Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Mr. Teddy válasza Spiccberg (#500) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Persze lehet nem az eszköz rossz, hanem amit írtál, de végül is mindegy, nekem is nagyon rosszul megy a netem. 4x telefonáltam a t-homenak, hogy változó időközönként, megszűnik a netkapcsolat, alul kis piros X a hálózat ikonjánál, majd visszaáll. Két szerelő kijön, megnézik "á megvan a hiba, nem lehet a modemre kötni két gépet, csak egyet, kössem a maradék gépeket rá wifivel", aha... nem csak, hogy a problémát nem tudják megoldani, még hülyeséget is beszélnek. Ha lesz megint hiba, bejelentem. És addig hívom őket, amíg meg nem oldódik, tököm kivan ezekkel, hogy képtelenek rendesen szolgáltatni.

(#502) Spiccberg válasza Mr. Teddy (#501) üzenetére


Spiccberg
csendes tag

Az ilyen buta, dilettáns, értelmi-fogyatékos, nyomorékoknak mindig lesz munkájuk sajnos :)
Nem tudsz mit kezdeni velük, üvöltözhetsz hogy ne értelmi fogyatékos barmokat küldjenek ki, mert ennyi erővel egy ovodástól is kérhetsz tanácsokat. Hivogasd naponta, ha nem csinálnak semmit akkor is lezárják a hibát, de Te vetesd fel újra. Amíg meg nem oldják.

2x volt hogy a vihar letépte a csatlakozót az oszlopról, betelefonálok hogy nincs net, de közlöm hogy azért mert látom hogy az oszlopon lóg a kábel, elmondom milyen kábel, milyen csatlakozó, milyen szolgáltatás, hány méter magas az oszlop, milyen szerszámot hozzanak, szájbarágósan hogy a másikgyökér megértse.
Aztán hivnak, hogy be van e kapcsolva a modem, mert nem látják.
Mondom b+ jó hogy nem látod te idióta, mert LÓG AZ OSZLOPON A KÁBEL.
másnap újra, harmadik napon kiküldenek, egy szerencsétlen telefonost, krone cuccal, a koax kábelhez :) Szegény áll mint a f@sz, hogy ő ezzel nem tud mit csinálni.
Mondom felmegy, feltekeri, heló :) 3 kib@szott nap, úgy hogy én mondom meg nekik hogy mi a baj :)
Most múlt héten megint letépte a vihar a kábelt, Kabát, Cipő, Létra, Kötél, villáskulcs, létra nekitámaszt oszlopnak, felmásztam, kikötöttem magam, visszatekertem, meghúztam, nem volt 5 perc és megy :)

Nem a szolgáltatás a legnagyobb probléma, mert azzal nincs baj, hanem azok a "csodálatos emberek", akik összebarmolják a bekötéseket. Az meg már alvállalkozói téma, igy a felelősségelhárítás is könnyebb kézmozdulattal megy :D

[ Szerkesztve ]

(#503) spiritex válasza Spiccberg (#502) üzenetére


spiritex
veterán

:C

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#504) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

A következő a gondom ezzel a csodával (Cisco EPC3925 és T-s kábelnet). Eddig rendesen 15/5 volt a sebesség, az utóbbi pár hétben a feltöltés nagyon lecsökkent (0,8-1mega), és van pár % csomagvesztés is. Konkrétan egy PAP2 megy mögüle (egyebek mellett), és egy hívásnál ilyen statisztikát adott:

A pintest.net-et is próbáltam, kb. 8%-os csomagvesztés. Pap2, Cisco restart volt. A hanghívásnál alig lehet hallani/érteni, minden második szótag elveszik.
Jelszinttel lehet a baj? Most ezt mutatja:

[ Szerkesztve ]

(#505) Gubek-Einste válasza schferenc77 (#504) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A jelszintek megfelelőek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#506) #78121280 válasza schferenc77 (#504) üzenetére


#78121280
törölt tag

Meglepő, hogy 3 Upstream Channels van. Eddig még nem láttam T-s kábelnetnél hármat , csak egyet. :)

(#507) spiritex


spiritex
veterán

Ide is felteszem, hátha valaki tudja a választ: [link]
Annyit fűzök hozzá, hogy sem ftp-n, sem http-n nem érem el a szóban forgó céget.

Mondjuk a "Tracing route to ktv3EC9669A.fixip.t-online.hu..."-t nem értem, mert a tracert parancs után a cég ip-címét adtam meg és lecserélte erre, de ha a cégnek a web-címét írom ide betűkkel, akkor azt is írja, és nem ezt a t-online-ost.
Segítsetek, ha tudtok!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#508) djsilas válasza schferenc77 (#504) üzenetére


djsilas
tag

Na most akkor 25/5 vagy 15/1?

(#509) DEJVID válasza Spiccberg (#499) üzenetére


DEJVID
őstag

A számítógép már ott volt, most hozzáadtam az iPodot is. Statusnál az szerepel, hogy reserved, a remote még mindig nem működik.

(#510) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Mától a UPC is biztosít Cisco EPC3925 HGW-t a lakossági előfizetőinek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#511) bozig válasza bozig (#495) üzenetére


bozig
tag

Érdekességként elmesélem, az általam említett hibát a utorrent 3.1.2-s verziója okozta, amit egyébként a Cisco router előtt is használtam, és akkor ment rendesen.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#512) Mr. Teddy válasza Gubek-Einste (#510) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Helyes, legalább több tapasztalat lesz, hogy mik a hibák forrásai.

(#513) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Egy ilyen "csodára" van kötve egy Asus RT-N13u DDWRT-vel, switchnek beállítva. Minden az Asusra van kötve. Viszont az Asuson wifin a 15 Mb helyett 1-2 jön, kábelen stabilan jön a 15. Ilyennel találkozott már valaki?

[ Szerkesztve ]

(#514) sp@rtan válasza DEJVID (#460) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Nálam ugyanez a helyzet. LAN-WLAN-on nem látják egymást rendesen, T-Homeos fórumban is írták, meg sok helyen. Ilyen... Előző hsz-emben látszik, hogy nálam hogy van, úgy megy, viszont úgy marha lassú a wifi. :(

(#515) Gubek-Einste válasza Gubek-Einste (#510) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én kértem is egy ilyen "csoda" eszközt a UPC-től, elvileg holnap hozzák is, saját beüzemelés lesz mert így olcsóbb.

Megkérem a kedves T-Home-os fórumtársakat, hogy írják meg, hogy ha majd üzembe állítom akkor mit is teszteljek vele?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#516) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Roli27 fórumtárs kérésére:

Előzmények

Galéria Természetesen a személyes adatok cenzúrázva vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#517) #78121280 válasza Gubek-Einste (#516) üzenetére


#78121280
törölt tag

Köszi a képeket. Van pár eltérés a két szolgáltató eszköze között.
UPC nincs annyira lebutitva :D
Setup - Lan Setup résznél te írtad be a LAN Static DNS címeket?

[ Szerkesztve ]

(#518) Gubek-Einste válasza #78121280 (#517) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, korábban a router-en is ezeket használtam.

Hogy néz ki a T-Home-os?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#519) #78121280 válasza Gubek-Einste (#518) üzenetére


#78121280
törölt tag

Csinálok képeket és feltolom valahova. Kis türelmet. :)

(#520) sp@rtan válasza #78121280 (#517) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Nagyon tudnék örülni, ha a T is engedélyezné, hogy csak Bridged módban menjen.. :W

(#521) #78121280 válasza Gubek-Einste (#518) üzenetére


#78121280
törölt tag

Csak azokról a részekről csináltam amikben van pár eltérés vagy beállítások másképpen vannak alaphelyzetben:

[link]

(#522) Gubek-Einste válasza #78121280 (#521) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A linkelt képek alapján csak az Administration/Managment rész alatt van, nálatok van távelérés, nálam viszont Bridge mód. A többi különbség pedig beállítási, a jelszintek meg hálózatiak. Én több minden a korábbi Linksís router-emen lévére állítottam be mivel azokat már megszoktam, pl a DNS szerverek, DHCP tartomány.

Úgy hallottam, hogy a T-Home-oson külön alhálózatba vannak sorolva a vezetékkel és a vezeték nélkül csatlakozó eszközök, ez igaz? Mert nálam azonos alhálózatot használ.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#523) bcslaci válasza Gubek-Einste (#522) üzenetére


bcslaci
csendes tag

A T-s is azonos tartományból és azonos alhálózatból oszt IP-t a WIFI-re és a vezetékesre is

(#524) sp@rtan válasza bcslaci (#523) üzenetére


sp@rtan
senior tag

IP-t azonos tartományból, de amúgy meg teljesen összekavarja a WIFI-t meg a lant.

(#525) djsilas válasza sp@rtan (#520) üzenetére


djsilas
tag

Régrbbi firmware -ben benn volt, egyszerűen csak egy "display:none" -nal elrejtették a böngészőben.

(#526) sp@rtan válasza djsilas (#525) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Es nem lehet valahogy vissza varazsolni? Vagy nekem az is eleg lenne, ha a wifit es a lant nem osztana ket kulon albalozatra..

(#527) bcslaci válasza sp@rtan (#524) üzenetére


bcslaci
csendes tag

Nem értem mit kavar össze, nálam FTP, WEB, fájlszerver ami vezetékes részen van simán elérhető a modem wifijéről, ha a modem wifin indítok szervert elérem vezetékesről, torrent megy simán a modem wifijén, vezetéken (bár nálam minden eszköz célhardver, a HGW után van egy 8-as SMC switch és a WLAN kiterjesztésére egy TP-LINK AP).

LAN-on gigabites hálókártyával (ellenállomástól függően) 50-70 mega, 802.11g wifin 20 mega körüli sebességgel

(#528) sp@rtan válasza bcslaci (#527) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Nálam a főgond, hogy a házban lévő iTunes-ok, és az iTunes és az iEszközök nem látják egymást, ha egyik LAN-on másik WLAN-on van. Ha másik routert használok, akkor gond nélkül megy. SMB fájlmegosztás hibátlanul megy. :U

(#529) bcslaci válasza sp@rtan (#528) üzenetére


bcslaci
csendes tag

Aha, ehhez nem tudok hozzászólni nincs egy almás eszközöm sem, akkor ez nálam ezért nem probléma

(#530) djsilas válasza sp@rtan (#526) üzenetére


djsilas
tag

Itt (is) csak Droid van... Alma drága és még férges is! :) Na de hitvita nélkül szerintem nézd át a hálózatodat, nincs-e véletlen másik DHCP, statikus IP, bármi, mert biza annak nem úgy kell(ene) működnie!
Ha jól tudom, időnként a T szórja ki a firmware frissítést, tehát nem hiszem, hogy csak úgy vissza tudnád csinálni. Az új FW-ben bevallom őszintén, még nem is kerestem egyébként, az is lehet, hogy jelenleg is benne van, csak eldugva...

http://prohardver.hu/tema/cisco_epc3925_problemak/hsz_122-122.html

(#531) sp@rtan válasza djsilas (#530) üzenetére


sp@rtan
senior tag

2 hete folyamatosan a hálózatot buzerálom, minden jól van beállítva. Most úgy tűnik meg, de egy másik router wifijével, ami switchként működik. Amúgy nem csak nálam van ez a probléma: [link]

Most így van: Cisco HGW->TP-Link switch->Asus RT-N13U lanjába, DHCP off, Cisco 192.168.0.1, az Asus 192.168.0.2. IP-ket a Cisco osztogat, Asuson keresztül is. Az Asus wifijét használom, így mennek a DLNA és egyéb cuccok is, csak valamiért kicsit lassabb a wifi.

Szolgáltató eszközét nem szívesen hackelném, IPTV lehet menne úgy is, mert az Asusnak van valami IPTV-s beállítása.

[ Szerkesztve ]

(#532) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

hello!

kaptunk egy ilyen modemet a T-Home - "Paletta L" csomaghoz pár hónapja. van hogy gondol egyet és megáll minden (tv, internet). de olyat is csinál hogy csak a tv adás áll meg (persze néha magától megy tovább), a net megy továbbra is (aztán a net is megáll). így állandóan újra kell indítgatni a modemet (egyébként magától is újra szokott indulni).

okozhatja ezt az utorrent vagy más egyéb torrent kliens? állandóan túlterheljük? :F

kezd egy kicsit bosszantani minket a dolog. havi 12 ezerért nem ezt várná az ember. :((

előre is köszi!

(#533) Gubek-Einste válasza Blackdeath (#532) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Torrent-től nem kellene, hogy újrainduljon/megálljon, ez nem normális, nálam ilyen gond nincsen UPC hálózatán.

Múlt hét végén volt ilyen újraindulgatások de akkor hálózati gond volt, a környéken többeknek is ez volt a gondja de már megcsinálták.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#534) Skynet258 válasza Blackdeath (#532) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem naponta egyszer kétszer meghal a net (szerencsére csak az van rajta, az IPTV nem, szét is verném, ha venne fel valamit, legalábbis azt gondolom, aztán mégse).

Ahogy olvasgattam, ez bizony egy ilyen jóképességű cumó. :(((

https://geekpulse.hu

(#535) sziszkalany válasza dr.bubo (#33) üzenetére


sziszkalany
csendes tag

Sziasztok,

nálam ma zajlott a csere, de nektek hála, csak cca egy órámba telt, és újra működik minden!

Köszönöm :)

(#536) sirdenis válasza sziszkalany (#535) üzenetére


sirdenis
tag

Hello! Wifin, hálózatba van 2 gép és elég karcsú a másolás (2900kbyte/s). Van valami opció a routeren belül ami gyorsíthat ezen vagy csak kábelen keresztül érhetnék el többet?

(#537) Gubek-Einste válasza sirdenis (#536) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak kábelen lesz jobb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#538) tmanjunior


tmanjunior
csendes tag

Heló!

Nekem az a problémám, hogy az ETHERNET ledek eddig narancssárgán villogtak, most meg csak az én gépem-é zölden villog?! Ez miért van?

(#539) kali válasza tmanjunior (#538) üzenetére


kali
legenda

hol ott a probléma?
gigabit képes hálókártyával szerelt munkaállomást csatlakoztattál fel rá!?!?

[ Szerkesztve ]

(#540) tmanjunior válasza kali (#539) üzenetére


tmanjunior
csendes tag

Igen, de eddig narancssárga volt ezzel a géppel :D
Akkor végül is narancssárga, ha 100Mb/sec és zöld, ha 1000Mb/s?

(#541) Gubek-Einste válasza tmanjunior (#540) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan, narancs led = Fast Ethernet (100 Mbps), zöld led = Gigabit Ethernet (1000 Mbps).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#542) tmanjunior válasza Gubek-Einste (#541) üzenetére


tmanjunior
csendes tag

Akkor eddig miért volt narancs? :o

(#543) kali válasza tmanjunior (#542) üzenetére


kali
legenda

változott a hálózati beállítás, megfelelőre frissült az illesztés, gigabit képesre cserélődött a hálózati kábel...stb?!?!

(#544) Gubek-Einste válasza tmanjunior (#542) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Talán fixre be volt állítva a 100-as kapcsolat vagy egyszerűen rosszul jelezte ki a HGW a csatlakozott sebességet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#545) junkhead válasza bozig (#511) üzenetére


junkhead
aktív tag

Ugyanez a gondom, mióta cisco modemen van meghalt a utorrent, vagy nem indul, vagy nagyon alacsony a letöltési sebesség, eddig nem volt vele gondom.
Érdekes a upc szerint a cisco modem nincs wifire állítva, ezt nem kértem +600/hó, de eddig simán ment róla a wifi, bár konfigurálni nem tudtam, de enable-t ír ki.
Most viszont a másik gépen semmi sebesség, ezen pedig a torrent nem megy, próbálom rákötni a korábbi tp link routert, azzal sem jobb.
Tud segíteni valaki?
Köszi

(#546) junkhead válasza junkhead (#545) üzenetére


junkhead
aktív tag

:) megoldottam, a utorrent 3 verziója szar, fogja a cpu-t, újraraktam a 2-es verziót, minden ok.

(#547) Peszike


Peszike
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Ma bővítettem a UPC internetcsomagunkat 50 Mbit-re, és közölték hogy jaj de jó ajándékba kapok egy ilyen Cisco EPC3925 routert. Remek, különösen hogy tegnap vettem egy TP-Link TL-WR150KIT-et.

Első kérdésem: beszéltem a bolttal, ma még visszavihetem a TP link routert, de a Cisco csak jövő héten jön (addig van tartalék routerem), érdemes mégis megtartani mert jobb mint a Cisco vagy ez a router-modem amúgy sem fogad el másik routert?

A TP linket szettben vettem USB stickel, a mai próbálkozásom így nézett ki: a 30 Mbites internet kábellel 30,5, notebook beépített wifivel 29,5, a másik asztali gépen a TP link szettben adott stickkel 16. Remélem a Cisco is fog tudni kábellel tényleg 50-et, a notebook wifivel meg legalább 49,5-et, ez hiú ábránd?

Se TV, se telefon nem lesz rákötve, egyet szeretnék: ha már 50 Mbites internetért fizetek, az 1. számú asztali gép úgyis kábellel lesz rákötve, a másik asztali gépben is jó internet legyen kábel nélkül. Nézegettem a PCI wifi kártyákat, mit érdemes venni? Lehet olyan probléma hogy a TP link wifi kártya nem működik a Cisco routerrel? Tudtok ajánlani egy jó ár-érték arányú kártyát? Jobb lesz mint a mostani stickem (ami a 30 Mbites internetből 16-ot csinál)?

Köszönöm a segítséget!

(#548) Gubek-Einste válasza Peszike (#547) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A HGW-nek gigabites portjai vannak, ebben sokkal jobb mint a TP-Link aminek csak 100-asok de viszont a TP-Link-nek van egy cserélhető külső antennája amivel elvileg jobb lehet a wifi vétel de ez nem szent írás.
Át lehet kapcsolni a HGW-t Bridge módba és akkor csak modemként funkciónál de Router módban is utána lehet kötni a TP-Link-et de nem érdemes ebben az esetben a TP-Link-et router-ként használni, jobb ha nem a WAN portban hanem az egyik LAN portba dugod a HGW-ből jövő kábelt + kikapcsolod a DHCP szerver + átállítod a TP-Link vagy a HGW LAN IP-jét másra és csak switch + AP-ként használod tovább a TP-Link-et ezzel növelve a LAN portok számát és a wifi hatósugarát.
A FP50 már elégé a TP-Link képességének a határán van így azt simán router-ként tovább használnod mert nem biztos, hogy stabilan ki tudja szolgálni majd az igényeidet.

Ha wifi-n is ki akarod használni az 50 Mbps-et akkor venned kellene egy 300-as N-es adapter mivel a mostani Lite N-esnek a képessége már nagyon a max-on lesz de ezt is csak ideális körülmények közt tudja majd teljesíteni.

Amit én ajánlok az az, hogy vidd vissza a TP-Link szettet és vegyél egy 300-as N-es adapter-t, hogy milyet? Arra kérdez rá ITT.
99,999% hogy bármilyen szabványos wifi adapter együtt fog működni majd a HGW-vel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#549) Peszike válasza Gubek-Einste (#548) üzenetére


Peszike
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! Nem örültek hogy visszaviszem, de azt mondták vissza kell venniük, így a fájdalmukat enyhítendő legalább levásárlom náluk az árát.

Ezt választottam ki: TP LINK TL-WN851ND 300Mbps MIMO vezeték nélküli PCI hálózati kártya, az általad leírtaknak megfelelőnek tűnik, ha megjött a Cisco router meg ez is megvan majd visszajelzek itt hogy hogy működnek együtt.

(#550) Algotis


Algotis
addikt

hello!
A t-home tol kaptunk egy ilyet, es meg kell hogy mondjam, nem vagyunk megelégedve vele. Miota itt van ez a sz@r, minden multiplayer jatek szaggat vele co-op ban peldaul mw3 vagy black ops. port forwardolast probaltuk de amint emlitettem ez a csodas keszulek nem forwardolja el.
otleteket kerhetnek mikent mukodhetnenek normalisan a jatekok? az eddigi linksys routerjeinkkel minden jo volt, most hogy itt van ez a hulladek azota minden halozati zur van:@@@
elore is koszi! bocsanat, telorol irok azer van egyket helyesirasi hiba vagy betutevesztes!

udv. Algotis

Androidos Outlookból küldve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.