Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33101) sfdrakex válasza norba69 (#33100) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tudom. Usb kimenetem van elől, audió ki és bemenet is. Memória kártyát nem használunk. Pendriveot is nagyon ritkán.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#33102) Dragon3000 válasza sfdrakex (#33101) üzenetére


Dragon3000
veterán

Egyeseknek 5,25-ös helyre a ventilátor vezérlő a mániájuk, azzal is orvosolható ez a gond és még hasznos is lehet.

(#33103) TeeJay válasza pn4hvq (#33099) üzenetére


TeeJay
félisten

miért nem XP-fut a gépeden? az is bőven elég volt mindenre nem?
10év múlva akkor már 20-22éves utorrenten fogod nyomni 10-40-100gigabiten is mert úgyis teljesen jó az?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33104) Cs1csó válasza Dragon3000 (#33096) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD egy orvosi fórumon se várd, hogy a piócázást ajánlják, eljárt felette az idő, ahogy egy 9-10 éves kliens felett is. Vagy a Windows 10 fórumon azzal hencegni, hogy Windows 7-et használsz vagy a 1607-es build-et frissítések letiltás mellett.

Ettől még használhatod, de egy szakmai fórumon ne terjeszd, hogy "mennyire jó" mert már nem az vagy 8 éve. Nálam már ott kibukott, hogy nincs natív 64 bites támogatása.

Kösz TeeJay leírtad a lényeget, ezért én már nem is válaszolok neki. :D

[ Szerkesztve ]

(#33105) TeeJay válasza Cs1csó (#33104) üzenetére


TeeJay
félisten

alaból 64bit oprendszeren amiből csak tudok 64bites programot telepítek
uTorrent 32bit-en megragadt nem is véletlenül
innentől kezdve semmit sem ér a 4GB+ RAM-od nekem meg 16GB van
arról nem beszélve azóta az új procik milyen utasításkészletet ismernek amit egy 10-12éves szoftver nagyon nem használ ki de nem is ragozom tovább

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33106) pn4hvq válasza TeeJay (#33103) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Értem a kérdést és ami mögötte van:). Ha nem tudom használni ezt a klienst, majd cserélem valamire.
A használt programoknak kell a Windows 10.
Mint az autós példámnál írtam, amíg nekem nincs szükségem az adott dologból újabbra, addig nem fektetek pénzt/időt/energiát az újításba.
Sarkított példa: ha én pl. C64 emulátoron játszok játékokkal, akkor nem fogok venni ehhez a feladathoz csúcskategóriás videokártyát venni, mert a 10 éves videokártya tökéletesen alkalmas erre a feladatra. Régi? Igen. Amire kell, arra jó? Igen. Ennyi.

(#33107) TIT válasza sfdrakex (#33091) üzenetére


TIT
veterán

Wint,képeket,néha videot+zenét.
Enyém müxik mert jót vettem. :)

(#33108) sfdrakex válasza TIT (#33107) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Enyém is jó volt míg használtam, kb 8-9 éves a gép, és kb 4-5 éve nem volt szükségem optikai meghajtóra. Lehet, hogy működik, nem próbáltam.

Wint pendriveról telepítek, képek felhőkben vannak. Filmeket plexel tolom tvre, ha nem Netflixet vagy HBO Got használok. Zenét Deezerről hallgatok.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#33109) Dragon3000 válasza Cs1csó (#33104) üzenetére


Dragon3000
veterán

Sehol nem ajánlottam semmit, csak kicsit túlzásnak tartom, hogyha nem qbittel kapcsolatban kérdeznek, akkor mindig annyi a válasz, hogy cseréld le. Ennyi erővel át is lehetne nevezni a topikot.

(#33110) TeeJay válasza sfdrakex (#33108) üzenetére


TeeJay
félisten

én a laptopból kiszedtem egy null km-es DVD írót és beraktam külső USB-s házba így ha nagyon szükség lenne rá tudok olvasni de DVD-t nem írtam úgy 8-9éve
pendrive meg külső HDD van 5-6darab az mindenre elég :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33111) Cs1csó válasza Dragon3000 (#33109) üzenetére


Cs1csó
félisten

Általánosságban értettem nem konkrétan rád. Gondolom azért kapod ezt válasznak mert a hiba sokszor összefügg azzal, hogy az a kliens RÉGI.

pn4hvq

Az autós példát azért nem tartom jónak mert az autók alig fejlődtek az elmúlt 30-50 évben. Egy 10-20 éves autó is kb. már mindent tudott mint a maiak. Ellenben a számítástechnikában 10-20 év elképesztően sok idő.

Plusz a Qbittorrent INGYENES tehát nem is értem a régi kliensek melletti kiállást főleg ha nem Windows 7-en vagy Windows Xp-én akarod futtatni, hanem Windows 10-en.

(#33112) Dragon3000 válasza Cs1csó (#33111) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nagyon leragadtatok az uttorentnél, mint írtam ami nem qbit, arra mindig ezt a választ írja TeeJay, amúgy én a legfrissebb qbitet használom :D

(#33113) Cs1csó válasza Dragon3000 (#33112) üzenetére


Cs1csó
félisten

SŐT alapvetően bármelyik napi szinten fejlesztett torrent klienst használhatod, de Windows-ra jelenleg a legjobb a Qbit. A többi rosszabb és/vagy reklámos.
Tehát pl. a Deluge-át sem szidjuk mert fejlesztik.

(#33114) TeeJay válasza Dragon3000 (#33112) üzenetére


TeeJay
félisten

lehet Deluge is csak az mindig régebb libtorrentre épül meg jóval ritkábban fejlesztik és javítják
qBittorrent az új utorrent és kész csak még ezt sokan nem akarják elfogadni és erőltetik a sz@rt amíg lehet

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33115) bolic


bolic
őstag

Azért mert a régenskirály is még mindig használ mikrotorrentet! :DDD :DD :)) :P ;] :C

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#33116) Aurig@


Aurig@
őstag

2011 októbere óta nem volt rosszabb rangom elitnél úgy, hogy szinte mindig kikapcsolom este a gépet. Nagyjából 100 vagy picivel több torrentet seedelek/leechelek állandóan. /Ha valami nem kell a torrentből nem töltöm le pl. sample, mellékelt hang- feliratsáv stb./ Feleslegesen nem töltök le semmit.
Amit nem értek a qbitben /4.1.7 64 bit/ az az, hogy nagy torrentek /15-20+ GB/ esetén letöltés indulásakor felmegy max-ra /62-62,5 MBs/, majd teljesen lecsökken a sebesség és 1-2 perc után beindul, akkor viszont már tartja míg teljesen le nem tölti. Minden eddigi qbit így működött, amit használtam /3.9, 4.0, 4.1, 4.1.1, 4.1.2, 4.1.5 és a jelenlegi 4.1.7/. A korábban itt leírtak alapján van beállítva. Nem zavar, csak érdekesnek találom, hiszen működik szépen minden, sosem volt vele bajom. Azon gondolkodtam lehet, hogy SSD-re kellene tölteni, de akkor meg a letöltés utáni áthelyezéssel pöcsölne, ugyanis HDD-ről seedelek, /UPC 500-as net/ amihez nem akarok SSD-t használni, mert ebben az esetben 2TB-os lenne a megfelelő, ami viszont még kissé drága. Megtehetném, hogy veszek, csak nincs szívem kiadni 65 ezret azért, hogy a seed is SSD-ről menjen, holott kicsi a feltöltési sebesség.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#33117) Dragon3000 válasza Aurig@ (#33116) üzenetére


Dragon3000
veterán

Lehet, hogy a töltés megkezdésével nagyon leterhelődik a hdd és ahogy a feltöltés helyett a letöltésnek adja a prioritást a program, addig van a lassulás. Bár ez csak tipp, mert én töltők hdd-re és ssd-re is 10-800GB-os torrentet is és ilyennel még nem találkoztam. Egyedüli lassulást a hely előre lefoglalása okozott eddig, ezt kikapcsoltam.

(#33118) Aurig@ válasza Dragon3000 (#33117) üzenetére


Aurig@
őstag

Akkor megpróbálom ezt. Egyébként egy Toshiba p300-as HDD-re töltögetek.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#33119) pn4hvq válasza Cs1csó (#33111) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Autós példa helyett: ha Gizike 2013-as Office-t használ, mert csak egyszerű leveleket ír benne (középre igazít, félkövér, dőlt betű, stb), akkor miért lenne oka 2016-ra vagy 2019-re váltani (van benne rengeteg új funkció, hasznos és haszontalan is)? Amire használja, megfelel a régi is.
"nem is értem a régi kliensek melletti kiállást"
Egyszerű: itt is olvasom, hogy pl. a qbitnél (nem a kliens a lényeg!) a frissítés során valami bug is keletkezett. Ezért olvasgatás, utánajárás (->idő, energia), hogy a hiba egyedi, vagy ténylegesen a frissítés okozta. Ha más nincs, régi kliens vissza és megy tovább. Én ezeket a köröket spórolom meg magamnak, mert a jelenleg használt program mindazt tudja, amire nekem szükségem van :).
Na de téma részemről lezárva, mindenki használjon neki megfelelő programokat. :R

(#33120) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A TL bevezette a Freeleech rendszert, amik kb. úgy működik mint más oldalakon a vissza Seed-elési idő. Tehát végre a TL-ből is normális site lett és nem kell tovább annyit szenvedni a ratio gyúrással. :)

(#33121) Cs1csó válasza pn4hvq (#33119) üzenetére


Cs1csó
félisten

Idővel az is elavul, főleg ha rendszert már fejlesztettek alatta, Windows 7-en még elmegy vagy Windows 8-on, de pl. az Office 2003-at vagy 2007-et már nem kellene erőltetni. + a professzionális irodai környezetet más, ott sokszor le vannak maradva pár évvel, jobban számít a kiteszteltség, és adott programot kihúzzák a támogatás végéig - anyagi okok - de egy ingyenes programnál ezek dolgok nem állnak fenn.

A torrent kliensből nem feltétlen szükséges a legfrissebbet használni - ahogy írtad volt most hiba - tehát 1-2 build-del nem baj ha lemarad az ember és ha tényleg az hallja, hogy semmi hiba akkor vált, a kiteszteltre. DE ez a fenti óvatos logika nem fedi azt aki leragad egy 10 éves kliensnél, úgy hogy már olyan oprendszere és hardvere van amiről még 10 éve nem is hallottak.

(#33122) erahurka válasza SunMount3r (#33120) üzenetére


erahurka
félisten

Eddig sem volt vészes szerintem, ncore-ról be lehetett seedelni. Viszont ezt az ezer rarba szeletelés dolgot igazán el lehetne felejteni, sokszor azért nem tudtam a máshonnan letöltött filmmel arányt javítani, mert náluk így volt fenn.

Arány amúgy ugyanúgy van és figyelni kell, csak free cuccokkal könnyebb tartani.

[ Szerkesztve ]

(#33123) Cs1csó válasza erahurka (#33122) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha kicsomagoltad akkor már beállhatsz a szeedbe olyan helyen is ahol az adott tartalom nem tömörítve van fenn.

(#33124) erahurka válasza Cs1csó (#33123) üzenetére


erahurka
félisten

Azt tudom, de pont fordítva kellene, hogy oda seedelek be, ahol tömörítve van fenn.

(#33125) Cs1csó válasza erahurka (#33124) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet azt is meg lehet oldani, ha tudod mivel és mire tömörítették. Bár én ezt a problémát inkább elengedném.

(#33126) erahurka válasza Cs1csó (#33125) üzenetére


erahurka
félisten

Én is azt teszem. Csak nem értem 2020-ban miért vagdossák még szét a filmeket, mintha még a betárcsázós korszakban élnénk.

(#33127) F34R válasza erahurka (#33126) üzenetére


F34R
nagyúr

Azert mert a scenererelease-nel ez a szabaly... [link]
Es mivel a TL igy nyitott, es ezt az iranyt vallja, nem fogjak a kedvedert ezt modositani.
Aki P2P-t szeretne szedni, meg eleve nem onnan tolt.

(#33128) SunMount3r válasza erahurka (#33122) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pont azért volt "vészes", mert sokszor a legfelkapottabb cuccok (amikből jó ratio-t csinálhatsz) is rar-olva vannak fent, azért pedig néha eléggé túrni kellett a net-et, hogy találj public-ot is belőle. Ami privát-on én fent vagyok, ott egyiknél sem rar-olják a torrent-eket.
Nem tudom mi ennek a rar-olási "szabálynak" az oka, de eléggé hülyének tartom. Amúgy a TL-en is van egy csomó nem rar-olt anyag, de a Game szekcióban valóban minden rar-olva van. Most már annyira nem gond, a 4 napi vissza Seed-et tartani kell és gyak. unlimited a letöltés, remélem marad is véglegesen ez a rendszer.

(#33129) Dragon3000 válasza erahurka (#33126) üzenetére


Dragon3000
veterán

Egyszerű, amikor töltik fel a szerverre ftp-n keresztül nem mindegy, hogy egy 50GB-os cuccot újra kell tölteni vagy csak valamelyik 14MB-os darabot, de ettől függetlenül tényleg el lehetne már felejteni. Az ilyen oldalakról inkább leszoktam és maradok azokon, ahol már tilos a tömörítős darabolós feltöltés.

(#33130) erahurka válasza SunMount3r (#33128) üzenetére


erahurka
félisten

Én mondjuk keveset töltök le onnan, inkább vésztartalék ncore mellé.

(#33131) SunMount3r válasza erahurka (#33130) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én is csak azokat töltöm onnan, amik nincsenek meg máshol, vagy nem abban a verzióban. Ha úgy vesszük ez a legjobb semi-privát tracker. De ha egy közülük már több száz Giga, akkor eddig nagyon melózni kellett a ratio-val, hogy jusson is-maradjon is. Főleg, hogy a vissza Seed ott eléggé csordogálós és sok helyet foglal amit csak erre szán be az ember, most majd kíváncsi leszek ez mennyire fog megváltozni.

(#33132) erahurka válasza SunMount3r (#33131) üzenetére


erahurka
félisten

Eddig több volt a Free Leech, mostanában kevesebb van. Majd meglátjuk, szerintem a free torrenteket többen is szedik le az arányjavítás miatt. Jobb lenne egy olyan rendszer mint ami nmagon van. Ott tényleg nem kell foglalkozni az aránnyal.

(#33133) SunMount3r válasza erahurka (#33132) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A 10GB fölöttiek mind Freeleech-esek, ez azért elég jó így is. Legalábbis sokkal jobb mint azelőtt volt. Biztos sok új tagot fog bevonzani ez a változás, majd meglátjuk hova fut ki a dolog. A közösség és tartós a Seed-elők tekintetében még van hova fejlődnie.

(#33134) bolic


bolic
őstag

Most először töltöm le régi mikrotorrenten szekvenciálisan, hát mit mondjak, dupla sebességgel töltöttem le. :C :R :Y

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#33135) erahurka válasza SunMount3r (#33133) üzenetére


erahurka
félisten

Na ezt nem is tudtam, azért ez tényleg jó így :K

(#33136) TeeJay válasza bolic (#33134) üzenetére


TeeJay
félisten

2020-ban hatalmas meglepetés ez :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33137) bolic válasza TeeJay (#33136) üzenetére


bolic
őstag

Rejtett háromujjú billentyűparanccsal elérhető a rejtett okostojás művelet az utorrent 2.2.1 szekvenciális aktiváláson, ezt nem tudtam, de nagyon régen népszerű voltak a rejtett okostojások kb. 2000-ben, pl. egyik Word szövegszerkesztőben vagy Excel táblázatkezelőben volt a tetris játék stb. :K

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#33138) Cs1csó válasza bolic (#33137) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na igen ez legalább olyan régi kliens ;]

(#33139) enginev3.0 válasza bolic (#33137) üzenetére


enginev3.0
félisten

SHIFT+F2+click? ;]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#33140) Geth válasza bolic (#33137) üzenetére


Geth
addikt

Nem "okostojás", hanem húsvéti (easter egg).

(#33141) bolic válasza enginev3.0 (#33139) üzenetére


bolic
őstag

Majdnem jó. :D CTRL+SHIFT+F2 gombok tartós lenyomásával megnyitod a Beállítások/Haladó menüt közben, ekkor megjelennek a bt.sequential_download és bt.sequential_files, mindkettő "TRUE" érték legyen.

Példaképp:

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#33142) bolic válasza Geth (#33140) üzenetére


bolic
őstag

Igen ezaz a jó szöveged, hirtelen nem jutottam eszembe! :R

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#33143) enginev3.0 válasza bolic (#33141) üzenetére


enginev3.0
félisten

Vágom
De azt hiszem ctrl nélkül is megy, vagy nem?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#33144) TIT


TIT
veterán

Na ez is a baj azzal a klienssel,hogy elrejtik amit nem kéne.
Aki meg azt se tudja mi az isteníti.
De biztos véletlen tiltólistás+biztonsági kockázatos,habár valaki 1.8-at használ vagy 1.6-ot...no comment.

(#33145) TeeJay válasza bolic (#33141) üzenetére


TeeJay
félisten

viszont azt hiszem ez nem olyan okos mint a libtorrent/qbittorrent szekvenciális letöltés
ami ha kevés a seeder akkor nem aktív viszont ha van elég seeder akkor már úgy tölt le

utorrent-ben ha benyomod szerintem az elejétől próbálja úgy tölteni és az nem túl előnyös

discordon most kaptam képet hogy egyre több AV bejelez utorrent.exe-re
meg hogy mennyi sz@rt felrak maga az alkalmazás mellé és a reklám listában is van csillió dolog
sebaj a fanatikusok sosem fognak váltani mert félnek az újtól és jobbtól

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33146) Azharel


Azharel
aktív tag

Sziasztok!

A qbit 4.2.1 letöltés közbe elvisz 1,4gb memóriát. Ez normális ?
200mbit net, globális szálak száma 1000

(#33147) F34R válasza Azharel (#33146) üzenetére


F34R
nagyúr

Mennyi torrented van bent? mennyi a lemez cache? vedd le a per torrent szalak szamat 50-re.

(#33149) TeeJay válasza Azharel (#33146) üzenetére


TeeJay
félisten

kb. csilliószor leírtuk már hogy a qbittorrent.exe a feladatkezelőben azért visz el 1-2-4GB RAM-ot mert tartalmazza a lemez cache méretét is alapból

simán csak indítsd el a klienst úgy hogy semmi se fusson de a lemez cache legyen 32MB akkor 100MB alatt fog kérni
majd utána állítsd be hogy 2048MiB legyen a lemez cache, máris 2GB fölé emeli a RAM használatot
uTorrent-nél azért nem láttad ezt soha mert ott a cache nem az alkalmazás RAM használatához tartozott hanem valami svchost vagy fene tudja már melyikhez

ezért hiszi a sok hozzánemértő mai napig hogy uTorrent csak 100MB RAM-ot kért qBittorrent meg 2GB-ot akkor qBittorrent a sz@r...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33150) Dragon3000 válasza TeeJay (#33149) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ebben azaz érdekes, hogy nekem 1GB van beállítva, így 1,1-1,2GB körül mozog a qbittorrent.exe, de mégis 5GB ramom van használatban és ha bezárom a torrent klienst, akkor felszabadul 3,5GB ramom. Mondjuk annyira nem zavar, mert van még benne.
Újra indítás után pár perc elteltével visszamászik 1,1-1,2GB-ra, de közben 1,5GB megy el és szépen lassan felkúszik megint 5GB-ig a használt ram mennyiség.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.