Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) kali válasza DS39 (#650) üzenetére


kali
legenda

anno találkoztam ilyennel egy ismerős csaj notijánál - ami javításon volt nálam -, ott a notis wifi modul illesztésével volt probléma, nem kezelte le rendesen a titkosításokat, a wifi modul cseréjével megoldódott a probléma!
igaz, akkor még epc3825 hgw volt nálam, de az ugye csak a két telefonos csatinak a hiányában tér el az epc3925 típustól!

(#652) DS39 válasza kali (#651) üzenetére


DS39
nagyúr

köszönöm a választ.

(#653) MaTTeS


MaTTeS
senior tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy nem működik az otthoni csoport megosztás itthon a 3 win7-es gép között.
Mielőtt megkaptuk volna ezt a Cisco-t külön modem+router társaságában éltünk, azzal semmi probléma nem volt. Meghozták a Ciscot, a routert vissza is raktam a dobozába, nincs rá most szükség. Ezek vannak rádugva kábelen: iptv-hez STB, 3 számítógép, mindegyiken windows 7. (wifin csak 1 telefon és egy ipod szokott lógni, de nem folyamatosan)

A helyzet az, hogy akármelyik gépen is hozok létre otthoni csoportot, azt a többi érzékeli, de a csatlakozáshoz kért jelszó beírása után gondolkodik fél-1 percet aztán kiírja, hogy az otthoni csoport hibát észlelt és nem lehet csatlakozni. A hibakeresés pedig hálózati problémát talál, amit nem tud javítani.
Van valami opció amit be kell kapcsolni a router beállításaiban?
Köszi :)

(#654) KingucM


KingucM
csendes tag

antenna :)

4 csavar a doboz alján
belül egy minipci wifi modul, rajta 2db U.FL csati
e-bay-en pigtail 2db szállítással együtt 700 Ft. (U.FL-RPSMA)
e-bay-en 2db 10dBi antenna 3M-es RPSMA kábellel szállítással együtt 2 600 Ft.
Vicc az a 2db nyákra nyomtatott antenna ami a dobozban belül van :)
Pár hét múlva, ha megjön minden, akkor remélhetőleg elmesélem hogy mennyit változott,
mert a WiFi miatt le kellett hoznom a padlásról a cuccot, most meg visszatenném, mert ott van szépen sorban az összes kábelvégződés.

3300 Ft-ból előreláthatólag meg lehet csinálni.
Itthon mindenféle netes árukereső hulladékoldalakról összevadászva acuccokat kb 10-15 ezer pénz lett volna.

(#655) kimpepevok válasza KingucM (#654) üzenetére


kimpepevok
tag

Kíváncsi vagyok!

Holly

(#656) KingucM


KingucM
csendes tag

Visszatették az októberi fw-t
ráadásul ma fél napig nem volt net.

(#657) kimpepevok válasza KingucM (#656) üzenetére


kimpepevok
tag

A T-nél vagy?

Holly

(#658) Spiccberg válasza kimpepevok (#657) üzenetére


Spiccberg
csendes tag

Aha, nincs más választás

[ Szerkesztve ]

(#659) kali válasza KingucM (#656) üzenetére


kali
legenda

esetleg; link

(#660) Spiccberg válasza kali (#659) üzenetére


Spiccberg
csendes tag

x

[ Szerkesztve ]

(#661) Spiccberg válasza kali (#659) üzenetére


Spiccberg
csendes tag

Bár nem nekem szól, de itt is ez volt a helyzet viszont:

Esetleg ma van 3.-a :)
net meg 2.-án nem volt egész nap :)
ha nincs net ezzel az oldallal kezdem.
Ami meg még inkább fáj, hogy ha már 2.-án úgysem volt fél napig net, akkor a 3.-ára tervezett dolgokat is áttehették volna másodikra, mert húzós volt hogy igy 2 nap volt, mikor nem volt net, ráadásul 3.án éjjel (ami már elmúlt), meg délelőtt is (lesz/volt) leállás, karbantartás miatt :))

(#662) kali válasza Spiccberg (#661) üzenetére


kali
legenda

3-a éjjel még nem múlt el, és most éjszaka is lesznek karbantartások/leállások!
ahol 2 napra is kiírják, ott vélhetően okkal teszik, és nem zsúfolhatják 1 napba, pláne ha több lépcsőben csinálják!

(#663) Spiccberg válasza kali (#662) üzenetére


Spiccberg
csendes tag

Dolgoztam náluk tudom milyen :)
De Gergely óta, 3.-a éjjel 0-6 óra között az azt jelenti hogy
2012-05-03 - 00óra 00perc 01másodperc és 06óra 00perc 00másodperc között
ha nem igy lenne, akkor azt irnák ki hogy harmadika este 8tól másnap reggel hatig.
tehát az az éjjel ami ki van irva, az elmúlt
és most megint nem volt net, pedig 9-13 között irták, magyar idő szerint :)
sajnos nagyrészt dilettánsokkal dolgoztatnak, akiket basznak kifizetni.
Igy nem kell csodálkozni hogy a munka is olyan amilyen. Ahhoz meg nem adom a nevem.

(#664) #78121280 válasza Spiccberg (#663) üzenetére


#78121280
törölt tag

Ma éjjel 22:00-től még lesz karbantartás pár helyen ,kali erre gondolhatott. :)

[ Szerkesztve ]

(#665) kali válasza Spiccberg (#663) üzenetére


kali
legenda

3-a éjjel, az máról holnapra lesz, mivel a sorrend valami ilyesmi; hajnal -> reggel -> délelőtt -> délután -> este -> éjszaka - részletesebben már nem írom le...
3-a hajnal, az már elmúlt!
mind a két időintervallumban volt/lesz karbantartás valahol!

(#666) Spiccberg


Spiccberg
csendes tag

OK :)
Végülis a listából nem tudhatja hogy ki hol lakik :)
De a 3.ára bejelentett karbantartások, akkor is függetlenek, attól hogy 2.án fél napig nem volt net :( és kötözködős kedvemben is vagyok, mert sok pénzt buktam a nem bejelentett nethiány miatt. de attól még másodika 23:59:59 után egy másodperccel jön harmadika 0:00:00 :) emiatt meg holnap reggel derül ki hogy lehet hogy nem 40 hanem 70 ropitól estem el :(

Kali: Tényleg ha egy átlagos napot nézünk, akkor igy van, de neten dolgozom, nettel dolgozom, az előre beirt éjjeli karbantartások úgy jöttek ahogy én mondtam és az oldalra sem az van kiirva hogy 3.a éjjel, hanem hogy: "karbantartási munkálatok miatt 2012. május 3-án 0 és 6 óra között " ez meg már elmúlt :)

Rossz napjaim vannak, ilyenkor szőrszálhasogatás van, meg igazam :)

[ Szerkesztve ]

(#667) kali válasza Spiccberg (#666) üzenetére


kali
legenda

hasogathatod, ahogy csak akarod, a kiírt időpontokat nem lehet félreérteni, de te az írtad, hogy 3-a éjszaka már elmúlt - ez pedig nem igaz! :N 3-a hajnal már elmúlt, de a 3-a éjszaka még csak következik majd!
amennyiben ennyire fontos - és pénzes téma - a net, úgy léteznek üzleti csomagok, ahol sokkal szűkebbek a szabályok, fizess elő olyanra, kevesebb gondod lesz, ellenben húzósabb lesz az ára...

[ Szerkesztve ]

(#668) Spiccberg válasza kali (#667) üzenetére


Spiccberg
csendes tag

Az előzőben nem arra irtam hogy elmúlt :)

Üzleti csomag drágább, nem vagyok vállalkozó sem egyéb, ráadásul a kötbérre és rendelkezésre állási időre (95%) vonatkozó dolgok ugyanazok a lakosságinál meg az üzletinél is, ha a szolgáltató nem tud szolgáltatni, a kiesett idővel arányos havidij max nyolcszorosa, de olyan feltételekkel, hogy azok sosem fognak teljesülni, ha meg mégis az egy 15ezres üzleti csomagnál is egy napra max 3871 Ft, ami a töredéke annak, amennyit veszitettem. Ez a 95% is elég laza, ha egy évben 18 napig nincs net, az még belefér...

(#669) Spiccberg


Spiccberg
csendes tag

Egyékbént a nemrég visszavont áprilisi, és a most visszarakott októberi firmware között
volt vmi lényeges külömbség?
Én kb annyit találtam hogy az áprilisi frissitésben már nevén volt nevezve az "n" szabvány
valamint a repeater beállitásnál volt figyelmeztető szöveg hogy az kizárólag WEP titkositással működik?

[ Szerkesztve ]

(#670) XZoli


XZoli
aktív tag

Este visszakerült az áprilisi firmware, egész este ritustáncot járt a kábel modem, lőttek az esti BF3-nak kíváncsi leszek meddig lesz fent :DD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#671) #78121280 válasza XZoli (#670) üzenetére


#78121280
törölt tag

Teljesen ugyan az a dátuma? Rítustánc ez jó. :C :DD

(#672) KingucM válasza kali (#615) üzenetére


KingucM
csendes tag

Hali

Most nézem ezt a képet amit belinkeltél nekem...
Mi ez a Guest Network? Nekem ez nem volt az áprilisi fw-ben.

Ha arra lehetne használni hogy pár wifi-s csak netezni tudjon esetleg más jelszóval, és a hálózathoz nem fér hozzá, az nagyon okos dolog lenne.

T- nél vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#673) kali válasza KingucM (#672) üzenetére


kali
legenda

arra is használható, több (vendég) wifi alhálózat is létrehozható, más és más ssid, macdress...stb mellett! :K
sőt, lan esetén is van/lesz ilyen!

(#674) Hugmebear


Hugmebear
csendes tag

Sziasztok,

A kovetkezo problemam van. Jo ideje van mar nalunk egy EPC3925, hogy ugy mondjam teszi a dolgat... viszont a wifi nem nagyon akarodzik messzire elerni (nagy a haz...), ezert beszereztem egy Linksys E4200-as routert, 2db wifije van, egy 5GHz-s es egy 2.4GHz-s. Az 5-os reszehez hibatlanul tudok csatlakozni, semmi gond nincsen, kapok IP-t (amit az EPC oszt ki ugyebar), viszont a 2.4-es antennahoz nem tudok csatlakozni, nem ad IP-t vagy time out vagy bekapcsolás után 5-10 perc után nem lehet rájelentkezni.

Mifele olyan sajatos beallitas lehet az EPC-n aminek kihatasa lehet erre a helyzetre? Konkretan fogalmam nincsen, hogy mi a fene lehet egyaltalan a bibi, probaltam az E4200-ast bridge modba is tenni, meg reseteltem, meg minden loszar, de a helyzet allandoan ugyanaz. 5 gigan van net, megy jol, 2.4-en nem! A Linksys E4200-as routert access point-ként használom kábelen összekötve. Mivel nagy a távolság, a repeater üzemmód WIFI-WIFI között nem jöhet szóba.

Kipróbáltam Linksys WRT160N routerrel is és ugyanez a jelenség, 2.4 GHz-n nem működik. Nincs a közelben másik WIFI ami zavarná és ugye 5 GHz-n nincs probléma. Mi lehet a gond?

Minden ötletet előre is köszi!

(#675) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Nem tudjátok, miért nem csatlakozik ehhez az eszközhöz egy 10/100/1000-es hálókártya 1000-es sebességen?

A led sárga, így mutatja, hogy a csatlakozás sebessége csak 100-as. Bármit csinálok, nem akar zöldre váltani.

Egy ASROCK Fatal1ty P67 Professional alaplapról van szó.

Köszönöm!

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#676) kali válasza Bélaaaa (#675) üzenetére


kali
legenda

az alaplap esetében a chipset, illetve a hálókártya illesztése rendben?
a hálókártya kapcsolati sebessége megfelelően beállítva?
a használt hálózati kábel gigabit képes?

(#677) Bélaaaa válasza kali (#676) üzenetére


Bélaaaa
őstag

az alaplap esetében a chipset, illetve a hálókártya illesztése rendben? Igen, mert alaplapi a hálókártya

a hálókártya kapcsolati sebessége megfelelően beállítva? Igen, próbáltam automatán is, illetve fix 1000Mbps-sel is.

a használt hálózati kábel gigabit képes? Van nem 1000-es hálókábel 8 bekötött szállal?

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#678) kali válasza Bélaaaa (#677) üzenetére


kali
legenda

- attól, hogy alaplapi (integrált) egy hálókártya, még van/lehet külön illesztése, és sok esetben abba a hibába esnek, hogy megelégednek például a win 7 által alapban adott illesztéssel, és nem húzzák fel az alaplap gyártója által külön adott chipset és hálókártya illesztést, és emiatt vagy egyáltalán nem, vagy csak problémásan működik a hálókártya!
- ok!
- van, ha például nem okés a bekötés! megfelelően bekötött cat5e/cat6 kábel esetén megy a gigabit!

(#679) Bélaaaa válasza kali (#678) üzenetére


Bélaaaa
őstag

- attól, hogy alaplapi (integrált) egy hálókártya, még van/lehet külön illesztése, és sok esetben abba a hibába esnek, hogy megelégednek például a win 7 által alapban adott illesztéssel, és nem húzzák fel az alaplap gyártója által külön adott chipset és hálókártya illesztést, és emiatt vagy egyáltalán nem, vagy csak problémásan működik a hálókártya!

Így már értem, természetesen a gyártó legfrissebb drivere van fenn, illetve az Intel Inf (csipszetdriver)-ből is legújabb ven fenn.

- van, ha például nem okés a bekötés! megfelelően bekötött cat5e/cat6 kábel esetén megy a gigabit!

Kipróbáltam a kábelt egy másik 1000-es eszközzel, azzal a kapcsolat sebessége 1000 (zöld a led). TP-Link router - EPC.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#680) kali válasza Bélaaaa (#679) üzenetére


kali
legenda

akkor vélhetően a munkaállomás - vagy konkrétan a hálókártya - körül kell keresni a hibát!
a bios beállításaiban nincs a hálókártyára vonatkozó opció?
esetleg még próbáld meg, hogy a gigabit képes router és a hálókártya között milyen kapcsolat épül fel, lesz úgy gigabit, vagy sem?!?! epc rendben, kábel rendben, router rendben, amennyiben így sem lesz gigabit, úgy biztos, hogy a munkaállomás/hálókártya a probléma forrása!

(#681) Bélaaaa válasza kali (#680) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Megvan a megoldás, olyan banális, hogy csak na.

Van 2 gyári Cat5e-es kábelem. Ezek voltak a hibásak.... :W :W :W Ezeket cserélgettem egymással.

Összekötöttem egy harmadik kábellel (szomszédból kölcsönkértem), így jó... El sem hiszem, hogy ilyen megtörténhet... :W :W :W

Köszönöm a segítséged!

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#682) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok!
Van nekem is egy ilyen cisco 3925-ösöm, eddig nem foglalkoztam vele, a tkábel adta, modemként ment, de most lehet hozzányúlok a routeres oldalhoz is. Ami miatt érdekes lehet, az az, hogy állítólag ez gigabites vezetékes résszel rendelkezik, ill a remény, hogy egyébként a funkcióját rendesen ellátja.
Tegnap kezdtem el piszkálni, de rögtön az elején ért némi meglepetés, mikor a wifit belőttem WPA2-vel, jelszóval, és utána nem tudtam rá felcsatlakozni, ill fel tudtam, de net nem volt, és ennek ártani se tudtam semmit. A másik router egy Asus WL-500W tomato-val, az tökéletesen muzsikál, perpill annak a belső ip-je van dmz-be téve és kész.

Leginkább az érdekelne, hogy a hosszútávú tapasztalatok szerint jól, hibamentesen megy ez a cucc, vagy akad gond vele? Erre a wifis dologra van valakinek ötlete? Köszi!!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#683) norti válasza Rick4 (#682) üzenetére


norti
addikt

Nézd, egy hónapja rakták be nálam az ősrégi kábelmodem helyett, rögtön átengedtem rajta mindent (van egy TP-Link WR1043ND a gép és a Cisco között, aminek a tudása kell nekem) ez részben tud annyit (a fő dolgokat), de nálam elég gyenge a wifi jele (egy téglafal túloldalán már az alap 4/5-ös szintből (ami 1 méterre van tőle, lol) 1/5, max. 2/5 van csak meg, míg a TP-Link 5/5 ott is).

Amúgy a gigabitet viszi, azzal nincs probléma, simán átmegy az 500-750 connection egyszerre, de ha használnám a Cisco tűzfalát, lehet behalna, nincs nagy terhelésre tervezve. Szóval, ha csak a Ciscot akarod használni, készülj fel, hogy tűzfallal bekapcsolva nem fog sok kapcsolatot elbírni.

(#684) Rick4 válasza norti (#683) üzenetére


Rick4
félisten

Nálam a probléma ott indul, hogy a wifi jelszót se tudom beállítani, holott nem ez az első router ami a kezembe kerül, van tomato-s is, elvileg nem én vagyok a hunyó. A Tomato maradhat, de van még itt két TP- link router, akár a padlásra is felrakhatom őket és akkor az egész telket lefedhetem wifivel. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#685) Rick4 válasza Rick4 (#684) üzenetére


Rick4
félisten

Na, úgy néz ki, minden okés, viszont a nas-on nem megy a torrent, berakom a dolgokat, és semmi se történik, nincs se le se feltöltés.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#686) hétalvó


hétalvó
addikt

nálam megy minden szépen addig a pontig, hogy lekapcsolom az összes utp-vel rákötött gépet, abban a pillanatban elkezd sípolni, majd mikor visszakapcsolok egyet utp-n nem lesz kapcsolat, a wifi működik rendesen végig, valami ötlet?

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#687) LámaZ válasza Sidekick (#9) üzenetére


LámaZ
addikt

Egy kis olvasmány: még mindig semmire.

Legyen minden jó!

(#688) benneleszek


benneleszek
csendes tag

Szeretném tanácsotokat kérni. Van itthon egy EPC3925 tipusúm a T-s szolgáltató jóvoltából. Az lenne a gondom hogyha rákötöm a TP-LINK WR941ND típusú routerem akkor számos alkalommal újraindul a modem akár napi 5-10-szer is néha 2-3 percenként ami kissé idegesítő tud lenni. Na most a modembe 3 set top box van becsatlakoztatva és ugyebár a maradék 1 kábel megy a routerbe. Ha kikapcsolom a routert és közvetlenül a gépbe csatlakoztatom akkor nem tapasztalható ez az újraindulás viszont így csak 1 gépen tudok netezni mivel nincs több csati a modemen és hát a wifi hatósugara is sokkal kisebb mint a tp-link esetében. Megkérdeztem a T-t, hogy mit gondolnak erről. Azt mondták, valószínű a routerrel lesz a probléma. Én ezt annyira nem gondolom viszont van egy olyan sejtésem, hogy esetleg azért indul újra sokszor mert a routerrel túl sok a modemnek a (net) terhelés. Lehet e ez vagy pedig más a gond ill. tényleg a routerrel lehet a probléma?

Segítségeteket előre is köszi! :)

(#689) fil válasza benneleszek (#688) üzenetére


fil
őstag

Ha kevés a port akkor miért routert kötsz rá? Miért nem egy switchet? Egyszerűbb...

(#690) benneleszek válasza fil (#689) üzenetére


benneleszek
csendes tag

Egyszerű, mert nem is gondoltam rá :) Na meg a routeren gyorsabb és nagyobb hatósugarú a wifi. De azért köszi kipróbálom szerzek egy switchet meglátjuk azzal, hogy szuperál.

[ Szerkesztve ]

(#691) fil válasza benneleszek (#690) üzenetére


fil
őstag

"...a routeren gyorsabb és nagyobb hatósugarú a wifi..."
... viszont az lehet ,hogy épp ez okoz valami interferenciát a beépített wifivel. Mindkettő "N"-es ,tehát elég nagy hatótávolságú és szélessávú ,tehát nagyobb esélyük van az össeakadásra. Ha meg a TP-Link lanján ugyanaz a szubnet ,mint a Cisco lanján ,az megincsak nem jó. ...De hát bármi lehet.

(#692) benneleszek válasza fil (#691) üzenetére


benneleszek
csendes tag

Akkor kicsit jobban beleásom sztem magam a beállításokba hátha sikerül v-milyen megoldást találni. Lehet, hogy tényleg v-milyen beállítás miatt akadnak össze. Szerinted miket érdemes megnézegetni, mi okozhat galibát?

(#693) hétalvó válasza hétalvó (#686) üzenetére


hétalvó
addikt

rádugtam egy switch-et így sosincs olyan nincs valami az utp-n

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#694) fil válasza hétalvó (#693) üzenetére


fil
őstag

:F
... mi van? Bocs ,de nem értem :(

(#695) fil válasza benneleszek (#692) üzenetére


fil
őstag

Ha a routered tud wan<->lan bridge-et ,akkor én azt próbálnám beállítani. Akkor elméletileg mint egy wifi-vel kiegészített switch üzemelne. DHCP szervert letiltani rajta. Nagy kérdés ,hogy a dhcp relay működni fog-e rajta ,vagy elnyeli a dhcp requesteket.

(#696) hétalvó válasza fil (#694) üzenetére


hétalvó
addikt

olvass vissza mire válaszoltam.
de még1x ha nincs aktív utp kapcsolatom a routerem elkezd sípolni és lelövi az utp portjaimat, kikapcs-bekapcs és mennek megint rendesen. de hogyha rárakok egy switch-et akkor nincs olyan hogy nincs valami az utp-n.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#697) MajaG


MajaG
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a modemen van usb port. Rá lehet erre vinyót dugni és megosztani? DDNS jól megy?

(#698) LámaZ válasza MajaG (#697) üzenetére


LámaZ
addikt

Erről szövegelünk itt, hogy le van tiltva gyárilag.

Legyen minden jó!

(#699) fil válasza hétalvó (#696) üzenetére


fil
őstag

Bocs... elnéztem a threadet :W

(#700) MajaG válasza LámaZ (#698) üzenetére


MajaG
senior tag

Sorry! Munkahelyen néztem. 1 oldalt nem volt időm visszaolvasni, főnők kérdezte. Na akkor rá kérdezek a fiúknál, hogy lehetséges, engedélyezni. :) Van-e valami alap rendszer firmwareünk. (mielőtt hülyének néztek, szolgáltatónál dolgozom)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.