Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 1

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:34:41

LOGOUT.hu

Battlefield 1

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) N@idia válasza Pubszon (#16550) üzenetére


N@idia
őstag

Igen fut a háttérben, szóval mindent monitorozok kíváncsi leszek mennyire lesz eltérő a kettőnk gépe :)

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#16552) Ombi5 válasza sixpak (#16108) üzenetére


Ombi5
őstag

Engem is folyamatosan,kezdek agyfaxt kapni... :W

daveoff: Akkor folosleges ujratennem ,a dobalas miatt?

[ Szerkesztve ]

(#16553) giornalista


giornalista
senior tag

elkészült a legújabb videóm, amiben a Giant's Shadow pályát mutatom be. a játék legrosszabb térképe szerintem :/ köszönöm, ha megtekintitek, ha egyetértetek a mondandómmal ha nem, kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is a pályáról :)

(#16554) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Nemtudom mivan ezzel de felbasz... megint futott elég jol de néha beesett gpu usage, pl mikor kizoomol a kamera halál után meg ilyenek... erre 1 értéket átállítok a grafinánál aztán szaggat mint a fostalicska meg 40-50re esik a gpu usage!

Hogy lehet ekkora szar PC portot csinálni? Vagyis elbaxni patchel ami jóvolt launchkor?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#16555) Zso Ro válasza N@idia (#16543) üzenetére


Zso Ro
senior tag

Idézetek Tőled:
"Szóval kezdem mar unni az idióta ötleteket, hogy biztos a Windows a ludas"

"Na megelégeltem a disconnected dolgot és hallgattam az itt adott tanácsokra és cseréltem windows-t.
Visszaraktam a 8.1-et és 2.5 óra játék alatt egyszer nem jött elő ez a hiba."

Inkább azt fogadd meg,hogy hallgatsz esetleg másokra,akik segíteni szeretnének Neked,hogy kevesebb legyen a hozzászólásaid száma,amiben csak panaszkodsz.

(#16556) Pubszon válasza N@idia (#16551) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem kéne sok eltérésnek lenni.
Most nyertem Ebayen 2x8gb 2400Mhz-es ramot. De az sem fog szerintem számítani.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#16557) Carlos Padre válasza giornalista (#16553) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Elsőre nekem sem tetszett, aztán ráéreztem és egyre jobb lett.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#16558) N@idia válasza Zso Ro (#16555) üzenetére


N@idia
őstag

Igen és igazad is van, de őszintén mennyi köze van a windows-nak, hogy disconnected jelenség jön elő a játéknál ? :U

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#16559) Zso Ro válasza N@idia (#16558) üzenetére


Zso Ro
senior tag

Sajnos a windows nem megfelelő működése rengeteg problémát okoz a mindennapokban.
Nem biztos,hogy a windows volt a ludas,de mondjuk lehet rosszul kezelte le a hálókártyád,vagy éppen nem a megfelelő drivert "találta" meg hozzá.Ezt írták is többen ha jól emlékszem.
Z77-es lapod van,ami ugyan Windows10 kompatibilis,de nem mai darab.Nekem is több problémám volt a régebbi eszközökkel win10 alatt,utána kell menni a problémáknak és tényleg mindent kipróbálni.
Én DX12 miatt telepítettem,szóval amíg a játékban nincs valami előrelépés,megyek vissza win7-re.

Ui:
Ugye már Te is hallottad azt a szállóigévé vált mondatot,hogy "indítottad már újra a gépet?"
Hát ez rohadtul igaz az alkalmazások futtatása során hirtelen fellépő problémák esetén.(jelen esetben nem nálad)

(#16560) FollowTheORI válasza N@idia (#16541) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Akkor csak jobban be kell konfigurálni legközelebb a windowst.
Tippre az is lehet a windows update, vagy a store matatott a neten.
Most elég sok frissítés jött ki.

Meg ugye ott a beépített torrent szerver is... windows 10 tényleg egy agyrém frissítésileg meg nethasználatilag.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16561) jety91 válasza N@idia (#16558) üzenetére


jety91
őstag

Nem a windowsnak van köze hanem a hozzá írt drivereknek. Nekem a tavalyi (winupdate által felrakott) hálókártya driver egy hulladék volt, muszáj volt manuálisan neten keresnem egy frissebbet az intel honlapjáról.

(#16562) Astroboy válasza FollowTheORI (#16560) üzenetére


Astroboy
őstag

"Meg ugye ott a beépített torrent szerver is" :C

Szakadok, bár sírnom kéne mert igazad van..
Előbb lekapom a Barátok Közt összes részét 7.1-es hanggal 4K-ban egy betárcsázós nettel, mint hogy lejönne az a tetves 143kB-os frissítés a szerverükről.. :N

(#16563) daveoff


daveoff
veterán

na egész nap nem volt egy disconnected sem, most viszont 5 percenként.

(#16564) FollowTheORI: Tök random, van amikor nap közben is ledob, délelőtt/délután, tök mindegy, amikor épp olyanja van. Most pl az adott szerveren lenyomtam egy full kört, elég hosszú volt, utána kövi pálya, és azonnal spawn után ledobott, join vissza, és 5 perc múlva megint. Ki érti ezt...

Lassan oda jutok, hogy törlöm ezt a retkes kurva játékot....

Nálam nem volt ilyen egyik bf-nél sem, hogy csúcsidőben szarabb, vagy ilyesmi, ez nekem új, pedig nagyon sokat bf-eztem ezelőtt....

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#16564) FollowTheORI válasza daveoff (#16563) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Gondolom most van csúcsidő és "zajos" a hálózat.

Akkor éjfél után meg kéne hogy javuljon majd. :)

Emlékszem szüleimnél is amíg nem lett T optika, az inviteles kábeles net esténként rettentő fos volt... igaz nem szakadozott, azt inkább a digitális tv csinálta, de BF multi rettentő szar volt... hitreg meg ilyesmi katasztrófa volt... aztán amikor lefeküdött a nép nagyrésze akkor lám hirtelen megjavult az egész. :D
Régi szépidők.

TS-el hol vagytok, vagy most csak szóló? :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16565) #02119936 válasza daveoff (#16563) üzenetére


#02119936
törölt tag

Nálam sose volt ilyen csak sima crash. Engem a csalók jobban zavarnak.

(#16566) #02119936 válasza daveoff (#16563) üzenetére


#02119936
törölt tag

..

[ Szerkesztve ]

(#16567) Publicbrain


Publicbrain
újonc

Hali.
Normálisabb multis társaságot(-okat) keresek, ahova lehetne csapódni főleg késő esténként, kb olyan 21-03 óra között BF1-ezgetni (esetleg egy kis Rocket League, Siege, Overwatch, stb).
A normálisabb alatt azt értem, hogy kb 18-20 év felett van mindenki és nem megy a folyamatos idegbajos üvöltözés, ha éppen vesztésre áll a csapat. :P
Remélem nem túl nagyok a kritériumok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16568) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

De ezt se értem néha földön 99% a kihasználtság, repülőbe pl leesig és szaggat mint atom.... MI A TETVES KVA ÉLET VAN EZZEL?! :W

Az uj NV driver óta meg annyi fps-re limitál valami mint a képernyő Hz pedig semmisincs bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#16569) boogie84


boogie84
veterán

Már a játékban is tudod limitálni az fps-t. Nincs véletlenül az bekapcsolva?

Monte grappan ami eddig G-nél volt fps szaggatás, az most C és D között. 34-45 fps.

Kár, hogy nem sikerül rendesen portolni a játékot. Konzolon fps-t játszani viszont nem fogok... Ráb..sztam. :U

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#16570) daveoff válasza boogie84 (#16569) üzenetére


daveoff
veterán

Monte grappan nincs is G....;)

Sky: játékba bekerült framerate limiter, advanced video beállításoknál

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#16571) SkyS1gn válasza daveoff (#16570) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Tudom de az sincs benyomva... :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#16572) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Megint rengeteg thread-et olvasok arról hogy ez a patch is mennyi embernek krta szét a játékot, kevesebb FPS, laggolást, sluttering mint nekem.

Az az egészben a reménytelenség hogy totál kiismerhetetlen az egész. Se driver, se map, se szerver, se cfg mókolás se semmi nem csinál értelmes változást, lehet hogy egy egész kört letudok játszani normálisan, aztán a következő szaggat mint atom... akkor pl földön vagyok 99% kihasználtság repülőben szaggatok...
van hogy 2 spawn is különböően fut, ilyen még nembactam komolyan, akkor előre renderelt képkockákkal is, néha jó az 1 a 2, aztán azzal is szaggat... FPS limit se segit, semmi. Totál random és teljesen agyf@szt kaptam már az egésztől.... :W

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#16573) scope2007 válasza daveoff (#16570) üzenetére


scope2007
addikt

g-pont :D az van mindenhol

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#16574) N@idia válasza scope2007 (#16573) üzenetére


N@idia
őstag

Ahogy látom te mar megtaláltad azt a bizonyos G pontot :DDD ;]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#16575) Stunts666 válasza SkyS1gn (#16572) üzenetére


Stunts666
őstag

Nem lehet, hogy a sok "mókolás", felesleges monitorozó/antivrus/optimalizáló/felesleges adatokat eltüntető program kavar be néhány játékosnál???

Nekem van egy Win10-em Windows Defenderrel, automata frissitéssel... Semmi külső antivirus/monitorozó és hasonló felesleges programok. Semmi problémám. Egy-két problémázó embernél megnézném, hogy mennyi felesleges program van fent.

Pl.: ilyenre gondolok:

[ Szerkesztve ]

(#16576) DokiBaxxi válasza Stunts666 (#16575) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Nálam ugyan úgy van, mint nálad (friss Win10, alig van rajta valami) és teljesen random a teljesítmény. Bétában is random volt de megjelenéskor reménykedtem hogy talán egy jól optimalizált BF-et kapunk. Hát, szerintem simán az egyik legrosszabb PC port lett (pedig van nem kevés versenyző). Múltkor jackfrags videót néztem és még ő is említette hogy droppol neki a játék. Akkor valószínű, hogy nem user error :U

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#16577) N@idia válasza SkyS1gn (#16572) üzenetére


N@idia
őstag

Nekem teljesen jól fut, de mar az előző patch-nel se volt gondom az fps-el csak a disconnected-el. Ha nem titok elaurulod milyen konfigurációval próbálkozol ? :U

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#16578) Stunts666 válasza DokiBaxxi (#16576) üzenetére


Stunts666
őstag

Nekem is b*ssza az agyam, hogy mi bajotok lehet... :D

Nekem ez fut a Windows cuccain kivül:
- Chrome
- Dropbox
- Razer Synapse
- XboxStat
- Raptr
- Playstv
- Origin
- Winamp

Semmi gyári monitorozó program nincs fent. Se Sapphire Trixx, se Afterburner. Semmi.

Ui.: nem kötekedésnek irom. Ismerőseimnek nincs gondja. Érdekel a probléma forrása (bezuhan az fps 70-ről 50-re/kilép/megszakad/szétesik/laggol probléma...)

[ Szerkesztve ]

(#16579) DokiBaxxi válasza Stunts666 (#16578) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

Nekem tudod mi fut?

-Chrome
-Skype
-Steam, Uplay, Origin
-TS3
-Nvidia GFE (Share-OFF)

ennyi
Semmi monitorozó program semmi mókolás, semmi. Minden más játék hozza az elvárhatót, a BF1 meg valami katasztrófa. Van, hogy belépek egy körbe, szépen megy, mondjuk 50 fölött marad az FPS. De van, hogy össze-vissza szaggat, átlag 40 FPS-sel fut a játék. Na akkor? (Conquest, 64 fő)

[ Szerkesztve ]

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#16580) N@idia válasza DokiBaxxi (#16579) üzenetére


N@idia
őstag

1x8gb memóriával ne csodálkoz :) Nekem is droppolt addig amíg nem lett a gépbe 16gb azóta nagyon smooth a játék és nem is droppol !!!

Battlefield 1 8Gb vs 16Gb Single Channel vs Dual Channel

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#16581) DokiBaxxi válasza N@idia (#16580) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

De ez is annyira jó amúgy, 50-50%-ban hallok tapasztalatokat arról hogy most kell-e a 16Gb vagy nem...
Meg amúgy nem eszi meg a játék a 8Gb-ot tehát nem is indokolt a +8

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#16582) N@idia válasza DokiBaxxi (#16581) üzenetére


N@idia
őstag

Simán kevés a 8Gb a játéknak Monte Grappa pályán alapból 8-9gb eszik Amiens pályán 10-11Gb-ba is belekóstol en is azt gondoltam, hogy elég a 8Gb, de sajnos nem azóta nincs is drop amióta 16gb ram van a gépben :K En azt gondolom ma mar alapnak kellene lennie a 16gb ram-nak vége van mar annak az időknek amikor meg elég volt a 8Gb :)

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#16583) lofagi


lofagi
addikt

Standard Issue Rifles < - ez már benne van a játékban? Kerestem a custom szervereknél, de nem találtam, valahol máshol lenne?

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#16584) steele80 válasza N@idia (#16582) üzenetére


steele80
senior tag

Az a helyzet, hogy nekem 16 GB memóriám van és ahol 8 GB-al volt fps dropom, ott 16-tal is van. Ha nálad nincs, akkor inkább az i7 körül lesz a megoldás.

(#16585) MaTpr0F válasza N@idia (#16582) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Én is kértem kölcsön egy stick-et és kipróbáltam 16gb-al, ugyan úgy droppol, ugyan ott, mint 8gb-al. Illetve hiába tettem bele több ramot, nem evett többet mint előtte.

Még jó, hogy sikerült kérni próbára és nem vettem.

[ Szerkesztve ]

(#16586) smokiii1


smokiii1
aktív tag

Nálam se szüntette meg a droppolást a +8gb ram, és nálam nem is nőtt számottevően a memoria használat. Ez szerintem csak olyan helyzetekben segít ahol már adott egy olyan hardverkörnyezet ahol csak ez tud limitálni illetve egyébként is már ultra beállításon játszik valaki. Nálam pl medium grafikán 70-100 fps em van, de random droppol 40-re, néha csak 1-2 másodpercre néha tartósan. A ram használat soha nincs 6 gb fölött.

(#16587) smokiii1 válasza smokiii1 (#16586) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Sőt, hozzáteszem nálam bf4 óta minden frostbite játék amit próbáltam így fut.

(#16588) kisza25 válasza MaTpr0F (#16585) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

smokiii1 2*8 vagy 2*4+8 ál próbáljátok?
Nem tudom mi okozza a jelenséget(lehet W10) de nekem is 1x8GB volt (skylake i5 mellett) és 100% tekert a CPU és 50% malmozott a GPU, majd 2*8GB mellett a GPU is 100% lett :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#16589) taknyí


taknyí
senior tag

Nekem béta alatt még 8 GB memóriával problémáim voltak. A megjelenésig 16 GB-ra (2×8 GB) bővítettem és sokkal jobb lett. Nekem így kajált béta alatt.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#16590) MaTpr0F válasza kisza25 (#16588) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Természetesen 2x8gb, azonos gyártó, azonos órajel. Nem akartam tetézni a gondot még a ram difivel is.

De a jelenség hasonló, 8 illetve 12 gb-on is. Ram használat nem nőtt, CPU 100%, Gpu 50% körül.

(#16591) smokiii1 válasza kisza25 (#16588) üzenetére


smokiii1
aktív tag

1*8-at bővítettem 2*8-ra i5 4460, r9 280-hoz. Talán valamivel ritkábban droppol, de a jelenség nem szűnt meg.
De ahogy emlitettem ez nálam BF4 óta jelen van. Már ott is tök mindegy volt hogy 100 fps fölött futott átlagosan, néha tök random visszaesett 40-50 közé beállításoktól vagy bármitől Függetlenül. És nálam sem fut semmi a háttérben, max fraps, de az is csak hogy láthatóbb legyen az fps. De anélkül is ugyanolyan. Nincs tuning, bios is alapbeállításokon.
Próbálkoztam én is sok mókolással már, de sokszor csak rosszabb lett.

(#16592) F e Z o válasza MaTpr0F (#16590) üzenetére


F e Z o
veterán

CPU? GPU? Felbontás? Részletesség?

H2O über alles!

(#16593) MaTpr0F válasza F e Z o (#16592) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

i5 4670k, GTX1060 6GB, 1080p, ultra/high, undergrowth kilőve.

[ Szerkesztve ]

(#16594) SkyS1gn válasza N@idia (#16577) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Aláírásban ottvan, Asus G751JY, 16gb rammal, megjelenéskor meg a bétát is full ultrán toltam, vaj simán futott. Ahogy az első patch megjött azóta van ez. volt már Win reinstall is. Meg most is jól fut amikor 99% a gpu kihasználtság de mindig droppol...

Tehát nekem 0 patcchel nem volt semmi gond meg más játékkal sincs.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#16595) boogie84 válasza daveoff (#16570) üzenetére


boogie84
veterán

[link]

:))

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#16596) daveoff válasza boogie84 (#16595) üzenetére


daveoff
veterán

Gondoltam, hogy erre gondolsz, csak piszkálódtam....:P:D

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#16597) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

[link]
Logitech féle gear.
Akinek logis bill-je van, hogy a retekbe lehet kikapcsolni a videóban lévő villodzást, rohadtul idegesítő.
Amikor hitelnek villog az arcomba pirossal :D

(#16598) SkyS1gn válasza ADAM1337 (#16597) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Gondolom a logitech szoftverével.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#16599) Locutus válasza ADAM1337 (#16597) üzenetére


Locutus
veterán

G szoftverben le tudod tiltani, hogy a játékok vezérelhessék a világítást.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#16600) daveoff válasza ADAM1337 (#16597) üzenetére


daveoff
veterán

Egyelőre csak usa-ban lehet kapni, tudtommal.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 1
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.