Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Rick4 válasza nemedi2165IJ (#743) üzenetére


Rick4
félisten

A hatósugár kérdését először teszteld le a cisco-val, nekem előtte egy Tp-link 542 és 340-es router volt, majd egy Asus WL-500W-vel próbálkoztam, de a hát másik végében a telefonommal alig akart kapcsolódni is mindhárom eszközhöz (megvan még mindegyik, egyszerre próbálkoztam, az asuson ráadásul tomato futott, ahol a wifi jelszint is állítható) és mégis az van, hogy ma reggel is mértem egy speedtest-et, ahol eddig 3-5-8 Mbit jött össze max, vagy pedig még le is akadt a telefon a routerről, ott 18Mbittel jött a net. Szóval érdemes megnézni, az antenna nélküliség mégis milyen eredményt hoz. Nekem kellemes csalódás volt, holott előtte egy hónapig én is csak DMZ-be tettem az asus IP-jét, és úgy használtam...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#752) nemedi2165IJ válasza Rick4 (#751) üzenetére


nemedi2165IJ
csendes tag

A hatósugár szempontjából, nálam érdektelen a Cisco hatósugara, én a távolságra megyek rá, mivel a routeren, amit rá szeretnék kötni, egy 24dBi-es kültéri körsugárzó antenna van, amit még 2 km-ről is érzékel a telefonom. Ez a rendszer eddig tökéletesen működött egy 10M-s ADSL nettel, de átmentem a UPC-hez, ők meg kiszivattak ezzel a Cisco vacakkal.....

(#753) fil válasza nemedi2165IJ (#752) üzenetére


fil
őstag

Ez esetben marad a 2 router "sorbakötése". Azzal sem lehet semmi gond. A régi routert rádugod a Cisco-ra. Annak a wan-ja kap egy Cisco-s lan címet. Neki a Cisco lesz a default router és minden arra felé fog küldeni. Arra vigyázz hogy a régi router lanja más szubnet legyen mint a Cisco-é ,különben nem tudja ,hogy merre küldje a csomagokat. Legjobb lenne ,ha a régi routered tudná a wan-lan bridget és a dhcp kéréseket is át tudná nyomni a Cisco-ra (dhcp relay).

[ Szerkesztve ]

(#754) Rick4 válasza nemedi2165IJ (#752) üzenetére


Rick4
félisten

Jaa, az egész más tészta. :D De a másik routered rádugod, maradhat az eredeti helyén, és minden marad a régiben...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#755) Gubek-Einste válasza nemedi2165IJ (#752) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Nem kötelező HGW-t kérni UPC-s nethez, lehet csak modemet is kérni.
2; A HGW-t be lehet rakni Bridge módba így csak egy 4 portos modemként funkciónál.
3; Ha marad a router mód és kellene a régi router használata is akkor a régi router-t a következő módon állítsd be:
- Állítsd át router LAN IP-jét, hogy ne ütközzön a HGW-jével.
- A HGW-ből jövő kábelt a router egyik LAN portjába csatlakoztasd.
- Kapcsold ki DHCP szerver a router-en.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#756) LámaZ válasza Gubek-Einste (#755) üzenetére


LámaZ
addikt

HGW = home gateway = modemrúter

Legyen minden jó!

(#757) Petya25


Petya25
addikt

Ma kicserélték a UPC.sek a kábelmodememet erre a Cisco-s wifisre.
Antenna egy szál se, azt mondják belső, mondom jóóvan.
Ürge hümmögött egy darabig meg 3x újraindította a modemet mire lehetett csatlakozni rá.
Kábelen simán hozza a maxot, wifin viszont 1 méterre is brutál leesik a sebesség, van hogy simán leszakadok róla és alig tudok visszajutni rá. Néha 1Mbitet ír csak kapcsolódásra, néha semmit. Egy vicc így az egész. Mi a tök lehet vele?
A félredobott G-s Linksysről a ház másik végéből vagy az utcáról is lehetett netezni 25 Mbittel. A környék wifijeit is látom csak a sajátomra alig tudok csatlakozni.
A szerelőnek elég volt annyi, hogy lássa az index.hu bejön, készen vagyunk...
Hibás lehet?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#758) Gubek-Einste válasza LámaZ (#756) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

:F :F :F

(#757) Petya25: Nem kizárt.
Régi router bekötéséhez pedig a #755 hozzászólásban leírtakat ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#759) Rick4 válasza Petya25 (#757) üzenetére


Rick4
félisten

Valami biztos van vele, mert nekem 3 falon keresztül, 7-8 méterről is jön telefonon 15Mbit.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#760) Logitech válasza Petya25 (#757) üzenetére


Logitech
aktív tag

A Wireless/Basic settings-nél a Standard Channel-en próbálj állítani.

(#761) Petya25 válasza Rick4 (#759) üzenetére


Petya25
addikt

Ma beállítottam, hogy ne wifi safe mode-ban menjen, hanem manualban.
Így már legalább működik normálisan, csatornák nem kavarnak, de még próbálgatom.
Az viszont fura, hogy míg kábelen 60/6 a sebesség, N-es eszközről meg csak 20/6-ot tudok átküldeni rajta. Ezt a G-s Linksys routerem is tudta produkálni...
A gyakorlati sebesség csak ennyi lenne két N-es eszköz között?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#762) Rick4 válasza Petya25 (#761) üzenetére


Rick4
félisten

N-es notival nekem átmely az 50 Mbit is. Valami ott még nem kerek, hány wifi jelet tudsz fogni egyszerre? Mert ha 4-5-nél többet, megvan az esély, hogy más is azon a csatornán dolgozik, és zavarjátok egymást.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#763) Mate válasza Petya25 (#757) üzenetére


Mate
nagyúr

Melyik kerületben laksz? :)

(#764) Lt.zole


Lt.zole
tag

Sziasztok!
Van egy olyan problémám, nem tudom másnál fordult-e elő, hogy gondol egyet és elszáll a gateway. Olyan is volt ,hogy szimplán nem találta a DNS szervert, mostanában, már olyat művel, hogy totál befagy, a webes felületét nem lehet elérni, csak az áramtalanítás segít. Találkoztatok már hasonlóval, megoldás esetleg?
T-s a szolgáltató.
Előre is köszi.

(#765) LámaZ válasza Lt.zole (#764) üzenetére


LámaZ
addikt

Esetleg lazán van bedugva a konnektorba a tápkábele és néha megszakad az áramellátás?

Legyen minden jó!

(#766) stupid user


stupid user
tag

sziasztok,

szintén cisco routerem van, de rv120w.

Van a hálózaton egy Eminent EM7080 médialejátszó, amit egyszerűen nem enged ki a netre.
Se a Youtube se az RSS, semmi nem megy rajta, még firmware-t se tudok frissíteni.

Hol lehetne engedélyezni, hogy elérje a netet?

Előre is kösz.

" ... TILTJUK a kulturált társalgást szembeötlően zavaró, agresszív, vulgáris, obszcén, hangulatkeltő hozzászólásokat (a hozzászóláshoz értve a nicknevet, aláírást és egyéb, a felhasználó által megadott adatot)... "

(#767) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Normális, hogy upc fiber 120-as netet wifin modem mellet állva is csak 35 körül viszi át?

(#768) Petya25 válasza Mate (#767) üzenetére


Petya25
addikt

Nekem is hasonló a jelenség.
Valami nagyon gagyi a modemben, vagy a gyári beállítás van elcseszve.
Ha a titkosítást lejjebb veszem, akkor egy kicsit segít rajta, de mellette állva N-es notival se tudom kihozni belőle a 60/6-ot pedig kábelen megvan rendesen.
Az adóteljesítményt fel kéne tornázni kicsit. :)

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#769) Mate válasza Petya25 (#768) üzenetére


Mate
nagyúr

Kábelen nekem is hoz 120-124 körül. 2 dolog miatt cserlétettem le a modemet:
1. Ne kelljen wifis router, mert a routerem nem n-es.
2. Van rajta usb, ami elvileg működik nyomtatószerverként.

Hát eddig kettőből semmi :D USB letiltva, wifi meg lassú.
Legalább van 4 lanport :)

(#770) Petya25 válasza Mate (#769) üzenetére


Petya25
addikt

Én is eszközt akartam spórolni, no meg sebességet emelni.
Hát a sebesség nem jött össze eddig.
A csatornákat még megpróbálom variálni, mert amin most megy azon még vannak páran a környéken. A 40MHz-es szélességet is kipróbálom, hátha.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#771) Mate válasza Petya25 (#770) üzenetére


Mate
nagyúr

Holnap jön sógorom, ő ért a routerekhez, modemekhez. Remélem betudja állítani, ha sikerült megírom mit állítottunk.

(#772) LámaZ válasza stupid user (#766) üzenetére


LámaZ
addikt

"Van a hálózaton egy .... médialejátszó, amit egyszerűen nem enged ki a netre"
Ugyanez a problémám, és dolgozom az ügyön.

Legyen minden jó!

(#773) fil válasza Petya25 (#770) üzenetére


fil
őstag

Ez esetleg segíthet Jól látszanak ,hogy melyikeknél mekkora az átfedés.

[ Szerkesztve ]

(#774) ping_win


ping_win
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Vannak álmaim, no de ehhez sajnos vannak tippjeim is, hogy így nem működhet. :)

Van egy a témacímből már jól ismert T-s EPC3925-öm, mögötte van egy Linksys E2000-es (ez már az inkább Cisco emblémát rakjuk ki típusú) routerem Tomato FW-vel.

A Linksys kezel mindent (VPN, bash scripteket futtat, WOL, stb.).
Szerettem volna azt megvalósítani, hogy ha már van egy ilyen remek gigabites "switch"-ünk EPC néven akkor használjuk a portjait, de közben az eddigi hálónk ne sérüljön.
Linksys-nél Tomato-ban be lehetett állítani azt, hogy Bridge-je a WAN portját, tehát 1 hálózatba kerüljön a EPC-vel. Eddig mind szép és jó, de innentől kezdve ugye két DHCP szerverünk van és hát az nem túl egészséges egy alhálóban. Miután én nekem szükségem van a Tomato DHCP kiosztásaira (főleg a WakeOnLan és a Shell scriptek) miatt, ezért azt hagytam meg és lelőttem a EPC-ben lévő DHCP szervert.

Jelenleg így áll a helyzet, 192.168.1.50-en van az EPC és 1.1 -en a Linksys-em.
Netem van, bármelyik eszközre is dugok rá, még a statikus-t is megkapom a Linksystől akkor is, ha az EPC-re dugom be.

Viszont az IPTV-m innentől kezdve az istenért nem akar működni.
A műsorújság lejön, látom mi menne a tévében és láthatóan kap IP-t is. Állapothoz Csatlakoztatva-t ír. Viszont aktuális műsort nem látok. Díjmentest igen.
Megpróbáltam azt is, hogy Tomato-ban dnsmasq konfig fájlban átírtam, hogy az SetTopBox a 192.168.1.50 (EPC-t) kapja meg alapértelmezett árjáróként, de úgy sem működik. (IGMP és UDproxy is engedélyezett a Tomato FW-benÖ

Mi lehet szerintetek ilyenkor a gond?

(#775) fil válasza ping_win (#774) üzenetére


fil
őstag

Nem jó ötlet az ,hogy az EPC ne legyen DHCP szerver. Gondolom ez zavarhat be az IPTV-nek.
Nálam is van egy router mögötte. Mindkettő DHCP szerver ,de eltérő LAN subnettel. A belső (M0n0wall) wan-ja az ECP lan-ján lóg ,onnan kap dhcpvel címet. A lanja bridgeleve van a wifi-jével és ez egy 10.0.0.0/24-es szubnet. Így működik minden és nincs zavar :)

(#776) ping_win válasza fil (#775) üzenetére


ping_win
csendes tag

Oké, de mi van akkor, ha azon a kábelen, amin az IPTV is lóg még 1 gép is szeretne lógni? :-) (Van még 1 switch közte)
Ha külön hálóra rakom az IPTV-t akkor a gép is külön lesz ügye a többitől, ami mondjuk egy hálóban lévő NAS és Wifi printer esetén nem túl nyerő... :-)
Tudom, húzzak még 1 kábelt..., de nem szeretnék még 20 métert végig húzni mellette mégegyszer...
Tudom, túl nagyok az igényeim :DD

(#777) fil válasza ping_win (#776) üzenetére


fil
őstag

Valami nekem nem világos. Leírom ,hogy én ,hogy értem a topológiát.
A switch nem befolyásol semmit. Tehát az lehet az IPTV és az EPC között. A switchre is rádughatsz bármit és az EPC szabad portjaira is ,az mind egy szubneten lesz. Az ip-t az EPC-től kapják. Az EPC vagy a switch valamelyik portjára rádugsz egy routert, akkor annak a WAN-ja szintén az EPC hálóján lesz. A Linksys lan-ja pedíg egy másik szubnet. Annak a forgalmát a Linksys fogja routolni kifelé. A Linksys a saját lanjára oszthat csak dhcp-vel címeket így nem zavar semmi senki. A két wifivel kell csak vigyázni ,hogy ne okozzanak interferenciát. Az IPTV-nek az EPC szubnetjén kell maradnia.

(#778) ping_win válasza fil (#777) üzenetére


ping_win
csendes tag

A Switchnek a Linksys-el kéne azonos alhálóban lenni.
Remélem valamennyire átadja a dolgot.

EPC----------------| <- Switch | <- IPTV
---------------------- | <- PC2
||
Linksys----------- | <- PC
-----------------------| <- Wifi
-----------------------| <- Wifi Printer
-----------------------| <- NAS

Ebbe az összeállításba kéne az EPC-t bevarázsolni úgy, hogy a Linksys-en lévő Switch-hez kapcsolt gép is egy subneten legyen a Linksys-en lévőkkel. Valójában ez megy is, csak a strean nem megy át.
A Switch és az EPC között van 20m, tehát nem tudom a Switch-et a router elé berakni. Köti a NAS.
Ugye a Switch-et dughatnám a Linksys-re is. Az semmivel nem lenne jobb TV szemszögből, sőt...
Nincs interferencia EPC Wifi off.
Ha a Linksys Bridge-lt módban van, akkor inkább azt nem tudom, hogy mit nem enged át a Linksys, amit EPC igen? Vagy mennyiben különbözik a dgw?

[ Szerkesztve ]

(#779) fil válasza ping_win (#778) üzenetére


fil
őstag

Próbálj meg abban gondolkodni ,hogy az EPC-t nem tudod a linksy alá begyűrni ,mert az áll a "sor" elején. Minden további eszköz hozzá kapcsolódik.
Ha az a gond ,hogy nem akarsz még egy kábelt kihúzni ,miért nem használsz egy utp elosztót. Gigás lan-ra nem jó ,de 100-as-hoz igen. Vagy wireless-bridget ,bár az bonyolultabb egy kicsit.

(#780) ping_win válasza fil (#779) üzenetére


ping_win
csendes tag

Igen, valószínű, hogy ezt kell fogadjam, csak nem akarom könnyen! :)
Vagy az a legegyszerűbb, ha kompromisszumot kötök és a statikus DHCP-t EPC-re bízom. Mondjuk ha szoftverfrissítés lenne, akkor nem tudom megtartja-e.
A legegyszerűbb az lenne, hogy ha Bridge módba lehetne állítani az EPC-t és úgy már rámenne a Linksys, de gondolom az meg a IPTV kárára menne.

(#781) fil válasza ping_win (#780) üzenetére


fil
őstag

" a statikus DHCP-t EPC-re bízom. Mondjuk ha szoftverfrissítés lenne, akkor nem tudom megtartja-e."
Szerintem meg kell ,hogy tartsa. FW frissítéstől router nem vesztheti el a beállításokat (meg le is lehet menteni...)
"legegyszerűbb az lenne, hogy ha Bridge módba lehetne állítani az EPC"
Nem lehet - szerintem - nincs is benne ilyen opció...
Meg gondolj bele ,van 4 portja (a wifit most hagyjuk ki) melyikkel kapcsolódna össze. Ez egy "Home" kategóriájú router ,nem szabad túl bonyolult dolgokat várni tőle. Amire tervezték azt jól csinálja...

(#782) ping_win válasza fil (#781) üzenetére


ping_win
csendes tag

Ha megnézed a HGW forráskódját böngészőben benne van az opció.
<input type="hidden" name="preWorkingMode" value=1>

És a hozzátartozó rész:
if(cf.preWorkingMode.value == 1)
secMode = "router";
else
secMode = "bridged";

Más kérdés, hogy nyílván rejtett. Az alap eszközben meghagyták ezt a lehetőséget, csak a szolgáltatós egyedi szoftveresekben van "elrejtve".
Egyébként akkor gondolom az első portja működik csak, nekem ez a logikus.
Egy régebbi FW frissítéskor nekem minden elszállt az EPCből, még a jelszó is. :)
Azt meg hogy jól csinálja... én inkább azt mondanám, hogy fejlődik és alakul. :)
Voltak szomorú estéink... hol én szidtam, hol EPC vágott vissza egy kis "nincs nettel"...
Az meg hogy home kategóriájú. Én nem kértem új modemet, jó lett volna a régi is :D

(#783) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Nagyon rápörögtem a gépben lévő usb-re, amit UPC letiltott, így felejtős a dolog.

Milyen alternatívát tudnátok a dologra? Olyan minél olcsóbb, kisebb kütyü kéne, amivel könnyen meg tudnék osztani a hálózaton egy nyomtatót és egy külső vinyót. Ha már van a gépben wifis router nem akarok venni egyet csak erre.

(#784) fil válasza ping_win (#782) üzenetére


fil
őstag

"Ha megnézed a HGW forráskódját ..."
Ennyire még nem mentem bele. Majd megnézem. Viszont így ,ha csinálsz egy backupot ,abban lehet ,hogy át tudod configurálni és visszatölteni?
"... Egy régebbi FW frissítéskor nekem minden elszállt az EPCből, még a jelszó is. ..."
Áááá... :((( Ez gáz.
Van több routerem a munkahelyemen is (igaz nem Cisco) 10-évre visszanézve ilyen nem fordult elő.
"Azt meg hogy jól csinálja... én inkább azt mondanám, hogy fejlődik és alakul. "
Akkor neked több a tapasztalatod. Nekem még csak egy hónapja van meg ,eddíg O.K.
"Az meg hogy home kategóriájú. ... "
Mind azok ,amit a szolgáltató így kiad. Ne legyen kétséged. Egy buta modemnél az egyszerűsíti a helyzetet ,hogy mögé akármit tehetsz. Sőt kell is...
De a felhasználók döntő többsége nem akar (nem tud) semmi mást mögé kötni.

(#785) LámaZ válasza Mate (#783) üzenetére


LámaZ
addikt

Neked egy LAN szerverre van szükséged.
Vannk ilyenek, pl. "Standalone BitTorrent BT Client + USB/NAS/FTP/SAMBA/Printer/UPNP Sharing Network LAN Server" 40 dollárért, de értened kell a hadverhez (mert régi förmverrel jön), linuxos parancsokat is tudnod kell stb. Ha itthonról veszel akkor drágább, de jobb a műszaki támogatás.

Legyen minden jó!

(#786) Mate válasza LámaZ (#785) üzenetére


Mate
nagyúr

Hát ez elég húzós ár (legalábbis mo-n), illetve közöm sincs linuxhoz :) Nincs valami egyszerűbb és olcsóbb?

(#787) LámaZ válasza Mate (#786) üzenetére


LámaZ
addikt

Van: printszerver kb. 25 dollár.

Legyen minden jó!

(#788) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, UPC-s EPC3925 van otthon ugye, nemreg kaptam meg. WIFI alapertelmezettkent, B/G mixed modban van. Minap gondoltam egyet es mivel mind asszonyka laptopja (Broadcomm B/G/N) mind a HTC One S tudja az N szabvanyt gondoltam atrakom 5ghz modba.

Namost a gondom az az, hogy valszeg valamit nem jol vagy teljesen jol allitottam be, mert az SSID-t, ami be van allitva, se a laptopon, se a telefonon nem latom.

Mire kell figyelni az N-es wifi beallitasakor? Az lehet negativ tenyezo, hogy a haztombben (apartmanblokk, kb 250-300 lakassal) kismillio UPC-s netet latok mind2 eszkozon, szoval laikuskent lehet, tobben hasznalnak ugyanazt a csatornat es az lehet a baj?

Koszi
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#789) Mate válasza Balinov (#788) üzenetére


Mate
nagyúr

Biztosan tudják az 5ghz-? Én laptopom is tudja az n-es wifit, de 5ghz-t nem kezel.

(#790) Balinov válasza Mate (#789) üzenetére


Balinov
félisten

Jahogy N-es wifi szabvany =\= 5Ghz-el? HTC One S tuti tudja a B/G/N-t meg a lapos is.

hogy tudom ezt kideriteni tutira?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#791) Mate válasza Balinov (#790) üzenetére


Mate
nagyúr

Ha jól tudom, akkor b/g/n=2,4 Ghz
a/b/g/n=2,4Ghz/5Ghz

(#792) Balinov válasza Mate (#791) üzenetére


Balinov
félisten

ertem. tudtok ajanlani valami kis diagnosztikai alkalmazast win7 ala, ahol kiderul feketen-feheren, milyen modban kapcsolodik a noti a cucchoz? :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#793) Mate válasza Balinov (#792) üzenetére


Mate
nagyúr

Simán állítsd a modemet n szabványba és 2,5Ghz-ra. Speedtesten mérd meg mennyivel megy, olyan 40-45Mbps-ot tud.

(#794) Balinov válasza Mate (#793) üzenetére


Balinov
félisten

ja, okes, tenyleg, koszi. monduk csak 30/3-as a net, de eddig is telefonon 24-25mbit-et mertem az androidos speedtest.net alkalmazassal.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#795) Mate válasza Balinov (#794) üzenetére


Mate
nagyúr

30-as nethez is adnak ilyen modemet upc-nél? :)

(#796) Balinov válasza Mate (#795) üzenetére


Balinov
félisten

itt igen. otthon nem tudom.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#797) Mate válasza Balinov (#796) üzenetére


Mate
nagyúr

Ja, hogy nem MO-n vagy? :)

(#798) Balinov válasza Mate (#797) üzenetére


Balinov
félisten

nem. Irorszag. Anno 2008 oktobereben egy Scientific Atlanta kabelmodem + Netgear WRG614 v9 wifi router kombot adtak. Csere elott mertem speedtestnet-el asztalin, 18/19mbit max, gateway beizzit, 32mbit...nem tudta kiszolgalni mar azt a sebesseget

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#799) Mate válasza Balinov (#798) üzenetére


Mate
nagyúr

Itt csak 50-es és 120-as nethez adják, sőt már 30-as net nincs is itt, levitték 25-re.
Nem rossz modem/router, csak olyan készülék kell, ami tud 5ghz-t, azzal tudnia kell akár 120-al is vinnie a netet.

Engem továbbra is usb idegesít, hogy le van tiltva :@

(#800) Balinov válasza Mate (#799) üzenetére


Balinov
félisten

az engem is, lenne is egy kulso sata hdd hazam, meg belevalo terras vinyo, mehetne rajta az okossag..de igy :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.