Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#38101) sanya53 válasza TIT (#38100) üzenetére


sanya53
aktív tag

WOT alatt csinálta, igaz mást még nem próbáltam, de ma megnézem BL alatt is.

(#38102) TIT válasza sanya53 (#38101) üzenetére


TIT
veterán

Pedig ott nem is megy ezerrel gondolom,nekem 1020-on volt a fesz,felraktam 1030-ra és jó lett.

(#38103) vaakuum


vaakuum
addikt

help pls! :R
Az mitől lehet, hogy ha nézek egy képet böngészőben, rendben vannak a színek, fényerő, stb.
Ha printscreennel kirakom paintbe, akkor meg fényerő az egekben és a színek is totál szét vannak csúszva? :W

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#38104) westlake


westlake
félisten

(#38105) Toi-Toi


Toi-Toi
tag

Megoldás driverfrissítésre a már gyárilag nem támogatott kártyákhoz!!! :Y :C :R

[3rd-Party Driver] Amernime Zone Radeon Insight 22.4.1 WHQL Driver

[Install guide video LINK]

[ Szerkesztve ]

Toi-Toi - ( Telefonszám adatlapon...! )

(#38106) bobalazs válasza Toi-Toi (#38105) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Jó régóta megvan ez az opció. De ja, jó tudni annak aki nem tudott róla.
Volt amelyik játéknál nekem rosszabbul teljesített mint a gyári. Azóta még egyszer felraktam, és utána meg jó lett, szóval ki érti.

[ Szerkesztve ]

(#38107) westlake


westlake
félisten

AMD Software Adrenalin Edition 22.5.1 WHQL

Igen, megint fel van tüntetve a WHQL jelző.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#38108) tomic válasza westlake (#38107) üzenetére


tomic
addikt

Telepítéskor 1603 hibakódot ad.
Mi lehet a hiba ilyenkor?

(#38109) westlake válasza tomic (#38108) üzenetére


westlake
félisten

(#38110) Sz_Imre válasza tomic (#38108) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

(#38111) tomic


tomic
addikt

Sajna egyik sem segített.
Nem értem az egyel régebbi meg gond nélkül felmegy.

(#38112) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Az AMD kiadott egy speciális, bemutató drivernek minősülő szoftvercsomagot, ami hoz egy újítást, valamint számos optimalizációt is tartalmaz, amelyeknek köszönhetően egész tekintélyes gyorsulás is összejöhet az egyes játékok alatt, ahogy az majd az alábbiakból ki is derül. Az újítások között egy „Sharpen Effect” nevű funkciót találunk, ami a Radeon Super Resolution technológia esetében teszi lehetővé, hogy az élességet saját ízlésünknek megfelelően, egy könnyedén kezelhető csúszka segítségével módosítsuk.
[link]
Letőltési oldal: [link]

Az új kiadás a Radeon RX 400-as sorozattól felfelé minden újabb asztali és mobil videokártyát támogat, utóbbi esetben viszont csak a Radeon 600-as sorozattól felfelé. A driver az asztali- és mobil APU egységekhez is használható, de csak azokhoz, amelyek már Vega iGPU-val rendelkeznek. Operációs rendszerek terén csak és kizárólag a 64-bites Windows 10 és a Windows 11 jöhet szóba.

(#38113) Pano


Pano
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#38114) vaakuum válasza _DiEGO_ (#38112) üzenetére


vaakuum
addikt

Win 11 alatt az indítóikon hová kerül? Frissítettem, azóta az óra mellől eltűnt az ikon, pedig a "túlcsordulás a tálca sarkában" résznél be van kapcsolva a RadeonSoftvare.exe. :W

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#38115) bobalazs válasza vaakuum (#38114) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

hibás-kilép.

(#38116) bobalazs válasza vaakuum (#38114) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

21.10.2 nálam nem tűnik el.

(#38117) westlake


westlake
félisten

(#38118) _DiEGO_ válasza vaakuum (#38114) üzenetére


_DiEGO_
őstag

vaakuum Win 11 alatt az indítóikon hová kerül?

Win 10-em van.

[ Szerkesztve ]

(#38119) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Reméltem volna hogy az új Adrenalin Edition 22.5.2 driver-rel javul a Wreckfest játék teljesítménye, főleg amikor több autó van jelen (startnál) vagy derbi résznél, mert 38fps-el játszani az adott részeken nem igazán jó élmény. Na nem baj, az amd-nek a programon belül elküldtem a jelentést, hátha tudnak vele mit kezdeni. :U
(nvidia gtx 1060-nál nem esett le ennyire a teljesítmény...)

#38117 westlake : Köszönöm a hír megosztást. :R

[ Szerkesztve ]

(#38120) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

6650xt-n beállítok egyeni ventilátor profilt, plusz néhány dolgot a grafikán. Elmentem, szép, jó. Gép újraindítva, vagy ki, bekapcsolva, és minden a gyári alapértékeken.
Betöltöm a profilt, már az adott játékhoz is elmentettem, másnap megint alapon minden.
MSI ab fent van, az zavarhatja össze a dolgokat?

(#38121) Csupingo válasza t.imi (#38120) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha jól rémlik, a win gyors rendszerindítás is bekavar, azt is ki szokták kapcsolni. Talán az msi ab is, igen.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#38122) t.imi válasza Csupingo (#38121) üzenetére


t.imi
addikt

Köszönöm, wint megnézem, AB-t törlöm :R

(#38123) westlake


westlake
félisten

AMD Software Adrenalin Edition 22.5.2 WHQL (build2)

Kíváncsi vagyok, honnan származik a csomag. Az eredeti linket szokták ilyenkor cserélni, de még mindig a május 23-ai build (22.5.2) van a letöltési linken.

Play nice!

(#38124) t.imi válasza t.imi (#38122) üzenetére


t.imi
addikt

MSI ab törölve.
Ott hagytam a gépet fél órára, úgy bealudt, "váratlan rendszerhiba miatt a WattMan beállítások visszaálltak". írta Adrenalin.
Ok, 1x előfordult Nvidia alatt úgy egy éve.
Most játékból kilépek, Adrenalin egyet villan, - lent volt tálcán előtte- alapértelmezésbe került...Azért kezd b+ hangulatom lenni, bármi történik, rögtön alapértelmezésbe áll.

Toljam le a rendszert nullára, és friss telepítést próbáljam meg?
8.1-et vettem úgy sok éve, az frissült 10-re, most 11-re. Azóta talán 1x volt full format, de több mint 3 éve.

(#38125) Vigneau válasza tomic (#38111) üzenetére


Vigneau
félisten

Gondolom/remélem, azóta már megoldódott. :K

Nekem VGA csere utáni első telepítésnél jött elő szintén a 1603 hibakód. A Comodo-t kellett kilőni, mert blokkolta. A HD Sentinel-t se szerette elsőre.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#38126) somfalvi válasza fene_vad (#38089) üzenetére


somfalvi
tag

Szia! Öcsém gépében is RX 560-as duruzsol, ugyanezzel a hiba forrással küzd Ő is! Ez van neki: [link] Megoldást ő is vadássza.

(#38127) tomic válasza Vigneau (#38125) üzenetére


tomic
addikt

Szia! Nem oldódott meg azóta sem. Ùjra telepítésen gondolkodtam. Semmilyen vírusírtòt nem hasznàlok csak a Win-t. Rànézek.

(#38128) beef válasza tomic (#38127) üzenetére


beef
őstag

1603-as hiba rögtön a telepítés elején jön vagy települ egy darabig és utána?
Ha az utóbbi, akkor a driver feltelepül csak a vezérlőközpont telepítése akad meg, az meg feltehető kézzel. A kicsomagolt c:\AMD egyik almappájában van egy nagy méretű exe file "ccc2" valami néven.

(#38129) tomic válasza beef (#38128) üzenetére


tomic
addikt

A végén írja ki mikor màr majdnem kész van a telepítés.
Pontosan hogyan kell ezt feltenni?

(#38130) beef válasza tomic (#38129) üzenetére


beef
őstag

Elindítod, sima exe file. Kicsomagolja magát és települ.

(#38131) tomic válasza beef (#38130) üzenetére


tomic
addikt

Köszi.Sajna nem találom meg benne. Lehet rendszer újra rakás lesz a vége.

(#38132) beef válasza tomic (#38131) üzenetére


beef
őstag

Ott kell lennie, ccc2_install.exe a neve. Az összes Adrenalinos telepítőben így van.
A legfrissebben ez a mappaszerkezete: c:\AMD\WHQL-AMD-Software-Adrenalin-Edition-22.5.2-Win10-Win11-May31\Packages\Drivers\Display\WT6A_INF\B379425\ccc2_install.exe

(#38133) tomic válasza beef (#38132) üzenetére


tomic
addikt

Köszi. :R

(#38134) Sz_Imre válasza westlake (#38117) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Furcsa, de létezik hivatalos whql 22.5.2 telepítő, igaz opcionális.
Elnézést, persze erre akartam reagálni: #38123 westlake

[ Szerkesztve ]

(#38135) Vigneau válasza Sz_Imre (#38134) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálam is ezzel a verzióval kezdte a pályafutását az RX 6600. Eddig nem tapasztaltam vele problémát, amióta fent van.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#38136) westlake válasza Sz_Imre (#38134) üzenetére


westlake
félisten

Köszi, ezzel választ kaptam arra a kérdésemre, hogy "honnan" származik a 22.5.2 build2, amit korábban én is linkeltem.

Play nice!

(#38137) ScomComputer válasza tomic (#38131) üzenetére


ScomComputer
veterán

"Lehet rendszer újra rakás lesz a vége."..ez segíteni fog..de szigorúan net nélkül,ha minden driver fenn van akkor mehet vissza a net.. és jöhet a többi buhera ! :K

(#38138) Visormail válasza beef (#38132) üzenetére


Visormail
addikt

Váó, ezt nem tudtam. Kösz így felment a vezérlőközpont nem támogatott rendszerre is (Windows Server), amire a telepítő nem hajlandó feltenni és a drivert is csak eszközkezelőből engedi.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#38139) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
Windows indítás után elkezdett dobálni a rendszer egy ilyen üzenetet (22.5.2 van fent):

A mappa sem létezik..

Gondoltam akkor újra telepítem a drivert. Végig fut az első telepítés, majd ugye restart után kéne folytassa. Nem teszi, viszont jön megint a hibaüzenet. Valaki tud rá megoldást?
Most megpróbálom a DDU-t..

(#38140) -FreaK- válasza -FreaK- (#38139) üzenetére


-FreaK-
veterán

A megoldás az volt (ha másnak is előjön), hogy a registryben rákerestem a CNEXT szóra, talált több bejegyzést, volt amelyiket nem lehetett törölni, mert hibát dobott rá, de volt amelyiket igen.
Előtte még nyomtam egy DDU-t csökkentett módban, az önmagában nem segített, de így már feltelepült rendesen a driver újra, és most úgy néz ki, hogy minden klappol.

(#38141) vaakuum


vaakuum
addikt

A 22.5-ös verziónak milyen ismert nagyobb hibája van? Csak mert a Fortnite indítása után azonnal szól a rendszer, hogy inkább a 22.2 lenne a jó.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#38142) westlake válasza vaakuum (#38141) üzenetére


westlake
félisten

Performance drop may be experienced while playing Fortnite™ with Multithreaded Rendering and DirectX® 11 API on some AMD Graphics Products such as the Radeon® RX 6900 XT Graphics. :U

Play nice!

(#38143) westlake


westlake
félisten

Ha bárkit is érdekel, az AMD kiadta a 22.5.2-es verzió harmadik(!) buildjét. Ilyet talán még egyszer sem tettek ezelőtt. Az ismert linkekről (innen és innen) már a legújabb töltődik le. Jónéhány filet lecseréltek a második kiadásban, ugyanúgy, ahogy a harmadikban is. Azt nem tudom, hogy ezeket miért tették, a changelog nem ismert. Azt tudom csak elképzelni, hogy valami gond van a 22.6.1-essel és ezért foltozgatják a 22.5.2-est. A harmadik kiadásnál ráadásul már a telepítő file nevét sem változtatták meg, így ugyanaz maradt, mint a második kiadásnál. Megtévesztő lehet. A lényeg, hogy a mostani telepítő a legújabb, június 17-ei build.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#38144) bobalazs válasza westlake (#38143) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az egyik build windows 11 insider verzióján települ automatikusan, dx11, openGL alatti masszív javulást hoz.
De lehet hogy nem ez az még.

(#38145) westlake


westlake
félisten

AMD Radeon Software 22.6.1 Legacy (Non-WHQL)
Windows 7 64bit, Windows 1x 64bit
Senkit ne tévesszen meg a verziószám, ez nem az a driver, ami a mostani generációs kártyákhoz való. Ez a legacy státuszú hardverekhez van.

Bár az érdekes az, hogy például a 6000-es széria is benne van. Szóval, aki akarja, próbálja ki. Az inf-ben lévő dátum régebbi, mint a 22.5.2-es szériánál (04.28 vs. 05.17), viszont maga a driver build dátuma újabb (06.21 vs. 06.17).

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#38146) bobalazs válasza westlake (#38145) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a legacy driver csak egy aláírást kapott, semmi mást, ugyanaz mint a régi OEM Windows Update driver sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#38147) westlake válasza westlake (#38145) üzenetére


westlake
félisten

Egyértelműen régebbi ez a 22.6.1-es, mint a 22.5.2-es. Ez azoknak lehet érdekes, akik Windows 7-et használnak, vagy azoknak, akiknek olyan régebbi VGA-juk van, amit nem támogat a 22.5.2-es.

#38146: Melyik volt az előző legacy verzió? A két linkből csak az egyik mutat WHQL verzióra. Három verziót adtak ki egyszerre.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#38148) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
21.5.2-es a legfrissebb driver a kártyához.
De nem engedi a szoftver,hogy egyedi felbontást adjak neki,mert nem kompatibilisek a kijelzővel.
Próbáltam CRU-t de azzal se választható a beállított érték,csakis az alap.
Még esetleg dp hdmi átalakítóra gyanakszok,bár elvileg annak is tudnia kéne más,nagyobb értéket.
bobalazs:
Én nem az "alap olcsó" átalakítóról beszélek.Ha fullhd-t tudna csak,akkor nyílván nem írtam volna ide.
De köszönöm tapasztalatod.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#38149) bobalazs válasza GAbre (#38148) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Pont aktuális, ma vittem vissza boltba DP to HDMI kábelt mert nem engedett 4k felbontást állítani, a max 1080p volt. Sajnáltam is. Egyébként a 4k 30 Hz.-et legalább hozhatta volna, ha jól tudom a java átalakító szokott legalább annyit.
Én is probáltam CRUt, sőt linux alól se ment, úgyhogy windows is kizárva. Annál is 5 drivert kipórábltam ráment kb 3 órám az életemből.

Legacy meghajtónak mindenképpen Amernime driverje ajánlott, ahogy itt korábban linkelték is. https://forums.guru3d.com/threads/3rd-party-driver-amernime-zone-radeon-insight-22-5-1-whql-driver-pack-released.436611/ [link]

[ Szerkesztve ]

(#38150) Lacccca87 válasza westlake (#38147) üzenetére


Lacccca87
őstag

Érdekes hogy 2. gépben lévő R9 280X hez nem dobja fel ha a driverből keresek rá. Az AMD support oldala meg kidobja ha kiválasztom a VGA-t. Így a 21.5.2 -es volt felrakva eddig.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.