Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battletech

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:47:46

LOGOUT.hu

Battletech Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55) Cifu válasza Shadowguard (#54) üzenetére


Cifu
nagyúr

A sztori-küldetéseknél számít, hogy milyen válaszokat adok? A történet gondolom mindenképpen megy tovább, de lesz ennek valamilyen következménye?

Hajdan arról volt szó, hogy igen, több végű lesz a fő szál. Én eddig nem vettem észre nagy dolgokat, de hát még gondolom messze a vége.

Ha meglesz az Argo, akkor lesznek különféle események, amelyeknél a választásodtól függően ideiglenes buff / nerf lesz a Tech (Mech javítási idő) vagy a Med (Mechwarrior gyógyulási idő) terén, avagy vesztesz / nyersz egy kisebb összeget, vagy pedig valamelyik Mechwarrior ideiglenes buffot / nerfet kap (High Spirit -> olcsóbbak a csatában a speciális képességek, a Low Spirit ennek fordítottja).

Illetve az előtörténetnél beállított adatok a plusz párbeszéd-opción kívül adnak még valami pluszt a történetben?

A történetben szerintem nem.

A válaszható Salvage-t megéri felhúzni vagy az elején nyugodtan mehetek a pénzre?

Nehéz megmondani előre, kb. egálban van a kettő alaphelyzetben. Ha ugyanis pl. egy Medium mech-et sikerül kikukáznod (mindhárom darabja megvan) és scrap-eled, az alapból cirka 300 000 c-bill, plusz néha a salvage-ban akadnak plusszos fegyverek. Szóval a Salvage se rossz. Pláne, hogy kb. csak így tudsz Mech-eket gyűjtögetni. És elég ciki, ha szembe jön egy jó kis Mech, de azért nem tudod megszerezni, mert nincs vagy minimális a Salvage....

Máskor viszont a küldetéseknél vannak secondary vagy plusz feladatok (objectives), amelyek plusz 10-25% prémiumot jelentenek - és néha 2 is akad, ami már kétszer plusz 25% is lehet.... Na, ha sikerül egy ilyen küldit kifogni max.-ra húzott pénzbevételnél, az nagyon sok pénzt fog jelenteni.

De csak a teljesség kedvéért: van egy harmadik opció, hogy ha visszább veszed a pénzt és a salvage-t is, akkor plusz reputációt kapsz, amivel az adott küldetés adó frakcióval fog változni a viszonyod. Ha Friendly vagy, akkor +10% a küldetések összege és -5% az adott frakció boltjaiban a cuccok ára, míg ha Allied vagy, akkor +15% és -10% ugyanez.

Eddig csak egyszer éreztem úgy, hogy jó lett volna két alkatrészt választani (ha már ellőttem a Hunchback lábait), egyébként csak random bedobok valamit. Csak az eladási ár is elég vacak.

Mondom, a Mech-ek miatt éri meg...

Sztorival megéri haladni? Most kellene mennem az Argoért, de egyelőre inkább mellékküldetéseket csinálok.

Egyéni ingerencia kérdése, de szerintem az Argo-t minél előbb célszerű megszerezni. Először is az Argo-t is lehet (és kell) fejleszteni, ami sok pénzbe fog kerülni (és a fejlesztésekkel haladva azoknak is van karbantartási költsége, tehát a havi kiadásokban is jelentkezni fog). Viszont nem mindegy, hogy ha ripityára lövik a Mech-edet, akkor 30 nap alatt pofozzák ki, avagy 11 nap alatt, illetve ha megsérül valami alap Mechwarriorod, akkor 30 napra esik ki, vagy csak 15-re.

Szóval az Argo szerintem legyen prioritás, aztán utána ráérsz szórakozni a mellékküldetésekkel.

Viszont az Argo küldetéshez én ajánlom, hogy legalább 3-4 jól felszerelt Medium Mech-ed legyen, jó közepes Mechwarriorokkal...

Csak újabban rászokott, hogy mikor elvállalom kettőt mutat arra a rendszerre, mire odaérek meg egy marad... Ilyenkor pörgessem az időt és cserélődik vagy utazhatok tovább?

Ha magadtól utazol (a Navigation menüponttal), akkor 30 000 c-bill egy ugrás, míg ha a Contract-oknál rányomsz, akkor a megbízó állja ezt az összeget. Olyan nekem még nem volt, hogy az adott bolygón két küldetést jelzett, az egyiket elfogadtam, megcsináltam, majd a másik erre eltűnt.

+1 Az normális, hogy 5 óra alatt elfogy 16GB RAM? :Y

Nem normális, de valami iszonyú tré a játék programozása... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battletech
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.