Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Az mi, hogyha kikapcsolom a gépemet (egyetlen gép, ami erre van kötve kábellel, többi cuccot egy Asus N13u intézi, mert azon van valami beállítási lehetőség.. :((( ) akkor meghal az egész modem, világít mint a karácsonyfa, de se net se hálózat...
Másik problémám, hogy Asus-t nem tudom elérni a Ciscoról. Cisco ugye 192.168.0.1-re jön be, az Asus be van állítva 192.168.0.2-re, internet van rajta, de nem tudom behozni az admin felületet..
Plusz, az Asus hálózata gyakran döglődik, internet csomószor nincs, napi 3-4x újra kell indítani emiatt a Ciscot. És az USB sem működik, sima üres pendriveot bedugok, ugyanúgy halott az egész, mint az első bekezdésben. Mondjuk nem is tudom, hogy használható-e az USB vagy csak szervíz.. :B

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#352) kali válasza sp@rtan (#351) üzenetére


kali
legenda

az asus router esetén a beállítások rendben? az ip cím tartománya...stb esetén nincs/nem lehet ütközés a két eszköz között?
192.168.0.1 - 192.168.0.2 esetén utóbbinál esetlegesen próbáld megváltoztatni a 0 értéket is!

(#353) sp@rtan válasza kali (#352) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Eddig 192.168.1.1 volt, ma raktam át 0.2-re, gondolván hátha megjavul. de nem...
IP cím tartomány hogy kéne legyen? Mert most két külön tartományban osztogatja a DHCP.

(#354) Zpalee válasza Zpalee (#318) üzenetére


Zpalee
csendes tag

Kicsit hosszabb használat után kiegészíteném az alábbiakkal:

Már elfogad 9C-vel kezdődő MAC címet, ezt javították.
A tűzfal is javult, a fragmented IP packets és Port Scan Detection engedélyezhető, de a "Block IP Flood Detection" bekapcsolásánál még mindig lehal a net.

(#355) kali válasza sp@rtan (#353) üzenetére


kali
legenda

a hgw lan portjából a router wan portjába megy a jel, dinamikus beállítással, és a router esetén is aktív a dhcp?
a címtartomány eltérő kell, hogy legyen, nekem például így működik adott módban;
hgw lan portjáról jel a router wan portjára, router wan dinamikus beállításon, az alapértelmezett átjáró a hgw esetén 192.168.0.1 a routeren pedig 192.168.1.1
dhcp tartomány a hgw estén 192.168.0.10 - 192.168.0.x (x > 10) a routernek pedig 192.168.1.100 - 192.168.1.x (x > 100)
amúgy a router esetén kell/szükséges a dhcp, nem elég a switch mód?

[ Szerkesztve ]

(#356) sp@rtan válasza kali (#355) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Igaz másképp, de sikerült belőni a hálózatot, köszi a segítséget! :R
Még egy kérdésem lenne, amiben nem vagyok biztos hogy a cisco hibája, de azért megkérdezem. :)
Van egy biztonsági kamera rákötve a hálózatra, szépen ki is megy a hálóról, dyn-es dns-sel működik is. De amikor belépnék, akkor dob egy olyan hibát hogy connect failed. Ebben az az érdekes, hogy a saját hálózaton se enged be dns-sel, viszont ha az ip-t beírom akkor be tudok lépni.. Ez mi lehet?

(#357) leximester


leximester
tag

Sziaztok. Van egy cisco epc3925 os modem/routerem. t-homos, illetve van hozzá két db set boxom. a következő a problémám, nem rég vettem egy új laptopot és azon nagyon lassú a net, illetve egy nagyobb fájlt nem is hajlandó emailbe elküldeni.pedig 25megás a net. a másik laptopon tökéletesen megy. mi lehet a gond? mit állítsak át a routerbe? előre is köszi.

(#358) dorsy


dorsy
csendes tag

Akartam egy kicsit maceralni a "mindenegybe" cuccost, de:

Reset megvolt. Se admin/admin se admin/semmi se semmi/semmi nem jo neki. Otlet?

(#359) dr.bubo válasza dorsy (#358) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nem kell semmit beírni user name és password-nek, üresen kell hagyni. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#360) dorsy válasza dr.bubo (#359) üzenetére


dorsy
csendes tag

mint mondottam volt, ez nem mukorik, a valasz piros szinnel invalid username or password. Tobb bongeszovel is probaltam.

[ Szerkesztve ]

(#361) dorsy válasza dorsy (#360) üzenetére


dorsy
csendes tag

3. resetre vegre siker. ezek utan kb 30 perc alatt mar kapott is IP-t a kevdes eszkoz a szolgaltatotol. Koszonjuk T!

(#362) mikey_hun


mikey_hun
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám, de nem vagyok egyedül szerintem. Torrent. Net: IP, 25/5, 3 db STB, Net a LAN4-ben. Oct 10. -ei a fw, Cisco EPC3925 EuroDocsis 3.0. Kb 1 hónapja csinálja , hogy eldobja a modem magát , ha el kezdek tölteni. Előtte (gyanús hogy a Oct 10 fw előttig) minden ment hiba nélkül, 1 év alatt egy reboot sem. Most meg el sem éri a 2 MB/sec et, akár 50/5 -re állítva a max kapcsolatok számát a gyári 200/50-ről a Utorrentben. Modem kicserélve, jelszint hibátlan. Ilyen nincs. Használhatatlan , se tv, se telefon. Szar IP, semmi sincs csak Scanning. aztán 2-3 perc és Operational. Most Tp link van mögötte, de jól van beállitva, de le is húztam az egyszerűség kedvéért. Modem, 3 stb, 1 net. Cisco-n se tűzfal, MTU1500, stb, minden beállitva. Kezdem feladni. Egy fw frissitéstől elszállhat igy minden??? Persze kapom az sms-eket hogy a hibát javitottuk :) Köszi.
Ha megy a torrent 5 ismétlem 5 percenként, azaz gyakorlatilag folyamatosan eldobja magát.
Köszönjül T-Home. Ötlet vki?

(#363) Mr. Teddy válasza mikey_hun (#362) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Nekem is valami nagy baj van ezzel a modemmel. Én most 15-20 másodpercenként azt látom, hogy alul kis piros X jelenik meg a hálózati kapcsolatnál, miszerint nincs internet elérés. Nekem torrent nélkül is csinálja.
Pedig momentán egy gép van rádugva, nincs stb, semmi.

Én is kétszer bejelentettem a hibát, 2x jött sms, hogy a hibát kijavították, de semmi változás.

(#364) Zpalee válasza Mr. Teddy (#363) üzenetére


Zpalee
csendes tag

És ha másik portba átdugod? Vagy másik hálókábellel próbáltad?

(#365) Mr. Teddy válasza Zpalee (#364) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Másik portot kipróbálhatok mindjárt. Bár ez furcsa lenne, mennie kell mindegyiknek, ha egyik nem jó, akkor a router rossz.
Kábelt nem tudok cserélni, mert végig van vezetve a falon, elég régóta jól működik, szerintem nem az lesz a hibás.

(#366) VargaT


VargaT
csendes tag

Szevasztok!

Hasonló hibáról írt már valaki, ott csere volt a javaslat, azon már túl vagyok.

Szóval, T-Home IPTV+kábelnetet köttettem, Cisco epc3925 eszközt kaptam hozzá.
Az alábbi problémám lenne vele: az eszköz időnként bekattan, ilyenkor eldobja a kábeles és
wifi hálózatot, és valami égtelen fütyülő/sípoló hang jön ki belőle. Ki/bekapcs után minden
jó. Néha utána nem soká újra csinálja, néha nem. T-Home-nak jelentettem, kicserélték,
az új is ugyanazt csinálja.
Gyanús hogy mindig hétvégén adja ezt elő, és mindig késő este/éjszaka.
Elég hangosan fütyül, fel is szoktam ébredni rá, nagyon zavaró.
Mikor bekattan, akkor a kábeles kapcsolatok ledjei kialszanak, a többi marad.
3 gép és 1 STB van rákötve. Wifi ritkán van használva.
Firmware: 111020c. Az UTP kábeleket mi építettük ki, de minden működik úgy általában,
szóval zárlat vagy rossz kötés nem lehet. Jól szellőző helyen van, nem szokott meleg lenni
a szerkezet.

Mi okozhatja? Mit lehet tenni?

(#367) XZoli


XZoli
aktív tag

Hi
Kicseréltetem egy D-LINK DCM-301 csak modemre, eddig stabil nem szakadozik a torrent sem
üdv Zoli

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#368) Kcsabi válasza mikey_hun (#362) üzenetére


Kcsabi
tag

Először is BUÉK ! mindenkinek.
Nálam is állandó szakadozások voltak, kijöttek, kábeleket cseréltek, de nem javult semmi.
Aztán felhívott egy szerelő a 3-ik hibabejelentés után és ő is azt mondta, be kell kapcsolni a WIFIT, akkor nem szakad.
Ő sem tudja miért van ez, de tényleg, mióta bekapcsoltam, azóta nem volt szakadás.

[ Szerkesztve ]

(#369) Tomessz85 válasza Kcsabi (#368) üzenetére


Tomessz85
tag

Korábban én is írtam már ezt a wifi-s dolgot és azóta is hiba mentesen megy .... most már kábel telefon is van rajta az sem zavar be .... egyedül a wifi volt az amit akkor is be kellett kapcsolni ha nem is azt használom ,levettem az SSID-t átírtam a wifi jelszavát ,sok vizet nem zavarhat ... még egy led ami világít rajta :D ;]

(#370) Kcsabi válasza Tomessz85 (#369) üzenetére


Kcsabi
tag

Jó lenne, ha valaki el tudná magyarázni, hogy ez miért van.

(#371) Mr. Teddy válasza Kcsabi (#370) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Mondjuk nekem bekapcsolt wifivel szakadozik az internet, szóval nem értem ezt a modemet... De baromira idegesít már.

(#372) Tomessz85 válasza Kcsabi (#370) üzenetére


Tomessz85
tag

Szerelői szinten ahogy Te is írtad ,biztos nem kapsz ,kapunk választ a miért-re. Arról nem is beszélve ,hogy az előfizetői végpontok létesítése ,telepítése ,hibaelhárítások is egyre inkább ki lesznek adva alvállalkozóknak ,ők meg nyilván nem abban lesznek érdekeltek ,hogy bő ,kimerítő választ adjanak a miértekre.
én olyat is hallottam ,hogy a T-home részére ki vannak zsigerelve ezek a eszközök /is/ ,tehát az "alap" gyári firmware törölve és a T-home kénye -kedve szerint megadott paraméterek által írtak egy firmware-t és hát ez mint ahogy tapasztaljuk ,tapasztaltuk jó páran közel sem cisco minőségű lett.

(#373) Tomessz85 válasza XZoli (#367) üzenetére


Tomessz85
tag

Hali Zoli !

Hogy ment ez a kicseréltetés? Milyen tapasztalataid vannak eddig az eszközről?

Amúgy egy kis [info] ezekről a D-link termékekről.

Üdv.

(#374) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!

Van arra megoldás, hogy SIP szolgáltatót állítsak be valahogy a gateway-en. (a T-home-os default helyett) Valahol láttam olyan képet a menüről ahol volt ilyen menüpont, de az én készülékemen, gondolom a spec firmware miatt, nincs. Van valakinek ötlete, hogy lehetne megoldani és ne kelljen egy külön gatewayt vennem.

(#375) Mucsi14


Mucsi14
tag

Lehet hogy at új firmware miatt,de nálam nem működik a szülői felügyelet (Parental Control )
vagyis ha bekapcsolom és próbálok a netre menni nem kéri a felhasználónevet meg a passw.-t.
Pár hónapja próbáltam akkor még működött.
Ha kipróbálná valaki azt megköszönném Könnyen visszaállítható csak az enable pipát kell kivenni

(#376) CharlieBrown


CharlieBrown
tag

Sziasztok!

Bár nekem 3825 van, azért megkérdezem, nincs nagy különbség.

Állított már be valaki sikeresen VPN kapcsolatot ilyen hgw-n?

nem tudok rájönni a beállításokra, és ezzel kéne elérnem két gépet egy távoli háló mögött.
A magyar nyelvű útmutatót is bogarásztam, de lóf.szt sem ért :DDD

Eladó cucc: https://hardverapro.hu/apro/macbook_pro_15_retina_cto_1tb_16gb_ram_2015mid_2/friss.html

(#377) Csabi88888


Csabi88888
csendes tag

Sziasztok!

Mostanában lett nekünk is bekötve a T-s IPTV és kaptunk egy ilyen szerkentyűt :P
2 box van rákötve+ router és wifiről megy rajta még egy laptop is.
Az lenne a kérdésem, hogy gyárilag ugye a szériaszám a wifi jelszava. Azt érdemes megváltoztatni vagy elég biztonságos az is? Illetve a neve is maradhat vagy azt is érdemes megváltoztatni? Köszi

(#378) turej


turej
csendes tag

Sziasztok!

Nekem a következő a problémám. Most nekem is a fent nevezett csodarouterem van. 2 laptoppal használom a netet: egy Dell XPS 15 win7hp-val, és egy MSI GX630 Vistával. Az MSI-n minden tökéletesen működik (de más Vistá-s notival, és a telefonomon is kiválóan üzemel), a Dell-el viszont abszolút nem (letöltés kb 512kbit/s, feltöltés még annyi sem, elvileg 15/5-ös T-home IPTV-s net van).

Az előző helyen is T-home net volt és ott minden tökéletesen működött, a gépen azóta sem állítottam el semmit, minden maradt a régiben.

Próbáltam mindent MTU=1500-at, tűzfal kikapcsolást, de semmi javulás... :(

Előre is köszi a segítséget.

(#379) XZoli válasza Tomessz85 (#373) üzenetére


XZoli
aktív tag

Bocs, hogy most írok de nem volt időm eddig. Röviden ez még sz@rabb, mint a cisco, már bejelentetem a t-offlline csere lesz belőle. Ma idáig úgy 20 dobta a kapcsolatot.

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#380) Agrox


Agrox
tag

sziasztok! hasonló problémával küzdök mint itt a többiek: főleg esti órákban 5 percenként szétdobál. össze tudná valaki foglalni hogy miket próbáljak ki? köszi
(rákötve: tp-link w841ND, 2 IPTV//T-home 25/5, wifi nem használva modemről)

[ Szerkesztve ]

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#381) iff válasza Agrox (#380) üzenetére


iff
senior tag

Szia!Régebben már írtam róla,hogy nálam fw. frissítés után jöttek a problémák (előtte nem volt gond a kikapcsolt wifi). Cseréltek modemet, csatlakozókat egyik sem vált be.Újra indult 10-15 percenként, de volt amikor 5 percenként. A cserélt modemen nem állítottam semmit először. Szinte mindent kicseréltek. Amikor még itt volt a szerelő érdekes módon 1x még újra indult. Ez után már nem volt újraindulása a modemnek. A wifit este kikapcsoltam ip tv ment és nem volt újraindulás.Na mondom minden oké, másnap sz.gép bekapcsolva és kezdte az újraindulást. Akkor a wifit visszakapcsoltam és azóta nem indult újra.Nem tudom miért, de a wifi-nek is menni-e kell.Ez régebben nem volt gond, de ez a oct 20 2011 fw. van így. (Cisco EPC3925, tp-link 1043)Azzal jöttek,hogy miért van mellette router biztos az a gond. Mondtam, hogy így ment már amióta cserélték a thomson modemet ciscora, amióta ip-tv van és nem volt semmi probléma)nekem lett igazam.Kapcsold vissza a wifi-t és remélhetőleg nálad is megoldódik ez.

..........""..........

(#382) Agrox válasza iff (#381) üzenetére


Agrox
tag

és elég csak a kezelőfelületen, vagy azt a switch gombot is meg kéne nyomnom a modemen?

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#383) iff válasza Agrox (#382) üzenetére


iff
senior tag

Én csak a kezelőfelületen kapcsoltam le ill. be.

Wireless-
Basic Settings-
Wirelees Network (Enable vagy Disable)

Semmi mást nem nyomtam a modemen.

..........""..........

(#384) Tomessz85 válasza XZoli (#379) üzenetére


Tomessz85
tag

Hmmm sajnálom ,hogy így van tényleg :S pedig az alapján amit be is linkeltem ,info-s oldal elég sok jó tulajdonságot írtak ,dehát ezek szerint gondolom itt is az ""egyedi"" firmware hazavágja az egész eszközt ....

(#385) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

Újra előjött ennél a szarnál a jel eldobálás... se IPTV, se a net ( wifi ) nem megy normálisan... Kijött a szerelő, cserélték ezt a fost, de semmi nem változott... nagyon unom már, de se upc, se digi nincs erre felénk... :W :W

www.smart-bus.hu

(#386) Tomessz85 válasza -Solt- (#385) üzenetére


Tomessz85
tag

Szerintem olvasd át a topikot és próbáld ki a különböző kombinációkat ,sajnos mást ,nem igazán lehet tenni ,magától a szart ,szarra cserélve nem lesz jobb ,tudom én is ,mert nekem is csinálta.
Ahogy olvashatod Te is nem csak a cisco eszköze csinálja ezt a T-home-nál lévő D-link hasonló eszköze is ugyan ezt csinálja ,szóval még a más márkájú eszközre váltás sem megoldás...

(#387) -Solt- válasza Tomessz85 (#386) üzenetére


-Solt-
veterán

Az olvasáson már túl vagyok, egyik leírás sem használt. Anno novemberben már megszűnt a hiba ( magától ), de most megint előjött...

Azóta jött elő megint, hogy beállt ez a szeles idő... az az érdekes, hogy még az analóg jelre kötött tv-n is szarakszik a kép...

www.smart-bus.hu

(#388) Tomessz85 válasza -Solt- (#387) üzenetére


Tomessz85
tag

Akkor viszont elképzelhető ,hogy nem is Nálad bent a lakásban hanem a kültéri kábellel lesz a gond ,ha már az analóg kábel adásban is zavart tapasztalsz. Csak ezt beadni hibára ,hmm nem lesz egyszerű ,főleg ,hogy érdemben is foglalkozzanak vele.

Nálunk itt az utca feléig a földben megy a kábel aztán a levegőben ,de szerencsére még a legnagyobb nyári viharokban sem volt gond vele.

(#389) -Solt- válasza Tomessz85 (#388) üzenetére


-Solt-
veterán

Na igen... előbb fogják azt mondani, hogy nem tudják biztosítani a szolgáltatást, mintsem, hogy nekiállnának átnézni a kültéri gubancokat... :S

www.smart-bus.hu

(#390) dr.bubo válasza -Solt- (#389) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nálam is volt tavaly, hogy szakadozott minden. két héten keresztül minden nap hívtam a hiba bejelentőt A szerelő aki kijött azzal kezdte, hogy a kinti oszlopon lévő kötést megnézte, meg még jó pár oszlopon az erősítőket (mindenütt jelszintet mért a kis készülékével, valahol cserélt is valamit) és csak utánajött be a lakásba, ahol az összes csatlakozott újra kötötte. Azóta jól működik minden. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#391) -Solt- válasza dr.bubo (#390) üzenetére


-Solt-
veterán

Ez lesz nálam is... addig nem hagyom békén őket amíg át nem néznek minden kötést, és amíg nem lesz tökéletes...

www.smart-bus.hu

(#392) dr.bubo válasza -Solt- (#391) üzenetére


dr.bubo
őstag

Arra az időszakra, amíg nem jó a szolgáltatás kérj jóváírást. A szamlazas@t-home.hu címre küldj e-mailt, név, cím, ügyfélszámmal, hiba leírással, és, hogy mikortól áll fent a hiba.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#393) -Solt- válasza dr.bubo (#392) üzenetére


-Solt-
veterán

Jó ötlet! Köszi! :)

www.smart-bus.hu

(#394) waxy2003 válasza Tomessz85 (#369) üzenetére


waxy2003
csendes tag

A mamámék egy hete kapták a t-től az IPTV mellé. Én kapásból kikapcsoltam a WIFI-t. Most olvasom, hogy nem jól tettem.
Elkezdtem gondolkodni azon, hogy ez igencsak gáz. Csak egy sz.gépük van és vezetéken csatlakozik, biztonságosan. Most meg kapcsoljak be egy Wifit ami tudvalevőleg simán törhető...

(#395) kali válasza waxy2003 (#394) üzenetére


kali
legenda

- normális esetben, a kikapcsolt wifi semmilyen problémát sem okoz!
- azért megnézném, hogy milyen simán törthető egy wpa2 - aes kódolás, ami megfelelően hosszú és bonyolult (nagy-, és kisbetű, valamint szám) jelszóval bír...

[ Szerkesztve ]

(#396) Tomessz85 válasza waxy2003 (#394) üzenetére


Tomessz85
tag

A wifi bekapcsolva hagyását úgy értettem/értettük itt a topikban ,hogy bizonyos esetekben amikre nincs normális válasz ,csak így marad stabil az eszköz. HA nincs ilyen problémád nem szakadozik nem indulgat újra stb. akkor természetesen ki lehet kapcsolni.

Ahogy azt Kali is írta azért egy jól beállított wifi jelszót ami az én estemben 26 karaktert jelent (kis és nagy betűk és számok kombinációja) nem olyan könnyű szerintem csak úgy megfejteni ,plusz ez még megfejelve a megfelelő titkosítással ,aki meg megtöri hát akkor használja ,és persze még mindig be lehet állítani a MAC cím szűrést is bár ez a megfelelő jelszó és titkosítás párossal szemben már csak hab a tortán. :)) Szerintem a lényeg a két előbbin van és persze ... majd kihagytam rejtett SSID alap :)

[ Szerkesztve ]

(#397) Agrox


Agrox
tag

amikor írtam ide, bekapcsoltam a wifit, jól is működött, majd ma előjött újra a probléma, és ismét hétvégén...nem értem én ezt :/

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#398) kali válasza Agrox (#397) üzenetére


kali
legenda

más/minden csatornán kipróbáltad a szórást?

(#399) Agrox válasza kali (#398) üzenetére


Agrox
tag

nem használom amúgy a wifit, csak olvastam h érdemes bekapcsolni. szóval nem állítottam semmiféle szórást

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#400) kali válasza Agrox (#399) üzenetére


kali
legenda

ja, én azt hittem, hogy wifi hálózaton dobál el!
viszont bekapcsolt wifi mellett, egy esetleges másik hálózat - ami azonos vagy szomszédos csatornán forgalmaz a tiéddel - kihatással lehet a hgw működésére, okozhat problémát - szélsőséges esetben nem csak a wifi hálózat szempontjából! amenniyben nem használod a wifi hálózatot, szerintem kapcsold ki a szórást, normális esetben nem okozhat gondot a kikapcsolt wifi, gond van, ha csak bekapcsolt wifi mellett megy jól/jobban a hgw...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.