Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Borderlands 2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-13 23:47:41

LOGOUT.hu

A Borderlands 2 egy cel-shaded grafikájú rpg elemeket tartalmazó fps. A játék folyamán küldetéseket kell teljesíteni (a Pandora nevű bolygón) a kiválasztott karakterrel, egy úgynevezett Vault Hunterrel. Ezek a küldetések lehetnek a főszálhoz tartozóak, illetve opcionálisan teljesíthető mellékküldetések.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) TESCO-Zsömle válasza danih (#1448) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vannak itt páran, akik most is így tolják.

Pl intercooler-nek 7970-es mellett egy GTX560 fizikázik. Nekem majd egy 260-as fog.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1452) maross válasza TESCO-Zsömle (#1451) üzenetére


maross
veterán

Meger ennyi befektetest a physx? :Y

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1453) Erdei88 válasza maross (#1452) üzenetére


Erdei88
veterán

Nagyon sokat dob a látványon. Érdemes megnézni/kipróbálni

(#1454) danih válasza TESCO-Zsömle (#1451) üzenetére


danih
addikt

És ha geforce-om lenne, egy db (mondjuk GTX 650), akkor tudná, vagy mindenképpen dedikált egység kell hozzá?

(#1455) Malachi válasza danih (#1454) üzenetére


Malachi
addikt

az én mezei OC 560-am a middel elmegy elég szépen és látszanak az effektek azért. a folyadékok folynak, löttyennek, szikrák potyognak és pattognak, szóval azért látványos tényleg. ja meg a zászlók, szövetek is clotholnak, ahogy kell. :)

(#1456) Erdei88 válasza danih (#1454) üzenetére


Erdei88
veterán

670 és az 580 is izzad a high alatt, mediumon szép játszható mindkettővel

(#1457) Sonja


Sonja
veterán

Ha valaki könnyűnek találná a játékot, 4-player tool - Play in SP with 4-player difficulty! :D Persze a loot is több lesz így. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1458) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Hybrid Physx-es kollégák bedobhatnák a full spect, meg video optionst, hogy mivel hogy fut, pár embert érdekel még ahogy látom

(#1459) maross válasza Sonja (#1457) üzenetére


maross
veterán

Hivatalos dolog, vagy steamrol bannolhatjak a jatekot erte? Vagy szokott lenni kozte szurke zona? :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1460) Sonja válasza maross (#1459) üzenetére


Sonja
veterán

A kérdés jó, így beleolvastam a fórumba! Már rögtön a nyitó hozzászólásban szerepel:

"Also note that this is a memory hack. As such, don't do anything foolish like keeping it open while playing games that use anti-cheat software like Team Fortress 2. Those programs work like virus scanners and it is theoretically possible they would notice that this program searches and changes memory and detect it as a cheat. However, BL1/BL2 don't use VAC or any other anti-cheat software so it's safe to use for now."

Szóval, csak óvatosan!

Borderlands 2 will have 'non-season pass' DLC, Pitchford promises

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1461) likeaRAINBOW válasza Sonja (#1460) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

miért? meglett mondta, hogy a season pass az 4 campaign DLC-t fog tartalmazni és ennyi.

(#1462) csaabz


csaabz
őstag

A hétvégén tudtam játszani én is egy kicsit. Azt kell mondjam, nehezebb, mint az első rész. Ésszel kell menni, fedezéktől fedezékig. Kihasználni a lerakható gépágyút, a gránátokat és odafigyelni, hogy mivel mit lövünk. A tárolható "health potion" nagyon hiányzik. Onnantól, hogy lemerül a páncél, keményen kell menekülni....

Egyébként jó. A profilomnál látható konfiggal fullon megy full hd-ben. :K

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#1463) Xaels válasza csaabz (#1462) üzenetére


Xaels
félisten

Ezt mi is észleltük. Nem játszottunk sokat eddig, nem rég mentünk át Sanctuary-ba, de így is volt 1-2 rész ahol veszettül kerestünk lőszert és többször kellett egymást kisegítenünk mint az első részben a végéig.

Fegyvert meg alig találni értelmeset hiába van sok belőlük, ha a nagy része semmire sem jó. Na meg elengedhetetlen, hogy össze dolgozzon a több játékos és az ellenség gyenge pontját támadja.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1464) ollie válasza ZozzHUN (#1449) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez most komoly? Csak ennyi kell, hogy működjön?

***

(#1465) vhunor válasza Xaels (#1463) üzenetére


vhunor
őstag

Nekem tetszik, hogy nehezebb, figyelni kell, lőszerre, mozgásra, gyenge pontokra, fedezékre, gránátra... Assassinate the Assassins (Sanctuary-ban kapod majd a küldit) során vagy féltucatszor fogtam padlót szirénnel. Coopban még nem tudtuk kipróbálni, de talán hétvégére arra is sor kerül (amint barátom megkapja Zavviról).

(#1466) danih válasza ollie (#1464) üzenetére


danih
addikt

Hmm hsz-ed hatására néztem meg a linket (arra gondoltam a driveres mókolást linkelte), eléggé wtf... Mondjuk valszeg szoftverből menne, gyorsítás nélkül, szóval elég combos cucc kell hozzá ha nincs geforce...

[ Szerkesztve ]

(#1467) csaabz válasza maross (#1452) üzenetére


csaabz
őstag

Ennél a játéknál igen! :K

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#1468) maross válasza csaabz (#1467) üzenetére


maross
veterán

Na majd este beroffentjuk, megnezem a 480 elbirja e a mediumot :DDD.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1469) vhunor válasza maross (#1468) üzenetére


vhunor
őstag

El.

(#1470) Xaels válasza vhunor (#1465) üzenetére


Xaels
félisten

Nekem is bejön. Tovább tart. Mondjuk tegnap egy fél hegyet dobott rám az egyik npc. Ott menekülni nem volt esélyem sem.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1471) Gippo


Gippo
senior tag

Na kipróbálom, hogy mégis hogy futtatja a gépem, esetleg tudom-e a physx-et aktiválni... :D

(#1472) Zolás válasza ollie (#1464) üzenetére


Zolás
addikt

Kipróbáltam, működik, highra tettem(physixlvl2 ez a high) 5850 simán bírja, ugyanúgy fut mint előtte, és az effektek is megvannak.
Na ahogy leírtam, beesett az fps 19re :DDD Átértem Hammerlockon, és az utánalévő nyilt terepen megállt a játék :DDD

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#1473) ollie válasza Zolás (#1472) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi! Ez jó hír, mert akkor a 6850-en is fog menni.

Persze ez megint csak arra mutat rá, hogy az Nvidia megint lefizetett egy fejlesztőt, hogy Radeon kártyákon ne legyen olyan szép a játék.

***

(#1474) danih válasza Zolás (#1472) üzenetére


danih
addikt

Elvileg ilyenkor a procid számloja, nem a GPU.

(#1475) csaabz válasza ollie (#1473) üzenetére


csaabz
őstag

"Persze ez megint csak arra mutat rá, hogy az Nvidia megint lefizetett egy fejlesztőt, hogy Radeon kártyákon ne legyen olyan szép a játék."

Ez több játéknál is így volt, de a Borderlandsnál ez halmozottan igaz.

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#1476) vhunor válasza csaabz (#1475) üzenetére


vhunor
őstag

Az elsőhöz is készült PhysX támogatás, csak végül valamiért nem került bele. És tényleg elég sokat dob a látványon, ha már látta az ember, utána nagyon fapados nélküle :((( .

(#1477) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Gearbox mindosszesen menus zarat rakott a physx-re. Probaltam hogy nvidia panelban atraktam cpu-ra a physx-et. Visszarakta gpu-ra.

(#1478) Xaels


Xaels
félisten

Megnéztem ezt a PhysX-es beállítást és elindítottam Playclaw-ot, hogy lássam a CPU/VGA kihasználtságot és az fps-t. Terepen még így sem esik 50 alá, de most azért ledöbbentem mert eddig nem néztem fps értéket és az Inventory-ban brutálisan leesik ahhoz képest. Persze ott is folyamatos, na de ez a 3D effect ennyire rosszul lenne megírva...

Na de megyek vissza kicsit játszani mielőtt vissza kéne menni dolgozni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1479) Erdei88 válasza ZozzHUN (#1477) üzenetére


Erdei88
veterán

Én át tudtam tenni cpu-ra. Első akciónál 15 fpsig meg sem állt :D

(#1480) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv Uraim!

Keresgéltem a neten hogy miket lehetne config-ba állítani a grafikán, és megtaláltam EZT.
Számomra csodát művelt :Y Előtte sok helyen belassult a játék, és legdurvább esetben sem evett 500MB vram-nál többet FullHD-ban. Miután feltettem, több mint egy giga vram-ot benyel, és sokkal gördülékenyebb a játék! Pl. sanctuary-ban ahol előtte 58fps-re beesett, most 70 alá nem megy. Ezen kívül megoldotta a texture streaming problémát, mostmár rögtön tűélesen jelennek meg a textúrák. Szerintem akinek erősebb VGA-ja van mindenképp tegyen egy próbát vele!

Végül pedig énis tolok egy képet:

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1481) djculture válasza ZozzHUN (#1477) üzenetére


djculture
félisten

Nem rakott ott semmit rá, valamit elszúrtál..
PhysXDevice.dll
PhysXCooking.dll átraktad máshová?

(#1482) Gippo


Gippo
senior tag

Na "beszereztem" egy tesztre a játékot. Fullfull minden + PhysX aktiválva CPU-ra + az előbb említett config fájlos dolog - eddig minden okés, igen szépen fut. :DDD

(#1483) Erdei88 válasza LLKobe (#1480) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem azzal a lendülettel össze is omlott

(#1484) Helmoras válasza LLKobe (#1480) üzenetére


Helmoras
őstag

Nálam müködik köszi a tippet.

(#1485) djculture válasza Erdei88 (#1483) üzenetére


djculture
félisten

Lehet nemvolt elég memória szabadon.. Ez ilyen sajnos.

(#1486) Erdei88 válasza djculture (#1485) üzenetére


Erdei88
veterán

Melyik memóriára gondolsz? Most második nekifutásra sikerült

(#1487) danih válasza djculture (#1485) üzenetére


danih
addikt

2 giga nem lenne elég? Aki felrakta ezt a konfigot neki volt 1 gigás vga-ja...

(#1488) vhunor válasza LLKobe (#1480) üzenetére


vhunor
őstag

Hm, este kipróbálom.

(#1489) djculture


djculture
félisten

Haha a menű is úgy százszor gyorsabb... Szerintem valami foglalta a vramot, nem egyedi eset elég egy hülye megnyitott flash az éppen futó programokba és annyi.

Különben nagyon úgy nézki hogy megint ilyen szivassuk a jónépet effektus. Minél gyengébben fusson egy játék, mert akkor veszi a nép az új procit vga-t.. Csak hát kibújt a szög a zsákból..

[ Szerkesztve ]

(#1490) TESCO-Zsömle válasza djculture (#1489) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem valami foglalta a vramot

ll-kobe írta: [...] legdurvább esetben sem evett 500MB vram-nál többet -> több mint egy giga vram-ot benyel [...]

Többet is zabál és gyorsabban is fut. Ez egyértelműen arra utal, hogy valamilyen konfigurációs beállítás miatt a felhasználható vram mennyisége korlátozva volt, ami szűk keresztmetszetet jelentett a játéknak.

Szigorúan szvsz, józan paraszti ész használatával. Nem vagyok szagértő...

Amíg nem büntetik a konfig-hekket, addig nem lesz itt baj. GB lefeküdt az nV-nak, kellett a della. Nyugodt lehet a lelkiismeretük, tudván, hogy az Unreal Engine-t szarrá lehet modolni/konfigolni.

Nagy köszi az EPIC-nek, amiért ilyenre csinálta. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1491) ollie válasza TESCO-Zsömle (#1490) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az config valószínűleg Xbox-ra lett optimalizálva, majd később átmásolták pc-re úgy ahogy volt (mert ott ugye nagyon kevés memóriából kell gazdálkodni).

***

(#1492) Erdei88


Erdei88
veterán

Lehet neki még több vramot engedélyezni? Engem nem zavar ha megeszik 1,5-2 Gigát

(#1493) fi:zi'k válasza LLKobe (#1480) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

1 GB-os HD7770-nel eddig minden rendben, még a korábbi fagyásokkal sem találkoztam eddig, hogy lekopogjam.
Köszi a linket. :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1494) pohár válasza fi:zi'k (#1493) üzenetére


pohár
félisten

na majd ezután :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1495) danih válasza fi:zi'k (#1493) üzenetére


danih
addikt

Remek, remek, alig várom hogy kipróbáljam :)

(#1496) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

KSZtől a slaugter DLCről valami friss hir?

(#1497) maross válasza likeaRAINBOW (#1496) üzenetére


maross
veterán

Ki se jott a jatek mar nyomjak is a dlcket? :(((

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1498) ollie válasza maross (#1497) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi a baj azzal, hogy a játék megjelenése után már a DLC-ken dolgoznak? Komolyan kérdezem.

***

(#1499) likeaRAINBOW válasza maross (#1497) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

ez egy gamestop exlucive DLC. amúgy előbb befejezték a játékot, minthogy tervezték, ezért dolgoznak már most a DLC ket.

(#1500) maross válasza ollie (#1498) üzenetére


maross
veterán

Nem az a gondom, hogy dolgoznak rajta vagy sem, hanem hogy mar erik a kiadas idopontja, holott par napja erkezett a jatek. Veletlenul se rokabor. Legalabb hagynak nyugodtan fel evig a jatekosokat kijatszani a contentet, es utana okulva a visszajelzesekbol adjanak ki valami olyat, amit szivesen latunk. Mert ugye az mar lathato, hogy a dlc-ben a jovo, majdnem ugyanannyit behoz mint a jatek, holott ha nagyon akartak volna, belefert volna az alapjatekba az egesz. Ertem en, csak nem kene egyre pofatlanabbul tolni a jatekosok arcaba.

Nekrofil: vevocsalogato dlc mas kategoria, nem arra ertettem.
Meg offabb: erdekes hogy nem kertek meg kedvesen, hogy valtoztasd meg a nicked :).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Borderlands 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.