Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Gubek-Einste válasza ddrram2 (#1200) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A magyar UPC-nél nem kell trükközni, egyszerűen be lehet alapból állítani a Bridge módot.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1202) ddrram2 válasza Gubek-Einste (#1201) üzenetére


ddrram2
csendes tag

T-snél akkor nem is érdemes próbálkozni? Ma azt mondta a SZUPERSZERVÍZ hogy csinálhatok vele bármit, de ha haza vágom, ki kell fizessem. Másik modemet nem adnak, ha lemondom az IPTV-t, akkor sem. Ha maradtam volna az előző csomagomnál, maradt volna a Thomson. De vissza már nem kapom. tudják és tudomásul vették a problémám, de nem áll módjukban segíteni. Ja, meg kint volt ma este a T-s szerelő mert bedöglött a net és talált kábelhibát, majd holnapra minden OK lesz. Valami olyasmit mondott, hogy csak 4 szálon tudott kommunikálni a cisco, holnapra 8 lesz. Meg hogy az IPTV-nek nincs az 1 lan fenntartva, dughatom bármelyikbe a 4 közül. Tanácstalan vagyok de nem adom fel. köszönök és várok minden észrevételt.

(#1203) Criton válasza ddrram2 (#1200) üzenetére


Criton
veterán

ez pontosan mi?

(#1204) gab222333333


gab222333333
csendes tag

Sziasztok léci segítsetet mert nekem is ilyen adapterem van és tegnap vettem egy wifi routert :d-link

(#1205) gab222333333


gab222333333
csendes tag

és az a problémám hogy egy szerüen nem képes felismerni mindent jól össze kötöttem és nem reagál
segítsetek léci előre is köszi!!!

(#1206) Gubek-Einste válasza gab222333333 (#1205) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mit és hogyan csináltál?

5 percen belül lehet szerkeszteni a hozzászólásodat, létszíves legközelebb tedd meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1207) ddrram2 válasza Criton (#1203) üzenetére


ddrram2
csendes tag

VPN-l szenvedek, tűzfal ki, wifi ki, PPTP Passthrough be. IPSec Passthrough be, DMZ-be a cisco mögötti router, static ip-vel, állítólag így csak modemként működne a cisco, és mégse akarja a jót.

(#1208) ddrram2 válasza ddrram2 (#1207) üzenetére


ddrram2
csendes tag

Megcsináltam !!! Majd mesélek, de most megyek, főzök az Asszonynak hajába-krumplit mert beteg szegény.

(#1209) ddrram2 válasza ddrram2 (#1208) üzenetére


ddrram2
csendes tag

Sziasztok, megcsináltam amit itt olvastam , nem kevés vívódás után. Az IPTV –ről lemondtam, már mint hogy használni fogom. Persze egyből nem ált fel a rendszer, kihúztam az áramot, bedug, betöltött, majd újra és újra. Tegnapelőtt mikor volt nálunk a T-s szerelő, meg már szinte mióta hozták a cisco-t, a második ledje sárga volt. Akkor csak a lakásban mért, este, későn. Másnapra maradt a szomszéd padláson a mérés. Nem tudom, nem e pont akkor dolgozott a szerelő a kábelen. A rendszer 16:45’ kór felállt a és azóta is nagyon stabil, a gyerkőcök szinte állandóan nyúzzák. Amitől még nagyon féltem, sokan azt mondták, hogy leesett a sebesség bridge módban. Hála Istennek, nálam nem történt meg. A 25/5 megvan. DHCP-n megkapja a külső IP címet a tp-link, minden ok, ugyanazok a beállítások, mint a Thomson idejében és már mindjárt működik a VPN is, semmiféle varázslat nélkül. Most HEPI vagyok. Nagyon köszönöm mindenkinek a segítségét, király érzés hogy van AKI SEGÍT és nem úgy hívják hogy „szuperszervíz”.

[ Szerkesztve ]

(#1210) Tomchy01


Tomchy01
csendes tag

Helló Urak!

Olyan jelenséggel találkozott már valaki a nevezett router esetében, hogy Wifi-n semmi probléma a net kapcsolattal, de kábelen már nem működik? Reset sem segít neki.
Sima Cat5 kábellel összedugva Windows látja a router-t, menüjét is elérem, csak a netre nem engedi ki. Wifin semmi probléma.

Mi lehet a gond? :F

Köszi
Tomchy

(#1211) LámaZ válasza ddrram2 (#1209) üzenetére


LámaZ
addikt

Az a felháborító ezeknél a szolgáltatóknál, hogy a felhasználóknak maguknak kell kinyomozniuk a megoldásokat, holott ezeknek a dolgoknak könnyen működniük kéne.

Legyen minden jó!

(#1212) ddrram2 válasza LámaZ (#1211) üzenetére


ddrram2
csendes tag

Bocsánat, ezt "DHCP-n megkapja a külső IP címet a tp-link, minden ok" elírtam, mert nem a tp-link 841ND kapja a külső címet, hanem egy Linksys WRT54GL. A tp-linknek esze ágában sincs külső ip-t osztani, csak a linksysnek ad. Mind a kettőn dd-wrt van. Mintha valaki említette volna, hogy cisco möge nem lehet tenni bármilyen routert. Marha nagy mázlim volt, hogy pont a Linksys volt fent "akkor", különben azt hittem volna, hogy már semmi se akar összejönni. A kérdésem, akinél megy "hídba" milyen routeretek van mögötte. Na persze hogy nem írtam eddig mért akarok mást mint a Linksys. Kevés a CPU meg a RAM, LámaZ ajánlott egy D-link-t, de azt nem tudom megfizetni. Azért megyek a "Milyen routert vegyek"-be olvasni, nem várom a sült galambot ;)

[ Szerkesztve ]

(#1213) bladegery


bladegery
senior tag

Bocsánat hogy ide írom, de a milyen nas-t vegyek? topikban nem igazán válaszoltak és mivel ilyen routerem van, gondoltam ide is bemásolom.
Sziasztok!
Még az elején szeretnék bocsánatot kérni a hosszú hozzászólás miatt és a hálózati dolgokban lévő hiányosságaim miatt.
A következő a helyzet nálam. A múlt hét folyamán sikeresen tönkrevágtam a külső winchesteremet, úgyhogy úgy döntöttem hogy valami komolyabbat szeretnék, amit nem kell "mozgatni". Egy kis keresgélés után megtaláltam a D-Link DNS-320-at, ami nekem tökéletes lenne otthonra feltéve ha együtt tud működni a mostani eszközeimmel! Van egy T-s wifis routerem(Cisco EPC3925) amivel "szórnám" a jelet. Az lenne a legfontosabb hogy ez kivitelezhető legyen.
A nasi belsejébe két 2TB seagate barracudát terveztem beszerezni, gondolom ezek kompatibilisek egymással.
Olyan kérdésem lenne még hogy milyen sebesség érhető el ezzel a routerrel?
Btw, ha hasonló képességű olcsóbb nast tudtok esetleg akkor azt szívesen fogadom, ugyan ez vonatkozik a hdd-re is, előre is köszönöm a segítséget.

gergely-szabo.com

(#1214) LámaZ válasza bladegery (#1213) üzenetére


LámaZ
addikt

A NAS-t ugye nem wifin akarod működtetni?

Legyen minden jó!

(#1215) bladegery válasza LámaZ (#1214) üzenetére


bladegery
senior tag

Hát onnan is, laptopról, ipadről, okostelefonokról. Miért az úgy nem működik?
Van még egy Tp-link tl-wr841nd routerem is, amit nem használok. Ennek a bevonásával meg tudnám oldani?

gergely-szabo.com

(#1216) ddrram2 válasza ddrram2 (#1212) üzenetére


ddrram2
csendes tag

Na meg van a hiba. A tp-linknek wifi WAN-ja volt, azért nem kapott külső IP-t. Hát igen, már megint nem figyeltem.
Szeretnék tanácsot kérni, hogy tudom azt megoldani, otthoni hálózatból tudjam nézni a beltérim csatornáit. Otthoni hálózatban működik szépen, nem szaggat, de ha már kintről megyek be VPN-l, akkor szaggat. A feltöltésem most 5 Mbit és ugyan úgy szaggat mint mikor 1 Mbit volt. A router most is egy wr841nd, mint az 1 Mbit idején. A média felbontása 720x576- 25frame/sec. Benti hálózatban megnéztem a routeren a Bandwidth eléri a 4 Mbit is. Lehet hogy az előttem hozzászóló problémája, a NAS lehet nekem is a megoldás? Egy mp3u fájlt küld a beltéri, amit VLC megnyit és látom at F1-t.

[ Szerkesztve ]

(#1217) Gubek-Einste válasza ddrram2 (#1216) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet, hogy kevés a sávszélesség a külső megtekintéshez, az 5 Mbps csak elméleti és az össze kifelé kommunikáló eszköz ezzel gazdálkodik + még a stream fenntartásához is kell némi adatforgalom.
Kezdesz már a "Sokat akar a szarka, nem bírja a farka" kategóriába esni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1218) ddrram2 válasza ddrram2 (#1216) üzenetére


ddrram2
csendes tag

Tudnál küldeni egy linket ahol tudnák okosodni, meg akkor egy jobb router nem oldaná meg a bajom, Netgear WNDR3700 vagy WNDR3800 ?

[ Szerkesztve ]

(#1219) LámaZ válasza bladegery (#1215) üzenetére


LámaZ
addikt

Az okosok ezt nem ajánlják. Egyébként én Ethernet-kábellel kötöttem a multimédia lejátszómat (amelyben van egy NAS) a modemrúteremre.

Legyen minden jó!

(#1220) bladegery válasza LámaZ (#1219) üzenetére


bladegery
senior tag

A nast én is kábelen csatlakoztatnám a routerhez. Utána a pcről is el tudnám érni ami ugyan csak a routerhez csatlakozik? +wifin keresztül pl. laptopról?
Bocsi ha kicsit értelmetlen:)

gergely-szabo.com

(#1221) LámaZ válasza bladegery (#1220) üzenetére


LámaZ
addikt

Én a PC-ről simæn elęrem a multimédia-lejàtszót.

Legyen minden jó!

(#1222) ddrram2 válasza LámaZ (#1221) üzenetére


ddrram2
csendes tag

Akkor mondjak le az álmomról? Hálózaton belül minden OK.

[ Szerkesztve ]

(#1223) LámaZ válasza ddrram2 (#1222) üzenetére


LámaZ
addikt

Az álmokról soha nem szabad lemondani, ha azok nem károsak.
Biztos van olyan rúter, amely gyorsan megbírkózik a nagy adatmennyiséggel wifin, de szerintem nem olcsó kategória. Vagy Kínából kell hozatni. (Valahol már belinkeltem ilyent.)
Én egyébként csak azt mondom, amit az itteni szakértőktől hallottam.
Megoldás még az, hogy kölcsönkérsz valakitől egy neked tetsző eszközt, és kipróbálod.

Legyen minden jó!

(#1224) bladegery


bladegery
senior tag

Valaki nem tudja hogy wifin keresztül milyen gyors az adatátvitel ezzel a routerrel?

gergely-szabo.com

(#1225) LámaZ válasza bladegery (#1224) üzenetére


LámaZ
addikt

54 Mbps.

Legyen minden jó!

(#1226) Gubek-Einste válasza LámaZ (#1225) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Dehogy, 300-as N-es.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1227) bladegery válasza Gubek-Einste (#1226) üzenetére


bladegery
senior tag

Akkor 300 mbit/s?

gergely-szabo.com

(#1228) Gubek-Einste válasza bladegery (#1227) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1229) bladegery válasza Gubek-Einste (#1228) üzenetére


bladegery
senior tag

Köszönöm.

gergely-szabo.com

(#1230) Gubek-Einste válasza bladegery (#1229) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szívesen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1231) dodoroli


dodoroli
tag

Sziasztok!
Tapasztalt emberek segítségét szeretném kérni!
Adott egy T-homes Cisco EPC 3925 modemes router erre kötve 2db Iptv-s beltéri meg egy Tp-link Tl-Wdr4300
router na most hogyan kellene beállítani a portnyitást,hogy menjen normálisan a utorrent feltöltése,letöltéssel nincs probléma!Egyszerűen nem akarnak hozzám kapcsolódni!Az UPnP az sem jó nekem.
A Tp-linkre 2 számítógép van kötve meg egy házimozi erősítő,meg egy csomó wlan-os eszköz,azért van szükségem egy másik routerre mert sok az eszközöm a hálózaton.
Már próbáltam másik letöltő klienst az sem lett jó a letöltésnél!
Tehát mit és hogyan állítsak be a routerekben,hogy legyen feltöltésem is?
Még valamit észrevettem a ciscoban, ha kikapcsolom a Wifit akkor random újraindul magától úgyhogy visszakapcsoltam.Ez miért lehet,hogy újraindul?

(#1232) Gubek-Einste válasza dodoroli (#1231) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hogyan van összekötve a Cisco és a TP-Link?
Ha LAN-WAN akkor át kellene raknod LAN-LAN-ra és ekkor elég csak a Cisco-ban beállítani a port forward-ot. Ennek a lépései:
- A Cisco-n kapcsol ki a wifi-t, ha messze lenne a TP-Link akkor nem kell.
- A TP-Link-en kapcsold ki a DHCP szerver-t, állítsd át a LAN IP-t, hogy nem ütközzön a Cisco-éval, a wifi-nél a az országot állítsd magyarra ha nem azon lenne.
- Az egyik LAN portba dugd a Cisco-ból kábelt.
- A wifi beállítása előtt nézd meg milyen a helyzet a környéken EZZEL vagy EZZEL, Androidos készülék esetén pedig EZZEL, olyan csatornát válasz amelyet a lehető legkevesebben (vagy senki sem használ) és legtávolabb van tőled (a mért érték a minél nagyobb), +/- 3 csatorna távolsággal is vedd hozzá. Ha panelban/társasházban laksz akkor elképzelhető, hogy végig kell próbálnod az összes csatornát amíg meg nem találod a legmegfelelőbbet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1233) predakon


predakon
őstag

Sziasztok! A tanacsotokat szeretnem kerni, mobilrol irok mert az internet nem mukodik.
Kb 4 napja aktivaltattam a korabbi iptv szolgaltatasom melle a t kabeles internetet is, mar az iptv bekotesnel kihoztak a cisco epc3925ot es nem is volt baja.
Az internet aktivalasa ota reggelre sosincs internet, a modem router elso 4 ledje villog majd az onlinet kovetoen ujraindul ez a szar....
Tegnap reggel bejelentettem a hibat es csinaltak is valamit mert megjavult, most reggel viszont ismet ugyan az a helyzet....a hibat ismet bejelentettem. Nem tudom mit csinalnak ejszaka de valamit nagyon szarul....
Talalkoztatok mar ilyen jelenseggel?

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#1234) dodoroli válasza Gubek-Einste (#1232) üzenetére


dodoroli
tag

Köszönöm szépen a segítséget!
Cisco Tp-link lan-Wan portal van összekötve.A Ciscoban meg szerintem rossz a szoftver mert ahogy írtam kikapcsoltam a wlant akkor random újraindul magától!
Ráadásul ez egyik napról a másikra lett ilyen.És akkor néztem :(( ilyenkor mi van!

(#1235) Criton


Criton
veterán

A google public dns-ét hogyan lehet beállítani?

(#1236) Gubek-Einste válasza Criton (#1235) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

192.168.100.1 -> Belépés a beállított user/pass, majd Setup/LAN Setup/LAN 1 Static DNS 1-3-hoz beírni:
1; 8.8.8.8
2; 8.8.4.4
3; 208.67.222.222 (OpenDNS)
Lap aján. Save Settings és már kész is van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1237) Criton válasza Gubek-Einste (#1236) üzenetére


Criton
veterán

ok, köszi :R

(#1238) Criton válasza Criton (#1237) üzenetére


Criton
veterán

Most este tudtam megcsinálni, most mint ha egy kicsit gyorsabban töltené be az oldalakat.
Ennyire rossz lenne a UPC DNS szervere?

Egyébként most így nézz ki:

DNS 1: 8.8.8.8
DNS 2: 8.8.4.4
DNS 3: 208.67.222.222

(#1239) Gubek-Einste válasza Criton (#1238) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg inkább csak placebo, nem kellene, hogy észrevehető legyen a különbség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1240) Criton válasza Gubek-Einste (#1236) üzenetére


Criton
veterán

Ha a Cisco csak Bridge mode-ban van, akkor gondolom a routerban kell ezeket megadni ?

(#1241) Gubek-Einste válasza Criton (#1240) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen mivel Bridge módban nincs is hol megadni. Router-ben is ugyan ilyen menüpontban kell majd megadni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#1242) NoMagix


NoMagix
addikt

Üdv mindenkinek!

Nekem is egy Cisco EPC3925 routert hozott a T az IPTV mellé.
Elötte egy TP-link WR1043ND-t használtam a régi modemmel, mivel a Ciscoban is van wifi így a TP visszakerült a dobozába.
Jó a vétel mindenütt, még a házunkban az aslószinten is jó a jel a betonfödémen keresztül.
Kérdésem az lenne, mit tegyek ha a torrentnél a jobb alsó sarokban egy felkiáltójeles jelzés van a következő felirattal, "Nincs bejövő kapcsolat, ha nem vált az ikon zöldre, az hálózati beállítási hibát jelenthet"?!?
Ha lefuttatom a tesztet, akkor egy darabig zöld, de hamar visszavált az előbb említett ikonra és az üzenet, a port nincs nyitva, és ír egy portszámot!

Teljesen kuka vagyok az ilyen beállításokhoz, ha lehet ne nagyon szapuljatok! :R

előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#1243) dr.bubo válasza NoMagix (#1242) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nyissál portot a ciscoban, de egyszerűbb az uPnP engedélyezése a ciscoban ill a utorrentben. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#1244) NoMagix válasza dr.bubo (#1243) üzenetére


NoMagix
addikt

ÓÓÓÓ, király, köszi!
Valószínü ez a uPnP lesz a megoldás! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#1245) LámaZ válasza NoMagix (#1244) üzenetére


LámaZ
addikt

Én amikor az UPnP engedélyezését javasoltam, le lettem hordva, mert hogy nem biztonságos.

Legyen minden jó!

(#1246) NoMagix válasza LámaZ (#1245) üzenetére


NoMagix
addikt

Passz, én teljesen láma vagyok ezekhez!
Az előző TP-Linkes időszakomban semmit nem állítottam és tökéletesen működött.
Csak azért cseréltem le, mert így egy készülékben van minden!
Mi a jó és egyszerű megoldás?

(#1247) LámaZ válasza NoMagix (#1246) üzenetére


LámaZ
addikt

A biztonságos megoldás a dedikált portok megnyitása lenne, de az is könnyen támadható. Ezért van az, hogy az utorrentnél meg lehet adni, hogy minden indításnál véletlenszerű portszámot nyisson.

Legyen minden jó!

(#1248) LorantTus


LorantTus
csendes tag

Sziasztok! A cégünknél valószínűsíthetően Cisco hálózati parkot fogunk kialakítani, de még előtte szeretnék informálódni a tapasztalatokról. Az említett, EPC3925 nekem tökéletesen működik IP TV-hez, még anno a T-Home-tól kaptam, emellett Linksys oldalon nagyon jó tapasztalatom volt a termékeikkel. Nyilván egy céges hálózat kiépítése ennél nagyobb falat, így főleg az érdekelne, hogy szolgáltatók által biztosított termékeknél, illetve a Cisco üzleti termékeinél milyen tapasztalatok vannak. Amikor a Cisco mellett döntöttünk, más márkák (HP, Zyxel, D-Link stb.) alulmaradtak lehetőségek és megítélés terén, de ennek ellenére minden lehetőséges körülményre szeretnénk felkészülni.
Előre is köszi a segítségeteket!

(#1249) bladegery válasza LorantTus (#1248) üzenetére


bladegery
senior tag

Szerintem egy nagy név hálózatban, megbízható termékekkel.

gergely-szabo.com

(#1250) predakon válasza LorantTus (#1248) üzenetére


predakon
őstag

Mégis mekkora hálózatról beszélsz? Én a cégünknél több 10 millió forintért adok el HP és Cisco eszközök egyaránt, mind a két megoldás nagyon jó.
A HP networking olcsóbb és nagyon nagy előnye a 3 éves következő munkanapi csere garancia, a cisco esetében a garancia eszköz függő de semmilyen esetben sem következő munkanapi a csere. Ilyen supportot csak smartnet vagy SMB SA garancia kiterjesztéssel lehet megnövelni (sőt csak vásárolt smartnet support esetében van lehetőség verzió számon belüli IOS frissítésre is pl.4.3.1,4.3.2 stb... egyéb esetben 4.0, 5.0 stb...).

Az az igazság, hogy nem tudok olyat mondani ami miatt mindenképpen Cisco, ez már csak "hitvallás" kérdése.
Munkahelyi körülmények között viszont a D-lik, Zyxel, Huawei vonalat biztos hogy nem erőltetném... ha csak nem baromi kevés a lóvé de akkor meg tök mindegy az is amit eddig írtam.
Ha valóban komolyan a szándékaitok és segítségre van szükségetek írj privát üzenetet.

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.