Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31601) Cs1csó válasza TeeJay (#31599) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K erre nem tértem ki az irományomban de norba69 itt jól fogalmazott. Jelenleg olyan áron elérhetőek az SSD-ék, hogy értelmetlen is az esetleges korai elhalálozásán filozofálni, legalábbis kisebb volumenben tehát 120-960GB nem nagy pénz.

(#31602) TeeJay válasza Cs1csó (#31601) üzenetére


TeeJay
félisten

főleg gyenge torrentezés mellett nem kell félni
mi itt páran azért nyomjuk rendesen főleg hogy 24/7-ben kapja és 2év alatt nem tudtam 42TB-ot írni rá (1,75TB/hó = átlag 56GB/nap)
igaz én nem arra használom hogy SSD-re töltök majd másolom át HDD-re hanem nálam SSD-re csak a kapós cuccok mennek

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31603) enginev3.0 válasza Geth (#31595) üzenetére


enginev3.0
félisten

Lapozz csak lejjebb 3 kommentet

Na az segítségnyújtás, amit te csinálsz az nem

És ő sokkal kevesebb karakterből megoldotta azt hogy valódi segítséget adott, te pedig ismét 0 tartalmat osztottál

Bár fel tudnád fogni végre, de hiába is várjuk

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#31604) Geth válasza enginev3.0 (#31603) üzenetére


Geth
addikt

Nem qbittorrentet használok és nem Windows-on. Így természetes hogy nem tudom mit és hogy kell beállítani rajta, de sejtettem hogy van erre lehetőség, hiszen én is hasonló megoldást alkalmaztam csak deluge-on és linuxon, hardlinkkel és átnevezéssel.
A kommentem arra irányult hogy a kolléga ne adja fel a reményt mert Te azt mondtad hogy ez nem automatizálható.
És láss csodát, tényleg megoldható. Ráadásul ez már a második alkalom, tökgáz. Elhiszem hogy frusztrál. :DD

(#31605) enginev3.0 válasza Geth (#31604) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nagyon unalmas vagy
De ezt nem csak én mondom és nem csak második alkalommal

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#31606) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Építek egy letöltős gépet. 4 magos amd jaguar gép, 10w fogyasztás, 1GHz-es magok.
Olyan torrent progit keresek, ami a GBit-es net elméleti sebességét ezzel a procival legjobban megközelíti.
Transmission lett volna a default beállításom az androidos és linuxos gtk kliens miatt, de azt olvastam, hogy az csak egy szálon műxik. Ez nem biztos, hogy jól jönne egy négy lassú magot tartalmazó gépnél.

Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31607) enginev3.0 válasza Bici (#31606) üzenetére


enginev3.0
félisten

Qbittorrent, semmi mást

Vagy uTorrent 2.2 net_low CPU enableddel, ha nem félsz a régi klienstol, de ez csak egy magot használ ez a baj

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#31608) F34R válasza Geth (#31600) üzenetére


F34R
nagyúr

You troll of the year, bro :DDD

(#31609) M107 válasza TeeJay (#31546) üzenetére


M107
addikt

:R

Ezért okozkódom :

"Felhívjuk figyelmeteket, hogy beta, alpha, git/svn verziójú kliensek használata sosem volt és soha nem is lesz támogatott az oldalon. Az ilyen klienseket csakis saját felelősségre használjátok, mivel nagy a valószínűsége, hogy hamis adatokat küldhet. "

Kivágatni magam meg nem akarom emiatt.
Elnézést, ha valami rosszat mondtam

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#31610) Dragon3000 válasza M107 (#31609) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez alap szöveg és a nem támogatott miatt nem foglalkoznak veled, ha reklamálsz, hogy már megtörtént a seed kötelezettséged az oldal még sem számolta el.... de kivágni nem fognak, mert nem tilosként írták.

(#31611) Bici válasza enginev3.0 (#31607) üzenetére


Bici
félisten

A uTorrent nem jön szóba, linux szerver lesz.
A qBittorrent jónak tűnik a web interfész miatt.
Bár jó lenne valami androidos natív kliens is. Ennek utánanézek.

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31612) szpeti40 válasza Bici (#31611) üzenetére


szpeti40
addikt

Androidon nézd meg az nzb360-at

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#31613) F34R válasza Bici (#31611) üzenetére


F34R
nagyúr

A libtorrent_rasterbar tud tobb szalon dolgozni.. a ket legismertebb kliens a Qbittorrent es a Deluge.. mindkettot hasznalhatod... Talan Qbi simabban fut.

[ Szerkesztve ]

(#31614) norba69 válasza Bici (#31606) üzenetére


norba69
senior tag

Gbit föl le 1000 Mb/s kihasználására nekem az I5-8400+32 GB RAM is határeset win10 alatt.
Az I/O szálak a 0. magot terhelik, átállíthatatlanul. A Process Lasso-val levettem a qbitet a 0-1 magokról, így bírja valamennyire a szinkron terhelést, de tartós 2000 le és 1300 fölhöz kevés.
Ha a letöltés 1500 MB/s fölé megy, akkor a 2-3 magok elérik a 100%-ot, és beesik a feltöltés.
Kíváncsi vagyok, hogy a béta qbit hogy bírja.

[ Szerkesztve ]

(#31615) F34R válasza norba69 (#31614) üzenetére


F34R
nagyúr

Ugyanugy, mert ez nem a klienstol fugg hanem a libtorrent-tol.. azt meg ugy latom nem hozott performance javulast.
1500 MB/s az meg eleg durva :DDD

(#31616) szpeti40


szpeti40
addikt

Transmission-el mit lehet csinálni, hogy gyorsabb legyen?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#31617) norba69 válasza F34R (#31615) üzenetére


norba69
senior tag

Nem érzem durvának :)
Inkább olyan jó érzésféle :)
Sajnos a böngészők, meg ftp programok csak 1 GB/s-t tudnak használni a 2 GB/s-ből.
Meg azért nem zavar a cpu korlát, mert amikor csatlakozom egy torrenthez, akkor még általában nincs ekkora letöltési sebesség, ha több friss anyagot töltök egyszerre, akkor sem, max pár percig, amíg beérem a többieket :)

[ Szerkesztve ]

(#31618) pn4hvq válasza norba69 (#31617) üzenetére


pn4hvq
senior tag

GB=gigaBYTE
Nem Gbit/s-re gondolsz? Nem mindegy, 8x szorzó van a kettő között.

(#31619) norba69 válasza pn4hvq (#31618) üzenetére


norba69
senior tag

Igazad van, Gigabites előfizetéseim vannak :)
Feltöltésben 145 MB/s, letöltésben 220 MB/s a seedgép maximuma.
Viszont nincs ráírva az előfizetésemre, hogy max 100 TB/hó :) (A feralos előfizukra rá van)

[ Szerkesztve ]

(#31620) enginev3.0 válasza szpeti40 (#31616) üzenetére


enginev3.0
félisten

Settings.json settingsben tudsz némi állítást eszközölni

De nem szabad csodát várni, maga a gui elég lassú nagy sebesség esetén, hardvertől függetlenül

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#31621) TeeJay válasza F34R (#31613) üzenetére


TeeJay
félisten

discord-on írta tegnap valaki a Deluge vs. qBittorrent vitában

"Mindkettő nyílt forrásA legnagyobb különbség, hogy míg a deluge egy interpretált, lassú nyelvben íródott, addig a qbittorrent C++ban, ami sokkal közelebb van a gépi kódhoz és támogatja pl a párhuzamos szálakat isÍgy a többmagos CPU-t is rendesen kihasználja"

ugye Deluge is jött új verzióban de az még az 1.1.13-as libtorrentet használja míg a 4.2.0 beta 1 qBittorrent meg már az 1.2.2.-es libtorrentet :R

nekem azóta is fut megállás nélkül a 4.2.0 beta1 tökéletesen
gyors, nem eszi a RAM-ot, seedel mint a huzat, tölt mint a villám, semmi fagyás semmi akadás, vissza már nem váltok 4.1.9-re :K

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31622) norba69 válasza TeeJay (#31621) üzenetére


norba69
senior tag

Egyelőre nekem is bejön a béta, teszi a dolgát rendesen.
Az igazi teszt az lesz, ha jön valami oroszlánkirályhoz hasonló anyag, amit visznek rendesen, sokáig.

(#31623) enginev3.0 válasza TeeJay (#31621) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam is hibátlan
2 példányban fut egyszerre
Egyik hdd-s, másik SSD-s

Egyikkel sincs gond :N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#31624) F34R válasza TeeJay (#31621) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem egeszen, a szoftver library az mindketto esetben C++, viszont az egyik python-ban irodott, a masik pedig QT-ben.. utobbi gyorsabb felulet.
Deluge 1.x az a python2
Deluge 2.x az pedig python3
elobbinek jovore lejar a fejlesztesi statusza, ezert CaS is python3-ra irta at a mar meglevo forditasait idokozben... ezert van az hogy deluge 2.0 beta2 utan mar nem jott windowsos verzio. Linux eseteben a libtorrent a disztrotol fugg, nem pedig a klienstol.

(#31625) TeeJay válasza F34R (#31624) üzenetére


TeeJay
félisten

hú még 2003körül tanultam erről fősulin de mivel gyűlöltem a programozást így offoltam is az egészet :D de úgy rémlik már akkor is a C++ volt menő de a python meg QT-ről nem hallottam még :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31626) F34R válasza TeeJay (#31625) üzenetére


F34R
nagyúr

csak erdekesseg keppen, miert is gyorsabb a qbittorrent felulete. en sem tanultam, csak erdekel. nyilvan minden hasonlo nyelvben irt GUI-nak lesz limitacioja... szerintem a qbittorrent-nox is megallna valahol harom, negyezer torrentnel.

(#31627) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Qbit 4.2 valamiért nagyon megöli az ssd-ket már 40MB/s írásnál is, 100%-on ír az SSD pedig nincs oka, 4.1 alatt nem volt ilyen gond az biztos, és utorrentnél sem

norba69@ te nem tapasztalsz ilyet? Máshol keressem a hibát?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#31628) norba69 válasza enginev3.0 (#31627) üzenetére


norba69
senior tag

Gyorsan lekaptam egy friss jól seedelt cuccost, semmi különset nem tapasztaltam, nem okozott extra terhelést az ssd-n.

(#31629) enginev3.0 válasza norba69 (#31628) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nagyobb méretben tölts, egy 30gigásat pl

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#31630) norba69 válasza enginev3.0 (#31629) üzenetére


norba69
senior tag

Monk a flúgos nyomozó hun s03, s04, s06-ot indítottam, de csak 80-90 MB/s csörgedezik lefele, 25% ssd terheléssel. 200 GB-ból eddig kb 60 jött le, gondot nem látok.

[ Szerkesztve ]

(#31631) TeeJay válasza enginev3.0 (#31627) üzenetére


TeeJay
félisten

Haza érek nézek én is SSD tesztet vele

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31632) norba69 válasza enginev3.0 (#31629) üzenetére


norba69
senior tag

A Monkok mellé elindítottam a D Train-t, azzal együtt is jött nyélgázon, ssd gond nélkül.

(#31633) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nekem valamiért most így ír SSD-re, és nem tudom miért

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#31634) norba69 válasza enginev3.0 (#31633) üzenetére


norba69
senior tag

Az 5-ös és a 6-os lemez gyanúsan komplementer viselkedést mutat.
Amikor az egyik 100%, akkor a másik beesik, és viszont.
Innen lehetne elkezdeni a megfejtést.
Az is látszik, hogy egyszerre írna és olvasna is sokat a lemezről, lehet, hogy a disk a belső gyorsítótárából kifutott, és most a valós sebességével szembesülsz :)

[ Szerkesztve ]

(#31635) enginev3.0 válasza norba69 (#31634) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mind a kettő SSD, és egybe vannak fűzve JBOD-ban

utorrent mellett viszont így ír szépen egyenletesen

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#31636) TeeJay válasza enginev3.0 (#31633) üzenetére


TeeJay
félisten

benyomtam SSD-re egy 20gigás sorozatot, most csúcsidő van 90MB volt kb. a csutka amit elértem de 0-1% SSD terhelés volt csak, kb. unatkozott

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31637) norba69 válasza enginev3.0 (#31635) üzenetére


norba69
senior tag

Vedd ki őket jbodból, és külön-külön teszteld. Ha a win szoftveres raid funkciójával fűzted őket össze, az problémás lehet.
Hardveres raid meg méginkább :), én már leszoktam a velük való próbálkozásról.

[ Szerkesztve ]

(#31638) enginev3.0


enginev3.0
félisten

A G meghajtót ne nézzétek a képen, arra épp másoltam előtte, de az sima HDD

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#31639) norba69 válasza enginev3.0 (#31638) üzenetére


norba69
senior tag

Az utorrentes képen a memóriahasználatod is feleakkora, a qbitnél az OS cache is tele lehetett, nem lehet, hogy sokkal több szál dolgozott a qbitben, mint a utorrentben?

(#31640) enginev3.0 válasza norba69 (#31639) üzenetére


enginev3.0
félisten

Összesen 500 körüli szál volt qbitben, vagy is a qbit statisztika szerint

Az lenne a sok?

És a qbit így vagy úgy de a memóriát mindenképp elfoglalja

Os cache enabled meg disabled mellett is, ezért több a ram használat

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#31641) norba69 válasza enginev3.0 (#31640) üzenetére


norba69
senior tag

Ha az 500 szálból 450 az ssd-től akar valamit, akkor kicsit sok :), azt még az nvme meghajtók is megéreznék. Az előre láthatólag nagyon kapós anyagokat én az nvme ssd-re szoktam tölteni, az átlagosak meg mehetnek az mSatára, így nem okoz gondot a kapós anyag sokszálú olvasása. Ilyen szempontból jobb stratégia lenne kettévenni a jbodot, és külön használni az ssd-idet, több szálat ki tudnál szolgálni róluk, mint így egyben, és jobban lehet szabályozni a terhelés eloszlását is.

[ Szerkesztve ]

(#31642) norba69 válasza enginev3.0 (#31640) üzenetére


norba69
senior tag

Ha nagyjából egyformák az ssd-k, akkor meg lehet próbálkozni a csíkozott kötet használatával (szoftveres raid0), jbod helyett, az segíthet a nagyobb szálmennyiség kiszolgálásában csúcsterheléskor, teljesítménycsökkenés nélkül, vagy kissebb lassulással.

(#31643) enginev3.0 válasza norba69 (#31642) üzenetére


enginev3.0
félisten

De kevesebb tárhellyel

Most így 1100GB ssdvel elvagyok ha elfelejtek ránézni egy napot

Majd még megnézem mi lehet

Most várok valami kapós filmet aminek egyszerre felkerül több verziója hogy uTorrent mit kezd vele

Lehet egy újraindítás segítene a gépen, de pont hónap zárás előtt nem akarok

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#31644) norba69 válasza enginev3.0 (#31643) üzenetére


norba69
senior tag

Virtuális gépen gyorsan megnéztem a következőket.
Hozzáadtam 2 db 40 GB-s és 2 db 60 GB-s disket.
Elindítottam a win 10-et.
Beléptem a lemezkezelőbe.
Inicializáltam a lemezeket.
Az első 40 GB-s disken jobb gomb, csíkozott kötet.
Hozzáadtam az összes disket, létrejött a csíkozott.
Az egyik 60 GB-s lemezen az üres helyre jobb katt, új átnyúló létrehozása.
Hozzáadtam a másik disket, létrejött a maradék 2X20 GB-ból az átnyúló.
Így az összes tárhely felhasználható, és van gyors részed is, viszont menedzselni kell, hogy mi kerüljön a csíkozottra, és mi az átnyúlóra.
Ez megoldás lehet a sebességproblémádra.

(#31645) Bici válasza F34R (#31613) üzenetére


Bici
félisten

Köszönöm szépen!
A deluge szimpibb, mert van GTK kliens hozzá. :K

(#31612) szpeti40 : Köszi, megnézem. :K
mod: Aztaq, ez nagyon fullosnak tűnik a leírás alapján. :K

(#31614) norba69: Egészen biztos vagyok abban, hogy a kis jaguar nem fogja hozni a Gigabitet, de minél inkább szétszórom a terhelést a magok között annál nagyobb esélyem van értelmes sebességre.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31646) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Ha lesz egyszer SSD(torrentre) a gépbe,kell valami különlegest állítani? Igaz már laptoppal szoktam tolni ssd-vel.
Most egy 57GB-os torrent filet,töltögettem visszafele a HDD-vel és igen berregő hangja volt szegénynek,pedig szinte új HDD :) Valami beállítás lenne? Kisebb dolgoknál nincs hangja.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#31647) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Ha nagyobb cuccok vannak a kliensbe a böngésző nincs kapcsolatot dob..stoppolom őket vagy bezárom,akkor ok. Router is szòrakozik?

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#31648) enginev3.0 válasza Pokesz007 (#31647) üzenetére


enginev3.0
félisten

Wifin torrentezel?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#31649) Pokesz007 válasza enginev3.0 (#31648) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Kàbeles.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#31650) sfdrakex válasza Pokesz007 (#31647) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen gép, milyen net? Milyen router?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.