Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36851) prabhu válasza Trolee (#36847) üzenetére


prabhu
senior tag

[Google]
Itt van pár találat.
Amúgy a bios downgrade-et Winflash /nodate parancssoros megoldással érték el, csak írtam, hogy ezzel mi a gond.

[ Szerkesztve ]

(#36852) Kbali válasza rii (#36850) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerinted mi lehet az olcsóság oka?
Ez a te topikod. Írd be az igényeid és kapsz javaslatot.
Amúgy az Asus GL sorozata általánosságban kerülendő, mert gyenge a ház anyaga, elégtelen a hűtése a belerakott hardverhez.

[ Szerkesztve ]

(#36853) rii válasza Kbali (#36852) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm .... már voltam ott ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#36854) rii válasza rii (#36848) üzenetére


rii
nagyúr

up

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#36855) Kbali válasza rii (#36848) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nézegess mondjuk itt.

(#36856) rii válasza Kbali (#36855) üzenetére


rii
nagyúr

hú zsíros .-)
nagyon köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#36857) Fendike


Fendike
újonc

Sziasztok!

A problémám az,hogy véletlenül kilöttyintettem egy kis kólát a laptop billentyűzetére,kb 2cl mennyiség( a jobb felső sarkára,ahol az optikai meghajtó van alatta),egyből kivettem az akksit,fejjel lefelé tartottam,és sűrített levegős spray-vel kifújtam.
Nem tapasztalok egyébként semmilyen problémát,ki-be kapcsol a gép,és rendesen fut...........csak félek hogy baja lesz......
Attól függetlenül,hogy most nem produkál problémát,később előjöhet ebből kifolyólag bármi gond?
Ha az akkumulátort kiveszem belőle,és úgy tárolom a továbbiakban,akkor a bios lapka gombelemében lévő feszültség miatt létrejöhet benne zárlat,esetleg ebből adódóan keletkezhet tűzkár?

Bocsánat a tudatlanságomért,és előre is köszönöm a válaszokat!

(#36858) alfa7699


alfa7699
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Lenovo Y520 laptop. Ma fedeztem fel, hogy amikor töltöm, akkor sercegő hangot ad ki, viszont amikor nincs áramforrás alatt akkor tökéletes, semmilyen hangot nem hallok. Nem tudom, hogy ez eddig is így volt-e, ma fedeztem fel a problémát. Van valakinek ötlete mi lehet a probléma?

(#36859) gazfickó


gazfickó
tag

Sziasztok!

Acer csoportba írtam már, de beírom a kérdésem ide is, hátha több ember látja és esetleg akad aki tapasztalt hasonlót.

Adott egy 3 napos Swift 1- SF113-31-P4ZJ típusú gép, ami bár nem az enyém, de az alábbi (vélt?) hiba megoldásában a tulaj a segítségemet kérte, viszont én magam sem tudom mi lehet az okozója. Szóval, a gép kikapcsolás után is halk, ciripelő hangot hallatt magából, nem hangos, nem zavaró, de folyamatosan jelen van, és 10 óra elteltével sem szűnt meg éjszaka. Én arra gyanakodtam hogy csak alszik a gép, de elvileg teljes leállítás után is ez a helyzet. Próbáltuk már főgombbal és szoftveresen menüből leállítani, de a helyzet minden esetben ugyanez. Endless Os van a gépen egyébként, a főgomb power off-ra van állítva, más energiagzdálkodási lehetőség pedig nem nagyon van.
Találkozott valaki hasonlóval?
Ha igen mi a megoldás? Vagy ez így rendben van? Érdemes esetleg ez miatz visszaküldeni? Én jeleneg 3 notebookot hajtok de egyik sem csinál ilyent, pedig van köztük sokféle összeállítás.

Segítségeteket előre is tisztelettel megköszönöm.

Üdv.:Attila! :R

(#36860) Papooo válasza gazfickó (#36859) üzenetére


Papooo
senior tag

Ha csak akkuról megy, akkor is csinálja? Földelt konnektor?

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#36861) gazfickó válasza Papooo (#36860) üzenetére


gazfickó
tag

Elvileg kikapcsolva van ugye, és nincs hálózatra kötve. De egyébként földelt konnektorról kapja az áramot töltés közben.

(#36862) Victoryus válasza Fendike (#36857) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

1 nap alatt gyakorlatilag meg is száradt. A kóla nem túl barátságos lötty, a billentyűzeten esetleg a későbbiekben nem fog minden gomb működni, vagy esetleg beragadhatnak... attól függ milyen fajta, van ami valamennyire vízálló, van amelyik semennyire. Ha minden működik, akkor valószínűleg mázlid volt, és működni is fog.
Ami beázik az általában egyből leáll, és kampec.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#36863) Oscar


Oscar
tag

Sziasztok,
Kikopott, fényes touchpadre van valakinek megoldása?
Köszi

“It's a great game - the pursuit of happiness.”

(#36864) Papooo válasza gazfickó (#36861) üzenetére


Papooo
senior tag

Nem egészséges dolog, szabaduljon tőle amíg lehet.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#36865) Hasyinto


Hasyinto
csendes tag

Sziasztok.

Belefutottam egy problémába. Szeretett notim Lenovo T430S mindent megtesz értem. És most kiírta, hogy az akkumulátort nem tölti tovább mert meghalt. Gondoltam kedveskedek neki egy akkuval. futár meghozta én örültem. Laptop azonban közölte, hogy ez utánagyártott, és nem tölti :-( Így lettem szomorú.... Mi tévő lehetek :-) Köszönöm

(#36866) prabhu válasza Hasyinto (#36865) üzenetére


prabhu
senior tag

Online vásárlás esetén 14 napon belül indoklás nélküli elállás van.

(#36867) jhos910 válasza Dell XPS (#36838) üzenetére


jhos910
aktív tag

Egy acer aspire 5742g lapos es van benne egy ati hd 5470 512 vga. A BIOS-ban nem talaltam lehetoseget, hogy letiltsam a vga-t. A csokkentett modba nem tudok belepni mert a windows logo utan 1mp-el kikapcsol a gep.

Ha pendrive-rol bootolok akkor is ugyan az tortenik. Par mp utan lekapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#36868) azazaz


azazaz
csendes tag

Kedves fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni. Körülbelül 2 hete vásároltam egy használt laptopot a LaptopSystem csapatától. Nagyon meg voltam vele elégedve, viszont tegnap este a semmiből újraindult a gép és utána ez az üzenet és teljes blokkolás fogadott-fogad minden indításnál, semmit nem lehet kezdeni a géppel. A kérdésem, hogy ez vírus, vagy tényleg lopott géppel van e dolgom? Próbáltam utánanézni ennek az Absolute dolognak, de nem nagyon találtam róla semmit, csak a céget, ezért gyanakodom.

https://prohardver.hu/dl/upc/2018-12/20/260315_wemy1qk7crw3evpp_3f4d2c84-ed47-4325-9569-4dac4c2aba3c.jpg

Válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#36869) dugo_ válasza azazaz (#36868) üzenetére


dugo_
veterán

Vidd vissza a boltba, hogy oldják meg, vagy adjanak másikat. Kellően sokszor merült már fel az aprós bazárosokkal és a nevesebb használt boltosokkal kapcsolatban lopott gépes sztori, hogy ne te üljél egy ilyen gépen.

Egy zsarolóvírus nem teljesen így néz ki.

(#36870) Kbali válasza Oscar (#36863) üzenetére


Kbali
nagyúr

Egyes típusokra lehet matricázni. Az aprón West szokott árulni

(#36871) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! HP Elitebook 2560P pár napja nem akar bekapcsolni, csak ha kiveszem az akksit meg visszateszem. Bár már néha ez is csak sokadikra megy... Valakinek ötlet?! Az akksi amugy bírja, kb 1,5 órát.

(#36872) Dell XPS válasza jhos910 (#36867) üzenetére


Dell XPS
veterán

Véleményem szerint videokártya hiba. Érdemes szerviz körülmények között szétszedni, "kimérni", tesztelni.

Üdv, Dell XPS

(#36873) Dell XPS válasza azazaz (#36868) üzenetére


Dell XPS
veterán

Vissza kell vinni! :K

Üdv, Dell XPS

(#36874) Fendike válasza Victoryus (#36862) üzenetére


Fendike
újonc

Szia!

Egy HP 250G5-ről van szó.
Azóta is megy....
Engem az érdekelne,hogy ha úgy tárolom,hogy nincs benne az akksi,akkor a BIOS elemben lévő feszültség balesetveszélyes lehet a jövőben az oxidáció miatt??
Még bőven van garancia a készüléken,de nyilván erre nem vonatkozik,ha meg elhiszem valahova akkor meg ugrik.
Az is lehet nem lesz baja,csak attól tartok egyszer zárlatos lesz...

[ Szerkesztve ]

(#36875) prabhu válasza Bull Boss (#36871) üzenetére


prabhu
senior tag

Ez így elsőre akku gondnak tűnik, tesztelni mondjuk egy másikkal lehetne, ha tudsz szerezni egyet kölcsön.
Aksi nélküli módban megy rendesen (ki-be kapcs, restart)?

(#36876) dragon1993


dragon1993
őstag

Sziasztok!

Lenne egy Fujitsu A544 notebook.
Az első hibajelenség, az volt, hogy bekapcsoláskor, világított a powerled majd egyből lekapcsolt, pár próbálkozás után beindult és ment szépen a laptop. Lassan eljutottunk oda, hogy bekapcsoláskor vagy a ki / be játék van vagy pedig bekapcsol, de nincs kép se a laptopon se HDMI-n.

Szerintetek mi lehet a gondja?

(#36877) jmarcell


jmarcell
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Lenovo Ideapad 700-15isk laptopom, amit itthon lecsukva, monitorra kötve használok. Az utóbbi időben előjött az, hogy amikor "kikapcsol" a monitor egy bizonyos tétlenségi idő után, akkor egér mozgásra nem jön vissza a kép csak ha felnyitom a laptopot és visszacsukom. Régebben nem volt ilyen és elég zavaró, mi lehet ennek az oka?
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#36878) jhos910 válasza Dell XPS (#36872) üzenetére


jhos910
aktív tag

Köszi a segítséget, beviszem megnézheti. :R

(#36879) rii


rii
nagyúr

sziasztok

had tegyek már fel egy számotokra alapvető kérdést, ....

pld. ebben a notebook-ban dekstop cpu-vga van?

Processzor típusa AMD Ryzen
Processzor modell Ryzen 7-2700
Videokártya típusa Dedikált
Videokártya modell Radeon Vega 56

se cpu-nál se vga-nál nincs mobil jelző.
ha egy gépbe azt írják hogy gtx 1060 gddr5 6 GB 192 bit akkor abban Desktop vga van?

végülis desktop vga-nak kell lennie, hiszen "gamer", nem? fontos a játékélmény miatt.
de gőzöm sincs, hogy el tudnak -e vezetni egy dekstop vga-ról ennyi hőt notebook házban.
desktop cpu mellett.

cpu-nál sok desktop cpu alig van, de ha jól láttam a vga-knál a gamer gépekbe mind desktop/dedikalt vga van

előre is köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#36880) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok.
Van egy Sony Vaio SVF1532A1EW laptopom. 2021-ig garanciális. Előtelepített Windows 8.1 volt rajta, amit Windows 10-re frissítettem.

Megoldható, hogy a merevlemezt lecseréltetem egy 256 GB-os SSD-re, úgy, hogy vissza tudják telepíteni a Windows 10-et és a garancia is megmarad?

Köszi a választ.

(#36881) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Hello!

HP 6560B laptopról lenne szó.

Német nyelvű bios van rajta és hiába nyomkodom hogy boot opciót válasszak, vagy a biosba belépjek nem lehet sehova csak ide dob be. Próbáltam másik HDD-ről indítani, nem érzékel oprendszert rajta.

[ Szerkesztve ]

(#36882) Papooo válasza Grave_444 (#36881) üzenetére


Papooo
senior tag

"hiába nyomkodom hogy boot opciót válasszak, vagy a biosba belépjek nem lehet sehova "

Szerintem a billentyűzettel lehet gond.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#36883) Grave_444 válasza Papooo (#36882) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Valahogy sikerült belépnem a biosba. :U
Nem tudom mi lehetett a gond, azóta angol nyelvre állítottam és fent a Windows.

(#36884) prabhu válasza ph2012 (#36880) üzenetére


prabhu
senior tag

Nem lehetetlen. A Win licenc elvileg alaplaphoz kötődik, szóval háttértár csere nem gond. Sőt vannak progik (Macrium, Aomei), amik át is rakják neked az egészet ahogy van, feltéve, hogy méretben is stimmel.
Ami a garit illeti, ha jól látom ennek az alján a hdd-nek van szerelőnyílása, szóval nem lehet gond még szétszedés szempontjából sem.

(#36885) Muerte válasza rii (#36879) üzenetére


Muerte
addikt

A proci az a rendes asztali.A Vega 56 chip órajeléből és a HBM órajeléből faragva van kevés,hogy győzze a hűtés.
nV mobil kártyák pl.az 1060,nem egyenlő az asztali 1060-nal teljesítményben.[link] ~10%-kal gyorsabb az asztali.
A hőfok a nagy kupakos asztali Ryzen esetében sokkal jobb mint a kupaktalanított ~1/3-1/4 méretű Intel prociknál,mert jóval nagyobb felüleltről sokkal könnyebben le lehet vezetni a hőt.Ez meg is látszik a teszt eredményeken,hogy hőfokokban sokkal-sokkal jobban teljesít mint pl. az I7 8750H.

[ Szerkesztve ]

(#36886) rii válasza Muerte (#36885) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm!

munkatársnőmnek lesz az új gépe, ezt szeretném kérni neki

"csak" annyit írnak a VGA-hoz, hogy
AMD® Radeon™ Vega56 8GB HBM2 VRAM ... meg hogy freesync.

a listában ezt nem vega 56 név alatt szerepel?
mert vega 56-ot nem találok .-(

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#36887) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Van egy BGA hibás laptopom. Budapesten hová lenne érdemes elvinnem, ahol szakszerűen, olcsón megcsinálják?

Köszönöm.

(#36888) Muerte válasza rii (#36886) üzenetére


Muerte
addikt

AMD verzióban csak a Vega56 kártyával+asztali Ryzen-nel hozták forgalomba.Van még 2 Inteles verzió a hatmagos I7 8750,meg a 8950HK mobil proci+GTX1070,de hőfokban jobb az AMD verzió.
Én egyáltalán nem vagyok AMD párti,sőt,de ha ez a gép munkára lesz,akkor az a jó döntés ennél a konkrét típusnál.Van itt egy rövid magyar teszt róla:[link],illetve itt egy teszt az I9-es verzióról ahol azért a proci full terhelésen fél óra komoly terhelés után már 94°C-kos,és elég sokat ledob az órajelből,ami jelentős teljesítménycsökkenéssel is együtt jár.[link]

[ Szerkesztve ]

(#36889) rii válasza Muerte (#36888) üzenetére


rii
nagyúr

macbook pro-nál is ugyanez volt - nem tudom még mindig ez van-e, ott is i9, és a ház nem bírta el.

az amd-s gép kibír egy többórás rendert? hétvégéset? hűtőpad kellhet?

illetve elnézést az értetlenkedésemért, de akkor a vega 56 -ból nincs is mobil?
mind a cpu desktop mind a vega 56 desktop ebben a helios gépben?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#36890) Duree válasza Brandynew (#36887) üzenetére


Duree
veterán

ide vihetednagyon jól és korrekt munka és jól az árak is.

duree54

(#36891) Papooo válasza Brandynew (#36887) üzenetére


Papooo
senior tag

Pontosan milyen laptop?
Van amikor olcsóbb eladni a régit, és a javíttatás árával megpótolva venni egy lényegesen modernebbet.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#36892) Muerte válasza rii (#36889) üzenetére


Muerte
addikt

Asztali Vega a chip,de az órajelből és a memória órajelből le van van faragva kicsi.Nagyjából 20%-kal gyengébb így a GTX 1070-től.A sarkalatos pontja a kérdésnek,ha munkára lesz használva a gép,akkor nem marad más értelmes alternatíva csakis a Ryzen procis verzió,mivel legalább 20°C-kal hűvösebben tud dolgozni mint az Intel abban a kasztniban.
Bírni fogja akár napokig is a rongát,de van állítási lehetőség manuálisan is a ventifordulat beállításaira hőfoktól függően vagy függetlenül.Az egy nagyon jó opció,nem sok laptopban van ilyesmire lehetőség.
A magyar videót ha megnézed,mutatja is a srác közben.
Ez egy 1070 vs Vega56 teszt,itt lehet látni a különbséget grafikai teljesítményben:[link],de hiába erősebb az 1070,ha full terhelésnél az Intel proci "ledobja a láncot" akkor semmit sem ér.

[ Szerkesztve ]

(#36893) rii válasza Muerte (#36892) üzenetére


rii
nagyúr

lehet egy gtx 1060 desktop szintjét hozza ez a visszavett Vega 56 ....

igen, megnéztem a videot .-) sokára vettem észre hogy magyar, így adtam rá hangot is, és még 2x megnéztem ... meg még megnézem .-)

nagyon szépen köszönöm a segítséget!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#36894) Muerte válasza rii (#36893) üzenetére


Muerte
addikt

Még 20%-kot rá is ver :) [link] Játékokban kb.20%-kal elmarad az 1070-től,de munkára kb.egy szinten vannak,az 1060-tól még ellép rendesen.
Szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

(#36895) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv, egy teljesen feltöltött akkuval (48,6 Wh) félretettem az új notebookot a szekrénybe, majd 3 hét után nem tudtam bekapcsolni. Totál lemerült az akku. A noti szívhatta le (kikapcsolt állapotban valami fogyaszthat?), vagy az akkuval lehet valami probléma? Megnéztem a BIOS-ban, a ciklus számlálója 1, illetve a tervezett 48,6 Wh-ból, 48,578 Wh-t tud.

(#36896) Terminator17


Terminator17
senior tag

hali lenne egy HP Pavilion 17-e051sh notebookom de win7 64 bit alá nem találok drivert sehol sem, szeretnék segitséget kérni előre is köszönöm.

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#36897) dugo_ válasza Terminator17 (#36896) üzenetére


dugo_
veterán

Nem is fogsz, ez a gép nem egy 10 éves oprendszerhez készült.

(#36898) dugo_ válasza gedikart (#36895) üzenetére


dugo_
veterán

A Win10 alapértelmezett leállítása egy hibrid altatás, ami fogyaszt áramot.

A gyorsindítást kell kikapcsolni a vezérlőpultban.

A lítium akkumulátornak sokkal jobbat tesz, ha 50±10% töltöttség környékén rakod el sok időre.

(#36899) gedikart válasza dugo_ (#36898) üzenetére


gedikart
aktív tag

Köszi szépen!

(#36900) Terminator17 válasza dugo_ (#36897) üzenetére


Terminator17
senior tag

melyik a kezelhetőbb a win8 vagy a 10?

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.