Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40251) Tim82 válasza MurdR (#40239) üzenetére


Tim82
nagyúr

Quake első részében már egészen élvezetes, még botokkal is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40252) CoolBoy323 válasza Tim82 (#40251) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Unreal Tournament nalam a favorit multiban. Par hete toltunk is egy lan partyt haverokkal :)

Abban van jatekelmeny boven :))

(#40253) #78422784


#78422784
törölt tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Van egy huawei y300 mobilom.. kijelzőhibája van,állítólag szoftveres a probléma.. zöld háttérben 2 kocka..ennyit hoz be csak. valami ötlet? javítható?

(#40254) Petyyyyy válasza Tim82 (#40251) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nálunk a Q3 Arena nyitotta meg a történetet még általános suliban. A barátom aki megfertőzött minket vele, Sarge-ot használta, én pedig Visor-t. A tanuló időszakban még azt gondoltam az "állj meg és ne mozdulj, hadd lőjem ki a szádból a szivart!" (lézerrel) felszólítás korrekt lehet. Aztán loccs. :D

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#40255) CoolBoy323 válasza #78422784 (#40253) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

A topikjaban keresnem a valaszt a helyedben...

De egy kep jol jon majd.

Gyari adat viddzaallitas volt mar? (Mibolbgondolod h SW hiba??)

[ Szerkesztve ]

(#40256) #78422784 válasza CoolBoy323 (#40255) üzenetére


#78422784
törölt tag

Nem hoz be semmit csak ennyit.

(#40257) Tim82 válasza CoolBoy323 (#40252) üzenetére


Tim82
nagyúr

Abból nekem csak a három pályás demó volt meg anno, de az is jó. Hangulatilag viszont a Quake I jobban bejött.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40258) Mercutio_ válasza Melack (#40234) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem elég komolyak a hsz-eim.

Látom közben MurdR próbálja kigolyózni truelove-ot a tutiból.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40259) Tim82 válasza Petyyyyy (#40254) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az nekem már kimaradt.

Pár napja elővettem a Wolfenstein 3D-t is (igen, az 1992-es ős-Wolfensteint), bakker, ezt én még pc speaker hangokkal játszottam. Egészen vicces ezeket a régi játékokat újranyomni, hogy van hangkártyám is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#40260) GabN73


GabN73
addikt

1+1 éves gari hogy működik? Gyártó honlapján ha leelenőriztetem, akkor lejártnak írja... :U

(#40261) Melack válasza GabN73 (#40260) üzenetére


Melack
veterán

1 év gyártói + 1 év vásárlás helye szerinti - szerintem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#40262) GabN73 válasza Melack (#40261) üzenetére


GabN73
addikt

Garijegyen így van feltüntetve:
Jótállás időtartama : 12+12 hónap és a szervizekben mellett van bepipálva.

(#40263) GabN73 válasza GabN73 (#40262) üzenetére


GabN73
addikt

Közben kiderült hogy nem kell aggódni, számla+garijegy a lényeg.

(#40264) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Vegeztem, indulas elott felnezek es semmi hsz??? Az mi?

I humbly and respectfully decline™

(#40265) tomcsi23 válasza Magnum_ (#40264) üzenetére


tomcsi23
veterán

Pjutyin miatt nem engednek senkit gép közelébe.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#40266) oriic válasza tomcsi23 (#40265) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyébként nagyon komoly védelmet kapott Putyputy. Keletinél még mesterlövészeket is láttunk. :DDD

Live-Die-Respawn

(#40267) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Rosszul vagyok. Forró vízzel fürödtem le, mégis fázok folyamatosan, hideg ráz. Le kéne menni boltba valami kajáért, de nincs erőm kimozdulni, tolom a teát, de 5 percnél tovább nem tudok állva maradni. Holnapra kaptam egy nap szabit. Gondoltam alszok, de nem tudok, szóval most sorozatozok.

Ha ezt olvassa valaki és esetleg hosszú ideig nem hallotok rólam....akkor várjatok tovább. Csak haldoklom... Nyűgösen. Olyan vagyok mint egy lány... Csak szőrösebb, meg súlyosabb...És az agyamra ment a betegségem...

Live-Die-Respawn

(#40268) Qru válasza oriic (#40266) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálunk meg köröztek a helikopterek...

Jobbulást. Lázcsillapítód van?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#40269) oriic válasza Qru (#40268) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja, kaptam valami bogyót lakótársamtól, szal most teát tolom...

Live-Die-Respawn

(#40270) Magnum_ válasza oriic (#40267) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ne felejts el akkor szőrteleníteni!

I humbly and respectfully decline™

(#40271) oriic válasza Magnum_ (#40270) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Live-Die-Respawn

(#40272) Magnum_


Magnum_
nagyúr

a Taxi c. film lehet a kedvence

balra, még egyszer mondom, balra... :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#40273) Petyyyyy válasza Magnum_ (#40272) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ehhez tehetség kellett. Abból a parkolóból hogy lehetett ilyen gyorsan kihajtani? :F

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#40274) oriic válasza Magnum_ (#40272) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

(#40275) DeFranco válasza oriic (#40267) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mennyi a lázad?

(#40276) oriic válasza DeFranco (#40275) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Dunno, nincs itthon lázmérő, de közösen eldöntöttük, hogy lázas vagyok...:) Tea talán kicsit segít most.

Live-Die-Respawn

(#40277) DeFranco válasza oriic (#40276) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hát most nem akarok capt'n obviouskodni, de egy alap eü csomagnak lenni kellene otthon (lázmérő, kötszer, láz- és fájdalomcsillapító meg még pár dolog)

a legjobb az lenne neked, ha most szépen befeküdnél az ágyba és izzadnál mondjuk úgy holnap délig. meg aludni minél többet. ha nem megy akkor is. egyszer beindul a dunsztolás, akkor ne aggódj, holnapra csavarni lehet a vizet az ágyneműdből. le van ejtve, most erre van szükség. holnap délben két óra fennlét jól felöltözve majd ismétel.

4 óránként 10 perc szellőztetés, ha van csereágyneműd, akkor naponta csere lehetőleg.

ez nem vicc, marha komoly szövődményeid lehetnek. amúgy sem vagy 100-as egészségileg, vedd komolyan. mellette déligyümölcs, rendelj (ha nincs aki hozzon) meleg levest, akár kínait, az legalább csípős jobban izzadsz. vitamin, só, ásványi anyagok menjenek befele.

(#40278) oriic válasza DeFranco (#40277) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"hát most nem akarok capt'n obviouskodni, de egy alap eü csomagnak lenni kellene otthon (lázmérő, kötszer, láz- és fájdalomcsillapító meg még pár dolog)"

Kb egy éve nem voltam beteg komolyabban így nem foglalkoztatott a dolog... De hallgatok rád, és most irány az ágy...Köszi. :R

Live-Die-Respawn

(#40279) Magnum_ válasza oriic (#40278) üzenetére


Magnum_
nagyúr

a csipős levessel egyetértek és tényleg izzadj, holnap estére kutyabajod.

I humbly and respectfully decline™

(#40280) macilaci78 válasza DeFranco (#40277) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Idejét nem tudom, mikor vettem be lázcsillapítót. A lázmérőm elemmel megy, természetesen le van merülve, de sosem használom, mert nincs rá szükség. Ja, higanyosat, ami megy mindenkor, azt persze nem lehet kapni.

Nem fogom az orvossal felíratni a vényköteles gyógyszereket, majd a gyógyszertárban sok pénzért megvenni találomra azt, amire esetleg szükségem lehet, majd nyomon követni, melyiknek mikor jár le a szavatossága, frissíteni a készletet. Ha szarul vagyok, átmegyek az 5 lépcsőházzal arrébb rendelő háziorvosomhoz, vagy az 5 sarokkal arrébb lévő rendelőintézetbe a bajommal. Fejfájásra: sós étel, édesség, folyadék, ha nem használ, akkor egy pihentető alvás (akár csak 2 óra).

Kötszer, sebfertőtlenítő, sebtapasz van itthon dögivel, az nem romlik meg és kurva Isten, hogy nem várhat annyit sem, amíg 5 lépcsőháznyit elsétálok. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#40281) DeFranco válasza oriic (#40278) üzenetére


DeFranco
nagyúr

látnád a táskámat... csak every day carryben van nálam egy kisebb tábori kórház :D

@macilaci78: te egy hös vagy

[ Szerkesztve ]

(#40282) macilaci78 válasza DeFranco (#40281) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy szóval sem mondtam, hogy én jól csinálom. Nekem ez a kialakult rutinom.

Ori pedig tényleg feküdje/izzadja ki a kórt, pótolja a folyadékot, fürödjön meg, húzza le az ágyneműt és szellőztesse ki a paplant, matracot. Akár egy felest is hajtson le lefekvéskor.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#40283) DeFranco válasza macilaci78 (#40282) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem mindent ésszel kell csinálni. nem kell egyből minden antibiot bekapkodni, neo-citrant és társait sem szeretem, de a másik véglet is ugyanúgy hülyeség.

kell otthon lenni egy alap házipatikának és igen kétévente cserélni kell. én örülök ha rám romlik a gyógyszer.

ha gond van, van mihez nyúlni. ennyi.

megfigyelted egy fia gyógyszert nem említettem orinak sem. a láz jó a láz a barátunk 38,6-ig. felette viszont tetszik vagy nem, le kell nyomni, ha kell, akkor lázcsillapítóval.

(#40284) Magnum_ válasza DeFranco (#40283) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem itthon egy fél patika van (anyám a gyógyszerbiz'-ben utazott, mindig tolja a cuccost), de legfeljebb saridont veszek be. a buli után rögtön. meg ébredéskor :DDD

szerencsére ritkán vagyok beteg.

I humbly and respectfully decline™

(#40285) Melack


Melack
veterán

Az Index mémeskútja ma -is- nagyon jó.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#40286) Mercutio_ válasza DeFranco (#40283) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én nővérkével nyomom le a lázat ;]

Ja és így estére.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40287) Melack válasza Mercutio_ (#40286) üzenetére


Melack
veterán

Feleséged ápolónő?;]

Ez a post kiégetett de nagyon...

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#40288) Petyyyyy válasza Mercutio_ (#40286) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Na jó éjt... :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#40289) Magnum_ válasza Mercutio_ (#40286) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kesz vege.
reggel megprobalok visszanezni

I humbly and respectfully decline™

(#40290) don_peter


don_peter
senior tag

Tisztelt fórumtársaim.
Esküvői vagy legalább is profi fotóst keresnék Pesti esküvői fotózásra.
12órás rendelkezésre állás mellett, több helyszínen történő beállított fotózásra. (Külső helyszínek, házasságkötő terem és éterem)
Nem kifejezetten céget keresek mert nem akarok kompromisszumokat kötni, jó minőségű képeket szeretnék megfizethető áron.
Retusálás, utómunkákat nem szeretnénk, csak az elkészült képeket egy pendrive-on.
Ha ismersz ilyen kreatív fotóst vagy éppen te vagy az és elfogatható áron (kb. 15-20eFt + korlátlan étel ital fogyasztás) dolgozol továbbá Julisban még szabad vagy, akkor kérlek keress meg privátban.

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#40291) DeFranco válasza don_peter (#40290) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kb. 15-20eFt

úgy érted óránként?

(#40292) Melack válasza don_peter (#40290) üzenetére


Melack
veterán

Keresd *Ropi* kollégát. Kb 2 napja volt pont ez a téma.

DeF: /óra a reális, de minden alku kérdése.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#40293) don_peter válasza DeFranco (#40291) üzenetére


don_peter
senior tag

Akkor arannyal is fizethetnék ;)
Gyakorlatilag vagy fizetek 15-20eFt-ot és fizetem a teljes ellátást vagy akkor megoldjuk családban és akkor senki nem keres egy fillért sem.
Durva, hogy milyen szemtelen árakat adnak a cégek, és mellé az elkészített képekből csak 200db-ot adnak át a többit meg darabáron lehet átvenni.
Pofátlan milyen üzletet építettek erre az eseményre...

[ Szerkesztve ]

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#40294) DeFranco válasza don_peter (#40293) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hát... sok sikert. csak halkan mondom, hogy a profi fotós az vidéken is 100k körüli nagyságrend.

már feltéve ha nem a szomszéd pisti a nikonnal, akit érdekel a fotózás, le is töltötte már a photoshopot amiben szép effektek vannak.

(#40295) don_peter válasza DeFranco (#40294) üzenetére


don_peter
senior tag

Ennyit már nem tudok kifizetni.
Durva költségben van az egész esemény megszervezése, sajnos nem fér bele még egy ekkora kiadás.
Szorítani kell a költségeken mert nem vagyunk milliomosok.

Utómunkálatokat pedig nem akarunk.. Csak a nyers képeket...

[ Szerkesztve ]

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#40296) DeFranco válasza don_peter (#40295) üzenetére


DeFranco
nagyúr

megértelek. egy esküvő marha drága mulatság. mi sem voltunk milliomosok, mi is sakkoztunk, hogy mi merre legyen.

sok sikert és sok boldogságot :)

(#40297) Mercutio_ válasza don_peter (#40293) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, meg a festők is túl vannak fizetve :K
Szaros diszperzit, meg zománcfesték megvan fillérekből, az ecsetet meg mindenki tudja húzni ;]

Melack: Nem, de ha szépen kérem... :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40298) don_peter válasza DeFranco (#40296) üzenetére


don_peter
senior tag

Köszi, sajnos vannak korlátok amiben vagy sikerül megoldanunk vagy nem..
Valamelyik minden kép... ;)

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#40299) don_peter válasza Mercutio_ (#40297) üzenetére


don_peter
senior tag

Minden szakma drága, ha nincs pénzed megfizetni a szakembert.
Ács mester vagyok, de ha leadok most egy árajánlatot akármennyit is írok a papírra, húzzák a szájukat. (elkerülve a kérdést: nincs az építőiparban munka)
Ne feledd nem drága semmi, csak ha nem tudod megfizetni, akkor már más a helyzet.
Szívesen kifizetnék 200eFt-ot is, de ha nincs akkor nehéz lesz.
Szeretnék jó profi képeket és fizetek amennyit csak tudok ettől még nem vagyok szar, csak a saját költségeimhez mérve tudom a legtöbbet fizetni..
Remélem értitek a dolgot.., ha mégsem akkor majd ha az esküvőtöket szervezitek megtudjátok miről is beszélek... ;)

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#40300) *Ropi* válasza don_peter (#40290) üzenetére


*Ropi*
félisten

Előre is elnézést kérek, nem szeretném untatni a topic lakóit: megpróbáltam nagyon dióhéjban megválaszolni, de így is hosszú lett:

"Esküvői vagy legalább is profi fotóst keresnék Pesti esküvői fotózásra. 12órás rendelkezésre állás mellett, több helyszínen történő beállított fotózásra. (Külső helyszínek, házasságkötő terem és éterem).

Ez nagyjából 1200 db elkattintott expozíciót jelent (nem átadott képet, mert a típusképeknél - pl. csoportképeknél mindig bepislognak az emberek, így nagy sebességű sorozatban többet készítünk és mindenkinek a legjobb arcát rakjuk össze a végső kompozitba - mindig csak a legjobbat tartjuk meg, így a képszám rögtön feleződik vagy harmadolódik). A fényképezőgépem zárjának élettartama a gyártó szerint 150.000 expozíció, ha ezzel elosztjuk az árát, akkor 7 Ft -ba kerül egy gombnyomás függetlenül attól, hogy röptében törlöm, vagy a kedvenc képetek lesz a fine art albumban. Felszorozva az 1200 képpel: 8400 Ft csak az, hogy nyomtam a gombot, tehát a 20.000 Ft-ból csak 11600 maradt (és akkor még nem számoltam a helyszínre vitt memóriakártyák, objektívek, vakuk, stb. árát illetve amortizációját, amik szükségesek.

"Nem kifejezetten céget keresek mert nem akarok kompromisszumokat kötni, jó minőségű képeket szeretnék megfizethető áron."

Van az a mondás, hogy "Mi gyorsan, olcsón, és kiváló minőségben dolgozunk - Ön ezek közül kettőt választhat!" ;)

"Retusálás, utómunkákat nem szeretnénk, csak az elkészült képeket egy pendrive-on."

Egy fotós számára ez véres posztó lengetése a bika előtt: előre borítékolom, hogy ilyet nem fogsz találni. A raw csak egy állomás kép elkészültének munkafolyamatában, olyan mintha az analóg fényképezőgépből kihúznánk az éppen lekattintott negatívot és azt kapnátok meg a sötétkamrában történő előhívás kihagyásával. A digitális nyers képeket ugyanúgy "elő kell hívni", több utómunka fázison esnek át a (digitális) sötétkamrában, mire elnyerik végleges formájukat és számotokra is használható formátumba (a bárhol, bárki által megnézhető jpeg-be) kerülnek: a fotós által látott képi világ szerves része az utómunka, amivel ráteszi a képre a "kézjegyét" (a stílusjegyeit): az alapján lehet felismerni, hogy ő fotózta. Az étteremben sem kéritek el a Dubarry csirke alkatrészeit, hogy hátha otthon jobbat csináltok belőle... ;) A nyers fájlokat a fotósok azért sem adják át, mert semmilyen olyan dolgot nem szükséges tennetek a képekkel amihez a raw fájlok által nyújtott szerkeszthetőségre lenne szükség: az elkészült képek elidegeníthetetlenül a készítőjük szellemi tulajdonát képezik, ezért attól, hogy pénzért másolatot vesztek róluk még nem szereztetek jogot magukra a negatívokra, így bármilyen módosításuk szerzői jogokat sért és semmilyen formában nem megengedett, csak és kizárólag személyes célra használhatjátok őket, változtatások nélkül. Tehát nincs olyan, hogy a nyers fájlokat csuklóropogásig tekeritek Lightroom-ban meg Photoshopban, majd a fotós neve alatt futtatva (kitörölhetetlenül beléjük van kódolva a készítőjük neve az EXIF / IPTC adatokban) körbekülditek FB-on a barátnőknek / barátoknak: egyetlen fotós sem szeretne az "újragondolt" képeivel szembetalálkozni amik nem azt a látványvilágot hordozzák, amit ő képvisel. Még mindig a szakácsos példánál maradva tipikus példa erre a paradicsomleves: ahány szakács, annyiféleképpen készíti. Lehet finoman édesíteni akár sóval, akár cukorral, de nagyon meg is lehet cukrozni vagy el is lehet sózni. ;) Az ügyvédek értik a humort csak nem szeretik: a képekre esetlegesen rákerülő szívecskés képkeretet és hasonlókat az őket megillető módon "jutalmazzák". Két fajta megoldás van erre a helyzetre: olcsóbb megoldásként a készre utómunkázott képek 16 Bites tiff mesterfájljait szokták a kollégák a párok rendelkezésére bocsájtani opcionálisan (csak győzzék HDD-vel, mert egy teljes anyag 100 GB-os nagyságrendű). A drágább megoldás (ha mindenáron a tényleges raw fájlokat akarjátok) a magántulajdonba vétel: ennek egyszeri költsége kollégánként változó, de általában a vállalási ár 50-100%-a.

"Ha ismersz ilyen kreatív fotóst vagy éppen te vagy az és elfogatható áron (kb. 15-20eFt + korlátlan étel ital fogyasztás)..."

Az előző számításban kapott 11600 Ft-ot elosztva a 12 órával kevesebb, mint 1000 Ft-os órabér jön ki (nem számítva az utazással töltött időt, a benzinköltséget, a parkolási díjat, stb...): ennél még egy diákmunkás is jobban keres. Ezt szerintem gondoljátok át a Kedveseddel! Hétvégi ebédet, vacsorát otthon is kap az ember miközben a családja és szerettei körében pihen, nem pedig azon stresszel, hogy az elé kompakttal / telefonnal / tablettel beugráló, fotózni akaró rokonokat hogyan tessékelje ki a képből, hogy a kellő időben örökíthesse meg a gyűrűhúzást vagy a csókot...Mert ő a profi, akinek mindenről értékelhető képeket kell átadnia. ;) Egyébként az étkezés biztosítása nem gesztus hanem alapvető elvárás: amikor az ember 6-8-10-12-14 órán át talpal Veletek és közben folyamatosan maximális fordulatszámon pörög mert nem hibázhat, akkor nem is két, hanem három végén égeti egyszerre a gyertyát és a kalóriákat. Az általam ismert kollégák többségének szerződésében kiemelten szerepel a napszaknak megfelelő étkezés biztosítása és a korlátlan alkoholmentes italfogyasztás.

"...továbbá Julisban még szabad vagy, akkor kérlek keress meg privátban..."

Ne csodálkozz ha ilyen elvárásokkal, ráadásul egy főszezonbeli időpontra (ami, ha jól látom még nincs is konkretizálva :N) a kollégáktól kért árajánlatodra elutasító válaszokat fogsz kapni: inkább várnak egy, akár utolsó pillanatban beeső történetre, amivel nem fizetnek rá a fotózásra. ;)

A weboldalamon pár éve már levezettem, hogy egy teljes napos esküvő megörökítése 60.000 Ft-os konkrét kiadást jelent a fotósnak még az előtt, hogy bármi is történt volna (most függetlenül attól, hogy Rátok a tételek egy része nem vonatkozik): nem lehet esküvőt ilyen valószerűtlenül kevés pénzért biztonsággal megörökíteni. A professzionális tudásnak és infrastruktúrának ára van: ez 2015-ben 25-30.000 Ft óránként.

(#40293) don_peter:

"Gyakorlatilag vagy fizetek 15-20eFt-ot és fizetem a teljes ellátást vagy akkor megoldjuk családban és akkor senki nem keres egy fillért sem."

A rokonok biztosan örülni fognak a "talált" pénznek, viszont azt ugye tudod, hogy ők elsősorban nem felelősségteljesen elvégzendő feladatként, hanem buliként tekintenek az eseményre? Emiatt ne lepődj meg, ha fontos pillanatokról nem lesz kép, vagy nem olyan lesz, mint amilyet szeretnétek!

"Durva, hogy milyen szemtelen árakat adnak a cégek, és mellé az elkészített képekből csak 200db-ot adnak át a többit meg darabáron lehet átvenni."

Egy esküvő teljes napja alatt átlagosan 1000 - 3000 kép készül, ebből a technikai hibás (néha azért téveszt az AF vagy beugrik valaki a fotós elé, pislognak vagy előnytelenül grimaszolnak a szereplők) és a típusképek leválogatásával kb. a harmada marad. A magam nevében beszélhetek: mi pl. teljes napról minimum 350 db képet adunk át, de azt egyenként utómunkázva és retusálva. Ilyen képmennyiséget leválogatni és utómunkázni ~80 munkaóra, tehát felesleges elvárás az összes képet számon kérni a fotóson: a kevesebb ebben az esetben több (Mit szeretnél: 2000 db képet kapni, aminek a 3/4-e "egynek elmegy, töltelék", vagy csak 3-400-at, de azokat 10x végignézve is még mindig hiányérzeted van a folytatásuk után?). ;) Egyébként minden képet megtartunk, ami érdeklődésre tarthat számot: volt már, hogy hónapokkal az esküvő után keresett meg egy pár, mert a Nagyiról (aki közben meghalt) mi készítettük az utolsó képet és szeretnék más vágásban kinagyíttatni, hogy a temetésen a ravatal mellé állíthassák (megkapták, ahogy szerették volna).

"Pofátlan milyen üzletet építettek erre az eseményre..."

Minden viszonyítás kérdése: Párizsban 5 éve 2000 EUR-ért dolgoztam, ez kifejezetten olcsónak számított: az ottani átlagos ár akkor 5000 EUR volt. ;)

(#40295) don_peter:

"Durva költségben van az egész esemény megszervezése, sajnos nem fér bele még egy ekkora kiadás.
Szorítani kell a költségeken mert nem vagyunk milliomosok."

Nem tisztem más pénztárcájában turkálni, de a "durva költségben" eléggé relatív: ha a fotósra szánt 20k-t veszem alapul akkor a 100k is durva költségnek tűnik. ;) Ha viszont az átlagosnak mondható 1.5M Ft-ot számoljuk (ami egy teljes napos esküvő esetén életszerű), akkor csak annyit tudok mondani, hogy sok pár elköveti azt a hibát, hogy limuzinra, csokiszökőkútra, pillangóröptetésre, stb. költi el a pénzét, de arra már nem hagynak, hogy szép emlékeik is maradjanak róla. Remélem megértitek, hogy a fotósok közül senki sem fog repesni az ötletért, hogy (jobban) fizetős munkát félredobjon azért, hogy kattintgató robotként önként és dalolva amortizálja a felszerelését és önmagát egy jelképes összegért. :N

Te bérbe adnád a számítógéped fillérekért, hogy valaki megírja rajta a website-ját? Vagy a szekercédet, hogy kijavítsa a háza tetejének hibáit? Vagy a forrasztóállomásod, hogy áttoljon rajta 100 db MXM-es 8600 GTS-t (a villanyszámlát Te fizeted)? ;)

(#40299) don_peter:

"Szívesen kifizetnék 200eFt-ot is, de ha nincs akkor nehéz lesz.
Szeretnék jó profi képeket és fizetek amennyit csak tudok ettől még nem vagyok szar, csak a saját költségeimhez mérve tudom a legtöbbet fizetni."

Nem irigyellek, mert nem könnyű a helyzetetek: nagyságrendileg sem illeszkedik az általatok elvárt színvonal a cserébe felkínált díjazással. Ha csak kis különbség lenne, azt szimpátiával, humorral és és némi fejtöréssel át lehetne hidalni, de Ti nagyjából a Dunát akarjátok áttölteni egy szívószálon...Ráadásul kalapáccsal. :N De, hogy konstruktív is legyek:

1.: Ha rokont vagy barátot bíztok meg a fotózással, akkor előtte gondoljátok át, hogy mennyire toltok ki vele: csak félig bulizhat, közben végig az fog motoszkálni a fejében, hogy ezt is le kell fotóznia, azt is le kell fotóznia...Nem igazán buli a buli, ha csak a fél szemedre gyógyult keresőn át látod a világot. ;) Mindenképpen beszéljétek meg a Kedveseddel, hogy akkor sem mehet rá a barátságotok az illetővel, ha egyetlen értékelhető képet sem képes felmutatni!

2.: Vegyetek pár tucat, 1x használatos fényképezőt és tegyétek ki a vendégeknek, hogy fotózzanak vele bármi történést, amit akarnak! Ők is jól érzik magukat, hogy bevontátok őket a programba és sok pillanat lesz meg általuk, amiről nem is gondolnátok. ;)

3.: a 2. pont mellé a meghívók szövegébe viccesen beleszőve nászajándékba kérhetnétek a kreatív fotózást (vagyis az árát), hogy legalább 2-3 órára valót összedobjanak a rokonok az n+1-edik étkészlet vagy kenyérpirító helyett. ;)

Őszintén remélem, hogy nem magas lóról leszólásnak tűnik ez az írás, hanem egy 2015-ös tükörnek a témáról: hogyan látják egyik oldalról a házasulók, a másik oldalról pedig a fotósok (de tetszés szerint más szolgáltatók is behelyettesíthetők). Bízom benne, hogy többeknek segít átlátni a dolgokat, ha már ilyen "végtelen történet" lett. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.