltató tulajdonában vannak, és haragudnának, ha a felhasználó lecserélné a firmware-t. Ennek verzióját meg a központjuk simán le tudja kérdezni.

Legyen minden jó!

(#705) benneleszek válasza MajaG (#701) üzenetére


benneleszek
csendes tag

Köszi de szerintem sikerült megoldani :) Legalábbis tegnap óta nem fagyott le!

(#706) MajaG válasza LámaZ (#704) üzenetére


MajaG
senior tag

Véletlen egy szolgáltatónál dolgozom. :)

Minden fontos dolgot le tudunk kérdezni a modemből.

[ Szerkesztve ]

(#707) LámaZ válasza MajaG (#706) üzenetére


LámaZ
addikt

Erről beszélek!
A modemrúter USB portjának használata förmverfüggő, amelyet mi, fogyasztók nem módosíthatunk.

Egyébként, természetesen nagy szemétség a szolgáltatóktól, hogy letiltották.
Ugyanis, én így a hálózaton keresztül nézem a filmeket a tévémen, de ez csak akkor müxik, ha a PC be van kapcsolva, és fut a kiszolgáló szerverprogram, ami az én esetemben (Samsung), az AllShare.

Gyakorlatilag, ha a modemrúter USB portja engedélyezve lenne, akkor a külső USB-s merevlemezem arra kötném, és úgy tudnék filmeket nézni róla, hogy a PC-m ki van kapcsolva.

A szolgáltatók szemétségén én egy hálózatra csatlakoztatható 150 dolláros multimédia lejátszó segítségével teszem túl magam, amely hálózatra kötött tárolóként (Network Attached Storage: NAS), nassolóként müxik.

Azt kellene megérteniük a szemét szolgáltatóknak, hogy a pénzemmel ne játszanak, ne turkáljanak a pénztárcámban, hanem korrekt módon működő eszközöket adjanak.

Értem?!

Legyen minden jó!

(#708) MajaG válasza LámaZ (#707) üzenetére


MajaG
senior tag

Közbe beszéltem az illetékessel. Gyárilag úgy jön a Ciscótól, hogy nem tudja a funkciót. :(

(#709) Gubek-Einste válasza MajaG (#708) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor minek van rajta USB port???

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#710) LámaZ válasza Gubek-Einste (#709) üzenetére


LámaZ
addikt

Annak van, hogy te ilyen kérdéseket feltegyél.

Legyen minden jó!

(#711) fil válasza Gubek-Einste (#709) üzenetére


fil
őstag

Talán csak azért ,hogy usb-n csatlakoztathass hozzá egy gépet és akkor usb modemként funkcionáljon.

(#712) Rick4 válasza LámaZ (#707) üzenetére


Rick4
félisten

Mennyit fizettél a szolgáltatónak ezért a modem routerért? Mert pont annyira van jogod számon kérni tőlük a funkciók hiányát, amennyit kifizettél az eszközért.
Vehetsz másik routert, médialejátszót, nast, (ahogy ez nálam is meg van oldva) és úgy kötöd az egészet az ingyen kapott modem után ahogy akarod. Őket ez nem érdekli, nem belső hálós médiakiszolgálót telepítettek neked, hanem egy modem routert, és ebben teljesen igazuk is van.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#713) LámaZ válasza Rick4 (#712) üzenetére


LámaZ
addikt

Azt már tisztáztuk, hogy alapvetően nem a szolgáltatók a hibásak ezért, hanem maga a gyártó.
Egyébként, nincs igazad.
A technika célja minél egyszerűbbé és könnyebbé tenni az életünket.
Aki ezt nem érti meg, az ássa el magát, de főleg ne gyártson semmit, és ne szolgáltasson.

Legyen minden jó!

(#714) MajaG válasza LámaZ (#713) üzenetére


MajaG
senior tag

Rick kollégának igaza van, hidd el baromi rossz dolog még csak wifit is engedélyezni az ügyfelek 95%-nak. Magyarországon az informatikai kultúra még nincs azon a szinten. Főleg szereld magad csomagoknál látszik...

(#715) Rick4 válasza LámaZ (#713) üzenetére


Rick4
félisten

Nézd, ha a szolgáltató megkérdi, hogy van ingyen egy általuk biztosított eszköz, ami az alapfunkciók 99%-át ellátja 99%-os megbízhatósággal, vagy lenne egy extrásabb, többet tudó modell mondjuk 10 ezresért, szerinted hányan választanák az utóbbit? Megmondom, talán ha a 10%, sokat mondok. Mindenki vesz magának olyan routert, és olyan hálózati eszközöket, amilyenekre szüksége van, beüzemeli és használja. De ezt összedugják, működik, nekem pl eddig volt egy Asus WL-500W-s router tomato-val, ezt kivettem, belőttem a cisco-t, és tökéletesen helyettesíti. Jön egy 50-es net, kiszolgál 1 asztali gépet, egy műholdvevőt, egy tévét és egy nas-t kábelen, két notit, egy másik tévét, és 3 db androidos telefont wifin, ebben upnp, dlna, samba, ftp, http protokollok szaladgálnak, kifelé a netre is, onnan befelé is, meg a belső hálón is. Nem csinál hülyeségeket, teszi a dolgát. És csakúgy mint 100 emberből 98-nak, nekem se jut eszembe semmit dugdosni az usb-jébe. Viszont nekem az hogy stabilan megy fontosabb, minthogy bármi is történjen ha az usb-be dugdosok valami.
Azt meg gondolom megérted, hogy ha a 98 embernek ez megfelel, akkor egyszerűen nem lesz gazdaságos a spéci igények kielégítésére bármi mást bevezetni. Én se támogatom, hogy az erőforrásaikat a tökéletes netszolgáltatáson kívül bármi másra fordítsák. Majd én megveszem azt az eszközt, amire nekem szükségem van.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#716) LámaZ válasza Rick4 (#715) üzenetére


LámaZ
addikt

Á, ez csak terelés.
Ha ott van az USB-port minek letiltani? Ennek semmi értelme.

Legyen minden jó!

(#717) Rick4 válasza LámaZ (#716) üzenetére


Rick4
félisten

Terelés? Nekem nem kell, másoknak se, kit érdekel, hogy ott egy usb port? A vízcsapból is folyik a víz, mégse nyitogatjuk a csapot, csak ha kell valamire, nem?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#718) stupid user


stupid user
tag

Sziasztok

Cisco RV120W routeren hol lehet megnézni, hogy melyik gépek vannak bejelentkezve?

A "LAN / DHCP leased client table" az üres, pedig szerintem saját magamat minimum látnom kéne

B kérdés hol tudnék IP címet hozzárendelni MAC-hez, hogy a nyomtatóimat ne kelljen mindig újra állítgatni a DHCP miatt? (a Static DHCP-nél beállítottam a 3 db címpárt, de semmit nem ér, tök más címeket oszt ki)

Előre is köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

" ... TILTJUK a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot)... "

(#719) LámaZ válasza Rick4 (#717) üzenetére


LámaZ
addikt

Mi az, hogy másoknak se? Te félrebeszélsz.
Rengetegen kifejezték már az igényüket erre, többek között én is.
Nekünk kell!

Legyen minden jó!

(#720) bcslaci válasza LámaZ (#719) üzenetére


bcslaci
csendes tag

Ha nektek KELL, akkor intézkedjetek és ne itt sírjatok.

Szóljatok, ha sikerült, bár Ausztráliában sem sikerült még elérni nekik, hogy működjön :

http://crowdsupport.telstra.com.au/t5/Home-Broadband/Cisco-Home-Network-Gateway-router-USB-Port-not-working/td-p/44331

de hátha ti ügyesebbek vagytok mint ők

(#721) LámaZ válasza bcslaci (#720) üzenetére


LámaZ
addikt

Egyszerűen nem értelek.
Elégedetlenek vagyunk az internet- és kábeltévé szolgáltatók által nyújtott szolgáltatással, ill. a kapcsolódó hardverrel. Ennek hangot adunk Ausztráliától Európáig (természetesen olvastam MÁR korábban is az általad belinkelt fórumot), erre te azt mondod, hogy kussoljunk, elégedjünk meg azzal, amit a kapunk.
Egyszerűen nem értelek.
Egyszerűen nem értelek.

Legyen minden jó!

(#722) Rick4 válasza LámaZ (#719) üzenetére


Rick4
félisten

Hány embernek van ma magyarországon ilyen modem beszerelve? Ebből hányan jelezték, hogy kellene nekik az usb? :U

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#723) MajaG válasza Rick4 (#722) üzenetére


MajaG
senior tag

T-nél gyakorlatilag az öszes koaxos iptv ezzel megy. Egy ideig ment d-link is, de nem vált be.

(#724) LámaZ válasza MajaG (#723) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem beszélve arról, hogy ennek a témának ez a ... témája.
Nem is tudom mit nem tud Rick úr, eltévesztette a házszámot. :-D

Legyen minden jó!

(#725) MajaG válasza LámaZ (#724) üzenetére


MajaG
senior tag

Rickkel értek egyet, szolgáltatói oldalról. :)

(#726) LámaZ válasza MajaG (#725) üzenetére


LámaZ
addikt

Érthetsz te egyet bárkivel, mert a fogyasztó a pénzével szavaz. Utána kuss van egy ideig.
Kis probléma, hogy itt nálunk, még nem jött el a választás ideje, fel van osztva a piac, és kényelmesen nyúzzák a bőrünket a kizsákmányolók.Ennek is vége lesz egyszer.

Legyen minden jó!

(#727) bcslaci válasza LámaZ (#726) üzenetére


bcslaci
csendes tag

És szerinted a te pénzed mennyit számít pl a Magyar Telekom 2012. évi I. negyedéves 14 940 000 000,- forint adózott eredményében? Hidd el, olcsóbb nekik megszabadulni az elégedetlenkedőktől, mint teljesíteni mindenki (elenyésző számú, a többséghez képest) ilyen-olyan igényét.

Amit szeretnél, az nagyon hasonlít arra, mikor az EFI benyögi, hogy az 50 csatornás kínálatból ő szeretné megmondani, hogy mi legyen az adott csomagban (ergó, mindenki mást akar)

(#728) LámaZ válasza bcslaci (#727) üzenetére


LámaZ
addikt

Ne is mondd, az a másik manipulációs rafinéria - árukapcsolás -, ami elvileg törvénytelen.
Jómagam régóta nagy propagátora vagyok annak, hogy a fogyasztó döntse el, EGYENKÉNT, hogy mely csatornákat akarja nézni. Naná, hogy ezt nem fogadják el a háttérurak, nehogy már szabadok legyünk, az hiányozna még!

Legyen minden jó!

(#729) MajaG válasza LámaZ (#728) üzenetére


MajaG
senior tag

A lehetőségekhez mérten az üfszes kollégák és mi is kinyaljuk az ügyfelek, így a ti seggeteket is...

Bonyolult dolog, ez. Fogyasztóként sok dologban egyetértek, a másik oldalon dolgozva, viszont látom, hogy mekkora ökör a fogyasztó és a hgw is túlzás nekik.

[ Szerkesztve ]

(#730) Rick4 válasza LámaZ (#726) üzenetére


Rick4
félisten

és kényelmesen nyúzzák a bőrünket a kizsákmányolók.Ennek is vége lesz egyszer.

Szerintem szúrj ki minden szolgáltatóval, költözz ki egy sátorba ahol se áram, se gáz se víz, rajtad ne keressenek egy árva fillért se. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#731) LámaZ válasza Rick4 (#730) üzenetére


LámaZ
addikt

Írtad:
"Szerintem szúrj ki minden szolgáltatóval, költözz ki egy sátorba ahol se áram, se gáz se víz, rajtad ne keressenek egy árva fillért se."

Akkor mondom az alternatívákat:
- áram: napelem, szélerőmű
- gáz: biogáz, napkollektor a fűtésre
- víz: esővíz + tisztítórendszer + "living machines"
- szennyvíz, hulladék: komposzt, biogáz
- internet: megosztott közösségi tartalmak wifi hálózaton
- mobiltelefon PMR-szerű ingyenes közösségi távközlési hálózat
Mondjam tovább?
:-)

Legyen minden jó!

(#732) Rick4 válasza LámaZ (#731) üzenetére


Rick4
félisten

Mondjad, mindezt mennyi pénzből tudod megvalósítani? Számolj picit a kedvemért. :-)

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#733) LámaZ válasza Rick4 (#732) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem vagyok könyvelő, de amúgy mások már megvalósították.
A napkollektor kb. 1,5 millió egy családi házhoz, ennek felét állami pályázatból ki lehet kunyerálni.
A komposztálás a legegyszerűbb: ásol egy gödröt, és abba temeted a növényi hulladékokat.
A biogáz is egyszerű és olcsó; olvastam olyan indiai parasztgazdaságokról, ahol ez már müxik. Olvass utána a guglin, wikin: cheap biogas India

A GSM&PMR kombó az én forradalmi ötletem, bár még nem igazán terjedt el.
A lényege, hogy ha közel vagy a partneredhez, felhívhasd őt a mobilszolgáltató kiiktatásával is, mobilodat walkie-talkie-ként használva. Hát nem forradalmi ötlet???? Csoda-é, hogy a gazfickó szolgáltatók ezt nem akarják hagyni elterjedni? Még szerencse, hogy eddig nem tettek el engem ezért láb alól!!! :-))))
(Hasonló cucc, amikor a wifidet osztod meg a lakókörnyezetedben.)

Lényeg a lényeg: AUTONÓM cuccokban kell gondolkodni, amelyek AKKOR IS TALPON MARADNAK, ha az alkajidások lebombázzák Paskot, vagy egy gonosz aszeroida telibe találja a fődet. Mindez olcsóbban, borsot törve ezáltal úgy a gaz kapitalista, mint a totalitárius komcsi rezsimek orra alá.

Én vagyok a 3. generációs forradalmár. Érted már?!

Legyen minden jó!

(#734) Rick4 válasza LámaZ (#733) üzenetére


Rick4
félisten

Jaa, értem, tehát Te a téged körülvevő rendszerek ellen lázadsz. Addig én nevetve kifizetem a számláimat, és élvezem a szolgáltatást. Nem vagyunk egyformák. Kár volt bevenned a piros pirulát. ;)

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#735) bambano válasza LámaZ (#731) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

érdekelne, hogy hogyan komposztálod azt a rengeteg műanyag, üveg és fém csomagolóanyagot...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#736) Rick4 válasza bambano (#735) üzenetére


Rick4
félisten

Ne is foglalkozz vele, nála ez sem akadály. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#737) LámaZ válasza bambano (#735) üzenetére


LámaZ
addikt

Hát, ha fűből készült, akkor simán.

Legyen minden jó!

(#738) Balinov


Balinov
félisten

sziasztok, tegnap megkaptam en is az UPC-s (ir upc, nem magyar) EPC3925-omet a Scientific Atlanta + Netgear WRG619 v9 helyett. Bezumeles ment nagyjabol siman, 30/3-as net vegre ugy jon speedtest szerint, ahogy fizetve van. ping is jo, wifin is 24mbitet mertem asszony laptopjaval, szoval idaig szeressuk.

Namost, a kerdes: Van-e olyan beallitas,amit meg kene /erdemes ejtenem,hogy meg stabilabb legyen a netkapcsolat, ping megjobb legyen? Otthoni konfiguraci 1db Droid, 1db HP Lapos B/G wifi adapterrel, win7hp x64 wifin ill. 1 desktop win7pro x64, GB lannal es cFosspeed-el all, szova semmi extra

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#739) Gubek-Einste válasza Balinov (#738) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A tűzfalnál csak a "Block Anonymous Internet Requests" legyen bejelölve, más nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#740) Rick4 válasza Gubek-Einste (#739) üzenetére


Rick4
félisten

A többi bejelöléssel mi a gond?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#741) Gubek-Einste válasza Rick4 (#740) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lassulást/szakadozást okozhat főleg torrent-nél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#742) Rick4 válasza Gubek-Einste (#741) üzenetére


Rick4
félisten

Most kivettem a többi pipát, tesztelgetem. Pingtest pl eddig nem ment. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#743) nemedi2165IJ


nemedi2165IJ
csendes tag

Sziasztok!

A napokban lett egy EPC3925 Wifirouterem. Tudok valamilyen módon ehez a modemhez egy másik különálló routert csatlakoztatni?
Mivel a régi routeremen egy nagy hatóságú antenna van, így valahogy össze szeretném őket párosítani......
köszönöm

(#744) norti válasza nemedi2165IJ (#743) üzenetére


norti
addikt

Tudsz, ha a routerben automatikus WAN kapcsolat van beállítva, akkor nagy valószínűséggel alapból meg fogja találni a netet, ha rádugod a gatewayre. Milyen router és milyen firmware van rajta?

(#745) nemedi2165IJ válasza norti (#744) üzenetére


nemedi2165IJ
csendes tag

Fogalmam sincs sajna a router tipusát illetően. Otthon meg tudnám mondani, de jelenleg a munkahelyemen vagyok, de ha jól emékszem TpLink TL-WR740N.
Csak mert a szerelő azt mondta, h nem lehet a routert rácsatlakoztatni erre a modemre, szerencsére nem hittem neki.
Tehát akkor mi a teendő? Le tudnád írni lépésről-lépésre egy laikusnak?
Egyébként mit értesz gateway alatt?
Köszönöm

(#746) nemedi2165IJ


nemedi2165IJ
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#747) nemedi2165IJ válasza norti (#744) üzenetére


nemedi2165IJ
csendes tag

És melyik routerben kell a WAN kapcsolatot engedélyezni? A Ciscoban, vagy a TP-Linkben? Hogy kell amúgy megnyiti a Cisco beállítás felületét? :)

(#748) #78121280 válasza nemedi2165IJ (#747) üzenetére


#78121280
törölt tag

Itt éred el a Cisco beállítási felületét.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#749) norti válasza nemedi2165IJ (#747) üzenetére


norti
addikt

Ha a routered eddig össze volt kötve egy kábelmodemmel és azon keresztül jött a net, akkor valószínűleg automatikus WAN volt beállítva (192.168.1.1 a router admin felülete). Próbáld meg rádugni a Ciscora majd a gépet a routerre ( Cisco -> router -> gép sorrendben), így nézd meg, hogy eléred-e a 192.168.1.1-et böngésző alól. Ha igen, akkor a router admin felületen már látni fogod, hogy kapcsolódott-e a netre. Leírásokat nem árt elővenni ;)

(#750) nemedi2165IJ válasza norti (#749) üzenetére


nemedi2165IJ
csendes tag

Nem tiszta 1-2 dolog, de 3kor megyek haza, megpróbálom valahogy összehozni, remélem sikerül......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.