Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Alpi


Alpi
tag

Sziasztok! Valaki le tudná írni, hogy a Cisco EPC3925 admin felületén hogyan tudok portot nyitni, mert bár tűzfal ki van kapcsolva, a 25/5-ös net hasít 27/6-al, de a micro torrent csak letölt, de fel nem... :(

A mikro torrent teszt azt mondja, hogy nincs kimenő kapcsolat, mert az adott port tiltva van. Vagy ezt a Vistában kellene állítani? Mert a Vista tűzfalán át van engedve a mikro torrent.

Előre is köszönöm a hozzáértők válaszát.

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#152) napocska2 válasza Alpi (#151) üzenetére


napocska2
senior tag

Szia!
A következők szerint intéztem a portnyitást és gond nélkül működik nálam:
A Setup/LAN Setup menüpontban a Pre-assigned .... gombnál felbukkanó menüben tudsz fix IP-t hozzárendelni MAC alapján (36-38. oldal), aztán a Applications & Gaming/Port Range Forwardingnál pedig megadhatod a portot/portokat. (81. oldal) Én valami 65000-65500 körülit állítottam be és a Protocolt Both-ra állítottam. Aztán az utorrentben pedig megadsz egy portot a beállított tartományból és ráengeded a hálózati tesztet. Ja, és ahol megadod a portot, ott ki kell venni a pipát a véletlen port minden indításnál kockából. Remélhetőleg zöld pipát fog eredményezni.
Itt találod a használatit, ha még nem találtad volna meg: #113
Ha valamit rosszul írtam volna, majd kijavítanak a többiek. :B

(#153) Alpi válasza napocska2 (#152) üzenetére


Alpi
tag

Uhh, megnézem! Nagyon köszönöm!

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#154) #78121280 válasza Alpi (#151) üzenetére


#78121280
törölt tag

Van egy egyszerűbb megoldás is.

Administration - Management fül és ott

UPnP: Enable majd save settings

Vagy

így ahogy a képen van ,

[link]

persze azt a portot kell be írni amit a kliens használ , belsős IP címet azt meg a háló kártyánál találod. Vezérlőpult\Hálózat és internet\Hálózati kapcsolatok. 2x rá katt a hálózati kártyára és részletek, ott meg az ipv4 címnél megtalálod a belső IP címed.

[ Szerkesztve ]

(#155) Eagle1


Eagle1
csendes tag

Sziasztok,

A kovetkezo problemam van. Jo ideje van mar nalunk egy EPC3925, hogy ugy mondjam teszi a dolgat... viszont a wifi nem nagyon akarodzik messzire elerni (nagy a haz...), ezert beszereztem egy Linksys (cisco? :)) E4200-as routert. Az EPC a DHCP, aminek az egyik portjara (nem az 1-re) van dugva az E4200. Nem tudom ki ismeri, de az E4200 sajatossaga, hogy 2db wifije van, egy 5GHz-s es egy 2.4GHz-s. Az 5-os reszehez hibatlanul tudok csatlakozni, semmi gond nincsen, kapok IP-t (amit az EPC oszt ki ugyebar), viszont a 2.4-es antennahoz nem tudok csatlakozni, nem ad IP-t vagy time out, vagy valami... van, hogy kapok IP-t es ilyen 2000-es pingem van :)

Gondoltam biztos az uj routerem a szar, bevittem az irodamba, hogy leteszteljem az ottani (TPLink) routerrel, hogy ott mi tortenik, es ott hibatlan!!! Magyaran az E4200 csont nelkul mukodik mashol, csak az itthoni EPC-vel nem akar menni az egyik antennaja, ami sajnos kell az iPhone-hoz, mert ez nem tamogatja az 5gigas frekit :(

Mifele olyan sajatos beallitas lehet az EPC-n aminek kihatasa lehet erre a helyzetre? Konkretan fogalmam nincsen, hogy mi a fene lehet egyaltalan a bibi, probaltam az E4200-ast bridge modba is tenni, meg reseteltem, meg minden loszar, de a helyzet allandoan ugyanaz. 5 gigan van net, megy jol, 2.4-en nem!

Minden otletet elore is koszi! Az EPC amugy cirka gyari konfigban van, annyi, hogy a torrentek miatt kikapcsoltam a Flood protectiont, ahogy itt mar irtatok is :)

(#156) dzsambo válasza Eagle1 (#155) üzenetére


dzsambo
tag

Egy kérdéssel kezdeném: minek vettél egy ilyen routert mikor a tudásának a 99%-át ki sem akarod használni. Amire te szeretnéd használni arra elég lett volna egy AP is. Mondjuk ez, ha már Linksys és fele annyiba kerül.

A kérdésedre a válasz azért nem megy otthon, mert repeater módba kellene állítanod és akkor menne rendesen.

Eddig mit állítottál be rajta, dhcp kikapcsolva, ssid beállítás, egyebek, illetve, hogy van összekötve a 2 router?

(#157) Eagle1 válasza dzsambo (#156) üzenetére


Eagle1
csendes tag

Kihasznalnam en sokmindenre, csak elso kanyarban az mukodjon, hogy megy mind a 2 wifije normalisan.

Jelenleg Bridge modban van, dhcp off, es egy normal cat6-os kabellel oszekotve a cisco egyik portjaval (tobb portban is neztem). ssid be van allitva mind a 2 wifihez mas-mas, WPA2 personal...

Olyan van "neha", hogy a 2.4-en is kapok IP-t amit a cisco oszt ki, de ilyen 3000-es pinget produkal :) Aztan lecsatlakozok, es rendszerint nem is tudok ujra felcsatlakozni mar. Mintha valami utkozes lenne, pedig csak 1 dhcp van a rendszerben. (probaltam kettovel is, mas tartomanyban, de ugy se volt jobb)

Repeater modba hogyan tudom tenni? En azt nem ertem, hogy Bridge modban, miert csak az 5-os wifire kepes kiosztani normalisan az IP-t??? (meg a LAN-ra) semmifele ilyen iranyu beallitast nem lattam sehol.

Illetve bevittem az irodamba a cuccot, radugtam a TPlinkes ottani routerre, es gond nelkul ment minden... magyaran nem valoszinu h HW hiba van.

(#158) dzsambo válasza Eagle1 (#157) üzenetére


dzsambo
tag

A bridge mód az nem jó, az csak wifi wifi összeköttetésre van. Neked vagy repeater vagy access point funkció kell. Ha a repeatert nem tudja marad az ap. DHCP off, lan 1be kábel és én az SSID-ket is összevonnám az epcével. Ja és lanra állíts neki statikus ip olyan tartományba milyet a fő router oszt.

Én tudom, hogy nem hardver hanem beállítás probléma.

(#159) Eagle1 válasza dzsambo (#158) üzenetére


Eagle1
csendes tag

Ezt is probaltam... a tortenet ua.
az EPC wifijet ki is kapcsoltam (az olyan messze van tolem, hogy kar mennie... de amikor ment az se szamitott semmit)

Nincsen az EPC-n valami beallitas, amiben esetleg ez kulonbozik mas "primitiv" routerektol? Mert ha mas routerre dugom akkor tok jol kapok IP-t mindenhol... Nem tudom, hogy ez mi a franctol fugg... a hazam van elatkozva? :)

(#160) dzsambo válasza Eagle1 (#159) üzenetére


dzsambo
tag

Akkor már nincs ötletem. Nálam is 2 router megy, de nálam gond nélkül (igaz az egyik wifi nélküli) Ma a szokásos, epc-n firmware frissítés, vagy vegyél egy modemet és a szép új router legyen a fő (esetleg ha sok pénzed van akkor egy AP mellé).

Esetleg tedd fel itt is, hátha a többiek tudnak rá mondani valamit.

[ Szerkesztve ]

(#161) Eagle1 válasza dzsambo (#160) üzenetére


Eagle1
csendes tag

Az EPC-n hogyan lehet (lehet???) fw-t frissiteni???

Illetve neked, mik vannak ott beallitva? Most hoztam egy WRT54-es regi cuccot, rajta egy dd-wrt-vel, de az a helyzet hogy a szitu ugyanaz!!!

nem tudok netet kicsikarni a wifibol, pedig ennek csak 1 wifije van :)

(#162) atagster


atagster
csendes tag

Sziasztok!
Nekem az a problémám a HGW-vel, hogy a vezetékes és wifi hálón lévő dolgok nem látják egymást.
A TV-n és az STB-n is van opció, hogy a hálózaton osztott filmeket/képeket le tudja játszani, ám minden gépem wifin kapcsolódik a hálózathoz, ami miatt egyik készüléken sem működik a megosztásos okosság.

Valaki tud erre megoldást?

Más: 2. STB-ot lehet wifin csatlakoztatni a hálózathoz? Az UTP kábelt csak úgy ledobták a szoba ajtajába, ami ráadásul rövid is, elfekvőben meg van itthon pár AP-m, amit talán lehetne ilyesmire használni...

(#163) dios12


dios12
csendes tag

sziasztok!
nagy segítségre lenne szükségem. A napokban a d-link routeremet lecseréltük egy ilyenre és jelenleg a wifi nem működik az acer asprite 5715z típusú laptop.(vista oprendszerrel)
nem értem mi lehet a gond mert a két androidos telefon gond nélkül kezeli.
valaki help? esetleg képekkel vagy valahogy nagyon lépésenként elmagyarázni hogy mi a teendő mert nem értek hozzá

köszönöm dios12

(#164) atagster válasza dios12 (#163) üzenetére


atagster
csendes tag

Vagy a titkosítást nem szereti a win (én wpa-personalt használok, az mindenhez jó) vagy pedig az "n" mód zavar be.
http://192.168.0.1/Wireless.htm oldalon "network mode"-ot "B/G mixed"-re, vagy "G only"-ra állítsd, hátha úgy jó.

(#165) kimpepevok válasza atagster (#162) üzenetére


kimpepevok
tag

Sziasztok!

Hasonló problémám van.
Adott a Cisco EPC3925
Lan 1 IPTV
Lan 2 Dune UD DUO merevlemezes hálózati médialejátszó
Lan 3 iMac

WiFi-n meg egy MacBook Pro

Az a bajom, hogy csak akkor látja a WiFi-n keresztül a MacBook Pro a DUNE-t és az iMac-ot, ha az iMac ban is be van kapcsolva a WiFi.
Vajon miért van ez így? Nem kéne a routernek simán átküldenie az adatokat vezetéktől WiFi-re, és fordítva? A net mindegyiken megy rendesen.

Üdv!

Holly

(#166) kimpepevok válasza atagster (#164) üzenetére


kimpepevok
tag

Ha segít itt van egy magyar nyelvű leírás.
Nekem sokat segített, de a vezetékes és a vezetéknélküli átjárást nem tudtam megoldani.[link]

Holly

(#167) atagster válasza kimpepevok (#166) üzenetére


atagster
csendes tag

Semmi sem segített. Végül csatlakoztattam rá a régi routeremet (tűzfal off, static IP és DMZ on) és így máris működik.
Ezen felbuzdulva a wifit ki is kapcsoltam a HGW-n, mert így teljesen használhatatlan...

(#168) kimpepevok válasza atagster (#167) üzenetére


kimpepevok
tag

Szia!

Ezt én is kipróbálom, ha lesz egy kis időm. Még megvan a régi routerem.

De ennek is kéne rendesen müködnie! Nem?

Holly

(#169) kimpepevok


kimpepevok
tag

Na előkotortam a régi linksys wrt160-as routeremet.
Lereseteltem, beledugdostam az iMacot, DUNE-t. WiFi-n MacBook Pro. Beállítgattam.
És ezzel megy minden, ahogy kell. Oda-vissza! :DD

Tehát, ha azt akarom, hogy rendesen működjön minden, kell a két router. De miért? :W
Pont az lenne a lényeg, hogy kiváltsam az EPC3925-tel.

Tehát a gond az EPC3925-tel van, vagy valami beállítással. Tud ebben nekem valaki segíteni?

Holly

(#170) dios12


dios12
csendes tag

Sziasztok !
nem oldódott meg a probléma ,de sikerült azt megoldanom hogy már a telefonok sem tudnak rálépni .. valaki kérem segítsen. fogalmam sincs mit szúrtam el, de a telefon azt írja ki hogy, a hálózat letiltva . nemtudom mi lehet a baj . a másik meg a laptop még mindig . megcsináltam azt a változtatást de még mindig baj van . érzékeli a hálózatot de valami miatt a netet nem akarja megosztani . ez tiszta nevetséges hogy ennyit kelljen szarakodnom egy routerrel. az előzőt egy perc alatt állítottam be ezzel meg már egy hete szarakodom . kérlek segítsetek
köszi

(#171) dios12


dios12
csendes tag

csatlakozni próbáltunk és azt írta ki a laptop hogy nem tud csatlakozni az elsődleges dns szerverhez :
"Cannot communicate with primary dns server( számok)
network diagnostics pinged the remote host but did not receive a response."
így esetleg ? valaki tud valamit ?
köszi

(#172) balu999


balu999
tag

Sziasztok
Én is átálltam iptv-re és gyorsabb netre (15/7) .
Problémám a következő , a letöltés 15 körül mozog de a feltöltés az fél megát sem éri el .
Lehet ez az új modem-router problémája ? Be kell állítsak valamit , hogy menjen rendesen a fel töltés ?

(#173) kali válasza balu999 (#172) üzenetére


kali
legenda

bár nem írtál hgw típust, de epc3825 vagy epc3925 esetén ellenőrizd a tűzfalat, mert például a block ip flood detection tud galibát okozni, ezért így legyen beállítva;

fw

(#174) balu999 válasza kali (#173) üzenetére


balu999
tag

Szia
Kösz de úgy van beállítva . Amúgy meg epc3925 .

Ja még azt elfelejtettem írni ,hogy a ciscko modem-router után be van kötve még egy tp-link router is . Tp-link lehet ludas?

[ Szerkesztve ]

(#175) kali válasza balu999 (#174) üzenetére


kali
legenda

lehet, ha rosszul van beállítva! nekem egy tl-wr941nd van beszúrva az epc3825 után, és minden tökéletesen működik, kábelen és wifi útján is adott a maximális 25/5 megabit/sec sebesség!

(#176) balu999 válasza kali (#175) üzenetére


balu999
tag

Lehet kiiktatom a saját routerem és csak a thome-os ciscot használom .

(#177) balu999


balu999
tag

Sziasztok , kéne kis segítség ip kiosztásban , meg mit hova írjak . Picit béna vagyok még az ilyesmiben .

Szóval EPC3925 a router . Rá van kötve egy iptv setup box , pc , és egy lcd tv .

Ha minden staticra van állítva van net de tv-t nem érem el (tv-n is lehet netezni) . Mi tegyek ,hogy router tv-t is kiengedje netre ?

Ja , saját tplink routeremet kiiktattam .

[ Szerkesztve ]

(#178) balu999 válasza balu999 (#177) üzenetére


balu999
tag

Megoldottam, DMZ-be raktam a tv-t .

(#179) chros


chros
őstag

Sziasztok!

En is most kaptam ilyen routert (EPC3925), es a wifi jelerossegevel van gondom. Ki szeretnem probalni a regi 3 antennas TPLINK wifi routerrel is.

Mit kell beallitanom, es hogyan a Cisco-n, hogy csak kabel-modem-kent uzemeljen??? (Minden mas beallitas jo a tplinken (dhcp server, port forwarding, stb))

Nagyon koszonom a segitseget!

(#180) kali válasza chros (#179) üzenetére


kali
legenda

nálam így működik;
egy tp-link tl-wr941nd wan portja van rádugva az epc3825 lan2 portjára (a lan1 portján a stb lóg!), dhcp mind a kettőn aktív, epc3825 dhcp tartománya; 192.168.0.10-től kezdődik, a kezdődőt meg is kapja a tl-wr941nd, a 192.168.0.11 fixen az iptv stb ip címe! a tl-wr941nd dhcp tartománya; 192.168.1.100-tól kezdődik - így nincs ütközés a két router dhcp tartománya között! epc3825 local ip; 192.168.0.1 és a tl-wr941nd local ip; 192.168.1.1 a subnet mask mind a két esetben; 255.255.255.0 wan connection mode mind a két esetben; dynamic ip!

(#181) chros válasza kali (#180) üzenetére


chros
őstag

Koszonom a gyors valaszt! Mar be is konfigoltam igy (en az 1-esbe dugtam a tplink wan portjat). Siman kabel modemkent nem lehet hasznalni egyebkent?
Megirom a tapasztalatokat ...

(#182) chros válasza chros (#181) üzenetére


chros
őstag

Hhmmm... Igy torrent kliensben nincs bejovo kapcsolat ... :) (tuzfal, wifi kikapcsolva a ciscon)

(#183) kali válasza chros (#182) üzenetére


kali
legenda

csak cisco hgw használata esetén van? második eszköz tűzfalának a beállítása? szükség esetén port megnyitva/engedélyezve?

(#184) dr.bubo válasza chros (#181) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ha nem akarod a ciscot "routerként" használni, akkor így állítsad be: [link]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#185) LámaZ


LámaZ
addikt

Wifilufi. Nálam már kipukkant. :DD

Legyen minden jó!

(#186) chros válasza dr.bubo (#184) üzenetére


chros
őstag

Koszi, kiprobalom este igy ...

@kali: igen a tplink-en minden rendben ... (ugyanaz, mint a tied, egyebkent)

(#187) LámaZ


LámaZ
addikt

Nesze neked Ciscó! Hardveres kémkedés. Ez tényleg trójai faló, ill. vasló.
„Amerika már egy ideje küzd a problémával: az FBI először 2008-ban nyomozott néhány fertőzött Cisco router után, amelyeket különböző kormányügynökségeknek adtak el – ez volt az első alkalom, hogy a kormány hivatalosan beismerte, hogy a fenyegetettség valós.”

Legyen minden jó!

(#188) dzsambo válasza LámaZ (#187) üzenetére


dzsambo
tag

mint mindent ezeket is hamisítják. Nem 1 CISCOs termék van amit hamisítanak, erről nem ők tehetnek. Nem kell minden szart megvenni, mert olcsóbb mint a bolti és megbízható helyeken kell vásárolni.

(#189) chros válasza dr.bubo (#184) üzenetére


chros
őstag

Koszi, most igy van beallitva, es a nat most jo ... :)
De a tererovel es/vagy a halozati sebesseggel (tplink) meg mindig gond van ...

(#190) dr.bubo válasza chros (#189) üzenetére


dr.bubo
őstag

Váltsál a tp-linkben csatornát, mert lehet, hogy zavarja más wifis eszköz.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#191) _q válasza LucifeI2 (#124) üzenetére


_q
addikt

Hali.Cisco modem óta nem küldi el az msn beszélgetéseket és nagyon idegesítő. Valamit lehet neki csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#192) K.Marci


K.Marci
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám hogy egyszerűen nem bírok bejelentkezni a modembe. Pár hete azt vettem észre hogy törlődött az összes port forwarding beállítás, megnéztem a router beállításait de nem engedett belépni a szokásos felhasználónév/jelszó párossal. Üresen hagytam mindkettőt, tehát a gyári jelszóval léptem be, visszaállítottam a jelszavamat de azóta se a normál jelszóval, se a gyári jelszóval nem akar beengedni. Próbáltam resetelni, akármeddig tartom nyomva a reset gombot nem reagál semmit.
Hogyan tudnám visszaállítani más módon a felhasználónevet és jelszót?

(#193) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!
A témában említett routerem van! Kábellel használva működik az utorrent, viszont wifivel már nem! Meg tudja nekem mondani vki, hogy hol tudom beállítani???
Előre is köszönöm!

(#194) LámaZ válasza b1sti (#193) üzenetére


LámaZ
addikt

Olvasd el a korábbi hsz-eket.

Legyen minden jó!

(#195) Bon2x


Bon2x
csendes tag

Sziasztok!

Van e mód az IP Address cserélésére, mivel ezt a régi routernél ezt egy MAC Clone-zásal pillanat alatt meg letett oldani.
Régi valami tomson volt, tp-link wifi routerrel.
Most meg ez a csoda Cisco epc3925 van.

Üdv.

(#196) Teko001 válasza Bon2x (#195) üzenetére


Teko001
őstag

Nincs

(#197) LámaZ


LámaZ
addikt

Szerbusztok!

Azt kérdezném tőletek, hogy e modemrúterhez adott STB hátulján van egy USB port. A használati utasítás írja, hogy használhatósága függ a szoftververziótól, és az sajnos fapados. Pedig milyen jó lenne, ha az ember egyszerűen tudna pl. fotókat megnézni vagy videót lejátszani úgy, hogy bedug oda egy usb pendrive-ot.
Az operációs rendszer amúgy Windows CE 5.0, amely tud kezelni USB portokat, de ez gondolom le van tiltva. Feloldása pedig tilos (?) a T-Home engedélye nélkül...

Legyen minden jó!

(#198) Jack@l válasza LámaZ (#197) üzenetére


Jack@l
veterán

Most olvastam én is ezt a t-home fórumán, van azon e-sata is. Elvileg azt mondják, a hülye wince sem kezeli az usb-t, meg az MS sem akarja megirni hozzá a szoftvert...
(ami elég fura,tekintve hogy meglenne minden hw szinten hozzá)
Monjuk a T-s ember írta, így a valóságtartalma kétes, tekintve hogy ezrest szednek plusszba a felvételi lehetőségért...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#199) erikszilva


erikszilva
csendes tag

sziasztok

Cisco Linksys E 3000 wfi routernél nyomtatót hogy lehet a több gépes hálozatba csatolni?
Ahogy a többi gépet,ugy felvettem az IP cimét, de mégse ment,
de a többi beállitás is érdekelne,mert resetelni kellet a jelszó miatt,
és nem ismerem ezt ,mert uj vagyok itt még,

elöre is köszönöm a választ

(#200) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok. Cisco EPC3925 modemnél hogy kell belőni a wifit??? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.