Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32851) TeeJay válasza SunMount3r (#32850) üzenetére


TeeJay
félisten

nálad van csak hiba...
nekem 4.2.0 alpha beta RC és most már Stabil 4.2.0 és 4.2.1 is tökéletesen futott
NOD32 antivírus van meg windows 10 defender tűzfala
ennyi

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32852) Jack Oneill válasza sfdrakex (#32834) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nálam szintén állandóan hiba van az összes torrentre, de mégis gyönyörűen jelzi az ncore, hogy seedelek és nincs gond.

(#32853) TeeJay válasza Jack Oneill (#32852) üzenetére


TeeJay
félisten

leírtam mi a megoldás
speciális beállítások felülről a 3. opció, lenyitod és kiválasztod hogy "allow ipv4 addresses" és kész

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32854) SunMount3r válasza TeeJay (#32849) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Amúgy ezek közül egyik sem, nincs NAT, a portról már írtam hogy rendben, a Tűzfal esetén meg nem tudok más írni, csak amit eddig. Norton-al és ESET-el is ugyan azt produkálja, azért furcsa lenne ez a "véletlen", ha a tűzfal hibája lenne. Esetleg még a Win7 saját tűzfala ha közre játszhat ebben, nem tudom, most a beállításait sem tudom megnyitni, mióta fent van a ESET, mert valami hibát ír ki, ha rákattintok. De amikor a Norton volt fent, akkor lehetett állítani és a Qbit-et is és a Port-ot is külön engedélyeztem benne (elvileg), mégse volt semmi hatása.

(#32855) sfdrakex válasza SunMount3r (#32854) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Duplatűzfal? Félsz valamitől? Lődd már ki mind, eset lepucol, windows tűzfal beállít vagy kikapcsol és úgy próbáld.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#32856) SunMount3r válasza sfdrakex (#32855) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A dupla tűzfal nem volt "szándékos". Valamikor frissített a Norton (vagy nem tudom mi más lehetett) és akkor aktívvá vált a Win7 tűzfala is, de oda volt felé írva, hogy a Norton vezérlése alatt áll. Innentől lehetett állítani, ki/be kapcsolni stb. Végig próbáltam azt is full kikapcsolni, és még a Norton-t is kikapcsolni mellette, de úgy se jött helyre ez a hiba. Amúgy: [link] [link] [link] [link] Ahogy látom sokan ezzel a problémával VPN-t használnak, de ami nálam kizárt ok lenne, mert én nem. Most reggel óta jó amúgy. Ha újra bezuhannak tartósan, akkor gyalulom az ESET-et is és meglátjuk mi lesz... Amúgy biztosan nagyon sokan használják ezt az ESET IS-t torrent-ezés mellett minden gond nélkül akár éppen Qbit-el is, akkor miért épp nálam okozna ez a problémát?

(#32857) sfdrakex válasza SunMount3r (#32856) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Routered van? Azt próbáld ki, hogy ESETet gyaluld le, és a géped közvetlen legyen a netre dugva router nélkül.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#32858) plevips


plevips
tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Több száz GB adatot szeretnék megosztani pár ismerősömmel, gondoltam csinálok egy FTP szervert itthon, de nem jött össze, ezért ötleteket keresek hogyan lehetne kivitelezni a dolgot. Az ismerőseim is töltenének fel adatokat.

(#32859) valakky válasza SunMount3r (#32846) üzenetére


valakky
aktív tag

Mi lenne ha kipróbálnál másik torrentprogit is?

(#32860) sfdrakex válasza plevips (#32858) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mi a gond az FTPvel? Az lenne a legjobb megoldás. Bár nem tudom ennek mi köze a bittorrent topichoz.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#32861) woodworm válasza plevips (#32858) üzenetére


woodworm
veterán

Elkészítitek a torrent fájt és elkülditek egymásnak. Természetesen ehhez aktívnak kell lenni, szolgáltatói natolás kizárva, működő port forward.

(#32862) norba69 válasza plevips (#32858) üzenetére


norba69
senior tag

Office 365 home liszenszet veszel, és onedrive-on megosztod az adatokat tartalmazó könyvtárat a haverokkal.
Vagy 5 E Ft Indiától az Onedrive 5 TB tárhely.
Ennél egyszerűbb nem nagyon van.

(#32863) noorbertt válasza plevips (#32858) üzenetére


noorbertt
őstag

https://www.resilio.com/
Torrent alapon működik és máris ON a téma :DDD

(#32864) TeeJay válasza SunMount3r (#32856) üzenetére


TeeJay
félisten

Hidd el a szoftveres tűzfal kavar be hiába engeded át... Pucold le csak a Windows tűzfal maradjon meg egy NOD32 vírusvédelem és csá

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32865) TIT


TIT
veterán

Semmi gond az eset tűzfallal,telepítésnél amúgy is átengedi.

(#32866) Jack Oneill válasza TIT (#32865) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Így igaz, semmit nem kell varázsolni.

[ Szerkesztve ]

(#32867) Jack Oneill válasza TeeJay (#32853) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Megcsináltam, köszi, egyelőre oké, de mi is ez és mit csinál? Egyébként ha úgy hagytam volna, elvileg hibajelzések mellett is ment minden rendesen.

(#32868) TeeJay válasza Jack Oneill (#32867) üzenetére


TeeJay
félisten

akit zavar hogy a hiba listába tesz sok/minden torrentet
annak javasoltam
amúgy ha nem állítod át is teljesen jól megy, kliensben van kicsi bug
majd a 4.2.2-re javítva lesz ez is :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32869) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Újratelepítettem a win 10-et és valamiért nem akar seedelni a qbittorent, pedig nyitva van a port, de amikor bezárom és újra elindítom a qbittorrentet a tűzfalnál mindig hozzáadódik egy új qbittorrent és a trackereknél az összes torrentre hibát ír ki. Mit lehetne vele csinálni, hogy jó legyen, mert most így olyan, mintha nem seedelne. Vagy legalábbis egyes torrenteknél elindul a seedelés de kb azonnal meg is áll.

(#32870) sfdrakex válasza Atomantiii (#32869) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezt csináld meg, akkor nem ír majd hibát. Kapcsold ki az upnp-t és állíts be fixen egy portot amit ki is nyitsz tűzfalon és routerben is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#32871) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Sziasztok.

uTorrent 2.2.1

Mi lehet a probléma? Látszólag jó is meg nem is . Most kaptam büntit,hogy nem töltök vissza szóval inkább az a valószínű hogy valami nem stimmel.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#32872) zolokas válasza Dan-szan (#32871) üzenetére


zolokas
aktív tag

DHT-t kapcsold ki első sorban! A portot nyisd nagyobbra pl 50000 felett legyen! és a routered mögött legyen natolva! Egy jó tanács szerintem használj Qbittorrentet!

[kép]

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#32873) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

ruTorrent-en hogyan állítom be az rss feed autmatikus letöltését?

(#32874) Fecogame válasza DrojDtroll (#32873) üzenetére


Fecogame
veterán

Mire gondolsz pontosan? A frissítés gyakoriságát a menüben tudod állítani:

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32875) woodworm válasza Dan-szan (#32871) üzenetére


woodworm
veterán

Az a teszt nem működik megfelelően. Mielőtt elkezdesz újraállítani mindent, tesztelj online. A zöld pipa azt mutatja, hogy jelenleg is van aktív kapcsolatod.
https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/
https://www.canyouseeme.org/

(#32876) Amazonas válasza zolokas (#32872) üzenetére


Amazonas
senior tag

Úgy tudom, nem szükséges kikapcsolni a DHT-t a beállításokban, mert privát tracker-eknél a qBittorrent magától kikapcsolja (le is ellenőrzöm mindig, de valóban így van).
[link]
Szerk.: bocs, most látom, hogy uTorrent-et használ. Az lehet, hogy nem kapcsolja ki magától.

[ Szerkesztve ]

(#32877) zolokas válasza Amazonas (#32876) üzenetére


zolokas
aktív tag

Utorrentről volt szó csak, mondtam neki Qbittorrent jobb!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#32878) TeeJay válasza Dan-szan (#32871) üzenetére


TeeJay
félisten

10-12 éves kliens, miért éri meg használni?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32879) Dan-szan válasza zolokas (#32877) üzenetére


Dan-szan
senior tag

DHT-t kikapcsoltam, portot újat nyitottam (60E fölött) teszt lefutott eredmény ugyanaz. Zöld pipa, le-feltöltés megy, de a teszt szerint nem jó :F
Egy kicsit most hagyom akkor.

TeeJay gondom nem volt vele eddig tette a dolgát miért piszkáltam volna? Nem is kutattam alternatíva után,pont az előbb említettek miatt.

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#32880) Amazonas válasza Dan-szan (#32879) üzenetére


Amazonas
senior tag

Nem volt esetleg mostanában szolgáltató- vagy csomagváltásod? Lehet, hogy már IPv6-ra lettél állítva.

(#32881) woodworm válasza Dan-szan (#32879) üzenetére


woodworm
veterán

El kellene olvasni mindent választ és nem urban legendek után futkosni.

(#32882) Dan-szan válasza woodworm (#32881) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Nem tudom milyen legendára céloztál,de mindegy is.
Természetesen olvastam és köszönöm a te hozzászólásod is,mikor az új portot beállítottam az általad linkelt oldalon ellenőriztem le :R .
Bár a másodiknál nem tudtam beírni az ip címet,ez lehet az én hibám.

Amazonas : ezt is néztem IPv4-en vagyok

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#32883) sfdrakex válasza Dan-szan (#32882) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha minden megy, akkor a utorrent tesztjével ne foglalkozz, hibás. Ahogy pedig a többiek is írták ideje váltani qbitre.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#32884) woodworm válasza Dan-szan (#32882) üzenetére


woodworm
veterán

Akkor miért aggódsz, hogy még mindig fals eredményt ad az utorrent saját tesztje?
Urban legend: 50000 feletti port kell a "tökéletes" működéshez, port forward nélkül nincs elszámolás, bekapcsolt dht mellett nem számol el.

(#32885) Dragon3000 válasza zolokas (#32872) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mi ez az 50000 feletti port fétis?

(#32886) Fecogame válasza Dragon3000 (#32885) üzenetére


Fecogame
veterán

Ott már nem ütközhetsz (vagy sokkal kisebb eséllyel) abba a hibába, hogy más applikáció által használt porttal ütközz.

List of TCP and UDP port numbers

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32887) Intruder2k5 válasza Dragon3000 (#32885) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez az ultimate solution, amikor valakinek már nincs más ötlete. De természetesen segíteni ez nem fog.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#32888) Dan-szan válasza woodworm (#32884) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Azért aggódom mert valahol mégis gebasz van, a letöltésmegvonást csak megkaptam valamiért...
Vagy így akarnak a prémium tagság vásárlás felé terelni :F ?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#32889) sfdrakex válasza Dan-szan (#32888) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hit n run miatt kaptad? Profilodnál látszik amit seedelsz? Aktivitásnál mit látsz?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#32890) TeeJay válasza Dan-szan (#32888) üzenetére


TeeJay
félisten

magadnak kell ellenőrizni hogy mikor seedelsz az aktivitás lapodon is seed van-e és csökken a seedidő...
de mint írtam utorrent már nem támogatott kliens
qBittorrenttel nem lesz gondod

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32891) Atomantiii válasza sfdrakex (#32870) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi, kikapcsoltam az upnp-t a qbittorrentben, a telekomos routerben nyitottam portot, van benne egy olyan, hogy Enable UPnP IGD = False de az eddig is azon volt.

Az open port checker azt mondja az adott portra, hogy látja kintről. A tűzfalban van egy bejegyzés a qbittorrentre vonatkozóan, ki van pipálva a magánjellegű és a nyilvános és így most azt mondja, hogy már csak 13 db torrent van hibában.

Most hogy tudok-e seedelni jó kérdés, mert eddig még nem töltött fel semennyit sem, persze lehet azért mert senki nem tölt le semmit sem.

A többi beállításra ránéznétek, hogy jó-e így?
[kép 1] [kép 2] [kép 3] [kép 4] [kép 5] [kép 6] [kép 7]

(#32892) woodworm válasza Dan-szan (#32888) üzenetére


woodworm
veterán

Néha ellenőrizni kellene, hogy a kliensben futtatott torrentekre mit jelez az ncore Aktivitás oldala.
A jelentés elmaradásának legtöbbször valamilyen kommunikációs probléma az oka a tracker és kliens között vagy pedig valamilyen korlátozás az user gépén, kliensében.
Fordult már elő, hogy nehezen érhető el egyes útvonalakon az ncore tracker, a jelentés időtúllépés miatt megszakad. A régebbi kliensek ilyenkor nem mindig kezelik megfelelően a helyzetet.
A kliens rossz beállítása lehet pl. kevés aktív torrent engedélyezése a várósorban.
Egyesek szeretik altatni a gépet, ha otthagyják, ez sem szerencsés, sok adatfeltöltés és időelszámolás elveszhet így, nem fog egyezni a kliens és a tracker elszámolása.

(#32893) TeeJay válasza woodworm (#32892) üzenetére


TeeJay
félisten

globális feltöltési szálak = globális szálak
nyugodtan lehet az is 500 mert ha nem töltesz le akkor mehessen sok szálon a seed

aktív letöltések max száma 600 az nagyon sok
3-4-5 bőven elég főleg HDD-re
SSD-re sem kell 10-20-tól több letöltést egyszerre

speciális beállítás : lemez gyorsítótár 64MB kevés
ha van legalább 8GB RAM-od mehet nyugodtan 1024MiB lemez cache

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32894) Rimuru válasza Dragon3000 (#32885) üzenetére


Rimuru
veterán

Ami nagyobb az csak jobb lehet, nem? ;)

Mert nem tudjak hogy 1024-tol kezdodnek a root jog nelkuli portszamok. :D

Vigyázat, csalok!

(#32895) woodworm válasza TeeJay (#32893) üzenetére


woodworm
veterán

Mellé!

[ Szerkesztve ]

(#32896) Atomantiii válasza TeeJay (#32893) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi a választ, korrigáltam rajta. Jó nyílván úgy sem töltök le egyszerre 600 torrentet csak egyet, kettőt de átírtam azt is kisebbre.

De még akkor is marad hibában vagy 15 torrent, de remélhetőleg ettől függetlenül működik majd.

[ Szerkesztve ]

(#32897) TeeJay válasza Atomantiii (#32896) üzenetére


TeeJay
félisten

használd inkább alatta a sebesség korlátot
mondjuk belövöd 3000KiB-re és ha 3megabájt alatt tölt valamit azt figyelmen kívül veszi és akkor nem számít bele a 3-4 letöltött torrentbe
így szokott nekem néha 15-öt is szedni ha mind lassú de nem fog magától sok százat egyidőben csak ha tényleg lassúak
amint 5 letöltés túllépi a 3megabájtot egyenként a többit szünetelteti

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32898) DrojDtroll válasza Fecogame (#32874) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Arra gondolok, hogy a feed-ben lévő torrent-ek automaikusan letöltésre kerüljenek.

(#32899) Dan-szan válasza woodworm (#32892) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Valószínűleg ez így egyben okozhatta a problémát.

sfdrakex : igen,profilban megnéztem sajna stopped :((
TeeJay : hát ezt nem szoktam ,ez valóban az én saram . Ma nekifutok az átállásnak a qBittorrentre.

Kösz mindenkinek a segítséget :R

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#32900) TIT válasza Dan-szan (#32899) üzenetére


TIT
veterán

1 óra múlva is stopped?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.