Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36801) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Adott egy frissen telepített Asus FX504 notebook. 1050Ti van benne. 1809-es build van rajta, viszont nem lehet rá egyszerűen külön nvidia drivert telepíteni, sőt az intel vga driver sem megy fel, csak update-ről.

Az nvidia telepítő szoftver az "az nvidia grafikus illesztőprogram nem kompatibilis a windows ezen verziójával) üzenettel száll el. Természetesen 64 bites rendszer, 64 bites driverrel.

Nem az első ilyen, máskor is találkoztam már ezzel, szintén nvidia vga-val, és 1809-es build-del. A build a driverek problémája, vagy valami más lehet?

Előre is köszi.

Véleményem szubjektív...

(#36802) dugo_ válasza kalifa777 (#36800) üzenetére


dugo_
veterán

Nem kell Win10-et venni.

Csont nélkül elfogadja a 7-es kulcsot. Csak a licencednek megfelelő verziójú 10-est tölts le.

[ Szerkesztve ]

(#36803) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)


Asus eredeti táp vs. Alis 8$-os. Végül ha már szétkaptam (wd40 kicsit segített a szétszedésben) csak átforrasztottam a kábelt. Az Asus gyári kábele mindkét végén rendesen meg volt törve, alig pár ép szála maradt... nem valami jó minőség. Így most egyelőre jó, 4 dodót talán megért :) Kicsi kínai visszaadta a felét, miután a touchpad megkergül vele töltés közben.
Bcsabán úgy se találtam ilyen csatlakozót, így meg legalább csak 1 helyen kellett forrasztani.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#36804) kalifa777 válasza dugo_ (#36802) üzenetére


kalifa777
tag

Köszi. Majd megpróbálom.

(#36805) prabhu válasza kalifa777 (#36800) üzenetére


prabhu
senior tag

Csak csendben jegyzem meg, hogy a Win7 kódját elfogadja a 10 is még mindig. De ez jogilag ingoványos terület.
Látom más is írta.

[ Szerkesztve ]

(#36806) hackeeeee válasza hackeeeee (#36801) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Egyszer kellett Geforce Experience-ből elindítani egy játékot, azóta működik a vezérlőpult.. Bár azt még mindig nem értem, hogy miért nem megy fel a frissebb driver, no mindegy.

Véleményem szubjektív...

(#36807) z123456z


z123456z
őstag

Sziasztok. Ezeknek a mai laposoknak az odd csatlakozója már Sata3 6GB/s, vagy még mindig lassabb csatikkal szerelik? Konkrétan egy IdeaPad 330 15ARR a készülék, SSD-t raknék bele, és nem szedném szét feleslegesen, ha az ODD helyén is ugyan olyan gyors.
Köszi

(#36808) Wlac


Wlac
Ármester

Sziasztok! Remélem, hogy nem tévesztettem topikot. Kerestem volna már megoldást a problémámra, de nem igazán találtam semmit, bár az az igazság, hogy nem tudom, hogy mivel állok szemben.

Adott egy Dell Latitude E6220, rajta egy eredeti Win 10. Ha a gépet alvó állapotba teszem, vagy akkumulátorról addig nem használom, hogy önmagától elaludjon, az esetek nagy részében nem bírom felébreszteni. Úgy vettem észre, hogy az alvó állapot megkezdésétől számítva kb. fél óráig még minden további nélkül magához tér, de utána már úgy tűnik, mintha a gombnyomás után kikapcsolt állapotból indulna. A boot azonban eszméletlenül lassú, nagyjából 2-3 percig tölt, mire kiírja, hogy nem sikerült felébresztenie a rendszert (egyébként SSD van a gépben, az átlag boot idő fél perc), és választhatok, hogy vagy leállítom, vagy speciális módon indítom, ami azt jelenti, hogy újra indítja magát.

Úgy tűnik nekem, mintha a gép hardver szinten szeretné hibernálni magát, és nem lenne képes arra, hogy visszatérjen. Azért is erre tippelek, mert előzőleg egy más verziójú Windows volt telepítve HDD-n, és ugyanezt csinálta. Viszont erre vonatkozó beállítást sehol sem találtam, sem a Windowsban, sem a BIOS-ban.

Van valakinek bármi ötlete, hogy mivel állok szemben? Memóriagond miatt nem ébred fel? Vagy a gépem erősködik valamilyen félresikerült Dell feature miatt?

Köszi előre is!

“The wha-"

(#36809) dugo_ válasza Wlac (#36808) üzenetére


dugo_
veterán

Akku milyen állapotban van? Gyári még?

Az alvó állapot elég sok energiát igényel, ha gyengélkedik az akku, akkor simán lemerülhet közben és azért nem maradnak meg a mentett folyamatok, amivel el tudna indulni.

(#36810) Wlac válasza dugo_ (#36809) üzenetére


Wlac
Ármester

Gyári, jó állapotban van, alap használattal simán elmegy 3-4 órát.

“The wha-"

(#36811) beach head


beach head
senior tag

böngészőből ha youtubeozok egy idő után a hang pár másodpercre elhalkul és utána vissza. Van ötlet mi lehet az oka?

(#36812) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek,

A következő problémára szeretném megtalálni a megoldást. Adott az unokahúgomnak egy ASUS X751N notija. A problémája a következő: A laptop folyamatosan lefagy, még akkor is ha nem is csinál rajta semmit. Ha dolgozik rajta akkor nem nagyon szokott. De amint el kezd rajta filmet nézni vagy csak ott hagyja a gépet,s huzamosabb ideig nem csinál semmit akkor egyszerűen csak magától lefagy és két jelenség tapasztalható. Lefagy s csakis manuálisan (POWER gomb hosszú nyomásával) lehet kikapcsolni vagy Kikapcsol a gép egy hangos sercegő,pukkanó hang kíséretében. A laptop eléggé zúgó hangot ad. Gondoltam szoftveres/oprendszeres gondra amíg ezek a pukkanó hang kíséretében jelentkező szürrealisztikus újraindulások nem jelentkeztek. Így eléggé sanda a gyanúm hogy vagy az alaplap-cpu lehet a probléma okozója vagy csak egy szimpla túlmelegedés(bár ezt kizárnám miután unokahúgom azt mondta,hogy nem melegebb mint szokott lenni). Lehet ezzel valamit csinálni vagy azonnal szerviz lenne a jobb opció?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#36813) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok,

láttatok már olyan notit, ami 10-20 percenként újraindul?

Van egy ventilátor nélküli, kis teljesítményű de szeretett Asus 403.
És restartol, pedig ott áll az asztalon, és hozzá sem nyúlok, csak a Windows asztal van.
És nem meleg!
És azt mondja utána a naplóban, hogy kritikus hiba, mert váratlanul újraindult, de a minidump nem beszédes.
:Y

Ugyanakkor a bios-ban egyszer szintén lefagyott.
Na mondom, ennek fele se tréfa:
Teszteltem memóriára, órákon keresztül ment a Memtest86, no error.
Írtam-olvastam WinPE alatt a háttértárára, semmi hiba.
Lehúztam a töltőről és leültem vele böngészni, egész délelőtt semmi gond.
:(

Lehet, hogy a töltő csinálja? Van ilyen?

Pls, segítsetek egy ötlettel, merre lehetne indulni?
Előre is köszi!!!
:R

(#36814) mckay válasza mckay (#36813) üzenetére


mckay
aktív tag

jah, és letiltottam a rendszerhiba miatti auto restartot, hogy hadd lássam azt a BSOD-t
de nincs, egyszerűen újraindul
:-(
egyre jobban gyanakszom a töltőre
csinálhat az ilyent???

(#36815) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

üdv, van a cégnél egy laptop, amin dolgozok, valami sd kártyás tetű fos, amin van egy usb hub. Erre van dugva egy scanner, egér meg egy bill. A 4. Portra raktam egy hangfalat, hogy tudjak zenét hallgatni. Erre közölte az "informatikus", hogy nem dughatom rá, mert tönkremegy a noti :-D. 1. Ha jól tudom, védelem van az usb-n. 2. Túltöltés esetén a gépnek újra kéne indulnia. 3. A hub menne előbb tönkre, nem az alaplap. Jól gondolom, hogy így van? Mit mondhatnék még ennek a majomnak?
A hangkeltő egy jam p920, elég combos.

[ Szerkesztve ]

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#36816) NEMO1968 válasza mckay (#36814) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Akksi kivehetö?
Vedd ki,ès pròbàld ki csak a töltöröl,ùgy mit mutat.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#36817) prabhu válasza NEMO1968 (#36816) üzenetére


prabhu
senior tag

Max, ha szétszedi.
Kellene tesztelni egy másik töltő.

[ Szerkesztve ]

(#36818) mckay válasza prabhu (#36817) üzenetére


mckay
aktív tag

Megoldom akkor a másik töltőt, teszt idejére.
Köszi szépen a megerősítést, hogy nem tök hülyeség.
:)

(Eddig azt hittem, úgy megy az ilyesmi, hogy akksiról megy akkor is, ha töltés van. Hiszen megy tovább egy laptop, ha kihúztam a töltőt. De nem, ez inkább azt sugallja, hogy a töltő közvetlenül hajtja, és ha kihúzunk egy töltőt egy laptopból, akkor csak marha gyorsan átvállt akksis tápra.)
:U

Holnap meglesz a teszt is!

(#36819) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Üdv!

Adott az alábbi laptop, memóriabővítésen töröm a fejem.
Kérdés, hogy ez a memóriamodul kompatibilis vele?
Kingston 4GB DDR3 1600MHz KCP316SS8/4

Véleményem szerint igen, de azért megkérdeznélek benneteket. :R

(#36820) SZIGMA válasza Satan_Claus (#36815) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Próbáltam kiszűrni a lényeget:
- sd kártyás tetű fos
- egy usb hub. Erre van dugva egy scanner, egér meg egy bill.
-"informatikus"
1. Ha jól tudom, védelem van az usb-n. Igen, jól tudod.
2. Túltöltés esetén a gépnek újra kéne indulnia. Nincs túltöltés, max. túlterhelés, akkor a portot lekapcsolja.
3. A hub menne előbb tönkre, nem az alaplap. Jól gondolom, hogy így van? A hubnak is van védelme.
Mit mondhatnék még ennek a majomnak? ->Köszönöm, hogy szóltál, mostantól hálózati usb-s töltőről használom a hangszórót, mint az emberek általában.
A hangkeltő egy jam p920, elég combos. -> 20W, beépített akkus, BT-os jószág, ezt én sem értem miért akarod egy 1portos fostalicskára dugott hubon keresztül tölteni. Lehet én is "majom" vagyok vagy csak "informatikus"?
(Segítek, egyik sem.)

[ Szerkesztve ]

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#36821) Satan_Claus válasza SZIGMA (#36820) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Nincs hálózati töltésre lehetőség, és az akksi nem bír 8 órát.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#36822) rushty


rushty
senior tag

D600-as mennyi és milyen memóriakombinaciót fogad?
(512MB-tal, nem tudom mennyi modulból, kerülne bővítésre)

Revolut meghívó pü-ben

(#36823) Tim82 válasza rushty (#36822) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha Dell Latitude, akkor 2 db 1 GB-os SO-DIMM DDR1, és ez a maximum is.

De amúgy két RAM foglalata van, mindkettőbe mehet akár vegyesen 128 MB-ostól 1 GB-osig modul, mivel nem tud még dual channelt.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36824) jhos910


jhos910
aktív tag

Sziasztok!
(Elore is bocsi az ekezetek miatt.)
Egy kis segitsegre lenne szuksegem.
Van egy jopar eves acer laptopom ami elkezdett bootolas kozben kikapcsolni.
Nagyjabol igy nez ki a folyamat. Bekapcsolom->Acer logo->Windows logo felvillan es egybol kikapcsol
Ha egybol a biosba lepek akkor bekapcsolva marad. Memoriak jok, probaltam minden kombinacioban. CMOS elem jo. Toltorol illetve akksirol is ugyan ezt produkalja. Amire gyanakszom az hogy a belso tapegyseggel van valami, nem tud eleg aramot adni a gepnek amikor annak szuksege lenne ra. Van esetleg valami tippetek mit lehetne kiprobalnom?

Koszi elore is.

(#36825) 75kokoko75


75kokoko75
tag

Sziasztok.
Van egy törött zsanér (Hp8510w)
Van ötletetek,hogy mivel,és hogyan lehetne megragasztani?

...vagy bármi ötlet...

[ Szerkesztve ]

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#36826) dugo_ válasza 75kokoko75 (#36825) üzenetére


dugo_
veterán

Semmivel. Venni kell újat ebayen/alin vagy a hazai bontókból.

(#36827) SZIGMA válasza Satan_Claus (#36821) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Valahol kell legyen egy fali dugalj, amibe a laptoptöltő és a szkenner tápja be van dugva. Oda egy T-elosztó, amivel nyersz legalább egy helyet,ahová az USB-s töltőt csatlakoztatni tudod. Minden probléma megoldódik egy csapásra.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#36828) Dell XPS válasza jhos910 (#36824) üzenetére


Dell XPS
veterán

Merevlemez ? Live rendszer pendrive -ról?

Üdv, Dell XPS

(#36829) NEMO1968 válasza 75kokoko75 (#36825) üzenetére


NEMO1968
őstag

Epoxival talàn meg lehetne,csak nincs èrtelme.
Zsanèrcsere pàrban(mert ha az egyik megszorult,ùgyis megszorul a màsik is nemsokàra).
Törött kasztnielemek cserèje.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#36830) matyuli3 válasza Victoryus (#36793) üzenetére


matyuli3
újonc

Köszi szépen. Azt csináltam és bejött! :)

(#36831) Satan_Claus válasza SZIGMA (#36827) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Egy targoncáról beszélünk. :)

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#36832) SZIGMA válasza Satan_Claus (#36831) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Ez egy apró, ámde igen fontos információ, mivel az előzményekből ez nem jött le.
Számomra kissé tájidegen a targoncán egy laptop, billentyűzet,egér és egy szkenner társaságában.
A targonca mellett felbukkanó "informatikusok" pedig egyenesen a sci-fi kategória.
Nem ismerem a targoncákat, így azt sem tudom ,hogy szivargyújtó aljzat van-e rajtuk.
Ha van,akkor szivargyújtós töltő, ha nincs, akkor meg powerbank a megoldása a problémának. De nyugodtan használhatod úgy, mint eddig, csak az infóst tiltsd ki a munkaterületről munkavédelmi szabályokra hivatkozva.
Ha nem látja, nem zavarja. :)

(Mondjuk most már kíváncsi vagyok, hogy milyen laptop az, ami röhögve kibír 8 órát akkuról úgy, hogy mindeközben még egyéb eszközöket is ellát árammal.)

[ Szerkesztve ]

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#36833) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

Az mitől lehet, hogy feladatkezelőben 100% a lemezhasználat, annak ellenére, hogy a feladatok lemezhasználata nem indokolná ezt, aztán lemegy? HDD-ről van szó.

(#36834) Hosssszu válasza Dinter (#36833) üzenetére


Hosssszu
őstag

Windows 10 van a gépen?
Ha igen, akkor könnyen lehet hogy annak (update?) f*szsága. :(((

(#36835) z123456z válasza Dinter (#36833) üzenetére


z123456z
őstag

Nekem a szolgáltatás előtöltés szokta megtekerni. Hogy ez micsoda, és kikapcsolható e, azt nem tudom.

(#36836) Dinter


Dinter
addikt

Win8.1, sikerült megoldani.

Más: adott ez a kiugrott billentyű. A két kis felső középső pöcök nem igazán akar bepattani. Szerintem ala is jól van berak a a műanyag. Képről nem tudom mennyire látszik, törött lenne a billentyű pöcke, vagy rosszul próbálkozok?

[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#36837) jhos910 válasza Dell XPS (#36828) üzenetére


jhos910
aktív tag

Megprobaltam, ugyan azt csinalja....

(#36838) Dell XPS válasza jhos910 (#36837) üzenetére


Dell XPS
veterán

Bios -ba lépve nincs energia gazdálkodás, teljes terhelésen megy minden, ergo nem tápellátás probléma.

Próbáld csökkentett módban indítani, kiszűrve pl a driver hibát.

Milyen típus pontosan? GPU?

Üdv, Dell XPS

(#36839) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv fórumtársak...
Érdekes észrevétel.. hátha van ötlet.

Annyi, hogy alu az egész gép ...fedlap picit bizsergetős, ha töltőn van a gép...
Azt hittem először, hogy a kialakítás miatt.
De nem mintha vezetné a feszültséget...., mert simán akkuról nincs semmi.
Mondjuk nem is zavaró meg semmi csak érdekes..... fém a fémmel :D
De csak akkor, ha pár ujjammal simogatom a kijelző hátlapot vagy a bill mellett.
Ha két kezem rajta van nem érezni semmit.... ... túl van töltődve :D

ACER Swift 3 :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#36840) Dell XPS válasza Vangelis (#36839) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ha nincs rendben a földelés akkor szokott ilyen jelenség előfordulni.

Üdv, Dell XPS

(#36841) Vangelis válasza Dell XPS (#36840) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Igen én is erre gondoltam.

A fém hátránya.

Sajnos ezer éves lakások.....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#36842) Destr4ct


Destr4ct
aktív tag

Sziasztok!
Egy Aspire 5 A515-51G laptopot szeretnék 8GB RAM-mal bővíteni. A kérdésem az lenne, hogy pontosan milyen paraméterekkel rendelkező modult vegyek, hogy illeszkedjen a gyárilag benne lévő 4GB-os modulhoz? Órajel, CL érték. (Van-e egyáltalán ennek számottevő jelentősége?)
A gépben nem tudom megnézni, hogy mi van benne. Ajándéknak szánom a modult. Kerestem volna specifikációt, de nem találtam olyat, ahol ilyen részleteket közölnének.

What can change the nature of a man?

(#36843) Vangelis válasza Dell XPS (#36840) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Másnak is ilyen.... :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#36844) prabhu válasza Destr4ct (#36842) üzenetére


prabhu
senior tag

Nem tudsz rárakni egy Cpu-Z progit, hogy megnézd?
Amúgy ezeket találtam: [Corsair] és [Kingston], hátha segít valamit.

(#36845) Trolee


Trolee
aktív tag

Hello.
Van egy Asus T200TA Transformerbook-om, ami pontosan félóránként kikapcsol, volt rajta több fajta Windows, mindegyiknél fennáll a probléma.
Olvasgattam, a legújabb bios van rajta, úgy vélem ez lehet oka a problémának.
Tudtok valamilyen jó programot ajánlani ahhoz hogy vissza tudjam állítani valamelyik korábbira?
Sajnos nem találtam.
Köszi előre is. :R

(#36846) prabhu válasza Trolee (#36845) üzenetére


prabhu
senior tag

Utánaolvasva a témának ez a probléma több Asus terméknél is előfordul (a T100-nál is), igazi megoldásnak csak a csere látszik. Ha van még garid, akkor ezt kellene megjátszani, mert a bios downgrade akár ki is csinálhatja.

(#36847) Trolee válasza prabhu (#36846) üzenetére


Trolee
aktív tag

Köszi a gyors segítséget.
Sajnos már nincs gari, viszont tök jó lenne valahogy megoldani, mert amúgy nagyon jó gép.
Esetleg linket tudnál küldeni ahol ezt taglalják?
Köszönöm

(#36848) rii


rii
nagyúr

sziasztok

mennyivel gyengébb egy 7700HQ mint egy 7700(K)?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#36849) rii válasza rii (#36848) üzenetére


rii
nagyúr

jól látom, hogy ebbe asztali cpu van?

ryzen 7 1700?

http://radium.hu/pc-laptop/asus-rog-strix-gl702zc.html

hű de olcsó egy bolt ... máshol ez 500 alatt van

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#36850) rii válasza rii (#36849) üzenetére


rii
nagyúr

jjjjjjjo ... van ami meg ott olcsóbb .....
http://radium.hu/catalog/product/view/id/22196
556 300
https://www.usanotebook.hu/laptop/dell-g-series-g5-5587-15-5000-sorozat-5587fi7ud1/P60972
570 890

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.