Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8051) Eltomi


Eltomi
tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy s-video-val van kiterjesztve (nem másolva) a kép egy 4:3-mas arányú tv-re, de a tv-n 16:9-es képarányban jelenik meg. :F Tud valaki segíten, hjogy hol lehet ezt javítani? (a tv-n nem lehetett).
Előre is köszi:
Tomi

Szerk: ATI Radeon HD 4650 videokártya, Ati Catalys Control Center v2009.0203.2228.40314

[ Szerkesztve ]

Namtai PS2 EyeToy kamera PC-n: http://bit.ly/12kgl77 | Fotóim: http://on.fb.me/16YHk5d

(#8052) Eltomi válasza Eltomi (#8051) üzenetére


Eltomi
tag

Megtaláltam. control centerben TV tulajdonságok > Beállítások és ott a nyilakkal lehet állítgatni.

Namtai PS2 EyeToy kamera PC-n: http://bit.ly/12kgl77 | Fotóim: http://on.fb.me/16YHk5d

(#8053) pszichiater


pszichiater
senior tag

Sziasztok!

A 10.3 megy valakinek? Nekem egy napig tökéletesen működött, de ma meg nem megy.
Leszedtem újra fel, és semmi.

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#8054) Laraxior válasza pszichiater (#8053) üzenetére


Laraxior
titán

még nem hivatalos az nem? :U

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8055) Norby01 válasza pszichiater (#8053) üzenetére


Norby01
csendes tag

nekemse megy még :O

www.HostingBazis.hu - Domain, Webtárhely, Webszerkesztés, SSL, VPS, TeamSpeak

(#8056) lsc válasza erikke17 (#8050) üzenetére


lsc
nagyúr

Talán mégis drivert kellene cserélni.

Az élet kegyetlen .

(#8057) pszichiater


pszichiater
senior tag

10.3 az még beta, de akkor is jól működött tegnap.Sőt...Nem értem.10.2-vel működik.

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#8058) erikke17


erikke17
őstag

Lécci valaki válaszoljon az előző kérdésemre még azt akartam hogy a gpu-z se mutassa :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#8059) AndrewTdi válasza erikke17 (#8058) üzenetére


AndrewTdi
addikt

2-vel lejjebb lsc már válaszolt. (cserélj drivert!)

[ Szerkesztve ]

(#8060) erikke17


erikke17
őstag

OkOk köszi szépen bocsesz nem láttam :( .És úgy csináljam hogy asus oldaláról szedjem le a legújabb drivert??Szürkehalál csak win7-nél jön elő???

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#8061) Abu85 válasza Kristof86 (#8047) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Controll Centerben, az information centeren belül van egy general Hardware. Ha ott írja, hogy a kártya Built By ATI, akkor referencia.

A proci órajele nem, de beállítástól függően nőhet a PCI-Express órajele, ami már baj.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8062) AndrewTdi válasza erikke17 (#8060) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Nekem is Asusom van, de sima kataliszt drivert szedek hozzá.

(#8063) erikke17


erikke17
őstag

De én inkáb marad a ASUS-os driver mellet csak azt tartom furának hogy asus drivere 70mb ati oldalán meg 46 körül.De lehetséges hogy ezért nem mutatja a GPU aktivitást?? Olyan értelemben hogy az a másik kör nincs ott középen van hely csak a venti fordulat meg a hőmérséklet és még GPU-z se mutatja.Mert ez a driver ami most fent van az a asus oldalén az én vgam-hoz nics ott az a verzió

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#8064) Kristof86 válasza Abu85 (#8061) üzenetére


Kristof86
tag

Értem.
A kárty Built by AT szóval referenciakártya.
Hogyan tudom meg , hogy nőt a PCI-Expresz órajele. AZ ATI CCC szerint a videokari GPU órajele 725MHZ és a Memórai Clock 1000MHZ es, szóval itt nem állítottam át semit azaz a videokarim órajele nincs átállítva. De hogy a PCI-Expresszé át lenne állítva arról nincs tudomásom. Azt hol tudnám leelenőrizni a biosban valahol vagy az eversten is kimutatja ?

Előre is köszi

(#8065) Abu85 válasza Kristof86 (#8064) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudom melyik program írja ki. Tedd vissza a procit alapórajelre. Ha megjavul, akkor a PCI Express órajel volt a ludas, ha nem változnak a dolgok, akkor a kártya rossz. Egyébkén a legtöbb BIOS képes 100 MHz-re fixálni. Van is ilyen beállítás.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8066) Kristof86 válasza Abu85 (#8065) üzenetére


Kristof86
tag

oks köszi

(#8067) erikke17


erikke17
őstag

Ahh leirom még 1x érthetőbben mert nem igen kaptam mindenre választ :((( .Vettem egy ASUS EAH 4830 510MB VGA-t csak ennek el mentek a csapágya be küldtem gariba.Addig kértem kölcsön egy ASUS EAH 4350 SILENT vga-t ok ezt a vgat a catalyst nem ismerte fel fel tettem azt ami hozzá volt ment is szépen tegnap megjött a 4830-as beletettem bejött a kép mindenk ok mikor megnyitottam a catalyst látom hogy a GPU-aktivitást nem mutatja az a részt nem volt ott a venti fordulatot meg a hőmérsékletet mutatja és még ha a egérjobb gomb ott is a lehető legnagyobb felbontást lehet beállitani mert a catalystban nincs ott a közölt maximális felbontás (ezelőt ott volt 1440x900). Kicsit utána jártam asus oldalán a 2 vga-ra milyen driverek vannak Jelenleg a 8.561 van fent ez a 4350 driverei közt ott van De a 4830-as driverei között nincs, lehetséges hogy ezért nem mutatná a GPU aktivitást meg ezért nem lenne közölt maximális felbontás mert a 4830-as vga-t nem támagotja rendesen a 8.561 drvier?? Ja és még a GPU-z se mutatja vagy a GPU-z is a catalystból olvassa ki az infót??Ha feltenném ASUS oldaláról a legfrissebbet megoldódna a probléma??Előre is köszi és valaki adjon egy korrekt választ ha megkérhetem :R

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#8068) bozont válasza erikke17 (#8067) üzenetére


bozont
veterán

Már írták, de tedd fel újra a drivert, kártyacserélnél mindig újra kell tenni. És akkor már a Catalyst 9.9 vagy a 9.12 hotfix valamelyikét tedd fel.

(#8069) erikke17 válasza bozont (#8068) üzenetére


erikke17
őstag

Igen a legújabbat akarom csak asus oldalán a illesztő program csomagverzió szerint vannak fent és a legújabb a 8.703 vagyis a 10.2-es vagy a 8.96 vagyis a 10.1-es meglátom melyiket teszem fel de hogyhogy a GPU-Z se mutatja ki?? vagy az is a catalystból olvassa ki??

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#8070) katt777 válasza creedszl (#8046) üzenetére


katt777
félisten

MPlayer miért nem jó neked? A legtöbbet tudó progi, és még semmivel nem láttam akadni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8071) 1269


1269
tag

Hi!
Valaki találkozott már olyan problémával, hogy amikor felteszel egy újabb catalyst meghajtót elszál az egész kék képernyővel amikor újraindítod a gépet?
A régit ha visszarakom megy, csak, ha a legfrissebbet teszem fel akkor BSOD valami ati2mtag hibával (lehet nem jól írtam a fájl nevét).
Az előzőt eltávolítottam, driver cleanert futtattam.

[ Szerkesztve ]

(#8072) bozont válasza erikke17 (#8069) üzenetére


bozont
veterán

Nem tudom pontosan honnan olvassa ki, nekem a 10.2 hotfix van fent és eddig jól működik. Mondjuk én a catalyst csomagot telepítettem, így van CCC is.

De még nézd meg mit ír ki a Device Manager => Videókártya tulajdonságainál, a Driver menüpont alatt. Ott nekem is 8.702.2.0 verziószám szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#8073) MichaelSD válasza bozont (#8072) üzenetére


MichaelSD
őstag

A következő problémám lenne. Lecseréltem a 4xxxx ATI kártyámat egy Sapphire HD5870 Vapor-X kártyára, és egy ideje a a képernyő közepáből kiindulő vonalak (inkább nagyon elhúzott háromszögek) villognak játékok közben (gyanítom 3dnél).

2 monitor van rákötve a kártyára egy 24" és egy 30"-os. Mindkettőnél ez a gond.
A 10.2-es Hotfix Catalyst van fent.

Valami ötlet?

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#8074) pszichiater


pszichiater
senior tag

Jelentem újra működik nálam a 10.3 catalyst. :DD

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#8075) strebacom válasza pszichiater (#8074) üzenetére


strebacom
senior tag

Az jó mert még ki sem jött....
;) :D

ui: tudom miröl van szó, mert én olvasok vissza is... :K

[ Szerkesztve ]

(#8076) strebacom válasza MichaelSD (#8073) üzenetére


strebacom
senior tag

Új oprendszer lett telepítve....mert ez az elsö egy hardver cserénél... ;) :K

(#8077) erikke17 válasza bozont (#8072) üzenetére


erikke17
őstag

Ezeket nekem is mutassa csak a sensors fül alatt nem mutassa a GPU aktivitást se itt se catalystba lehetsége hogy azért mert ami illesztőprogram most fennt van az nincs ott az asus oldalán az én vgamnál a driverei közt és nem tudja kiolvasni ?? Mert ez a driver ami most fennt van az egy asus 4350Silent vgahoz volt nem tettem fel másikat mert ugy voltam vele hogy 4*** szériából van mindkettő.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#8078) ricsi99


ricsi99
addikt

Lehet hogy volt már ez a kérdés...
az lenne a gondom hogy win7 alatt az összes játék 60hz-n fut xp alatt még anno megtalálta a catalistban azt a fület amivel be tudtam jelölni hogy a monitor 2d-s frissitését használja de win7 alatt nem
Van erre valakinek valami tipje?
Crt-m van s a 85-hz jobb lenne :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#8079) zso73 válasza ricsi99 (#8078) üzenetére


zso73
veterán

A játékokban nem lehet állítani? Amikkel én szoktam nyomni, ott lehet.
Cod,Dirt2 Mass effect....

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#8080) ricsi99 válasza zso73 (#8079) üzenetére


ricsi99
addikt

Ritkán játszom.... de gondolom van egy alapértelmezés a winben hogy minden abban induljon el
amugy az uj avp vel néztem... ott semmi ilyesmi menü nincs

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#8081) pszichiater válasza strebacom (#8075) üzenetére


pszichiater
senior tag

:D na tessék..egyébként két napig szenvedtem vele, de megérte feltenni. Azzal együtt mindenki csak saját felelősségre. ;]

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#8082) maflame válasza pszichiater (#8081) üzenetére


maflame
aktív tag

Miben tapasztalsz javulást?
Az asus oldalán most frissen(pár napja) felkerült egy 8.703-as számú driver. Ez a 10.3-as béta lenne?

(#8083) CptMisi


CptMisi
őstag

Helló!
felraktam a 10.3-as beta drivert, és a startmenüben felfigyeltem valamire:

most akkor mi az a kínai cucc? ha elindítom, valami hibabejelentő varázsló jön be...ha letörlöm, akkor minden működik tovább rendesen? kell az nekem? :R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#8084) katt777 válasza maflame (#8082) üzenetére


katt777
félisten

Nem, az vsz. az ASUS módosított 10.2-ese. Őket ismerve célszerű ezt használni a kártyáikhoz.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8085) maflame válasza katt777 (#8084) üzenetére


maflame
aktív tag

Köszi, nekem nincs bajom a mostanival (10.2) csak kiváncsi voltam.
Ez márc 11-én került fel, van egy előző "ati86931_Win7Vista_RC1.zip"-nevű ami márc 3-án, azt gondoltam, hogy az lehet a 10.2, ez meg már a 10.3.
Nekem a S.doctor problémákat okozott, azóta hanyagolom az asus-os dolgokat, illetve a drivereik biztosan jók de ha a catalyst-ekkel nincs problémám, akkor nem nagyon variálgatok.

(#8086) pszichiater válasza maflame (#8082) üzenetére


pszichiater
senior tag

vantage tesztben, de nem kicsit, ami nem jelent semmit csak érdekesség képpen
Tehát lement defaultban 10.2-vel 21xxx pont, 10.3-al meg 23077 ( topikjában fent van már )
ami azért nem kis különbség.

az kínai bejegyzés meg csak akkor jó ha tudsz kínaiul.. :)

win 7 32/64-biteshez én innen:[link] szedtem le és nálam jó

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#8087) megema


megema
őstag

Hello!

Lenne egy érdekes kérdésem :) A CCC hol tárolja a beállításait? Registryben vagy valamilyen fájlban?

(#8088) holodp


holodp
aktív tag

Sziasztok!

Az én problémám, hogy mióta a WinXp-t lecseréltem Win7-esre, nem tudom úgy megcsinálni az asztal kiterjesztést, hogy a gépre kötött TV-n lássam egész kijelzőn a videót, amit berakok. XP alatt tökéletesen ment, itt mi a gond? Control Centerben kiterjesztett asztal üzemmód van beállítva, a videó bemutatásánál meg teljes képernyősre állítottam, mégsem mutatja a TV-n.
Mi lehet a gond? :W
Segítségetek előre is köszönöm.

(#8089) MichaelSD válasza strebacom (#8076) üzenetére


MichaelSD
őstag

Megtörtént, de ugyanaz a probélma:

Elnézést nagy lett, de késő van...

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#8090) ricsi99 válasza MichaelSD (#8089) üzenetére


ricsi99
addikt

Nálam ilyen képet tulmelegedés+tulhúzás után csinál a videokari...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#8091) ricsi99 válasza ricsi99 (#8080) üzenetére


ricsi99
addikt

Édekes... másik gépen 10.1 es catalist alatt megtaláltam a fület... lehet ez driver függö vagy a cf-et nem szereti?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#8092) strebacom válasza MichaelSD (#8089) üzenetére


strebacom
senior tag

Ajaj ez vga hiba lesz..... mehet a gariba....
:B :K

(#8093) MichaelSD válasza ricsi99 (#8090) üzenetére


MichaelSD
őstag

Sapphire helpdeskjével leveleztem, vébül abbar maradtunk, hogy vigyem vissza. Kíváncsi vagyok mit mondanak.

Igen, ha leveszem a z órajelet, akkor kevesebb csík van, de nem szűnik meg a jelenség.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#8094) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Holnap lesz egy nem WHQL-es Catalyst 10.3. Az ami elmegy az MS-hez tesztre. Amint hivatalosan kitehető lesz adok linket. :) A meghajtó kvázi beta (vagy RC) állapotú, amíg az MS alá nem írja, de aki nem tudja ezt kivárni telepítheti.

Az egyik újdonság, hogy a 9.11-ben bevetett HD 5000-es rutinokat felújították. Új shader compliert is kapott, mely már a HD 5000-re van szabva, ezzel számos extra teljesítményt nyerhet a kód fordításakor.
HD 5870 előzetes tesztek:
Batman:
1920x1200:
9.11: 65
10.3: 95
Gain: 46%

Dirt 2:
1920x1200:
9.11: 50
10.3: 68
Gain: 36%

HAWX:
1920x1200:
9.11: 78
10.3: 88
Gain: 12%

STALKER:
1920x1200:
9.11: 29
10.3: 34
Gain: 17%

Nem tudom mennyire tudatos a fejlesztési procedúra, de elképzelhető, hogy az AMD a Fermiig titkolni akarta ezeket a rejtett tartalékokat. Mivel pénteken le lettek adva a végleges paraméterek, elő lehet jönni vele. Bár az is lehet, hogy nincs szándékos visszafogás, csupán mostanra lett kész a HD 5000-hez illő cucc.

MichaelSD: Ez a kártya gari. Nem is érdemes tovább tökölni vele.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8095) balasig válasza Abu85 (#8094) üzenetére


balasig
tag

Sapphire HD 5770-esem várja szeretettel! ;) ;)

(#8096) Zebu válasza Abu85 (#8094) üzenetére


Zebu
addikt

A 4xxx-es szériával már senki sem foglalkozik.... :(

(#8097) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Sikerült még infót szerválnom. Tehát holnap kikerül egy 10.3-as nem WHQL-es driver. Ennek a neve "Preview A" lesz vagy valami hasonló. A hivatalos 10.3 az március 24-én jön, de az korábbi, mint ami holnap kikerül. Az aláírás ugye több, mint egy hét, így nem tudják a Preview A-t elküldeni, mert nem lenne meg csak áprilisra.
Mivel ez egy RC release, ezért - ahogy az lenni szokott - az AMD Underground oldalon lesz elérhető.
Az Eyefinity és 3D extrák mellett a teljesítménynél ezt tudtam meg:
Dirt 2: +20-30% HD 5700-5900 és +10% HD 4800
AVP: +5% HD 5000
Battleforge: +3-10% HD 4800 és HD 5000
HAWX: +15-20% HD 5800-5900
Crysis: +5% HD 5000
L4D: +3-5% HD 4800
Mivel globálisan (rutinok, fordító) változott a driver ezért máshol is várható javulás, csak az idő rövidsége miatt nincs róla konkrét mérés. Nekünk kell felfedezni a rejtett extrákat.

Zebu: Mivel változtak a rutinok a HD4800-nál is várható javulás. Ettől függetlenül a fordító fejlesztésétől lehet sokat várni, ez azonban a HD5000-re vonatkozik. A fő különbség, hogy a HD 5000 shaderei képesek két egymástól függő Add és Mul utasítást is futtatni egy órajel alatt. Az új fordító ezt használja ki.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8098) J4N! válasza Abu85 (#8097) üzenetére


J4N!
tag

minap rendeltem egy 5870est ha ez igaz akkor jó választás volt :D

(#8099) Zebu válasza Abu85 (#8097) üzenetére


Zebu
addikt

Köszi az infot! Kipróbálom! :R

(#8100) norbeeyka


norbeeyka
csendes tag

Sziasztok!

Lenneegy olyan probléma a gépen söt 2 gépen is :)van egy kártyám : Ati HD 2600xt agp

nah most még az egy dolog h alig találok hozzá drivert .de amit találok az is ugy megy fel hogy feltelepiti ,telepités közben fel sem villan a képernyö h a driver megtalálta,felismerte a kártyát, tovább megy a telepités mikor ujrainditom ,mintha mise történt volna, nincs kint az óra mellet az ati controlcenter ,és semmi ,csak a mappa ahova kitömöriti a telepitö ennyi el sem tudom inditani.

Remélem vki tud segiteni mert nagyon piszkálja a csőrömet ez.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.