Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8901) tlala válasza OddMan (#8892) üzenetére


tlala
addikt

Az ATI CCC Overdrive Locker nevű kis alkalmazással tudod újra letiltani az overdrive funkciót (minden újra szürke lesz).
Futtatása után szükséges a Runtime újraindítása is, hogy lásd az eredményt.
Használd egészséggel! :)

[ Szerkesztve ]

(#8902) DRB


DRB
senior tag

Gyerekek, beta drivert(nem feltétlen csak a legújabbat, de persze természetesen az is kéne) honnan lehet letölteni? Volt egy linkem, az AMD oldalára mutatott valahová, de szokásos hibába csúsztam, újra lett rakva a Win és elég sok minden nem lett mentve telepítés előtt a nagy kapkodásban, de legalább is a Firefox kedvencek biztosan nem. :( És most meg akárhogy túrom az AMD oldalát sehogy nem találom, próbáltam a keresőt(természetesen), írtam beta, hotfix, patch, 10.5, stb, de egyszerűen nem találom, ha valaki kisegítene hálás lennék.
Kösz az infót előre is. :R

(#8903) Steelmanus válasza DRB (#8902) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia.
En innen szoktam letolteni Beta drivereket.NGOhQ.com

(#8904) rudeee


rudeee
őstag

Valaki esetleg tudna mondani/javasolni valamit egy korábbi kérdésemmel kapcsolatban?
[link]
Köszi!

(#8905) Abu85 válasza rudeee (#8904) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Vedd vissza a kártya órajeleit és nézd meg megmarad-e a hiba. A sebességgel ne törödj csak hibakeresésre kell az órajelcsökkentés.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8906) jgrg


jgrg
tag

Sziasztok

Az a bajom, hogy mióta felraktam a 10.4-t azóta nem igazán megy a hang a gépen. Egész pontosan hol van hol nincs, és ha van, akkor is vagy a normál kimeneten (alaplapi audió) vagy a HDMI-n. De mindig manuálisan kell átkapcsolni.
Eddig a 10.3-nál minden rendbe volt és nem volt gond, hogy HDMI-n a tévén volt a kép és a hang vagy a monitoron és fejhallgatón.
Egy 5770es van (Powercolor), WinXP; Asus P5B alaplap.
Köszi:
gergő

Don't fight a battle if you don't gain anything by winning. - George S. Patton

(#8907) rudeee válasza Abu85 (#8905) üzenetére


rudeee
őstag

Köszi, munka után kipróbálom.
(A kártya egy Powercolor PCS+ modell ami gyári "tuningos" vpu-val rendelkezik, órajele 665Mhz.)
A vpu vagy a memória feszültsége beleszólhat a képi megjelenítésbe alulfesz vagy túlfesz esetén? (esetleg lehet-e tőle ilyen jellegű képhiba)

(#8908) OddMan válasza tlala (#8901) üzenetére


OddMan
őstag

Köszi, sikerült.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#8909) sgteam


sgteam
aktív tag

Hali

srácok felraktam az att és semmilyen játék nem akar elindulni ha kikapcsolom akkor meg semmi gond minden megy esetleg valakinek valami ötlet.
előre is köszi

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#8910) Abu85 válasza sgteam (#8909) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Töröld le az ATT-t. Azt a programot nem ellenőrzi az AMD, hogy működik-e a Catalyst programcsomaggal. Ha ATT-t vagy más harmadik féltől származó programot használsz, akkor előfordulhat bármilyen jellegű hiba.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8911) sgteam válasza Abu85 (#8910) üzenetére


sgteam
aktív tag

őőőő azért van fent az att (vagyis tettem fel) mert a ccc-ben nem tudtam kikapcsolni az anti-analising-et csak super-aa vagy adaptive-aa vagy pedig super-multi-aa beállításaim voltak att-ben pedig kilehet kapcsolni viszont ha fut a progi akkor nem mennek a gamék. (asus hd5770 cucore 1gb a kari)

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#8912) Abu85 válasza sgteam (#8911) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AA módot sosem lehet kikapcsolni, mert a játékok is ezen módok alapján működnek, de magát az AA-t ki lehet kapcsolni, ahol beállítod a mintavétel arányát. Ha ez szürke, akkor nem aktív az AA. Az alkalmazás beállításainak használatát kell bepipálni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8913) sgteam válasza Abu85 (#8912) üzenetére


sgteam
aktív tag

pont ez az, hogy nem volt mit bepipálni!!!! (és az aa-t kilehet kapcsolni minden játékban)
de most ujra raktam mindent most müxik alapon.
viszont ha húzni akarom a vga-t att-ben azonnal kifagy.
ráadásul 157/300mhz óra jeleket mutat 850/1200 helyett és gpu-z is azt mutatja (157/300) még akor is ha játszom (win7-64bit az op rendszerem)

[ Szerkesztve ]

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#8914) sgteam válasza sgteam (#8913) üzenetére


sgteam
aktív tag

csak rájöttem mi a gond, sajnos nem jó 64bit-re az att ezen verziója :( (kicsit elnéztem)

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#8915) sgteam válasza sgteam (#8914) üzenetére


sgteam
aktív tag

most már müxik minden 2d 3d aa ki+be kapcsolása minden zsír :D

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#8916) westcoastog


westcoastog
veterán

Esetleg valahogy nem lehetne fölvenni a kapcsolatot az ati supporttal?
Mert amióta kijöttek a 10.x szériás driverek, a cs source játszhatatlan, a 9.12-vel tökéletesen ment, de amióta használom a 10-es drivereket azóta állandóan zuhan benne az fps kb 10 környékére, és ahogy olvastam az amd fórumán nem csak nálam van ez, más is ugyanezt írta le, de érdemleges választ nem kapott. Elvileg más source engines játékokban sem remekelnek ezek a driverek. Nem volna rossz ha kiadnának valami javítást erre a problémára.

(#8917) DRB válasza Steelmanus (#8903) üzenetére


DRB
senior tag

Köszi! :R

Egyébként elvileg az AMD-től is le lehetne tölteni ezeket. Mintha Abu85 dobott volna valami AMD-s linket régebben, talán valami ftp volt :F , de azt sem tudom melyik topikban, lehet hogy egy cikk fórumában, már nem emlékszem.

(#8918) bozont válasza rudeee (#8904) üzenetére


bozont
veterán

Szia
Ha tudod próbáld ki a kártyát egy másik gépben, nekem is volt hasonló gondom egy Abit KN8 Ultra és 4850 párosítással. A VPU recovery is sokszor előjött és hasonlók. Én gariba is visszaküldtem, ott nem volt semmi baja és az új tulajánál is megy rendesen. Legalább is nem kaptam visszajelzést, hogy bármi baja lenne. Lehet ez a Radeon széria nem szereti a régebbi nforce-os lapokat.

westcoastog
A 10.2 hotfix rendesen teszi a dolgát, a Team Fortress 2 és a Portal is rendesen megy, semmi fps csökkenés. De esetleg próbáld ki az XG féle 10.4-et, hátha segít valamit.

[ Szerkesztve ]

(#8919) sgteam válasza sgteam (#8915) üzenetére


sgteam
aktív tag

újra indítás után ugyan úgy össze omlott az att.

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#8920) westcoastog válasza bozont (#8918) üzenetére


westcoastog
veterán

Megnézem a 10.2hotfix-el elsőként, aztán bepróbálom az xg-t ha nem használ. :R

(#8921) Stivo90


Stivo90
csendes tag

Sziasztok .
Nekem olyan bajom lenne h akármien ati drivert probálok feltenni baj van. Megadom ugye neki a mappát ahova telepitse de nem pakol oda semmit csak egy üres mappát hagy .
De furcsaságok hogy a telepités egy szempillantás alatt végig ér.A végén kiirja h hibaüzenetek jelentek meg telepités közben amit olvashatok naplozottba amit ide bemásolnék nektek :
Meglévő csomagok
The Lord of the Rings FREE Trial
HDMI/DP audio illesztőprogram
Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable 32bit
Kommunikáció kérés
Telepítendő csomagok
ATI Catalyst telepítéskezelő
Végső állapot: Sikertelen
Tétel verziója: 3.0.769.0
Méret: 20 Mbyte

Egyéb észlelt eszközök

Hibaüzenetek

Ennyi. Akármit csinálok semmi .Pedig a régebbi verziokat még driver sweeeperrel is letakaritottam de nem akar települni . Kérlek Segitsetek igy driver nélkül nagyon gáz a gépezet. Amugy ATI 4670 van a gépbe AMD X2 6000+ 2 GB RAM

Elöre is köszönöm !

(#8922) westcoastog válasza westcoastog (#8920) üzenetére


westcoastog
veterán

Ugyan ojan tré módon megy mind2 driverrel, ja igen elfelejtettem odaírni hogy a vga az 5770, és az amd fórumán is ugyan ez a gondja van az embernek.

(#8923) westcoastog válasza westcoastog (#8922) üzenetére


westcoastog
veterán

fölraktam a 9.12-t, igaz hogy a ccc-ben maradt hogy 10.2 a verzió, de a driver a 9.12, és még mindig le tud zuhanni 10 környékére az fps, már kezdem nem érteni.. :F

(#8924) westcoastog válasza westcoastog (#8923) üzenetére


westcoastog
veterán

Meg lett a megoldás, a feladatkezelőben win7 alatt, a futó cs-nek be kell állítani hogy a 3-ból, az első két processzor magot használja, és már is fps áradatban úszok.. :U

(#8925) Abu85 válasza sgteam (#8913) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pedig ott a pipa. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8926) lsc válasza sgteam (#8919) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyiben att-t akarsz használni a ccc-t le kell szedni, nem szeretik egymást.

Az élet kegyetlen .

(#8927) sgteam válasza Abu85 (#8925) üzenetére


sgteam
aktív tag

pedig nincs :)

[ Szerkesztve ]

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#8928) sgteam válasza lsc (#8926) üzenetére


sgteam
aktív tag

nincs fent a ccc!! :N

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#8929) Hikvision


Hikvision
senior tag

Üdv. Mesterek. Egy olyan problémám lenne, h adott egy HD4830 és egy 82cm-es Samsung LCD Tv. RCA-val összekötve, kiterjesztett módban üzemelve a tv- kimenet, nagyon szépen tudom is nézni a filmeket miközben dolgozok a gépen, de amint megmozdítok egy ablakot, vagy megnyitok valamilyen alkalmazást elkezd ugrálni a kép a TV-n. Próbáltam már új kábellal,új catalystal, és rengeteg állítgatással de az ugrálás nem szűnik meg. Jah, és mindez Win7 x64 alatt. Találkozott már valaki hasonlóval? A segítséget előre is köszönöm!

20 éve a PH-n.

(#8930) Colos1 válasza sgteam (#8927) üzenetére


Colos1
őstag

És ha az "AA" fülön nézed? :U

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8931) sgteam válasza Colos1 (#8930) üzenetére


sgteam
aktív tag

ott lehet állítani de sajnos az kevés :(

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#8932) rudeee válasza bozont (#8918) üzenetére


rudeee
őstag

Ez nem hangzik túl jól...
Nálad is ugyan ilyen jellegű képhibák jelentek meg?
Ha alaplapi chipkészlettel lenne baja, akkor nem kéne folyamatosan csinálni a jelenséget - vagyis minden játékban?

(#8933) Steelmanus válasza sgteam (#8919) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az ATT-t telepites elott nyomtal a W7 32/64-nel F8-at, es ott kivalasztva azt hogy Az illesztoprogramok alairasanak mellozese... vagy valami ehhez hasonlo van kiirva.
Csak az ATT telepitesekor kell egyszer igy inditani, nemreg probaltam ki en is, katt777 oldalarol vettem en is az infot.
Windows Vista
A driver-ellenőrzés nevű (programíróktól) pénzbeszedő baromság kikapcsolásával (F8) kell indítani a rendszert, ezután a telepítés az előbbieknek megfelelően történik. Telepítés és újraindítás után a program gond nélkül működik, legalábbis az alap OS-szel.

(#8934) Steelmanus válasza sgteam (#8927) üzenetére


Steelmanus
addikt

Megvalami eszembe jutott mert most atbootoltam XP-re, ha az ALL menupontot nyitod meg akkor ott sem lehet allitani?

(#8935) sgteam válasza Steelmanus (#8934) üzenetére


sgteam
aktív tag

sajnos nem :( és ráadásul az all menüben nincs is benne ez a aamode

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#8936) sgteam válasza Steelmanus (#8933) üzenetére


sgteam
aktív tag

ha F8 nyomok akkor nekem az jön be, hogy miről szeretném be bootolni a win7 op rendszert

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#8937) Steelmanus válasza sgteam (#8935) üzenetére


Steelmanus
addikt

Most nezem hogy Asus karid van, akkor az Asus honlapjarol kellene letolteni a drivert igaz ott meg a 10.3 van ezt neztem sokaknak ajanljak mert az Asus modosithat a driveren.
Az F8-at pedig koran nyomod azert jon be a bootvalaszto menu el kell talalni azt az idot amikor a F8-ra a W7 Csokk.modba jussal. Nalam jobb a helyzet mert a Giga lapon az F12 a bootvalaszto es a BIOS-ban a Ctrl+F1 nyomasara elojonnek a rejtett opciok amiben en a HDD detektalasra 3 mp-et adtam a 0 helyett igy van idom nyomkodni. Nalad nincs ilyen buher bill.kombo ami elohoz rejtett beallitasokat?

(#8938) Abu85 válasza sgteam (#8931) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Akkor nem értem a problémát. Az AA fülön lehet azzal a pipával ki-be kapcsolni. Ennél többet nem hiszem, hogy bármi más felkínál. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8939) katt777


katt777
félisten

Mulatságosak a CCC-hibák. :))

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8940) Tamáska88


Tamáska88
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy 64 bites win7et használok egy hp pavilion dv6-oson, ati hd 4450 videokártyával, rendszeres kékhalálom van atikmpag.sys-re hivatkokozik. Láttam hogy a napokban kijött egy uj ati driver, de nem tudom feltenni, mivel az ati telepítő azt írja a driver telepítése sikertelen. Leszedtem az előzőt és ugy is megpróbáltam , ugy sem engedi, sőt már a régit sem. Valami megoldást tudtok adni? Nagyon bosszantó! Előre is köszönöm a segítséget !!

Tomi

(#8941) katt777 válasza Tamáska88 (#8940) üzenetére


katt777
félisten

Uninstall és pucolás driver sweeper-rel, majd kézzel (registry-t is), aztán installáld az új meghajtót, lehetőleg ne egyben, hanem a kicsomagolt könyvtárból, drivert pedig az eszközkezelőből! Valakinél ma éppen ez oldotta meg a problémát (azaz hogy pucolt, aztán nem futtatta az ATI telepítőjét).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8942) Tamáska88 válasza katt777 (#8941) üzenetére


Tamáska88
csendes tag

Köszönöm a válaszod! Hogy tudom kézzel törölni a regystryből?

(#8943) katt777 válasza Tamáska88 (#8942) üzenetére


katt777
félisten

Regedit-tel. Megkeresed az ATI technologies bejegyzéseket HKCU-ban és HKLM-ben, aztán DELETE.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8944) Tamáska88 válasza katt777 (#8943) üzenetére


Tamáska88
csendes tag

Megtörtént, elméletileg minden Ati-val kapcsolatos dolgot lehuztam a gépről, friss driver telepítője leszedve, mi a következő lépés? Mert ha eszközkezelőből akarom telepíteni azt írja, hogy talált drivert de nem tudja telepiteni, lépjek kapcsolatba a gyártóval, a sima telepítő sem jó megintcsak

[ Szerkesztve ]

(#8945) Steelmanus válasza sgteam (#8931) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kicsit utanna neztem a dolognak szoval a Te karid gyarilag huzva van vagyis elter a referencia orajelektol. Ezert ajanlottam hogy tedd fel a 10.3-at az Asus oldalarol mert ha ok nem tudnak drivert biztositani a kartyajukhoz akkor elmehetnek melegebbre.

katt777 Mulatságosak a CCC-hibák
Te figyelmeztettel hogy pl a "nalam megy" jellegu hozzaszolasok nem javitanak a probleman.
Akkor ez a hozzaszolas minek volt, huzott kari huzott gep es meg csak nem is a gyarto oldalarol leszedett driver van felteve.

(#8946) Steelmanus válasza Tamáska88 (#8944) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia, latom irtal privit, ez a geped?
Link:

(#8947) Tamáska88 válasza Steelmanus (#8946) üzenetére


Tamáska88
csendes tag

[link]

ilyen
köszi a választ, mit lehetne csinálni? már nagy elkeseredett vagyok :(

[ Szerkesztve ]

(#8948) Steelmanus válasza Tamáska88 (#8947) üzenetére


Steelmanus
addikt

Menj el erre a linkre es onna szedd le a grafikus drivert kezzel kell megadni az op.rendszeredet ezert azt mar nem linkeltem be W7 64-re csak 10.1 van.

Na megneztem megint angol nyelven keress itt egy link a 10.1-es W7 64 driverhez.

[ Szerkesztve ]

(#8949) Tamáska88 válasza Steelmanus (#8948) üzenetére


Tamáska88
csendes tag

Ezt sem telepíti fel :S , sikertelen telepítés változatlanul

[ Szerkesztve ]

(#8950) Steelmanus válasza Tamáska88 (#8949) üzenetére


Steelmanus
addikt

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.