Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42201) rii válasza Tim82 (#42200) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm!

és akkor a bios-nak se lesz hangja?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#42202) Tim82 válasza rii (#42201) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nincsen külön alaplapi csipogó, mint az asztali gépeknél.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42203) dRown28


dRown28
csendes tag

Sziasztok! Nemtudom, hogy pontosan jó topicban járok-e, de van egy kis problémám. Nemrég vettem egy Asus TUF Ryzen 5 FX506-os laptopot.
Spec: Ryzen 5 4600H, GTX 1650Ti, 8gb ram.
A probléma az, hogy egyszerűen minden játékban rohadt szemcsés a kép. Próbálkoztam mindennel, szomszédom is pont most vett egy ugyan ilyen gépet, nála nem. Valaki esetleg tudja, hogy mi a megoldás? (Hozzáteszem pl. az AC: Odyssey egy ideig gyönyörű volt, aztán szemcsés.) Armoury Crate-ban performancera van állítva, játékbeállítások is értelemszerűen.)

Csatolok pár képet, hogy értsétek a problémát.

https://ibb.co/nQyDvsq
https://ibb.co/nCF9ggc
Mind a két kép ultra beállítások mellett készült, ahogy látszik az FPS is elég bitang, mégse szép a kép!
Remélem valaki tud segíteni, előre is köszönöm szépen!

(#42204) rii válasza Tim82 (#42202) üzenetére


rii
nagyúr

ok
.-)
nagyon köszönöm!
.-)

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#42205) Elk_hound válasza Immy (#42198) üzenetére


Elk_hound
tag

Te ezt a termékkategóriát keresed...
[link]

(#42206) totron válasza Immy (#42198) üzenetére


totron
addikt

Alutálca a konyhából is csodákra képes és még hangja sincs.

(#42207) ricsi99 válasza dRown28 (#42203) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia
a driverek fent vannak rendesen?
Szerintem tegyél fel valami full egyszerü tesztprogit.. pl gpu-z ilyesmi...
ott alapszinten láthatod ,hogy melyik gpu megy és hogy

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42208) eventus


eventus
veterán

Sziasztok! Dell 7480-as gépem a legutóbbi bios frissítés óta (gyanítom amiatt) a venti terhelés nélkül is folyamatosan maxon pörög. Mi okozhatja? Dell Power Manager mintha néha megállítaná, de felpörög. Érdekesség hogy terhelés esetén meg nem pörög :) Köszönöm

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#42209) Immy válasza totron (#42206) üzenetére


Immy
őstag

A laptop emelést már megoldottam házilag ezért keresnék csak ventillátort.

Külső billentyűzetet és egeret használok.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#42210) ricsi99 válasza eventus (#42208) üzenetére


ricsi99
addikt

Nézd meg a hőfokokat...
ha rendben van akkor
Biosban "load setup default"
de az is lehet a win eszi a cpu-t... amikor te nem csinálsz semmit akkor a háttérben rágcsálja a rendszert
erre meg egy pen- drive ről futó linux az igazi... ha ott csend van akkor software gond...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42211) totron válasza Immy (#42209) üzenetére


totron
addikt

Hűtésre értettem.

(#42212) Immy válasza totron (#42211) üzenetére


Immy
őstag

Köszi a választ :R
már laptop vízhűtésen kezdtem el gondolkodni :)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#42213) eventus válasza ricsi99 (#42210) üzenetére


eventus
veterán

bios default segített. köszönöm!

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#42214) ricsi99 válasza eventus (#42213) üzenetére


ricsi99
addikt

:R :R :R
Bios frissités után ,mindig csináld meg és ha van valami egyén beállitásod utánna állitgasd be ujra.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42215) ricsi99 válasza Immy (#42212) üzenetére


ricsi99
addikt

Egy ilyen kell neked

Vagy ami szimpatikus ,csak úgy válasz ,szerintem hogy nagy ventillátoros legyen.
Nem az a lényed hogy tonádóként fujja az alját ,hanem hogy mindig friss levegő kerüljön alulra ,aránylag csendben... a többit meg ha minden jó akkor megoldja a noti belső hűtő rendszere.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42216) Immy válasza ricsi99 (#42215) üzenetére


Immy
őstag

Dell G5 5500 alulról szívja a levegőt majd a jobb és bal oldali venti hátrafelé fújja ki a meleg levegőt. Attól tartok, ha ilyen notebook tartót használnék akkor ugyanúgy nehezen tudná a levegőt szívni mintha egy sima asztalon lenne.
Ezért is gondoltam arra, hogy a 4 sarkánál megemelem és valahogy egy plusz ventillátort beállítok neki, ami hűti azt a részt, amit a gyári ventillátorokra rácsatlakozó bordák nem fednek le.

A hang egyenlőre nem prioritás, mert amikor játszok, akkor alapból magasabb fordulaton megy a ventillátor a laptopon.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#42217) ricsi99 válasza Immy (#42216) üzenetére


ricsi99
addikt

Ok. Nekem 8 , úgy barkácsolsz ahogy akarsz.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42218) Immy válasza ricsi99 (#42217) üzenetére


Immy
őstag

Azt hiszem megtaláltam ami kell
[link]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#42219) feri1


feri1
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Szeretném megtudni, hogy egy új laptopot amin van Windows 10,mennyi idő feltepiteni? A gép végig visz mindenen automatikusan vagy még kell drivereket vagy bármi mást beszerezni?
A kérdés ugyanaz ehhez lett véve
egy Microsoft 365 csomag is,teendő ezzel?

Válaszaitokat előre is köszönöm szépen!
(Remélem délelőttig kapok választ! 🙂)

Üdv : feri 1

(#42220) Pyttawrx válasza feri1 (#42219) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Fel lesz driverezve. De par dolog még kellhet: java, vlc, 7zip... stb, chrome, ublock origin. Ha gyakorlott vagy az egész hamar megvan. Esetleg még a frissítéseket szedd majd le. Én net nélkül csinálnám, a windows telepítését, csak utána tenném netre.

(#42221) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#42220) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha gyakorlott lenne, nem kérdezne ilyeneket :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42222) SeniorTilla válasza Immy (#42218) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Láttad mekkora géphez való ez? Talán 10"-os gép van rajta, a 15-öst hogy fogod rátenni?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42223) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#42221) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:D

(#42224) Pyttawrx válasza Immy (#42218) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem egy normális pasztázással jobban jársz.

(#42225) ricsi99 válasza SeniorTilla (#42222) üzenetére


ricsi99
addikt

Jovanazúgy.
Faék egyszerű hűtés van rajta ...mit baja lenne ha megváltoztatjuk a hűtési profilt?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42226) ricsi99 válasza feri1 (#42219) üzenetére


ricsi99
addikt

Hozzáértőnek 1/2 óra és +1 óra (a frissitések +neked a programjaid.)

A kérdésedből itélve neked 3 nap mire összeforumozod a telepítéskor felmerült kérdéseidre a választ.

Keress a környékeden valakit aki már csinált ilyet és némi apróért megcsinálja... legfeljebb nézed/figyeled tanulsz... ha szeencséd van első alkalommal átlátod ,hogy ez mégsem olyan egyszerű

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42227) feri1 válasza Pyttawrx (#42220) üzenetére


feri1
aktív tag

Köszönöm mindenkinek az építő és " nem építő " válaszokat! Régen csináltam ilyesmit, egy ideje nem vagyok benne. Nyilván ezért kértem kis segítséget, de meglett elég hamar és nem lett 2-3 nap!

(#42228) Pyttawrx válasza feri1 (#42227) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem megoldod. :)

(#42229) Immy válasza Pyttawrx (#42224) üzenetére


Immy
őstag

Zsírúj, játékoknál mintha beindulna a kazán és ezt próbálom valahogy megtámogatni...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#42230) Pyttawrx válasza Immy (#42229) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A gyári paszták sem a legjobbak, TGC-t neki :)

(#42231) Girmin93


Girmin93
tag

Sziasztok! Dell Vostro 5470, időnként olyat produkál hogy játék alatt ( Euro Truck 2) az nVidia kártyát nem hajlandó 70% felett hajtani. Időnként játékból ki-be lépéssel megjavul, és kihasználja rendesen, de van amikor ugyanígy 70% maxon hajtja. Mi lehet ennek az oka?

(#42232) RaZroX


RaZroX
addikt

Sziasztok!
Van itthon egy Asus x509fa-bq127t notebook és csak 4gb ram van benne, gondolom mondanom sem kell, hogy semmire nem elég. Szeretnénk bővíteni 8gb-ra, de még az életben nem nyúltam notebookhoz. Hogy érdemes ennek nekilátni? PC-t építettem már nem egyet, azzal nincs gond.

Előre is köszi!

This is the way

(#42233) ricsi99 válasza RaZroX (#42232) üzenetére


ricsi99
addikt

Elméletileg igy kell szétszedni.
Viszont ha jól láttam akkor csak 1 modulnak van benne helye.
Akkor az csere ,ha nincs a lapra is integrálva memória modul.
(kétlem mert nem egy erőműnek tűnik)
Kivenni hasonló a modult csak a fulek elmozditása esetén oldalra billen ki

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42234) Kbali válasza Immy (#42229) üzenetére


Kbali
nagyúr

azon semmilyen hűtőpad nem fog segíteni, ha gyárilag elégtelen a hűtés

(#42235) SeniorTilla válasza Kbali (#42234) üzenetére


SeniorTilla
veterán

+1

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42236) Girmin93 válasza Girmin93 (#42231) üzenetére


Girmin93
tag

erre senkinek semmilyen ötlet?

(#42237) Webb87


Webb87
csendes tag

Üdv urak, Segítséget kérnék műszaki kollégától egy 3 alaplapot elégetett G73JH laptoppal kapcsolatban.
Minden összeszerelés után a bekapcs gomb mellett ég ki új táppal is új akkuval is ezt csinálta, mi okozhat ilyen zárlatot?! CPu, vga?! Ki lehet-e mérni ezeket vagy valaki ki tudná-e mérni. Tápot kimértem ,az oké, akku bent se volt.

(#42238) SeniorTilla válasza Girmin93 (#42236) üzenetére


SeniorTilla
veterán

gondolom túlmelegszik és visszavesz

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42239) SpaceJam


SpaceJam
aktív tag

Hali!

Adott egy Lenovo 320S-14IKB, amin nem jó a wifi. A Win 10 telepítésnél nem ajánlja fel a vezetékmentes opciót, és manuális frissítés ill. Win Update (USB mobilnet) után sem akar működni a wifi modul. Ugyanez a helyzet egy kölcsön wifi modullal is, hiába kapcsolgatjuk a repülőgép módot Fn gombbal. Ezek után mit lehetne még megpróbálni, hogy működjön a cucc?

A probléma azután jelentkezett, hogy a tulaj beépített egy M.2-es SSD-t a gépbe. Mit cseszhetett el? A csavarozgatás közben összekacrolta az alaplapot? A wifi modul bekötése biztos, hogy stimmel, hiszen a csere modult és az eredetit is többször bepakoltam. A következő lépés az, hogy megveszünk egy mini wifi adaptert, de hátha van még valami ötlet még ezelőtt. :R

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#42240) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Minap eladtam a HP EliteBook 2560P-met (műszakilag hibátlan állapotban) amit utánvéttel vett át a vevő. Ezután állítása szerint nagyjából egy órát használta, majd kikapcsolta, és újra akarta telepíteni a rendszert. Ezután bekapcsoláskor ez fogadta:


"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#42241) SeniorTilla válasza Tothgera30 (#42240) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sz*r ügy

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42242) Tothgera30 válasza SeniorTilla (#42241) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azt mindketten tudjuk. :D De mi okozhatja? :F

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#42243) ricsi99 válasza Tothgera30 (#42242) üzenetére


ricsi99
addikt

Tönkre ment az lcd? Külső monitoron van kép?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42244) Tothgera30 válasza ricsi99 (#42243) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ennyit tudok amit leírtam. Mivel már nem nálam van a gép, így tesztelni sincs lehetőségem. Lehetséges hogy ez a hiba behatás nélkül történt?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#42245) ricsi99 válasza SpaceJam (#42239) üzenetére


ricsi99
addikt

A repülőgép mod meg a wifi ki be az nem ugyanaz
Az eszközelőben nézd meg hogy látszik e...
Lehet driver gond.. ilyesmi ...az kombinált bluetooth/wifi kártya amúgy
Én előszőr egy live linuxal megnézném ,hogy ott megy e..
Ha igen akkor sw
Ha nem akkor vedd i az m2-ssd és a wifi-t ... és erős fényalatt nézd meg a csatlakozót hogy ott minden rendben van e

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42246) ricsi99 válasza Webb87 (#42237) üzenetére


ricsi99
addikt

Kijelző...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#42247) eventus válasza ricsi99 (#42214) üzenetére


eventus
veterán

Sajnos most kezdte megint :( akkor nézek egy linuxot.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#42248) Ricsex60


Ricsex60
csendes tag

Sziasztok.

Érdeklődnek hogy egy Hp 250 G5 cnd6376jf7 laptopba lehet a dvd helyére ssd -t tenni?

Igazából már be is építettem.. elhamarkodott vásárlás volt lehet, sajnos nem látja.

Előre is köszönöm :)

(#42249) Pferi válasza Ricsex60 (#42248) üzenetére


Pferi
senior tag

A hdd caddy biztosan jó?

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#42250) Dronte


Dronte
aktív tag

Sziasztok!
Szükségem lenne egy kis segítségre. Asszonynál Dell G3 kijelzőn egy foltban (egy helyen) masszívan fehéren világítanak a pixelek. Először halott pixelnek gondoltam őket, de kicsit gyanús, hogy igen nagy és látványos a folt, kb 20 pixel minimum. Lehet ezzel valamit kezdeni? Vagy el kell engedni, és csak kijelzőcsere oldhatja meg? Nem találkoztam még ilyennel korábban.. A legrosszabb esetben is 1-2 pöttyöt láttam kijelzőkön. Köszönöm!

edit: képet is linkeltem, bár gyengén látszik, a lényeg hogy ez egy halom pixel itt [kép]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.