Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Borderlands 2

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-13 23:47:41

LOGOUT.hu

A Borderlands 2 egy cel-shaded grafikájú rpg elemeket tartalmazó fps. A játék folyamán küldetéseket kell teljesíteni (a Pandora nevű bolygón) a kiválasztott karakterrel, egy úgynevezett Vault Hunterrel. Ezek a küldetések lehetnek a főszálhoz tartozóak, illetve opcionálisan teljesíthető mellékküldetések.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Helmoras válasza Zolás (#1750) üzenetére


Helmoras
őstag

nagyot nem spoilerezek vele de ne várj azért tul sokat kb egy fél órás content az egész csak sajnos :S

(#1752) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Kicsit szarakodtam az előbb, az első pályán van egy olyan rész, ahol leesik az FPS 35re, itt nézegettem a Video beállitásokat. Az egyetlen dolog, ami meg tudta mozditani az FPS-t, az a View Distance volt, mégpedig minden lépés 5 FPS-t hozott. Ambient OC. OFF, Minden maxon 16* AF. Feltettem AMD 12.9 beta driverét is. Alap config, nincs semmi módositva benne, Afterburner szerint ~370MB volt a VRAM kihasználtság. Képekben:

Very High

High

Medium

Low

[ Szerkesztve ]

(#1753) pohár


pohár
félisten

uh gyerekek, SPOILER Jack városa után (meg ott is) kegyetlenül bedurvul a játék, Lilith "elrablásánál" hagytam abba, kíváncsi leszek, hogy s mint tovább SPOILER

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1754) Monya78 válasza LLKobe (#1707) üzenetére


Monya78
veterán

Kipróbáltam a videón látható helyszínt, Gpu terheltsége folyamatosan 98-99%, dobról lenézve a városra 55fps leeset 50fps-re.

Más: Kipróbáltam a physx-t az Ati kártyán, először örültem mert látványos és relatíve kevés fps-t vesztettem, csak ahogy bementem egy nagyobb zárt térre, ahol komoly csatajelenet folyt az addigi 50 fps leesett 10fps-re... :(

Úgy egy Nvidia máshogy viselkedik?

[ Szerkesztve ]

(#1755) csaabz válasza Monya78 (#1754) üzenetére


csaabz
őstag

Igen, ez a játék nvidia kártyákra lett "írva".

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#1756) danih válasza csaabz (#1755) üzenetére


danih
addikt

Ez jó :)

(#1757) LLKobe válasza csaabz (#1755) üzenetére


LLKobe
veterán

De attól függetlenül azokon is durván bezuhan az fps...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1758) deicide válasza LLKobe (#1757) üzenetére


deicide
veterán

Ezt hol lehet észrevenni? Nálam fix 60fps, pedig most volt Flynt, ott volt akció bőven.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1759) Erdei88 válasza deicide (#1758) üzenetére


Erdei88
veterán

Rengetek helyen, főleg ahol elkezdesz robbantgatni. Későbbiek folyamán lesz rengeteg ilyen helyszín. Most jártam egy helyen ahol 35-re is leesett annyian jöttek.

(#1760) Pedro78 válasza deicide (#1758) üzenetére


Pedro78
senior tag

Mondjuk a te konfigodon nem, az enyemen mar annal inkabb :D

Bnet : Pedrochen#21774 - Steam-Origin : -tRs-Pedro - Epic : Pedrochen

(#1761) TESCO-Zsömle válasza deicide (#1758) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jah... Nálad 150-ről esik az FPS 70-re, csak szart se látsz belőle... :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1762) deicide válasza TESCO-Zsömle (#1761) üzenetére


deicide
veterán

:C Ez jó volt.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1763) TESCO-Zsömle válasza deicide (#1762) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És igaz.

Lődd ki vSync-et és FPS-limitert, majd meglátod miket zuhan az FPS... :U

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1764) LLKobe válasza TESCO-Zsömle (#1761) üzenetére


LLKobe
veterán

Én tegnap továbbrántottam a procimat 4Ghz-ről 4,2Ghz-re, és az a vicces hogy még ezt is nagyon észrevenni... Van egy konkrét hely sanctuary-ben ahol mindig beesik az fps. Alapesetben 58-60-ra esett, a konfig fájl módosítás után már csak 70 köré esett, most a proci húzással meg ritkán megy ott 90 alá. Azért ez érdekes/vicces....

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1765) tome.jr


tome.jr
addikt

Kipróbáltam dedikált physx kártya nélkül a játékot és meglepő módon stabilabb fps értékeket kaptam egy GTX 660 Ti-vel. Utána áttettem physx-et cpu-ra (4400 Mhz) kb azt a szintet hozta mint az egy db 660 Ti, még lehet kicsit jobb is volt. A látvány ugyanaz.

Az utolsó előtti főküldetés helyszíne zseniális. Lvl 33 vagyok 41,5 óra játékidővel és most kezdődik az utolsó main quest, de még van 3 mellékküldim. 45 óra simán meglesz.

[ Szerkesztve ]

(#1766) ZozzHUN válasza LLKobe (#1764) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Hát igen, a te procid akárhogy húzod, nem lesz elég sajnos a tesztek szerint.

(#1767) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Nekem is megküldték végre a Slaughterdome DLC kódot.
Mondjuk elég komolytalan az egész ügyintézése. :(

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#1768) pohár válasza fi:zi'k (#1767) üzenetére


pohár
félisten

nekem is most írtak hivatalosan, mondtam már, hogy kaptam kódot, de csak küldtek még egyet :D

aki kapja marja!

[ Módosította: ollie ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1769) LLKobe válasza ZozzHUN (#1766) üzenetére


LLKobe
veterán

Azért ne vicceljünk már hogy egy 4,2Ghz-es 4 magos proci nem elég, meg hat magosként se, egy sok éves unreal engine 3-nak :D Márpedig ezt nagyon sokáig nem fogom lecserélni, még a Border kedvéért sem.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1770) Monya78


Monya78
veterán

Rájöttem hogy iszonyú könnyű "meghack-elni" az arany kulcsok számát. :Y

Mivel ez totál elrontaná a játékélményt, ezért Én sem használom, de nem is adom át másoknak a trükköt. Ne is kérjétek.

Ha nem ideillő amit írtam, bármelyik moderátor letörölheti a hozzászólásomat...

[ Szerkesztve ]

(#1771) danih válasza Monya78 (#1770) üzenetére


danih
addikt

Elvileg az már nem működik, megpatchelték.

(#1772) Erdei88 válasza LLKobe (#1769) üzenetére


Erdei88
veterán

Ha normálisan használná, 90% felett a vga-t akkor nem lenne semmi gond. Nálam a procit HT off van hogy 80%-osan is használja

Hol lehet amúgy arany kulcsot szerezni?

[ Szerkesztve ]

(#1773) Monya78 válasza danih (#1771) üzenetére


Monya78
veterán

Nagyon helyes, ha patch megakadályozza...

(#1774) pohár válasza Erdei88 (#1772) üzenetére


pohár
félisten

ezt nézegesd bőszen :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1775) LLKobe válasza Erdei88 (#1772) üzenetére


LLKobe
veterán

Mostmár nem panaszkodom, nagyon ritkán van 60 fps alatt a játék, persze van ahol elkerülhetetlen, de azzal nem lehet mit csinálni.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1776) 7 válasza Monya78 (#1770) üzenetére


7
addikt

Ha nem értesz vele egyet és így nem osztod meg az infót, akkor minek írod be, hogy tudod? Ennek így nem sok értelme volt, hamarosan törlöm is.

(#1777) ZozzHUN válasza pohár (#1768) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Most ollie komolyan kitörölte a kódot, hogy övé legyen? :D

(#1778) ollie válasza ZozzHUN (#1777) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Senki sem látta a kódot poháron kívül, mert egy gmail fiókban levő kép volt belinkelve. Amúgy meg nem töröltem volna, ha nem kéri kifejezetten pohár.

***

(#1779) ZozzHUN válasza ollie (#1778) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Áhh... pedig vicces lett volna ;]

Bocsi, hogy félreértettem. :R

(#1780) intercooler


intercooler
őstag

Melyik az a rész ini fájlban amit módosítva több vram-ot használ a kártya? :U

(#1781) tome.jr


tome.jr
addikt

Visszaraktam az eredeti ini fájlt, úgy tűnik ezzel a legstabilabb az fps. A módosított ini fájl esetén sem használt vramból 750 mb-nél többet. Most kb 550 mb van használatban de az fps az eddigi átlag 60-70-ről felment 70-80-ra.

(#1782) danih válasza tome.jr (#1781) üzenetére


danih
addikt

Én is, nem véletlenül van ez így alapból, ahogy van....

(#1783) LLKobe válasza tome.jr (#1781) üzenetére


LLKobe
veterán

Érdekes... Na majd este lövök egy screenshot-ot hogy nálam a módosítottal simán 1 giga fölött benyel...

(#1780) intercooler: Szerintem ez nem így működik. A módosított ini fájlban a textúrák felbontása van magasabbra állítva, és ez jár szerintem több vram használattal. Tehát olyan nincs a konfigban hogy "usablevram=1024" vagy ilyesmi.

(#1784) Gippo: Csak be kell kapcsolni az OSD-t és ennyi. Még külön be lehet állítgatni hogy melyik adatot írja ki. Sőt ha van egy AIDA64 a gépeden, azzal is össze lehet lőni, és a prociról is bármit ki lehet iratni, meg bármiről ami mérhető.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1784) Gippo


Gippo
senior tag

Msi AB-vel íratjátok ki ezeket az adatokat? Nekem nem sikerül beállítanom sajnos, úgy hogy kiírja. :( Mit rontok el?

(#1785) intercooler válasza LLKobe (#1783) üzenetére


intercooler
őstag

Akkor azt melyik sorban kell átírni?

(#1786) LLKobe válasza intercooler (#1785) üzenetére


LLKobe
veterán

Szerintem ezek lehetnek azok:

TEXTUREGROUP_World=(MinLODSize=1,MaxLODSize=4096,LODBias=0,MinMagFilter=Aniso,MipFilter=Linear,NumStreamedMips=0,MipGenSettings=TMGS_SimpleAverage,IgnoreTextureLODBias)

.....Kihagytam mert rohadt hosszú...

TEXTUREGROUP_Bokeh=(MinLODSize=1,MaxLODSize=2048,LODBias=0,MinMagFilter=Aniso,MipFilter=Linear,NumStreamedMips=0,MipGenSettings=TMGS_SimpleAverage)

Kb. eddig. De nem vagyok szakértő a témában, csak tippelek. Hasonlíts össze az értékeket az eredeti konfig fájlban szereplőkkel.

Nézd meg EZT illetve a konfig editort amit korábban linkeltem, szerintem kiderül belőle.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1787) Gippo válasza LLKobe (#1783) üzenetére


Gippo
senior tag

MSI AB nem ír ki semmit, AIda játék közben nem látszik (hiába jelöltem, be, hogy legyen mindig felül) :(

(#1788) maross válasza LLKobe (#1786) üzenetére


maross
veterán

Az oldalon amit linkeltel le van irva feketen feheren, kulon csoportokba szedve. Reduce Texture Pop-in Time on Ammo, Reduce All Texture Pop-in, Boost Texture Resolutions. Este ki is probalom.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#1789) LLKobe válasza Gippo (#1787) üzenetére


LLKobe
veterán

Este adok screenshotot hogy kell beállítani. Megy az, csak nem jól csinálod.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1790) Gippo válasza LLKobe (#1789) üzenetére


Gippo
senior tag

Rendben, köszönöm!

(#1791) pohár válasza ZozzHUN (#1777) üzenetére


pohár
félisten

természetesen ;]

se előtte, se utána nem találkoztam ilyennel:

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1792) ZozzHUN válasza pohár (#1791) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Le is esett az FPS-ed... :D

(#1793) LLKobe válasza Gippo (#1790) üzenetére


LLKobe
veterán

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1794) Sonja


Sonja
veterán

Új patch! :)

* Fixed an issue regarding the ‘Ignore’ feature in the mission log.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1795) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Ha valakinek van (vagy lesz) itt Trinity alapú rendszere, megnézhetné, hogy mit produkál a gamma 720p-ben. :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1796) pohár válasza ZozzHUN (#1792) üzenetére


pohár
félisten

á, itt körül van a max :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1797) Rexcor


Rexcor
őstag

Sziasztok?

Nincs a játékban valami fast travel?
Az lenne a problémám hogy eljutottam Captain Flynt-hez és kiléptem a játékból mielőtt megöltem volna és amikor megint beléptem visszatett a játék a "faluba" ahonnan indultam?
Most megint végig kell csinálni mindent? :F

(#1798) Xaels válasza Rexcor (#1797) üzenetére


Xaels
félisten

"Városok" közt van teleport, de azon belül nem nagyon.

Más: Tundra-n nektek nem tűnt el a föld alatt a mutáns szúnyog? Nem tudjuk megcsinálni a küldit mert az a dög eltűnt a hegyben.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#1799) fasirTTT


fasirTTT
őstag

ezt a PhysX-et csak GTX-es nv tudják kihasználni ?
1 8600GTS, már nem ?

(#1800) peterm711


peterm711
aktív tag

Üdv!

Srácok, lehet valahol a felirat nyelvét állitani a játékban? Elvileg tudnia kellene a lengyelt, csehet és magyar nyelvet, csak hát nem látom sehol. Vagy sokat akarok?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Borderlands 2
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.