Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 1

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:34:41

LOGOUT.hu

Battlefield 1

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) Drachande válasza zzola (#16648) üzenetére


Drachande
tag

Mindjárt megnézem, MSI afterburnerrel szokták, ugye?

(#16652) zzola válasza Drachande (#16651) üzenetére


zzola
félisten

Igen, általában azzal. De olvasd el azt is, amit utánam írtak (lapozófile ect)...

(#16653) prokxy válasza daveoff (#16644) üzenetére


prokxy
veterán

Nem baj, legalább majd motivál vmi! :)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#16654) steele80


steele80
senior tag

Hagyjátok már ezt a kevés a 8 GB memóriát, ne szopassatok be embereket, elég ha én beszoptam. Semmivel nem jobb 16-tal!

(#16655) t.kristof válasza steele80 (#16654) üzenetére


t.kristof
senior tag

Régebben is volt párszor hangoztatva hogy elég a 8gb, sokunknak semmi baja vele (köztük nekem sem). :F

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#16656) zzola válasza t.kristof (#16655) üzenetére


zzola
félisten

Friss W10 rendszerem van, 10-12GB-ot is felemészt a rendszer és a játék együtt! Valamire elég a 8GB is...

(#16657) steele80 válasza zzola (#16656) üzenetére


steele80
senior tag

Nyilván minél több ramod van a rendszered annál többel tud gazdálkodni, de nincs hatással egy szint felett a teljesítményre.

(#16658) MaTpr0F válasza zzola (#16656) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Kicsivel korábban részleteztem, hogy bár belepakoltam 16gb ramot, nem futott jobban és nem is evett több ramot, hiába volt a duplája.

(#16659) nejad válasza steele80 (#16654) üzenetére


nejad
aktív tag

Kellenek az ilyen urbán-legendák ;] Nálam 2k-ban ultrán 6,8 GB ramot zabál max, a 980 ti-ből meg 3,2-3,4 között és reccenés nélkül megy. De a Mórickák nem bírják felfogni, hogy a játék a szar és random hibákat generál minden 3. embernek lassan itt a fórumon. Dobd ki az új k-s i5 procidat mert az miatt nem megy, vegyél helyette i7-et, de ami a legjobb, hogy a többi játék valószínűleg gond nélkül megy nekik. Majd ha elszáll a lila köd és nem lesznek már elájulva a grafikától, ami amúgy nagyon f@sz@, rájönnek, hogy ez is tele van hibával mint a többi rész. Meg megnézném ezeket a szervereket is, hogy hogy vannak, mert két szeron 35 körüli pingem van, az egyiken a haslövést is beadja headshotnak, a másikon meg 2 m-ről hátbalövöm a fél tárral és elkocog előlem, persze ez a jobbik eset, van hogy megfordul és simán lekap 2 lövésből ;]

(#16660) Drachande


Drachande
tag

Megnéztem közben, de valamiért az MSI afterburner nem rakja be a BFen belül a képernyőre az adatokat... Videóban is néztem, hogy kell beállítani, de nekem hiányzik az a rublika, amit be lehet pipálni hozzá a beállításokban. Régebbi verziónál sem látni azt a pipa helyet.
A proci erősen 100%, kb folyamatosan, a memória nem volt tele, 7et evett a 8ból kb. Lapozófile játék közben 8Gbnál kimaxolódik. GPU használat kb 70-80%. De csak amikor ki alt+taboltam, akkor tudtam megnézni a grafikonokat, ahogy húzogattam a csúszkát az Afterburnerben.
- Kb szűz Win10 van a gépemen, csak driverek vannak fent, vírusom kizárt, hogy van, format volt. A lapozófile alapban automatikusra van állítva a windowsban.
- Res scale 100%, Motion blur on/off ugyanennyi kb az fpsem, ahogy lowon és ultrán is. Tökmindegy, mit állítok, nem változik. Abszolút lowon sem érem el a 60at, csak ritkán.
- GF Experiance nincs a gépen, direkt nem raktam fel.
- Fullhdban játszok.

Ezért nem értem : https://www.youtube.com/watch?v=9ssz8_x1SNw

Itt kb ugyanez a konfig simán viszi a 70et ultrán.

[ Szerkesztve ]

(#16661) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

"50-50%-ban hallok tapasztalatokat arról hogy most kell-e a 16Gb vagy nem..." és tessék 50-50%-ban jön itt a fórumon belül, hogy valakinek jobb lett, valakinek nem :C

Továbbra is fenntartom az álláspontom, miszerint a játék szarul van optimalizálva

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#16662) spanglee001 válasza Drachande (#16660) üzenetére


spanglee001
addikt

ha nem akarsz ramot venni ne vegyél ha 8 gigából 7et megeszek és marad 1 giga free ramod az teljesen jó pentium 3as idején is elég volt az 1 giga free ram :F
viszont felrakhatnál egy win8.1et max teszel rá egy start menüt, ha annyira nem bírtok élni nélküle és ha akkor sem lesz jó, majd veszel ramot és jó lesz :DDD ha mégsem 14napon belül visszaveszik és nem buktál semmit :K

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#16663) N@idia válasza DokiBaxxi (#16661) üzenetére


N@idia
őstag

Nem tudom nekem segített a több memória és más játékokban is előnyömre vált. A Mirror's Edge Catalyst például nekem vsync mellett nem tudott stabil 60-at amíg 8Gb ram volt most 16Gb ram mellett egyszer nem droppolt és stabil az fps, de a BF1-ben is stabil lett és nálam az Empire's Edge pályán sem droppol a "D" ponton. Mellesleg neked Gtx 1070 kártyával elég vicces, hogy 40-50 fps-ed van átlagban akkor én nem a játékot okolnám, hanem a gépemben keresném a hibát, de továbbra is fenntartom azt, hogy a játék a hibás ;] :DDD

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#16664) Drachande válasza spanglee001 (#16662) üzenetére


Drachande
tag

Span hoz fel még 8 ramot majd holnap, kipróbáljuk 16tal, de szerintem nem fog változni. Nem hiszem el, hogy teljesen lowon és full ultrán pontosan ugyanannyi fpst adjon egy játék Win7 és Win 10 alatt, itt szerintem nem a memória a baj. Nekem konkrétan kell tudnom, hogy tényleg a ram-e a baj, mert ha igen, akkor nem állok el a VGAtól. Viszont sajnos olvastam, hogy volt, aki kapott már hibás, kb 50% teljesítményt nyújtó GTX 1060at, amit gariztatott is egyből, szóval ez is elképzelhető, nem tudom.

Amúgy lehet, a gépemmel van valami, mert Fallout4ben is kb 55-60fpsem van ugyanazzal a géppel, ugyanazon a beállításon, mint egy másik srácnak 80 a videójában youtubeon. Mintha az én gépem kevesebb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#16665) spanglee001 válasza N@idia (#16663) üzenetére


spanglee001
addikt

igen, értem hogy megy a sírás hogy nem megy ultrán 200fps el 6-8 éves gépeken ráadásul 60hz monitoron :F mert a játék a szar és nincs optimalizálva :F 2 hónapos AAA játék kell neki a gép ennyi :K nekem nincs vele bajom. persze nem is használok bug10et meg 500felesleges programot meg viruscsinálót 8giga rammal :DDD

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#16666) Drachande válasza spanglee001 (#16665) üzenetére


Drachande
tag

Akkor miért van az, hogy másnál ugyanez a konfig lényegesen több fpst csinál? Ez az ellentmondás, nekem a játék gépigényével nincs bajom. A problémám az, hogy látom, másnál többet csinál ugyanez a gép. Ennek semmi köze ahhoz, amit te mondasz.

(#16667) N@idia válasza Drachande (#16666) üzenetére


N@idia
őstag

Nekem is olyan kártyám van, mint neked és nálam teljesen jól fut érthetetlen, hogy neked miért fut ennyire rosszul :U

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#16668) FollowTheORI válasza steele80 (#16654) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hát ha más hiba is van akkor tényleg semmivel sem jobb... user és egyéb error is lehet az oka. ;]
Meg beállítás függő is lehet.

Egyébként a DICE is 16GB-ot ajánl... szóval nem szopatás az. Ez ma már alap a high end játékhoz.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16669) spanglee001 válasza Drachande (#16666) üzenetére


spanglee001
addikt

de másnál más a szoftverkörnyezet+egyéb programok driverek, meg azért sokan mondják jó a 10ezres asrokklap is az semmit sem befolyásol, felesleges vagyonokért venni lapot nem lesz jobb :DDD

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#16670) smokiii1 válasza Drachande (#16664) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Azt esetleg nézted hogy olyan órajeleken fut e a vga mint kellene? Nem melegszik nagyon vagy ilyesmi?

(#16671) DokiBaxxi válasza N@idia (#16663) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

iiiiigen, biztos a gépben meg a rendszerben van a hiba amikor minden más játék tükörsimán fut 60+ FPS-sel, igazad van, az én hibám, hogy is lehetek ekkora gyökér f*sz, hát persze, a játék tökéletes, a DICE-ról beszélünk, a PC-s portok királyáról :W

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#16672) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Azt en is alatamasztom hogy a 8-16 ramra emeles fpsben semmit se hozott, talan hogy gyorsabban betolt az uj palya egy masik utan de ennyi. Enis kevesnek erzem az fpst, masok mennek mint az alom (ideiek)

(#16673) smokiii1 válasza DokiBaxxi (#16671) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Én is ezt mondtam mindig hogy az összes BF szarul volt optimalizálva a maga idejében. Vagyis én csak a bad Company 2 és az utáni játékokról tudok nyilatkozni de azokra igaz.

(#16674) voodoo98 válasza giornalista (#16450) üzenetére


voodoo98
Topikgazda

Köszi! :R
Már időközben sikerült is. Tank mine volt a jó megoldás. :D

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#16675) guftabi96 válasza spanglee001 (#16665) üzenetére


guftabi96
addikt

A topik meg a többi fórum alapján teljesen random a dolog, hogy kinek fut jól.
Nekem pl a béta ennél jobb volt.
Ez meg hozza azt, amit másnak.
Rendeltem +8gb ramot, meg az i5 helyett egy Sandy Xeont, majd kiderül milyen lesz.
Ha így is rossz lesz, akkor a fene ott eszi meg.

szoktatok még csézni? :D

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#16676) Xaels válasza Drachande (#16660) üzenetére


Xaels
félisten

Indítsd el a játékot, tedd le tálcára és nézd meg a BF-en kívül mi az ami hajtja a procidat. Mivel az ki van maxolva ezért az fogja meg a teljesítményt.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#16677) spanglee001 válasza guftabi96 (#16675) üzenetére


spanglee001
addikt

ritka a csé , de igen :DDD inkább a bf most az a favorit

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#16678) smokiii1 válasza Xaels (#16676) üzenetére


smokiii1
aktív tag

Nálam is 100%-on megy, mikor nem megy 100-on akkor droppol.

(#16679) Csaber válasza guftabi96 (#16675) üzenetére


Csaber
senior tag

Nállam minden egyes javítás után rosszabb lett , bónusznak egyre több a csaló nem hiszem el hogy 10-es rank-nál már ilyen pontosan lőnek [8 ms videó] minden napra jut lassan egy ilyen 3 órás accunt és rommá aláz mindenkit....

[ Szerkesztve ]

(#16680) R3laX


R3laX
addikt

Én most elégedett vagyok, a patch után igencsak jobb lett a helyzet. Teljesen smooth az egész. Patch előtt 45-50FPS, most 67-90 a dombon ultrán. 67 is csak azért, mert kevés az i5 már a kártyának, de jövő héten érkezek egy i7 3770K-val :) .




[ Szerkesztve ]

(#16681) sixpak válasza smokiii1 (#16678) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nálam nem nagyon teker 100-on, általában így megy:

Pedig ez csak egy i5...
Természetesen 64 conquest....néha viszont bebugol (pályától függetlenül), akkor viszont kiakad 100%-on a cpu usage.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#16682) guftabi96 válasza R3laX (#16680) üzenetére


guftabi96
addikt

Ez az egyik olyan pont, ahol nekem is nagyon rosszul fut, nem is szeretek ide jönni, mert nem tudok célozni sem.
Hiába 40-50 közötti az fps, annyira darabosnak érzem, mintha 25 lenne. Nem tudok célozni se.

#KeepFightingMichael

(#16683) Drachande válasza smokiii1 (#16678) üzenetére


Drachande
tag

Igen, ez még kérdés nálam, hogy a melegedése normális-e, fut egy Chrome, egy Origin és már 55 fok. Ha elindul a windows, akkor kb 45ön megy és egy idő után nagy nehezen lemegy 40re. Ahogy elindítok pl egy Total commandert, instant 55fokra ugrik. Viszont játékokban nem megy 70 fölé, a házam szellőzése jó, az oldala sincs rajt és 15 fok van a szobámban.
A GPU Core órajel az stimmel, a memória 2000 Mhz, de a gyártó oldalán 8000ret írnak, nem tudom, mennyire hiteles ez így. Csak a BF meg az Origin eszi meg a teljes procit, megnéztem. Más 0.5 százalékokat.

[ Szerkesztve ]

(#16684) R3laX válasza guftabi96 (#16682) üzenetére


R3laX
addikt

De lement 67-re :) .
[link]

[ Szerkesztve ]

(#16685) steele80 válasza FollowTheORI (#16668) üzenetére


steele80
senior tag

Hagyjad már a hivatalos gépigényt! Minimálisnak i5 6600K ír, ajánlottnak meg AMD FX 8350-et. Kb ilyen túlzás a 16 GB ram. Vegyétek, fejlesszetek, majd a tavaszi pach meg helyreteszi a játékot és boldog lesz mindenki, az is aki nem költött, az is aki költött, az EA meg megkapja a bónuszát a gyártóktól.

(#16686) Xaels válasza smokiii1 (#16678) üzenetére


Xaels
félisten

Ettől még érdemes megnézni. Pl. az Origin Helper Service (QTwebengine) képes 15-20%-ra leterhelni a procit ami bőven elég arra, hogy CPU limites legyen a rendszer indokolatlanul.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#16687) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Akinek beesik a gpu usage stb mint nekem is, dual vagy single channel-be van a memória?

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#16688) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Hahahahha :DDD

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#16689) Aventador91 válasza SkyS1gn (#16687) üzenetére


Aventador91
őstag

multi channel kell ide

(#16690) Lendova válasza }{3@Đ$}{0ot (#16688) üzenetére


Lendova
őstag

Csak zászlót tekernek a fiúk.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#16691) ciry válasza SkyS1gn (#16687) üzenetére


ciry
őstag

Nekem a patch aktiválta a több képernyős megjelenítési módot, meg pár dolgot elállított az nvidia vezérlőpultban, kb. megfelezte az fpst. Azt hittem pár napig, hogy áteresztem a kalapácsos-darálón az egész szart.

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#16692) SkyS1gn válasza Aventador91 (#16689) üzenetére


SkyS1gn
félisten

EZT NEM HISZEM EL!!! :Y :C :W

Multkor rendezgettem a ramokat a laptopban hogy a levegő útját ne állja el annyira (pont ott van a kivágás) és totál el is felejtettem az egész ram dual channel dolgot... ezek szerint a november patch idején csinálhattam mert arra fogtam rá... és egész eddig a 16gb single channelben ment! Szüzanyám!
Most visszaraktam, beléptem, 99% gpu usage, proci nem teker 100-on hanem 70-80... vaj sima full ultrán újra meg sem reccen 70FPS felett! :Y

Single channel:

Dual channel:

Hát én lecopom magam de tényleg hogy mennyi időt szórakoztam el driverekkel, cfg beállításokkal stb stb.
Amúgy én támogatom a 16GB ramot, akinek 8 van nem mondom hogy nem játszható de ajánlott a 16.

Akinek meg 16 van van 2 modul és szar az nézze meg hogy single vagy dual channelben van e...

Ezt ki kell irnom redditre is!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#16693) N@idia válasza SkyS1gn (#16692) üzenetére


N@idia
őstag

Ugye, hogy számít a single channel vs dual channel és a 16gb is ajánlott már a mostani játékoknak :K

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#16694) salytmasztor válasza SkyS1gn (#16692) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

N000b. :DDD :P :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16695) zzola válasza SkyS1gn (#16692) üzenetére


zzola
félisten

(#16696) SkyS1gn válasza zzola (#16695) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Igen kb igy nézek ki most én is.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#16697) @rglaaf válasza prokxy (#16638) üzenetére


@rglaaf
veterán

Tudtam hogy ez lesz nálam is ez van már csak a lvl 100 ami miatt tolom, ha nem muszáj nem ülök jármübe annyira irritál vele a gameplay nem tudom de ez nem jó igy bf4 et még 2 év után is szivesen játszottam ezzel meg...

PSN:BiZzare_0 ️

(#16698) lofagi


lofagi
addikt

Csatlakozom az előttem szólókhoz, pont ez az ami miatt meg fogja unni mindenki, hamarosan. Nincs benne semmi motiváció, amit el szeretnél benne érni, azt kb lvl50en megszerezted, aztán már csak a medálok és a lvl100 a cél. Csak ez szerintem édes kevés. Jön a tartalom a BF-hez most is, csak a kérdés az, hogy milyen tartalom. Nekem olyan érzésem van, hogy ezeket már a legelején is kiadhatták volna, csak épp nem fértek bele a határidőbe így inkább kiadják "ingyenes" update-ként. Szóval a hoztunk is galambot meg nem is tipikus esete.

Most szabin voltam egy hétig, de mégse kapott el az a nagy élvezet amikor 1 hét kihagyás után bejoinoltam egy csatában. Szerintem ma már az embereknek kell az,hogy valamiért játszanak, csak azért, hogy játszon már nem elég. Skinekért, mármint nem a battlepackekre gondolok, hanem a többire, van egy csomó és mégse tudja senki,hogy hogy lehet őket megszerezni.

Remélem a készítők is látják ezt és tolják majd bele az új dolgokat és itt nem feltétlen egy egyszerű custom megoldásra gondolok. Amit igazából bárki meg tudna csinálni mondjuk egy BF4-ben, mert azt csináltál a szerverrel amit akartál. Erre is érvényes az előbbi gondolatom, hogy kapunk is és nem is.

[ Szerkesztve ]

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#16699) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Nem tudom volt e már, mert nem látok csak rinyát, de ez mi?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#16700) SkyS1gn válasza lofagi (#16698) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én meg sosem a skinekért meg csecsebecséért játszom hanem magáért az élményért... szintek se kötöttek le, hopp promoted aztán kész most akkor mivan semmi :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 1
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.